Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9701) honeker válasza rob210 (#9698) üzenetére


honeker
őstag

küldj email címet elküldöm priviben

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#9702) rob210 válasza AMD Power (#9700) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hát ez amit linkeltél klíma nélkül vizsga előtt pont nem ér ennyit.
Ennél szebbek is vannak fent.

Renault power

(#9703) AMD Power válasza rob210 (#9702) üzenetére


AMD Power
titán

Kevés ezekből a klímás.

Ehhez mit szólsz?

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9704) rob210 válasza AMD Power (#9703) üzenetére


rob210
Topikgazda

Igazad van:)
134 db van belőle.

Renault power

(#9705) AMD Power válasza rob210 (#9704) üzenetére


AMD Power
titán

Ez nekem kilőve. Iszonyat csúnya ez az autó. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9706) honeker válasza rob210 (#9704) üzenetére


honeker
őstag

el ment :DD

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#9707) Nordik


Nordik
őstag

Esos idobe olyan vibralo hangot hallok es a visszajelzo lampak is enyhen vibralnak. Valahol viz erhet valamit? Csak es kizarolag esobe jelentkezik. Amire en tippelek az a motorhazteto alatt levo biztositektabla, bar fedve van de a tegnapi esozes utan is meg enyhen vizes volt.

(#9708) tresh válasza AMD Power (#9705) üzenetére


tresh
addikt

szerintem az összes thalia csúnya :P ...talán az új amit eltudnék fogadni de ez a clio mögé teszek egy csomagtarot semmi forma tervvel... :( de tény hogy az első szériás thalia nekem se tetszik viszont a clioba nagyon is 3.0 v6-al meg pláne [link] :B

(#9709) rob210 válasza AMD Power (#9705) üzenetére


rob210
Topikgazda

Erre egy dolgot tudok mondani ronda és finom.
Nekem az számít hogy a világból kimenjen:)

Renault power

(#9710) rob210


rob210
Topikgazda

Na gyerekek kíváncsi vagyok ki jó megfigyelő.
Aki észreveszi mi van elkúrv@ ebben a hirdetésben az kap egy virtuális pirospontot tőlem:)

hirdetés.

Renault power

(#9711) FerNandor válasza rob210 (#9710) üzenetére


FerNandor
őstag

hát én nem tudom :DDD
nincs a pesti úton 181-es szám gödön? :DD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#9712) meroly


meroly
veterán

Srácok, ma reggelre ezt a meglepetés lámpát kaptam a kicsikocsitól:
kép

Renault Clio II, 2004, 1,5dci

Ötlet?
Fizikai jele hibának nincs, kivéve a kormolódást, de szerelőm azt mondta nincs értelme EGR szelepet cserélgetni, kormoljam ki, így most ha van lehetőségem rá, akkor jól ki szoktam pörgetni minden sebességben.

Köszi előre is :R

Impossible is nothing

(#9713) FerNandor válasza meroly (#9712) üzenetére


FerNandor
őstag

érdemes leszedni és kitakarítani, az enyémet a baleset elött 1-2 héttel csináltuk meg, nem volt vészes azokhoz képest, amiket már látott a szerelö, de volt rajta korom rendesen, darabos is. semmi tünet nem volt, csak a diag írta ki, hogy valami határérték meg van haladva az EGR-nél (milyen szép magyaros :DDD ).

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#9714) meroly válasza FerNandor (#9713) üzenetére


meroly
veterán

Akkor tehát EGR szelep gondja lehet? Mert a service nem világít mellette, úgyhogy nagy gond nem lehet. Akkor amúgy ez típushiba? Útálom hogy úgy füstöl mint egy öreg busz állandóan. Ha meg kipörgetem akkor nincs meg a városi 5,4-es fogyasztás ;]

Impossible is nothing

(#9715) FerNandor válasza meroly (#9714) üzenetére


FerNandor
őstag

ja, azt nem tudom biztosan, hogy az e a gond, de ezt érdemes megcsinálni, lehet. föleg, ha nagyon füstöl. nekem nem füstölt és 4,1-et ment most eddig vegyesben, aminek legnagyobb része város volt.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#9716) tresh válasza rob210 (#9710) üzenetére


tresh
addikt

Rl nek van hirdetve de Rt felszereltségű :P

Viszont ez a felni kéne a megane-omra :B

meroly: ha fűstől azért a porlasztókra is rá néznék :)

[ Szerkesztve ]

(#9717) AMD Power válasza rob210 (#9709) üzenetére


AMD Power
titán

Jó persze igazad van. De annak a Thalianak az eleje 1x olyan szinte csúnya mint az 5 ajtós Laguna hátulja.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9718) meroly válasza tresh (#9716) üzenetére


meroly
veterán

Na akkor ebből szerelő lesz, mert se az egr, se a porlasztó nem mond nekem sokat.

Impossible is nothing

(#9719) AMD Power


AMD Power
titán

Renault testvér a Nissan terepjárónak

Nekem ez tetszik... :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9720) tresh válasza meroly (#9718) üzenetére


tresh
addikt

Nem tudom pontosan most mennyiért diagolnak rönyóéknál de az lenne a biztos ...mert hiba kód alapján rögtön kiderülne mi a ludas...bár ha kormól én biztos hogy a porlasztóra gyanakodnék...ami nem olcsó mulatság

AMD Power: ez egy renault emblémás Qashqai :P Bár nekem is tetszik

(#9721) meroly válasza tresh (#9720) üzenetére


meroly
veterán

Igen tudom, olvastam :O

Impossible is nothing

(#9722) AMD Power válasza tresh (#9720) üzenetére


AMD Power
titán

Tök mind1 akkor is jól néz ki. :R ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9723) tresh válasza AMD Power (#9722) üzenetére


tresh
addikt

Az tény hogy inkább ez mint a Nissan ...mert messze szebb gép elviselném én is :R

[ Szerkesztve ]

(#9724) AMD Power válasza tresh (#9708) üzenetére


AMD Power
titán

Újból pl lazán vennék! Mondjuk amit összeraktam a Renault oldalán az 2.9 milka lett. Alig drágábban már inkább akkor combi Cliot vennék.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9725) tresh válasza AMD Power (#9724) üzenetére


tresh
addikt

Igen, azt néztem én is hogy a kombi Clio nagyon jó áron van és még tetszik is..valamikor lehet elmegyek megnézem élőben is/ kipróbálom mert elégé praktikus gépnek tűnik..az ára meg messze nagyon jó

(#9726) tresh válasza tresh (#9725) üzenetére


tresh
addikt

nem fért bele a szerkesztésbe de diesel 1.5dci 90 LE új clio kombi minden földi jóval 3 620 000 Ft szerintem igen csak jó vétel családi autónak :U csak kár hogy nincs ennyim rá :D

(#9727) rob210 válasza tresh (#9716) üzenetére


rob210
Topikgazda

Uram ön nyert:)

És a beígért pontod:)

Renault power

(#9728) tresh válasza rob210 (#9727) üzenetére


tresh
addikt

köszöntem :R

(#9729) rob210 válasza meroly (#9714) üzenetére


rob210
Topikgazda

Minden képen service kódot kell nézni, mert nem biztos, hogy a porlasztócsúcsaid miatt kormol.

De ha az a gond akkor erősen szíjjazd fel a gatyád, mert az nem lesz olcsó mulatság.

Ez a lámpa egyébként a katalizátor hibajelzője, azaz el van koszolódva.
Ilyenkor szoktak lambdaszondát cseréltetni a tulajjal aminek semmi értelme.
Meg kitisztítják a gépet van valami adalékuk amit beletrutyiznak.

De jó, hogy nekem nem dieselem van.
:R

Renault power

(#9730) meroly válasza rob210 (#9729) üzenetére


meroly
veterán

Megnézettem, EGR a baja szerencsére.
Ebből vettem használtat kb 4 éve, érdemes most újat vagy jó megint a használt bontott szerintetek?

Impossible is nothing

(#9731) Füge007 válasza rob210 (#9729) üzenetére


Füge007
senior tag

Nem eget verő már az sem, mivel kiadta a Delphi a gyári javítókészletet, fel lehet újítani, több cég foglalkozik vele hazánkban is.Ahogy telik az idő az alkatrészek is olcsóbbá válnak az 1.5 dCI hez is.

Füge

(#9732) rob210 válasza meroly (#9730) üzenetére


rob210
Topikgazda

Az egr-t szerintem tisztítani is lehet, nem kell minden esetben cserélni......

Renault power

(#9733) Füge007 válasza rob210 (#9732) üzenetére


Füge007
senior tag

Lehet, de ha már elhasználódott akkor csak tüneti kezelés. Nekem is próbálták anno tisztítani 1 hétig bírta a második ilyen kísérlet után belerakattam egy újat.

Füge

(#9734) rob210 válasza Füge007 (#9733) üzenetére


rob210
Topikgazda

Az én egr szelepem sose fog tönkre menni.
Ez egyetlen oknál fogva lehetséges nincs:)
:R

Renault power

(#9735) meroly válasza rob210 (#9732) üzenetére


meroly
veterán

4 éve van benne bontott, lehet már nem lesz értelme tisztítani.
Amúgy valaki nem virágnyelven elmondaná, hogy ennek az EGR-nek mi a lényege és miért szarakodik állandóan?

Impossible is nothing

(#9736) Füge007 válasza meroly (#9735) üzenetére


Füge007
senior tag

Az EGR szelep biztosítja az összeköttetést a kipufogócső és a szívórész között és szabályozza a visszavezetett kipufogógáz mennyiségét. Amikor a kipufogógáz egyes összetevőit visszavezetjük a friss, beszívott levegőhöz, az égési hőmérséklet csökken az égéstérben (benzinmotoroknál ≈650 C°-ra, dízelmotoroknál ≈450 C°-ra). Az alacsonyabb égési hőmérséklet megakadályozza a nitrogénoxidok kialakulását. EGR rendszer használatával a csökkent NOx emisszió mellett, benzinmotoroknál csökken a tüzelőanyag fogyasztás is, dízelmotoroknál pedig mérséklődik a zajszint.

Az EGR szelep meghibásodására utaló jelek: Motorfüstölés, hidegindítási problémák, motorteljesítmény csökkenés, motormegtorpanás, rángatás bizonyos motorterheléseknél.
Az EGR szelep meghibásodásának okai: Mechanikai hiba: Ilyenkor a szelep elkokszolódása (kipufogógázból származó olajköd és korom lerakódás) miatt nem tud lezárni az EGR szelep, csökken a visszavezetett kipufogógáz mennyisége, ezáltal olyan motorüzemállapotoknál is kipufogógáz kerül a motorba, amikor nem szabadna pld: a hidegindítás vagy az üresjárat során. A vákuumcsövek, és a nyomás-átalakítók meghibásodása is kihat az EGR szelepre. Elektromos hiba: Ilyenkor a nagy hőterhelésnek kitett vezérlő elektronika megy tönkre.

[ Szerkesztve ]

Füge

(#9737) AMD Power válasza tresh (#9726) üzenetére


AMD Power
titán

Az már sok érte. 4 millióért már Fluencet vennék.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9738) tresh válasza AMD Power (#9737) üzenetére


tresh
addikt

ok de ez full extrás :) 16"os felni stb :U

(#9739) meroly válasza Füge007 (#9736) üzenetére


meroly
veterán

Na köszi, most már nagyjából értem, a tünetek közül szinte mindegyik előfordult már és asszem most beruházok egy új szelepre és nem bontottra, sokat számít akkor minden téren.

Más: vezérmű szíjat (bordás szíj - vagy az más?) hány km-nél kell cserélni?

Impossible is nothing

(#9740) Füge007 válasza meroly (#9739) üzenetére


Füge007
senior tag

Vezérmű szíj a vezérlés hajtásláncában van, a főtengelyről hajtj a vezérműtengelyet, a bordás szíj pedig a főtengelyről meghajtja a generátort, klímakompresszort, szervoszivattyút, nem egy a kettő! Cserénél viszont egyszerre cserélik, 5 év illetve 100.000 Km ha jó gondolom a csereperiódus.

Füge

(#9741) meroly válasza Füge007 (#9740) üzenetére


meroly
veterán

Köszönöm :R

50 lepedő az egr-ért munkadíjjal együtt normál szerelőnél jó ár szerintetek?
A szerviz 54-et ajánlott.

Impossible is nothing

(#9742) Füge007 válasza meroly (#9741) üzenetére


Füge007
senior tag

Szerintem elfogadható ár, tekintve, hogy az EGR szelep ára 41 - 43 ezer.

Füge

(#9743) tresh válasza Füge007 (#9742) üzenetére


tresh
addikt

Csatlakozom...jó ár ;)

(#9744) honeker


honeker
őstag

kész az át építés :C :C köszönet DCI fórum társnak :C :C

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#9745) meroly válasza Füge007 (#9742) üzenetére


meroly
veterán

Belenyugodtam, ennyi az ára.
De legalább újra ereje teljében lesz a kicsikocsi.
Te írtad hogy 4-et eszik szinte városi használat mellett? Régen nekem is kevesebb volt, most 5,8 városban. Gondolom ez az EGR ebben is közrejátszik.

Impossible is nothing

(#9746) Josi válasza meroly (#9741) üzenetére


Josi
aktív tag

Hol vagy helyileg?
Lehet tudok olcsóbb megoldást. :)

[ Szerkesztve ]

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#9747) AMD Power válasza tresh (#9738) üzenetére


AMD Power
titán

Nem mind1?:) Ezek úgyis csak álmok. :))

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9748) Füge007 válasza meroly (#9745) üzenetére


Füge007
senior tag

Szerintem nem én írtam, én alig használom városban, így a városi fogyasztásról nem igazán tudok nyilatkozni, én azt mondom ha meghajtom 1 tank 1000 Km, ha figyelek 1200 Km. Az EGR szelep igencsak közrejátszik a fogyasztásban.

Füge

(#9749) tresh válasza AMD Power (#9747) üzenetére


tresh
addikt

De de mind1 :)) Most úgy is a kis szarvasmarhám csinálgatom még egy nagyobb szervize van a héten és utána hibátlan a gép...és szerintem egy pár évig kiszolgál mert fér még bele kilométer bőven 86ezer van benne 98-as (tényleg ennyi van benne) :B

[ Szerkesztve ]

(#9750) rob210 válasza tresh (#9749) üzenetére


rob210
Topikgazda

Most, hogy kicseréltem az órát az enyémben is '~' 86000 kilóméter van.:)
Valóságban mondjuk 188.000.- körül jár, de ez még sokáig el is fog menni:)

Renault power

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.