Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) Nordik válasza tresh (#9900) üzenetére


Nordik
őstag

Én tegnap 500Ft-ért vettem darabját a Sparba. :D Valami Bottari a márkája. Remélem beválik ez az újfajta, flexibilis megoldás.

Honnan lehet megállapítani egyébként, hogy még jó az ablaktörlő lapát? Ugyanis nekem az eladó azt mondta, hogy szinte újak mikor megvettem a kocsit. Ahhoz képest az én oldalamon csíkozott kicsit és hangos is volt. Kinézetre se tűntek újnak.

(#9902) tresh válasza Nordik (#9901) üzenetére


tresh
addikt

Hát a vadi új is csíkozhat...ez a bajom mert ugye sz@r a gumi minőség nincs benne szilikon és nem töröl szépen...próbáltam már sok fajtát de annyira rossz a minőségük...ablakmosó folyadék kikezdi őket meg az időjárás...megtöredezik a gumi stb és utána már mindenre jó csak ablakot törölni nem :( Ezért vagyok én is tanácstalan mert mind1 hogy 500ft ért veszem vagy 5000ért mindig hamar feladják a harcot...ezért gondoltam mi lenne ha csak a gumicsíkot venném bele mert azt hiszem az enyémen lehet cserélni a lapáton :)

(#9903) Nordik válasza tresh (#9902) üzenetére


Nordik
őstag

Hmmm, akkor lehet nem is kellett volna vennem. Fenébe. Na mind1, 1000Ft nem vág földhöz. :U

Mellesleg jobban is néz ki ez a flexibilis. :))

[ Szerkesztve ]

(#9904) tresh válasza Nordik (#9903) üzenetére


tresh
addikt

Végül is jó vétel volt az mert [itt] a gumicsík is 200-350 ft között van...bár lehet meg kérdezem nincs e folyó méterben nekik lehet úgy jobban kijövök :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9905) rob210


rob210
Topikgazda

Urak összefoglaló hozzászólás jön válogassa ki mindenki a magáét:)

Az ablaktörlőben a gumi kicserélése szvsz egy hatalmas cumi.
Jobban megéri lecserélni. :U (lustaság fél egészség)

Ezek a gerinc nélküli flexi ablaktörlők szép csendesek és nagyon jól törölnek amíg ki nem reped vagy meg nem szakad az él rajtuk.
Ami kb. 3 hónap.
A jó minőségű pedig 4-5ezerbe kerül.

Én Tescóssal jártam így, de azt amit te vettél dicsérik, hogy állítólag jó. Remélem szerencsével jársz. Kinézetre valóban jobb a gerinc nélküli flexi lapát.

A benzinszűrő cseréje gyorscsatik oldásával történik, ha elég sóher vagy teszel alá egy kis flakont amiből vissza tudod önteni a benzint.:)

Szűrőből legyen az bármilyen is én csak és kizárólag MANN-Filtert veszek. Ez ugyan az a minőség mint a gyári aok esetben jobb.

A szűrő cseréje után készülj fel, hogy lefullad az autó amíg a nyomást felépíti.
Én is kicseréltem beindítottam felpörgött lefulladt.
Utána 3-4nyiki-nyiki és minden szépen helyreállt.

Renault power

(#9906) tresh válasza rob210 (#9905) üzenetére


tresh
addikt

Szóval akkor még mindig agyalhatok mi legyen a lapáttal...
Amúgy MANN-Filter-t javaslom én is, legjobb :)

(#9907) Nordik válasza rob210 (#9905) üzenetére


Nordik
őstag

Köszönjük az összefoglalót! :)

(#9908) rob210 válasza Nordik (#9907) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem akartam, hogy megvádoljanak hozzászólás vadászattal:D
:C

Renault power

(#9909) tresh válasza rob210 (#9908) üzenetére


tresh
addikt

Megvédtünk volna ;]

(#9910) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Na kérem készen is vagyok!
Kiszedtem a trafókat,letisztítottam,majd bezsugorcsöveztem.Kivettem a gyertyákat,megtisztítottam öket majd beállítottam a hézagot 0.8mm-re de nem nagyon volt ez nagyobb,max kicsivel,de 1mm nem volt.Minden csatlakozót kontaktsprayel kitisztítottam alaposan maij összeszereltem.
Az eredmény ugyan az :(

rob210 : Igen együtt világit a motor kontroll lámpa és a Service lámpa is,de nálam azt is kell tudni hogy egy takarítás alkalmával az egyik ülés kábeljét jól megmozgattam és azóta ugy érzékeli mintha valami baj lenne a légzsákkal.Na azóta a légzsák lámpája és a Service lámpa is világít,most csak ehez jött hozzá a motor kontroll lámpa is :( Na mindegy akkor ezekszerint marad a szervíz ahol komputerre rakják :(
Nem tudjátok hogy a Maglódon lévő Zoli nevezetü Renaultos szerelőnek van gépe hozzá? Vagy egy rendes szervíz mennyit kérhet el hibafeltárásért?

A trafónak utána néztem Bárdinál is,ismerősnek 40 valahány százaléka van,de még azzal is drágább lenne mint 7500.Ennyiért én is csak ugy tudok szerezni ha 12db trafót veszek egyszerre ls akkor jön ki darabja 7500Ft-ra.De nekem annyi azért túl sok lenne,kellene hozzá még pár renaultos kolléga,egyébként darabja 9500Ft

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#9911) rob210 válasza Ghandi (#9910) üzenetére


rob210
Topikgazda

Igen Zoli rendelkezik eszközzel.
Nekem is ő hangolta a gyújtásomat injektoromat gépről.

Meg amúgy is érdemes hozzá elmenni , mert szerti a renaultokat és szívvel szakértelemmel szereli, nem csak úgy na megint egy francia.
Neki szívügye a renault:)

No és ami még fontos nem is kér érte sokat.
:R

Renault power

(#9912) AMD Power válasza tresh (#9891) üzenetére


AMD Power
titán

De jól néz ki.... :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9913) FerNandor válasza rob210 (#9911) üzenetére


FerNandor
őstag

szia,
annyit írja mindenki a Zolit... meg tudnád adni a telefonszámát? hátha egyszer kell, bár úgy tudom BP körül van valahol, szóval nem éppen a közelemben van, de ha egyszer kéne menni, akkor mennék. annyira dícséri mindenki :) fiatal egyébként?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#9914) rob210 válasza FerNandor (#9913) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ment a privát.
Nem véletlen írjuk hidd el.
Nekem 5 perc alatt beállította a gyújtás injektor és minden féle egyéb vezérlési problémámat.
:R

Renault power

(#9915) Josi válasza rob210 (#9911) üzenetére


Josi
aktív tag

Meg lehet nápolyizni és meggymárkázni :))
/Ha viszünk, mert ő szereti/

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#9916) Ghandi válasza rob210 (#9914) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Értem,köszönöm,ha lehet én is elkunyerálnám Zoli elérhetőségét :) Nekem nincs messze Maglód.
Egyébként az ilyen szerelő ritka.Eddig akár hány szerelőnél voltam,mindegyik jaaaaj megint egy francia.Még ha igaza is lenne akkor is! Nem hogy örülne neki hogy javítatni akarom az autómat.Azzal nem lesz jobb ha lehordja az autómat a sárga földig,max annyi hogy nem oda viszem javittatni.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#9917) Reaper04 válasza Ghandi (#9910) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Szia!
Ha csak a visszajelző lámpa és a service világít akkor akár hátsó lambdaszonda is lehet.
Nekem is világítanak, és ez a hiba.

Semmit nem vettem észre az autón. Nem rángat, nem fullad, semmi. Minden oké. A fogyasztás sem változott.

Mégis több helyen is megnézettem, az a baj. Cserélni kell.

Ettől függetlenül az a biztos ha megnézeted, ott kiderül úgy is.
Nálam ez a kettő lámpa ez miatt világít :U

(#9918) Nordik


Nordik
őstag

Uzemanyagszuro kicserelve! Nem volt olyan egyszeru, nehezen jott le a gumicso az elozorol, illetve ez a meghuzhatos bilincs van rajta. Sajnos nem tudtam megallapitani, hogy az elozo mennyire lehetett regi... Sokan irtak, hogy egy uzemanyagszuro csere sokat dobhat az auto teljesitmenyen, mivel rendesen kap benzint, hat kivancsi leszek. :)

(#9919) Ghandi válasza Reaper04 (#9917) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Na egyre jobb :( kár hogy ez nem olyan mint az Opeloké,ahol a villogásokból be lehet azonosítani hogy mi lehet a baj,
Hátsó lambda szonda? Miért mennyi van? Azt hittem abból csak egy szokott lenni,és ez a szonda hol található pontosan?Gondolom jól el van dugva és legalább 4burkoló lemezt kell leszedni hogy lássam,de a szereléshez le kell szedni a teljes kipufogó leömlőt stb ;]
Egyébként miket jelenthet ha világit a motor kontroll lámpa? Ezekszerint már lehet trafó,lambda szonda,evr szelep(egyébként az nem csak dizelekben van?) és még?

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#9920) rob210 válasza Ghandi (#9919) üzenetére


rob210
Topikgazda

EGR nem evr és nem csak dieselekben van.
Az EGR szelep a kipufogó gázok robbanótérbe való visszajutásáért és szabályozásáért felel.
Ettől a fogyasztásod és a kibocsátásod lesz jobb.
Csak a benzinesekben kevesebbszer szokott probléma lenni vele, mert kisebb a korom képződés ami lerakódik.

A hátsó lambda pedig a katlizátor mögé van bekötve.
Dupla ellenőrzés.
De jó lenne tudni mikori évjárat a tiéd, mert az lehet, hogy még csak 1 szondás.
:R

Renault power

(#9921) Ghandi válasza rob210 (#9920) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Mindig tanulok valamit.EGR szelep és két lambda szonda.
Már kezdek ugy belejönni ennek az autónak a szerelésébe,ezért megkérdezném hogy hol találom a EGR szelepet?
Nekem egy 2004-es 1.4-es 16szelepes Meganom van

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#9922) Reaper04 válasza Ghandi (#9921) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Akkor gondolom Megane II :)
Akkor van nekijje hátsója. Kettője van csak, egyik az amiről "mindenki" tud, másik meg ez :)
(de asszem van több szondás autó is)
Hogy hol található?

Befekszel a kocsi alá és a motortól a kipufogót követve kb. az első ülések előtt lehet. Látni fogod, könnyű beazonosítani:
- Kiáll a kipufogóból egy kis rúd :D Meg még pár drót van hozzá, plusz egy csati.

(#9923) AMD Power


AMD Power
titán

Maradjunk inkább az autónál....

Mennyibe fáj elutazni a tavainkhoz?
Vár a vízpart! Autóval, busszal vagy vonattal olcsóbb az utazás?

A kényelemről , a rugalmasságról stb ne is beszéljünk.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9924) Füge007 válasza AMD Power (#9923) üzenetére


Füge007
senior tag

Vagy inkább a repülőnél, a kedvenc vízpartjaim, még autóhoz is túl távol vannak :D

Füge

(#9925) rob210 válasza Füge007 (#9924) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hova jársz te hawaira?:D

Renault power

(#9926) Füge007 válasza rob210 (#9925) üzenetére


Füge007
senior tag

Egyiptom,Dahab, Blue Hole.

[ Szerkesztve ]

Füge

(#9927) AMD Power válasza Füge007 (#9924) üzenetére


AMD Power
titán

Jaj ne is mond.

Tavaly ezeket a helyeket látogattuk meg: :R

Ebben az évben semmi nem lesz. Tanfolyam + új munkahely. Sebaj majd jövőre. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9928) Füge007 válasza AMD Power (#9927) üzenetére


Füge007
senior tag

Mind1 csak sós víz legyen és merülhessek :D . azért Egyiptom a szívem csücske, mint annyi sok más búvárnak.

Füge

(#9929) rob210 válasza AMD Power (#9927) üzenetére


rob210
Topikgazda


Tudtok élni én ide jutottam el 2X, de az is maga a menyország volt a MAgyar helyekhez képest.
Nem a kifosztásomról szólt a nyaralás, hanem valóban a pihenésről.
Ez itthon miért nem működik azt nem tudom.:(

Renault power

(#9930) Füge007 válasza rob210 (#9929) üzenetére


Füge007
senior tag

Horvátország a másik kedvenc helyem, ott is a merülés miatt, illetve anyai ágon onnan származom. Igen, nálunk semmi nem működik normálisan, és ez a helyzet, csak romlik! De szerintem hagyjuk is a témát, ugyanis ártalmas az egészségre.

Igen az a röhej, hogy Dalmáciát annyiból kihozom mint a Balatont.

Füge

(#9931) rob210 válasza Füge007 (#9930) üzenetére


rob210
Topikgazda

A képen látható Görög tengerpart nekem 8éjszaka 10 nap 45.000.- ban volt utiköltséggel és szállással.
Apartmanban voltunk nagyon f@sza volt.
A kaját meg megoldottuk étteremből, mert nem volt horror meg főztünk a kecóban.

Azért az vicces volt amikor beültünk hajnali 2kor az étterembe és a pincér 2másodperc alatt mosolyogva kedvesen hozta az étlapot.
A kaja finom volt és az árakról csak annyit, hogy 4 en ettünk ittunk bazi jól laktunk és az egészért 29 eurót fizettünk borravalóval együtt.
:W Magyarország én így nem szeretlek....... :W

Renault power

(#9932) Füge007 válasza rob210 (#9931) üzenetére


Füge007
senior tag

Érdekes Görög és Spanyol eddig még kimaradt a repertoárból, pedig ott is vannak szép roncsok, sőt álmaim roncsa épp Görög fenségvizeken nyugszik 107 m mélyen. Korrekt árak, csak nálunk ez a fogalom sajnos alig létezik.

Füge

(#9933) frankyh


frankyh
csendes tag

sziasztok.Meg uj vagyok ezen az oldalon,es lenne egy kerdesem.Kb 1.5 honapja vasaroltam egy 2004-es Renault espace 1.9 dci-t. A gondom az, hogy indulasnal olyan erzes mintha valami huzna vissza. Gazadasnal sem ugy reagal szerintem ahogy kellene.Mikor gazt adok egy darabig csak kuzd es aztan indul el igazan.

(#9934) frankyh


frankyh
csendes tag

ha valaki talalkozott mar ilyen problemaval es tud megoldast megkoszonnem ha segitene

(#9935) AMD Power válasza rob210 (#9929) üzenetére


AMD Power
titán

Gyönyörűszép! :R

Én hála Istennek már 5x voltam kint Görögben és még egy pár helyen. Ha minden jól alakul jövőre valami hasonló komoly helyre megyünk.

De ezt a témát inkább itt folytassuk. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9936) Nordik


Nordik
őstag

Annyit beszeltek itt arrol, hogy az EGR szelepet erdemes kitisztitani. A Clion ezt hol talalom? Es hogyan is csinaljam az egeszet?

Illetve ha van meg ilyen dolog amit erdemes szemugyre venni, kitisztitani stb. azt ne tartsatok magatokba. :)

(#9937) tresh válasza frankyh (#9933) üzenetére


tresh
addikt

Ha erőtlen akkor lehet hogy a turbo rendetlenkedik és az nem két forint :( Hiba jelzés vagy valami van? Mellesleg így elég nehéz megtalálni a hiba forrását a legbiztosabb a hibakód kiolvasása ha van valami vissza jelzés ha nem akkor egy diag és meg nézni mente közbe mi a baj ..tudom 3-4 ropi egy 10 perces műveletért drága de úgy rögtön tudod hova kell nyúlni és nem cserélsz főlős alkatrészeket csak az amit tényleg hibás :) Amúgy én autót (rönyót) is csak úgy vennék hogy független márka szervizbe elvinném egy full diagra ill átvizsgálásra ez max 10-15 ropi amit nem a kereskedő meg a cimbora ajánl... még ha csak 5-600 ezerért is veszem a kocsit...de egy 2004 espace 1,5 alatt nincs és akkor az a +10-15 nem összeg érte hogy tud mik a bajai :)

(#9938) frankyh válasza tresh (#9937) üzenetére


frankyh
csendes tag

nincs semmi hibajelzes es pont ezert furcsa.Nem olyan reg csereltek a nyomasszabajozo szelepet.De a mostani gondja mar akkor is megvolt csak meg parosult hozza egy allandoan lefulladas foleg mikor lampanal meg kellet allni.Meg egy kerdesem lenne, hogy ennek a motornak ezzel a kasznival (1.7 t) mennyi az idealis fogyasztas varosban?

(#9939) tresh válasza frankyh (#9938) üzenetére


tresh
addikt

1.7T ??? valamit elírtál vagy kevered :) [motorok amivel kiadták] apám 2001-es 1.9 dti je 4 ember megrámolva pályán +klima 7 liter 130 nál városban is 7-8 körül evett..de hát nem is kis autó... az újabb dcivel 7,5 körül klimával el kell mennie annál többet tuti nem ehet..(jó ez láb függő is persze) mellesleg irigykedem mert az espace-nek olyan frankó fordulóköre van hogy hihetetlen...imádtam hogy bárhol meg tudtam fordulni vele és a legszűkebb helyre is be lehetett préselni..legjobb családi autó :R

(#9940) FerNandor válasza tresh (#9939) üzenetére


FerNandor
őstag

1,7T? ö ezt a súlyra értette, nem motorra :DDD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#9941) frankyh válasza tresh (#9939) üzenetére


frankyh
csendes tag

1.7 tonna az auto sulya.A kijelzom varosban ovatos vezetessel 9.2-ot mutat fogyasztasnak, de nem latok fustolest gazadaskor.

(#9942) frankyh válasza frankyh (#9941) üzenetére


frankyh
csendes tag

ja es egy ember klima nelkul

(#9943) rob210 válasza frankyh (#9938) üzenetére


rob210
Topikgazda

szerintem is turbó lesz.
reggel ha indítózol rögtön pöccre indul és nem fullad le?
mert ha fulladozik akkor nem turbó, ha nem fulladd és 1500 alatt "szépen" inkább úgy írom egyenletesen megy akkor turbó.

Renault power

(#9944) frankyh


frankyh
csendes tag

hova erdemesebb vinni diagnosztikai tesztre? Renault szervizbe vagy inkabb mashova?

(#9945) frankyh válasza rob210 (#9943) üzenetére


frankyh
csendes tag

nem egeszen poccre de konnyeden indul es igen szepen ketyeg.

(#9946) rob210 válasza frankyh (#9945) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hát akkor nagyon valószínű, hogy lóg a turbód.
Azt gyorsan nézesd meg, mert az egész kocsid rámehet.
maga a hiba
eredménye
Persze ez csak ha hagyod teljesen szétesni, de nem szép látvány és a motor kuka.

Renault power

(#9947) frankyh válasza rob210 (#9946) üzenetére


frankyh
csendes tag

:(( köszönöm a segítséget.Hát nem lettem megnyugtatva de legaláb már van valami kiindulópont.

[ Szerkesztve ]

(#9948) Nordik válasza Nordik (#9936) üzenetére


Nordik
őstag

Erre valaki? :)

(#9949) Josi válasza Nordik (#9936) üzenetére


Josi
aktív tag

A megane klubos topikban Gesszti ép most rakja rendbe a clioját.
Szerintem konzultálj vele.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#9950) FerNandor válasza Nordik (#9948) üzenetére


FerNandor
őstag

http://www.youtube.com/watch?v=lJdkiAaf2zg

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.