Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9351) Nordik


Nordik
őstag

Légszűrőcserénél kiderült, hogy 3 csavar helyett csak 2 tartja a légszűrőházat. Valószínű valamikor agyonhúzták az egyiket és kiszakadt a menet. Sőt szerintem az egész foglalat amibe a menet van... Szerintetek ez nagy gond? Vagy attól még tömít rendesen? Nem érzem, hogy nagyon gyenge lenne az autó egy 20 éves 1.2es motorhoz képest. Gondolom akkor nagy baj nem lehet, talán nem szív be fals levegőt. :U Bár talán nem is ez a legnagyobb baj gondolom, hanem, hogy kosz ne kerüljön a pillangószelephez. Ha jól tudom így hívják. :B Egyébként nem volt koszos ott semmi.

[ Szerkesztve ]

(#9352) rob210 válasza Nordik (#9351) üzenetére


rob210
Topikgazda

Műanyagragasztód nincs otthon?)

Renault power

(#9353) Nordik válasza rob210 (#9352) üzenetére


Nordik
őstag

Milyen elvetemült dologra akarsz rávenni? :)

(#9354) rob210 válasza Nordik (#9353) üzenetére


rob210
Topikgazda

Én anno a skodámon ragasztottam be a talpat ugyan így a légszűrő házba.
Nagyon jó lett.

Renault power

(#9355) Nordik válasza rob210 (#9354) üzenetére


Nordik
őstag

De ha jól láttam ott fémmel érintkezne a műanyag légszűrőház, nem is tudom mihez kéne hozzáragasztanom, hogy az tartós legyen. :U

(#9356) rob210 válasza Nordik (#9355) üzenetére


rob210
Topikgazda

Neked nem olyan hogy egy persely van a légszűrőházban amibe beleszorul belefeszül a csavar?

Renault power

(#9357) Nordik válasza rob210 (#9356) üzenetére


Nordik
őstag

Szerintem nem, itt a légszűrőház fedelétől van lehúzatva az egész egy hosszú csavarral magához a karburátorhoz talán. :B

(#9358) rob210 válasza Nordik (#9357) üzenetére


rob210
Topikgazda

De a csavar átmegy a légszűrőházon és a feje a légszűrőház műanyagába feszül bele nem?
Neked meg ott van eltörve kikopva ahol megfeszülne a csavar feje.

Nem ilyened van?

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#9359) Nordik válasza rob210 (#9358) üzenetére


Nordik
őstag

Ilyenem van.

Itt felül ahol meg kell húzni a csavart nincs probléma, hanem lent ahova a menet belemegy, onnan hiányzik valami. Igen, átmegy rajta. A többi csavar egy fém valamibe megy bele, így leszorítva a "motorra" az egész légszűrőházat. Ez az egy viszont nem tud sehova, hiába próbáltuk a másik csavarokat oda. Egyszerűen hiányzik onnan egy ilyen fém foglalat, legalábbis a többi alapján. De hogy azt hogyan tudták onnan kitépni... :U
Nah mind1, ha annyira nem gond akkor nem foglalkozok vele ám annyit.

(#9360) rob210 válasza Nordik (#9359) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha nem szív falsot akkor nem lényeg, de most megfogtál, azt hittem a házból van kitörve.
A talp nekem maga az injektor amibe bele megy a 3 csavar az meg ugyebár alumínium öntvény szóval abból én se tudom hogy tudták kitépni a menetet.
Buzi kontár az ilyen :W

Renault power

(#9361) Nordik válasza rob210 (#9360) üzenetére


Nordik
őstag

Valahogy megis sikerult nekik... Valami fiatal gyereke volt meg valamikor, gondolom az kontarkodott neha.
Legrosszabb esetben karbi csere megoldja gondolom. Viszont olvasgattam es itt meg nem tud fals levegot szivni elvileg, csak koszosat. Ugyebar idaig meg tiszta levego jon ha jol tudom. Na de remelem annyira szigetel.

(#9362) just válasza g.gergo (#9283) üzenetére


just
aktív tag

Azzal a porlasztóval volt a gond, ahogy megjósolták, féláron tudtak szerezni egy újat és most jó.

Two things what i hate. People that can't count...

(#9363) rob210 válasza Nordik (#9361) üzenetére


rob210
Topikgazda

A karburátoros típusnál vigyázz mert van olyan ahol a karburátoron csak átmegy a csavar és a szívócsonkba megy bele a csavar.
Nem mindegyiknek van külön karburátor rögzítése és abba a légszűrő rögzítés.
Erre figyelj oda!!!

Ha a szívósorból tépte ki a menetet az remek munka akkor szívósort kell cserélni nem karburátort.
Bár amíg megy a kocsi én nem foglalkoznék vele.
:R

Renault power

(#9364) AMD Power


AMD Power
titán

Ti már láttatok rohadó ívvel Thaliat? :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9365) g.gergo válasza AMD Power (#9364) üzenetére


g.gergo
senior tag

Nem nagyon, elöl eleve műanyag van, hátul meg nem jellemző, hacsak volt rajta sérülés és kontárral "javítatták".

(#9366) AMD Power válasza g.gergo (#9365) üzenetére


AMD Power
titán

Erre gondoltam én is.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9367) rob210 válasza AMD Power (#9364) üzenetére


rob210
Topikgazda

A thaliak még nem olyan idősek, hogy átrohadhassanak vagy rozsdálódhassanak.
Ha olyat látsz amin rozsda van az törve volt.
:R
A thalia amúgy sem egy rohadós típus.

Renault power

(#9368) AMD Power válasza rob210 (#9367) üzenetére


AMD Power
titán

Én még nem is láttam olyat. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9369) t1


t1
addikt

Nézegettem a Megane Coupe-kat, mit érdemes tudni róluk? Mennyire kényesek a rohadásra van valami típushiba ennél a típusnál? 1.6 16V - 2.0 16V között mennyi a fogyasztásbeli különbség?

(#9370) Nordik


Nordik
őstag

Ma vettem hátsó ablakfűtés, egyik ablakemelő és elakadásjelző kapcsolókat, mert nem világítottak. Egyébként működtek.

De sajna ezek se világítanak, igaz, hogy sokkal szebbek, nem olyan kopottak, fakultak.
Mit gondoltok lehetséges, hogy valahol van valami érintkezési hiba vagy egyszerűen kiégtek benn az izzók? Mondjuk inkább ezt tartom elképzelhetőnek ilyen 20 év körüli kapcsolóknál. :)

Esetleg valami ledet bele lehetne forrasztani? Bár ezt én tuti nem tudnám megcsinálni. Lehet hagyni kéne akkor. :)

(#9371) rob210 válasza t1 (#9369) üzenetére


rob210
Topikgazda

Mondjuk ha évjáratot írnál könnyebb lenne segíteni, mert mind a 3 generációból van coupé és 1.6 meg 2.0

De gondolom te erre gondoltál.

Típus hiba a 16 szelepesek első generációjánál a gyújtó trafó.
A sagem szar densot vagy berut kell venni bele utána nincs baja.
Az alapjárati motor és a felső holtponti jeladó szokott elszállni benne.
Ha ezeket már kicserélték akkor hosszú hosszú évekig nincs velük baj.
A 2.0 literes egyébként nagyon jól húz eszméletlen vezetési élményt ad.

Amúgy megbízható komfortos kis autók.
Bár én a 3 ajtótól megőrülnék.

A karosszériáról annyit hogy ha foglalkoznak vele akkor nem rohadékony autó.
HA elhanyagolják akkor a két hátsó sárvédőív és a küszöbök elrágódnak.

Renault power

(#9372) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Estét!

Olvasgattam sokat erről, de gondoltam Titeket is megkérdezlek:
Rönó megán kettőbe milyen utólagos védelmet tudnátok javasolni?

Most pl. gondolok a kártyás nyitás-zárásra, meg ilyesmi. Elméletben könnyű ezeket kijátszani, így könnyen lopható az az autó... hacsak nincs váltózár (van). De azt is tudják orvosolni, motorháztető kinyit és beteszik 2-őbe, és vígan el lehet vele autózni. Másik orvoslás a kuplung benyom és szállítható/vontatható az autó... Erre a megoldást a motorháztető zárat javasolták.

Namármost ezzel kapcsolatban a kérdésem: ennél az autónál a motortérben be lehet tenni sebességbe az autót, úgy hogy az utastérben a sebváltót hátramenetben zártam le? :F
Annyira nem tudom elképzelni... a "tudósok" meg csak annyit írtak "egyes autóknál be lehet tenni sebességbe a motortérből is .. pl 2-őbe"

Valakinek már lopták el kártyás/kulcs nélküli autóját? :F

(#9373) rob210 válasza Reaper04 (#9372) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem tudsz olyan védelmet csináltatni amivel lehetetlen ellopni a kocsit.
Ha akarják eltrélerezik, aztán a műhelyben majd kiszedik a csoda védelmeket.
Ismerős polóját pajzsos védelemmel váltózárral együtt vitték el.
Még látszott is ahogy feltették a trélerre.

Szóval felesleges pénzkidobás.
Beteszel egy rejtett Áramtalanító kapcsolót, hogy lábon ne tudják elvinni és kész.
HA meg el akarják vinni tehetsz mellé 24órás őrt akkor is elviszik.
Hihetetlen mire képesek a tolvajok.
:W :O

Renault power

(#9374) Reaper04 válasza rob210 (#9373) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Hát jah ...
Olvastam sok helyen, meg azért gondoltam is ( videók jutyubon, hogy srác 30sec alatt kinyit xy profi lakatot pár dróttal, meg ilyesmi) hogy lophatatlan nincs. Csak meg lehet nehezíteni a dolgukat, esetleg azzal hogy több védelem van ebben, mint a 2 utcányival arrébb lévőben akkor oda mennek.

De azért a tréleres dologhoz már azért kell munka, meg intézkedés. :F

Szerinted melyiket könnyebb ellopni egy mezei tolvajnak: kulcsoz, vagy kulcs nélküli?
Én laikusként a kulcsosra tippelek (a nemrég említett videók miatt). 1.A kulcsnélkülihez, mindenképp kell a kártya, vagy ha az nem is annak valamilyen másolata. 2. kompútert kiszedik és kicserélik sajátra vígan indul az autó. (indulna ha nem lenne még valami az autóban...)

Tehát akkor jól gondolom hogy a kártyásokkal kicsit több macera van? Költségesebb (beruházás) a tolvajnak is ellopni egy ilyet, mint egy kulcsost?

(#9375) AMD Power válasza Reaper04 (#9374) üzenetére


AMD Power
titán

Valami jó rejtett kapcsolót rakass bele meg látszatnak egy kormány vagy váltózárat.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9376) mycso válasza rob210 (#9371) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Iyen/ilyesmi kell neki, mert 600k környékéig keres autót.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#9377) Reaper04 válasza AMD Power (#9375) üzenetére


Reaper04
aktív tag

mindent ki lehet játszani (rejtett kapcsolók), akár egy hosszabb dróttal :((

Melyik a biztonságosabb módja az autó bezárásának? (kevésbé lenyomozható, másolható az "éterben")
Nekem van 1; kártyán nyit-zár gomb 2; ajtón a kilincsen egy gombbal csak zárni 3; ajtón a kilincs mögött csak nyitni érzékelő.
Érzésem szerint mindegyik ugyan olyan.

szerk:
most jut eszembe... ha valamelyik "főbb" biztosítékot kiveszem?

[ Szerkesztve ]

(#9378) Reaper04


Reaper04
aktív tag

mégvalami:
Elvileg a kártya 1, másfél méteren belül kommunikál a számítógéppel. Ahhoz hogy megfejtség a kódot, a lopási szándékkal rendelkezőknek is ezen a távolságon belül kell lenniük?
Mert ha ilyen közelségben mászkál az "érdeklődő" azt egy fa testápolóval le lehet rendezni.

[ Szerkesztve ]

(#9379) mycso válasza Reaper04 (#9378) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha az ajtó nyitás-zárásra gondolsz gombbal, akkor az jóval több, mint 1-1,5m. De lehet a szabadkéz funkcióra gondoltál, ott valóban közel kell lenni az autóhoz.
Egyébként nem hiszem, hogy frekvenciákat figyelgetnek...egyszerûen odamegy, kinyitja és elmegy vele, vagy trélerre rakja és elviszi.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#9380) rob210 válasza Reaper04 (#9374) üzenetére


rob210
Topikgazda

Teljesen mindegy.
Manapság egy táblagéppel ami lássuk be nem nagy 10" ugye és van 7"os is.
Kinyitják a gépedet és feltörik a kódját, aztán röhögve elszelelnek a nagy biztonságos kocsiddal.
Aki kinyitja a drótos verzióban a zárat az olyanokat lop.
Aki meg a hardtech kütyüst tudja kinyitni az olyanokat lop.
Szakosodtak a tolvajok is.
Eleve bandában szoktak pörögni és van aki ehhez van aki ahhoz ért.

De eleve kezdjük azzal, hogy ha ennyire félsz ne vegyél autót, mert pont azoknak szokták ellopni a kocsiját akik ennyire rá vannak "parázva" a dologra.
A polos gyerek is akinek írtam, hogy eltrélerezték a kocsiját meg volt őrülve hogy el fogják vinni a kocsiját.
El is vitték.

A pozitív gondolkodás mindennél többet ér.
Jah meg ha nem 40.000.000 autóval járkálsz.
A Renaultokat szerencsére nem annyira lopják, mert nem, szeretik őket itthon tényleg szerencsére még jó, hogy hülyék az emberek.

De ha megnézed a statisztikákat a VW vezeti toronymagasan a ranglistát aztán toyota bmw merci.

Renault power

(#9381) g.gergo válasza rob210 (#9380) üzenetére


g.gergo
senior tag

Sajnos a Renault-at is lopják szép számmal. Ez típustól független, a lényeg, hogy dCi motor legyen benne. Sajnos nagyon sokan nem rendeltetésszerűen használjék, tartják karban stb., ezért idő előtt leamortizálódik, és akkor jönnek az ilyen-olyan forrásból beszerzett dolgok. Ha egy dCi-n látják, h szép állapotban van, feltételezik, h törődtek is vele, így nem véres a torka, már viszik is. Megtalálni lehetetlen, mert bontják is szét azonnal, és már minden, főleg motorikus alkatrésznek van gazdája.

Be lehet rakni utólagos védelmet, és szerintem kell is, de én azon a véleményen vagyok, h ez a védelem legyen egyedi. Ne egy adott gyártó terméke legyen, mert az ismerik, kiismerték már a gyenge pontjait. Persze minden védelemmel ellátott autó elvihető így vagy úgy, de a tapasztalat azt mutatja, h egy bizonyos ideig "foglalkoznak" egy autóval. Ha az alatt a idő alatt nem sikerül beindítani, akkor tovább állnak, nem fognak ott matekozni fél napot, h mi a franc lehet még oda bekötve, ami miatt nem indul.

(#9382) Reaper04 válasza mycso (#9379) üzenetére


Reaper04
aktív tag

A kézi funkcióra gondoltam.

rob210: Annyira nem parázok, csak utána kezdtem járni hogy pl a váltózár menyit is ér ha már egyszer benne van a kocsiban, valójában érdemes-e minden "hosszabb" parkolóban hagyáskor használni ... hogy mégis van valami akkor... ,vagy hagyjam úgy is mindegy....
és belekeveredem az egészbe, elkezdett érdekelni a dolog. De nem úgy. Csak "tanulás" szempontjából mi jó, mi nem... stb.

Sokan írják a casco-t megoldásnak, de ugyan úgy "semmit" nem ér mint a többi. Ha szerencséd van fizetnek, de akkor sem a teljes értéket, hanem a piaci árat, vagy még kevesebbet. :(

[ Szerkesztve ]

(#9383) Josi válasza Nordik (#9370) üzenetére


Josi
aktív tag

Nem kapcsolót kell venni, hanem izzót bele. :)
Itt olvashatsz részleteket:
http://www.meganeklub.hu/index.php?Izzocserek
Lehet LEDesiteni is, de erről a másik fórumban KoAn tudna rinkább részleteket mondani.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#9384) Nordik válasza Josi (#9383) üzenetére


Nordik
őstag

De ha kiveszem én ezt az ún. rizsszem izzót, akkor hogyan fogok újat betenni? Ezeknek a lábai mintha le lennének forrasztva.

(#9385) Nordik válasza Nordik (#9384) üzenetére


Nordik
őstag

Na közbe kiszedtem a régi kapcsolókból az izzót. Az ablakemelő kapcsolóból könnyű kiszedni és cserélni, de a többi kettőbe úgy kell kitépni. Az a baj, hogy az izzó két lába be van szorítva ilyen fém érintkező alá és ezek tartják csak a helyén az izzót. Tehát vagy beleragasztom az izzót vagy belekéne valahogy forrasztani, amihez én nem értek és nincs is hozzá pákám.

(#9386) rob210 válasza Nordik (#9385) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem kell elég beletenni az izzót.
Most amit kiszedtél se volt beforrasztva különben nem szeded ki.

Renault power

(#9387) Nordik válasza rob210 (#9386) üzenetére


Nordik
őstag

Hiába teszem bele, nincs mi megtartja az izzót. Az izzó két lába tartotta, úgy kellett kitépnem belőle, csak úgy jön ki ha elszakítom a lábait az izzónak.

Nah közbe megnéztem még jobban és az izzó egyik része belemegy mégiscsak valami picike foglalatba, így már megoldható a csere, a lényeg, hogy a megfelelő érintkezés meglegyen valahogy. :)

(#9388) Josi válasza Nordik (#9384) üzenetére


Josi
aktív tag

Erre nem tudok válaszolni, mert nekem még nem kellett cserélni őket. :)
De nem hinném, hogy forrasztva lennének.
Többnyire foglalatban vannak.
Másik fórumon Pinga mestert kéne megkérdezni.
És itt is találsz megoldásokat:
http://techforum.meganeklub.hu/viewforum.php?f=3

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#9389) Nordik válasza Josi (#9388) üzenetére


Nordik
őstag

Sikerült kiszednem közbe őket, tényleg nincsenek forrasztva, egyedül az elakadásjelző kapcsolójába van hülye módon megoldva, ott valóban csak kitépni lehet, többiből csak ki kell húzni.

Köszi egyébként az ötletet és a linket, a kapcsolókat amúgy is cseréltem volna, mert csúnya kopottak voltak az enyémek, de így már világítani is fognak. :R

(#9390) Josi válasza Nordik (#9389) üzenetére


Josi
aktív tag

Minden jót. :K
Milyen kocsid van egyébként?

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#9391) rob210 válasza Nordik (#9389) üzenetére


rob210
Topikgazda

örülök, hogy sikerült.
:U

Renault power

(#9392) Nordik válasza Josi (#9390) üzenetére


Nordik
őstag

Egy 91-es Clio-t szereztem be első autónak. :B

Túl nagy gondjai nincsenek, sőt, de engem az ilyen apróságok is zavarnak, egyszóval mindig próbálom javítani, szépítgetni. :)

(#9393) AMD Power válasza Nordik (#9392) üzenetére


AMD Power
titán

Meg is fogja hálálni. ;)

Újra pletykálnak a Renault Alpine feltámasztásáról :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9394) AMD Power


AMD Power
titán

Frissül a Renault legnagyobb autója
Új arc az Espace-nak

Rob210 ez neked való. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9395) rob210 válasza AMD Power (#9394) üzenetére


rob210
Topikgazda

Isten ments!

:N Ez nekem rohadt nagy, hova teszem a lakótelepen?
Én max egy clió kombit vennék persze III-est vagy a nagy befutót egy Megan 5 ajtóst GT-t ha futná:D

De mivel nem futja kár is róla beszélni.

Renault power

(#9396) AMD Power válasza rob210 (#9395) üzenetére


AMD Power
titán

Jó akkor tudod mit... megkapod az árát. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9397) AMD Power


AMD Power
titán

Szimpatikus ez a kis Clio.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9398) rob210 válasza AMD Power (#9397) üzenetére


rob210
Topikgazda

Neked nem ismeretlen ez a szekér:)

Renault power

(#9399) AMD Power válasza rob210 (#9398) üzenetére


AMD Power
titán

Sokszor mikor látok 1x egyet az utcán jó érzés tölt el... :B

Ha ne adj Isten valami olcsó 1xx e autó kéne akkor vennék újra egy ilyet.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9400) Nordik válasza AMD Power (#9399) üzenetére


Nordik
őstag

Majd teszek fel képet, ha pikk-pakk állapotba lesz az enyém. Csak kicsit még csinosítgatom. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.