Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:29

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10351) vallas


vallas
senior tag

[link]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#10352) tresh válasza vallas (#10351) üzenetére


tresh
addikt

Nagyon szép lett az eleje :R

(#10353) FRENK1988 válasza vallas (#10351) üzenetére


FRENK1988
veterán

beelőztél:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#10354) tresh


tresh
addikt

Hát ez a" 900 köbcentis, háromhengeres turbómotor, amely kb. 90 lóerős " ő hát nem tudom mennyire lesz hosszú életű..bár lehet ez az én hülyeségem turbó ide vagy oda ezek a gépek nem lesznek olyan hosszú életűek mint anno 1.9dti,1.4-1.6 8v :( vagy a jó kis 1.4 16v 98 Le val szerintem az egy remek motor ehhez a géphez

[ Szerkesztve ]

(#10355) vallas válasza FRENK1988 (#10353) üzenetére


vallas
senior tag

:D

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#10356) tresh


tresh
addikt

a gép hátulja :)

(#10357) FRENK1988 válasza tresh (#10356) üzenetére


FRENK1988
veterán

Kisse hajaz a kombi megane IIIra

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#10358) AMD Power válasza tresh (#10356) üzenetére


AMD Power
titán

(#10359) FerNandor


FerNandor
őstag

sziasztok, berakom ide is, hátha van valaki, aki tudja:
"segítségre lenne szükségem, kérdés: baleset után (mi vagyunk a sértettek és az autónk gazdasági totálkár) a biztosítós kárügyintézéshez ki lehet/szabad kérni ill. a rendöröknek kötelességük kiadni arról az igazolást, hogy a károkozó elismerte a felelösséget (helyszíni jelentés)? ugyanis a kárügyintézéshez, illetve a számunkra megállapított kárösszeg kifizetéséhez ez az irat(igazolás a felelösség elismeréséröl) kell feltétlenül a biztosítónak és nem az ilyen-olyan jogerös határozatok. esetleg, ha ez jogszabályba van foglalva valahol, tudná linkelni valaki?"

elöre is köszi

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#10360) rob210 válasza FerNandor (#10359) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha a helyszínen készített jegyzőkönyvre ráirattad, hogy elismeri a felelősségét, az alapján a biztosítónak fizetnie kell nincs vita. Ha a helyszínen készített jegyzőkönyvön nem szerepel, hogy elismeri a hibályát akkor meg kell várnod a határozatot.
az viszont hónapokig is húzódhat:(

Renault power

(#10361) FerNandor válasza rob210 (#10360) üzenetére


FerNandor
őstag

na ez az, az megvan. ott a helyszínen aláíratták vele és elismerte a felelösségét. ezt sikerült kikönyörögni több órás telefonálgatás során a rendörségtöl. persze ezt megelözte 3 hetes telefonálgatás, hogy visszaérkezett-e már a tértivevény... jézus, rá se gondolok.. de ne tudd meg.. annyira felidegesítettek, így még soha az életben, konkrétan majdnem hülyét kaptam. egyszerüen nem akarták kiadni azt a rohadt jelentést, amin ez rajta van. mindenáron azt a jogerös határozatot mondták, hogy várjuk meg, de mivel a kárrendezö cég, aki az Astra partnere, mondta, hogy ezt pedig a rendörkapitányságok ki szokták adni, direkt ehhez, hogy sikerüljön a kárügyintézés, de ezek nem akarták. végül nagy nehezen sikerült megszerezni.

azért kérdeztem itt most ezt, mert meg akartam bizonyosodni a dologról, hogy ez minket joggal megillet, mert panaszt szeretnék tenni, mivel nagyon úgy tünik, hogy szándékosan hátráltatni akarták az egész ügyet a rendörségnél, ez a papír már 3 hete meg lehetett volna, de mi nem tudtuk, hogy ilyet lehet és úgy volt, hogy hamarosan meglesz a jogerös határozat, viszont az elöadó tudta elöre, hogy meghallgatási kérelmet fognak benyújtani a károkozó részéröl, amit eltitkolt és ami meg kurvára elhúzta volna az egészet, mert németországban dolgozik és csak szeptemberben óhajt hazajönni és akkor egyeztetnek a meghallgatásra idöpontot, ami után majd megint lesz egy határozat, ami megint 9 nap, mire jogerös lesz, hacsak nem kifogásolják megint.. a papírt meg így simán JOGSZABÀLYOKRA (semmi konkrét paragrafus persze, csak gondolom betanulták, hogy ezt kell mondani) meg személyiségi jogokra meg tudja az isten, hogy még miket mondtak, hivatkozva nem akarták kiadni... mi a köze a személyiségi jogoknak ahhoz, hogy elismeri a felelösségét. úr isten. és akkor arról nem is beszélve, hogy senki nem ért semmihez, mert mindig csak az van, hogy "meg kell kérdeznem erröl az osztályvezetöt". ja és persze "visszahívom, amint megtudtam valamit" persze soha az életben nem hívnak vissza. és akkor azt hiszi az ember, hogy a biztosító a g€ci. pont a rendörség, akinek segítenie kéne a vétlent.

egyébként találtam egy ilyet a Signal biztosítónál: "A károkozói elismerés hiányában, vagy vitatott jogalap esetén a felel�össéget megállapító hatóság által kiállított dokumentum"

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#10362) tresh válasza AMD Power (#10358) üzenetére


tresh
addikt

Nagyon szép lett bár a km/h óra csoport annyira nem gyere be kategória így elsőre..de várom a tesztet kíváncsi vagyok mit mondanak róla..külsőleg nagyon eltalálták :R

(#10363) tresh


tresh
addikt

Valaki akinek netalántán 1.6 16v megane m1 (ph2) je van meg tudná nézni nekem az ecu vezérlő típusát számát ? :) köszönöm előre is

[ Szerkesztve ]

(#10364) FRENK1988 válasza tresh (#10363) üzenetére


FRENK1988
veterán

csak nem chiptuning lesz?:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#10365) tresh válasza FRENK1988 (#10364) üzenetére


tresh
addikt

Egyenlőre az a terv hogy a régi km/h óra egységet szeretném a bociéra cserélni viszont hogy minden klappoljon valószínű ecu csere kell kivéve ha az ecu ugyan az ..ha nem akkor jó játék lesz de összehozom hogy a fed comp menjen(átlag fogyi sstb stb) a röncibe..csak akkor meg az ecu programozással fogok szívni... meg a világítás végett is...majd meglátjuk persze ez csak akkor lesz érdekes ha utána járok a mit tud az "új ecu" és mit lehet kihozni a régiből..mert lehet alapból tudja ezeket csak ugye az óra végett nincs hol kijeleznie :) amúgy csak szimplán rám jött az 5 perc hogy belemászok picit elektronyosan a gépbe :D

(#10366) honeker válasza tresh (#10365) üzenetére


honeker
őstag

nekem is ez a tervem a clio -nak a műszercsőportya egyezik a kango-val az ecu "semmi köze" hozzá az óra csoportnak van külön számító gépe ami az eddigi analógot feldolgozza magának , egybe van építve

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#10367) hossszú


hossszú
őstag

Sziasztok!
A közeljövőben szeretnék vásárolni egy Espace lll-at.
Amit még nem döntöttem el, hogy benzinest vagy dieselt, kb.évi 20-25ekm-t mennék vele.
Szerintetek milyen motorral válasszak, figyelembe véve a karbantartási, üzemeltetési és az esetleges javítási költségeket.?
Vásárláskor mire kell még különösen figyelni? Gondolok itt tipus hibára, rozsdásodási pontokra.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#10368) FerNandor válasza hossszú (#10367) üzenetére


FerNandor
őstag

szerintem csakis dieselt vegyél és törödj vele, ahogy kell. :K

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#10369) honeker válasza hossszú (#10367) üzenetére


honeker
őstag

nézve az üzemanyag árakat nem so különbség van az árban....fogyasztás dizel keveseböl kijön üzem biztonság karbantartás a benzines mellet szol...te döntesz 30 éve vezetek munka helyen disel magamnak benzin

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#10370) Josi válasza hossszú (#10367) üzenetére


Josi
aktív tag

Vegyél benzinest és 250 ezer körül szereltess bele gázt.
Kevesebb a gond, olcsóbb a közlekedés.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#10371) honeker válasza Josi (#10370) üzenetére


honeker
őstag

:K

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#10372) hossszú válasza Josi (#10370) üzenetére


hossszú
őstag

Kicsit én is tartok a dieseltől, főleg annak tükrében, hogy ezek az autók már 10 év felettiek ki tudja mennyi km-el. A gáz valóban megfontolandó, ha jól számolom 1 év alatt vissza hozná az árát.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#10373) FRENK1988 válasza hossszú (#10372) üzenetére


FRENK1988
veterán

Nalad 1,5:) ha egy normalisat rakatol be

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#10374) rob210


rob210
Topikgazda

volt már?
Mert ha nem akkor érdemes megnézni nagyon.

Renault power

(#10375) tresh válasza honeker (#10366) üzenetére


tresh
addikt

Van köze hozzá mivel én azt szeretném hogy a fogyimérő stb is működjön na most ezt a adatot nem az óra tárolja/számolja hanem az ecu :) ezért lenne jó tudni milyen ecu van benne mert lehet tudja alapból csak az óra csoport ami van azon nem tudja ezt megjeleníteni kijelző panel hiányába .

(#10376) Josi válasza tresh (#10375) üzenetére


Josi
aktív tag

Kérdezd meg a Meganeklubos topicban Pingát.
Nem olyan egyszerü ezt megoldani, ha nem gyárilag van.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#10377) AMD Power válasza rob210 (#10374) üzenetére


AMD Power
titán

Komoly ez a videó! :R

(#10378) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Sziasztok!

Renault,nem renault azért hátha....
Szóval a Dacia Loganomból maradt pár alkatrész amit most pénzé kell tennem hogy alkatrészt tudjak venni a megane-omhoz :(
Ami van : - Gyári kuplung szett azaz Valleo,benne kuplung szerkezet,tárcsa,kinyomócsapágy és a szereléshez egy központosító.
- Vezérmű készlet SKF márka,benne egy szíj és egy feszítőgörgő.
- Hátsó fékpofagarnítúra.
Az alkatrészek mind vadonat ujak!
A kuplungszett és a vezérműszett jó más renaultokhoz is,a hátsó fékpofákat nem tudom.
Ha valakit érdekelne az irjon nekem.
Köszi és bocsi a reklámozásért.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#10379) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Szóval lényeg a lényeg kuplungot kell cserélnem a bocin :(
Mellberugásként ért a dolog,főleg a csere ára.
Most nagyon nem hiányzott ez a kiadás :(

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#10380) Josi válasza Ghandi (#10379) üzenetére


Josi
aktív tag

EZ nem reklám :)
Mennyiért csinálnák meg?
És hol vagy helyileg?
Lehet tudunk olcsóbb megoldást.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#10381) FerNandor válasza Josi (#10380) üzenetére


FerNandor
őstag

erre én is kíváncsi lennék, mert én is utánanéztem nem rég, hogy mennyi egy kuplungszett egy MII dci-be és többre számítottam, azt hiszem olyan 30-40 körül volt és mintha Veleo lett volna...
jól rémlik???

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#10382) Ghandi válasza Josi (#10380) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Olcsóbbat biztos hogy nem mert csak az anyagot kell megvennem.
Egy jóbarátom autószerelő,ő csinálja meg,de az anyagot azt meg kell vennem persze.
Na az sem olcsó dolog,főleg most nekem.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#10383) mycso válasza FerNandor (#10381) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Nekem, az 1.5dci-be jó helyen/jó áron 100k-t mondtak szereléssel együtt...ami egyébként még bele is férne, csak már kezd prüszkölni a kettőstömegűm is, így marad a sz@r kuplung amíg szét nem hullik...vagy véletlenül nem találok valahol egy igen jóárasított megoldást.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#10384) Ghandi válasza FerNandor (#10381) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Attól függ hol veszed.Az átlag ár olyan 45-50 inkább,de van kinyomócsapágy nélküli szett is,azok vannak olyan 35-40körül valleoban.Na de illik cserélni akkor már a csapágyat is.
Az a baj hogy M 2-ben csak hidroalikus csapágyak vannak és az nem olcsó dolog.10-15 csak a csapágy!

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#10385) Ghandi válasza mycso (#10383) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Jóárasított? Kérdés mi a jó ár? 55az jó árnak számít?
A komplett szett meg 62 valeoban.Huuu igy a komplett szett 117ezer és akkor még a szerelés.....nem semmi összeg az biztos.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#10386) mycso válasza Ghandi (#10385) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

117k micsoda???

A komplett szett kéttömegűvel (106 lovas 1.5dci-hez kell, K9K 732)??? :Y

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#10387) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Ja és ha valaki tudna Megane 2-es 1.4 16V hez uj kuplungszettet(kinyomó csapággyal) 48000-nél olcsóbban az szoljon nekem légyszives.
Köszönöm!

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#10388) Ghandi válasza mycso (#10386) üzenetére


Ghandi
aktív tag

A teljes kuplungszett kinyomócsapágyal és a kettőstömegű lendkerék.Mindegyik valeo

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#10389) mycso válasza Ghandi (#10388) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Basszus, ez nagyon jó ár, hol merre ennyi???

Ha úgy van jöhet privátban is... :R

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#10390) Ghandi válasza mycso (#10389) üzenetére


Ghandi
aktív tag

megy pü
.

[ Szerkesztve ]

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#10391) tresh


tresh
addikt

Belassulás ellen egy kis nosztalgia reklám [link] ;] :DDD

(#10392) mycso


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez de beteg....

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#10393) tresh válasza mycso (#10392) üzenetére


tresh
addikt

neeee, de rossz ;]

(#10394) rob210 válasza mycso (#10392) üzenetére


rob210
Topikgazda

ez komoly.
:C

Renault power

(#10395) rob210


rob210
Topikgazda

Na gyerekek lehet szopofaktorra tettem magam.
Jöttünk hazafelé és budaörs előtt az első nagy kereszteződésnél az 1-esen átgurultam 80-al a lámpán ami zöld volt és nem is lenne gond, csak a tábla 60-at mutatott a rendőr meg bal oldalt a bokorból lesett.
Bízom benne hogy nem kapott le, de kevés esélyt látok rá.
Végig szabályosan jöttem, mondom ezen a zöldön még átmegyek odaléptem neki de lehet drága lesz.

Nem tudom, hogy mért-e vagy csak állt az út szélén.

Renault power

(#10396) tomcsi23 válasza rob210 (#10395) üzenetére


tomcsi23
veterán

He:F
Kint maradt a szöveg a vágólapon, vagy mi? :P

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#10397) rob210 válasza tomcsi23 (#10396) üzenetére


rob210
Topikgazda

Vagy mi nem mindenki olvassa ezt is azt is.
Gondoltam hátha itt is van valaki aki kicsit megnyugtatja a lelkem:D

Renault power

(#10398) tomcsi23 válasza rob210 (#10397) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nyugodtan beírhatod, hogy dobjuk össze... :C ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#10399) rob210 válasza tomcsi23 (#10398) üzenetére


rob210
Topikgazda

:((( nanana nem vagyok olyan, ennyire ismerhetsz.

Renault power

(#10400) tomcsi23 válasza rob210 (#10399) üzenetére


tomcsi23
veterán

Persze, ennyire ismerlek már, de eddig valahogy észrevetted a szmájlikat is. ;) :R

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.