Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) Josi válasza rob210 (#9448) üzenetére


Josi
aktív tag

Én már kaptam szét a műszerfalat, legutoljára akkor, amikor a gázszett visszajelzőét építettük be.
Használható átmenő nyílást a tüzfalon nem találtunk.
Igy a gázbowden alatt kb 2cm-rel lett átfurva a tűzfal és ott vittük el a kábelt.
Védett helyen van, nem tud beázni az utastér.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#9452) rob210 válasza Josi (#9451) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hát ez nem túl bíztató, dolog.
Valamit ki kell találnom akkor.
Keresek egy komolyabb vastagságú pluszt aztán meglátom mi lesz.
Az biztos, hogy én furkálni kilyukasztani nem fogom a kasznit, akkor inkább nem kötöm be az erősítőt.
:N

Renault power

(#9453) Josi válasza rob210 (#9452) üzenetére


Josi
aktív tag

Azt hiszem egy 5-6mm lyuk nem fog befolyásolni semmit.
És le lehet tőmíteni ha szükséges.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#9454) rob210


rob210
Topikgazda

Urak és hölgyek, hölgyek és urak.

Találkozott pályafutása alatt valaki már ilyen hangszórókkal?

Renault power

(#9455) AMD Power


AMD Power
titán

Luxusmárkát alapít a Renault?

Én ezt csak támogatnám.... :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9456) Nordik


Nordik
őstag

Gondolkodtam, hogy a Clio-ba előre a két ajtóba teszek hangszórót. Gyárilag csak ugye 10 centiseknek van hely.

Szóval az ajtókba beférne egy-egy 16 centis hangszóró? Inkább a mélységre érdekelne, hogy befér e.

(#9457) rob210 válasza Nordik (#9456) üzenetére


rob210
Topikgazda

A mélységgel ne foglalkozz nagyon szuper alacsony építésű hangszórókat lehet ma már kapni.

De ha elfér az ajtó és a küszöb között akkor lehet akár kiemelő kerettel is érdemes lenne megpróbálkozni.
:R

Renault power

(#9458) Nordik válasza rob210 (#9457) üzenetére


Nordik
őstag

Na majd átnézem a dolgokat, hogy mit merre hogyan... :)

Egy baj van, hogy kell vágnom egy szép nagy lyukat így. De végülis ha igényesen megcsinálom akkor úgy is jól fog mutatni.

(#9459) mycso


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Mi itt ez a nagy tavaszi auto-hifi építési láz??? :))

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#9460) rob210 válasza Nordik (#9458) üzenetére


rob210
Topikgazda

Egy dologra figyelj.
Hogy a kárpit mögött ne legyen ajtó merevítés!
Ezt tessék szépen kimérni.
Meg, hogy ha letekered az ablakot, ne érjen bele semmi semmibe.
Haver is nekiesett ész nélkül a toyotájának aztán mondtam neki szép szép, de hogy fogod visszarakni a kivágott részt?
Nézett rám boci szemekkel miért kéne visszarakni.
Mondtam neki, mert a leengedett ablak mellett beleér a mechanika a mágnesedbe.
Fogta a fejét rendesen végül szereztem neki egy kiemelő keretet és megoldottuk vele, de nem szabad eszetlenül vágdosni.
Mindent ki kell mérni inkább 2 szer mérj egyszer vágj, mint vehess új kárpitot.
:R

Renault power

(#9461) rob210 válasza rob210 (#9452) üzenetére


rob210
Topikgazda

Egyébként siker megtaláltam a kábelkorbácsot a műszerfal mögött.
Áttoltam rajta egy bicikli bowdent és azzal behúztam a pluszt, az utastérbe:)

Szóval siker koronázta tettemet most már szépen erőlködik az erősítő :)
:R

Renault power

(#9462) AMD Power


AMD Power
titán

Elkészült a Dacia Lodgy hivatalos magyarországi árlistája: a legolcsóbb ötüléses változat 2,79 millió forintba kerül, Renault Credit finanszírozással ebből további 300 ezer forint kedvezmény jár.

Ez ennyiért ajándék. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9463) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!
SOS be kellene nekem hogy kell leszedni egy megane II jobb oldali ajtó kárpitját.
Aszony kiborította a vizet a ajtó tárolójában, azon meg pechemre volt egy kisebb repedés és befolyt az ajtóba a víz.

Szét szeretném gyors szedni és kimerni, vagy felitatni a befolyt vizet. :F

Segítsetek légyszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#9464) mycso válasza Reaper04 (#9463) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Hali, első 3 pont: [link]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#9465) Reaper04 válasza mycso (#9464) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Ezt én is már megtaláltam, de nem így néz ki belülről, ahogy a leírás mutatja. :F
Leszedtem amit lehet, kivéve amit nem mertem. Alul láttam 2 csavart kitekertem volt vagy 10 centi.

Leszedtem az ablakemelőhöz tartozó fedlapot, ami a fogantyún van rajt. Az mögött drótok voltak, meg csavarok hegyeit láttam, amit belülről hajtottak kifelé, tehát ellenkező irányból tudnám csak kitekerni (ahhoz le kellene venni a kárpitot)
Tehát nem tudom mit csinálni, nem volt semmilyen rejtett csavar fedél.

Az ajtó nyitó mögött ott volt, de azt már nem tekertem ki.

Lehet jó amit írtak az oldalon, csak lehetne pontosabb.
:F

Valaki szedett már szét ilyet? :F

(#9466) rob210 válasza Reaper04 (#9463) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ezt nem értem, ha befolyt az ajtóba onnan ki is folyik.
Ezért van az eső elvezető, hogy ha bejutna a víz akkor se okozzon komolyabb gondot.
Nem hiszem, hogy erre az I-esben gondoltak a II-esben meg nem.
Nekem hiába öntesz az ajtóba bármit az ki is folyik azonnal.
:F

Renault power

(#9467) Reaper04 válasza rob210 (#9466) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Akkor nem értem, mi van.
Ha megrángatom az ajtót, akkor lötyög bent. Lehet egy kicsit hallani.
Akkor meg nem az ajtóban van, hanem valahol máshol? :F

Az italtartóból folyhatott le, vagy be. Ha megmozgatom az ajtót, arrafelé hallani a hangot is.
Lehetséges hogy az alatt van valami kis retesz még, ahol megállhatott a víz? :F

(#9468) rob210 válasza Reaper04 (#9467) üzenetére


rob210
Topikgazda

Aha már sejtem mi a baj.
Minden képen le kell venned a kárpitot.
Ugyanis neked az ajtó kárpit és az a mögött található fém ajtómerevítés közé ment be a lötyi ahonnan nem fog kifolyni.
Mert egy gumiszerű zajcsillapító trutyi van a kárpit és az ajtó fém lapja között.

Ez alapján nem tudtad leszedni???

Mert ennél részletesebb leírást nem találtam sehol.
:(

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#9469) rob210


rob210
Topikgazda

Na ez az.

51A nál kezdődik ami neked kell.
Mivel most vettem észre neked II-esed van:) :R

Renault power

(#9470) mycso válasza Reaper04 (#9465) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Még a kapaszkodó alatt is vannak csavarok asszem. Annak a burkolatát csak le kell 'tépni'.

(#9466 ) rob210: egyébként a megane 2-nél ez tudtommal tipushiba, hogy beázik az ajtó, nekem pl az ajtózseb aljában is szokott néha lenni víz, nagyobb esôzéseknél.
Viszont az ajtóban lötyögni még nem hallottam, majd figyelem már én is.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#9471) rob210 válasza mycso (#9470) üzenetére


rob210
Topikgazda

Igen már én is olvasgattam ilyet, de nem értem, hogy hol áll meg benne a víz, igazán.
Mert nálam nem nagyon jut be a víz, de egy biztos pl. gőzborotválásnál az a kicsi ami bejut rögtön ki is folyik, nagyon jól ki vannak találva a leeresztő lukak.

Renault power

(#9472) AMD Power


AMD Power
titán

Ez már azért durva egy szekér... Szerintem igény is lesz rá.

Renault sportkocsi 400 lóerővel

Így ölik a Cliókat

Renault Quality Made? :K Úgy látszik tényleg komolyan veszik.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9473) Reaper04 válasza rob210 (#9469) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Estét!

Köszi, én is már rátaláltam erre, holnap délután szétkapom (megpróbálom).
Nem tudom hova folyhatott be a víz, de lehetséges hogy tényleg oda.
Az adott oldalon ahol a vizes dolog történt a zseb alja hosszában el van repedve vagy törve és meg lett ragasztva de most is mozog. :F
Ezért gondoltam hogy a flakonból folyt ki a víz és került a repedésen keresztül be/le.

De ha nem így történt hanem pl. beázott (mint ahogy azt írtátok) akkor magyon durván beázhatott az autó, hogy a repedésen felszivárgott a víz.

mycso: Ő .. lehet nálunk is ez a helyzet. Asszony pont betett egy flakon vizet és mikor kivette vizes volt. És ált a víz. De nem tudjuk 100% ra megerősíteni, hogy biztos a flakonból folyt ki, mert akkor azt nem nézte meg. előtte meg 2 napon keresztül esett nálunk az eső.

Lehet akkor beázott ez is???? :Y Mit lehet ez ellen tenni? hogy a pi...be történhet ez meg :(
mycso: Neked hogy kerül víz az ajtó zsebbe? Csak úgy ott lesz? Vagy valahogyan befolyik oda? Az eső kívül éri az autót, hogy kerül belülre akkor ? :F Felháborító...
főleg hogy nálam is és talán másnál is előfordult már ilyesmi.
Hogy van ez?

(#9474) AMD Power


AMD Power
titán

De jó árban vannak már ezek is.... :K

RENAULT MEGANE Limousine 1.6 Dynamique

Rob210: Ez sokkal inkább kéne mint egy 300-400e Ft drágább és öregebb Golf V.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9475) rob210 válasza AMD Power (#9474) üzenetére


rob210
Topikgazda

Néztem őket én is de hiú ábránd, hogy ilyenre valaha pénzem lesz, sajnos egyre szarabbul élünk nem egyre jobban.
:(

Renault power

(#9476) mycso válasza Reaper04 (#9473) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Hát, hogy a "zsebbe" hogy lesz ott víz, azt nem tudom pontosan, de elvileg az ablak és a szigetelés között folyik be az ajtóba, aztán ott meg valószínűleg az ajtó belső falán ide-oda.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#9477) AMD Power válasza rob210 (#9475) üzenetére


AMD Power
titán

Egyenlőre nekem is csak egy álom. De ennyi pénzért nagyon jó vétel. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9478) benvolio


benvolio
őstag

Jelentem, műszaki két évvel meghosszabbítva gond nélkül! :R /Most már kék színű matricát kapott a körny.véd. címke, ezért az önkormányzatnál kell kérni a műszaki érvényesítő címkét. Két hét mire adtak időpontot. :W Végül is mindegy, de ez a bürokrácia..... :( /
Üdv!

(#9479) FRENK1988


FRENK1988
veterán

ha nem huz vissza a biztonsagi ov magatol mit lehet tenni?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#9480) rob210 válasza FRENK1988 (#9479) üzenetére


rob210
Topikgazda

Kicserélni mielőbb.

Vagy szétesett az övfeszítő, vagy eltört benne a rugó.

Renault power

(#9481) FRENK1988 válasza rob210 (#9480) üzenetére


FRENK1988
veterán

nem is hogy nem húz vissza hanem csak nagyon lassan. Olyat hol lehet venni?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#9482) Reaper04 válasza mycso (#9476) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Szia!
Akkor neked is repedt a zseb? Másként elég nehezen tudom elhinni, hogy a műanyagon "átszivárog" a víz :F
Ezt úgy tudom elképzelni, ha pl. estére egy lavór vízbe beleteszek egy műanyag flakont, úgy hogy kiáll a szája és reggelre megtelik vízzel a lakon.
Ez lehetetlen nem? Ha csak nem lyukas a flakon :F

Amúgy: A mai nap megint meghallgattam a lötyögést, de már nem hallottam.
Elpárolgott volna? :U
Néztem az ajtó alján lévő lyukakat amik a vízelvezetést szolgálják. Van több belőle, de: Nem lehet hogy mikor pl. be van csukva az ajtó,a lyukak mellett vélő ajtó-gumi tömítés annyira rányomódik, hogy betömi azokat és nem tud lefolyni a víz?

(#9483) rob210 válasza FRENK1988 (#9481) üzenetére


rob210
Topikgazda

Bárdi bontó renault boltok.

De ha csak lassú akkor az a kosz miatt van érdemes az oszlopból kivenni és kifújkálni féktisztítóval majd wd40.
Egy álom lesz megint.

HA patronos akkor figyelni nagyon a kiszerelésnél:)

Renault power

(#9484) biker


biker
nagyúr

Másfél éve lecseréltem régi jó Scenic I-emet egy Scenic II-re, de úgy néz ki, nem törleszteném szívesen tovább, így visszacserélném. Hátha van valaki, aki hasonlóan váltana felfelé?!
Keresek Scenic I-et 2002-ig kb bezárólag, és ha mód van rá, 200e km alatti futással.
A cserealapom egy Scenic II 1,5dci Dynamique Plus, fekete külső, sötét kárpit, mely másfél éve Zoltánnál szervizelődik, így lekérdezhető az állapota. Én 97.000-re tekert órával vettem, azóta kb 40.000kmt tettem bele. Így most 138.000km körül áll.
Januárban plasztikázva lett az eleje, de szerkezeti sérülés nem történt, nem lett húzatva hegesztve, csak a lemezek cserélve, és a teljes hűtősor.
Ami az elmúlt másfél évben cserélve lett, tehát ezektől a "rettegett" dci panaszoktól nem kell már félni:
- komplett kuplung kinyomó + tárcsa szett, van benne 15.000km most
- zsírúj turbó, 2.000km van most benne
- hajtókar csapágyak 10.000km-el ezelőtt cserélve
- volt egy random előjövő nem indulási panasza, de mágnesszelep cserélve lett a nagynyomásún, azóta nem jött elő a hiba.
Előjegyzett javítás Zolinál, a jobb első lengőkaron egy csukló csere, csak még nem volt rá idő, lehet meglesz a héten.

A kocsin jelenleg kb 850.000Ft lízing hátralék van még, Ft alapú, havi fix 30.257Ft 3,5 évig még, ha hitelátvállalással cserélne valaki, így akár benne lennék egy 0Ft önerő + átvállalás cserével is, persze a csereautó függvényében.

Teljes összegű vételár esetén 1,5m Ft a vételár, tekintettel nem kevés felújításra :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#9485) Josi válasza FRENK1988 (#9479) üzenetére


Josi
aktív tag

Én szépen kimostam őket :)
Mosószerez vizzel kiskefével jól megsúrolni, utána leöblíteni, majd ajtón kívül kifeszíteni.
Ha jó meleg van 1-2 óra alatt meg is szárad.
Könnyen visszamegy és tiszta is lesz.
Ha van magasnyomású mosód, azzal még könnyebb.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#9486) rob210


rob210
Topikgazda

Na megvolt a mai szerelés is.
Bekötöttem végre a fix pozitív és a motorosantenna pozitívját is hátra meg az érzés kedvéért az összes izzót meg miegymást kicserélgettem meg kitakarítottam a műszerfalat 2 órát elvoltam vele.
[link]
[link]
[link]

Renault power

(#9487) FerNandor


FerNandor
őstag

csinált itt már valaki zajszigetelést (clión) ? erösen gondolkodom rajta, hogy hamarosan belevágnék, csak nem igazán tudom, mely/ik anyag/ok lennének a legideálisabbak, valami bitus lap, + valami szivacs, filc, ami faszán elnyeli a hangokat. Müszerfalat szedett már le valaki? mekkora hely van ott az ilyen müveletre? valami szivacs felrakására a tüzfalra?
padlót csinálnám még meg, meg belülröl a kerékjáratokat, kívülröl esetleg vmi alvázvédö spray-vel. van valakinek valami tippje?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#9488) rob210 válasza FerNandor (#9487) üzenetére


rob210
Topikgazda

hangszigetelésre kizárólag a bitumenest ajánlom,ha azt egyszer felrakod akkor fent van, haver golfjában szétmálott 2év után a szivacsos pedig nem is a legolcsóbbat vette. kicseréltük bitumenesre azóta csendesebb is lett még nem is jön fel.
szóval én nem javaslom a szivacsot.
ha csak nem rövid távra tervezel a kocsival.

alvázvédőnek pedig mindenkép kenhetőt javaslok, jobbak mint a szórhatóak, igaz macerásabb felhordani, de sokkal jobban véd és nem is keményedik ki,megtartja a rugalmasságát.

Renault power

(#9489) FerNandor válasza rob210 (#9488) üzenetére


FerNandor
őstag

köszi a tippeket! bitumenesböl mi az, ami jó és olcsó is és lehet kapni is? soudabandot irogattak a neten, de az elég vékony, 1-1,5mm, nem hiszem, hogy használ, van viszont valami techsound: [link] van 5 és 7kg/m2. ez jó lehet? (mondjuk a 7 kilós tekercs 6m2, annyi nem kéne szerintem csak egyben lehet megvenni) ez elég lehet a padlóra, szönyeg alá, csendesebb lesz töle a kocsi, pl elnyomja a motortzajt?
a szivacsot külön értettem pluszba: nem kell rá egy réteg, mondjuk a szönyeg alá, bitu fölé pl. polifoam vagy az az autós szürke filc kb 1cm és ilyen szines kis textildarabok vannak benne?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#9490) rob210 válasza FerNandor (#9489) üzenetére


rob210
Topikgazda

egy dolog biztos a clióból nem tudsz néma autót csinálni.
a másik ami fontos a tűzfal szigetelése, ha azt rendesen megcsinálod az utastér és a motortér felől is az rengeteget fog számítani, viszont a padlót kár szigetelned sokat nem fog érni. viszont a kocsi fogyasztása megnő na nem jelentősen, de nő, a plusz súly miatt, egy teljes padlólemez borítas már jelentősebb súly, ezen gondolkozz el.
az ajtókat kell még megcsinálni, ha szeretnél komolyabb hi-fi-t beszerelni, hogy ne rezegjen majd.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#9491) FerNandor válasza rob210 (#9490) üzenetére


FerNandor
őstag

ja, tudom, hogy stúdiót nem lehet csinálni, de azért a zaj felére csökkentése szerintem kivitelezhetö. Meg fogom csinálni a tüzfalat és kerékjáratokat és meglátom, milyen lesz. Lehet, hogy akkor soudabanddal, 3 rétegben. ezután meglátom milyen, kell-e a padlót, vagy maradhat. kívülröl rakok akkor olyan kenhetö alvázvédöt a kerékjáratokba, mert valahol nincs is müanyag. nekem nem a zene miatt kell, csak azért, hogy legyen komfortosabb. Mindjárt végzek a vizsgákkal, megveszem az anyagokat és megcsinálom. Van esetleg valahol valami leírás, hogy kell szétbontani az egész müszerfalat?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#9492) rob210 válasza FerNandor (#9491) üzenetére


rob210
Topikgazda

az így szereld a cliódat című kiadványban benne van.
mint látod én pont tegnap kaptam szét a meganomét ugyan ezen könyv alapján csak megane verzió értelem szerűen.
egész könnyen és gyorsan szét lehet borítani, ha megvannaka szerszámaid.

Renault power

(#9493) FerNandor válasza rob210 (#9492) üzenetére


FerNandor
őstag

hú az milyen könyv?? netröl le lehet szedni?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#9494) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Estét!
Megane 2 ben gyári riasztó? Vagy ez függ a "felszereltségétől" is?
Ez Berline.

Nem pittyeg, de villog záráskor. Szerintetek? :F

(#9495) mycso válasza Reaper04 (#9494) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Ne mindegyikben van, szerintem felszereltség függő....
(bár most nem is tudok olyan megane2-t a z ismerettségemben sem, akinek lenne benne gyárilag...)

A Berline az a csapott hátú (3/5 ajtós) kivitelt jelenti tudtommal, nem pedig a felszereltséget.

pl. ilyen felszereltségek vannak:

Autehentique, Authentique plus, Dynamique, Dynamique Plus és Privilege (illetve volt valami más elnevezési rendszerben is Extreme, Expression, Extreme plus, Monaco)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#9496) FRENK1988 válasza Reaper04 (#9494) üzenetére


FRENK1988
veterán

Az nem riaszto csak a kp zar

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#9497) Reaper04 válasza mycso (#9495) üzenetére


Reaper04
aktív tag

ó... azt nem is tudtam :F Sőt nem is tudom hogy milyen felszereltségű :F
Én sem gondoltam hogy lenne hozzá, meg nem is láttam szirénát bent...

Szerinted/szerintetek, ha veszek egy riasztó szettet, ami mondjuk távirányítós, akkor a kártyás (közelítős) módszer hogy fog működni?
Azt írták erre a szettre, hogy képes a kp-i zárat működtetni megfelelő bekötés esetén.

Akkor ezek szerint, ha a riasztó távirányítóját nyomom, akkor nyit az autó is és a riasztó is kikapcsol? Vagy külön külön mindegyiket ki kell kapcsolni, két külön távirányítóval? :)

Ha a riasztó távirányítójával lehet mindkettőt vezérelni, az mennyire lehet "rossz" a biztonságnak?
:R

(#9498) rob210 válasza Reaper04 (#9497) üzenetére


rob210
Topikgazda

Neked indító kártyás, arról volt szó, ahhoz lehet spec. riasztót kapni amit vezérel a kártya. De minek a riasztó?
Nekem is ki van kapcsolva, semmi értelme, manapság senki nem fog odamenni megveretni, vagy lelövetni magát egy szirénázó autóhoz. A rendőrök meg pénzbehajtáson kívül másra nem alkalmasak. A szomszédom is jól megszivatta magát egyik nap nem volt otthon egész nap szirénázott a kocsija másnap kellett volna mennie, de nem ment sehova, mert csontra lemerült a kocsi ezért nem is tudta mi van mert már este sem szólt amikor hazaért.

Szerintem hülyeség, de rádbízom.

Renault power

(#9499) Reaper04 válasza rob210 (#9498) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Igazából csak gondolkodtam rajt. Nem értettem a kettő kombinációjával járó "dolgokat".
Ezért vetettem fel a kérdést. Más megoldáson gondolkodtam, de ilyet is találtam.
A motortérzár többet ér mint a riasztó. Kombinálva valami rejtett kapcsoló sorozattal, szerintem tuti. :K
Ha másolják a kártyámat is, akkor sem tudják hol vannak az indításgátló kapcsolók. Bejutni a motortérbe nem tudnak a zár miatt, hogy elvágják-összekötözgessenek drótokat. + a számítógépet sem tudják babrálni/kicserélni.
Ez hatásosabb nem?

(#9500) rob210 válasza Reaper04 (#9499) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nézd én már mondtam betettem egy rejtett kapcsolót, ha ez nem fogja meg akkor semmi, ha minden képen el akarja vinni elviszi.
Ezért én ezeket felesleges pénzkidobásnak tekintem.

Renault power

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.