Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) AMD Power válasza rob210 (#9500) üzenetére


AMD Power
titán

Ne is mond.... szegény kollégám. Vett 4 hónapja egy Megane II 1.5dCi 105 lovast. 1.8 milka volt. Múlt hét hétfőn elment befizette a maradék hitelt rá.. este ellopták neki. 2 milkáért használt egy kocsit 4 hónapig. 3 évig gyűjtött rá. :( :(((

Úgy sajnálom.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9502) rob210 válasza AMD Power (#9501) üzenetére


rob210
Topikgazda

Igen ez a másik ok amiért nem vennék milliókért autót.
Az ilyen senkiháziakat én tuti, hogy Mátyás szigorral büntetném.
Melyik kezeddel nyitottad ki na akkor annak huss.
Az ilyen úgy se akar dolgozni felesleges neki két kéz.
Ki kéne már valami komolyabb büntetési tételt szabni, mert ez nem móka.
Egyszerűen Magyarországon nem éri meg becsületesnek lenni.
:W

Renault power

(#9503) engine88


engine88
aktív tag

Üdv, szeretnék egy Clio-t venni, ketteset, kb 2002-03-asat. Ezekből mennyi igaz vagy hamis?

+ Jó gyorsulás.
+ Kevés fogyasztás.
+ Nagy csomagtér ha lehajtjuk a hátsó ülést. (kis autóhoz képest)
+ Kényelmes kagylóülés.
+ Remek kormányzás.
+ Olcsó fenntartás.

- Hangos belső tér, zörögnek a műanyagok.
- Rossz elektronika. Sok apró hiba.
- Kis végsebesség. 140km/h
- Gyenge minőségű üléshuzat.
- Izzók rendszeresen kiégnek, otthon lehetetlen cserélni.
- Önindító hidegben beragad.
- Műszerfal gyenge minőségű műanyag.
- Rázkódó váltó.

(#9504) Babcola válasza engine88 (#9503) üzenetére


Babcola
csendes tag

Szia mivel nekem ilyen van tudok mondani pár dolgot:

Hangos belső tér, -A Gumi is Számít milyen van fent
zörögnek a műanyagok. -Nálam nemigazán, pedig 2001-es új szériás
Kis végsebesség. 140km/h -Lehetetlen, 185 a gyári végseb, egyszer ment a kocsi 170-et
Izzók rendszeresen kiégnek, -Nálam a 3 év alatt 1x kellett cserélni
otthon lehetetlen cserélni. -Lehet csak kis kézügyesség meg ha bal oldal akkor akku ki
Önindító hidegben beragad. -Hidegben pöccre indult (-17C)
Műszerfal gyenge minőségű műanyag. -Szerintem jó, csak lehet felszereltség függő

A pozitívumok amit írtál helytállóak.

Elektronika.. Hát igen néha szeret viccelni, de az enyém még bírja. Üléshuzatra csak annyit hogy normál használat mellett nem tudtuk elszakítani, a váltó meg olyan amilyen, ha elszakadt a váltótartó bak akkor mozog, ki kell cserélni, és utána nem mozog. Résen kell lenni milyen állapotút veszel meg, ugye az alap dolgokat egyből meg kell csináltatni. :)

A kocsi 1.4 16v

[ Szerkesztve ]

(#9505) rob210 válasza engine88 (#9503) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem ártana tudni hogy diesel vagy benzines.
Mert mindegyikre más igaz.

De a negatíumok nagy többsége egyikre sem igaz.
Kollégám 1.5 dci-je kimegy a világból és egyáltalán nem hangos.

Renault power

(#9506) AMD Power válasza engine88 (#9503) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt nem tudom ki írta de tele van hülyeséggel. 140km/h végsebesség? Ez valami vicc?

Ne is mond.... a másik ilyen ami még szintén a csillag garázs varázsa az mikor a féltett autót , megtörik,meghúzzák. :W

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9507) AMD Power


AMD Power
titán

Úr Isten... ,hogy néz ki ez a szerencsétlen Megane. :Y

Királyok verdája, pávák királya
Renault Mégane CC dCi Floride - 2012

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9508) engine88


engine88
aktív tag

Köszi a véleményeket.
Benzinest szeretnék csak, azzal kevesebb a kockázat régi autónál.
1.2 16V-n kívül mik vannak még benzinesben amit érdemes?

(#9509) AMD Power válasza engine88 (#9508) üzenetére


AMD Power
titán

1.2 16v vagy az 1.4 16v jó választás lehet. Havernak 1.2 16v (75Le) volt. Nagyon szerette. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9510) engine88 válasza AMD Power (#9509) üzenetére


engine88
aktív tag

Angliába venném, itt kb 10 autóból 1 tuti Clio. Szóval népszerű.

Clio RS 2.0 16V 172LE teljesen más tészta? Mivel másabb mint egy sima 1.2-es 16V 65LE?
Paramétereken kívül.

(#9511) FRENK1988 válasza engine88 (#9510) üzenetére


FRENK1988
veterán

hat hogy RS:) mas futomu belso ulesek. Sokkal sportosabb es tuti nem csak 140et megy:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#9512) rob210 válasza engine88 (#9510) üzenetére


rob210
Topikgazda

Az RS az nagyon durva gép de a fentartása is jóval költségesebb.
Aki Rs-t vesz valószínűleg nem csak nézegetni veszi, azaz könyebb kifogni egy széthajtott darabot.
Szvsz a clióba bőven elég az 1.4 16V 98 lova.
Persze ha nem versenyezni akarsz.

A gyújtótrafókat kell megnézni vásárláskor, hogy ne sagem legyen aztán kb ennyi.

Renault power

(#9513) AMD Power válasza engine88 (#9510) üzenetére


AMD Power
titán

Áh az egy állat. :K :K Osztom Rob210 véleményét egy 1.4 16v bőven elég abba a kasztniba... azzal sem megy rosszul. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9514) Füge007 válasza engine88 (#9510) üzenetére


Füge007
senior tag

Ha teheted vegyél egy RS-t, teljesen más mint egy hétköznapi Clio. Talán kinn nem okoz problémát a fenntartás, és a feeling kárpótol a többlet fogyasztásért. Ha megunod akkor meg eladod.

Vezettem RS-t, hatalmas élmény!

[ Szerkesztve ]

Füge

(#9515) Laraxior válasza engine88 (#9510) üzenetére


Laraxior
titán

Mikor vettem autót én is őket nézegettem :K Biztos mennek, mint a távirat, persze a másik "ótós" topikba ment a szöveg hogy pfff, sima 2ezres szívó, kevés nyomaték stb. De azért ha megnézzük a súly/teljesítmény arányt, nem is olyan rossz a kicsike :C

Ez mondjuk rohadt jó árban van :C
Még egy chiptuning rá, esetleg a kipufogórendszert ( ha nem teljes a mostani), és máris 200 paci, ami 1000kg-nál nem szar :C

erre le is cserélném az én "hajómat" :B

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9516) AMD Power válasza Laraxior (#9515) üzenetére


AMD Power
titán

Ennek szériának valami botrány csúnya az eleje. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9517) Laraxior válasza AMD Power (#9516) üzenetére


Laraxior
titán

:K Ez az ami ha szembe áll veled nem tudod hogy Thalia, vagy Clio :DDD
Egy szemöldök, toldat és probléma letudva :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9518) rob210 válasza Laraxior (#9515) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nálam ez azért nem jöhet szóba, mert az autónak 5 ajtaja van esetleg 4 de akkor nagyon jó kialakítású sedan.
A 3 ajtó nálam talicska.
Amiért persze sokan megköveznek, de ezért vagyunk különbözőek.
:R

Renault power

(#9519) engine88


engine88
aktív tag

Jó lenne ez az RS, de nem tudnám kihasználni.
Szerintem 1.4 lesz belőle, vagy 1.2. Ezeken belül milyen fajták vannak?
Mert olvastam már Campus, Campus Sport, Dynamique, Expression, RT, Alize, Grande, 1.4 Sport, Extreme 2..
Szóval elég sokról.

Nekem egy sportos 1.2-1.4 kellene :)

(#9520) rob210 válasza engine88 (#9519) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha sportosabbat akarsz akkor 1.4 RT
Az 1.2 nem lesz dinamikus, az elég családias sebességekre képes kicsit "öreguras".

Renault power

(#9521) Laraxior válasza rob210 (#9518) üzenetére


Laraxior
titán

Régebben én jobban bírtam a 3 ajtós autókat, de most már max csak nagy autót vennék 3 ajtóval. 407 Coupé, vagy CLK230 Merciből, hasonló nagy dögöket.
De ez is csak azért, mert egyedül vagyok, nekem nincs szükségem, se csomagtérre, se semmire, de azért nagy legyen, az minimum elvárás, még ha csak hobby szinten is autózok :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9522) engine88 válasza rob210 (#9520) üzenetére


engine88
aktív tag

RT-ből nem találtam egyet se. :-/
Következő ami sportos?

Run tech az milyen?

(#9523) AMD Power válasza rob210 (#9518) üzenetére


AMD Power
titán

Nálam is egy autó vagy 4 vagy 5 ajtós. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9524) FerNandor


FerNandor
őstag

na nem kell már hangszigetelnem. ma belénkjöttek és összetörött szegény kis Cliónk, a jó rohadt qrva anyját! nem tudom, mi lesz vele. :( :(

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#9525) vallas


vallas
senior tag

Két újabb év műszaki....

és másodjára sikerült a kormányt is egyenesbe állítani futómű állítás után....

clio 1.5 dci 166 ezerrel 2008-s

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#9526) mycso válasza engine88 (#9522) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Az RT az a felszereltségi szintet jelenti a TechRun, meg a motort, asszem ez az 1.4 16v 98ló.

A lényeg amit szerintem javasolni akartak, hogy ha a 2literest hanyagolod, akkor ezzel az 1.4 98 lóval elég jól lehet közlekedni. Egyébként van még ezekből 1.6-os 107 lóval.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#9527) rob210 válasza FerNandor (#9524) üzenetére


rob210
Topikgazda

Uram az első és legfontosabb mindenki épen szállt ki?

Az autót elnézve ebből már nem lesz kocsi.
A szélvédő is végigrepedt ha jól látom ami azt jelenti, hogy a gyűrődési zóna elindult végig a kocsiszekrényen azaz minden teherviselő elem ferdült, görbült, szakadt, torzult.
Azt ha meg is csinálják, nem lesz már többet autó belőle.
Nagyon szépen meg lehet csinálni, ha padra teszik, de ezt a biztosító TK ra veszi egyértelműen.

Szépen elvitte az elejét a buzi Fordos, gondolom nem 10 el ment ha így végigszántottátok az oldalát.

Renault power

(#9528) rob210 válasza mycso (#9526) üzenetére


rob210
Topikgazda

így igaz én az RT-t a felszereltség miatt írtam neki.
A 98 lovas verziót meg azért mert annak a leg optimálisabb a kasznihoz mérten a teljesítmény fogyasztás mutatója.
:R

Renault power

(#9529) FerNandor válasza rob210 (#9527) üzenetére


FerNandor
őstag

igen, mindenki rendben. nekem a nyakam es a hatam faj nagyon kell ilyen nyakbaszkurát vennem, használnom, anyukámnak a mellkasa fáj, de nincs semmi komoly szerencsére. a szélvédő nem repedt meg, az csak a tükröződő kábel. szerintem se lesz már belőle kocsi. bontódik majd valószínű.
igen a balfasz köcsög kijött a mellékutcából elsőbbsêgadás nélkül, el volt bambulva és gyorsan is jött, hát inkább gázt adott, mint fékezett.... olyan hirtelen ottvolt, hogy nem tudtam már csinálni semmit. 40-nel mentem a 40-es táblánál. de az össz seb biztos volt 90kmh. ami érdekes, hogy nekünk nem nyilt ki egyik legzsak sem, de talán jobb is.
jaj csak fizessenek rendesen...
mindig az baszik rá aki normálisan és szabályosan közlekedik...

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#9530) rob210 válasza FerNandor (#9529) üzenetére


rob210
Topikgazda

Én is mindig ezen parázok, hogy ne törjenek össze.
A VW - m elejét egy berlingos ugyan így vitt el, de szerencsére ott csak a lökős meg a hűtőmaszk sérült még tudtam fékezni.

Renault power

(#9531) Füge007 válasza FerNandor (#9529) üzenetére


Füge007
senior tag

Sajnálom a verdát, de a lényeg senki nem sérült meg komolyabban, a nyakad, vagy 2 hétig sajogni fog arra készülj fel, sajnos tapasztalatból tudom.

Nem biztos, hogy nem lehet talpra állítani, de azt majd valami szakértő egy tüzetesebb átvizsgálás után fogja megmondani. Ha a futómű nem ment el, akkor talán menthető, persze a biztosító mondja ki a végső szót.

Drukkolok, hogy fer legyen a biztosítód!

A legfontosabb gyorsan gyógyuljatok meg!

Füge

(#9532) Füge007 válasza Laraxior (#9521) üzenetére


Füge007
senior tag

Nekem nem számít hány ajtós, egy a lényeg a búvárfelszerelésem és egy dupla 15 L palack beférjen :D

Füge

(#9533) rob210 válasza Füge007 (#9532) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem nagy igény egy csomagtartóval szemben:)

Renault power

(#9534) honeker


honeker
őstag

jó reggelt mindenkinek......2000 évj kangoba szeretném a fej egységet ki cserélni update list mp3 lejátszora a rádiot már meg vettem de nem működik se a ki jelző sem a távvezélö mit kell cserélnem hogy jó legyen....?

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#9535) g.gergo válasza honeker (#9534) üzenetére


g.gergo
senior tag

Üdv,
Adapter nélkül sajnos nem megoldható, ha nem gyári a fejegységed. Itt ki tudod választani, h pontosan milyen is kell. Ezek az apadterek sajnos kb. fejegység árban vannak.

(#9536) honeker válasza g.gergo (#9535) üzenetére


honeker
őstag

lehet nem jó fogalmaztam......a fej egység amit be akarok rakni az is renault csak már újabb.......renault_radio.jpg05 utáni verzionál a kijelzö be kötése más.....a rajz alapján van be kötve............

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#9537) AMD Power válasza FerNandor (#9524) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyon sajnálom! :((( De a legfontosabb az,hogy nem történt senkinek sem komolyabb baja. Szerencsétek volt ,hogy 1-2 másodperccel később érettetek oda és nem ért teljesen oldalba titeket a Ford. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9538) Reaper04 válasza AMD Power (#9537) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Igen, ez a lényeg, hogy mindenki épségben!
Sajnálom amúgy a tütüt. :( Sok idióta miatt mindig az ártatlan szív....

amúgy:
Nem tudja valaki véletlenül hol lehet tempomatnak adaptert beszerezni? Nincs gyárim, hanem olvastam egy rádiótávirányítós átalakítós dolgot a tempomattal kapcsolatba, azt szeretném megvalósítani, kicsit még lejjebb tornászni a fogyasztást :)

(#9539) rob210


rob210
Topikgazda

Kéne valami elektromos szaki nekem urak aki meg tudja mondani, hogy ezekkel a kábelekkel és a régebbi típusú csatival megy-e a 8V-s 1.4-es meganban a fordulatszámmérő ha kicserélem a műszercsoportot.
Találtam 8e-ért egy fordulatszámmérőset és nagyon szeretnék már egy olyat a kocsiba, idegesít, hogy nincs benne.
1
2
3

Renault power

(#9540) g.gergo válasza rob210 (#9539) üzenetére


g.gergo
senior tag

Én ugyanígy voltam a Thaliámmal. Idegesített, h nincs fordulatszámmérőm. Fogtam magam, vettem egyet, szép, fehér számlaposat, megcseréltem, működött. Szerintem nálad is mennie kell, szinte biztos. A Megane kábelezését viszont nem ismerem, hogy melyik kábel a fordulaszámmérő kábele, de megpróbálok utánanézni, mert vannak meganos doksijaim.

[ Szerkesztve ]

(#9541) honeker válasza rob210 (#9539) üzenetére


honeker
őstag

én kangoba ki cseréltem...igaz a 3. próbálkozás sikerült de jó lett a csatlakozókon kívül a gyártója is passzoljon....sagem----jaeger

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#9542) vallas válasza FerNandor (#9524) üzenetére


vallas
senior tag

rossz ezt látni...... :( :( :(

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#9543) FerNandor


FerNandor
őstag

Köszi mindenkinek. Ismerösnek van tapasztalata ilyenben, majd segít. Aki belénkjött az Astránál van... ebböl már egy II-es megane lesz. Anyukám ezek után nem akar "kis"autót.
Reméljük a biztosító tényleg normális lesz és viszonylag "jól" fogunk kijönni belöle.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#9544) AMD Power válasza FerNandor (#9543) üzenetére


AMD Power
titán

Pedig látod ez a kis kocsi is hála Istennek,hogy megvédett titeket. Bár az nem kérdéses,hogy egy Megane II már csak a súlya és a mérete miatt is biztonságosabb....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9545) FerNandor válasza AMD Power (#9544) üzenetére


FerNandor
őstag

hát ja, még az a szerencse, hogy 40-es szakaszon mentem... ha 60-70-es tábla lett volna... ax nagyon durva lett volna, így is baromi nagy volt az ütés.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#9546) AMD Power válasza FerNandor (#9545) üzenetére


AMD Power
titán

Az tuti.... ott már nagyon nagy csatt lett volna. Bár ezt a légzsák dolgot nem értem, miért nem nyíltak ki...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9547) laszlo168 válasza AMD Power (#9546) üzenetére


laszlo168
senior tag

Ahhoz hogy kinyiljanak a zsákok, sokkal nagyobb ütés kel, ekkora ütésnél még nem voltak a utasok életveszélyben, a légzsák pedig az életet védi, a Renault-ban okos légzsák van :)

(#9548) rob210 válasza AMD Power (#9546) üzenetére


rob210
Topikgazda

letépte a lökhárítót amiben az érzékelők vannak.
a másik meg az, hogy az üzemszerű működéshez 5évente ellenőriztetni kell a rendszert, és ha szükséges pl. patront cserélni.

köszi srácok, már csak egy bajom lesz, hogy az enyémben valeo a műszer csoport amit találok az meg mind sagem, meg jager.
na mindegy egyet felhajtok valahonnan.

Renault power

(#9549) laszlo168 válasza rob210 (#9548) üzenetére


laszlo168
senior tag

Az érzékelő a műszerfal környékén van, max a motor térben.

(#9550) mycso válasza honeker (#9536) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Hali, én is nemrég gondolkodtam el ezen, hogy cserélem mp3-as gyári fejre a mostani cd-t, jelenleg ezzel szemezgetek: [link] (a tiéd is hasonló??).
Majd még a méreteit/alakját kellene megnézni, hogy egyezik-e az enyémmel.

Bekötéshez illetve lábkiosztáshoz van egy rajzom:

Ez amit én néztem, az imént linkelt képem alapján tuner list-es, tehát egyértelmű a bekötése.

És amit te linkeltél képet, az alapján az is tuner list-es, nem pedig update-es.
Hátha ez alapján be fogod tudni kötni. :R

(#9538) Reaper04: hali valamelyik renault/megane fórumon (illetve többön is) KOAN nevezetű fórumozó foglalkozott ezzel (ő gyártotta és akár be is szerelte), viszont én kb. egy fél éve kerestem mail-ben, azután meg pár hónapja, de nem válaszol....így én sem tudom honnan lehetne beszerezni az eszközt.
Aki tud ebben segíteni, engem is érdekelne.

(#9548) rob210: a lökhárítóban semmi nincs, ami ezzel kapcsolatos.

Más: megane 2 orrára nem tud valaki emblémát???

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.