Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) Reaper04 válasza FerNandor (#10900) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Ja ... én is így számoltam kb. Csak sajna itt a környékünkön nincs ilyen szerkentyű amivel lehet állítgatni. (vagyis van csak az a márkaszervizben van) :(((

(#10902) mycso válasza Reaper04 (#10894) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Mennyibe kerül mostanság??? És hogyan lehet elérni az alkotót??

Pár hónapja írtam neki mai-t, hogy érdekelne a cucc, de nem válaszolt... :(

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#10903) Reaper04 válasza mycso (#10902) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Szia!
Nekem válaszolt szinte azonnal, mindig elérhető e-mailen.
(legalábbis manapság :) Igaz én is épp "nyaralás" közben érdeklődtem, de mindig vissza írt, max nem fél órán belül.)

15 pénz volt, hogy másnak mennyi, azt nem tudom, én ennyit fizettem.
Nagyon nagy szerencsém volt, hogy ő szerelte be, nem pedig más. Ráadásul épp útba estem neki és beugrott megcsinálni. Minden elismerésem az Övé, nagyon korrekt és megbízható ember!

Amúgy BP-n "rendel" :) Írj neki, aztán majd mondja a továbbiakat.

[ Szerkesztve ]

(#10904) AMD Power


AMD Power
titán

Jó estét mindenkinek...!:)

Nagyon jó volta Balcsi. Finom hűvös és nagyon tiszta volt a vize.

Fonyódról elindultunk tegnap olyan 5 fele. Baleset... 20km dugó. Ez még hagyján... utána a vihar.... De milyen vihar! Jég eső , felhőszakadás. 30-40km átlag tempó az M7. Sokan megálltak, nem mertek menni. BP-re beérkezvén az álló viz... 2 akkor "tóba" belementem ,hogy bedadogott majd lefulladt a kocsi. Hála az Égnek beindult és haza hozott.....

Most először volt az ,hogy a klíma szó szerint életmentő volt. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10905) AMD Power


AMD Power
titán

Menő tuningot kapott a Dacia Duster

Elég baba lett. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10906) laszlo168 válasza AMD Power (#10904) üzenetére


laszlo168
senior tag

2 akkor "tóba" belementem ,hogy bedadogott majd lefulladt a kocsi

Ez a szitu nekem is ismerős, véletlen nem Volkswagened van? :)

(#10907) FerNandor válasza AMD Power (#10904) üzenetére


FerNandor
őstag

pécsen volt kb 5 perc szemerkélés... szerintem itt mi el fogunk sivatagosodni, északon meg esöerdö lesz és jön a monszun meg minden :DDD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#10908) FRENK1988 válasza laszlo168 (#10906) üzenetére


FRENK1988
veterán

polója van:)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#10909) AMD Power válasza laszlo168 (#10906) üzenetére


AMD Power
titán

Jaja...

Ne is mond.... BP belváros közvilágítás nélkül volt. Nem láttam Semmit sem. 3db nagyon nagy tócsába mentem bele. Kettő kb térdig érő volt. Elkezdett dadogni a kocsi majd az egyik lámpánál megállt. 2x ráindítóztam és utána gond nélkül haza hozott minket. Reggelre teljesen kiszáradt igy ma már probléma nélkül haladtam vele.

Én már láttam egy pár vihart... de ez volt eddig a csúcs. :(((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10910) laszlo168 válasza FRENK1988 (#10908) üzenetére


laszlo168
senior tag

Sejtettem :)

(#10911) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Renault Megane 1.5 dci 2003-as-nál mennyibe fáj egy használtautó vásárlás utáni kötelező olaj, olajszűrő, levegőszűrő, szíjcsere? Mit ajánlatos még lecserélni egy frissen vásárolt használtnál?

(#10912) Kornel válasza _NCT (#10911) üzenetére


Kornel
veterán

ki tudtál fogni egy jó példányt? vagy csak tervezed? mert én már lemondtam róla...

(#10913) tresh válasza _NCT (#10911) üzenetére


tresh
addikt

komplett vezérlést ez tuti megcsinalnam rajta.

(#10914) _NCT válasza Kornel (#10912) üzenetére


_NCT
őstag

Meg csak nezelodok es szamolgatok,h mennyi jarulekos koltsege lenne a dolgoknak,hogyan alakitsam a penztarcam tartalmat. Amugy van 1-2 jo allapotu 850k-ert kb..

Tresh: es az mennyibe faj kb?

[ Szerkesztve ]

(#10915) AMD Power válasza tresh (#10913) üzenetére


AMD Power
titán

En meg valtoolajat biztos, de lehet,h fekfolyadekot is csernek benne.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10916) mycso válasza _NCT (#10914) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Én 2 éve amikor megvettem, kb. 50k körül volt szervizköltséggel együtt.
Vezérlés kompletten (pumpával, folyadékkal), összes szűrő(pollen, levegő, ü.a., olaj), olaj, fékfolyadék. Asszem ennyi...

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#10917) _NCT válasza mycso (#10916) üzenetére


_NCT
őstag

Én is kb 50-re saccoltam. De azért köszi az infókat. :R

(#10918) tresh válasza _NCT (#10917) üzenetére


tresh
addikt

ha csak ennyit kell rakölteni akkor siman vallalhato,de azert ez ritka eset.En azt mondom nagy atlagba jo alapotu gondozot kocsi megvetelekor meg kb 100ezret ra kell szamolni es akkor tenyleg ugy ulsz bele hogy minden rendbe van ami szukseges,vezerles,olajok,szurok,futomu,fek ;)

(#10919) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Én nem tudom honnan veszitek ezt az 50ezret,de szerintem nagyon alá becsülitek az árakat.
Én a sajátomból indulok ki,az egy M2 1.4 16V.Csak a vezérműszett vízpumpával kb 50ezer,az össz szűrő olyan 5ezer,de ha dízel akkor üza szürő is kell,10en ezerért,az olaj kb 10ezer,a legolcsóbb elfogadható váltóolaj is kb 2000/liter,ebből legalább 4 liter kell....
Szereléssel együtt ez baráti áron kb egy 100-as az meg a duplája,és akkor ez csak az álltalános karbantartás.Dízelnél ha a kuplungot is cserélni kellene akkor inkább meg se vegye az ember!

[ Szerkesztve ]

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#10920) Kornel válasza Ghandi (#10919) üzenetére


Kornel
veterán

Így van, nekem is ezt mondta a szerelőm. 50k inkább egy régi swiftnél reális vásárlás utáni karbantartásra.

(#10921) Ghandi válasza Kornel (#10920) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Hát kb annál lehet.
Én akkor lepődtem meg amikor megkérdeztem egy autószerelőt hogy ebben az 1.4 benzinesben mennyi lenne a kuplungszett csere.Csak kb árat mondott,100-120ezer,és ez az 1.4-es a legolcsóbb ebből a szempontból.Ha dízel akkor a haját fogja tépni az ember ha a lendkerék is taknyos.Kérdezzétek mycso kollégát,kb olyan 400 lenne szereléssel együtt.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#10922) _NCT válasza Kornel (#10920) üzenetére


_NCT
őstag

Focus topikban is 50-70 ezret emlegettek vezerlessel egyutt.Kicsit sokallom h egy renault-nal ennyibe kerulne egy sima "kis" szerviz, meg amugy is allapotfelmeressel vennem az autot,ha sokmindent kellene cserelni,meg se veszem.

Amugy renaulthoz dragabb az alkatresz,mint pl egy focus-hoz? Csaladban van egy 2008-as grand tour ott a szervo megadta magat ahogy lejart a gari, szakszervizben 400 lett volna...

[ Szerkesztve ]

(#10923) mycso válasza Ghandi (#10919) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Én ezt az árat onnan veszem, mint írtam, hogy nekem ennyibe került.

A kuplung az más téma azt ne keverjük ide, csak az általános dolgokat kérdezte. Ennyi erővel akkor sorolhatnánk a turbót, üa szivattyú, csúcsokat, stb. ... tehát az más téma. Gondolom átnézeti, ami meg rejtett hiba marad azzal nem tud mi kezdeni, úgy is javítani kell.
Az meg, hogy rossz kuplunggal megéri-e megvenni, elég relatív. Van olyan eset, hogy megéri.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#10924) AMD Power válasza Ghandi (#10919) üzenetére


AMD Power
titán

100e nyugodtan lehet számolni szerintem is. De a kuplung nem számít bele az ilyenekbe.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10925) tresh válasza _NCT (#10922) üzenetére


tresh
addikt

Jó állapotú gondozott autóra is kell költeni egy 100ezres összeget hogy tényleg úgy ülj bele hogy azt érezd mindent megtettél azért hogy biztonságosan közlekedj és ne érjen meglepetés..

az a kuplung csere ár vicc..egyedül a kettős tömegű lendkerekes kuplung drága és ott is inkább az alkatrész..

(#10926) _NCT válasza tresh (#10925) üzenetére


_NCT
őstag

Értem. Hát akkor kicsit növelnem kell a költségvetésen, eddig kb 150ezret számoltam átíratással,kgfb-al + szerviz-el, de látom ez inkább 200 lesz.

(#10927) Reaper04 válasza Reaper04 (#10903) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!
Meg volt a tempomat aktiválás is a Rönó szervizben.
Hát, nem tudom hogy működik, órabér percdíj ... 5 pénzt fizettem (volna... lásd később), ahogy korábban írtam. 12 percet vacakolt, abból 4 perc az volt hogy beindult a laptop. A maradék a beállítás betöltése mentése.

A papíron 30 perc szerepel.
Rákérdeztem a motortérben lévő pöckökre is, 495 ft /db. :DDD
Kicsit sokallottam, megveszem máshol.

Fizetésnél rákérdeztem hogy "és számla nélkül mennyi lenne" ? 5 helyett 4.4.
Hát mindegy.

Legalább már van látható/olvasható visszajelzése is a tempomat/limiter-nek.
Jóféle, tetszik :)

[ Szerkesztve ]

(#10928) rob210 válasza Reaper04 (#10927) üzenetére


rob210
Topikgazda

Grat.
Szeretem amikor csinosítgatja valaki az autót, meg foglalkozik vele:)
Annyi elhanyagolt gép van sajnos.
:U

Renault power

(#10929) tresh válasza rob210 (#10928) üzenetére


tresh
addikt

Hát igen sajnos...bár nem értem meg miért nem éri meg picit oda figyelni a gépre cserébe azért hogy mindig biztonságosan és kényelmesen elvisz A pontból B-be.Jó tudom használati eszköz de szerintem az nem egyenlő avval hogy nem tartom rendben üzembiztos állapotba. Mondjuk én lehet a ritka esetek egyike vagyok de nincs olyan dolog amit ne csinálnék meg rajta amint van rá felesleges keret. Most pl fék tárcsa+fékbetét lesz a következő beruházás :)

(#10930) FRENK1988 válasza tresh (#10929) üzenetére


FRENK1988
veterán

apum azt tartja (no már vele együtt én is) hogy ha minden megkapja a rendeltetésszerű cseréjét akkor nem ér kellemetlen meglepetés. Legyen az egy út szélén megállás vagy akár egy sok számjegyű számla végösszeg

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#10931) tresh válasza FRENK1988 (#10930) üzenetére


tresh
addikt

na igen, csak sokan lesz@rják amíg megy megy... aztán jön hogy fúj francia sz@r az úton hagyott stb stb..de megkérdeznéd mit csinált rajta mióta megvette a válasz max az lenne hogy rátöltött olajat, mert ég ahhoz is lusta és zsugori hogy rendesen kicserélje :((

(#10932) rob210 válasza tresh (#10931) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hát igen én most pont így vagyok a generátorommal.
Terhelt állapotban nem tölt csak 12.9 voltot, így holnapra be is jelentkeztem egy jó kis felújításra.
Hibától függően 8.000.-20.000.- lesz, de jobban megéri, mint ha otthagyna valahol töltés nélkül félúton.

Renault power

(#10933) tresh válasza rob210 (#10932) üzenetére


tresh
addikt

Hát igen basszus szóltál volna ebben is tudtam volna segíteni faterom autóelektronikás/klímás :B

(#10934) rob210 válasza tresh (#10933) üzenetére


rob210
Topikgazda

ÉS be tudott volna menni 20.000.- alá ha teljes forgórészt kell cserélni szerintem nem :(
Az alkatrész ára is elég húzós, van egy jól bejáratott kisöreg a XVII-ben én hozzá szoktam vinni a cuccaimat.

Egyébként meg nekem fontos, hogy megvárható legyen, mert az nekem nem éri meg hogy valahova elviszem utána elbuszozok aztán visszabuszozok.

Itt odaviszem és amíg kész nincs addig elücsörgök.

De ha tudsz jobb árat mondani szólj és repülök, már ha Pesten van:)

Renault power

(#10935) g.gergo válasza FRENK1988 (#10930) üzenetére


g.gergo
senior tag

Én meg azt tartom (ezért lehet, h kapni fogok), hogy amilyen az autó, olyan az ember (trehany, igénytelen ... stb.).

(#10936) FRENK1988 válasza g.gergo (#10935) üzenetére


FRENK1988
veterán

dehogyis. Én is ezt tartom

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#10937) FerNandor válasza g.gergo (#10935) üzenetére


FerNandor
őstag

ezt én is így gondolom. nálunk is van olyan, hogy összekoszoljuk munka után stb, hiába rakok be plédeket az ülésre meg újságpapírt a szönyegvédöre, akkor is koszos lesz, na meg aztán, amikor még jön valaki és nem tud normálisan beszállni meg kiszállni az autóból, összetapossa a müanyag küszöböt... háát, ilyenekkel nem nagyon lehet mit csinálni...
aztán, amint van idöm, már takarítom is ki, mert nem is bírnám elviselni, hogy koszos legyen. most is már kéne lemosnom, de csak péntekre jönnek meg a szerek (rovar-, kátrányoldó, wax/autopolitur, felnitisztító.)

de hát sokan, ahogy csak közlekednek, az is sok mindent elárul, mennek ezeken a kibaszott szar utakon, mint az állat. nem számit a futómü állapota, még csak meg sem próbálják kikerülni a szakadékokat...

más.. itt írt valaki asszem 400.000Ft-os kuplungcserét, azért az kicsit beb@szna, ha annyi lenne :DDD

más, az akkumulátorom Motrio.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#10938) tresh válasza rob210 (#10934) üzenetére


tresh
addikt

Pesten van XXI ker :) Hát így láthatatlanba én se tudok sokat mondani ár ügyileg és természetesen ha gyorsan orvosolható a probléma ott megvárható nálunk és előtted lesz meg szerelve/javítva szakszerűen ;)

Egyébként nagyon bele szerelmesedtem a megane 2 be és agyalok erősen rajta hogy váltok 1.6 16v lenne a kiszemelt mert néztem az 1.5 dci-t is de mivel azért annyit nem utazok évente hogy megérje illetve félek hogy nehéz lenne olyat találni ami igazoltan járt szervizbe és gondozták(persze nem lehetetlen) de 1millióig olyan gyönyörű extrákkal megáldott gépek vannak hogy nem bírok magammal (sajna a kombi kiesik a körből asszonynak nem gyere be kategória) :) Kérdés az "okoskerekes" dolgon kívül van még valami típus hibája motorikusan ? Illetve egy átlag fogyasztási adatra is kíváncsi lennék sokat olvastam a téma után de jobban meg tudna győzni egy fórumozó aki napi szinten hajtja a masinát.

(#10939) tresh válasza tresh (#10938) üzenetére


tresh
addikt

ilyesmiket nézegetek ez a felszereltség nekem tökéletes plusz a színes is nagyon ott van szerintem :B

(#10940) rob210 válasza tresh (#10939) üzenetére


rob210
Topikgazda

Szép autó:)
Ha a fele igaz a hirdetésnek már meg is éri megvenni.
:R

Renault power

(#10941) tresh válasza rob210 (#10940) üzenetére


tresh
addikt

Hát a hölgy tulajos kereskedő dumától már a hideg ráz de maga az autó és a felszereltség tökéletes lenne a számomra. Csak ugye a kis megane eladó sorba kéne hogy menjen és elégé a békapopója alatt vannak az árak hiába tényleg hibátlan és keveset futott autó :( Mindegy addig is gyűjtőm az infókat és hátha lesz valami jó biznisz, addig meg szépül az elődje :)

(#10942) Reaper04 válasza rob210 (#10928) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Köszi!
Foglalkozom is vele. :K Szerintem ez elengedhetetlen.

#10938 tresh: Csak biztatni tudlak az autó, illetve a vásárlás mellett.
Igaz nekem berline-em van, de M2. Nagyon jó autó.

A felszereltségét az enyémnek nem tudom, csak tippelgetek mindig...
dinamic vagy dinamic plus ... de a linked alapján lehet privilege is.... :F

Valahol ezeknek nem lehet amúgy utána nézni?

[ Szerkesztve ]

(#10943) tresh válasza Reaper04 (#10942) üzenetére


tresh
addikt

(#10944) FRENK1988 válasza tresh (#10939) üzenetére


FRENK1988
veterán

Nekem ilyen van igaz 1.4 16v meg faceliftes verzió. Kényelmes kis gép.
Mutattam az én gépemet annó?

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#10945) tresh válasza FRENK1988 (#10944) üzenetére


tresh
addikt

ő én nem emlékszek rá. De ha van mód lehetőség tehetnél fel képet róla :R

(#10946) FRENK1988 válasza tresh (#10945) üzenetére


FRENK1988
veterán

nem oly rég készült:)
[link]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#10947) tresh válasza FRENK1988 (#10946) üzenetére


tresh
addikt

Nagyon szép gép :R Az a km/h óra csoport szerintem zseniális lett megtervezve imádom :B

(#10948) Reaper04 válasza tresh (#10943) üzenetére


Reaper04
aktív tag

á, köszi!
Így egyszerűbb :)

[ Szerkesztve ]

(#10949) Kornel válasza FRENK1988 (#10944) üzenetére


Kornel
veterán

Mennyit fogyaszt neked városban/országúton/autópályán?

(#10950) AMD Power válasza tresh (#10938) üzenetére


AMD Power
titán

Fogsz talalni nem egyet ami 1 milla alatt van es megveheto. Nagyon huzok en is mar a M2 fele. Mondjuk parom szerint mar tul nagy lenne a Classic. Ami igaz ir. Csak az 5 ajtos kacsa feneku meg nem tetszik.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.