Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:29

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10101) AMD Power válasza rob210 (#10098) üzenetére


AMD Power
titán

Eleve már maga az oldal "kinézete" is sza*lett. Nem mondom néha van egy pár jó cikkük ,de egyre ritkább.

(#10102) vallas válasza FerNandor (#10100) üzenetére


vallas
senior tag

akkor megnyugodtam.....

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#10103) tresh válasza rob210 (#10098) üzenetére


tresh
addikt

Nekünk ez csak jó vegyék a "jó" német autókat...nekem jó a "sz@r francia... :P A tesztelő emberkéket meg nem minősíteném mert újságíró nekem ne teszteljen autót de egy autószerelő aki 30 éve foglakozik autóval és huzamosabb idő után mond véleményt na arra adnék:) Kedvencem amikor a 160cm nő autó tesztelő benyögi hogy kicsi az autó :D

(#10104) vallas válasza vallas (#10102) üzenetére


vallas
senior tag

az akksi levétel törölheti a hibakódot, vagy nem?

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#10105) FerNandor válasza vallas (#10104) üzenetére


FerNandor
őstag

szerintem nem :) akksi levétel után marad minden, fogyasztási adatok is stb. asszem :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#10106) Füge007 válasza vallas (#10104) üzenetére


Füge007
senior tag

Nem fog törlődni.

Füge

(#10107) tresh


tresh
addikt

Valaki esetleg nem tud elérhető áron megane 1 hez (infrás) kulcsházat? Mert az enyém kezdi magát megadni de olyan árakat mondtak hogy akkor inkább átpakolom valami bicska kulcs megoldásba és kiiktatom az infrát :S

(#10108) vallas


vallas
senior tag

Thnx!

akkor még is kell keresni egy szerelőt majd.

Ha tudjátok, akkor dobjátok át a "csoda szerelő" élérhetőségéét privibe.

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#10109) rob210 válasza tresh (#10107) üzenetére


rob210
Topikgazda

a kinézetével, vagy az elektronikájával van baj?

Renault power

(#10110) FerNandor válasza vallas (#10108) üzenetére


FerNandor
őstag

írj esetleg index fórumon a megane klubos topicba, ott vannak többen, hátha van valaki szfehérvár körül, akinek van clipje.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#10111) tresh válasza rob210 (#10109) üzenetére


tresh
addikt

Elektronika rendbe maga a kulcsház ment szét az egyik teljesen a másik pedig így néz ki:(

(#10112) FerNandor válasza FerNandor (#10110) üzenetére


FerNandor
őstag

na lehet, hogy szerencséd lesz :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#10113) Josi válasza vallas (#10108) üzenetére


Josi
aktív tag

Látom a RÉM :) már válaszoldt neked. :)
Privátban elküldtem a másik elérhetőséget.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#10114) AMD Power


AMD Power
titán

Egyik volt kollégám vett egy 2006-s kombi Megane II 1.9dCi Privilege 1.7 milkaért. Bézs bőr belső stb... nagyon baba. :K És ebben az árban benne volt a friss műszaki, 1év garancia. Első tulajos 90e km van benne.

(#10115) tresh válasza AMD Power (#10114) üzenetére


tresh
addikt

Hát igen Privilege felszereltségnél több nem is kell bár a bőr belső nekem csak úgy kéne ha középen hasított bőr van hogy nem izzadjál nagyon bele :)

[ Szerkesztve ]

(#10116) AMD Power válasza tresh (#10115) üzenetére


AMD Power
titán

Én nem szeretem a bőrt. A bézs szint imádom. De a bőrt nem. :(

(#10117) tresh válasza AMD Power (#10116) üzenetére


tresh
addikt

Én is plüss párti vagyok :) szeretem a kis plüss fotelokat a kocsimba bár haverom rönyó 21 na az hodály mintha nagyanyám régi foteljába ülnék eszméletlen kényelmes :)

(#10118) AMD Power válasza tresh (#10117) üzenetére


AMD Power
titán

Én is nagyon plüss mániás vagyok. Én ha 15 millióért vennék kocsit abban is plüss kárpit lenne. :K

(#10119) tresh válasza AMD Power (#10118) üzenetére


tresh
addikt

Tudom hülyén nézne ki a megane-ba de én eskü bele tenném

(#10120) AMD Power válasza tresh (#10119) üzenetére


AMD Power
titán

Azt a kurv*. Ez biztos jó kényelmetlen lehet. :DDD

(#10121) FerNandor válasza AMD Power (#10120) üzenetére


FerNandor
őstag

baszki :Y , elég brutál fotelek ezek :Y :Y durva :DDD mintha valami transformers robotok lennének :DD

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#10122) tresh válasza FerNandor (#10121) üzenetére


tresh
addikt

És milyen kényelmesek...volt szerencsém barátom révén vezetni ezekbe a transformers ülésekbe hát kiszállni se akartam..eszméletlen kényelmes olyan oldal tartása van a lábnak deréknak..őszintén ennél kényelmesebbe még nem ültem eddig :)

[ Szerkesztve ]

(#10123) rob210 válasza tresh (#10122) üzenetére


rob210
Topikgazda

te miről beszélsz ez a szar kényelmetlen csupaszivacs kissámli :)
ne dícsérd,mert rájönnek nem is olyan szar az a francia kényelem.:)

Renault power

(#10124) tresh válasza rob210 (#10123) üzenetére


tresh
addikt

Hopp lebuktunk... csak vicc volt full sz@r 2 méter után begörcsölt a derekam ;]

(#10125) FerNandor válasza tresh (#10124) üzenetére


FerNandor
őstag

;] ;]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#10126) Josi válasza tresh (#10111) üzenetére


Josi
aktív tag

Próbálkozz itt:

http://www.hevederzar.hu/Szolg/html/immogyakoriproblemak/renault.html

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#10127) tresh válasza Josi (#10126) üzenetére


tresh
addikt

köszi megpróbálom :R

(#10128) rob210


rob210
Topikgazda

sziasztok,most én is felteszek egy hülye kérdést.
szerintetek a II-es megane első üléseit be lehet tenni az egyesembe?
találtam egy nagyon szép szett első párt, szerintem tök jól mutatna, a kocsiban.

Renault power

(#10129) vallas válasza rob210 (#10128) üzenetére


vallas
senior tag

és milyen kényelmes is lenne....

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#10130) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Hülye kérdés következik!
Haveromnak van egy autóvillamosságis ismerőse,állitólag nagyon érta dolgokhoz,már vagy 1000szer ajánlotta hogy vigyem el a kocsit hozzá,majd ö olcsón megnézi hogy mit jelez a motorkontroll lámpa.Nem mentem el hozzá(nincs időm semmire)de haver beszélt vele és megkérdezte hogy meg tudná e nézni majd a kocsit.Kiderült hogy sima laptoppal diagnosztizál,de Renaulthoz épp nincs programja,de állitólag a héten leszed hozzá progit a netről....lehetséges ez???
Tényleg simán fent lennének a neten ilyen progik? És ha ez tényleg igaz lenne akkor...na most jön a hülyeség...meg lehetne itthon is oldani az egészet?Jó jó tudom ahoz kábel is kellene,de szerintem az sem beszerezhetetlen.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#10131) Ghandi válasza rob210 (#10128) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Na ez jó kérdés,szerintem még nem sokan probálkoztak ilyennel.Max a csavarok távolságát tudnám lemérni neked

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#10132) FerNandor válasza Ghandi (#10130) üzenetére


FerNandor
őstag

én csak a Clip eszközröl tudtam, ami tud mindent, elvileg hozzáfér mindenhez, olyan, mint a szervízben. ha az megvan, ahhoz lehet tölteni le frissebb szoftvereket. más eszközröl nem tudok, nem hiszem, hogy egy sima szoftver meg egy kábel + laptop képes lenne ilyenre, vannak még asszem iylen univerzális dolgok, de szerintem azokkal cska hibakódot lehet kiolvasni, az viszont szerintem, mivel univerzális, nem kell neki külön renault soft. de lehet hogy hülyeségeket beszélek, inkább nézem is a meccset :DDD

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#10133) mycso válasza rob210 (#10128) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

A megane2 elsô és hátsó ülései is kényelmetlenebbek az egyesétôl. Lehet éppen kinézetre szebb a kettesé, de nem tudom érdemes-e a kényelmet beáldozni.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#10134) g.gergo válasza Ghandi (#10130) üzenetére


g.gergo
senior tag

Üdv,
Kolléga jól mondta az előbb. CLIP-es diaggal a lelke mélyére is be lehet menni. Ha megvan az adapter, ami már 50-60e-ért is elérhetők (kínai utánzat), akkor már csak a sw kell, ami "elvileg" letölthető. Ez a gyári diag. És csak ez. Az univerzálisok nem mondom, h nem érnek semmit, de fenntartásokkal kell kezelni őket. Attól még, hogy "sima laptoppal diagnosztizál" nem jelenti azt, h sima univerzális van neki, mert a gyári is pc-be kell bedugni, mivel usb-s.

(#10135) rob210 válasza Ghandi (#10130) üzenetére


rob210
Topikgazda

NA uram a II-es megane már OBD II-es csatlakozóval van szerelve és nem hogy kábel nem kell hozzá de szakértelem sem.

Bluetoothos OBD IIes eszközzel laptoppal, de ha ennyire nem vagytok benne elcsodálkoztatlak androidos telefonnal is ki lehet olvasni a hibákat kiütni sőt programozni is lehet az ecut.
(illetve nem programozni de állítgatni.)

A programok:
Mo Diag professional, renault clip, meg még vagy 2-3 van de azokat már elfelejtettem nekem csak ez a két progi van meg.,
Illetve a telefonomon a torque.

Renault power

(#10136) rob210 válasza mycso (#10133) üzenetére


rob210
Topikgazda

:Y ez komoly?
Neem sokkal hoszabbnak tűnik az ülőlapja, és az oldaltartása is komolyabbnak tűnik.
De akkor ezek szerint ne is feszegessem a témát :R
Mondjuk a kényelmével nincs bajom, csak kezdem kiülni szegényt:)
De akkor egyest keresek:)

Renault power

(#10137) FerNandor válasza rob210 (#10135) üzenetére


FerNandor
őstag

ez most komoly? bluetooth-szal ki lehet olvasni II-es megane-nál a hibákat? androidos telóval? hogyan? mivel? bakker ilyen kell nekem, mert hamarosan megyünk autót nézni, most már csak megjön majd a pénz.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#10138) rob210 válasza FerNandor (#10137) üzenetére


rob210
Topikgazda

linkeltem. :R
de youtubon még sok vidi fent van elm 327 re és OBD II re keress meg torque nevű progira.
De a laptopp azért komolyabb.

Renault power

(#10139) FerNandor válasza rob210 (#10138) üzenetére


FerNandor
őstag

nézem, köszi
de laptopon mi? ugyanez?
ezek kijelzik a hibákat is, pl mint a Clip, hogy hiba az égéstérben vagy mi, amikor szarakodnak már a porlasztók.. alapjárati nyomás, ilyenek is vannak?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#10140) rob210 válasza FerNandor (#10139) üzenetére


rob210
Topikgazda

Sok mindent lehet vele nézni nagyon nem másztam bele mert én leszedtem a szoftvert a laptophoz és azzal foglalkoztam.
Írtam azoknak a nevét is.
Azokkal mindent meg tudsz nézni, ki tudsz ütni.

Renault power

(#10141) FerNandor válasza rob210 (#10140) üzenetére


FerNandor
őstag

tehát OBD II és laptopra ezek közül valamelyik program: Mo Diag professional, renault clip. ?? ezek felismerik az OBD-t és már ki is olvassák az adatokat? lehet kapni ilyen OBD-t kábellel is? mert a laptopomon nincs bluetooth, de lehet hogy tudnék venni egy külsö bluetooth csatlakozót...

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#10142) mycso válasza rob210 (#10136) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha van rá módod, próbálj ki egy megene2-t, de nekem, kényelmesebbnek tűnik az egyesé...

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#10143) rob210 válasza FerNandor (#10141) üzenetére


rob210
Topikgazda

Van kábel is nézd meg a vaterán meg ilyen helyeken, de nem olcsó.
Drágább mint a bluetoothos.

Renault power

(#10144) tresh válasza rob210 (#10136) üzenetére


tresh
addikt

Első ülést bármikor szinte bármire cserélhetsz csak max a sín végett kell kicsit átalakítani..én spec a coupe megane ülését tenném be előre mert annak tényleg jó oldal tartása van... azt meg áthúzatni olyan színűre mint az én kárpitom szerintem lehetetlen vagy csak nagyon drágán :( erre gondoltam:
Ennek már van oldal tartása ;)

(#10145) FerNandor válasza rob210 (#10143) üzenetére


FerNandor
őstag

ja, néztem Ebayen is, van kábeles [link] durván 13 dollár és ingyenes szállítással.

akkor ezzel kompatibilis az a Mo diag program ??

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#10146) Reaper04 válasza FerNandor (#10145) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Én is nézegettem már ezeket, jónak tűnnek.
ELM327 v1.4 OBDII USB Diagnosztizáló
6-8 ezer Ft és ismeri a rönyót (legalábbis a megane II protokollját: ISO14230-4 KWP2000). Nem is kell hozzá feltenni más cuccot. Csak a hozzá adott lemezről a progit telepíteni.
Majdnem minden obd-s tütühöz jó. Hosszútávon megéri. Jó kis cucc :)
Már csak egy notebook kell, ha nem akarod az asztali pc-d kivinni, vagy a kocsival bejárni a szobába :DDD

(#10147) FerNandor válasza Reaper04 (#10146) üzenetére


FerNandor
őstag

akkor megveszem azt ebayről. van laptopom, írtam is, csak bluetooth nincs benne.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#10148) rob210 válasza FerNandor (#10145) üzenetére


rob210
Topikgazda

Igen de ehhez programot is kapsz. :R

Renault power

(#10149) Reaper04 válasza FerNandor (#10147) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Nekem nem is jön be a bluetooth-os. A vezetékesben jobban "bízok". :K
Mégis csak egy biztosabb kapcsolatról van szó.

Másrészt amit Te is írtál, nem mindenkinek van bluetooth a noteszén. (nekem sincs)

Vezetékes jobb :)
Ha majd megjött kérnék szépen véleményt róla. Beruháznék én is egyre ha meg vagy vele elégedve :)

[ Szerkesztve ]

(#10150) FerNandor válasza Reaper04 (#10149) üzenetére


FerNandor
őstag

oks.
ha megjön, ezzel megyek majd autót nézni, úgyhogy csak azután lesz vélemény :) söt, addig meg meg kell várni, hogy a pénz is megjöjjön a biztosítótól :O

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.