Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) blg válasza SPEA (#35996) üzenetére


blg
senior tag

nekem is ez a verzióm...

(#36002) zsamiatt válasza LouiS22 (#35995) üzenetére


zsamiatt
őstag

mondjuk SMS?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#36003) fradi81 válasza eagleberg (#36000) üzenetére


fradi81
veterán

Ha minden működik akkor csak jó lehet :)

moto g72, Ninebot d28e

(#36004) SPEA válasza blg (#36001) üzenetére


SPEA
aktív tag

Hát akkor ötletem sincs mi adja a kinézet különbségét. Nekem ahogy kinéz, eléggé "fapados" , ebből a szempontból a Shelly jobban bejön.

(#36005) eagleberg válasza SPEA (#36004) üzenetére


eagleberg
tag

Ez a narancssárga szín a Tuya app-nak a színe. Azért is írtam, ,hogy én azt raktam fel. Rakd fel Te is a tuya-t, próbáld ki hátha jobb.

(#36006) halisa válasza cOxeR (#35994) üzenetére


halisa
tag

Meglehetne oldani pl: RFID + shelly + elektromos zár segítségével.

(#36007) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Aki HP-s vékonykliensre(T520,T620,stb) telepített Ha-t tudna nekem segíteni?
Adott egy HP T630-as kliens, melyet tegnap vettem,tökéletesen ment Win10-el.
3 órája szívok vele, mert akár Debian minimal/DVD vagy Ubuntu servert-t telepítek rá, amire a HA-t tenném, monitor nélkül nem hajlandó elindulni, foylamatos 6-os csipogás van, ami ,,Pre-video graphics error"-ra utal, de nem tudtam rájönni, hogyan oldhatom meg:
HP T630-as kliens 8GB rammal, 128GB-os SSD-vel vettem.
Telíptés menete:
- Feltelepítem bármelyik linux disztribúciót pendrive-ról, monitor + egér van rádugva.
- Telepítés után restart majd egy másik gépen SSH-n beállítok, gépet lekapcsolom majd csak a táp és hálókábel marad bedugva.
- újra elindítom majd a bekapcsoló gombja pirosal villog 6x és sípol is, ami az általam írt hibára utal : Pre-video graphics error

Bios-ban már elég sok mindent letiltottam, de semmi eredmény nincs.
Ha monitort visszadugom tökéletes minden.

Valakinek erre ötlete?

Azért ide írtam mert elvileg csak HA lenne rá téve, semmi más, vagy Debian + Ha Supervisor (1,2)

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#36008) Degeczi válasza stigma (#36007) üzenetére


Degeczi
nagyúr

T620-on nincs ilyen gond, beindul monitor nélkül (mondjuk már nem emlékszem, kellett-e vmit állítania BIOS-ban, de valszeg semmi különöset, akkor rémlene)
Bár én HassOS-t hassnálok rajta, de gondolom nem az oprendszer akad meg nálad sem, hanem a gép BIOS-a írhatja ki ezt.

[ Szerkesztve ]

(#36009) halisa válasza stigma (#36007) üzenetére


halisa
tag

Ezt én úgy küszöböltem ki. Win10 vissza majd VM ben futatom a HA-t. Monitor kábel és billentyűzet ki húz, ha kell vissza adom neki. Táv eléréssel meg elérem a gépet. Így másra is tudom használni a Win10 - t!

(#36010) stigma válasza Degeczi (#36008) üzenetére


stigma
addikt

#36008Degeczi: Hát mielőtt megvettem pár youutbe videot néztem(nem sokat találtam) de sok mindentki lehetett rá telepíteni, ez biztos valami HP BIOS nyűg lesz.
Ha visszadugom a monitort - egér,bill nem is kell) akkor vajsima minden.

#36009halisa: Hát ilyet nem csinálok, Windows+ VM :DDD a legnagyagyobb erőforrás foglaló.
2 db NAs van itthon ami épített, Xpenology Vépben VM-ben megy eddig a HA 1 map és 3GB ram van odaadva neki, de nem túl acélos, ezért szerettem volna valami jobbat.

Én sima server-t szerettem volna, de nem gond ha pár nap szenvedés után nem menne akkor eladom, nem szórakozok vele. :D

Köszi mindkettőtöknek a segítséget. :C

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#36011) cOxeR válasza halisa (#36006) üzenetére


cOxeR
Ármester

Shelly-t meg tudom osztani felhasználóval, felesleges erőlködés az rfid, csak drágítja a dolgot.
Lehet a legegyszerűbb egy tyúk/kisállat ajtó zsilip megoldás, betonfalba, mögötte meg egy kültéri töltőfej oszlopon.

(#36012) tradeelek11 válasza stigma (#36010) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

El ne add vagy akkor nekem :D

Inkább akkor már ha display port akkor egy ilyen: [link]
Ha hdmi akkor meg ilyen: [link]

Tisztelettel :R

(#36013) stigma válasza stigma (#36007) üzenetére


stigma
addikt

Édes istenem...erre soha enm gondoltam volna, mit amit ír a lengyel haverunk, igaz ez T620-ra: Link

Új BIOS-t kellett egy pendrive-ra kiirnom/frissítenem és most egy próba után eddig úgy néz ki megy :DDD

#36012tradeelek11 : Meglátjuk , ha nem válna be, akkor mindenképp keresni foglak :D

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#36014) zsamiatt


zsamiatt
őstag

sziasztok, használ valaki caldav naptárat?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#36015) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Szedett mar szet valaki ajtonyitas szenzort? Mennyire kicsi az ajtora teendo darab? Beleferne egy tv vagy xbox taviranyitoba? Ha jol gondolom valami kis magnes darab van benne?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#36016) beers válasza zsamiatt (#36015) üzenetére


beers
addikt

Én sima mágnesekkel váltottam ki az udvaron!
Tökéletesen teszi a dolgát! 4db 4x1mm-es kör alakú neodímium!

M&N

(#36017) BullZeye válasza zsamiatt (#36015) üzenetére


BullZeye
veterán

Veszel egy erősebb lapos neodium mágnest és kész, én zárba ezt használtam, oda csak az fért be.

(#36018) zsamiatt válasza BullZeye (#36017) üzenetére


zsamiatt
őstag

Zarba? Netrol vetted? Milyet vettel? Koszonom

Ilyesmire gondolsz?
[link]

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#36019) BullZeye válasza zsamiatt (#36018) üzenetére


BullZeye
veterán

Igen, ilyesmi, én aliexpressről rendeltem, de azt nem ajánlom, mert kellett több db, hogy elég erős legyen :) (kínai olcsó vacak) :)

Olyat vegyél ami a te felhasználásodhoz megfelelő, nekem kör alakú a zár nyelve így kör alakút vettem hozzá.

(#36020) zsamiatt válasza BullZeye (#36019) üzenetére


zsamiatt
őstag

Az kerdes megkora vastagsagot visz at :)
Zarnal hova tetted? Iletve a masik felenek furtal lyukat az keretbe?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#36021) DaeMonS


DaeMonS
tag

BK-4G gázórával kapcsolatban:
- kérdezem azokat, akiknek ilyen megoldása van, a mérő alján található takaró leszedhető, vagy eleve nem volt raja? hogyan? ( nekünk van rajta takaró műanyag)
- amennyiben nem, van olyan ötlet, hogy hogyan lehet "mérni" az impulzusokat? ( zigbee, rf, - bármelyik ötlet jöhet)
Köszönöm,

(#36022) beers válasza zsamiatt (#36020) üzenetére


beers
addikt

5-6 mm-t átvisz!
Persze függ a mágnestől is!

M&N

(#36023) BullZeye válasza zsamiatt (#36020) üzenetére


BullZeye
veterán

Ahogy beers írta, ha nagyon erős a mágnes akkor centiket nekem gagyi mágnes van az kb 3-4mm-t visz át.

Nem fúrtam lyukat, olyan a kialakítás hogy az egyik pánt amit a zár mozgat egy nagyobb lyukba megy bele ahol pont elfért a xiaomi érzékelője.

(#36024) Rosep


Rosep
senior tag

Ha esetleg valaki mást is érdekelne...
Végre találtam egy normálisnak tűnő (értsd: nem Aliexpress-es) 10"-os PoE fali tabletet emberi áron. És még kapni is lehet: iiyama ProLite TW1023ASC-B1P
Csak kár hogy nem fehér. De én valószínű beszerzek egy ilyet a Home Assistant-hoz. Egyébként több féle méretben elérhető.
Egy félelmem van. Ha nem frissítik rajta az Androidot, meddig lesz jó a 8.1-es a HA-hoz. :F

[ Szerkesztve ]

(#36025) zsamiatt válasza BullZeye (#36023) üzenetére


zsamiatt
őstag

de honnan tudni hogy melyik mágnes erős? Ennyire nem ismerem a mágneseket.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#36026) ojb válasza DaeMonS (#36021) üzenetére


ojb
tag

Mielőtt belefogsz az impulzusok számolgatásába célszerű tájékozódni, hogy a szolgáltatód hogyan is viszonyul az "impulzus számolási" kérdéshez.
Igaz mindegyikük az MVM-hez tartozik, de szolgáltatónként más a hozzáállás.
(Van aki egyáltalán nem engedélyezi sem a mágneses sem az optikai leolvasást, van aki csak azt kéri, hogy jelentsd be Nekik, hogy Te ilyet művelsz és van aki elvileg engedélyezi ugyan, de mindent megtesz annak érdekében, hogy nehezítse, drágává tegye a dolgod vagy elvegye az egésztől a kedved.)
A legfontosabb a későbbi esetleges konfliktusok elkerülése érdekében, hogy beszerezz egy írásos nyilatkozatot az illetékes szolgáltatódtól, hogy Ők hogyan viszonyulnak a kérdéshez ill. mely technológiát engedélyezik.
A lehető legegyszerűbb, -- ha engedélyezik, -- hogy a mérőn erre a célra kialakított nyílásba gyári vagy az olcsóbb utángyártott [link] reed-es érzékelőt szereled be és az általa szolgáltatott impulzusokat dróton vagy rádióhullámon (WiFi vagy ZigBee) továbbítod a feldolgozási helyre.
Amennyiben ehhez a megoldáshoz nem járul hozzá a szolgáltató, akkor a liter-es (jobb szélső) dobkeréken található un "silver dot" fordulatait lehet optikailag megszámolni egy egyszerű IR szenzorral.
Az impulzusok feldolgozása ua. , mint reed esetében.
Akkor vagy a legszerencsésebb, ha a szolgáltatódat egyáltalán nem érdekli, hogy hogyan - mivel számolod az impulzusokat, mert ebben az esetben egy egyszerű ZB door sensor is megfelelő lehet a reed nyílásába dugva, ami érzékel és továbbít...

(#36027) DaeMonS válasza ojb (#36026) üzenetére


DaeMonS
tag

Köszönöm,
nagyjaból erre gondoltam én is.
Természetesen ismerem a jogi hátterét is a helyzetnek, ennek utánajárok.

Jelenleg a technikai kérdés:
- nálam van egy takarólemez a nyíláson, ez ragasztás lenne, vagy "pattintós" megoldás? másnak milyen volt/van? Hogyan lehet leszedni bontás mentesen?

zigbee megoldást szerettem volna tesztelni , "beüzemelés" előtt

(#36028) beers válasza zsamiatt (#36025) üzenetére


beers
addikt

Tedd fokozatosan közelebb , látszik ha meghúz!

M&N

(#36029) BullZeye válasza ojb (#7475) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha jól értem, akkor egy Aqara door sensort ha berakok oda a tetejére, akkor valahogy ki lehet nyerni a gázfogyasztást? :D

(#36030) zsamiatt válasza beers (#36028) üzenetére


zsamiatt
őstag

azt gondoltam, de egyáltalán milyet vegyek

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#36031) LouiS22 válasza BullZeye (#36029) üzenetére


LouiS22
veterán

Igen és nem. Az impulzust tudod számolni és ebből már következtethetsz a fogyasztásra. Pl 1000 impulzus 1 m3.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#36032) Blackmate


Blackmate
senior tag

"Postaláda szenzorra" van valami jól bevált megoldás? Mindössze annyira gondolok, ha bedobnak egy levelet, akkor jelezzen a HA. Vezetékes megoldástól sem rettenek el, mert kihúztam egy UTP-t a videókaputelefon miatt.

(#36033) Janaboy


Janaboy
veterán

Sx100 as villanyórát lehet vhogy okositani?

Janaboy

(#36034) tradeelek11 válasza Janaboy (#36033) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Igen.

vagy ez : [link]
vagy ennek a zigbees változata.

Tisztelettel :R

(#36035) ojb válasza BullZeye (#36029) üzenetére


ojb
tag

Igen. lehet, hogy kicsit keresgélni kell a megfelelő pozíciót, de MŰKÖDIK.
vagy 10 vagy 100 literenként ad egy impulzust!!!
Ez általában rajta van az óra előlapján: (alsó fotó ablak alja - közepe 1imp=0,1m3 )
Nekem is volt egy próba erejéig. Igaz nálam be kellett forrasztani egy másik reed-et is.
A DÉGÁZ területen már nem megvalósítható ez a megoldás, mert újabban a plomba szálat átfűzik a mágneses érzékelő helyén és ezzel lehetetlenné teszik a door sensor elhelyezését is :(( :

[ Szerkesztve ]

(#36036) Janaboy válasza tradeelek11 (#36034) üzenetére


Janaboy
veterán

Köszi, sajna ezt így nem tudom kirakni :(

Janaboy

(#36037) beers válasza zsamiatt (#36030) üzenetére


beers
addikt

[link]
Nekem ilyen van az ajtónyitás érzékelőnél!

M&N

(#36038) beers válasza Blackmate (#36032) üzenetére


beers
addikt

Nekem mozgásérzékelő van!

M&N

(#36039) zsamiatt válasza beers (#36037) üzenetére


zsamiatt
őstag

szuper, jó kicsi de ha átvisz 4-6mm akor az már zsír.

Köszönöm

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#36040) BullZeye


BullZeye
veterán

Shelly-hez hasonló falba süllyeszthető 230V-> 5V USB adapter létezik?

Nappaliba szeretnék egy tabletet ha lesz rá keret, de most a villanyt csináljuk és pont van mögötte már kivésve egy 65mm-es lyuk pont a másik oldalra, így lenne lehetőség 5V-os kábelt kivezetni neki már most.

(#36041) vampire17 válasza BullZeye (#36040) üzenetére


vampire17
addikt

Havernal ilyet tettunk be, igaz nagyobb volt a kotodoboz: [link]

Ilyesmi volt, de nem szamitott, mert a cucc (neki egy riaszto panel) eltakarja boven: [link]

[ Szerkesztve ]

(#36042) Tarokk79


Tarokk79
aktív tag

Olvastam a fórumot és az alapján jól értem, hogyha van egy kamerás rendszerem ami h265-ben (esetleg h265+) rögzít, akkor az nem jó előjel a HA integrációhoz?
Illetve, ha mégis be tudom valahogyan (pl. motionEye-jal) integrálni, akkor meg egy erőmű kellene a rendszer mögé, hogy elbírja (7 kamera)?

[ Szerkesztve ]

(#36043) Vodike válasza tradeelek11 (#36034) üzenetére


Vodike
tag

Ennek melyik a zigbee-s változata? Szar a google keresőm :D

exTiga

(#36044) tradeelek11 válasza Vodike (#36043) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Az nálam van mint prototípus :)
Az érzékelő része, ugyan az mint az ESP-és.
CC2530 vagy CC2530+CC2591
+ ptvo.info

Tisztelettel :R

(#36045) beers válasza zsamiatt (#36039) üzenetére


beers
addikt

Legfeljebb többet raksz, ha mégsem!

M&N

(#36046) BullZeye válasza ojb (#36035) üzenetére


BullZeye
veterán

És van már esetleg kész konfig ami egy door sensort átalakítja m3-re? :)

Nálunk régen TIGÁZ volt, így elméletileg nincs akadálya, csak tesztelni nem tudom, mert csak a fűtés megy róla, az meg még pár hónapig nem lesz aktív remélem...

(#36047) ojb válasza BullZeye (#36046) üzenetére


ojb
tag

Mielőtt nagyon belevágsz ellenőrizd, hogy a mérőd valóban kiadja-e a mágneses impulzust.
Az adatlapja szerint nem (Nincs rajta hogy " 1imp=0,1m3 ")
A door sensor valóban a legegyszerűbbnek tűnik erre a célra, de nagyon kicsi a CR2032-es elem kapacitása (kb 225mAh) 10m3 fogyasztás és 100liter/imp esetében ez 100 impulzust jelent, ami nagyon rövid telepes üzemidőt eredményezne.
Szerintem erre a célra sokkal jobb választás lehet egy water leak sensor pl [link] , ami 2xAAA elemről üzemel (1250mAh) + utángyártott reed érzékelő [link] az órához.
HA alá nagyon egyszerű integrálni.

(#36048) BullZeye válasza ojb (#36047) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha elkezdődik a fűtési szezon tegyek a tetejére egy door sensort 1-2 napra aztán ha nyit-zár akkor jó?

Megtaláltam a leírást hozzá, itt én úgy látom tudja:
Pulse Generator Standard 0.1 m 3 / pulse
Optional 0.01 m 3 / pulse

Pulse Transmitter Retrofittable LF-system, 12 Vdc max – 10 mA max. standard 0.1 m 3 /pulse,
Different versions: with 1m cable, binder plug or connecting block

Egészen véletlenül van mellette nem messze egy konnektor meg egy szerver is 5V USB-vel így ezek is mehetnek.

Water Leak sensor milyen módon működne, mihez kéne rákötni?
Ez a Gecko impulsus hogy jutna HA-ba mint adat? Ha jól látom ez valami fizetős rendszerbe küldi csak.

(#36049) tradeelek11 válasza BullZeye (#36048) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Nem akarok bele okoskodni de...
A water leak sensor végéről levágod
a csatlakozót, és rákötöd a a Gecko impulsust.

Tisztelettel :R

(#36050) BullZeye válasza tradeelek11 (#36049) üzenetére


BullZeye
veterán

Oké, sorry gyökér vagyok így már értem! :)

Akkor most várok egy őszt és aztán berendelem ezeket. :)

Köszi a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.