Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51001) AiRLAC válasza footy (#51000) üzenetére


AiRLAC
addikt

Szerintem 100€ magasságában inkább valami kicsi minipc-t, pl. Dell Optiplex 3060/5060/7060 vagy újabb (Lenovo-nak, HP-nek is van hasonló), ezek vannak i3/i5 T-s procival (35W TDP), van bennük 1x M.2 NVMe/SATA slot meg beléjük lehet +1db 2.5" SSD/HDD-t tenni, ezen remekül fut a HassOS natívan, vagy akár Proxmox és VM-ként (USB eszközöket tovább tudod adni neki pl. Zigbee adapter etc). Ezek mellett remekül futhat még más VM és konténerek is.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#51002) Degeczi válasza footy (#51000) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem ismerem, de nyilván előre telepített HAOS van rajta, az pedig eleve egy docker futtató célkörnyezet. Így a kérdés az, amit szeretnél futtatni, elérhető-e HA Addon-ként, mert akkor sima ügy. Ha nem, így mindenképp saját dockert kell összerakni, akkor pedig egyértelműen inkább egy minipc, ahogy Airlac is javasolja.

(#51003) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Sziasztok,
van több, sonoff dongle-hoz kapcsolódó, víz érzékelőm, amikből az egyik sokszor elveszti a kapcsolatot, vélhetően mert 2 hűtő és egy mikró és egy főzőlap van a mosogató alatti érzékelő és a vevő között.
Van egy, érzékelőhöz közeli, zigbee konnektor. Megpróbáltam ezen az eszközön keresztül hozzáadni (ZHA), de mindig megáll ott, hogy "Eszköz megtalálva, Lekérdezés indítása".

Van valami ötletetek, hogy mi lehet a gond?

(#51004) ftamas0201 válasza Jolida (#50726) üzenetére


ftamas0201
senior tag

...Ugyan nem mai a történet de gondoltam jelzem, hogy a most kijött Operációs rendszer frissítés (12.1 HA OS) és a 2024.3.1 frissítés írja most az említett táblákat. Még csak fél órája fut, szóval még nem kiabálom el, de nagyon úgy néz ki hogy nem nálam volt a probléma. Igaz minden egyes frissítésnél egy fél napot elcsesztem a beállítások bogarászásával, de nem jutottam akkor előrébb, most gondoltam frissítem az új OS verzióra és akkor felteszem hozzá a core-t is, remélem működni is fog a továbbiakban is :)
Github és a HA fórumja nem hozott szerencsét, nem jött semmi válasz erre a panaszra egyik helyen sem.

(#51005) Jolida válasza ftamas0201 (#51004) üzenetére


Jolida
tag

Kösz.

(#51006) Rosep


Rosep
senior tag

Megakadt a szemem ezen a fűtőtesten. Szerintetek be lehetne ezt varázsolni HA alá? Elvileg Tuya-s eszköz.

(#51007) sunavlys válasza Rosep (#51006) üzenetére


sunavlys
senior tag

Elfogyott

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#51008) tobias40


tobias40
veterán

Hi,ide lettem irányítva!
"Hi!
Hogyan tudom legegyszerűbben megoldani azt hogyaz otthoni NVR-es kamera rendszeremet ne a kínai servereken át lássam?(tehát én és a családom lássuk csak)
Milyen kliens kell hozzá és mit kell beállítanom?
Van egy Asus ExpertWiFi EBM68-rendszerem itthon,tehát a vpn is megoldás lehet mert van Proton vpn előfizetés is.
Az lenne a legjobb megoldás ha távolról és helyi hálón is uanazon beállításokkal,programmal tudnám ezt megoldani de majd megírjátok milyen lehetőségeim vannak. :R"

Hátha itt tud vki segíteni...

(#51009) zsamiatt válasza tobias40 (#51008) üzenetére


zsamiatt
őstag

kérdés, hogy az NVR tudja e lokálba közvetíteni. Ennek utána néztél? Egyáltalán IP kamerás rendszerről beszélünk?

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#51010) its_grandpa válasza tobias40 (#51008) üzenetére


its_grandpa
tag

Az NVR típusa segítség lett volna, pontosabban a hálózati konfig lehetőségek.
1. Az NVR http(s) portját eléred a WAN-ból VPN-en keresztül.
2. A LAN-ban egy külön VLAN-ba teszed a NVR-t és a kamerákat + VPN (more security).

Ha csatlakoztál már a kínai felhőhöz, akkor ezt elolvasod [link] (ha nem, akkor is :) )

(#51011) tobias40 válasza its_grandpa (#51010) üzenetére


tobias40
veterán

Bocsánat,nem voltam pontos...
H.View 4CH CCTV System 720P HDMI AHD CCTV DVR 4PCS 1.0 MP ilyen rendszerem van.
Ha jól tudom ez egy analóg rendszer,eddig a CMS progival használtam a felhőn kersztül
Hogyan tudom meg hogy tud-e lokálba működni?

Olvasom az ajánlott linket... :R

(#51012) tobias40 válasza zsamiatt (#51009) üzenetére


tobias40
veterán

Http-n elérem a bejelentkező oldalt de nem tudok belépni mert nem emlékszem az adatokra,6-8 év beállítottam a rendszert és azóta csak a CMS mentéséből telepítettem minden eszközömre a CMS progit és így használtam a rendszert.
Szégyellem de lusta voltam vele foglalkozni... :(

Most prógáltatok belépési adatokat a böngészőben,hátha beugrik a un:pw... ;]
Van egyszerű megoldás hogy vhonnan kiolvassam a belépési adatokat?(a böngészőben nem jó adat van elmentve,volt amikor változtattam az alapon és nem mentettem el)

[ Szerkesztve ]

(#51013) jézusom válasza tobias40 (#51012) üzenetére


jézusom
addikt

Régi rögzÍtőhöz van amihez lehet kódot számolni dátumból. Nézz utána, szerintem van applikáció is. Nem 100% de létezik. A másik meg hogy tökmindegy, hogy analóg rendszer, az nvr általában elérhető neten. Bár azt nem értem miért nem jó a felhő.

(#51014) Rosep válasza sunavlys (#51007) üzenetére


Rosep
senior tag

Az OBI-ban volt még bőven. :)

(#51015) tobias40 válasza jézusom (#51013) üzenetére


tobias40
veterán

A felhőt azért nem szeretném mert most már fontos lenne számomra hogy ne lássa a fél világ a kameráimat.
Eddig nem foglalkoztam vele mert nem tulajdonítottam neki figyelmet.
Hogyan lehet számolni kódot? :U

Vagy ti hogyan kezdenétek "újra" ezzel a kamera rendszerrel hogy csak én lássam és a családtagjaim a kamerákat??

(#51016) jézusom válasza tobias40 (#51015) üzenetére


jézusom
addikt

Miből gondolod, hogy bárkit érdekel a rendszered, főleg hogy már megbocsáss, de elég gagyi minőség. Senki nem fogja nézegetni. De az emberek 99% nak jó a gyári p2p megoldás. Régen voltak ilyen hÍrek, igen, de ezekre szokott jönni patch, vagy éppen a gyári jelszót használják, nyilván hogy úgy látják.
Az a baj, hogy eléggé egyedül vagy ezzel a problémával :)
Irj, ha sikerült!
[link]

[ Szerkesztve ]

(#51017) zsamiatt válasza jézusom (#51016) üzenetére


zsamiatt
őstag

Hallottal mar mondjuk video es kep ellemzo szoftverekrol? Nyilvan nehezen hiszem hogy valaki manualban nezegeti de siman raengedhetnek ellemzo szoftvereket. Raadasul ahogy toljak az AIt is egyre inkabb nem lehet tudni mi sul ki belole.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#51018) jézusom válasza zsamiatt (#51017) üzenetére


jézusom
addikt

? Mit elemez ki? Mégis minek?

(#51019) tobias40 válasza jézusom (#51016) üzenetére


tobias40
veterán

Nem attól fogják nézni hogy gagyi vagy profi ,a másik az hogy engem zavar ez a tudat.
Csodálkoznék ha másokat nem zavarna hogy megfigyelhetik az akaratán kívűl,de lehet egyedül vagyok ezzel...

Azért vettem még régen ilyet hogy lássam hogy kell-e ez nekem,tudom-e használni és bevált a működése.
Most akarok komolyabb rendszert venni de a lényegi kérdésen nem változtat mert azok is a felhőn keresztül nézhetőek a gyári appokkal,gyári beállításokkal.
Ezért kérdeztem hogy hogyan lehet ezt elkerülni....

[ Szerkesztve ]

(#51020) sambenez válasza tobias40 (#51019) üzenetére


sambenez
addikt

Letiltod az internet elérését a kamerának/nvrnek, és vpn-en keresztül egy 3rd party programmal nézed.

[ Szerkesztve ]

(#51021) tobias40 válasza sambenez (#51020) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,végre egy konkrétum.
Hol kell letiltani a net elérést,mert ha a routerben tiltom akkor hogyan érem el a vpn-en keresztül?(ilyet még sosem csináltam,bocsi..)
Melyik 3rd party program való erre a célra?

(#51022) noorbertt válasza tobias40 (#51021) üzenetére


noorbertt
őstag

Milyen routered van? Érdemes lenne keresni egy specifikus forum topikot neki és ott elindulni vagy akár az zinterneten megkeresni hogy az adott routerrel megoldható e a dolog.

Amúgy elveszed tőle a netet / WAN elérést és csak Lanon marad elérhető.
Utána a VPN eléri távolról hiszen az is az egyik lényege hogy távolról hozzáférhető legyen a LAN-on lévő cucc .

Szerk nem értem miért ide lettél küldve :D
Proton vpn Nem erre való, saját VPN kellene neked.

[ Szerkesztve ]

(#51023) stairmaster


stairmaster
tag

Sziasztok!

[link] ezt a fajta okos konnektort rá lehet kötni wifire, hogy távolról tudjam ki be kapcsolni a bedugott eszközt? A boltban azt mondták igen, de most úgy nézem, hogy nem. :F

...és úgy is tudja ezt a funkciót, hogy nem kell, hozzá semmi plusz kiegészítő.

Köszönöm! :R

(#51024) noorbertt válasza jézusom (#51016) üzenetére


noorbertt
őstag

Igazából a kamerakep senkit nem érdekel, max egy- egy extrém esetben..

3 éve talán, amikor kb 2000 kamerát begyűjtött az ismerős ismerősének a kutyájának a macskája CPU bányászat miatt, persze nem a kamera volt a fő cél, onnan eljutni nagyobb gépekhez.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#51025) BlackJack21 válasza stairmaster (#51023) üzenetére


BlackJack21
tag

Az IKEA-s cuccok zigbee-sek, így mindenképpen kell egy (Dirigera) hub vagy zigbee koordinátor, ha wifin keresztül szeretnéd vezérelni. Lokálisan lehet egy kapcsolóval bondolni, így hub nélkül lehet a dugaljat vezérelni. Ha nincs más eszközöd és nem is tervezel a jövőben többet beüzemelni, én visszavinném és rendelnék egy Shelly plug-ot vagy más egyéb (pl tuya-s) dugaljat.

(#51026) stairmaster válasza BlackJack21 (#51025) üzenetére


stairmaster
tag

akkor nem értem minek mondta, direkt rákérdeztem telefonról szeretném távolról vezérelni a konnektort, így magába lehet-e ha ezt megveszem a válasz az volt igen. :W

De akkor vissza viszem. Akkor gondolom ez a változat se működik. [link] ezt a két fajtát vettem, azt mondta ez újabb design, a másik kifutó...

(#51027) tobias40 válasza noorbertt (#51022) üzenetére


tobias40
veterán

Asus ExpertWiFi EBM68 mesh rendszerem van.(működik benne egyidőben a vpn server és a kliens is ha jól tudom)
Most kipróbáltam hogy ha lekapcsolom az internet elérést akkor is van élő kép a CMS progiban,ez nem tudom jó-e így.(gondolom igen)
A Proton Vpn-t azért említettem hogy van ez is ha ezzel megoldható csak az amit szeretnék.(hálózatos topicból küldtek ide de az asus fórumban is megkérdeztem már ha jól emlékszem :) )

(#51028) noorbertt válasza tobias40 (#51027) üzenetére


noorbertt
őstag

CMS gondolom az amivel elered a kamerát, ha nincs net tutira akkor mobilon 3g, 4g próbáld elérni. Ha nem sikerült és csak wifin éred el akkor jó vagy, onnantól kelleni fog egy vpn elérés és annyi. Wireguard jó irány.

Szerintem pont hogy hálózati téma mintsem smarthome :DDD

Amúgy említetted hogy családtagoknak is kellene elérés, lehet ez lesz a szívás ha vpn elérést kell biztosítani nekik. ( Ez nem jó, nem működik, mi ez az app? Letörlöm és társai :) vagy épp olyan adblockert használ valaki ami vpn alapú...)

"Most akarok komolyabb rendszert venni" Ha szabad ajánlani, akkor Annke AliExpress rendelessel akár.

(#51029) tobias40 válasza noorbertt (#51028) üzenetére


tobias40
veterán

Igen,CMS a progi amiről használom a win-es laptopon és a droidos telefonon és tableten is...
Nincs a programmal semmi bajom csak mivel gondolom ez a "gyári alkalmazás" tehát nem annyira megbízható,de lehet ezt rosszul gondolom.
Ha nem így van akkor maradhat a CMS mert ezt már megszoktam.
Kikapcsoltam a netet itthon,mobilnetről rámentem xMeye app-al amit azon használok és nem érem el a kamerákat.(nyilván ez is a felhőn keresztül kapcsolódott eddig ha távolról akartam elérni a kamerákat)
Tehát most már csak egy vpn servert kell beállítanom itthonra és azon kapcsolódnom pl a CMS vagy a XMEYE app-al és így meg vagyok a kínai serverek kikerülésével? :R

Igen a családtagoknál majd vmit ki kell találnom de azt majd megoldom mert + 1 személyről van szó aki használja néha a kamerákat...)

Ha ez itt nagyon off akkor folytathatjuk PÜ-ben is,de lehet más is akarja majd így üzemeltetni a saját otthoni kameráit....)

[ Szerkesztve ]

(#51030) noorbertt válasza tobias40 (#51029) üzenetére


noorbertt
őstag

Ha te se éred el távolról, akkor más se fogja. Esetleg a kamera beállításnal is adhatsz valami 0.0.0.0. jellegű DNS beállítást is és kb megtettél mindent amit tudsz nagyobb hálózati tudás nélkül.

Én kb ennyit tudtam segíteni, saját projekteket sem bírok kivitelezni annyira nincs időm :DDD

(#51031) tobias40 válasza noorbertt (#51030) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,innen már boldogulok és a router topicjában is kapok segítséget de legalább te segítettél elindulnom a megoldás felé! :R

[ Szerkesztve ]

(#51032) ViZion válasza tobias40 (#51031) üzenetére


ViZion
félisten

A VPN-t úgy képzeld el, mintha egy második internetkapcsolat lenne. Szal a WAN felé tiltod a kamerákat, elvágod a nettől. De a VPN kapcsolaton át Te fogod látni. Ehhez az kell, h legyen a hálózatodhoz VPN elérés (ez van, ha jól olvastam) és az be legyen konfigolva, h lásd a belső hálót. És akinek a kamerákat megosztottad, annak is hozzá kell férnie VPN-hez.
Kamerát letiltani a tűzfalban/routerben kellene. Tailscale VPN-el ingyenesen roppant egyszerűen megoldható a kapcsolat több felhasználó között, amit Te írtál azt sajnos nem ismerem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#51033) tobias40 válasza ViZion (#51032) üzenetére


tobias40
veterán

Ok,köszönöm,az elméletet nagyjából értem de hogy gyakorlatban mit hogy kell a vpn-ben is majd beállítani,az majd kiderül holnap.("hogy lássam a belső hálót")
A routeremben minden eszközről lehet tiltani a netet egyesével,tehát ez a része rendben van,a vpn-t meg majd kisilabizálom. :)

De tényleg nem akarok itt offolni tovább,még a végén kikapok a modiktól... :D
Majd megyek a vpn és az asus topicba...

(#51034) sambenez válasza tobias40 (#51033) üzenetére


sambenez
addikt

Az asus routerekben lehet konfigolni openvpn-t, legalábbis régebben tudták.
Aztán már csak az openvpn kliens kell arra a gépre amiről néznéd a kamerákat.
Elég egyértelmű mit kell csinálni, szerintem nem lehet elrontani.

(#51035) tobias40 válasza sambenez (#51034) üzenetére


tobias40
veterán

Igen ezt tudom,de akinek még kellene a hozzáférés annak Iphone-ja van és arra nem tudom milyen vpn kliens kellene,de majd utánanézünk...
Még nem néztem meg a konfigolást sem,majd holnap talán lesz rá időm.

(#51036) sambenez válasza tobias40 (#51035) üzenetére


sambenez
addikt

Van openvpn kliens arra is.

(#51037) szricsi_0917


szricsi_0917
tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Ezek közül melyik ajánlott termék? Mindenképpen ethernet kábelen szeretném összekötni a szerverrel amin a HA fut a nagy távolság miatt. Xiaomi ble hőmérőkhöz szeretném használni őket.
Előre is köszi a segítséget.

(#51038) BlackJack21 válasza stairmaster (#51026) üzenetére


BlackJack21
tag

Sajnos nem, TRETAKT , 19. oldal.

(#51039) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Ha Shelly eszközöket szeretnék beszerezni, akkor azt honnan érdemes/ajánlott megtenni?

(#51040) Steady74 válasza BrandonXXV (#51039) üzenetére


Steady74
addikt

Szerintem innen, bár alapvetően ahol a legolcsóbb.

(#51041) ViZion válasza BrandonXXV (#51039) üzenetére


ViZion
félisten

shellyshop.hu, de nincs minden. Viszont ócó az, ami van.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#51042) BrandonXXV válasza Steady74 (#51040) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Köszi!
Neked is ViZion!

(#51043) Steady74 válasza BrandonXXV (#51042) üzenetére


Steady74
addikt

:R a kisdobos ahol tud segít :)

(#51044) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!
Ez mennyire normális hibaüzenet a Slimmelezernél?
Nagyjából 1 óra után ki is fagy az egész:

(#51045) Steady74


Steady74
addikt

Beltéri lépcsővilágítást szeretnék építeni WLED vezérléssel HA alatt. Sok minden nem tiszta a WLED használatával (presetek, szegmensek vezérlése) de szeretnék kísérletezni. Olvastam, hogy a WLED usermodok között van Staircase módot, de elakadtam az usermod telepítésénél. Ez alapján mentem volna végig, de már felakadtam, hogy kéri a usermods_list.cpp file módosítását kéri, és ezt a file-t a letöltött mappában nem is találom.

Csináltatok már lépcsős projektet? Ha igen mivel? Ardunio-val sem jutottam előrébb, ott a gyári vezérlőimet nem tudtam hozzáadni a letöltött programhoz, szóval egyelőre egy helyben állok.

Köszi minden segítséget.

(#51046) LouiS22 válasza Steady74 (#51045) üzenetére


LouiS22
veterán

A usermodokhoz szerintem magadnak kell fordítani a binárist, nem csak copypaste.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#51047) Steady74 válasza LouiS22 (#51046) üzenetére


Steady74
addikt

Köszi :R Ehhez szerintem szerintem én kevés vagyok. Staricase usermod nélkül lehet írni, használni HA-val lépcső világítás vezérlést? Vagy másként kérdezve, könnyebb, egyszerűbb azzal az usermode-dal megoldani?

(#51048) LouiS22 válasza Steady74 (#51047) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem használom, így nem tudok nyilatkozni (vélhetően valamelyest könnyebb lehet a moddal, ha már elkészítette valaki, akkor okkal tette), de egyébként egyáltalán nem ördöngösség magadnak fordítani a binárist. Leírva csúnyább, mint valójában a folyamat, szóval én arra bátorítalak, hogy tégy vele egy próbát. A legrosszabb, ami történhet, hogy nem sikerül elsőre, a hibáidból meg tanulhatsz ;)

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#51049) Steady74 válasza LouiS22 (#51048) üzenetére


Steady74
addikt

oks. Step 0: mi az, hogy fordítsam le a binárist? :) szeretek tanulni, bár a korral egyre lassabban megy :)

(#51050) LouiS22 válasza Steady74 (#51049) üzenetére


LouiS22
veterán

Leginkább ezt a leírást kell követned: https://kno.wled.ge/advanced/compiling-wled/

De nagyon röviden: a forráskódból te fordítod le azt a bin fájlt, amit végül az eszközre telepítesz.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.