Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) 4D4M válasza gya/352 (#50000) üzenetére


4D4M
aktív tag

Minimál dolgokra használom. Általában működik is. Nem ismerek alternatívát.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50002) Steady74 válasza LouiS22 (#49995) üzenetére


Steady74
addikt

Köszi

(#50003) gya/352 válasza 4D4M (#50001) üzenetére


gya/352
tag

Nekem csak annyi gondom van vele, hogy a Last Boot szenzor nem frissül, és ismeretlen állapotba kerül, a PC bekapcsolt állapota mellett, onnatól, hogy a HA-ot újraindítom. Van erre valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#50004) Damateo válasza Damateo (#49836) üzenetére


Damateo
aktív tag

IKEA termékekhez ha nincs zigbee vezérlőm vagy hub-on.
HA alá integráláshoz jó lehet a DIRIGERA Hub?

(#50005) koala69 válasza Damateo (#50004) üzenetére


koala69
tag

szerintem vegyel inkabb egy ilyen sticket, ez tokeletes minden zigbee-hez, beleertve az ikeat is

(#50006) ViZion válasza koala69 (#50005) üzenetére


ViZion
félisten

Ha vki venne ilyet, akkor társulnék +1 db-al. :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50007) 4D4M válasza gya/352 (#50003) üzenetére


4D4M
aktív tag

Eddig ezt a sensort én nem használtam, de most bekapcsoltam, valóban úgy működik amit tapasztalsz Te is.
Azt tudod csinálni, hogy HA indulásánál vagy a HASS.Agent bejelentkezésekor automatizmussal kiküldesz egy PublishAllSensorsCommand parancsot, ami újra kiküldi a sensorok állapotát frissítve a HA entitást is.

[ Szerkesztve ]

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50008) Jolida válasza LouiS22 (#49994) üzenetére


Jolida
tag

Mondjuk a HA fájl alapú SQLite-ja helyett egy "normális" SQL szerverre.
Ahogy @vampire17 írta, MySQL-t támogat.
Már az is elég lenne, ha az adatokat (recorder) lehetne menteni és visszatölteni, nem csak az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#50009) ViZion válasza Jolida (#50008) üzenetére


ViZion
félisten

Támogatja azt is, mariaDB, Vicoria metrics, influx DB... etc...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50010) gya/352 válasza 4D4M (#50007) üzenetére


gya/352
tag

Remek. Köszi. Sikerült.
Kár hogy nem tud vele foglalkozni a fejlesztő. Írja is a project oldalán hogy segítséget keres az életben tartásához.

[ Szerkesztve ]

(#50011) LouiS22 válasza Jolida (#50008) üzenetére


LouiS22
veterán

Akkor ott a teljes lista, szerintem a kolléga mindent felsorolt. :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50012) 4D4M


4D4M
aktív tag

Vajon mi értelme van egy diszkrét állapot nélküli okos nyomógombot úgy leprogramozni, hogy ON és OFF üzeneteket küldjön felváltva zigbee-n? Nyilván át tudok lendülni ezen HA alatt, csak ilyennel még nem találkoztam és gyakorlatilag a diszkrét kapcsoló legnagyobb nyűgjét hozza/hozná vissza az okoskapcsolók világába (:
INNR RC 210 a példány amúgy.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50013) Cyberbeni válasza Steady74 (#49990) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Nem tudom a fejlesztők ezekre nem figyelnek vagy nem érdekli őket?

Az alapján, hogy a legtöbbet szavazott feature request már majdnem 5 éves, pedig azért elég egyszerűen megvalósítható lenne, valami biztos nem százas.

(#50014) LouiS22 válasza Cyberbeni (#50013) üzenetére


LouiS22
veterán

Ennyire azért a Home Assistant sem demokratikus ;)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50015) Cyberbeni válasza LouiS22 (#50014) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Azért az nem ördögtől való, hogy az erőforrás egy 0-nál nagyobb, de kis százalékát olyan fejlesztésekre fordítja egy cég, amit a hivatalos fórum "feature request" részébe posztolnak az emberek.

(#50016) Steady74 válasza Cyberbeni (#50013) üzenetére


Steady74
addikt

Szóval akkor a lesz@rommajdleszvalahogy úgysemezamunkám hozzáállás az irányadó. Egyrészt megértem, mert ez így még mindig egy hobbi, másrészt meg gáz mert én fizetek rendesen nabunak és támogatom őket, hogy fejlődjenek. Jó, egy HACS nyilván külsős, de akkor is... ilyenkor kicsit átverve érzem magamat.

(#50017) LouiS22 válasza Steady74 (#50016) üzenetére


LouiS22
veterán

Szerintem ne keverd a szezont a fazonnal. Egy vpn-ért fizetsz, nem a fejlesztésért. Az, hogy ők a bevétel egy részét a fejlesztésre (főállású alkalmazottak bérére) fordítják, szerintem dicséretes dolog.
Hibák voltak és lesznek is. Javították is. De egyébként lehet bétát telepíteni, tesztelni, hibajelenteni. Vagy elfogadod, hogy becsúszik egy ilyen sajnálatos bug is. Nem kötelező egy perccel release után frissíteni :)

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50018) Steady74 válasza LouiS22 (#50017) üzenetére


Steady74
addikt

Akkor végül is mégis csak a fejlesztésérért is fizetek :) Sokáig nem volt ínyemre az ilyen dolog de biztosan a korral jön, szeretek fizetni azért ha kapok valamit. Már ha lehet. Dakboard, HA, meg még fél tucat dolog itthonra, családnak.
Ha van frissítés, mindig megvárom a .2 vagy .3 verziót, arra szoktam frissíteni kizárólag, nem csapom le a legfrissebbet.

(#50019) LouiS22 válasza Steady74 (#50018) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem fizetsz a fejlesztésért. Egy szolgáltatásért fizetsz. Ha a fejlesztésért fizetnél, akkor lenne az, hogy jogosak lennének az elvárásaid.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50020) Steady74 válasza LouiS22 (#50019) üzenetére


Steady74
addikt

Legyen igazad, elengedem, béke veled. I have spoken.

(#50021) Yocee


Yocee
aktív tag

Natív termosztátot szeretnék csinálni ESPHome-ban, ahol modbus értékeket olvasok, és írok. De szinte semmi példát nem találok erre az interneten. Valaki csinált már ilyet?

(#50022) tukko1


tukko1
aktív tag

Debian-ra telepítettem egy HA supervised, a File editor vagy Studio Code Server bövítménnyel csak a /config mappába lévő fájlokat tudom szerkeszetni Hogy tudom a többi mappát is szerkeszteni? A Terminal & SSH bővítménnyel tudom szerkeszteni a többi mappát is, de azzal nem működik a másolás-beillesztés!

(#50023) LouiS22 válasza tukko1 (#50022) üzenetére


LouiS22
veterán

mit szeretnél szerkeszteni? Semmi keresnivalód nincs a többi mappában :). De egyébként semmi nem tiltja, hogy más terminál appot, pl winscp-t használj. Bármit is akarsz másolni/beilleszteni nem config mappába.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50024) tukko1 válasza LouiS22 (#50023) üzenetére


tukko1
aktív tag

Az AppDaemon az /addon_configs -ba rakja magát!

(#50025) Cyberbeni válasza tukko1 (#50022) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Normál docker konténerként rakod fel a code-servert és akkor úgy konfigolod, ahogy akarod. Vagy ha supervised nem engedi, hogy más is nyomkodja a dockert, akkor meg a hoszt rendszerre is fel tudod rakni.

(#50026) LouiS22 válasza tukko1 (#50024) üzenetére


LouiS22
veterán

igen, ez az elvárt helye a 0.15 óta.

Van egy fura érzésem, kétlek cáfolj: ugye nem valami idióta youtube videót nézel beállításhoz?!

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50027) tukko1 válasza LouiS22 (#50026) üzenetére


tukko1
aktív tag

De :DDD
Vettem egy NS panelt!
Addig eljutottam, hogy már az időt és a időjárást kiírja és tudom kapcsolgatni vele a lámpákat, úgy hogy kb. 2 hete használok HA-t! Elösször a HACS-al szívatam, ma meg ezzel AppDaemonnal, mert hát a video nem túl friss!
Ja közeben rájöttem véletlenül, hogy a Terminal & SSH-ben az Shift+Ctrl+V -vel lehet beillesztemi! Igy is kicsit macerás, de már tudom szerkeszteni a fájlokat!

[ Szerkesztve ]

(#50028) Degeczi válasza tukko1 (#50022) üzenetére


Degeczi
nagyúr

HAOS alatt engedi a Studio Code Server átállítani a munkamappát. Mondjuk pont azért, h ne kelljen így mászkálni, beállíthatod az Appdaemonnak, h továbbra is a HA config alatti appdaemon mappában legyenek a programjaid egy app_dir: /homeassistant/appdaemon/apps sorral az appdaemon.yaml-ben (és persze a logokat is érdemes lehet hasonlóan átirányítani)
Ez azzal jár, h nem az appdaemon, hanem a HA mentések fogják tartalmazni ezeket, de ez nem komoly hátrány (és ilyesmihez egyébként is célszerű egy saját github repót fönntartani, abban legyenek az ilyen programok, mert akkor nem sima, fix mentés van róluk, hanem verziókövetett)

[ Szerkesztve ]

(#50029) tukko1 válasza Degeczi (#50028) üzenetére


tukko1
aktív tag

Köszi, hogy próbáltok segíteni, de ennek kb a felét értem csak!
Lehet hogy az van hogy "elöbb tanulok meg repül, mint járni", szóval két hét után nem biztos hogy egy ns panelal kellett volna kezdeni! :DDD

(#50030) Petikeje válasza tukko1 (#50027) üzenetére


Petikeje
tag

Hi, ha van usb2ttl konvertered, sztem érdemes kipróbálni nspanellel ezt: https://github.com/Blackymas/NSPanel_HA_Blueprint/blob/main/docs/README.md
Ha telepíted az esphome fw-t meg felküzdöd a tft-t, akkor utána tök könnyű azokat megoldani, amiket írtál.
(+ van yt videó, ami még most is aktuális :) )

(#50031) LouiS22 válasza tukko1 (#50029) üzenetére


LouiS22
veterán

viszont egy csomó dolgot már megtanultál, vagy magadtól rájöttél.

A videómat felejtsd el, old school way: dokumentáció. Olvasni aranyat ér (ha meg értelmezni is rudod, akkor jackpot).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50032) BlackJack21 válasza LouiS22 (#50031) üzenetére


BlackJack21
tag

Bocs, no offense, de
Most csinálok egy (3) íróasztal világítást ESPHOME-al, Wemos D1 minivel, a - LED-enként címezhető- LED-szalagot 3 szegmensre osztva. Ahogy írod, én is a dokumentációval kezdtem, de a dokumentációból egy működő yaml fájlt összerakni szinte lehetetlen. Az alaputasítások megvannak, de kicsit komplexebb( particionálás) feladat összelegózása már kihívás. Előremutató megoldásokat a fórumokból >10 konfigurációs fájl átböngészése után tudtam csak a kérdésemre megadni a választ.

Mellesleg komplikálta a helyzetet, hogy bugos volt a wemos d1 mini, mert nem működik a wifi része, de nem írta, hogy sz@r, csak, hogy nem talál elérhető hálózatot, csere után a másik simán működött.

YT videó megnézése meg nálam az utolsó mentsvár, amikor már nincs más elérhető forrás.

(#50033) LouiS22 válasza BlackJack21 (#50032) üzenetére


LouiS22
veterán

WLED. Esetedben ez a valódi megoldás ;)

A videóra pedig kolléga is írta (rájött): ki tudja mikor készült, mennyire outdated. Egy doksi - főszabály szerint - mindig naprakész lesz. És ez az a pont, amit egy video nagyon ritkán fog lekövetni (érthető okokból sokkal tobább tart aktualizálni).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50034) Salex1


Salex1
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék két vízszivárgás és egy füst érzékelőt felszerelni. Most Aliról néztem ki a TUYA-s (WIFIs) eszközöket és HUB-ot. Jó ez, vagy érdemes inkább más gyártótól nézni?
Jelenleg BROADLINK hubom van, amit RF redőny és konnektor vezérlésre használok. Illetve különállóan van GOSUND konnektorom és TESLA füstérzékelő (ez utóbbi kettőnél olvastam olyanokat, mintha Tuya kompatibilisek lennének, erről tudtok valamit?)

(#50035) MaCS_70 válasza LouiS22 (#50031) üzenetére


MaCS_70
félisten

Bocs, de továbbra is azt mondom, hogy a dokumentáció önmagában nagyon kevés embernek elég. Ha így lenne, akkor úgy általában nem lenne szükség iskolákra, konzultációra, erre a fórumra...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50036) LouiS22 válasza MaCS_70 (#50035) üzenetére


LouiS22
veterán

A tankönyv nem dokumentáció? ;) Lehet, hogy én jártam rég iskola közelében, de abban azért majdhogynem biztos vagyok, hogy nem youtube videóból oktatják mondjuk Petőfit, hanem írott forrásból megy a képzés.

De válasszuk ketté, mert érteni vélem, hogy mire célzol.

A (jó) dokumentáció tartalmazza a bármi leírását, működését, a használható parancsokat, beállításokat, alapvető példákat, és ha van hozzá api, akkor azt is. Ez - érzésem szerint - elégséges kellene legyen annak, aki használni szeretné.
Amire - szerintem - te gondolsz, az a fentiek "megúszása": legyen leírva az - lehetőleg copypaste-elhető változatban - az, amit szeretnél. És ha nincs, akkor tegye már valaki eléd :) Szerintem (de az én véleményem) leginkább abból tudsz tanulni, amit te rontasz el (trials and errors) és hatványozottan nagyobb élmény - szerintem - az, amikor végre rájössz arra, hogy egy piti hiba, elírás miatt szívtál, de megoldottad, működik. Azt te csináltad, nem vehetik el tőled.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50037) BlackJack21 válasza LouiS22 (#50033) üzenetére


BlackJack21
tag

Igen, tudom, a WLED oldaláról szedtem össze azt az alaptudást, hogy hogy is kellene a címezhető ledekkel kapcsolatban elindulni. A szintiilesztés, protokolok, tippek-trükkök is hasznos információt adott. Maga a WLED fw, ami nem annyira tetszett, ok beállítod a webes felületen a paramétereket, majd a Home Assistantban ismét gépészkedni kell az integrációval. Az ESPHome a kezdeti nehézségek ellenére jóval kezesebb, de ezt nem kell ecsetelni.

(#50038) Primary92


Primary92
senior tag

Sziasztok!

A Skydance néven futó dimmerekkel van tapasztalatotok?
[link]

(#50039) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Helló!

Jó helyre írok? :U

Kültéri biztonsági kamerűát vennék, amit mobilapplikáción keresztül lehet nézni. vezérelni. Az ICSEE nevű applikáció van a leírásában, hogy ezzel működik. Ismeritek ezt, jól működik, jól használható? (mert ha nem akkor valószínűleg azt a kamera megvételt nem eröltetem).

[ Szerkesztve ]

(#50040) konigjanos


konigjanos
senior tag

Sziasztok!
van itthon egy halom sonoff okoskapcsolóm és relém, nagyon jól mennek, plusz van pár blitzwolt okos lámpa, konnektor, ezen felül pár xiaomi cucc. nagyon szeretném egy közös platformról vezérelni őket (esetleg plusz extra lenne a riasztót is beletenni) , alkalmas lenne erre egy sonoff ihost?
az ewelinkben nagyon jól be sikerült állítani, hogy pl ha nyitom a nagykaput hazaérkezéskor, ha már lement a nap, felkapcsolja a lámpát az előszobában és a nappaliban, távozásra nyomva meg mindent lekapcsol, hasonló rutinokban goldolkodnék, csak gyártó függetlenül.
Köszönöm!

(#50041) odrif válasza Rodzser Mór (#50039) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Itt tedd fel a kérdésed, az összefoglaló elolvasása után.
[link]

20 éve a Prohardveren

(#50042) MaCS_70 válasza LouiS22 (#50036) üzenetére


MaCS_70
félisten

A (jó) tankönyv (vö. tutorial) SZERINTEM nem dokumentáció. A tankönyv célja, hogy olyanok számára mutassa meg az adott területet, akik abban még nem járatosak, ezért a tankönyv elvben felépíti a tudásanyagot.
A dokumentáció viszont már ismeretekkel rendelkezők számára az adott terület belső logikája szerint tartalmaz mindent, a navigálást a felhasználóra bízza.

Erre egy extra réteg pedig a tanítás, illetve a kérdezz-felelek. Az elmúlt 48 évemből talán kettő telt el úgy, hogy ne jártam volna valamilyen iskolába, illetve lassan harminc éve tanítok egyetemen. Ezek során az a nagyon határozott kép alakult ki bennem, hogy egy jól felépített, nem részletekbe menő előadás, interaktív óra megnyitja a kulcsot a szakanyagok olvasásához. Diákként és tanárként is rendszeresen találkozom azzal, hogy egy két perces szóbeli előadás tíz-száz oldalas szakirodalmi anyagokat tud "helyre tenni".

Az ember agya ugyanis nem számítógép. Van, akinek egy tömény szakcikk vagy műszaki leírás egyből használható ismereteket generál az agyában, de ez a kisebbség. A többség számára az információ elhelyezése, rendezése, és nem mellékesen a saját tapasztalataihoz igazítása külső segítséggel nélkülözhetetlen ahhoz, hogy az információból használható tudás legyen.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50043) Rodzser Mór válasza odrif (#50041) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Köszi!

(#50044) LouiS22 válasza MaCS_70 (#50042) üzenetére


LouiS22
veterán

A Home Assistant, de általánosságban bármilyen szoftver használata feltételez némi előképzettséget, legalábbis felhasználói szintű számítógépes ismeretet.
Amit írsz, azzal nem fogok vitába szállni, elfogadom (és meglepő, de egyet is értek). Cserébe azt kérem, hogy te azt fogadd el: 2024-re a fórumokban a kérdezz-felelek odáig satnyult az esetek igen jelentős százalékában, hogy leírja a jóember, mi a baja, te meg oldd meg. Nincs előzmény, hogy eddig mit csinált, mit próbált, mit tud (mit olvasott el/vissza).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50045) MaCS_70 válasza LouiS22 (#50044) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez tény. Nem is írtam semmi ennek ellentmondót.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50046) v.attis


v.attis
őstag

Szerintetek generic thermostat presetet be tudok valahogy húzni automatizálásba, annak is a végrehajtás részébe? Eddig nem jöttem rá. Igaz meg tudom csinálni hőfok beírással, de mivel scheduler card esetében is a preset van megadva, az automatizmusban is azt használnám, kicsit legyen már egységes.
A cél az lenne, hogy:
- ha mindenki távol van akkor aktiválja a preset "Away"-t
- ha bárki hazajön, akkor a preset "Home"-ot.
A feltételek, kiváltók megvannak, csak ezt a preset megadást nem találom. Yaml-be is jó lenne, az elejét elkészítem UI-n, a végét meg szövegesen ha csak úgy megy.

(#50047) Olympia76 válasza v.attis (#50046) üzenetére


Olympia76
tag

Ez nem működik a generic thermostat-on?

(#50048) amaximus válasza v.attis (#50046) üzenetére


amaximus
csendes újonc

(#50049) v.attis válasza Olympia76 (#50047) üzenetére


v.attis
őstag

Valószínűleg működik, de azt sem tudtam hogy fogjak hozzá. UI alatt nem találtam megfelelő lehetőségeket, yaml-ben meg nem vagyok annyira otthon.

Kipróbálom, köszönöm!

(#50050) v.attis válasza amaximus (#50048) üzenetére


v.attis
őstag

Neked is köszönöm, biztos jó lesz! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.