Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10951) Kornel válasza AMD Power (#10950) üzenetére


Kornel
veterán

És ha nagy? Legalább van hely, ha kell :)
Megint én is a megane felé hajlok, de marad a benya, dízel túl rizikós.

(#10952) AMD Power válasza Kornel (#10951) üzenetére


AMD Power
titán

Az esetek 80% meg a Polo Classic is "nagy". Nincs kihasznalva meg ez a meret sem.

Mondjuk a jobb pakolhatosag az 5 ajtos M2 mellett szol.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10953) FerNandor válasza Reaper04 (#10942) üzenetére


FerNandor
őstag

talán ez alapján be tudod azonosítani:
[link]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#10954) FRENK1988 válasza Kornel (#10949) üzenetére


FRENK1988
veterán

7,5 város/5,8-9 országúton/ emberi temmpóban (100-110) meg 5re tudtam eddig letornázni

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#10955) Kornel válasza FRENK1988 (#10954) üzenetére


Kornel
veterán

tehát akkor 100-110 között 1,4-es motorral tudnám tartani a 6 literes átlagot?

(#10956) AMD Power válasza FRENK1988 (#10954) üzenetére


AMD Power
titán

Teljesen jó a fogyasztása....hány kg a Classic?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10957) AMD Power


AMD Power
titán

Ötéves klímás autók egymillióért: Astrát vagy mást?
Piaci körkép: fiatal, klímás, egymillióig

Még az is erős jel, hogy az VW-konszern olcsóbb, azaz nem is német tagjai is negyedmillió kilométer felett jutottak a listára.

Elég nevetséges.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10958) FRENK1988 válasza AMD Power (#10956) üzenetére


FRENK1988
veterán

Az enyém MII sedan az 1120 havernak van Classicja megérdeklődöm tőle ha itt nem lesz válasz

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#10959) Nordik


Nordik
őstag

Ma kapott új gyertyákat a kis Clio, de sajnos az alapjárat ingadozás nem szűnt meg. Pedig gondoltam erre is, hogy ettől lehet, a boltos faszi azt mondta diagnosztika kéne.

A gyertyákhoz visszatérve. Csábított az eladó, hogy nem rég volt cserélve gyertya, teljesen jók. Én azért sorba mindent kicserélgettem, ez most került sorra. A lényeg, hogy Ford-ba való gyertya volt benne, tömítés nélkül, azt mondta a boltos szaki, hogy csoda ki nem fújt mellette és hihetetlen módon szét volt égve, ugye hőfokja is sokkal magasabb volt... Nemértem komolyan mondom hogyan lehetnek ilyen barbár emberek...

(#10960) AMD Power válasza FRENK1988 (#10958) üzenetére


AMD Power
titán

1120kg? Az szép... gondolom a Classic nehezebb vagy 40-50kg-al.

Nordik: Én már sajnos semmin nem lepődök meg. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10961) hossszú


hossszú
őstag

Espace 3 kéziváltóba milyen minőségű olajat és mennyit kell venni.
A múlt héten kicseréltettem a vezérműszíjat az összes kacatjával együtt plusz a motorolajat és az összes szűrőt, már csak a váltó olaj van hátra.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#10962) Josi válasza tresh (#10939) üzenetére


Josi
aktív tag

Én az apósnak ezt hajtottam fel:

Megane

Néztünk M II-t is, de ez olcsóbb volt, sokkal jobb állapotú, keveset futott, és 1 éve cserélték a vezérlést.
És ez a felszereltség bőven elég neki.
És nem utolsó szempont volt, hogy nem kellett sokat autózni érte.

[ Szerkesztve ]

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#10963) rob210 válasza Nordik (#10959) üzenetére


rob210
Topikgazda

Akkor viszont ha most belevaló gyertyát kapott a kis öreg akkor nem tűnt fel, mennyivel dinamikusabb lett?

Renault power

(#10964) Nordik válasza rob210 (#10963) üzenetére


Nordik
őstag

Nem tapasztaltam változást.

Viszont ez az alapjárat dolog továbbra is aggaszt, nem tudom merre felé induljak el.

(#10965) rob210 válasza Josi (#10962) üzenetére


rob210
Topikgazda

Jó választás egy ilyet én is bevállalnék.
Megmondom őszintén nekem ez jobban tetszik a II-nél.
Vagy 1-es vagy 3-as, csak a 3-as marha drága még.

Illetve az új Thalia is nagyon bejön nekem:)

Renault power

(#10966) AMD Power válasza Josi (#10962) üzenetére


AMD Power
titán

El tudnám viselni az biztos. :B

Rob210: Az új Thalia és a MIII is álom sajnos az ára miatt.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10967) rob210 válasza Nordik (#10964) üzenetére


rob210
Topikgazda

Akkor neked ott valami komoly gondod lesz meny el vele szerelőhöz, azt te otthon nem fogod megoldani.
Ha egy belevaló gyertya nem okoz érezhető különbséget a bele nem illő gyertyához képest akkor nem akarlak elkeseríteni de valami nagyobb gond lesz.
Én amikor a régi gyertya helyett betettem az újakat, nekem típus azonos volt benne, most is az van, érezhetően jobban gyorsult. :R :F

Renault power

(#10968) AMD Power válasza rob210 (#10967) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem is illene majd lassan új gyertyákat rakni az autóba.

Úgy legyen!! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10969) rob210 válasza AMD Power (#10966) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hát ha bejönnek a dolgaim akkor nekem 3 éven belül az új Thalia elérhető lesz.
Addigra esik annyit az ára, meg össze tudok kaparni annyi lóvét :B ha minden úgy alakul ahogy most kínálkozik.
Meg ha bírom erővel.

Renault power

(#10970) Nordik válasza rob210 (#10967) üzenetére


Nordik
őstag

Mi lehet akkor? Nincs tipped? :U

(#10971) AMD Power válasza Nordik (#10970) üzenetére


AMD Power
titán

Renaultclub kérdez rá a Clio topicban. Hátha tudnak valamit a fiúk.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10972) rob210 válasza Nordik (#10970) üzenetére


rob210
Topikgazda

Sorolom.
Hőgomba, generátor, vezérlés, fals levegő, injektorfej, dugulás a rendszerben betegeskedő benzinpumpa, elektromos kontakthiba, beszívott levegő hőmérséklet jeladó.
Szóval sok minden.
:F

Renault power

(#10973) Nordik válasza rob210 (#10972) üzenetére


Nordik
őstag

Hmmm és ilyen sok lehetőségből egy szerelő hogyan szűri ki, hogy mitől lehet? Tudnak diagnosztikát csinálni, ahogy a boltos bácsi mondta?

(#10974) mycso válasza FerNandor (#10937) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

más.. itt írt valaki asszem 400.000Ft-os kuplungcserét, azért az kicsit beb@szna, ha annyi lenne :DDD

Hát ne kelljen neked, de ha kellesz, akkor be fog b@szni. Ha nem is 400K, de egy olyan 250-300K.
A kuplung "nem drága" (100k-ból megvan szereléssel), viszont ha már a kuplung megadja magát, akkor ott szokás a kéttömegű lendkereket is cserélni, az pedig többszázas tétel...

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#10975) AMD Power válasza mycso (#10974) üzenetére


AMD Power
titán

Ez pontosan így van. Tesómnak nem rég cserélve a kuplung és a kéttümegűt.... 50% kedvezménnyel és ismerős szerelés által állt meg kb olyan 180e körül. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10976) rob210 válasza Nordik (#10973) üzenetére


rob210
Topikgazda

Tapasztalat szükséges szerszám műszer és persze a diagnosztika.
Ezeknél az idősebb autóknál egyébként csak a cserélgetés visz eredményhez, mert a diagnosztika a butácska komputer miatt még nem sokat mutat.
Az én fedcompom is elég butácska még, a 16 szelepeseké már értelmezhető pontos hibajeleket ad amiből kiszűrhető mi mi miatt van.

Szóval én ezért írtam, hogy ez otthon túl sokba kerülne.
Ha olyan szerelőhöz viszed aki ért is a dolgokhoz, az meg fogja ezt a problémát oldani.

Egyébként a lambdaszondát az előbb kihagytam, azt otthon is hamar ki tudod szűrni.
Vedd le a csatlakozót a lambdaszondáról indítsd be a gépet és hagyd bemelegedni, ha úgy is azonos lesz a viselkedés azaz lehúzótt csatlakozással sincs változás akkor értelemszerűen nem működik és csere vagy tisztítás érett.
:R

Renault power

(#10977) tresh válasza Josi (#10962) üzenetére


tresh
addikt

Majdnem ilyenem van csak pont a váltás előtti év (98) 1.6 csapott seggű,nagyon szeretem mert jó gép csak a klíma hiányzik néha.Illetve egyre többet mászkálok a városba és egy 1.5 dci elég lenne nekem nem sietek sehová de az a bajom hogy az én megane-omba is kemény 88ezer km van tip top és sajnos nem adnának annyit érte amennyiért megválnék tőle mivel tényleg hibátlan.Viszont egy kisebb cirkáló is elég lenne pl clio 1.5 dci klimával de azoknál az elő élet kérdéses illetve inkább az hogy mennyire figyeltek oda rá. Nem tudom mi legyen még agyalok folyamatosan megéri e váltani :B

(#10978) AMD Power válasza tresh (#10977) üzenetére


AMD Power
titán

Megertem,h hianyzik a klima! En sem vennek mar klima nelkuli autot. Nyaron nagyon jo ha van, telen meg meg jobb. Fel perc alatt paramentes a kocsi. De pl most vasarnap a viharban is akar "eletmento" volt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10979) Josi válasza tresh (#10977) üzenetére


Josi
aktív tag

Az enyém 2000. évi 5 ajtós picit több km-rel (148 ezer)
Most, hogy beszereltettem a gázt, szinte annyi az üzemanyagköltség mintha dizellel járnék. :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#10980) Josi válasza AMD Power (#10978) üzenetére


Josi
aktív tag

Jó a klíma.
Keresésnél az egyik fő szempont a klíma megléte volt.
Mivel após ügyvédkedik, nem mindegy hogy milyen állapotban megy tárgyalásra ebben a melegben :)
A sok elektromos kütyü nem volt szempont, sőt inkább hibaforrásnak tekintettük, így minimális extrák vannak benne.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#10981) AMD Power válasza Josi (#10980) üzenetére


AMD Power
titán

Engem jelen pillanatban nem sok extra erdekel. Ami kell nekem minimum a kovetkezo automban!

Szervo, kozponti, min 2 lufi, klima. Meg valami! Min 4* toresteszt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10982) tresh válasza AMD Power (#10981) üzenetére


tresh
addikt

A klímát leszámítva ez mind meg van, ha teszek bele gyári klímát érdekel a megane-om ? ;] Csak vicceltem :D Amúgy most még a tech run -os 1.4 16v cliokkal szemezgetek bár avval se biztos hogy sokat nyernék viszont az asszonynak is tetszik és talán parkolni is könnyebb neki vele ha ő vezet :)

(#10983) FerNandor válasza mycso (#10974) üzenetére


FerNandor
őstag

tényleg jó árban vannak. de az tuti, ha nekem tönkremenne, nem vennék újat. németeknél van pl használt, 140ezret futott 1 éves garival 100euroért.. a 106lovasba való.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#10984) tresh


tresh
addikt

Na ma volt időm kicsit turkálni a neten és találtam egy egész jó kis német fórumot ami csak meganeokkal foglakozik. A legjobb rögtön választ kaptam a kérdésre mi a különbség az én 8szelepesem ami 75 le és a 90 között illetve hogy lehet belőle 90 pacisat csinálni a válasz egyszerű hengerfej csere. Ez most csak azért bosszant mert nem rég csináltam meg a teljes motor felújítást(mert egy kicsit szivárgott az olaj a HF tömítés alól, de én ugy voltma vele nem játszok az ördöggel szóval csere lett) és ha ezt tudom már a 90 lovas HF teszem fel..na nem baj most keresgélek hátha lesz valami jó bontottan :D

ja és az oldal :[link]

(#10985) rob210 válasza tresh (#10984) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nagyon jó már csak németül kéne tudni hozzá:)
:P

Renault power

(#10986) FRENK1988 válasza rob210 (#10985) üzenetére


FRENK1988
veterán

[link]

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#10987) tresh válasza rob210 (#10985) üzenetére


tresh
addikt

Szívesen segítek ebben elég jól beszélem a német nyelvet. De a chrome is tudja fordítani ami arra hogy megértsd teljesen jó. De ha esetlegesen lenne valami műszaki kérdés én felteszem nekik, mivel jóval nagyobb közösség sok tippel trükkel.

(#10988) mycso válasza FerNandor (#10983) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Hol? Mert engem lehet érdekelne, ha valóban vállalnak rá garanciát.
Nekem lassan kuka a kuplung és a kéttömegű is.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#10989) AMD Power válasza tresh (#10982) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem csak 3* van de azon kivul minden.:) Ami meg szempont lesz az a kora. 2002-03 regebbi autot sem fogok venni. En ugy vagyok vele,h az "uj" autom min 5 evvel legyen ujabb mint a jellenlegi.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10990) FerNandor válasza mycso (#10988) üzenetére


FerNandor
őstag

[link]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#10991) AMD Power


AMD Power
titán

Apa felizgul egy doboztól - Dacia Lodgy-teszt

Teljesen mértékben vállalható modell... sok apuka fogja ezt választani. És ez nem csak Mo-n lesz sikeres.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10992) FerNandor válasza AMD Power (#10991) üzenetére


FerNandor
őstag

múltkor láttam egyet a temetönél, le is fényképeztem nektek :D késöbb felrakom.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#10993) AMD Power válasza FerNandor (#10992) üzenetére


AMD Power
titán

A teszt alapján nem kicsit vállalható.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10994) t1 válasza AMD Power (#10993) üzenetére


t1
addikt

Szerintem is, tök jópofa :))

(#10995) Nordik válasza rob210 (#10976) üzenetére


Nordik
őstag

A lambdaszondát a motortérben a kifufogó leömlőnél keressem ugye? Ez inkább elől a hütő vagy a tűzfal felé lesz?

Egyébként az alapjárati motor gyújtásnál egész szépen mozog ha benyomom, szépen visszamegy. Szóval nem hinném, hogy az a gond.

Valamennyire az új gyertyáktól jobb lett a helyzet úgy veszem észre. De nagyon fura mert mintha nagyon keveset hullámozna inkább az alapjárat, megy olyan 1100-on meleg motornál, de mindig picit leesik 1000ig és vissza. Ezt folyamatosan csinálja, mintha valami nem tudná eldönteni, hogy mennyi legyen az alapjárat. :)

[ Szerkesztve ]

(#10996) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Olajat szertnék cserélni az autómban.Megane 2 1.4 16V.Nézegetem neten a 5W30 és 5W40-es olajakat nézegetek ELF,Total,Mobil 1 márkákat.Az ELF igaz hogy gyári ajánlású,de nem ismerem,én mindig Totalt használtam a Daciába.A Mobil 1-et ismertem,jó olaj de azt hittem hgy iszonyat drága.Most hogy utánanézegettem,észrevettem hogy szinte egy árban vannak.
Na most akkor melyiket vegyem?

Totalnál meg olyan változatok vannak aiket szintén nem ismerem.Eddig a Total Quartz 9000 5W40-es használtam más autónál,de már van Quartz Future és Quartz Ineo ECS.Ezek miben külömbözhetnek?

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#10997) rob210 válasza Nordik (#10995) üzenetére


rob210
Topikgazda

100-as ingadozással ne is törődj.
Azt az enyém is csinálja, mivel ezek a motorok még kényszer vezéreltek nem lehet őket jobban beállítani.
Hangolni lehet, hogy finomabb legyen, de ha menet közben nem ingadozik illetve a vezetés közben nincs érezhető hullámzás dadogás, akkor ne foglalkozz vele.:)

Tedd be 1-esbe és szépen gázadás nélkül kuplung csúsztatással indulj el, ha gáz nélkül alapjáraton egyenletes(terhelt állapotban) akkor nincs vele gond, ha menet közben is ingázik akkor azt még ki kell találni mi lehet a gond.
:C

Renault power

(#10998) AMD Power válasza Ghandi (#10996) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem nagy kulonbseg a Total vagy a Mobil 1 kozott nem lesz. Sot szerintem tok mind1.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10999) Ghandi válasza AMD Power (#10998) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Én egyébként ugy tudom hogy a Total és az ELF ugyan az a cég,szoval számottevő külömbség nem nagyon lehet.
És a Total quartznál a Future és a Ineo mi lehet? Csak ujabb technológia vagy ezek valami speciálas olajok lehetnek?

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#11000) lorcsi


lorcsi
veterán

megane 2-höz szeretnék első ablaktörlő lapátokkat
miylet érdemes?

ezeket elég túlzónak érzem :(

ilyet találtam még hogy (szintén a vaterán):
univerzálist 700-ért
és NEXUS MONSOONt 772-ért

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.