Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) FerNandor válasza roberto211 (#9150) üzenetére


FerNandor
őstag

elég bonyolult, hogy nem lehet autótípusra keresni. :(

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#9152) g.gergo válasza FerNandor (#9149) üzenetére


g.gergo
senior tag

Üzemanyagszűrőből maradj a gyárinál: Delpfi HDF938 vagy Renault cikkszám alapján: 7701062104 vagy 8200400418. Itt van egy táblázat, tudsz tájékozódni. Az évjárat ajánlásokkal szerintem ne foglalkozz, nekem is 2004-es van és mégis HDF938-at használok. 3 mikron felé ne menj. Nézd meg hogy hol lehet kapni és onnan rendeld meg a többit is. Itt egyébként egész jó árak vanak, kérj árajánlatot.

(#9153) roberto211 válasza FerNandor (#9151) üzenetére


roberto211
őstag

ja.. Akkor nem ismerek több boltot, sorry. Onnét szoktam vásárolni, meg a kissebb autó alkatrész boltokban..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#9154) FerNandor válasza roberto211 (#9153) üzenetére


FerNandor
őstag

azért köszönöm.
Most eszembe jutott az unix. van ott elvileg kedvezményem. pollen-,levegö-,olaj- és üzemanyagszürö 18055ft-ra jön ki, kedvezmény nélkül.
üa.szürö-böl mann-t néztem 10907Ft, de a knecht is ilyen árban van, bár nem tudom, hogy hány mikronosak (gyári minöségnek írja az oldal), de most gyengébb szürö van bent, az biztos.

jó egyébként a competition sti 10w40-es olaj, nem? azt olvastam, h félszintetikus.

ja és gumit is kell vennem, ezt néztem: [link] mi gondoltok róla?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#9155) roberto211 válasza FerNandor (#9154) üzenetére


roberto211
őstag

Erről én sajnos nem tudok nyilatkozni, nem értek hozzá ezért fordultam ide. :D:D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#9156) FerNandor válasza roberto211 (#9155) üzenetére


FerNandor
őstag

ja, neked válaszoltam, de az üzenet mindenkinek szól :DDD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#9157) mycso válasza rob210 (#9144) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Hali, rob210, elsősorban téged kérdeznélek.
Mivel erről a xado-ról csak jókat hallok mindenhonnan, ezért úgy döntöttem, hogy idén az elf-et hanyagolom és megnézem a xado-hoz mit szól az autó.

Ha jól gondolom nekem (1.5dci) 5w30-as olaj kellenem viszont van belőle SM/CF és SL/CF és valami City jelzésű, ezekből melyik az ami nekem jó....nem vágom, hogy mi a különbség köztük (az oldalukon elolvastam a leírást, de abból nekem nem jön le semmi különbség)

Illetve még ezeket a xado géleket néztem, de ezek sem egyértelműek számomra...igazából a váltóba gondoltam, illetve a motorba hova lehet?? Üzemanyag vagy az olajba???

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#9158) Josi válasza FerNandor (#9154) üzenetére


Josi
aktív tag

ELF olajból inkább Evolution SXR 5W-40 a javallott.
Autotékánál 7500 ft az 5l

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#9159) rob210 válasza FerNandor (#9154) üzenetére


rob210
Topikgazda

Én a fulda gumiját az ecocontrolt javaslom.
Nagyon jó a gördülési zaja istenien tapad és szvsz én olcsón jutottam hozzá.
No és nem is írnak róla rosszat:)

Renault power

(#9160) AMD Power válasza FerNandor (#9154) üzenetére


AMD Power
titán

ELF felejtős szerintem. Gumiból, Kormoran, Fulda, Barum nem rossz választás az olcsóbb megoldások közül.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9161) rob210 válasza mycso (#9157) üzenetére


rob210
Topikgazda

Na végre még egy ember aki áttér a sötét oldalra :C

Először is kezdjük azzal, hogy ha kipróbálod nem fogsz mást használni.

A városi (City) azoknak ajánlott akik sok hidegindítással rövideket mennek, mert olyan összetétele van.

Az 5W30-at jól látod :R neked az kell.

A gélek közül sok féle van, ha eszegeti már a blokkod az olajat a gélt akkor érdemes bevetni.
Mivel a henger falára és a dugattyú falára épül fel egy vékony rétegként és így csökkenti a súrlódást a fogyasztást és az olajfogyasztást.
Fémkerámia technológia ami rohadt kemény réteget képez a bevont felületen.

Én a váltómba is tettem próba képen nekem nagyon bevált sokkal könnyebb lett a váltó járása.

Az üzemanyagokba tölthető adalékok az adagolók injektorok tisztítását végzik és a fogyasztás csökkentésben van szerepük.

Remélem kielégítő választ adtam mindenre.
:R

Renault power

(#9162) FerNandor válasza rob210 (#9159) üzenetére


FerNandor
őstag

Azt is néztem. 175/65R14-ben 12686FT ingyenes átvétellel. az jó, nem?

AMD Power: ELF-et írnak mindenhol. Te mit javasolsz?

Szerintem amúgy elég lenne bele a competition 10W40.

szerk.: egyébként 1.5dci-be mennyi motorolaj kell pontosan? és a váltó? 3,4l?

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#9163) Füge007 válasza rob210 (#9161) üzenetére


Füge007
senior tag

Miért kellene 5W30 olaj? Nem követeli ezt meg sem az időjárás sem a motor technológiája (nincs hozzá részecskeszűrő).

10W40 Olaj a gyári előírás 1.5 dCI motorba.

Váltóban meg nem kell olajat cserélni, kivétel megbontásos javítás esete.

[ Szerkesztve ]

Füge

(#9164) Nordik


Nordik
őstag

A kis Clion nem az igazi a hatso ablaktorlo, egyszeruen nem feszul ra az uvegre rendesen.
Probaltam hatra hajtani, de azt se tudtam, sztem be van allva az egesz. Ha csak a lapatot cserelem az gondolom nem oldja meg, az egesz kart kellene amit meg bontobol lehetne beszerezni... Vagy tevedek?

(#9165) rob210 válasza Füge007 (#9163) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hát szerintem a 10W40, ha kopott a blokk, akkor kell bele, amikor elkezdte a 30-ast eszegetni.
De először akkor is 5W40 és nem 10W40 :R

De persze mindenki azt használ amit akar.
:R

Renault power

(#9166) rob210 válasza Nordik (#9164) üzenetére


rob210
Topikgazda

Próbáltad a wd40 ees kezelést?
Befújkálod a rugót az illesztési pontokat, kicsit megjáratod fel le.
Ha bejáratódott és utána sem töröl rendesen akkor valóban csere.

Renault power

(#9167) Nordik válasza rob210 (#9166) üzenetére


Nordik
őstag

Probaltam fujkalni WD40el. A hetvegen minden ilyet atfujkaltam vele.:)
De ez se segitett az ablaktorlon, de azert majd meg megnezem.

Meg lenne meg 1 kerdesem: A motorba van 2 cso ami egymas mellol indul ki. 2 ilyen vastag cso, egyik fembol van es bordazott. Ha tudjatok mirol beszelek, akkor ezeken nem kene mind a ket vegukon valami szoritobilincs szerunek lennie, hogy le ne csusszon a csonkrol?

(#9168) roberto211 válasza rob210 (#9166) üzenetére


roberto211
őstag

Erre tudsz választ mondani mester hogy mitől lehet a problem?? :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#9169) rob210 válasza roberto211 (#9168) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem lehet, hogy a kipufogó ér valamihez oda?
Mert amikor terhelés alá kerül a kocsi azaz felengeded a kuplungot, akkor kezd el rezonálni a kasznival.
Más ötletem nincs látni hallani kéne.
:R

Renault power

(#9170) Nordik válasza Nordik (#9167) üzenetére


Nordik
őstag

Kozbe kideritettem, hogy a legszuro csorol van szo. Szoval a jobb oldali az gumi a masik viszont ilyen bordazott aluminium. Melyik mi celt szolgal? Csak mert ha lehet az alu csovet kicserelnem gumira es lebilincseznem. Ugyanis nincs rajta... es felek elszall.
Hol kapok ilyen csovet egyebkent?

(#9171) rob210 válasza Nordik (#9170) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem tudsz egy képet csinálni?
Mert kicsit zavaros, hogy melyik csövet akarod cserélni.

Erre a csőre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#9172) Nordik válasza rob210 (#9171) üzenetére


Nordik
őstag

Igen! Egyik jobbra lefele megy, az nekem gumi, de csak egy bilinccsel... Gondolom mindket vegere kellene...

A masik ami a kepen is lathato az nekem bordazott alu es nincs rajt bilincs, gondolom ide is kene. Ezt azert gondoltam lecserelni, mert a gumit konnyebb lenne bilincsezni.

(#9173) AMD Power válasza rob210 (#9165) üzenetére


AMD Power
titán

A következő olajam nekem is 5W40. :B

FerNandor: Castro, Xado, Liqui Moly.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9174) rob210 válasza Nordik (#9172) üzenetére


rob210
Topikgazda

Tehetsz rá bilincset de nekem a meganban sincs.
Felesleges, nem esik az onnan le, vagy ha leesik akkor bazira rángat a motor vagy szét van szakadva a motortartó bak.

A másik az, hogyha megnézed az a cső hova megy rájössz nem szereted az égett gumi szagot a motortérből kiszűrődve az utastérben szagolgatni, egy esetleges felgyulladás esetén pedig motorteret oltani. :C :R

Renault power

(#9175) mycso válasza Füge007 (#9163) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Én írtam rosszul, nem 5w30 hanem 5w40 kell a dci-be.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#9176) rob210 válasza Füge007 (#9163) üzenetére


rob210
Topikgazda

:Y :B basszus diesel autó.
Na ezt most tisztességesen benéztem sorry.

Én annyira a benzinesben élek, hogy nocomment.... :B :R

Renault power

(#9177) Nordik válasza rob210 (#9174) üzenetére


Nordik
őstag

Na rakerdeztem autoalkatresz boltba es azt mondtak az alu csore nem kell. Masikat lebilincseztem a biztonsag kedveert.

Olajbol ugyan olyat kene venni amit az elozo tulaj tett bele ha neha utan kell ontogetnem? Markara meg tipusra is jo ha egyezik?

(#9178) AMD Power válasza Nordik (#9177) üzenetére


AMD Power
titán

Mind1 úgy is le lesz engedve.. az a biztos amit te csináltatsz meg rajta.

Castrol, Xado , Liqui Moly... a tiédbe inkább 10W40 kéne már szerintem.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9179) Nordik válasza AMD Power (#9178) üzenetére


Nordik
őstag

Most meg nem lesz olajcsere. azt majd agusztusba kelleni fog muszakikor. Addig szeretnek valami kisebb flakonnal ha utana kell tolteni. Ilyen esetbe hogyan jarjak el?

(#9180) FRENK1988 válasza Nordik (#9179) üzenetére


FRENK1988
veterán

ugyanolyat ami a motorban van

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#9181) Nordik válasza FRENK1988 (#9180) üzenetére


Nordik
őstag

Akkor rakerdek az eladonal. Koszonom!

(#9182) Laraxior


Laraxior
titán

Premium benzinbol melyiket szereti a Renault? Ma tankoltam bele Evo-t a MOLnal, de ha annyira nem birja akkor hanyagolnam. Anno a Peugeotom az OMVs benzint nagyon szerette, gondoltam kiprobalok ennel is valami jobbat mint a 95os,artani csak nem art. Tulzasba ugyse viszem :DD
Amugyis csak a MOLnal tankolok, lehet valtani kene? Szomszedban van mellettunk.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9183) AMD Power válasza FRENK1988 (#9180) üzenetére


AMD Power
titán

Ha egy mód van igen.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9184) rob210 válasza Laraxior (#9182) üzenetére


rob210
Topikgazda

Én a lukit ajánlom, hiába pocskondiázzák nekem többet megy el a kocsi a lukis benzinnel mint bármi mással.
:R

Renault power

(#9185) AMD Power válasza rob210 (#9184) üzenetére


AMD Power
titán

Én is szeretem azt a benyát. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9186) Laraxior válasza rob210 (#9184) üzenetére


Laraxior
titán

:K ezert kerdeztem, mert pl az omv-t mintha megintcsak nem ajanlottak volna a Renaultosok. Legkozelebbinel ranezek a Lukoilra. :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9187) rob210 válasza Laraxior (#9186) üzenetére


rob210
Topikgazda

Oké de akkor mérd a kilómétert előtte csak, hogy tapasztalsz-e különbséget.

Nekem ugye 60literes a tankom és kb 30-35 kilóméterrel többet mentem a lukival mint a MOL-al. :W A piros lámpa felvillanásáig.
:R

Renault power

(#9188) g.gergo válasza mycso (#9157) üzenetére


g.gergo
senior tag

Üdv,

1.5 dCi-be az 5W40 SM/CF kell.
Váltóba kettő db. tubus kell. Ebből inkább spay-t vagyél, azt könnyebben befújod a helyére.
Lehet a motorolajba is rakni ilyet, illetve az üzemanyagba ilyet, ami nagyon jót tesz a cr pumpának és a csúcsoknak. Ha már nagyon ingadozik az alapjárati nyomás, akkor kb. 1500 km utána tegyél bele mégegyet.

[ Szerkesztve ]

(#9189) Nordik


Nordik
őstag

Talaltam egy hibat a Clioban. A jobb oldali fenyszoro kicsit feljebb vilagit a kelletenel. Rakerdeztem az eladonal es mondtak, hogy mar autoszerelovel probaltak beallitatni, de valami elvan benn torve. Azert ne probaljam meg megiscsak valahogy lejjebb allitani? Vagy vigyem el autovillamossagihoz?

(#9190) rob210 válasza Nordik (#9189) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ebben a billentés elektromos vagy ez még kézi állítású ?
Szvsz ha kézi állítású akkor elég egy két alátétet betenni és máris méterekkel lejjebb világít.
Én a Golfon oldotta meg így anno mert eltört a spiáter a házban és az egész mechanizmusom od lett.
:R

Renault power

(#9191) Nordik válasza rob210 (#9190) üzenetére


Nordik
őstag

Kezi allitasu. Sajna az allito nem mukodik, gondolom e miatt. Koszi a tippet, megprobalok allitani rajta. Csak az a baj, hogy a bal oldali mozog is kicsit, de a jobb az be is van allva...

(#9192) rob210 válasza Nordik (#9191) üzenetére


rob210
Topikgazda

Pedig az nem működhet állítsd be fixre lehet ugyan oda fog világítani:)
Vagy ami még jobb keress bontóban cseredarabot ezekért már nem kérnek sokat.
:R

Renault power

(#9193) zsizsef


zsizsef
senior tag

Üdv Urak!
M2 okoskerék kedvezményes vásárlásában tud valaki segíteni?
30% százalékom van, ha ettől tud valaki jobbat privátban kereshet.
Köszönöm!

(#9195) AMD Power válasza rob210 (#9194) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem se ez se az nem jön be. Ennyi pénzért ez sem kéne. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9196) biker


biker
nagyúr

van egy 1,5dci szekér, kisebb zúzás volt az elején, szereléskor valamivel (pl 1,5l plusz olaj?) hazavágták a turbót. Konkrétan csak teljes üzemmeleg állapotban (addig nem) elkezdi azt, hogy mikor szinte terheletlenül fut (pl 4-ben 50-el megyünk városban hosszan) vagy motorféknél, ad egy lefújó szerű hangot, és onnantól elkezd ordenáré módon visítani.
Innentől a gázpedál nyomogatására a turbó fordulatszáma változik, ill. a visítás hangereje változik (gondolom a VGT elem szabályozgat) de a motor fordulatszáma nem nő, nincs erő a motorban
Nem okád füstöt mint a VW pdtdi-k mikor elszáll a turbó
és innentől így marad addig, amíg kuplungot ki nem nyomom, le nem esik a fordulatszám alapjáratra, és ekkor elhallgat ugyanolyan hirtelen elzáró hang kíséretében, betehetem sebességbe, és húz ismét a motor, rendesen

zaj

A fenti linken a hangfelvétel, 1:58-ig normál, ott jön a hirtelen váltás, ez konkrétan a maglódi körforgalom előtt 3-ban motorfékkel rágurulás volt kb 40-ről, és innentől csak a visítás, kiraktam üresbe, megpumpáltam, hogy hallható legyen, majd megvártam, hogy leessen a fordulat, 2:24 körültől rendes hang ismét

A levegő nyomócsövek, intercooler volt szétszedve, kitakarítva, meg az EGR szelep és ott 1-2 cső, 600kg szutyok kitakarítva.

Olyat is hallottam máshol, ahol hasonló zajt mutattak, hogy kipuffogó repedt és ha épp kiszelel, akkor csillapítatlan lesz a kipuffogó ág, és szétpörög a turbó, nem tudom....

Ami kérdés, hogy merjek erőltetni, vagy szét tud úgy esni, hogy ott megáll ahol van? mert van egy fontos ügy, ami miatt kb 2x 140km-t kellene vele menjek (70% M%-ön)
Vagy csak turbó csere után?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#9197) rob210 válasza biker (#9196) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem vagyok jó dieselekben de tudomásom szerint minden modern turbós dieselben van egy lefújó szelep ami a túlnyomást szabályozza.
Nem lehet hogy ez a szelep ragad neked be?

Mert a mechanizmus a következő motorféknél a turbó túltermelését ezen a szelepen keresztül engedik ki, ami ha leesik a fordulat visszaáll, de ha még vissza nem eső fordulatnál újra odalépnél a turbó pörög adná a plusz szuflát csaknem tudja, mert a szelepen keresztül távozik a nyomás.

Szóval nem biztos, hogy a turbó vagy bármi más hibás lenne lehet csak alaposan ki kéne a szelepet takarítani.

De mondom én nem értek a dieselekhez!!!

Renault power

(#9198) biker válasza rob210 (#9197) üzenetére


biker
nagyúr

elvileg VGT turbón nincs wastegate szelep, se blow off szelep

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#9199) rob210 válasza biker (#9198) üzenetére


rob210
Topikgazda

A tünetek és ismeretem alapján én egyértelműen erre gyanakodnék, de mint írtam nem értek a diesel turbókhoz.
:R

Renault power

(#9200) g.gergo válasza biker (#9196) üzenetére


g.gergo
senior tag

Üdv,
Én ezzel 1 métert nem tennék meg a következők miatt. Ha a turbó tengelyét kenő motorolaj átjut a turbó rossz tömitésén és a légtorokba kerül, a járó motor beszívja azt. Kulcs elfordít, de a motor jár tovább hatalmas füsttel, hanggal és egyre jobban el kezd pörögni. Konkrétan addig forog a motor míg szét nem esik, vagy el nem fogy az olaj és kenés hiányában csapágyak tömkelege sül be és szorul meg. És ilyenkor nincs elekronika sem, ami leszabályoz. Két megoldás lehet: futás az autótól minnél messzebb, vagy valahogy megpróbálni lefullasztani, lefolytani pl. kuplunggal, ami ilyenkor szintén nagy eséllyel ég le.

Gyakorlatilag ez történik vele. Őt nem sikerült lefullasztani. :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.