Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) honeker válasza tresh (#10500) üzenetére


honeker
őstag

találtál valamit ?

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#10502) AMD Power


AMD Power
titán

Újabb siker termék.

Dacia Lodgy Arctic 1.5 dCi teszt

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10503) FRENK1988


FRENK1988
veterán


tetszetős kis gép:)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#10504) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Megane 2 1.4 16V motorba mennyi olajat vegyek? Elég a 4literes vagy 5liter kell?

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#10505) AMD Power válasza FRENK1988 (#10503) üzenetére


AMD Power
titán

Komoly kép.... :R

Viszont a Talismanak amilyen jó lett a hátsó fele az eleje annyira fantázia nélküli ilyen semmilyen. Hasonló mint a Latitude.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10506) honeker válasza Ghandi (#10504) üzenetére


honeker
őstag

elég a 4 l

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#10507) tresh válasza honeker (#10501) üzenetére


tresh
addikt

Még nem de mondtam neki hogy ha van valami csapjon le rá mert van jelentkező ;)

Valakinek akinek megane 1 van és van ködlámpája egy gyors kérdés: kábel+biztik+izzók rendben még se megy a ködlámpa(elől+hátul se) és a km/h nál sincs visszajelzés nem nagyon tudom még hol keresem a hiba forrását ? Azon gondolkoztam hogy vagy a kapcsoló halt be vagy talán egy relé ami az elsőket kapcsolja viszont akkor a hátsónak kéne mennie :( Ötlet esetleg ? :U

(#10508) FRENK1988 válasza Ghandi (#10504) üzenetére


FRENK1988
veterán

én 5öt vettem. Nemsok maradt meg (ha nem tévedek akkor 4,7l kell bele pontosan)

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#10509) Ghandi válasza honeker (#10506) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Köszönöm!
Akkor ma rendelek is olajat.Ezzel összefüggő kérdés pontosan milyen olajat érdemes venni,és hol van olcsó forrása?

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#10510) rob210 válasza tresh (#10507) üzenetére


rob210
Topikgazda

a kapcsoló nagyon sokszor elszáll, először vedd le a csatit zárd össze a kábeleket, ha akkor sem megy akkor a vezérlésével lesz a baj azaz a relékkel.
de szerintem egy kapcsolócserével megúszod.

Renault power

(#10511) Ghandi válasza FRENK1988 (#10508) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Na ez akkor jó,most 4 vagy 5? Neked ugyan ilyen Megane 2 1.4 16szelepes van?

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#10512) FRENK1988 válasza Ghandi (#10509) üzenetére


FRENK1988
veterán

full szintetikust 5w-30at szoktam venni mostanság total van benne mert az Elftől olyan fura lett a gép

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#10513) tresh válasza rob210 (#10510) üzenetére


tresh
addikt

Köszi meg nézem ezt a lehetőséget bár az a furcsa hogy maga kapcsoló nincs kikopva stb mind1 hátha csak az lesz :)

(#10514) rob210 válasza Ghandi (#10511) üzenetére


rob210
Topikgazda

nem elég a 4liter, illetve ha nem maxig töltöd talán elég, de én nem rizikóznék a hejedbe. én az egyeshez is az 5literest veszem, van ahol olcsóbbra jön ki az 5literes, mint a 4.

Renault power

(#10515) tresh válasza FRENK1988 (#10512) üzenetére


tresh
addikt

5w-30at? :Y

(#10516) rob210 válasza tresh (#10513) üzenetére


rob210
Topikgazda

az is lehet, hogy le van vakdugózva.
nekem pl. megvolt a kiállás be volt kábelezve, de a kapcsolóra nem volt rádugva a kábel, mind a két csati le volt vakdugózva.

Renault power

(#10517) FRENK1988 válasza tresh (#10515) üzenetére


FRENK1988
veterán

az első télen vettem észre hogy kissé furább a motorhang mint általában (melegen is) és amióta 5w-30 (40)el jár a gép ilyet nem vettem érszre

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#10518) Ghandi válasza FRENK1988 (#10517) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Köszönöm a segitséget!
A Daciaba is 5W30- irtak gyárilag,de én csak 5W40 kaptam,én is Total Quarc 9000-et vettem mindig bele.Nagyon sokáig birja az az olaj.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#10519) tresh válasza rob210 (#10516) üzenetére


tresh
addikt

Hát ez azért lenne érdekes mert full gyári ködlámpák vannak benne nem utólag beszerelve stb :) Fura de ezt az opciót is meg lesem vagy neki ugrok multiméterrel a kapcsolónak hogy mit csinál..köszi a tippeket.

FRENK1988: értem :) Akkor ezek szerint a 16v azt szereti nekem 10w-40 gyönyörűen jár a kis rönyó, egyik pözsos ismerős meg is jegyezte neki is szintén (1.6 8v) hogy milyen csendesen jár a motor :))

[ Szerkesztve ]

(#10520) Ghandi válasza tresh (#10519) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Nen ismetem ezt az autót,de van létezik olyan relé ami egyben van a biztositékkal.Mármint a relé tetejébe van a rendes késes bizti,cserélhető.Ha tudod hogy hol van a relé nézd ezt is meg,mert ha az kimegy akkor ugyan ezek a tünetek,nem is kapcsol a relé sem.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#10521) tresh válasza Ghandi (#10520) üzenetére


tresh
addikt

Igen én is a relét szeretném meg találni tegnap csak a bizti táblát mértem ki/ ellenőriztem ott minden rendbe volt :) Valaki nem tudja pontosan hol van a relé ?Rob? :B

(#10522) rob210 válasza Ghandi (#10520) üzenetére


rob210
Topikgazda

a kocsi motorterében vannak a relék, de ebben nem biztosítékos egyik sem, ezek a hagyományos relék külön a biztosíték házban védve.

Renault power

(#10523) rob210 válasza tresh (#10521) üzenetére


rob210
Topikgazda

előzőben írtam:)

a motortérrel szemben állva mint minden rendes autószerelő:) a jobb kezednél lesz egy fekete műanyag doboz abban vannak a motorvezérlés biztosítékai, meg a relék a funkciókhoz.
lehet az is elég ha kiveszed megcsiszolod a relé lábait és visszateszed.

Renault power

(#10524) tresh válasza rob210 (#10523) üzenetére


tresh
addikt

Jó akkor jóra tippeltem én is , megmozgatom meg egy kis "kontaktspré" hátha nátha :D Viszont múltkor néztem nekem ott csak egy barna(ha jól emlékszek barna) relém van :)

(#10525) zsizsef


zsizsef
senior tag

Urak!
M2, 2007 benzinpumpa bekötésében jártas itten valaki?
4 eres, színkiosztása:
barna (vékony)-narancs (vékony)-narancs (vastag)-fekete (vastag). Melyknek mi a funkciója?
Köszi!

(#10526) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!

Hamarosan megyünk nyaralni és elgondolkodtam, hogy ellenőrizi kellene a járgányt a nagy kiruccanás előtt.
A táv olyan 1500 km. (oda-vissza, +kirándulás)

Mit érdemes ilyenkor megvizsgálni, ellenőrizni?

Ami biztos: Keréknyomás, profilmélység, motorolaj szint, hűtővíz, ablakmosó folyadék ...

Mit kellene még? :U

Köszi előre is, üdv: Dave :R

(#10527) rob210 válasza Reaper04 (#10526) üzenetére


rob210
Topikgazda

pótkerék elsősegély doboz, én ilyenkor egy két gyorskötözőt, darabka drótot tartalék biztosítékokat 2avabilincset szigetelőszalagot szoktam betenni pluszba ezek bármikor jól jöhetnek.
:)

Renault power

(#10528) rob210 válasza tresh (#10524) üzenetére


rob210
Topikgazda

nekem ott 6db van, biztos vagy benne, hogy neked csak egy kivetted a panelt és alatta is megnézted:)

nem hiszem hogy ennyivel másabb lenne a tiéd mint az enyém.
nekem nem gyári volt a ködlámpa, ezt írtam is, nálad akkor az oxidáció lesz a gond.

egyébként most pont ködlámpákat keresek mármint gyárit, mert nekem most nincsenek bent:( és hülyén néz így ki.

Renault power

(#10529) tresh válasza rob210 (#10528) üzenetére


tresh
addikt

Mindjárt kiugrok és lefényképezem nem emlékszem én se meg akkor megnézem amúgy lehet tényleg az lesz mert sokat állt az autó nem használták agyon :)

(#10530) Ghandi válasza rob210 (#10527) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Ha diesel akkor tartalék üzemanyagszűrő,ha benzines akkor meg két trafo :D
Egyszer a Bulgároknál olyan dzsuva gázolajat kaptunk hogy elrömödött az autóban a szűrő,pedig kb 1000km volt benne.Jó az nen a megane volt,na meg ez már vagy 10 éve volt.
Hiába mondja bárki hogy csak ismet márkáju kutnál érdemes tankolni,de ha arrafelé olyan nincs akkor reszelheted.Nem volt egyszerü akkoriban uj szűrőt szerezni Bulgáriában,késő délután

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#10531) rob210


rob210
Topikgazda

srácok gyors segítség kéne haver 1.4-es 8szelepes azaz ugyan olyan meganjaba mint az enyém kéne olaj, de nem tudom a xadora rábeszélni drágának tartja. milyet vegyen? mert én a többit nem nagyon ismerem, egyet nem hagyok, hogy vegyen az pedig az elf, de akkor mi legyen 10w40 liqui moli, total quartz, castrol magnatec, esetleg valami más ötlet?

Renault power

(#10532) AMD Power válasza rob210 (#10531) üzenetére


AMD Power
titán

Liqui moli és a Castrol biztos ,hogy jó. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10533) benvolio válasza rob210 (#10531) üzenetére


benvolio
őstag

Nekem is már esedékes a csere és már meg is vettem ismét az Aral Blue Tronic-ot. Amint lesz időm neki is állok :K
Üdv!

(#10534) lajo válasza AMD Power (#10532) üzenetére


lajo
senior tag

A fina az jó?

(#10535) FRENK1988 válasza lajo (#10534) üzenetére


FRENK1988
veterán

én még nem hallottam róluk

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#10536) mycso


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Hát én maradok az elf-nél...5w40 elf Excellium ment bele. A Xadon gondolkodtam én is, írtam visszább, de értelmetlenül drágának tartom. (pár ezres beleférne, de majdnem dupla áron van)

elf vs xado

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#10537) AMD Power válasza lajo (#10534) üzenetére


AMD Power
titán

Se ezt se ezt az ARAL olajat nem ismerem. Amit ismerek olcsó és jó is az a Parnalub.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10538) AMD Power


AMD Power
titán

Ilyesmi motor mosó adalékra gondoltatok?

XADO VitaFlush motor belső mosó

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10539) rob210 válasza mycso (#10536) üzenetére


rob210
Topikgazda

pont ezt mondta a haver is hogy értelmetlenül drága a xado.
tévedtek, hidd el, régóta használom, tapasztalatból mondom.
olyan a xado az elfhez képest mint a trabant lagunához képest, csak, hogy ide illő hasonlattal éljek:)....

Renault power

(#10540) mycso válasza rob210 (#10539) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem, nem tévedük! :U
A te véleményed "X", a miénk meg "Y", ennyi...Szerinted sokkal jobb és megéri az árát, szerintem meg nem és ez nem tévedés, ez így van/volt/lesz.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#10541) rob210 válasza mycso (#10540) üzenetére


rob210
Topikgazda

azért ne harapd le a fejem, nem mondtam,hogy csak az az olaj és mindenki hülye aki mást használ.
én csak azért mondom mindenkinek, hogy megéri, mert az autószerelő aki szétszedte após kocsiját (fiat punto12éves) azt mondta, hogy ezt most hozták ki a gyárból vagy nem rég lett kicserélve a dugattyú meg fel lett esztergálva a blokk.
nem hitte el,hogy a 12éves gépben nem lóg egy fikarcnyit se a dugatyú.

Renault power

(#10542) g.gergo válasza AMD Power (#10538) üzenetére


g.gergo
senior tag

Igen, erre gondoltam én is.

(#10543) Füge007


Füge007
senior tag

Lehet itt pro kontra mindkét oldalon. De nekem senki ne mondja, hogy nem kopik el a motor akármit is öntök bele. Ha tartósan ki van téve nagy terhelésnek igen is elkopik, akármit rakunk bele. Hogy használnak e ezek a csodaszerek, lehet igen, de nem annyit, hogy pl nekem aki sokat megyek rakosgassam bele. Inkább veszek bele motort azon a pénzen, a másik időnként úgyis kicserélem a verdám, eladáskor meg épp nem fognak 200 ezerrel többet adni mert teszem az xy csodaolaj van benne.

Így én azt mondom, aki meg akarja tartani 12 évig a kocsiját rakjon bele, aki meg 6-8 évente vagy hamarabb kicseréli hanyagolja, ezzel nem azt mondtam hogy Tacsko gazdaságos motorolajjal járjon.

Füge

(#10544) rob210 válasza Füge007 (#10543) üzenetére


rob210
Topikgazda

ez is egy vélemény, de úgy látom ma mindenki harapós, vagy én vagyok túl érzékeny.:)

Renault power

(#10545) mycso válasza rob210 (#10544) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Én abszolút de nem fejleharapásnak szántam. :R

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#10546) Füge007 válasza rob210 (#10544) üzenetére


Füge007
senior tag

Én max. a barátnőmet harapom, azt is csak kicsit :D

Én gazdaságossági oldalról közelítettem meg a problémát.

Füge

(#10547) benvolio


benvolio
őstag

Jó, hogy szóba jött az olaj téma, most értem haza az olajcseréről, mert miután itt írtam, felhívtam a cimbit, pont ráért, így aztán mentem is. :))

(#10548) AMD Power válasza Füge007 (#10543) üzenetére


AMD Power
titán

Én pl lazán eltudom képzelni ,hogy egy ilyen 4800Ft Parnalub olajat fogok rakatni a kocsiba.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10549) rob210


rob210
Topikgazda

Végülis ezt vettük a srácnak.
Kíváncsi leszek rá elég jókat írnak róla.
:K

Renault power

(#10550) labtec01 válasza mycso (#6765) üzenetére


labtec01
újonc

helló nekem is ez van az autómmal bal hátsó ajtót nem lehet kinyitni le bontottam a kárpitot de nem sikerül kinyitni sehogy ha tudsz akkor segíts pls

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.