Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) tboy72


tboy72
aktív tag

Sziasztok!
Zigbee2mqtt-t használ még valaki a HA alatt?
Próbáltam felrakni, egy cc2531-es coordinátorral, de az istennek sem jött össze, a coordinátort megtalálta, de a GUI-n nem jelzi ki, A mqtt broker be van állítva, de nem tud hozzá csatlakozni, az eszközt a log szerint megtalálta, de a gui-n azt sem jelzi, ááááááááá....
Berágtam, felraktam a ZHA-t és láss csodát, minden egyből működik!

Pedig a Zigbee2mqtt nekem szinpatikusabb lett volna.

(#25002) tboy72 válasza tboy72 (#25001) üzenetére


tboy72
aktív tag

Megoldódott!
Felraktam az edge-t, nem állítottam sem usb-t, sem mqtt-t és így működik egyből tökéletesen.

(#25003) tototos válasza tboy72 (#25001) üzenetére


tototos
őstag

[link] Itt egy példa a beállításokra

[ Szerkesztve ]

(#25004) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Aki jartasabb a tasmota rule-okban. Ez a rule szerintetek miert nem fut le?

{"Rule1":"ON","Once":"OFF","StopOnError":"OFF","Length":37,"Free":474,"Rules":"on Switch1#state=1 do ot_flags DHW,CH"}

Egy wemos D1 minire van rakotve egy kapcsolo (D7 - GND koze) a D7 Switch re allitva. a Rule engedelyezve van (Rule1 1) illetve a SwitchTopic 0 is be van allitva.

A kapcsolot felkapcsolva "POWER ON", lekapcsolva "POWER OFF" uzenet jon a konzolon.

[ Szerkesztve ]

(#25005) hunace


hunace
tag

Sziasztok,
aki használja a Shelly 2.5 -et annak milyen hőfokon megy ?
Falba nyomva nekem off -ban 55 , bekapcsolva 65C, nem sok az egy kicsit ? :F

(#25006) sambenez válasza hunace (#25005) üzenetére


sambenez
addikt

Nekem volt kapcsoló mögött a szerelődobozban. A billenőkapcsolók enyhén langyosak voltak.

(#25007) szat8 válasza hunace (#25005) üzenetére


szat8
tag

Ha visszakeresel kicsit, nemrég volt erről szó.
Ez a szokványos hőmérsékletük, nálam régóta mennek stabilan hasonló hőfok mellett.

(#25008) vampire17


vampire17
addikt

Uj beta appban tobb testreszabasi lehetoseg jelent meg a Tadonal!

sajnos az meg nem vilagos, hogy pontosan mit alliit... Tippre a max hofokot allitja be, illetve sztm a futesi karakterisztika is valtozik. (remelhetoleg... az volna az igazi fejlesztes)



(#25009) szat8 válasza vampire17 (#25008) üzenetére


szat8
tag

Underfloor heating? :Y
Hatalmas fejlődés lenne, ha a radiátoros fűtésnél nagyságrenddel nagyobb hőtehetetlenségű padlófűtéssel tudna végre kezdeni valamit!

(#25010) vampire17 válasza szat8 (#25009) üzenetére


vampire17
addikt

Remeljuk tenyleg csinal valamit...Az aggodalomra ad okot, hogy a care and protect szekszioban van, szal lehet csak info a technikai szemelyzetnek ,h potosabban tudjanak segitseget nyujtani. De bizakodjunk... Hivatalos info meg nincs rola.

(#25011) zsamiatt válasza hunace (#25005) üzenetére


zsamiatt
őstag

hol látod a hőfokot? A webfelületén nem látom.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#25012) vampire17 válasza zsamiatt (#25011) üzenetére


vampire17
addikt

(#25013) zsamiatt válasza vampire17 (#25012) üzenetére


zsamiatt
őstag

nálam is 65 fokos.
azért ez elég durva

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#25014) beers válasza zsamiatt (#25013) üzenetére


beers
addikt

Az azért nem kevés.....

M&N

(#25015) odrif


odrif
MODERÁTOR

Sziasztok!

Ezen leírás alapján próbálok egy kapucsengőt rtl_433-al Domoticz alá betenni:
[link]
Eddig minden sikerült, de sokszor usb claim interface errort kapok.
[kép]
Ha kihúzom a Raspberry-ból a tunert és visszadugom akkor megint egy darabig jó.
(Domoticz telepítve, MQTT beállítva a leírás szerint)

Szerintetek mi lehet a hiba?

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#25016) nszero válasza odrif (#25015) üzenetére


nszero
csendes tag

Domotizc alatt saját rtl_433 -as decoderét, vagy a plugint használod? A saját decodere esetén nem kell elinditani az rtl_433-at, a domoticz megteszi saját maga. A pyton plugin esetén viszont a háttérben kell futnia. A leírásban is szerepel.

(#25017) odrif válasza nszero (#25016) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Tehát akkor itt valamit kapcsolja ki?
[kép]
Mert most a Raspberryn MQTT-vel lepróbáltam és ezt kaptam:
[kép]

Alapvetően az a cél, hogy ha becsengetnek akkor a Hikvision kamera készítsen egy képet, és kapjak egy e-mail értesítést a kamera képével, hogy csengettek.

Szerk: Mondjuk a Hikvison DS-2CD1021-I típusú kamerát sem tudom valamiért a Domoticzba felvenni.

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#25018) nszero válasza odrif (#25017) üzenetére


nszero
csendes tag

A PyRtl433 RTL-SDR MQTT receiver fusson, a másikat RTL433 sdr recerviert töröld ki. indítsd el konzolból rtl_433 -F "mqtt://localhost:1883,retain=0" & . Ez futni fog a háttérben. Domoticzban engedélyezd az új hadver felvételét. Ha megtalálja a csengő jelét létrehoz automatikusan egy új eszközt.

(#25019) cpt rodgi válasza cpt rodgi (#24943) üzenetére


cpt rodgi
tag

hogy ne fussak megit falfa: elvileg ez egy BlitzWolf BW-SS5
[kép]
ez tasmithato?

(#25020) vkp


vkp
aktív tag

Van egy (pár) WS2811-es led sorom, amiket most WemosD1 és rajta Wled hajt. Szeretném lecserélni tasmotára, viszont a tasmota felcseréli a kéket és a zöldet. A Wled-ben ezt lehet állítani (Color order: brg), tasmotában tud valaki erre parancsot?

(#25021) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Sziasztok,
Nincs véletlenül valakinek HA alá olyan scriptje ami X idő alatt Xrúől Xre emeli a hangerőt?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#25022) ice9


ice9
tag

Sziasztok. Épülő házunkba szeretném elsősorban a fűtést/hűtést vezérelni. Daikin hőszivattyűs padlófűtés + Daikin fan coil. 6 külön fűtéskör lesz benne. Fan coilbol meg egyelőre 2.
A HA központ egy málna 4es lenne (2-4-8GB?).
Elsőre Z-wave alapúra gondoltam. (Aeotec z-stick gen5 plus-al)
A kérdésem az lenne, hogy ha a termosztát Z-Wavees, akkor a szelep vezérlőnek is annak kell lennie? Ha igen, miért?
[link]
[link]
Ill. tudja e a HA kezelni azt, hogy a termosztát triggerelje a fan coilt? A Fan coil-nak lesz wifi modulja. Az infrás megoldás azért nem lenne jó, mert ott nincs visszajelzés.
Van pár Xiaomi kütyüm is. Robotporszívó, légtisztító, 360 kamera ami ugye Zigbee alapú ha jól tudom. Zigbee/Z-Wavet párhuzamosan tudja kezelni a HA? Ezek vezérlésére kell xiaomi Gateway? Milyen Zigbee sticket ajánlanátok? Vagy hagyjam az egész Z-waveet és csak Zigbee alapúakat nézegessek?
Továbbá később még beleintegrálnék amit lehet. DSC riasztó, biztonsági kamerák, motoros garázskapu/kertkapu. Nagyon kezdő vagyok még a HA terén, így legalább az elején szeretnék tanácsot kérni, hogy merre induljak. :) köszönöm

(#25023) odrif válasza nszero (#25018) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszönöm.
Két napja szívok ezzel az Emos P5729 vezeték nélküli csengővel.
De nagyon nem boldogulok, hogy rendesen elkapjam a jelet, és Domoticz alá be tudjam tenni.

20 éve a Prohardveren

(#25024) enesbcs válasza odrif (#25017) üzenetére


enesbcs
tag

Ahogy nszero is írta, sehol nincs a hivatkozott cikkben, hogy egyszerre két plugint vegyél fel a Domoticz alá, úgyhogy ne tedd. Az USB eszközt csak egy folyamat használhatja ugyanis egy időben.
Nem tudom első körben kipróbáltad-e egyáltalán, hogy az rtl433 látja-e a csengő jelét? Mert ha nem, akkor nem fog eszköz létrejönni értelemszerűen.

Az új firmware-es Hikvision kamerákon először külön kell engedélyezni az Onvif támogatást, és külön hozzáadni egy usert is az onvif menün belül, különben hiába is erőlködsz elérni a képet. Az állókép a régebbi modelleken ilyesmi útvonalon volt:
http://user:password@[ip.address]/streaming/channels/101/picture

Az újakon ezen:
http://user:password@[ip.address]/ISAPI/Streaming/channels/101/picture

(#25025) enesbcs válasza odrif (#25023) üzenetére


enesbcs
tag

Nem akarlak elkeseríteni, de a kinetikus nyomógombok jele általában annyira gyenge és rövid a jelsorozat, hogy még egyetlenegyet sem láttam, amit megbízhatóan lehetne RTLSDR-el dekódolni.

(#25026) odrif válasza enesbcs (#25025) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszi, a kamerát sikerült a Domoticz-ba felvenni.

Esetleg tudnál ajánlani egy olyan vezeték nélküli kültéri csengőt, amit használhatnék?

Szerk: Egyszer délelőtt már sikerült ejutni odáig hogy e-mailt küldjön, de aztán azóta sem boldogultam vele.
[kép]

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#25027) cpt rodgi válasza Degeczi (#24930) üzenetére


cpt rodgi
tag

szerintetek ez esp? [kép] . ?
Nem szeretnek megint feleslegesen rendelni

(#25028) vkp válasza vkp (#25020) üzenetére


vkp
aktív tag

Ha mást is érdekelne, itt a megoldás

(#25029) ocso válasza odrif (#25026) üzenetére


ocso
tag

Én egy Forecum FK-D009 kültéri csengőt vettem 2 éve, eddig jól bírja (napelemes), a beltéri részét nem használtam soha.
Rtl_433 simán fogja a jelét Elro-DB286A decodert használva. (62-es protokollt engedélyezve)

(#25030) QG


QG
tag

Színváltoztatós lápmát szeretnék, hogy a gyerek egy pillantással lássa, hogy korai még felkelni (piros) vagy már lehet (zöld).
Sajnos amit vettem okos izzó (SWISSTONE SH 320) tud időre ki és bekapcsolni, fényerőt változtatni, de színt kézzel kell állítani az androidos alkalmazásból. Nyilván vehetnék kettőt, amikor az zöld bekapcsol, a piros ki, de már így is sokallom az árát, nem is beszélve a két foglalat helyigényéről.

Van olyan okosizzó, ami tud időzítve színt változtatni?

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#25031) Imy


Imy
veterán

Milyen okos kapcsolót (csillár) ajánlanátok? UANKS-t vettem, de egy áramszünet után nem bírom életre kelteni. Valami megbízhatóbb érdekelne, és Tuya appal azaz smart home-val működjön.

(#25032) Janaboy


Janaboy
veterán

Mit lehet csinálni ha az RFlink egyszer csak nem veszi a Digoo ajtó nyitó nyitás jelét?
Zárás és a tristate ok, de a nyitás nem :(

Janaboy

(#25033) ojb válasza Janaboy (#25032) üzenetére


ojb
tag

A Tamper kapcsoló bősz nyomkodására mi a reakció.
(Mágnessel zárt állapot közben Tamper kapcsoló megnyom - elenged, majd mágnessel nyit- zár)
Digoo door sensor esetében az Close -> Open és a Tamper Payload megegyezik.

[ Szerkesztve ]

(#25034) enesbcs válasza odrif (#25026) üzenetére


enesbcs
tag

Még nem próbáltam, de az OpenMQTT-vel működik, úgyhogy elvileg rtl433-al is kellene mennie a Digoo SD10-nek.

(#25035) odrif válasza enesbcs (#25034) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszi.
Megpróbálom ennek F15 típusával. [link]

20 éve a Prohardveren

(#25036) koala69


koala69
tag

sziaszok,

rtl_433 -al dekodolok egy idojaras allomas jelet, majd kuldom a HA-ben futo mosquitto-ra, a "weather" topicba, ahova meg is erkezik:
rtl_433 -F json -U -R 32 -f 868300000 | mosquitto-pub -h 192.168.1.4 -p 1883 -t weather -u user -P pw -t weather -l

igy latszik:
{
"time": "2021-03-15 12:54:14",
"model": "Fine Offset Electronics WH1080/WH3080 Weather Station",
"msg_type": 0,
"id": 45,
"temperature_C": 10.5,
"humidity": 30,
"direction_str": "SSE",
"direction_deg": "158",
"speed": 18.36,
"gust": 30.6,
"rain": 273.6,
"battery": "OK"
}

abban kernek segitseget, hogyan tudok sensorokat letrehozni, ami a bezuditott adatokat kulon entitaskent megjeleniti?
koszonom!

(#25037) koala69 válasza koala69 (#25036) üzenetére


koala69
tag

ezzel probaltam, a configuration.yaml-ban:
- platform: mqtt
name: "Humidity_rtl433"
state_topic: "/weather"
value_template: "{{ value_json.humidity }}"
unit_of_measurement: '%'

de nem mukodik

(#25038) Degeczi válasza koala69 (#25037) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha közvetlenül csak ennyi van a configuration.yaml-ben, akkor persze, h nem, mert egy sensor: alatt kell legyen az alábbi beállítás (és ha már több van, célszerűbb csak egy sensor: !include sensors.yaml -t hagyni a configuration.yaml-ben, és átpakolni az érzékelők definícióit egy sensors.yaml-be. Ahogy aztán minden mást is, ha már sok van: binary_sensor, switch, light, stb)

Másrészt a /weather nem ugyanaz a topik, mint a weather (és úgy általánosságban inkább kerülendő MQTT alatt /-el kezdeni a topikneveket - bár éppen működhet, de akkor mindenhol konzekvensen kell használni)

[ Szerkesztve ]

(#25039) koala69 válasza Degeczi (#25038) üzenetére


koala69
tag

koszonom a valaszod! a "/" volt a hiba....

(#25040) Vodike


Vodike
tag

Próbálom előkeríteni ennek az aliexpress változatát, de eddig nem sok sikerrel :-) Valaki esetleg?

[link]

exTiga

(#25041) ojb válasza Vodike (#25040) üzenetére


ojb
tag

[link]
Amennyiben a felhasználási lehetőség engedi én inkább a kapacitív érzékelők irányába mennék...

(#25042) zsamiatt válasza ojb (#25041) üzenetére


zsamiatt
őstag

Mennyire megbizhatoak es tartossak?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#25043) Vodike válasza ojb (#25041) üzenetére


Vodike
tag

Például? Egyébként kintre lenne a fűbe :-) Öntözés okosítása lenne a cél :-)

Köszi!

Ilyesmi? [link] ennek van nyomtatható tokja.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#25044) vkp válasza ojb (#25041) üzenetére


vkp
aktív tag

Nekem a capacitive van, mi-flora-hoz képest azért képes teljesen más értékeket mutatni.
Most ugyanabban a cserébben vannak, az egyik 23%-ot a másik 29%-ot mutat.

(#25045) ojb válasza vkp (#25044) üzenetére


ojb
tag

És melyik a jó érték :F

(#25046) Vodike válasza ojb (#25045) üzenetére


Vodike
tag

Na ez a kérdésem nekem is. Mi Flora és e között vaciálok. Nyilván a Mi Florát jobban tudom elhelyezni, lévén nem kell neki kanóc.

DIY módban meg rohadt olcsón ki lehet hozni.

exTiga

(#25047) vkp válasza ojb (#25045) üzenetére


vkp
aktív tag

Ki tudja :D A vitorlavirág jól érzi magát és ez a lényeg. Inkább csak iránymutatásnak használom.

(#25048) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Használ valaki IOTlinket Windowsos gépen? Egy vezérelhető konnektor segítségével szeretném be/ki kapcsolni a gépre kötött fogyasztókat attól függően hogy a gép megy e vagy sem. A problémám hogy nem tudom melyik változót nézzem. A plugged in végig on majd amikor kikapcsol a gép nem jönnek az üzenetek. Van esetleg arra lehetőség hogy kikapcsolásnal változzon valamelyik üzenet?

(#25049) LouiS22 válasza Vodike (#25043) üzenetére


LouiS22
veterán

USB kábellel nagoyn igényes lesz. Az akku meg akár 17 órán át üzemelteti. Hú. :D A miflora röhögve elmegy 1 évet a CR2032-vel (ha nem percenként kérdezed le).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#25050) Vodike válasza LouiS22 (#25049) üzenetére


Vodike
tag

Kabelt meg el tudom rakni igenyesen, azzal nincs problema. Egy sima capacitive szenzor meg egy D1 mini es kesz. Viszont a MiFlora tovabbi feature-ei is kellenenek. Szoval marad az. Viszont kicsit elvesztem a markakban, mert mintha nem csak Xiaomi lenne. Melyiket tudja biztosra olvasni az esphome?

exTiga

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.