Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11051) AMD Power válasza hossszú (#11031) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyon király a gép. :R Mikori évjárat?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11052) hossszú válasza AMD Power (#11051) üzenetére


hossszú
őstag

Elég szépen megkímélte az előző gazdája, úgy gondolom jól jártam vele egyébként 98 elején lett forgalomba helyezve.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#11053) honeker


honeker
őstag

heló 99 kango-hoz keresnék kapcsolási rajzot.....ha tudtok segítsétek... :K

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#11054) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Esetleg ERRE azóta valaki?
Köszi

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#11055) tresh válasza Ghandi (#11054) üzenetére


tresh
addikt

(#11056) Ghandi válasza tresh (#11055) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Köszönöm!
Azóta egyfolytában túrom a netet,de ilyet sehol sem találtam.
Az a baj hgy ez egy 1.5-ös dizl,nekem meg 1.4 benzines van.Ennél i ugyan ott lehet,mert a levegőszűrő az teljesen más és máshol is van a benzinesnél.
Jóidőt nézegettem már a motort,de sehol sem láttam a szűrőt :(

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#11057) tresh válasza Ghandi (#11056) üzenetére


tresh
addikt

Nem is néztem ezt :) ment egy pü :B

(#11058) FRENK1988


FRENK1988
veterán

még mindég keresem a képen látható hűtőrácsot:)

Illetve Limousine jobb hátsó ajtójára való díszlécet

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#11059) dbius


dbius
veterán

Na, srácok, összekavarodtam. Láma on...

Felújítom a kocsimat (Renault Laguna 1-es, 1994-es, 2.0 literes, 8 szelepes), jó pár cuccot már összeszedtem hozzá.

Ami megzavart, hogy egyik helyen vezérműszíj szett, másik helyen bordásszíj szett+görgők vannak feltüntetve, van ahol pedig mindkettő, de ahogy nézem ugyanazokat a cuccokat hozza mindkettőnél.

Most akkor a vezérműszíj és a bordásszíj ugyanaz lenne?? Vagy kell vennem külön vezérműszíj készletet és bordásszíj készletet is... :F

(#11060) Nordik


Nordik
őstag

Nagyobb sebessegrol erosebben fekezve enyhe remegest erzek. Ez gondolom a fektarcsa utese miatt van. Bontottan erdemes ilyet szerezni? Vagy ujonnan milyen arba vannak ezek a Clioba?

(#11061) tresh válasza dbius (#11059) üzenetére


tresh
addikt

Motor kód típus alapján bárhol adják hozzá a megfelelő alkatrészeket bárdi,unix,zsu+,láng stb :B

(#11062) dbius válasza dbius (#11059) üzenetére


dbius
veterán

Na, itt végre úgy-ahogy el tudom különíteni a dolgokat, de ezek szerint két külön készletet kell vegyek, ha jól nézem.

Öröm és bódottá...

Esetleg nincs valamelyikőtöknek kedvezménye ilyen helyen? Jelentős összeget kell a kocsira fordítanom, így egy esetleges kedvezmény sokat segítene.

Kaptam árajánlatot mailben cuccokra, de sok helyen a számlás ár annyi, mint amilyen ajánlatot kaptam, így ezt ki fogom hagyni.

tresh: ezt én nagyon jól tudom, de magánszemélyként - mivel nekem nincs kedvezményem - egy ilyen helyre betérni kész rablás... bárdinál egyszerűen olyan árak vannak - az én autómhoz biztosan -, hogy ott semmit nem fogok venni.

Az eddig megvásárolt alkatrészeket is úgy szedtem össze, hogy megkerestem az általam elérhető legkedvezőbb árat - ugyanazon termék esetében, tehát nem a legolcsóbb utángyártott cuccot -, de jó lenne most már a szükséges cuccokat egy helyről összeszedni (értékben kb. 150k). Ha pedig valahol kapnék kedvezményt, az azért érzékelhető lenne.

[ Szerkesztve ]

(#11063) Josi válasza dbius (#11062) üzenetére


Josi
aktív tag

Próbálj árajánlatot kérni innen:
www.autoteka2000.hu
vagy esetleg www.fridcar.hu
itt most épp 35% kedvezmény van mindenre.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#11064) AMD Power válasza FRENK1988 (#11058) üzenetére


AMD Power
titán

De király ennek az eleje! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11065) FRENK1988 válasza AMD Power (#11064) üzenetére


FRENK1988
veterán

ezért is fáj hogy nem tudok egy ilyet összeszedni sehol...

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#11066) mycso válasza FRENK1988 (#11058) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Most neked 2006 utáni van ugye?

Azon ilyen a gyári:

Rakjál a felsô pálcikára valami alu borítást vagy fesd le ezüstre. (lehet ki is próbálom és majd rakok fel képet)

Vagy amit én csiálnék (csinâltam):

Egyébként amit linkeltél, azt igazán a ködlàmpa konzol teszi vaddá.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#11067) FRENK1988 válasza mycso (#11066) üzenetére


FRENK1988
veterán

Igen igen ez a gyári. Hát gondolkodtam rajta de azért a gyári mégiscsak gyári:)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#11068) AMD Power válasza FRENK1988 (#11067) üzenetére


AMD Power
titán

Tudsz élni ilyen szép autód van! :R

Csak kemény megszorítások árán állhatnak talpra a gyengélkedő autógyártók

" A Peugeot honfitársa, a Renault is küzd az alacsony eladásokkal, és gondolkodik a gyártókapacitás költöztetéséről a gyártás szempontjából drága Franciaországból az alacsonyabb költségű országokba."

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11069) FRENK1988 válasza AMD Power (#11068) üzenetére


FRENK1988
veterán

Köszönöm szépen:)
Jöhetnének ide is Magyarhonba, mint ahogy a Merci tette

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#11070) AMD Power válasza FRENK1988 (#11069) üzenetére


AMD Power
titán

Mi szívesen látnánk őket ez biztos.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11071) rob210 válasza FRENK1988 (#11069) üzenetére


rob210
Topikgazda

Az hagyján, de a Merci se véletlen jött ide.
Meg lehet nézni hány mérnők és fejes van a Német autógyártásban aki Magyar, vagy Magyar származású.
:R

Egy jó kis Francia csomag elférne kis hazánkban talán olcsóbb is lenne az autó ha itt készülne, már mint számunkra lenne olcsóbb.

A baj csak az, hogy a nemrég felvásárolt LADA és a régebben megvett Dacia le fedi a kelet-európai és a közép-európai piacot.
Így csekély esélyt látok arra, hogy Magyarországon legyen egy Francia renault gyár.
:R

Renault power

(#11072) FRENK1988 válasza rob210 (#11071) üzenetére


FRENK1988
veterán

azt tudom h nem sok magyar mérnök lenne de a munkásokat azért nem hozatnák Franciaországból. Ami meg jót tenne a meglehetősen magas keleti (meg amúgy az egész Mo-ra jellemző) munkanélküliségre.
Szerintem elférne mivel a Dacia az Dacia (ha értitek amit akarok mondani) a LADA az meg mondhatni belpiacos márka (még).

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#11073) rob210 válasza FRENK1988 (#11072) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem olvastad 1 jó hónappal korábban az európai autópiac felépüléséről és elképzeléseiről szóló cikket?

Azért vették meg az orosz céget, hogy egy lefedjék a nem kis orosz piacot.
Olcsón jutottak hozzá és ha beindul a gyártás a renault modellek is itt fognak készülni, mert olcsóbb a munkaerő mint a cégcsoport hazájában.
Ez szerintem sokat elárul.

Bár félre ne értsetek én nem vagyok ellenére sőt kifejezetten őrülnék neki, ha végre történne valami előrelépés kis hazánkban, mert egyre jobban mélyül a szar.
Eddig csak bokáig jártunk, de puhul a talaj és egyre jobban süllyedünk.

Renault power

(#11074) mycso


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Srácok megane2, elektromos ablak kapcsoló világítás cserében jártas-e valaki, vagy tud-e hozzá valami leírást??

Szétszedtem teljesen, de az izzó nem jön ki. Lehet ki sem cserélhető, esetleg bele van forrasztva???
Illetve az egyiken már rajta sem volt ez a műanyagos védőburkolat (ott meg is van körülötte égve a műanyag), a másikról meg véletlenül én szakítottam le ezt a kék burkolatot....

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#11075) dbius válasza mycso (#11074) üzenetére


dbius
veterán

A bal oldali szépen meg van égve, gondolom az nem világít. Ez szerintem inkább valami ledféle lehet, de szerintem jól látod, forrasztva van.

(#11076) rob210 válasza mycso (#11074) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ez nem kérdéses, hogy forrasztva van. De a foglalt lába van forrasztva az izzónak ki kéne jönnie a foglaltból.
Meg az sem, hogy az egyikről hiányzik a gumi borítás, az meg is égett.
(akár az is lehet, hogy ráégett a borítás)

A 4 mikrókapcsoló között van a 2-2 láb elvezetve és az "alaplapra" forrasztva.
De a 2 foglalatban az izzók cserélhetők.
Ugyan azt az izzót használták itt mint nálam a szivargyújtónál és a műszerfal világításnál.
Fogóval megfogod az izzó fejét és nem összeroppantva egyenletes húzóerő kifejtésével ki kell jönni az izzónak.
Lehet az égés miatt akar nehezebben kijönni.
Sniccerrel kapargasd meg a tövét meg óvatosan feszegesd meg.
Csak a foglalatra figyelj le ne törd!
:R

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#11077) mycso válasza rob210 (#11076) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Nos megszületett, hogyan jön szét....
Sajnos az egyik helyen az "alaplapról" leszakítottam a csatlakozó felé menő szálat, talán majd vissza tudom valahogy rakni, hogy érintkezzen.

Nos az izzó valóban kijönne a foglalatból, de előtte az egész foglalatot kell lehúzni --> ami nem megy könnyen (azért is szakadt ki az egyik).
Aztán WD40 és le is jött a többi, majd a leszedett foglalat alján vissza kell hajtani az izzó lábait és úgy kinyomni....hát megkínlódtam vele, mire rájöttem.

Valószínűleg keresek valami kis méretű/teljesítményű ledet, aztán a foglalt nélkül felforrasztom.

Minden megtalálható a képen:

(#11067) FRENK1988: közben most kezdődik a hűtőrács projekt. Megcsiszoltam a felső pálcát, most maszkolom, aztán majd rakok képet ha kész van.
Valószínűleg már csak holnap délután.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#11078) FRENK1988 válasza mycso (#11077) üzenetére


FRENK1988
veterán

nah azt meglesem. Ha jó nekem is megcsinálod:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#11079) rob210 válasza mycso (#11077) üzenetére


rob210
Topikgazda

igen most ahogy olvasom valóban hülyén írtam le, de azért büszke vagyok rád elsőre én 2 lábat téptem ki.
a visszaforrasztás macerás jobban jársz ha hosszú lábú ledet veszel nehezebben ég ki és nem kell a foglalattal szarakodni.
:R

Renault power

(#11080) mycso válasza FRENK1988 (#11078) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Már egy réteg lakk is rajta van, majd még megy rá még1 réteg, aztán holnap kiderül, hogy milyen lett....majd jönnek a képek. :K

(#11079) rob210: a vissza forrasztásra esélyt sem látok, de vissza tudom dugni a lábat és utána rögzítem majd ragasztó pisztollyal. És igen így akarom én is,. hogy veszek valami ledet, hozzáforrasztom a kiálló szárakba, ezeket a foglalatokat meg eldobálom. (bár lehet azért majd belepróbálom, hogy hogyan működne).

Ha sikerül holnap találnom hozzá mindent, akkor össze is rakom és akkor csinálok arról is képet.

mod.: mostanában megint olyan autó barkácsolhatnékom van....hétvégén már lehet nekiesek az EGR kipucolásának is, meg az egyik lámpámat kellene kipucolni, mert 1-2 darázstetem van benne (bár, hogy hogyan került oda azt nem tudom), ahhoz meg le kell vennem a lököst.
Viszont ha a lököst leveszem, akkor már jó lenne beleépítenem a fényszórómosót, stb. ...meg még sok ilyen apróság.

Jajj, nekem egy ilyen komplett első lökös de kéne..... :O [link]

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#11081) dbius


dbius
veterán

Srácok, az alábbi szorítóbilincset hogy lehet kiengedni?

Vagy csak levágni lehet - ha hozzáférek valahogy - és utána kicserélni csavaros bilincsre?

Itt van az a fránya bilincs

(#11082) Füge007 válasza dbius (#11081) üzenetére


Füge007
senior tag

Ezt le kell vágni, gyárilag speciális fogóval rakják fel, és egyszer használatos.

Füge

(#11083) dbius válasza Füge007 (#11082) üzenetére


dbius
veterán

Köszi. Most már csak ki kell találnom, hogy hogyan férek hozzá úgy, hogy ne bántsak semmit.

(#11084) Füge007 válasza dbius (#11083) üzenetére


Füge007
senior tag

Hosszú laposvágó, és egy jó kalapács :D

Füge

(#11085) FRENK1988 válasza mycso (#11080) üzenetére


FRENK1988
veterán

ez nem a rs lökös? Racing bazáron láttam ilyet 60 mátyásért

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#11086) mycso válasza FRENK1988 (#11085) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Dede, német ebay-en is volt, szintén ilyen 60-70k lett volna, de annyit nem adok érte.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#11087) rob210 válasza dbius (#11081) üzenetére


rob210
Topikgazda

oldal csípő fogóval simán le lehet csípni a szorító fejet
azt a dudort és utána szétcsúszik a bilincs.

Renault power

(#11088) FerNandor válasza mycso (#11080) üzenetére


FerNandor
őstag

szép ez az elsö lökhárító. :K

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11089) AMD Power


AMD Power
titán

Jön a Mercedes-Renault szerelemgyerek

Olyan ez mint valami mesefilmes autó... :D

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11090) rob210 válasza AMD Power (#11089) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hát akinek van gyereke és ezt megnézi az rögtön a Traffparkra fog asszociálni .....

Renault power

(#11091) AMD Power válasza rob210 (#11090) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos nincs gyerekem ,de ez az oldal nagyon aranyos. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11092) dbius válasza rob210 (#11087) üzenetére


dbius
veterán

Valami ilyesmiben gondolkodtam én is :K :R

(#11093) FRENK1988 válasza AMD Power (#11089) üzenetére


FRENK1988
veterán

Az első szerintem Renault féle Z E a másik meg egy kabrio Duster:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#11094) tresh


tresh
addikt

Egy kis segítséget kérnék tőletek ár kapcsán.. ugyanis úgy alakul lehet diesel autóra lesz szükségem a kérdésem az lenne hogy szerintetek mennyit érhet a röncim ? :B

1998/2 havi , 1.6 RT (55kw) , 88ezer km, makulátlan plüss belsőtérrel(nincs kiülve,szakadva stb mintha új lenne), nagy szerviz után (tényleg csak bele kell ülni és használni) 2x lufi,elektromos ablak elől, gyári 6 hangszórós rádió,sebességfüggő ablaktörlő lapátok, gyári színezett üvegek első szélvédő is, gyári ködlámpák,motorosan állítható első fényszórók, gyári két kulcs,vezetett szervizkönyv (német) Klíma nincs :( nyári/téli gumikkal. Néztem a piacot olyan 500 ezer körül mozognak evvel az állapottal ilyen felszereltséggel. Ja magyarországi első tulaja én vagyok és 2012 ben lett forgalomba helyezve itthon addig 5 évet állt németbe utsó szervize 2009 év végén volt 65ezer km-nél :) Rohadás mentes karosszéria és nem volt sose sérülve az autó gyári metál fény , kegy két kő felverődés található rajta. Agyalok hogy mi legyen mert tényleg nagyon rendbe van és nem is fogyaszt rosszul 7.5 város de nekem most kevesebb kell :( Szóval mit érhet ez kb ? Azt tudom hogy a belefektette pénzem sose kapom vissza :(

[ Szerkesztve ]

(#11095) tresh válasza tresh (#11094) üzenetére


tresh
addikt

Ő lenne az :)

(#11096) rob210 válasza tresh (#11094) üzenetére


rob210
Topikgazda

98-as autóért jelenleg annaál a nézett 500.000.- nál nem fogsz többet adni.
Az enyém 220.000.-ba menne el.
:O

Renault power

(#11097) tresh válasza rob210 (#11096) üzenetére


tresh
addikt

Hát igen többet tudom hogy nem ér csak meg akartam bizonyosodni róla hogy kb ez a max ami kapható érte és hogy megéri e vagy sem :) Illetve mennyi plusz költség a váltás lehet hogy marad és majd csak kiderül hogy eszeget hosszútávon :)

[ Szerkesztve ]

(#11098) AMD Power válasza tresh (#11095) üzenetére


AMD Power
titán

Az a "baj" kevés km van benne!:) Senki nem fogja elhinni. De szerintem amúgy reálisan ilyen 350-400e Ft többet nem ér sajnos. :(

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11099) rob210 válasza tresh (#11097) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha hosszúkat fogsz menni vele, hidd el jobb lesz a fogyasztásod.
Nekem most a városban 6.8 ha hosszúkat megyek nem autópályán!!!!!!!!!
Akkor a 90-es utazóval 5.9/100

Renault power

(#11100) tresh válasza AMD Power (#11098) üzenetére


tresh
addikt

Majd előre tekerem olyan 180ezere ;] igen ez a bajom max 400 amiért el tudnám adni annál meg többet ér nekem hogy hibátlanul üzemel és kifogástalan állapotban van :)

Rob: napi 50-60 km lesz kb benne ennek 70% városon kívül :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.