Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9801) AMD Power válasza tresh (#9800) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos a Laguna I is 2** lett. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9802) tresh válasza AMD Power (#9801) üzenetére


tresh
addikt

Hát ez elég szomorú..akkor csak az én szarvasmarhám ilyen "biztonságos" ;]

pedig csak 2 lufi+ABS a biztonsági rendszerem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9803) tresh


tresh
addikt

Valaki megane km/h órát szedett már szét izzó csere végett? :) Mert érdekelne hogy a mutató megvilágítás a külön van e megvilágítva egy rizsszem izzóval vagy egyéb megoldással

[ Szerkesztve ]

(#9804) Nordik válasza tresh (#9803) üzenetére


Nordik
őstag

Valahol mintha olvastam volna, hogy rizsszem izzóval van megvilágítva.
De ez nem biztos, majd valaki megerősíti, csak onnan rémlik mikor a Clioba szedtem szét és cseréltem a nem világító gombokat.

(#9805) tresh válasza Nordik (#9804) üzenetére


tresh
addikt

értem...köszi a választ igazából csak a mutatók színét szeretném narancsról fehére cserélni kis optikai tuning a szememnek...csak fölöslegesen nem szedném ki az órát ha nem lehet megcsinálni evvel a módszerrel

(#9806) rob210 válasza tresh (#9803) üzenetére


rob210
Topikgazda

(#9807) tresh válasza rob210 (#9806) üzenetére


tresh
addikt

Második fajta sagem van de digitális és nekem világít a mutató is :)

pont ez (persze europai kiadásba):

szerk: 306omba is megcsináltam anno a kék narancssárga kombinációt írto jó volt a szemnek imádtam :
Telós kép azért ilyen sötét felül :D
[link]

[ Szerkesztve ]

(#9808) AMD Power


AMD Power
titán

Komoly! :)

Bonyolult alakzat
OttO mobile Renault Avantime

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9809) tresh válasza AMD Power (#9808) üzenetére


tresh
addikt

De csúnya szegénykém :( akkor inkább ő [link] :P

szerk: nem mondtam hogy szebb ;]

[ Szerkesztve ]

(#9810) AMD Power válasza tresh (#9809) üzenetére


AMD Power
titán

Pedig ez sem lett kimondottan szép. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9811) Reaper04 válasza AMD Power (#9808) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Uh, ez érdekes :D Nekem speciel nem tetszik.
Max a hátulja mert az megane ii :)
Mik azok a lámpák felett? Légbeömlők?

(#9812) tresh válasza Reaper04 (#9811) üzenetére


tresh
addikt

:K

(#9813) rob210 válasza tresh (#9807) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ebben rizsszem van.
konkrétan ilyen.

Renault power

(#9814) tresh válasza rob210 (#9813) üzenetére


tresh
addikt

Ezt sejtettem csak azt nem tudom még hogy van e rajta valami narancssárga "bugyi" az izzón vagy hogy van megoldva a mutató világítása mert az is narancs....a számlapnál értelem szerűen ugye az van színezve és sima rizsszem izzó...mind1 a héten kikapom és megnézem megoldható e ez a kis modding ha igen és igény van csinálok leírást :B

(#9815) rob210 válasza tresh (#9814) üzenetére


rob210
Topikgazda

Lefotózzam neked?
Tudod hogy most cseréltem műszer egységet itt van az asztalomon a régi.
Le tudom fotózni ahol a megvilágítás foglalata van, meg azt is hogy mitől lesz narancs, sajnos rossz hírem van az egységen belül van egy narancs fólia amitöl színes lesz az izzó simán megy bel borítás nélkül :(

Renault power

(#9816) tresh válasza rob210 (#9815) üzenetére


tresh
addikt

azt megköszönném ha letudnád kapni :R mert akkor addig nem veszem ki még nem tudom hogy tudnám megoldani amit szeretnék :)

(#9817) rob210 válasza tresh (#9816) üzenetére


rob210
Topikgazda

A képek uram.
Mint látod tök üres műszercsoport aztán, hogy milyen izzó való bele.
A többi meg magáért beszél lámpával bevilágítottam, így egyértelmű, hogy az átlátszó műanyag mutató alulról kapja a világítást egy narancs fólián keresztül.
1
2
3
4
5
6

Renault power

(#9818) rob210


rob210
Topikgazda

Mivel én egy igen segítőkész rendes ember vagyok:D
Meg szerény is szétkaptam az órát mert nem bonyolult.
Ebből fogod látni az igazán elkeserítő eredményt.
Nem is fólia van benne hanem egy narancs műanyag lap:(
műanyag
közelről

Renault power

(#9819) tresh válasza rob210 (#9818) üzenetére


tresh
addikt

Uram Ön egy rendkívül segítőkész ember :R :R

Igen ez volt a sejtésem hogy így lesz megoldva de sebaj 306 nál is hasonló volt nincs lehetetlen számomra :DDD elvileg erősebb izzóval középen halványul a narancs na majd megálmodom..lehet veszek egy hibás órát és mókolok kicsit

Köszönöm a képeket még egyszer így már tudom mik kellenek a műtéthez :R

[ Szerkesztve ]

(#9820) tresh válasza tresh (#9819) üzenetére


tresh
addikt

Jut eszembe a kormány leszedése nélkül kijön az óra ?:)[link] ez kormányom van mert ha igen jó lenne nincs kedvem a lufi miatt szórakozni...

(#9821) rob210 válasza tresh (#9820) üzenetére


rob210
Topikgazda

Mindegy melyik kormányod van mert a mérete ugyan az az összesnek I-es megane nál.
A műszerfal tetejét kell csak leszedni.
A két ívelt csipogó takarót lapos csavarhúzóval felpattintod.
Alatta két 20-as torx van azt kicsavarod és ahol a magnó kijelzője van megrántod magad felé a borítást, ekkor elengednek a patentok és szépen ki kell forgatni.
A műszerfal tetejében nincs semmilyen kábel nem tudsz semmit elszakítani, csak azért kel figyelni, hogy ne karcolj meg semmit.

A kilóméter óra alatta 3 szintén 20 as torxal van befogatva.
Kiszeded a 3 csavart aztán az alját meghúzod magad felé, utána a tetejét kibillented az alját meg visszatolod.
Remélem érthető voltam:)

Én a régi órámat árulom a vaterán ezt amit a képeken látsz nem egy nagy összegért:)

Renault power

(#9822) tresh válasza rob210 (#9821) üzenetére


tresh
addikt

Igen köszönöm közben néztem a szerelési útmutatót és láttam hogy teljesen más sokkal egyszerűbb kiszedni az órát mint a 306-ból :)

(#9823) rob210


rob210
Topikgazda

Mivel sosem voltam egy rest ember no és felkeltetted az érdeklődésemet:)
Erre jutottam:)

Ez egy magas fényű kék led volt.
Addig emeletem a feszt míg látszik mi történt vele, de a mutató narancssárga maradt.
Szvsz kár szétszedned ha minden működik:(

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#9824) AMD Power


AMD Power
titán

Ezt a szép Koleost így elbarmolni. :W

Renault Koleos: A láthatatlan autó

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9825) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Új zászlóshajó a Renaultnál:
Talisman

Szvsz: kissé hajaz az Insigniára

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#9826) AMD Power válasza FRENK1988 (#9825) üzenetére


AMD Power
titán

Pont nem látok belőle semmit sem...

Igy már más...

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9827) AMD Power


AMD Power
titán

Nem rossz ez....

1.
2.
3.

Alul vannak még képek.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9828) FRENK1988 válasza AMD Power (#9826) üzenetére


FRENK1988
veterán

jómunkásemberlettél? Grat

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#9829) rob210 válasza FRENK1988 (#9825) üzenetére


rob210
Topikgazda

Szerintem semmi köze az insigniához.
Az egy akkor a fos.

AMD
Nekem így is tetszik.
Főleg belülről:D

De pénzem úgy se lesz egyik linkelt gépre sem.
:(

Renault power

(#9830) AMD Power válasza rob210 (#9829) üzenetére


AMD Power
titán

Ez sem lett valami formaterv bontó gép de nem lett rossz. ;)

Igen nekünk ez a kategória már egy álom.

Én már jó ideje Jómunkásember vagyok.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9831) FRENK1988 válasza AMD Power (#9830) üzenetére


FRENK1988
veterán

csak most vettem észre :DDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#9832) meroly


meroly
veterán

Na megvolt az EGR csere, mintha új lenne megint a kocsi :)
Szerelőm azt mondta azért jó lenne párszor harmadikban olyan 4500-ig (!) kipörgetni egy 5-6km-en keresztül. 5000-ig van a skála, 4000 felett már fekete sáv. Szerintetek ez egészséges a kocsinak?
Meg ajánlott valami adalékot (Castrol TBE), kimondottan EGR tisztításhoz, erről hallottatok?

Impossible is nothing

(#9833) FerNandor válasza meroly (#9832) üzenetére


FerNandor
őstag

a lényeg azt hiszem, hogy padlógázzal gyorsíts, mert akkor nyitnak teljesen a pillangószelepek, ha 5000-ig van neked skálázva, lehet hogy nem is engedi 4500-ig pörögni.. nem?. a spurinak is elvileg jó tisztítóhatása van, sokaknak leszedte az egr-ben a koromlerakódásokat, ami eldugaszolta az egr-t és letörte a tányért elvileg, szóval használhatod szerintem azt is. én is elkezdtem használni, csak aztán összetörték az autót..

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#9834) meroly válasza FerNandor (#9833) üzenetére


meroly
veterán

Ja hát ha így gyorsítok, akkor alap hogy padlógáz, hát nem próbáltam, aztán a skála végén gondolom nem véletlenül van elszínezve feketére, úgyhogy ott megálltam.
Az a spuri az micsoda?

Impossible is nothing

(#9835) FerNandor válasza meroly (#9834) üzenetére


FerNandor
őstag

én az enyémet olyan 3500-ig huzattam max, elégnek tünt.
spuri:[link] én a tisztító hatása miatt vettem nem fogyasztáscsökkentésért :DDD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#9836) rob210 válasza meroly (#9834) üzenetére


rob210
Topikgazda

ugyan az mint az STP és Wynn's vagy mi a picsa.
jó cuccok egyébként injektortisztító verziót én is használtam az STP-ből tényleg hatásos.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#9837) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Estét!
Úgy néz ki mégis le kell bontanom az ajtó kárpitját. Megint beázott a térképzseb, és megint lötyög az ajtóban a víz. :(

+ Lehet hogy túl jól van szigetelve az ajtó? Tegnap nyitottam a hátsó ajtómat és a nyitást követően az ajtó vízelvezetőjéből víz folyt ki. Mintha a gumitömítés miatt nem tudott volna kifolyni.
Akkor ugyan ez lehet a beázós ajtómnál (anyósoldali)? Ott is lefolyna csak nem tud, de történetesen van egy repedés a térképzseb alján ahol pedig feljön a víz?! :F

Amúgy: Az hogy nem tud lefolyni a víz pl. az ajtóból, az valamilyen kárt tud csinálni bent? Korrózió? Vagy ahol bent megáll a víz ott úgy is ilyenre van tervezve? :F

Mivel tömjem be a térképzseb repedését, hogy ne tudjon feljönni a víz? + Valakinek valami ötlete a beázás ellen? :R

[ Szerkesztve ]

(#9838) Füge007 válasza meroly (#9832) üzenetére


Füge007
senior tag

Van egy élettartama, ha azt eléri kuka, lehet annak csinálni bármit. 240 Km alatt 1x kelett cserélni azaz kb 120.000 Km bírt ki nálam, úgy hogy életembe nem húzattam ki 4500 -ig a verdám. Pedig néha komolyan odalépek neki, persze ésszel! Én személy szerint nem hiszek a csodákban, amit használnak az még ha jó minőségű is tönkremegy egyszer.

Füge

(#9839) Füge007 válasza Reaper04 (#9837) üzenetére


Füge007
senior tag

Az ajtók gumiszigetelése illetve az ablaknál lévő szigetelőgumi nincs elérve, nem repedt?

Tegnap nyitottam a hátsó ajtómat és a nyitást követően az ajtó vízelvezetőjéből víz folyt ki. Ez előfordult már nálam is, de akkor sem ázott be semmi!

Füge

(#9840) Reaper04 válasza Füge007 (#9839) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Az amiből folyt ki a víz (bal hátsó) az nem ázott be. A beázós ajtóm az anyósülés melletti ajtó (jobb első). Ennek a térképzsebe van megrepedve.

Nem tudok róla hogy repedt lenne a gumi, de mindenesetre megnézem.

Ha tehát víz van az ajtóban akkor nem lesz baja belül?
Műanyag és műanyag közötti hézagot, repedést mivel lehet betömni?

(#9841) Füge007 válasza Reaper04 (#9840) üzenetére


Füge007
senior tag

Nem lehet víz az ajtóban! Az ablaknál is ellenőrizd, meg körbe a karosszéria részén lévőt is, nem tudom, hogy van az ajtó alja szigetelve, ott is nézd meg, valahol hibás, ott jön be a víz.

Apropó, tud valaki emberi áron Clio II.-höz ajtószigetelő gumiprofilt, az enyémnél a vezető oldalon a sok ki be szállástól eléggé tré állapotban van.

Füge

(#9842) mycso válasza Füge007 (#9838) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Basszus nekem tudtommal még gyári az egr szelepem, bár nincsenek olyan tüneteim amit visszább felsoroltatok, valamikor kiszedem megnézem, mert kíváncsi vagyok, hogy mit mutat így 300k km után.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#9843) Füge007 válasza mycso (#9842) üzenetére


Füge007
senior tag

Az hogy eddig bírta az enyém befolyásolhatta az befecskendező fejek beszarása 80.000- nél, ha ott nincs gond, lehet az enyém is még mindig a gyári. Mert minden összefügg mindennel, a hiba is ha nem csípjük meg időben, az is továbbterjed.

[ Szerkesztve ]

Füge

(#9844) rob210 válasza Reaper04 (#9840) üzenetére


rob210
Topikgazda

Én ezt tudnám javasolni.

Nálam a kerék járati ív repedt meg egy kavicstól, azt csináltam meg vele nagyon szépen esztétikusan meg lehet "hegeszteni" a műanyag hibákat.

Vagy esetleg ha csak rés van amit betömni szeretnél szilikon.
De az 2 napig büdös lesz a kocsiban.

Renault power

(#9845) tresh


tresh
addikt

Szép jó reggelt mindenkinek :)

[link] << egy kis jó kedvcsináló :U

(#9846) meroly válasza Füge007 (#9838) üzenetére


meroly
veterán

Az oké, de nálam 50ekm alatt már másodszor, azért az nem normális...
Beruházok egy ilyen adalékra asszem, csak most már akkora a kínálat nem tudom melyiket :)

Impossible is nothing

(#9847) AMD Power válasza rob210 (#9836) üzenetére


AMD Power
titán

Tényleg ha már az adalékokról van szó. "Motormosó" adaléknak mit tanácsoltok. Sok a lerakodás benne. Olajcserénél kéne valami "mosást" csinálni mert botrányos a bele a gépnek.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9848) Nordik válasza tresh (#9845) üzenetére


Nordik
őstag

Az enyemet is hasonlora kene megcsinalni :)

Egy ilyen ultetest hogyan lehet megcsinalni? Illetve mennyibe faj?

(#9849) tresh válasza Nordik (#9848) üzenetére


tresh
addikt

Hát ez ugye a williams clio limitált cucc volt, így max bontottan találsz hozzá ilyen üléseket vagy volt egy másik amibe bőr ülés volt mindjárt meg keresem neked :)

AMD Power: valami kevésbé drága (de azért nem noname olajjal) mosd át 2x és utána jöhet a normális belevaló olaj ;)

(#9850) AMD Power válasza tresh (#9849) üzenetére


AMD Power
titán

Az hülyeség ha a benne lévő olajhoz töltök ilyen adalékot és megjáratom?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.