Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20251) giigz válasza WolfLenny (#20247) üzenetére


giigz
veterán

Csinálj egy pontos mérést mondjuk egy 50 km-es szakaszon, a csökkentővel és nélküle, akkor kiderül pontosan minden.

(#20252) WolfLenny válasza eTrade (#20250) üzenetére


WolfLenny
senior tag

Renault Thalia 1.2 16V 2007-es

Szoktam nézni a fogyasztás mérőt is, de a teli tankra esküszöm, de sajnos ott sem mutatkozik semmi.
A általában 0.1-0.2-vel többet mér télen 0.5-tel..

(#20253) WolfLenny válasza giigz (#20251) üzenetére


WolfLenny
senior tag

Ekkora távolságon pláne nem adna pontos adatot.

Szerintem átlag 3000 km használat már ki kellett volna hoznia megtakarítást...

(#20254) giigz


giigz
veterán

Intermotor márkájú FHP jeladóról mi a vélemény? Elég olcsón van, ha működne 4-5 évet jól, akkor nekem tökéletes :)

(#20255) tresh válasza eTrade (#20248) üzenetére


tresh
addikt

nem úgy értettem 2.0liter= 2000cm3 :P és annál majd érdekel a fogyi jelenleg az 1.6om ha szét taposom se eszik 8nál többet ha normálisan haladok 7 liter átlag ha papisan 6,4 :)

(#20256) rob210 válasza WolfLenny (#20252) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hát akkor küld vissza és visszakapod az árát.
Egy kollégámnál is ez volt a suzuki ignisnél, 6.5öt evett és utána is.
Nincs ebből gond.

Nekem bevált meg még sok embernél, ez a 6.0-körüli fogyasztás a bűvös határ, eddig akinek ekörül evett annak semmit nem jelentett akinek 7 és fölötte annak szokott hozni a konyhára.
Főleg a nagy motoroknál jelentős az eredmény.
2.5ös BMW-nél 1.6 litert hozott.

Renault power

(#20257) WolfLenny válasza rob210 (#20256) üzenetére


WolfLenny
senior tag

Nekem is ez jött le, hogy van egy határ ami alá sajnos már nem lehet lejebb menni.
Sajnálom, mert szerettem volna megtakarítani. Még a következő tankolást kipróbálom, hogy kicsit jobban pörgetem a motort. Ha mondjuk akkor nem nő meg a fogasztás, akkor lehet beigazolódik, hogy 6 liter alatt már nem müxik.

Majd ha lesz egy többet fogyasztó autóm, akkor esetleg megint kipróbálom... :)

(#20258) rob210 válasza WolfLenny (#20257) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nézd nekem amikor megvettem 8.2 volt az átlagom.
Ez lett letornászva 6.2-6.5 közé.
Először a xado volt ami hozott sokat.
Aztán a fogyi csökkentő.
Így most elégedett vagyok ezzel az öreg elavult konstrukcióval 6 liter alá nem lehet bemenni ilyen álmokat nem is kergetek.

Renault power

(#20259) tresh válasza rob210 (#20258) üzenetére


tresh
addikt

ha valaki benyásból a 6litzer alatt akar autózni ugyan avval a menet dinamikával az felejtős, legalábbis szerintem. Meg az a 6-7 liter benyás fogyasztás nagyon is vállalható ha valaki kevesebbet akar akkor diesel :)

(#20260) _NCT válasza rob210 (#20258) üzenetére


_NCT
őstag

Nekem most 8.8 az átlagom 2-3 ezer között forgatva.

(#20261) giigz válasza _NCT (#20260) üzenetére


giigz
veterán

Te miért nem rakod bele a fogyicsökkentőt? Kíváncsi lennék, mennyit hoz... :)

(#20262) WolfLenny válasza tresh (#20259) üzenetére


WolfLenny
senior tag

Azért 1.2 motor nagyon ne fogyasszon ennél többet.. :)

(#20263) tresh válasza WolfLenny (#20262) üzenetére


tresh
addikt

Igen csak azért mondtam hogy az a fogyi ahhoz a mocihoz hibátlan ;)

(#20264) rob210 válasza WolfLenny (#20262) üzenetére


rob210
Topikgazda

ismerősöm 1.2 es csínkvecséntója:)
9.2 vel simán elmegy 100Kilométert :Y :Y
Ez az állat ugyanis ezzel a kocsival pályázik.
Szerencsétlen gép 3000alatt nem nagyon pörög.
Cserébe szépen ki van égve a kipufogója.
Mondtam már neki, hogy ezzel a fogyasztással lagunát is hajthatna:)
Lehet azzal még kevesebb is lenne:)

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#20265) _NCT válasza giigz (#20261) üzenetére


_NCT
őstag

Még lusta voltam megrendelni a Desolite B-t :P

(#20266) giigz válasza _NCT (#20265) üzenetére


giigz
veterán

Mi az a Desolite B? :D

(#20267) FRENK1988 válasza giigz (#20266) üzenetére


FRENK1988
veterán

motortisztító adalék

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#20268) giigz válasza FRENK1988 (#20267) üzenetére


giigz
veterán

Ja :D

Egyébként valahogy nekem is ki kellene tisztítani a rendszert :)

(#20269) tresh válasza giigz (#20268) üzenetére


tresh
addikt

Meddig lesz nálad még a kocsi ? Lehet lassan nem érdemes már vele foglalkoznod :DD

(#20270) tresh


tresh
addikt

valakit ez 3k ért jó vétel ha moddingolni akar :D

(#20271) eTrade válasza giigz (#20268) üzenetére


eTrade
tag

Valahogy? :U
Nem is olyan régen rob210 kollégával arra jutottunk (pontosítva Rob már régota tudja ezt és E85-et használ jóideje), hogy inkább menjen E85 bioetanol a tankba és az majd szépen kitisztít mindent. :)

[ Szerkesztve ]

(#20272) giigz válasza tresh (#20269) üzenetére


giigz
veterán

Úgy tervezem, hogy 4-5 évig :D Persze ha rámszakad a bank, akkor nem... :D

Egyébként rendbe lesz téve rendesen, majd meglátjátok :D

[ Szerkesztve ]

(#20273) rob210 válasza giigz (#20272) üzenetére


rob210
Topikgazda

a kérdés csak az, hogy mikor?
:P

Renault power

(#20274) giigz válasza rob210 (#20273) üzenetére


giigz
veterán

:K :) :D

(#20275) tresh válasza rob210 (#20273) üzenetére


tresh
addikt

+1 :DDD

(#20276) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Megvolt az olajcsere szurokkel es uj gyertyakkal, most mintha kicsit lagyabban menne a motor. :K

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#20277) giigz válasza wertigo1984 (#20276) üzenetére


giigz
veterán

Milyen olaj, milyen szűrők ment(ek) bele? :)

[ Szerkesztve ]

(#20278) wertigo1984 válasza giigz (#20277) üzenetére


wertigo1984
őstag

Elf 10w40-es, NGK gyertyak, Champion levegoszuro.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#20279) tresh


tresh
addikt

Na ma megjött az új kulcsház a röncikéhez ennyiért bagó volt és végre szépen néz ki .Majd teszek fel képet hátha valakinek hasonló kell. :B

(#20280) Nordik


Nordik
őstag

Az egyik benzincsövem kicsit repedezett a Clio-ba. Ezt hogyan tudom cserélni? Csak úgy, hogy elvezetem az újat egészen a tankig? Ez elég nagy melónak tűnik, pedig ezért nem akarom szerelőhöz vinni.

Illetve ilyen csövet vehetek gyári újat vagy vannak utángyártott csövek és abból adnak nekem X métert?

(#20281) giigz válasza wertigo1984 (#20278) üzenetére


giigz
veterán

Olajszűrő milyen?

Nekem most egyébként Alco légszűrő és olajszűrő van, de most majd rendelek cuccokat, és a légszűrő marad Alco, de az olajszűrő Mann-filter lesz... Benzinszűrő meg Filtron.

Az olaj meg Total 10W-40, 5 liter 5.630 Ft-ért :)

[ Szerkesztve ]

(#20282) wertigo1984 válasza giigz (#20281) üzenetére


wertigo1984
őstag

:B piros feher dobozban volt, es fekete maga a szuro, tenyleg nem tudom. A szomszed asszonynak van alkatresz boltja, ratelefonaltam hogy mi kell, es estere athozta. :B

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#20283) giigz válasza wertigo1984 (#20282) üzenetére


giigz
veterán

Az a piros nem olyan narancssárgás volt? :D

(#20284) wertigo1984 válasza giigz (#20283) üzenetére


wertigo1984
őstag

O hallod komolyan mondom lemegyek es megnezem, mert beraktam hatra a csomagtartoba egy zacskoba, csak elfelejtettem kidobni. :)

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#20285) FRENK1988 válasza giigz (#20283) üzenetére


FRENK1988
veterán

Az szvsz Mann volt:)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#20286) wertigo1984 válasza giigz (#20283) üzenetére


wertigo1984
őstag

De igen, Alco SP 1039. A Mann filter jobb?

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#20287) giigz válasza wertigo1984 (#20286) üzenetére


giigz
veterán

Sejtettem, hogy az Alco lesz... Nekem is ez az Alco SP 1039 van most, de mindenki a Mann-filtert javasolja, azért gondoltam, hogy majd most olyan megy bele... De egyébként nem tudom melyik a jobb, az Alco is elvégzi a feladatát szerintem, ha be van tartva az 1 év, vagy 10k körüli km, akkor szerintem semmi gond nem lesz.

1.500 az Alco, 1.600 a Mann-filter, utóbbit fogom venni, de pl. légszűrőnek már Alco lesz (most is az van...), csak olajszűrőre tényleg sokan a Mannt ajánlották, de az Alco is szerintem a jobbak között van, nem ilyen STC... Persze ez az STC is lehet jó, de nem nagyon hallottam még róla véleményeket...

(#20288) rob210 válasza Nordik (#20280) üzenetére


rob210
Topikgazda

Mid van kirepedezve az alján végigfutó réz cső?
Vagy a gumi benzincső ami az injektorhoz megy?
Mert ha a réz azt azonnal cseréld!!! Csak gyárit érdemes venni.

Ha a gumicső akkor azt viszont miért kéne a tankig vezetni?
:F

Renault power

(#20289) rob210


rob210
Topikgazda

Micsoda népvakítás, ma kaptam egy hír e-mailben:

" Márkaszervizek a biztonságos autózásért
Csökkenhet a műszaki hibából eredő balesetek száma

A márkaszervizekkel, illetve a gépjármű javítói szakmával kapcsolatosan rengetek tévhit él az autótulajdonosokban. Éppen ezért 2012 őszén 11 autóimportőr (16 márka képviseletében) összefogott annak érdekében, hogy ezeket a sztereotípiákat levetkőzhessék és végre minden közlekedő megértse, hogy nem csak mozgásszabadságot jelent az autózás, hanem súlyos üzemeltetői felelősséget is. Az Európai Unió területén minden évben m integy 128 000 ember szenved súlyos személyi sérüléssel járó balesetet az utakon a gépjármű műszaki hibája miatt, és ebből közel 2000 személy esetében fordul elő haláleset ezen okból kifolyólag. Magyarországon ez a szám alacsonyabb, de éves szinten megközelítőleg így is 5000 ember szenved balesetet műszaki hibából, és átlagosan 70-en veszítik életüket ilyen okból.

A gépjárművet üzemeltetőknek, vezetőknek tehát nem csupán szabad mozgási lehetőséget biztosít az autó, de kötelezettséget is ró rájuk.
Az üzemeltető felel gépjárműve műszaki állapotáért, biztonsági berendezéseinek működéséért a mellett, hogy a vonatkozó, és a gépjármű teljes életútjára hatályos jogszabályokat is be kell tartania. „Úgy gondoljuk, hogy meg kell változtatni azt a tévhitet, hogy az illegális, olcsó szervizekben történt javítás után az autó korának és futásteljesítményének megfelelő állapotban van, illetve a közlekedésbiztonsági követelményeknek mindenben megfelel” – mondta el Erdélyi Péter, a Magyar Gépjárműiportőrök Egyesületének ügyvezető elnöke. „Ahhoz, hogy az autóval minden szempontból biztonságosan lehessen az utakon közlekedni anélkül, hogy a bent ülőket és a többi közlekedőt veszélyeztetn&ea cute;nk, olyan szervizben kell javíttatni, amely rendelkezik képzett szakemberrel, megfelelő javítási technológiával, diagnosztikai és beállító műszerekkel és frissített javítási szoftverrel és gyári, vagy igazoltan azzal egyenértékű alkatrészekkel. Éppen ezért fontosnak tartjuk, hogy eloszlassuk azt a tévhitet, miszerint a márkaszervizek minden esetben drágán és a független szervizeknél nem jobb minőségben dolgoznak. Ők azok akik a legjobb körülmények között, gyári minősítésű eszközökkel szerelnek és akik a legjobban értenek saját márkájuk javításához” – tette hozzá Erdélyi.
Bővebb információt a www.ertunkhozza.hu honlapon talál. "

Renault power

(#20290) tresh válasza rob210 (#20289) üzenetére


tresh
addikt

És az autók azért rossz állapotúak mert nem szakszerviz végzi a javítást? :D Nem is azért mert a többség sz@rik rá és csak hajtja még szét nem hullik alatta :U Bármelyik márkaszerviznek meg mutatnám hogy néz ki egy korrekt munka ami pl az én kezem alól megy ki és azt ami az övékből (az már meg csak mellékes hogy fele annyiért oldom meg minőségibb alkatrészekkel) .. tuti van jó márka szerviz de én egyet se ismerek..és a ha fizetnének se vinném oda az autóm :B

(#20291) rob210 válasza tresh (#20290) üzenetére


rob210
Topikgazda

Apud mondott már valamit a mondira?

Ma komoly meglepetést okoztam pár hülye gyerek autósnak.
Kint voltam a 17.-ben és hazafelé a keresztúri úton (60-as tábla) 40-el tötymörgő kocsisort rendesen odavágtam:)

Haza felé jövet elkezdett szakadni az eső, nekiálltak 30-al meg 40-el csorogni.
Na mondom gyerekek ne csináljuk már ezt.
Vissza 3 és szépen 3000es fordulatnál elpörköltem egy olyan 15-20 autóból álló kocsisor mellett.
Aztán 5 ös 1600 és szépen a 60 as tempóval eljöttem hazáig.
Két lámpát fogtam meg pirosan de nem értek utol.
Ilyenkor mindig elgondolkozom rajta, hogy amikor oktatják a vezetést az esőre nem kéne felkészíteni az "amatőr" usereket????

Komolyan életveszély a város ha esik egy kis eső, vagy hó.

Renault power

(#20292) tresh válasza rob210 (#20291) üzenetére


tresh
addikt

Igen bocsi el is felejtettem mondani.. azt mondta minden megoldható de egy látni kell kettő lehet hogy csak fél órás művel lehet hogy 1-2 napos.. az meg ugye azért már nem olcsó mulatság mert az autó áll (főleg ha használati eszköz). A probléma amúgy nem ismeretlen dolog neki de konkrét dolgot nem akart mondani se ár se idő terén mert bármi lehet

(#20293) DaeMonS


DaeMonS
tag

Sziasztok,
kernek egy kis segitseget,
Szert tettem egy Yatour M06 AUX,MP3 illesztore,
sajnos a dobozara is az van irva hogy Audi/VW - es a probara sem reagal,
pedig a csatlakozo ugyanaz mint a Renaultoknal.

Nekem egy Meganehoz kellene,igy kerdeznem toletek, hatha van vkinek bekötési ábrája.

1 Renault Megane 2002 - gyari kazettas magnohoz
2 VW 8pin -radiokhoz

hatha csak a csatlakozo bekoteset kell megvaltoztatnom.

(#20294) Nordik válasza rob210 (#20288) üzenetére


Nordik
őstag

Ami az injektorhoz megy. De én úgy láttam, hogy ez onnan megy lefele a tűzfalnál és folytatódik a tank felé hátra.

Milyen réz cső? A fékcsőre gondolsz vagy mire?

(#20295) rob210 válasza Nordik (#20294) üzenetére


rob210
Topikgazda

igen de az egy réz csőre megy rá, az csak egy 30-40-50cm-es darab kiviteltől függően.

Renault power

(#20296) Nordik válasza rob210 (#20295) üzenetére


Nordik
őstag

Hmmm hát majd megnézem ha jó idő lesz, de egyszer amikor nézegettem alul meg benzinszűrőt is cseréltem, akkor én végig gumicsövet láttam.

(#20297) giigz


giigz
veterán

Na jövőhét elején-közepén megy a kocsi a szerelőhöz, lesz pár karbantartási művelet :) :D

(#20298) rob210 válasza Nordik (#20296) üzenetére


rob210
Topikgazda

Basszus most nézem lehet, hogy a clio alatt tényleg gumicső van??? :Y

A megane ok alatt réz cső megy legalábbis az enyém alatt egy vékony merevfalú csővezés megy hasonlít a fékcsőhöz.

Aztán a tűzfalnál lesz belőle gumicső, egy csatlakozás után.
Meg egy kis darab gyorscsatis gumicső van a benzinszűrő előtt.

Hm. most feltetted a mai kérdést:)

Renault power

(#20299) Nordik válasza rob210 (#20298) üzenetére


Nordik
őstag

Van egy ilyen műanyag elvezető burkolat amiben a csövek futnak a kocsi alján, ebben kéne megnéznem, hogy gumi -e. De én úgy emlékszem, hogy az.

Kitudom ezt cserélni úgy, hogy alámászok a kocsinak? Sajnos aknám nincsen.

(#20300) tresh válasza Nordik (#20299) üzenetére


tresh
addikt

2 emelővel szerintem tökéletesen alá férsz :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.