Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) Füge007 válasza tresh (#10450) üzenetére


Füge007
senior tag

Macerás az, a mostani autómat 2 hónapig vadásztam, sok kilométert lefutottam megnéztem jó pár kocsit mire megtaláltam a nekem megfelelőt. Ez mind idő, és pénz nem is kevés.

Füge

(#10452) tresh válasza Füge007 (#10451) üzenetére


tresh
addikt

Evvel egyet értek mivel sok rom van itthon de én amikor vettem a megane-t ugyan ezt csináltam 2-3 hónapig ,míg találtam egy olyat amire azt mondtam hogy megfelelő és azóta minimális ráköltéssel szinte mindent megcsináltam amit szerettem volna már csak a fékbetétek cseréje és a gumik vannak hátra :)

(#10453) Ghandi válasza tresh (#10448) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Az érdekes,mert a gyári hangszoró is akkora

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#10454) mycso


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Srácok, ma voltam olaj + szűrők csere projekten, viszont amikor nulláztam a computert (szervízciklus számláló), nem a megszokott 15k km-re állt, be, hanem 20k km-re.....ez miért, vagy hogy???? Mitől???
Eddig minden olajcsere után 15K km-re állt be. (na nem mintha számítana, mert kb 10-12k km-enként úgyis cserélem, csak érdekes, hogy most miért ír 5K km-rel többet)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#10455) Ghandi válasza mycso (#10454) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Én meg úgy tudtam hogy 30ezrenként kell cserélni az olajat.Már a loganomban is igy volt.Amikor megvettem a Logan ujonnan akkor ugy emlékeztem hogy 1500nál kell az első szervizre vinni,majd kijavitottak a szervizben hogy az 15.000 km! Aztán megvolt az első olajcsere és közölték hogy 45.000-nél találkozunk ujra.Én csak néztem,de tényleg igy van

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#10456) Nordik válasza vallas (#10447) üzenetére


Nordik
őstag

Néztem én ott, le is szedtem a légszűrőházat.

Nem diesel, de ezt mondtam is múltkor és kérdeztem is, hogy az EGR szelep ugye nem csak diesel autókban van?

(#10457) vallas válasza Nordik (#10456) üzenetére


vallas
senior tag

szerintem csak diselben van,mert a benzines nem kormoz annyit mint a disel, de majd a többiek megmondják.

[link]

[ Szerkesztve ]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#10458) Ghandi válasza vallas (#10457) üzenetére


Ghandi
aktív tag

A linket cikkben is irnak a diesel és a benzines motorok EGR szelepéről,szóval nem csak a diesel motorokban van.
Egyébként én sem találtam sehol az egér szelepet (:D) pedig kell lennie,ráméznék ha lehet.
Megane 2 1.4 16v
Hun van az egér szelep he? ;)

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#10459) vallas válasza Ghandi (#10458) üzenetére


vallas
senior tag

igen, csak már lusta voltam módosítani....

passz, nekem az 1, dci -be ott volt ahol mondtam, de majd jönnek a benzinesek...

[link]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#10460) mycso


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Nos, múltkor téma volt a Megane2 pollenszűrő csere, hát ITT van képekben.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#10461) FerNandor válasza mycso (#10460) üzenetére


FerNandor
őstag

ezt csak így lehet, le kell bontani hozzá a fél autót? ;] mindegyik MII-nél így van?
ha igen és meglesz a GT, lehet hogy keresek majd valami öntisztuló pollenszüröt, hogy ne kelljen sürün cserélni ;]

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#10462) honeker válasza tresh (#10452) üzenetére


honeker
őstag

segitség kéne ilyet keresnék p8200451343

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#10463) g.gergo válasza honeker (#10462) üzenetére


g.gergo
senior tag

Feltétlen kell az mph-s kiosztás? Ha nem, akkor rengeteg van a racing-bazáron ill. vaterán is találni. Egyébként mi a baja a tiedenek?

(#10464) mycso válasza FerNandor (#10461) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Csak a kesztyűtartót kell kiszedni --> 5 csavar...
kb. 5 perces művelet a komplett pollenszűrőcsere szét-összeszereléssel együtt, kényelmes tempóban. (bár a legelső alkalommal lehet egy fél óra is volt)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#10465) FerNandor válasza mycso (#10464) üzenetére


FerNandor
őstag

ja, akkor jó. a képeken elég hosszadalmas müveletnek tünik :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#10466) honeker válasza g.gergo (#10463) üzenetére


honeker
őstag

kangoba szeretném be rakni.....a bazáron nem találtam olyat amiben benne van a átlag fogyasztás ..stb piros és szürke csatlakozom van a kocsiban

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#10467) AMD Power válasza Ghandi (#10455) üzenetére


AMD Power
titán

30e olajcsere!? :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10468) Ghandi válasza AMD Power (#10467) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Lehet dieselnél azért kevesebb.Dacia Loganál ami szintén renault motoros ennyi volt a gyári szervízintervallum,de gyanitom hogy az én Megane 2(-emnél1.4 16V benya) is ennyi lehet ugyanis visszafelé számol ugye a szervizelésig megtehető kilóméter jezése nem? Amikor megvettem az autót kb 2hónapja akkor 28ezer valamennyit mutatot,most meg 26ezer valamennyit.Az eladó szerint nemrég volt cserélve az olaj+szűrők,szóval reális itt is a 30ezer!

[ Szerkesztve ]

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#10469) AMD Power válasza Ghandi (#10468) üzenetére


AMD Power
titán

Gyári hülyeségeket amiket írnak azért írják ,hogy 120e km széthulljon a géped. Nevetséges. :U Dieselnél 10e km olaj és az összes szűrőt cserélni kell. Főleg a gázolajszűrőt. Benzinesnél ez a szám kb 5e km több.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10470) honeker válasza AMD Power (#10469) üzenetére


honeker
őstag

:K

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#10471) rob210 válasza AMD Power (#10469) üzenetére


rob210
Topikgazda

Én a benzinesnél is 10ezrenként cserélem az olajat és az összes szűrőt.
Ráadásul nem szarral gurigázom szűrőből csak mann filter olajból meg xado.
:R

Renault power

(#10472) AMD Power válasza rob210 (#10471) üzenetére


AMD Power
titán

Jó persze az az igazi. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10473) rob210 válasza AMD Power (#10472) üzenetére


rob210
Topikgazda

Meg is hálálja a kocsi hidd el.
Amióta nálam van sokkal szebb lett a járása a motornak és rengeteget tisztult.
Dinamikusabb lett és a fogyasztása is visszább ment lényegesen.
Másfél éve van nálam 2 szer kapott motoröblítést csak xadot raktam bele.
De amikor vettem 8 liter alá nem ment be fogyicsökkentővel sem.
Vakartam is a fejem.
Aztán szépen elindult lefelé.
Mostanra 6.5 az átlag.

Renault power

(#10474) FerNandor válasza rob210 (#10473) üzenetére


FerNandor
őstag

xado motoröblítöt használsz? jó? csak alapjáraton járatod vele, ugye?
én is akarok majd valamilyet az olajcsere elött, ha megvan a kocsi.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#10475) Nordik


Nordik
őstag

Ma kicseréltem a kis Clion a jobb első fényszórót. Rossz volt a beállító mechanika.

Eddig Valeo volt benn, most egy Carello-t sikerült szereznem. Erre viszont nem megy rá a fényszórómagasságállító. Igaz nem is működik, valószínűleg valahol be lehet ragadva a bowden, de ez nem is érdekel. Ettől függetlenül be lehet állítani fixre az optimális magasságot úgy, hogy ne mozduljon el? Bár gondolom igen, elvégre egy 0 állást be kell állítani a magasságállítós fényszóróknál is. :U

[ Szerkesztve ]

(#10476) Füge007


Füge007
senior tag

Ma csilivili lett a Clio, reggel műszakira megy, utána meg olaj, szűrőcsere, meg a klímáját kell meggyógyítani.

Füge

(#10477) tresh válasza honeker (#10462) üzenetére


tresh
addikt

Meglesem neked ill kérdezem az ismerőst akinek szokott egy két kincs. Amúgy hogy mérföldes az nem téma számlap csere és jó is plusz ott van azon a km/h is csak kisebb be :)

Füge és más is ha bp-n klímás kell írjatok segítek ;)

[ Szerkesztve ]

(#10478) Füge007 válasza tresh (#10477) üzenetére


Füge007
senior tag

Szia!

Köszönöm, de itt helyben van klímásom, én meggyógyítom a számítógépét, ő meg a klímám :D Így mindenki jól jár, megy a barterkereskedelem.

Füge

(#10479) tresh válasza Füge007 (#10478) üzenetére


tresh
addikt

helyes :R ;]

(#10480) honeker válasza tresh (#10477) üzenetére


honeker
őstag

:R

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#10481) honeker válasza tresh (#10479) üzenetére


honeker
őstag

km/h jobb lene nem kéne még azzal is kilodni

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#10482) rob210 válasza FerNandor (#10474) üzenetére


rob210
Topikgazda

Bocs nem tettem vesszőt.
stp motoröblítő olajcserénél és csak xdao olajat használok.
Öblítővel nem használjuk az autót ez alapszabály:)
:R

Renault power

(#10483) FerNandor válasza rob210 (#10482) üzenetére


FerNandor
őstag

köszi. :R

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#10484) g.gergo válasza FerNandor (#10474) üzenetére


g.gergo
senior tag

Én xado motoröblítőt hazsnálok. Utasítás alapján, erős szennyeződés esetén lehet menni vele, de max. 1000 km.

(#10485) honeker


honeker
őstag

a váltó 5. sebesség módosulása után a fogyasztás jobb lett 1,4 8v 460km-25 l benzin egy kango-nak nem rossz nem volt a klíma használva :C

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#10486) AMD Power


AMD Power
titán

Én attól félek ,hogy nehogy valami olyan "dolgot" feloldjon a motoröblítő amit nem kéne.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10487) g.gergo válasza AMD Power (#10486) üzenetére


g.gergo
senior tag

Gyakorlatilag nem kell félni. Ha nagyon erős a szennyezés, akkor valóban előfordulhat, h bedugul, de ez már nagyon extrém eset. Egyébként semmi odavaló dolgot nem old fel, csak azt, ami nem odavaló. :)

(#10488) AMD Power válasza g.gergo (#10487) üzenetére


AMD Power
titán

Az enyém belül borzadály állapotban van.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10489) Füge007 válasza AMD Power (#10486) üzenetére


Füge007
senior tag

Konkrétan mit oldana fel a szennyeződésen kívül :F

Füge

(#10490) FRENK1988 válasza Füge007 (#10489) üzenetére


FRENK1988
veterán

tömítéseket ragasztásokat vagy ha agresszív anyag akár a gumit is

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#10491) AMD Power válasza FRENK1988 (#10490) üzenetére


AMD Power
titán

Akár.... veszek majd bele valami olcsó szutyok olajat, azzal megjáratom egy 15 percig majd csere.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10492) Füge007 válasza AMD Power (#10491) üzenetére


Füge007
senior tag

Semmit nem érsz vele, azért kár venned, az előttem említett STP adalékot használom évek óta , semmilyen károsító hatása nincs, csakis a koszt oldja fel. Nyugodtan használhatod, nincs vele gond! Dízeleknél minden csere alkalmakor ajánlatos a használata, a nagyobb koromképződés miatt.

A szutyok olaj nagyobb kárt tehet a motorodba, mit a motoröblítő adalék!

[ Szerkesztve ]

Füge

(#10493) mycso válasza Füge007 (#10492) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Tegnap elõtt voltam olajcserén, nekem is átfutott az agyamon, hogy veszek valamilyen motormosó adalékot, aztán elvetettem...na majd a következônél.

Illetve megrendeltem a váltóhoz a xado revitalizáló sprayt és a motorba a 3 revitalizáló gélt, talán holnap megjön, hát kíváncsi leszek...
Ezzel is már pár éve gyôzködöm magam, de valahogy nem hiszek benne, viszont olyan sokan oda vannak tôle, hogy mondom nosza kipróbálom.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#10494) rob210 válasza mycso (#10493) üzenetére


rob210
Topikgazda

hidd el nem fogsz benne csalódni.
Amikor beleteszed akkor nyisd ki a motortér fedelet és hallgasd a motort 15-perc után csendesebb lesz, egyenletesebb lesz a járása.
Ahogy elkezd dolgozni idővel, úgy egyre jobb lesz a cucc hatásfoka.

Renault power

(#10495) g.gergo válasza AMD Power (#10491) üzenetére


g.gergo
senior tag

Semmit nem érsz vele, ahogyna mondták, ugyanis az olaj nem fogja neked feloldani a lerakodásokat (olajlakk és egyéb már lerakódott szennyeződéseket). Így cserélheted naponta is az olajat, ugyanolyan lesz.

(#10496) vallas válasza mycso (#10493) üzenetére


vallas
senior tag

Majd írd meg milyen , mert én is kacérkodok a gondolattal...

más: új clio kombi [link]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#10497) tresh válasza vallas (#10496) üzenetére


tresh
addikt

személy szerint nekem ennek a hátsó szekciója jobban bejön mint az új megane kombinak :) csinos darab...lehet írok nekik hogy nem kell rázó pad teszt adják oda itt magyarisztánba tökéletes teszt környezet van változatos lehetőségekkel :D

(#10498) vallas válasza tresh (#10497) üzenetére


vallas
senior tag

:DD

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#10499) FRENK1988 válasza vallas (#10496) üzenetére


FRENK1988
veterán

hátsó ajtóknál meg nincs kilincs:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#10500) tresh válasza FRENK1988 (#10499) üzenetére


tresh
addikt

Lehet kombi coupe ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.