Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) vampire17 válasza Chal (#34998) üzenetére


vampire17
addikt

Szallitasi ido alapjan amit likeltem kinabol jon, de van, ami EU-s, pl a WS2320, amit irtal. Ott ha az EU szabvanyut valasztod, akkor 3-5 nap a szallitas es 30 dollarba kerul. Ez biztos nem kina.

(#35002) llacee válasza ojb (#34999) üzenetére


llacee
őstag

Köszönöm ezt a idetect-et nem ismertem és nagyon tetszik, működik is.
Viszont az és kapcsolatos levélküldést a mozgásérzékelő levélküldéssel, nem sikerült beizzítanom :( se a virtuális kapcsoló emailküldést.
Erről kérhetek egy kis helpet, hogy hjogyan kell?
(Egyébként a Te itinered alapján jött össze al-zard-al a bekötés és hibátlanul működik, utólag is köszönöm! :R )

(#35003) d.véderjoe


d.véderjoe
tag

Sziasztok! Mivel nem találtam sehol választ, hátha itt valaki kiokosít... A szituáció : TX T2EU3C-RF (Sonoff) kapcsoló nem hajlandó kapcsolni egy KTNNKG KG2201-D relét, pedig mind kettő 433Mhz-es. (de SmartHome nevezetű relé sem érzékeli) :F
Köszönöm a választ!

(#35004) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Hasznal valaki garmin orat a vezerleshez?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#35005) LouiS22 válasza d.véderjoe (#35003) üzenetére


LouiS22
veterán

Az önmagában kevés, hogy 433 mhz, rengeteg protokoll van azon belül is. Ha mindenáron 433-mal akarsz szívni, akkor keresned kell egy olyan "gateway"-t, ami a létező legtöbb 433as protokollt ismeri és annak segítségével megoldani azt, amit szeretnél. De mivel erről nem írtál semmit, így nehéz lesz ÉRDEMI segítséget nyújtani.

Én a helyedben elfelejtém a 433-at: amit már sokszor leírtunk, az az, hogy a 433 egyirányú kommunikáció, nem lesz visszacsatolás arról, hogy valóban megtörtént az, amit szeretnél, vagy csak azt hiszed, hogy megtörtént.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#35006) d.véderjoe válasza LouiS22 (#35005) üzenetére


d.véderjoe
tag

Számomra a visszacsatolás az lenne ha világítana a lámpa... 😉

(#35007) Fall-N válasza d.véderjoe (#35006) üzenetére


Fall-N
veterán

Az RF akkor is szívás. Elég ha a szomszéd vagy valaki a környéken vesz egy RF eszközt és a te cuccod is reagál rá. Az RF nem okoseszköz, az a WiFinél kezdődik. Az IR sem az, de kényszeresen néha kell használni, ha mást nem ismer az adott eszköz, mert régi (például a mobilklímám nem smart, így egy Broadlink RM4 Mini vezérli). De olcsóbb eszközöknél egyszerűbb a csere WiFisre vagy ha olyan az eszköz okos relével vezérelni.

Én a helyedben elfelejteném a rádiós cuccokat, semmire sem valók.

[ Szerkesztve ]

(#35008) ocso válasza vampire17 (#34992) üzenetére


ocso
tag

Szia,

hasonlót, lassan 1 éve használok Home Assistant-al:

Froggit DP1500 wifis időjárás állomás 868MHz

Froggit DP60: villámlás detektor
Froggit DP200: Kültéri PM2.5 szenzor
Froggit DP100: 4 darab talajnedvesség érzékelő

Amazon.de-ről pár nap alatt itt volt, valamiért a villámlás detektort véletlenül csomagolták és megtarthattam.

Az integráció ugyanaz: https://github.com/garbled1/homeassistant_ecowitt
Eddig minden stabil, csak ajánlani tudom. Beltéri kijelző nincs, de nincs is rá szükség.

(#35009) Chal válasza ocso (#35008) üzenetére


Chal
addikt

Köszi, egyre inkább úgy néz ki, hogy ezekből lesz nálam is valamelyik, és biztosan a német Amazonról (már csak a return/refund lehetőség miatt is megéri, pláne hogy nem is drágább).

A talajnedvesség szenzor hogy bírja a gyűrődést? Nem rohad/korrodálódik a földben levő része? Szerk.: úgy látom sok panasz van arra, hogy beázik az elektronikája. Te nem tapasztaltál ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#35010) fo_di válasza ocso (#35008) üzenetére


fo_di
őstag

az alap csomagban benne van az eső-szél- és hőmérő is? mert az amazon listing mindenre azt írja, hogy "sold separately", és az első kép után csak a gatewayt mutogatják, így nem egyértelmű nekem
egyébként nem tűnik rossznak

(#35011) ojb válasza d.véderjoe (#35006) üzenetére


ojb
tag

+1 :D

#35003-ra
...Ha jól értem valami ilyesmi [link] 433MHZ-s relét szeretnél vezérelni
[ilyen ] kapcsolóval? mert, ha igen, akkor az nem fog menni :((
A kapcsoló is és a jelfogó is csak tanítható a 433MHz-s kódra. Tehát csak venni és megtanulni tudja egy táviránytó vagy nyomógomb jelét pl: [link] vagy [link]

(#35012) d.véderjoe válasza ojb (#35011) üzenetére


d.véderjoe
tag

A Sonoff csak RF, nincs wifi...

(#35013) ojb válasza d.véderjoe (#35012) üzenetére


ojb
tag

OK
Próbálj meg először e jelfogóból mindent törölni,
majd újból megtanítani vele a SonOff kapcsolót.
A kapcsoló, ha jól értelmezem 3 csatornás? T2EU3C-RF
A jelfogó jó eséllyel az 1-es portját tudja majd megtanulni...

(#35014) ocso válasza Chal (#35009) üzenetére


ocso
tag

Nézve a hozzászólásokat, kicsit félve vettem meg, de eddig nagyon jól bírja, nincs korrozió sehol.
Télre viszont bevittem őket, hogy ne ázzanak a hóban, felesleges talajnedvességet mérnem, hiszen ki van kapcsolva az öntöző is.
Még mindig az első elemek vannak bennük.

(#35015) ocso válasza fo_di (#35010) üzenetére


ocso
tag

Én úgy kaptam, ahogy a képen van. Kültéri egység + DP1500 wifi vevő + DP50 hőmérő egység.

Rugalmasak voltak, mert a csomagból hiányzott a DP1500 és egy villámlás érzékelő volt benne helyette. Írtam nekik, és 3 nap múlva itt is volt a DP1500 külön csomagban futárral, minden extra költség nélkül.
Így lett egy villámlás érzékelőm is.

Most viszont ez a szett olcsóbb a saját oldalukon 130 EURO:

https://www.froggit.de/product_info.php?info=p420_dp1500-wi-fi-weather-server-usb-dongle-incl--1-x-dp50-wh31a---wh3000se-all-in-one-outdoor-sensor.html

(#35016) fo_di válasza ocso (#35015) üzenetére


fo_di
őstag

köszi, az oldaluk szerint is a képen szereplő dolgok vannak benne, de aliexpresszen edződve mindig csak azt feltételezem, hogy benne van a csomagban, ami le is van írva, ha pedig azt írja a többire, hogy külön is vehető, az gyanús :)
egyébként jó darabnak tűnik

(#35017) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Ti hogy oldanátok meg HA-ban, hogy egy kapcsolóval lehessen "alvásidőt" beállítani? Azt akarom hogy amikor a baba alszik, egy zigbee-s kapcsoló megnyomására minden google home hangszóró kusshadjon el, amíg újra meg nem nyomom a gombot.

Nézegettem a lehetőségeket, és a "media player mute", illetve a "media player turn off" esetén is megszólal a hangszóró, ha valami olyan automatizmus fut le közben, ami TTS-el bemondat valamit :F

Azt nem akarom hogy az automatizációkat tiltsa le arra az időre, mert ahhoz minden újat mindig hozzá kéne adni...

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#35018) Moby válasza LLKobe (#35017) üzenetére


Moby
addikt

Pedig nálam pont ez van. Zigbees nyomógomb, ami egy nyomásra 15 percre, duplaklikkre a következő duplakilkkig tiltja az összes beeszélőcuccot. Én pont így csináltam, illetve hogy pontos legyek, ennek pont a reciprokát. A fizikai kapcsoló csak egy logikai kapcsolót rugdos, és minden automatizmusba be van téve feltételnek a kapcsoló állapota. Ezt a logikai kapcsolót így tudom távolról, felületről, a fizikai gombról, bárhonnan kapcsolni. Én nem próbálkoztam médiaplayer letiltátssal, mert vannak olyan automatizmuosk amik önmagában állítgatják a hangerőt, szóval a legegyszerűbb az volt, hogy minden automatizmus megkapta a feltételt. Az is igaz, hogy már nem nagyon csinálgatok újakat, de ha kellene, abba is egy mozdulat beletoszni a kapcsoló figyelését.

(#35019) LLKobe válasza Moby (#35018) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszi! Azt hiszem megtaláltam a legegyszerűbb megoldást: media player set volume, 0-ra. Ha be is mondat valamit a TTS, nem hallani mert nullán van a hangerő.
A kapcsolóval is egyszerű lesz megoldani, egy klikk 0-ra állít, két klikk vissza 25%-ra .

De a te megoldásod se rossz, kigondolom melyik legyen, lényeg van működő megoldás :)

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#35020) Moby válasza LLKobe (#35019) üzenetére


Moby
addikt

Ha nincs olyan automatizmusod, ami bizergálja a volumeot, akkor igen, ez a legegyszerűbb :)

(#35021) LLKobe válasza Moby (#35020) üzenetére


LLKobe
veterán

Btw, ezt a logikai kapcsolót hogy oldottad meg? Counterrel ami 1 vagy 0? Ha igen, azt hogy csináltad meg hogy a duplaklikk egyszer növeli, egyszer meg csökkenti a countert? :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#35022) fo_di válasza LLKobe (#35021) üzenetére


fo_di
őstag

input boolean? az lényegében egy virtuális kapcsoló, on és off állással, van toggle szolgáltatása, vagyis a két klikk ezt pöckölgeti föl vagy le

(#35023) Moby válasza LLKobe (#35021) üzenetére


Moby
addikt

Input Boolean.

(#35024) LiteCross91 válasza LiteCross91 (#34995) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Különböző sceneket lehet rájuk állítani. Dupla tap és hosszú nyomás nem múködik.

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#35025) LLKobe válasza Moby (#35023) üzenetére


LLKobe
veterán

:R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#35026) vtechun


vtechun
veterán

Sziasztok!

Nemrég váltottam rpi3-ról rpi4-re. Na, ennek a BT vevője botrányosan gyenge a rpi3-hoz képest. Ez utóbbival az egész házból tudta venni a xiaomi mijia bt hőmérők jelét, de az rpi4 csak a tőle 2 méterre lévőt veszi. Emiatt elhatároztam (amit már régebben is terveztem, csak lusta voltam), hogy esp32-es alapon csinálok egy ilyen BT vevőt. Melyik esp32-t ajánljátok, aminek "jó" a BT vevője a https://www.microcontroller.hu/ kínálatából? Vagy, ha tudtok gyors, hazai, megbízható forrást, azt is megköszönöm.

Felmerült bennem az is, hogy valahogyan csinálni kellene 433Mhz-es vevőt is, amivel esetleg egy 433 Mhz-es nyitásérzékelő jelét is tudnám venni, így azt is látnám, mikor van nyitva a kapu. Ez "egyszerűen" megoldható lenne? Mondjuk így? Ehhez lehet elég lenne egy esp8266 is? (az van itthon pár)

(#35027) blackfly válasza vtechun (#35026) üzenetére


blackfly
tag

Én egy Ilyenből csináltam bt vevőt a hőmérőkhöz. Úgy gondoltam kell 2 mivel nagy a ház (110m² egy szint). Leraktam az elsőt és nem is kellett a másik mert a legtávolabbi is küldi az adatokat, pedig nem is a legoptimálisabb helyre raktam. Merem ajánlani.

(#35028) Rolly


Rolly
veterán

Sziasztok régebben aktívan követtem a fórumot, de 1-1,5 évet kihagytam :)

Jelenleg kül és beltéri mozgás érzékeléshez milyen eszközök ajánlottak manapság? Ha lehet elemes / akkus megoldásban gondolkodom, mert csak 1-2 mozgásérzékelőnek nem vinnék oda áramot.

Amit szeretnék:
- kültéren csobogó mozgásérzékelővel való indítása / leállítása
- beltérben a klimatizálás lelövése ha nem érez mozgást 30 perce. (esetleg hálószobában alvás esetén milyen megoldás lenne, hogy mégse kapcsoljon le? Simán mondjuk reggel 8-tól este 16ig legyen érvényes ha nem vagyunk ott kapcsoljon ki?)
- hőmérőkból kanai gatewayes xiaomi érzékelőket használok... Magyar fog velük menni vagy kell hozzá magyar gateway?

(#35029) zsamiatt válasza Rolly (#35028) üzenetére


zsamiatt
őstag

"- beltérben a klimatizálás lelövése ha nem érez mozgást 30 perce. (esetleg hálószobában alvás esetén milyen megoldás lenne, hogy mégse kapcsoljon le? Simán mondjuk reggel 8-tól este 16ig legyen érvényes ha nem vagyunk ott kapcsoljon ki?)"

Mondjuk a riasztóra kötöd. Én erről a 30 perces lekapcsolásról lebeszélnélek. Nem lesz túl költség hatékony. Állandóan lehűtesz egy teret ami közben felmelegszik a klíma kikapcsolása miatt. A klíma is akkor a legjobb ha egy adott hőmérsékletet kell sokáig tartani. Ő ki be fogja kapcsolni saját magát az aktuális hőmérséklet szinthez. Még ha el is mész otthonról 2-4 órára akor se feltétlen érdemes kikapcsolni a klímát ha közben kint meg 40 fok van.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#35030) Rolly válasza zsamiatt (#35029) üzenetére


Rolly
veterán

nem ennyire ki-be kapcsolásra gondoltam. Mert nálunk napközben vagy mozgolódás van állandóan vagy nincs senki a szobában.

Tapasztalat az, hogy 30-40%-kal kevesebbet fogyaszt a klíma ha vezérelve van és nem megy állandóan... jelenleg úgy van beállítva, hogy 18-08 között megy a klíma, de van amikor otthon vagyunk hétközben is és akkor ki / be kell kapcsolni...

A klíma fogyasztásában azért van ilyen difi, mert nagyon jó a szigetelés és ha hűt is a klíma akkor se sok áram kell (kb 10-15 perc alatt azt a 2-3 fokot lehűti amit felmelegedik fél nap alatt a szoba), de ha nincs hűteni való akkor a 30-50 W ami csak a fentillátor legkisebb fokozata és készenlét, hogy majd hűteni kell összeadódik...

Természetesen a cél nem a ki be kapcsolás... inkább az lenne ha nem vagyunk ott akkor ne menjen (főleg hétvégén, mert akkor 0-24 van beállítva, s gyakran egész nap nem vagyunk bent a szobában :) )

Riasztót amúgy nem piszkálnám :) távfelügyelet van és hülye vagyok hozzá

(#35031) pch válasza Rolly (#35030) üzenetére


pch
aktív tag

Ha inverteres a klíma nem sokáig fogja bítni a folyamatos ki-be kapcsolást. Ha még a régi akkor nemszoltam.

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#35032) nemethsza


nemethsza
tag

Sziasztok,
Tp-Link Archer C7 routert használok (szóló 10 emeletes, csúsztatott zsalu), és a 2.4-es tartományban mostanában elég gyakori, hogy egy-egy cucc leszakad. Nálam kb. 30 eszköz lóg ezen a sávon. Eljépzelhető, hogy a routerem a szűk keresztmetszet? (1-2 új eszköz került be)

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#35033) LouiS22 válasza nemethsza (#35032) üzenetére


LouiS22
veterán

El. Nem mai csirke.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#35034) Rolly válasza pch (#35031) üzenetére


Rolly
veterán

továbbra sincs folyamatos ki-be kapcsolás... napi 1be / 1ki van ... csak a ki lenne mozgás szerint ütemezve ha nem vagyunk a helységben elhúzunk bevásárolni és hasonlók...

(#35035) nemethsza válasza LouiS22 (#35033) üzenetére


nemethsza
tag

És mi az a mai csirke, ami “elbír” max. 50 eszközt, nem kell űrhajósvizsga a beállításához, és nem kell hozzá államtitkári fizetés se?

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#35036) LLKobe válasza nemethsza (#35035) üzenetére


LLKobe
veterán

Egy normálisabb (pl. ubiquitiy) AP?

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#35037) LouiS22 válasza nemethsza (#35035) üzenetére


LouiS22
veterán

Van egy nagyon jó router topic, szerintem ott kérdezősködj, itt erős off lenne. [link]

Én Asust (AX58U) vettem, nem bántam meg.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#35038) nemethsza válasza LouiS22 (#35037) üzenetére


nemethsza
tag

Thx

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#35039) jag222


jag222
csendes tag

Homey központ alá beilleszthető feszültségérzékelőt keresek. Van egy készülékem ami kapcsolt 230 Voltot kap, de se a vezérlés, se a fogadó oldalon nincs más paraméter amit tudnék figyelni. Elég lenne egy igen/nem, van-e 230 V, vagy nincs információt leszedni, de nem találtam semmi ilyen Homey alá betehető szenzort. Valakinek tippje?
Ha nincs, akkor 2 trükkre gondoltam: erre a 230-ra "rápatkolnék" egy sima relét, annak a száraz kontaktját pedig rávinném egy okos nyitásérzékelőre.
Vagy (ebben nem vagyok biztos, hogy működőképes) ezt a kapcsolt feszültséget rákötném egy olcsó, okos relé vagy aljzat bemenetére és a központ azt figyelné hogy az eszköz működik-e.
Vélemény?
köszi

(#35040) denko válasza zsamiatt (#34982) üzenetére


denko
senior tag

Köszi a választ!

Igazából a válasz több kérdést generál bennem mint kérdésre választ ;] Igen néztem ötleteket, olvastam is forumot amikor időm engedi.

Szóval ha jol értem, ugye a világisásnál lehet:

-Okoslámpa
-Okos kapcsoló relével
-Csak relé ami sima konektort kapcsolgat " okosit"?

-Okos kapcsolok lehetnek RF illetve Wifi-sek, ha jól láttam wifisek drágábbak és megbizhatóbbak?

-Ahhoz hogy telefonnal irányitsam a kapcsolokat 2.4GHZ -t wifit kell használni telefonon, Ami kisség aggályos panelben, sok jel nem zavarja be?

-viszont lehet Hangvezérléssel irányitani öket, ebből ugye van: google, alexa.

-Panelben távfütés van, viszont egyéni méréses elvileg, ezt lehet bárhogyan okositani?
( Radiátor csere is lesz lakás felujitásnál)

Aztán Kell 1 tablet szerű hub ha jol értem, ami összefogja akár öket, akár minden más okos eszközt. Olyat is ami wifit, de olyat is ami RF / Zigbee -s ha nincs wifi. Itt mind1 miféle OPrendszert célszerü használni?

Illetve ugye van "tuya" app is, ez is a bub funciot használja, neki van saját OP-ja ?

Ha jol értem lehet ezt mind lokálisan csinálni HASH.IO val pl rp3-al is, ugyanezt a célt használja?

Ami szervert illeti, igen tudok lokálisan is futtani szervert ( van rp3) elfekvőben, de tudok épiteni is, de ha jo értem, lehet ez a gyártók saját cloud szolgáltatását használni erre h van nekik, illetve, privát cloud is játszhat, nálam nem akadály a digitalocean-on futtatni 1 vm-et ehhez. Van erre valami tapasztalat, melyik megoldás jobb?

Szóval ezer kérdésem lenne még, ha affinitást érez valaki elmagyarázni a válaszolkat megköszönném!
Akár privátban, akár itt. Szivesen veszem a segitséget!

(#35041) nemethsza válasza LouiS22 (#35037) üzenetére


nemethsza
tag

No, a routeres topicban nem jutottam egyelőre érdemben előre.
Nálad hány (2.4-es) wifi eszköz lóg a routeren (ugye, nálam ez lehet a szűk keresztmetszet...), és melyik változat van?
ASUS RT-AX58U AX3000 (90IG04Q0-MO3R10) Router
vagy
ASUS RT-AX58U V2 Router
Gyors átnézésre nem láttam különbséget :-(

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#35042) LouiS22 válasza nemethsza (#35041) üzenetére


LouiS22
veterán

Passz, szerintem az első, de nagyon érdemi különbség nem lehet.

Most épp 13 és 5 5ghz-s. Én egyébént is híve vagyok annak, hogy amit lehet, azt kábelezek (17 db) - annál stabilabb úgysem lesz soha a wifi sem.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#35043) nemethsza válasza LouiS22 (#35042) üzenetére


nemethsza
tag

Az biztos, de az adottságok (és a könnyebb kivitelezhetőség)…
Azon gondolkozom, hogy javítana-e a helyzeten, ha néhány cuccot kiváltanék/lecserélnék zigbee-sre a wifisek közül? :F

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#35044) ojb válasza nemethsza (#35043) üzenetére


ojb
tag

Amennyiben "zavarmentes" környezetet szeretnél kialakítani, lehet érdemes elgondolkodni a szeparált b 14 -es hálózat létrehozásán. / Az ESP-k kezelik a b-t is és a ch14-et is / Ezt a kialakítást nem nagyon zavarja a környék és a ZigBee sem... Az ESP-s eszközöknek meg bőven elég a b is. Sőt b-n nagyobb lehet a Tx Power is, mint G-n vagy N-en.
Nem elegáns MO-on, de nem hallottam róla, hogy valaha valakit piszkáltak volna a ch14 használatáért.
Leválasztott, elkülönített "iot" hálózat esetében egy aránylag gyenge router (AP) is elég lehet , mert nem nagyon akad dolga, hiszen nem kell NAT-olnia, nincs DHCP , tűzfal stb, Azt megoldja a fő router. Én pl egy [ilyet] használok OpenWRT-vel a fent említett b14-en eléggé terhelt környezetben. Sőt még az rtl_433 is ezen az eszközön fut.
Elébe pedig egy hap AC2 volt kötve sokáig fő routerként.

(#35045) nemethsza válasza ojb (#35044) üzenetére


nemethsza
tag

Biztos tuti, de őszintén: az “Amennyiben”-t még értettem :(
Működjön.
(Érdeklődő, humán végzettségű 50-es vagyok, korlátokkal. Legtöbbször arra is büszke vagyok, hogy élek…)

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#35046) LLKobe válasza nemethsza (#35041) üzenetére


LLKobe
veterán

Ha csak a router wifi részét akarod tehermentesíteni, és a jelenlegi router jól működik, akkor miért nem egy access pointot keresel?

Nálam ugyanez volt, a router nem bírta a sok wifi kapcsolatot, vettem egy UAP-AC-LITE UniFi Access Point -ot, azóta minden karaj.

Persze lehet más márkát és típust is, nem muszáj ezt.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#35047) nemethsza válasza LLKobe (#35046) üzenetére


nemethsza
tag

Mert nekem bonyolultabb. Értem, hogy ha értesz hozzá, nem az, de én nem annyira…
Megnézem egy erősebb routerrel (benevezek egy ajánlott Asusra, azért nem egy ökör ára), és ha továbbra is döcög, a mostanit beteszem AP-nek. (És jövök lépésenkénti útmutatóért :DD )

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#35048) LLKobe válasza nemethsza (#35047) üzenetére


LLKobe
veterán

Értem, hát igaz, egy mezei routernél valóban bonyásabb :K

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#35049) nemethsza válasza LLKobe (#35048) üzenetére


nemethsza
tag

Én maximálisan vallom, hogy a kollektív bölcsesség mindig előbbre visz.

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#35050) Moby válasza nemethsza (#35041) üzenetére


Moby
addikt

Én viszont továbbra is informális jelleggel próbálom felhívni mindenki figyelmét, hogy a konzolvilágban továbbra is 54e forint az Asus AX92U, ami talán az egyik legcombosabb (ráadásul tri-band) router, és sehol még csak megközelítő árban sincs. Kettőt már vettem, szinte sajnálom, hogy nincs hova többet elrakni, mer ennyiért zsákolnám még :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.