Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) Degeczi válasza vampire17 (#26000) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem mondod? Hiszterézisről volt szó, és a termékoldal szerint
Válaszható kapcsolási érzékenység: ±0,1°C; ±0,2°C; ±0,3°C
míg a beállítási 0.5:
Beállítható hőmérséklet tartomány: 5 – 40°C (0,5°C-os lépésekben)

Szerk: az általad jelölt pontosság megint egy másik téma (az valszeg mindnél ennyi). Attól még, h a tényleges 21 fokot mondjuk 20.5-nek méri, van értelme a +-0.1 hiszterézisnek.

[ Szerkesztve ]

(#26002) vampire17 válasza Degeczi (#26001) üzenetére


vampire17
addikt

Ezert fura nekem amugy a Comphuterm... ok hogy engedi a 0.1, 0.2, 0.3 hiszerezist, de ha a meresi pontossaga 0.5C akkor mi ertelme van?

Az mellett reles termosztatnal ilyen alacsony hiszterezis mar (0.1) mar orult ki/be kapcsolast csinalna... a 0.3 mar egesz jo (a 0.5 tenyleg sok egy kicsit, de ezek a kinaiak ennyit tudnak)

[ Szerkesztve ]

(#26003) tlala válasza Degeczi (#26001) üzenetére


tlala
addikt

Zigbee-s termosztátot tudnátok nekem ajánlani 0,5°C-os beállíthatósággal?

(#26004) vampire17 válasza CHIPman (#25998) üzenetére


vampire17
addikt

A computherm termosztatok tobbsege amugy Beok.

Pl:

[link] és [link]

vagy

[link] és [link]

Szal akar ezekbol is valogathatsz, de jobbak ezek sem lesznek, mint barmelyik tucat kinai :) barmi is legyen rajuk irva... :)

#26003tlala

[link]

Elv ez meg 0.5-os. a wifis valtozataval volt kavaras azt hiszem par honapja...

[ Szerkesztve ]

(#26006) tlala válasza vampire17 (#26004) üzenetére


tlala
addikt

Köszi, ezt nézegettem már.
(Manufacturer: moeshouse.com :) - épp a minap írtátok, hogy a Moes egy sima kereskedőház, nem gyártó.)
Viszont mindenhol ezt írják a termék alis beszerzési oldalain, a Q&A rovatban, hogy:
"Q: Can I use my own hub to connect with the thermostat?
A: No, this thermostat can only be used with our Moes Tuya ZigBee wireless gateway hub, so we offer the set of the two for your to purchase."

Ez lehet simán csak kereskedői duma, én az tapasztalom a CC2652-es zigbee koordinátorommal, hogy gyakorlatilag mindent megeszik minden gyártótól: beleértve a kacifántos Xiaomi zigbees termékeket, Blitzwolf konnektorokat, az összes Sonoff zigbee érzékelőmet, stb. Nem kell semmit más apphoz kötni, semmi firmware flash nem szükséges - ezért is szerettem bele a zigbee rendszerbe.

(#26007) Degeczi válasza tlala (#26006) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Elképzelhető lenne, viszont a Zigbee2Mqtt valóban szinte mindent ismer, ránézésre ezt is. De ilyen közvetlen támogatás kell, enélkül nem menne.

(#26008) tlala válasza Degeczi (#26007) üzenetére


tlala
addikt

Nagyon köszönöm, akkor gyorsan megrendelem, remélem még ideér a júl. 1-i atomvillanás előtt. :)

(#26009) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv ,érdeklődnék hogy van e olyan okos eszköz pl konnektor ami méri a rá csatlakoztatott eszközök fogyasztását ,esetlegesen beállítva a fogyasztási árát és kiszámolja a fogyasztási költséget is 😀

(#26010) gya/352


gya/352
tag

Ilyen csatlakozós megoldással még nem is láttam ESP boardot. Mondhatni elegáns.

(#26011) jézusom válasza tlala (#26006) üzenetére


jézusom
addikt

Tudsz adni egy linket a koordinátorhoz?

(#26012) tlala válasza Degeczi (#26007) üzenetére


tlala
addikt

Abban tudnátok még segíteni, hogy 3 verzió (GA-GB-GC) közül melyik lehet a dry contact (sima relé kontaktusok kivezetve) kivitel?
A 16A-es (amit szintén nem hiszek el) electric floor heating verzióra tippelnék, de jó lenne egy megerősítés.

[ Szerkesztve ]

(#26013) gya/352 válasza pruzsi (#26009) üzenetére


gya/352
tag

A Shelly Plug és a Shelly Plug S biztos hogy méri. És ezen kívül elég sok kínai márkának is van power mérős változatú okoskonnektora. Alfawise, Athom, Avatto, Blitzwolf, Gosund, Moes, Nedis, Neo Coolcam és még ki tudja hány féle. Ha szerencséd van akkor lehet rá rakni Tasmota firmwaret, ha nem akkor lehet használni a gyári felhővel. De van a Shelly1PM, ami a konnektor mögé tehető okoskapcsoló, szintén tudja mérni a fogyasztást. Azt nem tudom, hogy appból melyik tud költséget is számolni, de egy Domoticz vagy HomeAssistant-tal megtámogatva az is megoldható.

(#26014) vampire17 válasza tlala (#26012) üzenetére


vampire17
addikt

GC a dry contant.

Termeszetesen megy sajat coordinatorral, illetve kb minden programmal is: (zigbee2mqtt pl)

(#26015) tlala válasza vampire17 (#26014) üzenetére


tlala
addikt

Köszi szépen!

(#26016) jézusom


jézusom
addikt

Hali! Jelenleg ha klÍmát szeretnék, mire kell figyelni, hogy domoticz-al össze tudjam lőni? Azt láttam, hogy daikinnál van alapból beállÍtás, de gondolom más márka is jó. A lényeg annyi lenne, hogy tudjam automatizálni időre meg hőfokra. Nem tudom mit lehetne még elvárni egy netes klÍmátol.
Köszi!

(#26017) sambenez válasza jézusom (#26016) üzenetére


sambenez
addikt

Szerintem Gree-hez is biztos van plugin.

(#26018) vampire17 válasza jézusom (#26016) üzenetére


vampire17
addikt

Ha az alabbi programmal mukodik gyarilag, akkor van ra integracio: EWPE Smart

Ilyenek pl: Gree, Syen, Fisher, Sinclair, etc... ezeket mind ugyanaz gyartja csak mas neven.

https://github.com/stas-demydiuk/domoticz-ewpe-smart-mqtt-plugin

HA nativan kezeli az ilyen klimakat.

[ Szerkesztve ]

(#26019) istvan170


istvan170
aktív tag

Sziasztok! Home Assistanthoz kérnék segítséget. Szeretnék értesítést minden hónap utolsó munkanapján, de sehogy sem áll össze. Odáig jutottam, hogy van munkanap sensorom, meg utolsó nap szenzorom, de rájöttem, hogy ezekből nem tudom összekombinálni. Nem vagyok expert. Kisegítene valaki?

(#26020) Jofi81 válasza ocso (#25990) üzenetére


Jofi81
őstag

Ez a megoldás:

Cheap and Easy Control of 8 Relays through Home Assistant

mennyiben tud kevesebbet, mintha két Sonoff 4CH Pro R3-at használnék zónavezérlésre?

(#26021) huliganboy válasza Jofi81 (#26020) üzenetére


huliganboy
addikt

Kb ugyan ezt építem most, de a MCP23017 IO Expansion Module beiktatását nem értem igazán egyelőre...

(#26022) huliganboy válasza istvan170 (#26019) üzenetére


huliganboy
addikt

Ha van szenzorod akkor hol akadsz el?

Autómatizáslással én így küldök értesítést egy adott napra:

alias: Kukanap
description: ''
trigger:
  - platform: state
    entity_id: sensor.szelektiv
    attribute: next_date
condition: []
action:
  - device_id: xxxxxxxx
    domain: mobile_app
    type: notify
    title: 'Figyelem! '
    message: 'Ma kukanap! (SZELEKTÍV) '
mode: single

(#26023) istvan170 válasza huliganboy (#26022) üzenetére


istvan170
aktív tag

Nem az értesítéssel akadok el, abból van már több, az utolsó munkanap szenzorral.

(#26024) julius75 válasza ocso (#25990) üzenetére


julius75
aktív tag

Hőmérséklet mérés mivel?

(#26025) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Mi most a legolcsóbb zigbee elemes nyomógomb? Ikea talán?

(#26026) Degeczi válasza istvan170 (#26019) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Erre célszerűen Appdaemon script való, ott Pythonban könnyen megoldható.

(#26027) koala69 válasza tototos (#26025) üzenetére


koala69
tag

igen, szerintem az ikeas - 2300HUF, es garanciaval, elemmel, - megbizhatoak, cc2531-el mukodnek

(#26028) koala69 válasza huliganboy (#26021) üzenetére


koala69
tag

gondolom az esp-nek nincs 8 olyan gpio-ja, amit szabadon hasznalhat - pl boot-kor lehet fontos az allapota...

nekem ezekkel a "kek" relekkel nagyon rossz a tapasztalatom, mind a 8-as, mind a 2-es modulokba szereltekkel, kulonbozo idoben vettem, valoszinuleg nem egy rossz szeriat fogtam ki. Random elofordul, hogy a rele kattan, de az aramkor nem szakad meg, beragadnak az erintkezok. Es sajnos idovel barmelyiknel elofordulhat....

[ Szerkesztve ]

(#26029) Degeczi válasza koala69 (#26028) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez főként a terheléstől függ, ha az erősen induktív, tehát pl. egy motor, akkor ezért szoktak csillapítást is kötni rá, különben valóban könnyen összeégnek a relé érintkezői.

Ikea: igen, sőt, a kétirányú billenőkapcsoló (így pl. redőnyök vezérléséhez is jó) csak 2e Ft. Egyetlen nyűgjük, h semmi mást nem tudnak, nincs pl. hosszú lenyomás vagy duplaklikk üzenet sem. Ha az is kell, akkor az Aqara Opple kapcsolók sem drágák.

[ Szerkesztve ]

(#26030) tototos válasza Degeczi (#26029) üzenetére


tototos
őstag

Sonoff sem rossz 8 dolláért EU raktárból [link]

(#26031) vampire17 válasza Jofi81 (#26020) üzenetére


vampire17
addikt

En ilyet neznek inkabb:

[link]

[link]

Ezzel kapcsba fontos info!!!

The board uses GPIO16 and so Relay1 is always turned ON when power is applied to the board, causing a brief on/off pulse on the relay as Tasmota loads and turns it off again. Of course, if the last state was ON, then it will stay ON. It’s still a very useful board at a bargain price.

Szal vagy olyat kotsz az egyes relere aminek nem szamit egy pillanatnyi on/off, vagy ugy veszed, hogy ez egy 7 reles board :)

#26021huliganboy

O azert hasznalt IO bovitot mert i2c-n fol lehet huzni akarhany (najo sok :) ) relet es nem csak a gyari GPIO-kat tudja hasznalni, amibol pl a GPIO16 boot alatt high ezert zart lesz az arra kotott rele.

[ Szerkesztve ]

(#26032) Degeczi válasza vampire17 (#26031) üzenetére


Degeczi
nagyúr

És ez akkor igazolja is Koala alábbi válaszát, miért hasznos a bővítőmodul 8 reléhez.

(#26033) koala69 válasza Degeczi (#26029) üzenetére


koala69
tag

hosszu lenyomas van - nagyon jo blueprint-ek vannak a kapcsolohoz, es a dimmereles is mukodik HA alatt.
most meg 3000HUF akcioban egy 806Lumenes egovel

(#26034) huliganboy válasza koala69 (#26028) üzenetére


huliganboy
addikt

Nekem van 2-es tökéletesen megy, most piros alaplapos 8-ast vettem...

(#26035) huliganboy válasza vampire17 (#26031) üzenetére


huliganboy
addikt

Az a baj, hogy ha DIY akkor amit linkeltél nem olyan jó ár :DDD CH4 pro már 7-8 ezerért vehető mint ckompakt megoldás.. :)

(#26036) huliganboy


huliganboy
addikt

Nem akarok floodolni, de mi a tapasztalat router csere esetén? Ha ugyan azt az SSID, és csatornaszámot állítom be akkor, hogy reagálnak rá az eszközök?

Köszi

(#26037) vampire17 válasza huliganboy (#26035) üzenetére


vampire17
addikt

ja csak abbol ketto kell :)

https://www.aliexpress.com/item/4000393819541.html

Van maugy ilyen is. 5V os, sztm egy NodeMCU-val elmenne

Bocs, elneztem, 12 V os.

[ Szerkesztve ]

(#26038) jézusom válasza vampire17 (#26018) üzenetére


jézusom
addikt

Feltelepítettem, de nincs benne lista.

(#26039) vampire17 válasza jézusom (#26038) üzenetére


vampire17
addikt

Milyen lista?

(#26040) jézusom válasza vampire17 (#26039) üzenetére


jézusom
addikt

Kompatibilitási

(#26041) vampire17 válasza jézusom (#26040) üzenetére


vampire17
addikt

Nincs benne ilyen lista, azt irtam minden olyan klimaval megy ez az integracio, ami EWPE Smart progit hasznal. (peldanak beirtam parat) Kinezel egy klimat es megnezed milyen telefonos programot irnak hozza :)

nyilvan senki nem sorolja fel az osszeset, mert ezer fele gyarto hasznalja ezt a progit... Github oldalon is irnak par peldat.

(#26042) r859


r859
csendes tag

Épp tado beszerzésben/beszerzés előtt vagyok. Itt a fórumban visszaolvasva láttam, hogy az egyik nagy előny a modulációs bekötés lenne, jól gondolom, hogy ez az én kazánommal Bosch Gaz 4000w ( zwa24-2k23) működne a dolog?

(#26043) eastsider válasza koala69 (#26033) üzenetére


eastsider
nagyúr

tudsz kuldeni ilyen blueprintet?
vagy erre gondolsz? [link]

(#26044) sambenez válasza huliganboy (#26036) üzenetére


sambenez
addikt

Ha mindent ugyanarra állítasz akkor az eszközök észre sem veszik a cserét.

(#26045) vampire17 válasza r859 (#26042) üzenetére


vampire17
addikt

Attol fugg., a kazan milyen protokollt hasznal.

(#26046) fo_di válasza r859 (#26042) üzenetére


fo_di
őstag

erre legegyszerűbb a tado supportját megkérdezni, a netes chatben általában negyed órán belül visszaírnak

(#26047) vampire17 válasza fo_di (#26046) üzenetére


vampire17
addikt

A gond az lehet csak a Tado supportal, hogy ok arra mondjak h kompatibilis, amit ki is probaltak. (ami lehet hogy egy adott gyartotol mondjuk 3-4 darab, mikozben lehet hogy van masik 10 ami ugyanaz a protokollt hasznalja, de pont nem teszteltek) Nekem a Westen-emre azt mondtak, nem megy OT-vel, kozben meg de :)

Ezek lehetnek a lehetseges digitalis buszok. A kazanod elv. Heatronic buszos (D17) de az lenyegeben az EMS busz egy valtozata (Other names or versions of the EMS bus are EMS+, EMS Plus, EMS2, EMS2.0, Heatronic and Heatronic 3), szal a masik kettovel is elkepzelheto, hogy mehet.

(#26048) r859 válasza vampire17 (#26047) üzenetére


r859
csendes tag

Köszi! Igen, a tado support volt az első, akiknek írtam ezzel kapcsolatban ők annyit írtak vissza tegnap, hogy kompatibilis a rendszerrel (kazán+szelep), illetve vezetékes kitet javasoltak, de a moduláció a kazán miatt nem fog menni. Amiatt is kérdeztem tőletek, hátha valakinek véletlenül pont ilyen kazánja van és tudja, hogy a gyakorlatban megye-e :), de akkor, ha jól értem próba szerencse és a két lehetőség közül hátha valamelyikkel megy :)

(#26049) vampire17 válasza r859 (#26048) üzenetére


vampire17
addikt

vegyel egy tadot alza-rol, ha nem megy, oda a legegyszerubb visszakuldeni :) Ha megy, de dragalod, akkor is visszakuldheted, aztan rendelsz olcsobb helyrol. De mar legalabb tudod, hogy megy :D

Pl: [link]

Viszont en amugy mar az uj vezetek nelkuli kitet vennem: [link]

Sztm vegyel egyet Alzarol aztan mindenkepp kuld vissza. Ha azzal megy, menni fog az uj wireless kit-el is :)

[ Szerkesztve ]

(#26050) r859 válasza vampire17 (#26049) üzenetére


r859
csendes tag

Azon gondolkodom közben, ha a moduláció nem menne a tado-val, akkor már nem érdemes az on-off verzióban erre építeni és akkor valami más rendszer kellene (egyáltalán más rendszerrel mehet a moduláció, ha ezzel nem?) a pusztán on-offra?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.