Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) gabro0 válasza MaCS_70 (#12999) üzenetére


gabro0
őstag

Saját fejlesztésbe szeretném integrálni, azért érdekelne milyen alternatívák vannak. Mondjuk egy kicsit nagyképű dolog fejlesztésnek nevezni, mert még sehogy nem áll :DDD

Tényleg, olvastam itt a fórumon, te is hasonló projektet szerettél volna véghezvinni, lett belőle valami?

(#13002) RAiN91 válasza vampire17 (#12958) üzenetére


RAiN91
őstag

Köszi a válaszokat, végül a Domoticz-ra esett a választás, és első, "Hello World" projektem az lenne, hogy Domoticzban megnyomok egy kapcsolót, akkor a Nodemcu-n kapcsoljon az onboard LED a GPIO16-on, de egyelőre nem akar menni.

ESP Easy-t használok, először beállítottam kimenetnek a GPIO16-ot.
Controller IP-nek a számítógépem IP címét adtam meg, ezen fut a Domoticz (192.168....)
Devices fülnél létrehoztam ezt:
[kép]

Ez után a Domoticzben létrehoztam a Hardver fülnél egy Dummy hardvert, IDX=2.
Majd egy virtual szenzort, IDX=2-vel. Devices fülnél található kapcsolóra nem reagál.

Gondolom ez egy nagyon egyszerű feladat, de mivel nem teljesen értem még, tudnátok segíteni, mit kellene beállítanom?

Köszönöm a segítséget.

(#13003) sambenez válasza RAiN91 (#13002) üzenetére


sambenez
addikt

MQTT-t beállítottad?

(#13004) RAiN91 válasza sambenez (#13003) üzenetére


RAiN91
őstag

Nem. Mindenképp kell hozzá? Eszerint a leírás szerint csináltam, es itt nem írja az MQTT-t.
[link]

(#13005) sambenez válasza RAiN91 (#13004) üzenetére


sambenez
addikt

Nem tudom. Nekem Tasmota van sonoff basic-en ott kellett.
Egy wifis relémen meg ESP Mega van, ott is kellett.
Ezért gondoltam kell ESP Easy-n is.

(#13006) MaCS_70 válasza gabro0 (#13001) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sajnos rettenetesen elmaradtam a Node-REDdel. Tulajdonképpen most vettem elő újra a napokban. Ez a hülye DS18b20-as probléma még tavasszal megakasztott, elcsesztem vele egy csomó időt, elment a kedvem az egésztől, mostanra szedtem össze magamat -- és azzal kezdtem, amit elmulasztottam tavasszal: csinálni egy nyamvadt keresztpróbát...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13007) enesbcs válasza sambenez (#13005) üzenetére


enesbcs
tag

ESPEasy-n van egy "Domoticz HTTP controller" is azt is tudod használni (meg persze MQTT alapú is van), de legalább egy kontrollert fel kell venned, és beállítani az Domoticz IDX számot a megfelelő eszköznél. (Devices)
Tasmotánál tudtommal csak MQTT van, de szerintem jobb is, hiszen ez kétirányú kommunikációt biztosít, a HTTP alapú pedig csak egyirányú. ( https://bitekmindenhol.blog.hu/2017/07/31/domoticz_alapok )

[ Szerkesztve ]

(#13008) RAiN91 válasza enesbcs (#13007) üzenetére


RAiN91
őstag

Akkor jól gondoltam, de valamit mégis elrontottam mert nem működik.

(#13009) enesbcs válasza MaCS_70 (#13000) üzenetére


enesbcs
tag

RPIEasy-ben is meg kell jelennie, ha 1: a megfelelő tüske 1wire típusú, 2: az RPI újraindítása után is ebben az állapotban van, vagyis sikerült elmenteni a beállítást, 3: root joggal futtattod az RPIEasy-t.
Egyébként Raspbian-on használom és készítettem a programot, a DietPI-nek vannak érdekes húzásai, pl a konfigfájlt máshol tartja, csak memóriában létező helyen, amit újraindításkor nem ment el, így újraindítás után nem is fognak megjelenni a DS18b20 hőmérők sajna.
A /boot/config.txt állományt pl a /DietPi/config.txt alatt tartja, amire csináltam anno egy fixet, működnie kellene, bár Dallas hőmérővel nem próbáltam. Ha a konzolban kiadod a "ls /sys/bus/w1/devices/*" parancsot, mit látsz? (a linux Ds18b20 kernel driver kimenetét használná)

(#13010) enesbcs válasza RAiN91 (#13008) üzenetére


enesbcs
tag

Ha HTTP-n akarod vezérelni a Domoticz-ot, több dolgot is meg kell vizsgálni: Milyen porton érhető el a HTTP API a szerveren? Böngészőből eléred-e? Tűzfal nem tiltja-e az adott portot? Beállítottad-e hogy a helyi hálózatról ne kérjen jelszót a Domoticz, vagy megadtad-e a Domo jelszavát az ESPEasy "Domoticz HTTP" vezérlőben és jól állítottad-e be a portot?

[ Szerkesztve ]

(#13011) RAiN91 válasza enesbcs (#13010) üzenetére


RAiN91
őstag

Egyszerűbb akkor Mqttp n? Megpróbálom azzal majd. Egyelőre Windows alatt futtatok mindent es ha van sikerélmény, akkor beszerzek egy Rpi-t.

(#13012) gabro0 válasza MaCS_70 (#13006) üzenetére


gabro0
őstag

És mi lett a Bosch szenzorokkal? Én kettőt is próbáltam, jól működnek, legalábbis kettő a négyből :U
A gyári kalibrációs adatok mintha elszálltak volna két ebayes BMP280-on. Ezt abból gondolom, hogy szépen követik a változást, csak sokszorosan elcsúszott adatokat adnak vissza. Hőmérsékletből valami 180-at, légnyomásból meg 5000hPa körül.

(#13013) MaCS_70 válasza gabro0 (#13012) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezekkel nekem annyi bajom van csak, hogy egy adag megrendelt BME280 helyett BMP280-asokat kaptam, de amit mérnek, azt kifejezettem pontosan mérik. Csak ugye ez az I2C nem a legpraktikusabb vezetékezési szempontból.

Bezzeg a DS-ek. Az nagyon praktikus lenne, de a 2/20 megbízhatósági arány elég hervatag... :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13014) gabro0 válasza MaCS_70 (#13013) üzenetére


gabro0
őstag

Ezzel én is ugyanígy jártam, rendeltem 3db BME280-ast és BMP280-akat kaptam... Mint utólag olvastam, ezzel kb. minden ebayezős befürdik egyszer. Felhúztam magam és vettem banggoodon egy igazi BME280-t. Nem nagyon figyeltem még mit mér, csak örültem jönnek az adatok :)
Az előzményeket nem ismerem, de nem tudok olyan felhasználást elképzelni hogy ne a mikrovezérlő közvetlen közelében legyen a szenzor. Esetleg földbe dugva vagy egy csőbe áramlási levegő mérésre, de ezekhez se kell sok zsinór.

(#13015) MaCS_70 válasza gabro0 (#13014) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam két kábelkör is van: az egyik kb. 15 méteren megy körbe a házban a régi termosztátok vezetékein, a másik megy föl a tetőtérbe és onnan a ház két oldalán ki a szabadba, olyan 10 méter hosszon. Erre az I2C kevés, a 1wire viszont akár 100 méterre is elvisz, 20-30 méterre akár két szálon is, kismillió szenzorral.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13016) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#13000) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tárgytalan -- megjelent az ID legördülője. Hogy mitől, azt nem igazán értem, nem én csináltam.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13017) Tibeee85


Tibeee85
újonc

Sziasztok,
Van esetleg valamelyikőtöknek tapasztalata az alábbi két redőny vezérlő modullal kapcsolatban? Melyik jobb választás? Vakolható külső Redonytokba szeretném tenni, ezért félek egy kicsit a Fibaro modul 0-35 fok közötti üzemi hőmérsékletetől. A Qubinonal ez - 10-40 fok, viszont kérdés, hogy az mennyire megbízható.
- QUBINO ROLLER SHUTTER PLUS
- FIBARO ROLLER SHUTTER 3

válaszokat előre is köszönöm

(#13018) Janaboy


Janaboy
veterán

Ugy tunik a kis s905os boxom tapja nem bírta a kiképzést armbiannal es rflinkkel, van otleteket hol talalok jó 5v/2a tápot?
Nem tudtam a Domoticz ilyen táp gyilkos :DDD

Janaboy

(#13019) twine


twine
addikt

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék melyik egyszerűbb, külföldről rendelhető (Banggood,Gearbest,ebay) beltéri(esetleg ha van ilyen bel, és kültéri) smart hőmérő tudná kapcsolgatni a Blitzwolf BW-SHP2 Smart aljzataimat?
Ha ilyen nincs, ami direkt kapcsolná adott hőmérsékleten, akkor melyik lehet az, amelyik a SMart Life alkalmazással együtt tud működni? Gondolom ha már ezzel működik, akkor létre lehetne hozni scenariokat a Smart Life-ban, hogy adott hőmérő bizonyos hőfokán adott aljzat kapcsoljon ki, vagy be!?
Van már 3 ilyen Blitzwolf aljzatom, amire infra hősugárzók vannak akasztva 3 helyiségben a házban... a cél az lenne, hogy ne csak időre lehessen ezeket az eszközöket programozni, hanem valahogy hőmérsékletre is be tudjam állítani...
Ha szabad kérnem tisztelettel, ne menjünk el másik eszközök felé mit kellet volna vennem ezek helyett...
EZek már megvannak, ezért ezekhez szeretnék hőmérsékletre kapcsoló megoldást :R
Előre is köszönettel minden ötletért..Üdv

[ Szerkesztve ]

(#13020) DJGABI válasza twine (#13019) üzenetére


DJGABI
addikt

meg kell nézni mit tud az appban a hőmérsékletszenzorral kezdeni, de ja gyanítom összelőhető. Tuya a kulcsszó ezekre a smartlife appos készülékekre

hát én szenzort magában nem találtam csak ilyen sok az egyben cuccot [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#13021) twine válasza DJGABI (#13020) üzenetére


twine
addikt

Köszönöm, hogy foglalkoztál a dologgal... :R
Én arra gondoltam, egy (helyiségenként) ilyen hőmérséklet és páratartalom mérőt vennék...
a Smart life alkalmazásban , az eszközök hozzáadásában vannak szenzorok (érzékelő wifi, érzékelő zigbee, érzékelő bluetooth, stb)
Remélhetőleg a fent említett szenzort felismeri, innen pedig van egy olyan fül, hogy smart, azon belül, pedig scenario, illetve automation....
Ha szerencsém van, automatizálni is tudnám a dolgot, ha nincs, scenariot kellene létrehozni hozzá...ha semennyire sincs, sz@rt sem érek az eszközzel, csak a hömérsékletet nézegethetem :DDD
A kérdés, hogy vajon létre lehet e hozni egy ilyen jellegű dolgot amit én szeretnék ezzel az alkalmazással és eszközökkel, vagy másik alkalmazással, de ezekkel az eszközökkel, vagy másik smart hőmérséklet szenzorral :F :DDD
A peoblémám az, hoyg érzékelő nélkül ezt a funkciót ugye nem tudom kipróbálni..
Gondltam hátha valaki kísérletezett már ezzel itt a topicban :B
Tudom, nem egy ökör ára a fent említett érzékelő, meg is venném, nem is az ára tart vissza, hanem az idő tényező..ha tudnám, hogy faján működik az elképzelt "rendszer" ezzel az alkalmazással, és érzékelővel, akkor nem egyet, hanem egyből 3-4 darabot vennék helyiségenként,,,ha viszont nem működik, akkor az egy darab is pénzkidobás...
:B

[ Szerkesztve ]

(#13022) DJGABI válasza twine (#13021) üzenetére


DJGABI
addikt

Ez csak saomi gateway-el megy (vagy valami zigbee hubbal talán, nem tudom, annyira ezért nem vagyok benn). Nagyon nem integrálható a te rendszeredbe, biztos nem lesz jó.

Ha a fenti mindenegyben cucc nem bejövős arra tudok még gondolni hogy valami szabad gpio-val rendelkező konnektor, aztán kivezetni egy csatit szenzornak, mint ennél: [link] de az 1. Esélytelen 2. Gányolás, csúnya lesz 3. Tasmota kell rá (hozzá valami vezérlő, amúgy csak böngészőből fog menni), automatizálás kérdéses

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#13023) twine válasza DJGABI (#13022) üzenetére


twine
addikt

Értem,,,
Én közben mielőtt láttam volna a válaszod, rendeltem egyet belőle uk raktárból 2-5 napos szállítással..
De mint ahogy írtad is, sz@rt sem fogok vele érni önmagában :(
Viszont ha jól értem, és talán kezd a fejemben is körvonalazodni egy ilyen rendszer működése,,, akkor egy xiaomi gateway-el megoldódik minden problémám,, veszek egy olyat, az már életre tud kelteni pár ilyen fent linkelt hő és páratartalom szenzort, így már látja elvileg őket darabonként a smart life app, és létre tudom hozni A vágyott "smart automation scenariot" , azaz beállított hőmérsékleten kapcsolnak a blitzwolf aljzatok!?

(#13024) Degeczi válasza twine (#13023) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Alapban nem, hiszen a Xiaomi rendszere nem kapcsolódik a Blitzwolf aljzatokhoz.
Részben pont ez az egyik ok, amiért ez a topik jórészt a saját, nyílt forrású automatizálási rendszerekkel foglalkozik, és nem a zárt gyártói megoldásokkal.

(#13025) Vodike válasza twine (#13023) üzenetére


Vodike
tag

Konkretabban amire szukseged van:
- blitzwolf dugaszok
- xiaomi gateway
- xiaomi sensor
- raspberry pi, lehet akar zero w is
- wifi
- home assistant vagy domoticz

exTiga

(#13026) DJGABI válasza twine (#13023) üzenetére


DJGABI
addikt

+1, én is biztos hogy nem mennék el sáomi irányba. ugyanúgy be leszel zárva csak nem a smartlife appba, hanem mihome-ba. A tuyás készülékek általában okosíthatók tasmotára, akkor nem kell megfizetni a gatewayt (10-15k?), csak az rpi-t, abból amit (#13025) Vodike írt. mondjuk részemről tuti inkább egy s905 tv boxot vennék. 10k-ból megvan, szép a doboza, nem annyira gány mint az rpi. mondjuk az meg azért támogatottabb.

vaaaagy csak simán eladod ezt a szenzort, aztán megveszed az alisat, amit linkeltem. még mindig olcsóbb (nem kell hub) meg több hajszálad marad mint a fentiekkel. ;] [link] itt elég jól megmutogatja, ahogy nézem hőfokra is lehet automatizálást állítani

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#13027) harry


harry
veterán

Hello, fél-off: most láttam, hogy van ilyen topik, amiről eszembe jutott, hogy én még 2010-ben nyitottam egyet Otthon automatizálás címmel: link
Nem tudom feljött-e már, mindenesetre akkor esetleg az zárható / átirányítható ide.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#13028) twine válasza Vodike (#13025) üzenetére


twine
addikt

+Degeczi +DJGABI
Köszönöm a türelmes válaszokat.
Sikerült lemondani az aqara szenzort, hál'isten, mert még nem került a feldolgozás shipped státuszba :B uh. nem kell az eladással kínlódnom...

Sajnálom amiket írtook...
Reméltem, hogy a szoftver megoldja az áthidalást a különböző eszközök között,ha már egyszer felismeri őket és "kezeli" hiszen a scenario épp erre lenne jó az én logikám szerint...
hogy egy gateway-re több ilyen hőmérséklet érzékelő szenzor rá van akasztva, azt ugye látja a smart life...sceanrioban pedig megadom, hogy ha adott szenzor x fokot mutat, akkor adott eszköz, jelen esetben a blitzwolf aljzat kapcsol ki vagy be...az hogy a gateway meg a blitzwolf nem dumál egymással, nem kéne hogy gond legyen, hiszen ott a szoftver a kettő között, annak kellene a dolgot lebonyolítani.... :U
De hiszek a nálam tapasztaltabbaknak, és feleslegesen nem szórok ki pénzt az ablakon...
rpi-t programozni, meg ilyesmivel sz@rakodni semmi kedvem....ennyire nem érdekel a dolog, akkor marad a manuális távolról kapcsolgatás, vagy időpontra beállítás....

[ Szerkesztve ]

(#13029) Degeczi válasza twine (#13028) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, ée ez a szoftver az ingyenes Home Assistant, Domoticz vagy OpenHAB.
A kínai gyártóktól ne várj ilyen megoldást, hiszen nekik nem érdekük az együttműködés egymás eszközeivel.

(#13030) twine válasza Degeczi (#13029) üzenetére


twine
addikt

:R

(#13031) vampire17 válasza twine (#13028) üzenetére


vampire17
addikt

Szia!

Az alabbi linkeken levo cuccok egyike meg lehet megoldas! Ezt ajanljuk mindenkinek, aki nem akar xarakodni meg megoszulni mint az itteni törzs topclakok :D :D

Sajnos egyik megoldas sem tul olcso, meg sok tapasztalatunk meg nincs is vele (bar en nagyon szeretnem mar, ha valaki kiprobalna, foleg a Homey-t :D )

https://www.athom.com/en/

https://www.smartthings.com/

[ Szerkesztve ]

(#13032) body007 válasza vampire17 (#13031) üzenetére


body007
addikt

Nézegetem a homey flow-kat. Van olyan, h este 8 órakor (mivel híradó idő van), bekapcsolja a tv-t és a bbc-re vált (mondjuk 8as csatorna).
Na ezt, h csinálja? Hogy vezérli a tv-n a csatornákat? :))

Aham, így

Ez az "otthon szerkesztő" se rossz :)

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#13033) twine válasza vampire17 (#13031) üzenetére


twine
addikt

Meg akarsz engem ölni? :DDD :DDD
Majdnem félrenyeltem az italom, mikor megnyitottam a "homit", és megláttam az árát...
Az egy százas, magyar forintban... :Y
Ennyi pénzért piciny ujjacskámat ráhelyezem telefonom érzékelőjére, majd alkalmazást indítva rábökök a házamban található előre beállított területek(fszt, emelet, és vagy külön helyiségenként) ON illetve OFF gombjára...
Nálam nincs elektromos árnyékoló, vízforraló,kül és beltéri okos világítás, etc..etc...
CSak pár darab smart aljzat amire infra panelek vannak akasztva, +egy fűtött kutyaház :DDD
Sokkal többet én nem nagyon akarok vezérelni :B :DDD talán a jövőben még pár világítótest...
Ehhez kissé erősnek érzem a 300 ojuros vételárat(szenzorok nélkül).... :B :DDD
Majd én kapcsolgatom a telefonon ezeket az aljzatokat, ha nincs mód az egyszerű hőmérséklet szabályozott kapcsolásra a már megvásárolt aljzatokkal..
A megmaradt százast meg elfagyizza a gyerek :P :D

De természetesen köszönöm, és hálás vagyok az ötletért :R ;)

(#13034) LouiS22 válasza DJGABI (#13026) üzenetére


LouiS22
veterán

nem annyira gány mint az rpi.

What?! :Y

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#13035) vkp válasza LouiS22 (#13034) üzenetére


vkp
aktív tag

Igaza van kollégának, rpi-hez elég pofás házakat lehet venni.

(#13036) BullZeye


BullZeye
veterán

Grafana nem szereti pár hónapja az iframet, ti hogy raktátok be HomeAssistantba?

(#13037) BullZeye válasza BullZeye (#13036) üzenetére


BullZeye
veterán

Hogy más ne szívjon vele, simán rakja fel a 6.1.6-ot, ott nem akarnak megvédeni

(#13038) LouiS22 válasza vkp (#13035) üzenetére


LouiS22
veterán

:DD

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#13039) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Ker kerdesem lenne.

1.
Szerintetek mennyire egeszseges, ha egy webAPI-nak (Tado) folyton ugyanazt a parancsot elkuldom kb percenkent (Ez az lenne, hogy kapcsolja ki a futest, vagy kapcsolja be)? Elv allapot nem valtozik es a kazant sem kapcsolgatja (hiszen kozben ellentetes parancsot nem kap, csak mindig ugyanazt)

2.

Domoticz blocklyban, Setpoint beallitashoz tudok az ertek helyere valtozot tenni?

(#13040) gabro0 válasza vampire17 (#13039) üzenetére


gabro0
őstag

Az 1-re, ha normálisan van megírva a Tado API, nem kéne gondot okoznia. De miért van erre szükség, nem tudod úgy megcsinálni, hogy csak változáskor kommunikáljanak?

(#13041) vampire17 válasza gabro0 (#13040) üzenetére


vampire17
addikt

Sajna nem (vagyis elkepzelheto, hogy igen, csak sok mindent kene ujrairni)

NodeRED-ben van a futesvezerles valtasom (Tado VS. Klima) es ugy nez ki a dolog, hogy 3 dolog egyuttes erteke triggerel.

Kulso homerseklet
Belso homerseklet
Belso homerseklet setpoint

A harom ertek kb fel-egy percenkent csinal pull reguestet, amit egy wait-path node-al fogok ossze (ez osszevarja a harom iranybol jovo ertekeket, hogy a kesobbi function node egyszerre tudja oket kiertekelni)

van egy rbe nevu node, amit hasznalok is, ami pont arra valo, hogy az ismetelt uzeneteket blokkolja es csak a kulonbozoeket engedi at. a Klimat ez alapjan kapcsolom, hiszen ott az nvalue (domoticz fele megy az MQTT output) az valtozik, viszont a Tado node-ok fele csak sima trigger van, nem figyeli azt hogy mi a valtozas, csak szimplan azt hogy az egyik (futes be) vagy a masik (futes ki) iranybol erkezik a trigger. Tehat erre az agra mar nem tehetek rbe node-ot, hiszen az adott agon (nvalue0 vagy nvalue1) mindig ugyanaz az uzenet megy.

Vizualisan ezt igy kell elkepzelni:

a "main function" donti ugye el, hogy mi legyen az uzenet, de az utana kovetkezo ket path-on mar mindig ugyanaz mehet.

[ Szerkesztve ]

(#13042) gabro0 válasza vampire17 (#13041) üzenetére


gabro0
őstag

És ez a trigger nem tud előző állapotot megjegyezni, akár js változóban?

(#13043) vampire17 válasza gabro0 (#13042) üzenetére


vampire17
addikt

Az a gond, hogy hiaba jegyeztetem meg vele az elozo allapotot, nem fog tudni kulonbseget tenni, mert mindig ugyanaz az uzenet megy.

hmm arra gondoltam meg, hogy mi van akkor, ha kozvetlen a funktion node moge teszem az rbe node-ot??? Az jo lehet nem?

[ Szerkesztve ]

(#13044) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Sziasztok,

Tudna valaki valamilyen eszköz ötletet adni ami értesítést tud küldeni valamilyen formában (e-mail, sms) ha a Hörmann udvari kapu kinyílik/becsukódik?

Köszi!

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#13045) vampire17 válasza JoceeHunt (#13044) üzenetére


vampire17
addikt

Uhh hat erre 1000+1 fele mod van :)

(#13046) ANOka válasza vampire17 (#13045) üzenetére


ANOka
őstag

Akkor csak kettőt! :D

(#13047) ojb válasza JoceeHunt (#13044) üzenetére


ojb
tag

Mi küldené az értesítést (Mit használsz)? (Domoticz; HA; OpenHAB stb vagy eWeLink)
Vagy teljesen független önálló rendszert szeretnél?

(#13048) vkp


vkp
aktív tag

Megött a nullvezető nélküli sonof fali kapcsolóm. Beraktam, működik. :)

(#13049) JoceeHunt válasza ojb (#13047) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Gyári Hörmann Gateway és egy Sonoff is van beépítve a dobozba, tehát Ewelink is lenne.
A gondom az hogy Drága a Édesapámnak is Sonoff-ot raktam a kapujába és az Ewelink applikációjába megosztottam vele az egyik garázskapum (az is Hörmann) meg az udvar bejárati kaput is. Az öreg meg néha rányom, mert benézi. Tudom leszek vele szigorúbb de mégis a faterom :). Egyik nap arra értem haza hogy tárva a kapu, szerencsére a 2 kutyus jól viselkedett és udvaron belül maradtak. De nem szeretnék így járni, valahogy jó lenne ha jelezne a kapu ha nyílik/csukódik akár sms vagy email és akkor egyből rá tudok lesni a kamerára távolról hogy valós-e a "fenyegetés" :), vagy csak az asszony megy.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#13050) ojb válasza JoceeHunt (#13049) üzenetére


ojb
tag

[Ez] elméletileg visszaküldi a kapu állapotát is. (Amennyiben szükséges a reed-et lecseréled egy [kapcsolóra] ) Az állapotra meg kérhetsz Push üzenetet az eWeLink-től. A felszabaduló SonOff-ot meg elhasználod valami másra... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.