Hirdetés
- Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Egy korszak vége
- ATI vs. NVIDIA kezdetektől napjainkig II.
- Asszociációs játék. :)
- Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Drive! - Az utolsó gurulás idén a Quadrifoglio-val
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Csalók a Facebookon. De ennyi???
- Ingyen kellene, de tegnapra
- Szólánc.
-
LOGOUT.hu
Okos Otthon összefoglaló:
Új hozzászólás Aktív témák
-
Bohus
aktív tag
válasz vampire17 #6038 üzenetére
Igen, így már egyértelmű a rajz és jó a bekötés is. Habár a légnedvesség érzékelő most nem szerepel a rajzon, de mindegy, majd megoldod. Annak párhuzamosan kell majd fázist adni a venti motorjának, úgy valósul meg a VAGY kapcsolat.
A Föld legnagyobb problémája maga az ember.
-
-
nagyúr
Sziasztok, raspi pi 3b-re vam telepitve HassIO. Belsos ip cimen elerem, hassio.local cimen nem. Mar ez sem tiszta, hogy miert.
Telepitettem az SSH & Web terminal addont, de az istenert nem tudok ssh-zni. Beallitottam usert, passwordot, de az ssh addon mindig leall, amikor megprobalok be sshzni.
-
Nerazim
őstag
Üdv!
Olvasgattam az irományokat a témában és kicsit összezavarodtam. Ebben a cikkben sorra veszi a vezérlőket amik alkalmasak egy okos otthon vezérlésére. A végén van egy ESP8266 modul, ami némi moddal alkalmas lehet erre a feladatra, ha jól értem. Tehát kiválthat egy RPI Zero-t is akár (természetesen némi kompromisszummal) Ez lenne az vagy ez?
Szeretnék egy vezérlőre beruházni ,de nem akarok elszállni a költségekkel az elején, ha neadj isten záronyra futna a projekt (idő, tudás hiányában )[ Szerkesztve ]
Be my computer.. Baby I'm a user!!
-
Flashback
addikt
Mi lenne az igazán ideális okosotthon vezérlő?
profi gőzállomás eladó - Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)
-
Degeczi
nagyúr
A Sonoff RF erre ideális, legegyszerűbb/olcsóbb megoldás. Mondjuk ha máshol is tervezel hasonló vezérlést, és már van automatizálási központod (mint pl. egy Raspberry-n futó Home Assistant vagy Domoticz), akkor célszerűbb egy RF Bridge, mert azzal lehet filléres Basic reléket használni, de ha csak ilyen garázsvilágítás a közeli cél, ahhoz fölösleges.
[ Szerkesztve ]
-
veterán
Kamera "rendszert" szeretnék a házban / ház körül kialakitani. Milyen kamerákat javasolnatok? Én Xiaomi nézem azon belül a yi cloudos verziókat. Csak zavar, hogy éves díja a yi cloudnak 20.000 Ft körül van.
Most egy netatmo kamera van a nappaliban, valami hasonló funkcionalitás kellene...
-
vampire17
addikt
Uhh azt hiszem nem volt jo otlet, hogy nem cimkeztem a rajzot
Igy mar jobb?
Igy nez ki a cucc. A ket sorkapocs kozotti resz(balra) lenne kicserelve a Shellyre:
Persze ez az egesz csak akkor megy igy, ha 230V megy. Ezt meg ki kell mernem. Ha esetleg 12V jon a regi vezerlotol, akkor mast kell kitalalnom.
[ Szerkesztve ]
-
fo_di
őstag
sziasztok,
ti mivel oldanátok meg egy garázsban a villanykapcsoló részleges okosítását? adott egy kétszárnyú garázsajtó, aminek sokszor csak a felét nyitnám ki, de a nem nyitott vég felől van a villanykapcsoló, amihez viszont nehéz hozzáférni a bent álló autó miatt. a cél az lenne, hogy egy vezeték nélküli kapcsolót tennék a nyitott oldal felé, valamint mondjuk egy sonoff basicet közvetlen a lámpa tövébe, és így a mostani kapcsolót mindig felnyomva tartva a zsinórmentessel kapcsolgatnám (vagy a sonoff helyett egy kapcsolható villanykörte). elvileg leér a garázsba a wifim, így be tudom kötni home assistantba, de ha jól gondolom, a wifis gomboknak állandó áram kéne, viszont konnektorral nem állok túl jól (csak a villanykapcsoló körül van konnektor is), a sonoff meg nem veszi be a bluetooth gombokatszóval a kérdés adott: ti mit tennétek a kapcsoló helyére? vezessek át egy drótot a falon kívül, amivel meghajtok egy wifi kapcsolót? vagy inkább vegyek egy esp32-t, amit bedugok a konnektorba és egy bluetooth gombot, ami már elmegy elemről? vagy vegyek valami rf kapcsolót meg egy sonoff rf-et?
távolról nem feltétlen célom kapcsolgatni, leginkább csak a kapcsolót akarnám másik falra átrakni minimál kábelezéssel[ Szerkesztve ]
-
Bohus
aktív tag
válasz vampire17 #6035 üzenetére
Nem jó. A Shelly-nek a működéséhez kell nulla és fázis, vagyis a jobb alsó sarokban jelölt tápot be kell vezetni a Shelly L és N csatlakozóiba (a nulla most is befut, de csak közvetetten az elszívóból, ami ellenjavalt). Emellett a fázist a Shelly I sarkára is rá kell kötni. A rajzon az elszívó megkapja a nullát, ez oké, az L-t a tápfázisra kell kötni, nem a Shelly L kapcsára. Így már a táplálás megoldott lesz, és a venti tudja kapcsolni magát a saját páraárzékelője segítségével.
A vezérléshez a világításkapcsoló - ami nincs a rajzon - kapcsolt fázisát a Shelly switch kapcsához be kell kötni, a Shelly 0 kapcsát pedig összekötni a venti L kapcsolt sarkával. Amikor rákerül a feszültség az sw kapocsra, akkor a Selly reléje meghúz és az I-re kötött fázis megjelenik a 0 kapcson, ami indítja az elszívót.A Föld legnagyobb problémája maga az ember.
-
vampire17
addikt
válasz enesbcs #6033 üzenetére
Lerajzoltam, hogy gondolnam bekotni a Shelly-t. Nem vagyok egy villanyszerelo (csak Informatikus ) De remelem nem rajzoltam tul nagy hulyeseget:
A tervem: A kapcsolt szalon van a vilanykapcsolom. ha folkapcsolom a lampat, akkor nyilvan mukodjon a paraelszivo. Ha nincs folkapcsolva, de a paratartalom egy megadott parameter folott van, akkor szinten legyen bekapcsolva. Ha a paratartalom a szint alatt van, akkor kapcsoljon le.
(esetunkben a paratartalom dolog nem relevans most annyira, a lenyeg h tavolrol is, a lokal kapcsolotol fuggetlenul tudjam kapcsolni)
[ Szerkesztve ]
-
enesbcs
tag
válasz vampire17 #6032 üzenetére
Igazából én egy Sonoff S20-al oldottam ezt meg, arra van dugva a páraelszívó ventillátorom, amit annak garanciás volta miatt miatt nem is szándékoztam megbontani.. A páraadatokat egy külső nodemcu adja DHT22-vel neki. Flasheléshez egy CP2102-t javaslok.
A bekötéssel kapcsolatos kérdésedre a válasz egyébként az, hogy rá kell mérni. -
vampire17
addikt
válasz enesbcs #6020 üzenetére
Szia!
Szerinted egy Sonoff Basic-el megoldhato egy furdoszobai szellozeto ventilator okositasa?
A tervem:
A venti ket modban tud menni, van egy sima megszakitasos kore(villanykapcsolora kotve) illetve egy paraerzekelos kore..Itt fix áramos bekotés van es a sajat paraerzekelojere on/off ol. ezt valtanam ki egy Sonoff Basic-el. (a paratartalom adatokat egy kulso erzekelo adna, valoszinuleg egy Xiaomi homero, a kapcsolgatni meg a Domoticz kapcsolgatna )
A kerdes, hogy vajon a paraerzekelos kore utan is 230V lehet?
Illetve ettol a firmware update-tol tartok egy kicsit... milyen eszkoz kell meg hozza, hogy tudjak flashelni?
-
vampire17
addikt
Ahogy a kapcsolasod nezem a dokuban, nincs csak egy lehetoseged:
"nullpotenciálos 24V-os termosztát"
Ez altalaban releset jelent. A rajzon is ez latszik. Kb barmilyen termosztatot ra tudsz kotni.
RF termosztat telefonrol? ezt nem igazan ertem... ha RF, hogy kommunikal a telefonnal? (ha persze nem valami okosotthon szoftverben gondolkodsz..., de akkor is valami ketiranyu cucc kene.)
[ Szerkesztve ]
-
IG55
senior tag
Üdv!
Saunier Duval Themaclassic f25e kazánhoz szeretnék RF thermosztátot kötni (esetleg Wifist). Milyen interfészen tud kommunikálni a kazán? Olvastam itt relé kapcsolásost, Openthermet. Érdekelnének olyan extra funkciók, mint hőmérséklet, páratartalom loggolása. Olyan RF thermosztát létezik, ami telefonos appról is vezérelhető, mint a Wifis fajták?
Jelenleg ilyen thermosztátom van: Eberle INSTAT 2 -
vampire17
addikt
Mit gondoltok, egy PIR sensornal a 7-8 meter erzekelesi tavolsag jo vagy rossz? Egy Reolink Argus 2 kamera PIR sensorarol van szo. kb ilyen tavolsagnal kapcsol be a felvetel.
-
veterán
válasz layerke #6025 üzenetére
A központi időjárás leszedése csak hőmérsékletre jó, mi a Dunaparton lakunk (100 méterre a Dunától) és ha Dunakeszi másik végén 50mm esik itt van hogy semmi ... ha tud két master szivattyút akkor az akár jó is lehet bár simán körre is fel lehet rakni a szivattyút és kész ... a tartály töltésére pitől független vezérlést akarok ami automatán elindul ha X szint alatt van a víz...
honnan érdemes leszedni a opensprinkler szoftvert?
-
layerke
aktív tag
Ezen opensprinkler fut, internetről - beállított hely alapján - lekéri az időjárást és aszerint állítja a %-ot, hogy mennyit öntözzön. 16 körös, amiből tetszőleges 1 vagy 2 lehet master (szivattyú). Körönként állítható az időjárás korrekció, lehet bővíteni távirányítóval, http-n vezérelhető, lehet rá rakni esőérzékelőt is. Mindössze 25e forint, én biztos nem állnék neki összekalapálni bármit is. Amire PI-t lehet illeszteni, az még olcsóbb, de ahhoz kell egy PI. Nézd meg az előzőekben linkelt oldalon milyen verziók vannak!
-
veterán
válasz layerke #6009 üzenetére
Ezen is open sprinkle fut? Mert én jelenleg rpin és 16-os relayboardon gondolkodtam és vagy opensprinklepi-n vagy saját szoftveren... kis backend php + postgres (kész rendszerem van amiben meg kellene csinálni a menedzsment részt a körökhöz) + egy kis python script...
Ami nekem kelleni fog:
- 5 locsolókör kezelése
- 1 kör a tartály töltéséhez (kicsi a kút kapacitás így külön tartályba napközben fel kell húzni a vizet)
- 1 kör a csapvíz beengedéshez (ha nincs elég víz akkor kell csapvízzel feltölteni a tartályt, hogy legyen mivel locsolni1. hőmérséklet alapján akarom a körök :
15-20 fok: heti 2x
20-25 fok: heti 3x
25-30 fok: heti 4x
30-35 fok: heti 6x
35 fok felett: heti 7x2. ha esett az eső akkor az eső mennyiség alapján - netatmo esőmérőről venném az adatokat - x napot kihagynék erre valami logaritmus fügvvény alapján, mert a párolgás ahogy csökken a víz a talajban úgy csökken... például 20 mm esik akkor 2 nap locsolás kimaradhat 35 fokban míg 20 fogban 1 hét is...
3. ha esett az eső és nem kell locsolni akkor a csepegtető kört napközben párszor 1-1 percre bekapcsolnám mert van olyan rész ahol tető alatt van a fű így nem ázik azaz meg kell oldanom, hogy talajban lévő izzadó cső ekkor is juttasson ki valamennyi vizet a talajba.
-
félisten
Kérdés a NodeRED-esekhez:
A NodeREDem immáron többedszer játssza el azt, hogy másodpercenként dob egy üzenetet a jobb sávba arról, hogy a Mongo nem találja a localhostot. Ezzel persze teljesen használhatatlan lesz az egész, mert a Mongo-panaszok minden más, hasznos tartalmat kiszorítanak.
A gondom az, hogy nem tudom, hogy mit tehetek ellene.
Nem használok Mongót. Egyetlen flowban sincs mongós node.Köszönettel: MaCS
Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!
-
Degeczi
nagyúr
Nincs gyakorlati limit a darabszámra, mert nincsenek párosítva, a(z átflashelt) gateway egyszerűen csak továbbítja a 433-as eszköz egyedi azonosítóját egy MQTT topikba: ott már rajtad áll, mit kezdesz vele (célszerűen pl. egy Node-red szabállyal fordítod át, továbbítod vmi egyedi, beszédes nevű topikra, és gyártasz OFF üzenetet is, amihez szükséges)
A hatótáv az egyik előnyük: akár 100 m-t is meghaladó és ez alacsony energiafelhasználással párosul - mondjuk azért is, mert szinte mind egyirányúak. Ebből adódóan nem mindenhová érdemes használni, de pl. mozgásérzékelőhöz vagy vezeték nélküli nyomógombhoz tökéletesek. Ajtónyitás érzékelőhöz szintén nem ajánlott, mert jellemzően csak a nyitásról küldenek impulzust, márpedig sok vezérléshez tudnod kellene, nyitva vagy csukva van-e az ajtó (ami ezekkel így persze nem megy)
[ Szerkesztve ]
-
quby
őstag
Sziasztok!
Ezek a 433-as gateway-k hány eszközzel tudnak komunikálni egyszerre? Ez a kommunikáció csak egy irányú vagy tud válaszolni is az eszköznek (pl sonoff relé)? egy családi házban mennyire jó a hatótávolságuk? Falak mennyire árnyékolnak, mennyire veszitik el a jelet?
A másik kérdés, hogy thermo szernzotokból látom hogy sok sok van a lakásban, és ezek "átlagával" dolgoztok. Hova érdemes ezeket a szernzotokat rakni? menyzet, padló fal ?
A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.
-
enesbcs
tag
válasz vampire17 #6004 üzenetére
Köszönöm a reklámot! Érdemes a tartalomjegyzékkel kezdeni, fentről lefelé, sokat segít a megértésben.
-
enesbcs
tag
válasz Spuri2000 #5998 üzenetére
Igen, el kell olvasni, hogyan működnek a Domoticz alatt az automatizálási szabályok, LUA segítségével:
https://bitekmindenhol.blog.hu/2018/03/04/domoticz_automatizalasi_szabalyok
Meg kell két új virtuális eszköz, amiknek LUA-ban meg tudod adni az értékét, pl Energia és Teljesitmeny néven, meg tudod nézni egyébként a "Show current states" gombbal, hogy minek milyen értéke van, ebből tudsz következtetéseket levonni és továbbgondolni, ha valamit elírtam az alábbi mintakódban (nem teszteltem):commandArray = {}
for deviceName,deviceValue in pairs(devicechanged) do
if (deviceName=='EnergiaEsTeljesitmeny') then
vEnergia, vTeljesitmeny = otherdevices_svalues['EnergiaEsTeljesitmeny']:match("([^;]+);([^;]+)")
commandArray['Energia']=vEnergia
commandArray['Teljesitmeny']=vTeljesitmeny
end
end -
enesbcs
tag
Ha csak relét szeretnél vezérelni ESPEasy-ből Androidon keresztül, akkor a Yeti
https://bitekmindenhol.blog.hu/2018/04/12/yeti_okosotthon_app_okostelefonra
a Tasmota mellett az ESPEasy-t is tudja vezérelni LAN-ban a P158 pluginon keresztül:
https://www.letscontrolit.com/forum/viewtopic.php?f=6&t=5680&p=30387&hilit=yeti#p30387
A plugin nincs benne az alap ESPEasy-ben, a fent linket fórumbejegyzéshez csatolva megtalálod a binárist, amit OTA-val rá tudsz küldeni. -
-
layerke
aktív tag
-
csongi
veterán
válasz vampire17 #6012 üzenetére
Hamarosan megtudom.
Taviranyitos beuzemeles kedden lesz, ha minden igaz.
Onnan meg lesz az osszes dokumentacio.Nem rossz .
Nem tervezek zonakat. Egyedul a szivattyu kell inditani.
Egy nyomas tarto szelepet akarok a szivattyuhoz.
Az ontozo rendszer nem lesz nyomastarto, szabadon elfolyasost csinalok.[ Szerkesztve ]
-
tbs
addikt
válasz vampire17 #6007 üzenetére
Alapnak erdemes atgondolni, hogy mireis. Mert 3 izzo kapcsolgatasaert nem erdemes full cover a potencialis mindenre. Kiserletezni pedig par wifis cucc (pi0 is jo (rengeted erzekelo mehet a GPIOjara), wifis relek, esetleg a sonoff releje ami tud homersekletet/paratartalmat merni) is megteszi. HA/Domo/Whatever dolognak meg egy virtualbox a normal gepen.
Nalunk a dolog a mobil eszkozok statuszanak mqtt-be (vboxban az otthoni fixgepen) iranyitasaval kezdodott (zanzito androidon, meg mosquitto_pub a notikon), mert a csaladom tagjai hajlamosak elfelejteni az eszkozok akkujainak toltogeteset. Limiteknel sms-t kapok, es tudom oket IRL piszkalni. Megszuntek a "napkozben lemerult" problemak. (Na jo, csokkentek. )[ Szerkesztve ]
-
layerke
aktív tag
Öntözőrendszerhez nekem TIAO smart sprinkler van, ezt nézd meg. Mindent tud, amit szerintem tudnia kell.
-
csongi
veterán
Sziasztok!
Okositashoz szeretnek infot kerni.
Lenne egy ontozo rendszer amit okositani szeretnek.
Onmukodo rendszer lenne, de ezt ha akarom felul tudjam irni.
Szeretnek eso erzekelot, alkonyat, vagy idozitot, es foldnedvesseg erzekelot.Wifis eleressel, akar a neten keresztul is.
Illetve kersek olyan rooutert ami lekezeli ezt is, es a hazhoz tartozo redonyos es kapunyito rendszert is.
Mit javasoltok? -
vampire17
addikt
válasz Nerazim #6005 üzenetére
En azt gondolnam, hogy alapbol kell egy Pi (3,3+) illetve gatewayek, amivel le tudod fedni a legtobb szabvanyt (Xiaomi(Zigbee), Z-Wave, rf 433mhz)
Ezekhez ahogy eddig nezegettem ezek a jok:
Sonoff 433 RF Brige (felokositva Tasmota firmware-el)
Valamilyen szoftver, ami szimpatikus (HA, Domoticz, OpenHAB,...)
Ezzel kapsz egy olyan alap rendszert, amivel meg sokat nem tudsz csinalni, de eleg sok mindent ra tudsz kotni
ez utan lehet kb kitalalni, hogy mit es hogyan szeretnel okositani...
-
Nerazim
őstag
Kösz az infót közben én is találtam egyet, még nem tudom sok minden motoszkál a fejemben, de először arra gondoltam, hogy kellene egy alap hardver amivel esetlegesen több fajta feladatot is meg tudok oldani, ahogy haladok majd előre az időben és változnak az igények. Mit javasolsz/javasoltok kiindulásnak? Akkor azon a vonalon keresgetnék tovább, Olyat keresek amire a szoftvert felpakolni, felprogramozni nem túl bonyi.
Ezt a cikket olvasgatva most így elsőre az ESP8266 -ra gondoltam, hogy ezzel kezdek el mélyebben megismerkedni.
Be my computer.. Baby I'm a user!!
-
vampire17
addikt
válasz Nerazim #5999 üzenetére
En itt eleg jo dolgokat olvastam mar
https://bitekmindenhol.blog.hu/
Olyat szerintem nem hiszom hogy fogsz talalni (magyar nyelven) ami lepesrol lepesre vegigvezet, mar csak azert sem, mert ez az egesz okosotthon tema nagyon nagyban fugg attol, hogy te mit akarsz, a sajat igenyeidtol.
[ Szerkesztve ]
-
Norby-007
tag
Egy másik ügyet is feleleveníteni szándékozom, mégpedig a HA riasztó paneljének működtetését egy külső RFID egységgel. Ezekhez való hozzávalók kb 6 hónapja porosodnak egy polcon, nem vitt még rá a lélek, hogy nekiálljak, de felbuzdulva némi sikerélményen (alexa kapcsolja a lámpákat, alexa youtubról játszik zenét, alexa google "szörccsel" keres) gondoltam neki állok. Most még rendeltem egy 3.5"-os tapipadot is az RPi-hez tagnap az aliról, mert találtam egy másik megoldást is amivel lehet szintén a HA riasztó paneljét vezérelni.
De míg megérkezik a cucc gondoltam életet lehelek az RFID-be.
Itt Itanczos kolléga segített nekem többek között ennek az induló szettnek is a kiválasztásában, de sajnos aztán ez a projekt nem fejeződött be és tartok tőle segítsége nélkül nem is tudom befejezni.
Abban biztos vagyok, hogy a level shifterekkel össze fogom tudni rakni a táppal, azonban a Wemos d1 minin keresztül halvány fogalmam sincs arról, hogy miként tudok majd az RPi-re jelet küldeni a HA ba.
A Wmosra már rátettem egy másik firmware-t és el is értem a gépről (igaz 6 hónapja ezt is) de tovább nem tudom mit kéne csinálni.kb ebben a magasságban esett szó erről:
Tehát az érdekelne, hogy miként lehet majd az RFID-ről a jelet átvarázsolni a HA-ba, hogy ott a riasztást be illetve kikapcsolja.
Köszi
-
Norby-007
tag
Sziasztok,
A facen a HA csoportban is nyomulok ezzel a kérdéssel, itt is felteszem, háta tudok segíteni.
Kb fél éve semmivel sem foglalkoztam már, de most a HA felhőszolgáltatás lejártával kénytelen voltam hozzányúlni és most újra kedvet kaptam hozzá, mert sikerült a világításokat is alexával kapcsolgatni amik már kb negyed éve csak erre vártak :-)Tehát:
Adott egy Rpi3, benne egy sd kártyán futó hassbian. Nos szeretném lecserélni hass.io-ra úgy hogy minden ugyanúgy működjön tovább minimális mókolással. Olvastam, hogy elég a konfigurációs file-okat átmásolni, de szerintem ennél árnyaltabb a dolog hiszen van egy broadlink-em is amit alexaval a HA-Bridge-en keresztül hajtok meg. Ezek szerintem nem fognak működni, tekintettel arra, hogy külön voltak installálva a pi-re. De már fogalmam sincs hogyan, majdnem egy év telt el. Ezért tartok attól ezt a cserét nem tudom végrehajtani. Van valami tanács erre, sikerült ez már valakinek? Még hab a tortára, hogy ezt most már ssd-re szeretném telepíteni. Sajnos készülök már rá legalább fél éve, de eddig mindig halogattam. Tudtok valami pozitívat írni?
Vagy nincs értelme az egésznek? Maradjon a Hassbian az sd kártyán?
Köszönöm.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest