Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11451) AMD Power


AMD Power
titán

Clio IV 2012 :R

1.
2.
3.
4.
5.
6.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11452) FerNandor válasza Josi (#11448) üzenetére


FerNandor
őstag

Mondjuk én is feleslegesnek gondolnám a tavaszi cserét... de nem tudom... Gesszti írta, hogy pl Möglich csinálja így, mert így a biztos: minden vezérlésnél HK cssapágy csere..
nem tudom, mit csináljak majd :)
Zoltán nekem messze van, de lehet, hogy azért majd valamikor felhívom.

na most megnéztem, 152110-nél volt cserélve.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11453) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!
Nemrég eszembe jutott, hogy közeleg a tél. Ti milyen módon óvjátok a hótól/jégtől az autót?
Sajna nincs garázsom, nem tudok hova beállni (vagyis van garázsUNK, de az az apósé :DDD )

Most lesz először nálam téli időben a boci, meg szeretném védeni a "viszontagságoktól".

Olvastam a ponyváról, de sokan szidják, hogy a ponyva és az autón maradt kosz egymáson súrlódva karcokat okozhat, a kettő között maradt nedvesség jobban/gyorsabban kikezdi a fényezést ...stb.

(#11454) Josi válasza FerNandor (#11452) üzenetére


Josi
aktív tag

Nekem megérte 2x230 km-t autózni Zoltánhoz.
De ne felejtsd el Möglich teherautónál csinálja és az a munkaeszköze.
Azért egy személyautónál nem kell ezt követni.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#11455) FerNandor válasza Josi (#11454) üzenetére


FerNandor
őstag

jaa, hogy Möglich nem Megane-nál csinálja így? :DDD az más. van itt jó renault-os szerelöm, meglátom majd mi lesz.
lehet, hogy azért volt egyébként cserélve, mert elvileg van valami motorkód vagy mi, amire különösen igaz a hajtókarcsapágy-hiba. akitöl vettük, ö meg a Renaultnál dolgozik és lehet, hogy ez pont ilyen széria és ezért cseréltette ki öket. amúgy meg hosszútávokra használta az autót (országút, autópálya, külföld) szóval pont jól és ideálisan. de majd, ha legközelebb hívom rákérdezek :)

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11456) mycso válasza FerNandor (#11455) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Én úgy tudom, hogy a 106lovas dci-k mindegyikénél alul lett méretezve (sz@r az anyaga) a hajtókar csapágy és 200k km körül mind megrogyik, motorkódtól függetlenül.

mod.: ha sok lesz az autópálya, akkor egyébként ez a motor, nem a legideálisabb. 130-140 körül már eszik is és hangos is....egy nagyobb, jobb választás lett volna.
Viszont város-országúti viszonylatban több mint jó.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#11457) tresh válasza AMD Power (#11451) üzenetére


tresh
addikt

Na ez úgy érzem egy sikeres forma terv lett ismételten mint a megane 3 :)

(#11458) AMD Power válasza Reaper04 (#11453) üzenetére


AMD Power
titán

A szokásos téli alap dolgokon kívül (teli gumi, fagyálló, téli ablakmosó...). Az ajtó gumikat érdemes befújni ,hogy ne fagyjanak be az ajtók.Glicerinnel vagy szilikonnal. Én pl az aksit ki szoktam venni. Sarukat megtisztítom , aksit feltöltöm és utána visszarakásnál befújom a sarukat WD40-el. Parkolásnál főleg így,hogy nem garázsban áll érdemes olyan helyet választani ahol kisebb rá az esély ,hogy belecsúsznak , meghúzzák. Amikor le vannak sózva az utak én heti rendszerességgel lemosom az autót. Nagyon nem tesz jót neki az az erős ipari só a kocsinak. Zár jégoldó mindig legyen "kéznél". Ablaktörlő lapátokat is érdemes megnézni milyen állapotban vannak.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11459) FRENK1988 válasza AMD Power (#11458) üzenetére


FRENK1988
veterán

szó szerint kéznél mert ha az autóban van azzal nem érünk sokat...

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#11460) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy a Thaliamban az első ködlámpák valamiért nem világítanak. Pár hete mikor próbáltam, akkor még jó volt mind a kettő, most meg egyik sem. Szerintem valami kontakt hiba lehet, mert tegnap este kapcsolgattam, és rossz úton haladva úgy láttam, hogy mintha be-be villantak volna. Tudja valaki, hogy hol vannak az első ködlámpák kapcsolódási és bekötési pontjai? Lehet egy kis kontaktjavító megoldaná a problémát. Köszi.

(#11461) _NCT


_NCT
őstag

Erre mit mondtok? Megér ez ennyit? :S Vagy inkább ez?

Vagy még ez kicsit többért? :R

[ Szerkesztve ]

(#11462) AMD Power válasza _NCT (#11461) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem egy benzines 2004 autóban sok a 200e km. Feltéve ha valóban annyi

A Clio számomra a legszimpatikusabb. Főleg ha valóban olyan a kereskedés mit ahogy írják.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11463) Reaper04 válasza AMD Power (#11458) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Köszi a tippeket, nem sűrűn járt utca a miénk szerencsére. Sózni sem szokták nagyon, inkább csak eltolják és ennyi.
Akkus dologról én is olvastam,. azt akkor feltétlen megcsinálom. A mosásról viszont hallottam pro és kontrát. Gépimosás így, kézimosás úgy.
Gépit én speciel ellenzem, mivel legutóbb az első lökösön készített egy méretesebb karcot. :(

+ Miért sok a 200e km benzinesnél? Nekem 186 van bent és mintha új lenne :D

[ Szerkesztve ]

(#11464) _NCT válasza AMD Power (#11462) üzenetére


_NCT
őstag

Hát jah, remélem kereskedő fog engedni belőle :S Amit utoljára linkeltem sem rossz sztem (Megane II ).

(#11465) tresh válasza Reaper04 (#11463) üzenetére


tresh
addikt

Mert 200e/8év se= 25-26ezer /év ergo akkor ált amikor tankolták :) Ha pályán tették volna mindezt bele akkor nem lényeg :)

(#11466) AMD Power válasza Reaper04 (#11463) üzenetére


AMD Power
titán

Mosni akkor is kell... ha mész bárhol felveri a sót. Én csak kézi mosóba járok és ott is a nagynyomásúval végig megyek rajta majd szivaccsal.

Évi 25e egy benzines autónál sok. Persze nem mind1,hogy pályán vagy városban rakták bele.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11467) _NCT válasza AMD Power (#11466) üzenetére


_NCT
őstag

Úgy is azt fogja mondani a kereskedő hogy pályán, mert így könnyebb eladni.....

[ Szerkesztve ]

(#11468) AMD Power


AMD Power
titán

Terepjáró a Ladától
Xray Concept

Érdekes egy koncepció.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11469) Reaper04 válasza tresh (#11465) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Jaa értem :)
Én sajna nem tudom a bocim előző "életútjait".
Előzőnél 24 ezer km-ment bele autópályán másfél év alatt, ez biztos. De hogy azelőtt, sajna :(

Nálam ennek töredékese fog valószínű. Én évente vezetek 5000-ret körülbelül. :)

AMD Power: Értem, én itthon mostam le legutóbb, szép lett, nagyon is. Bár ezt gondolom télen fűtött, csatornázott garázs híján necces egy kicsit :D
Nagynyomásus dolog az jó, már próbáltam azt is. Viszel akkor magaddal szivacsot és átsikálod a hab felnyomása után? Aztán megint lemosni?
De nem baj, hogy nem száríttatod meg? Azt olvastam nem árt téli időben, gépi szárítóval szárazra fújni az autót. Vagy ez így nem teljesen igaz? Te hogy szoktad ?

(#11470) rob210 válasza _NCT (#11461) üzenetére


rob210
Topikgazda

Részemről a 3.-ik mert a sedan nem olyan jól pakolható.
Néha jól jön az eldönthető üléssel hatalmasra nyíló csomagtér.
:R

Renault power

(#11471) _NCT válasza rob210 (#11470) üzenetére


_NCT
őstag

Meg sedan utólag átgondolva nekem nagy lenne, persze szép meg minden, de 1edül fogok utazni, max 2 személlyel... Meg arra még van is pénzem, mármint a 3.-ra :D

(#11472) FerNandor válasza Reaper04 (#11453) üzenetére


FerNandor
őstag

én a lidlben vettem ilyen szélvédö alus valamit, olyasmi, mint a napellenzö csak kívülre kell rakni és befedi az egész ablakot, akkor jó különösen, ha pl ónos esö esik, így nem éri a szélvédöt meg a lapátokat, nem fagy rá. csak megfogod és lerázod, ennyi.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11473) Hagens


Hagens
csendes tag

Sziasztok!
Van egy 2004-es clióm, és az alá vettem most állítható futóművet.Azt szeretném kérdezni, hogy a hátsó rugókat hogy lehet a legésszerűbben kicserélni?Nem akarok hülyeséget csinálni, ezért kérdezem.
Előre is köszönöm a válaszokat!
Csaba

(#11474) AMD Power válasza Reaper04 (#11469) üzenetére


AMD Power
titán

Persze. Vödör + szivacs,és utána tiszta száraz ronggyal letörlöm. Főleg az ajtóknál ,majd utána szilikonnal befújom a gumikat. Sőt utána még 1x lefújom miután otthon kiszálltam a kocsiból.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11475) tresh


tresh
addikt

Rob ezt néz mit találtam :) bal felül ott a gyári fogyimérő na ez kéne nekem csak nem tudom hogy az ecu támogatja e :)

[link] ebbe is itt van és ez 1.6 akkor ezek szerint tudja:) Ő azt hiszem telefonálok egyet :D

[ Szerkesztve ]

(#11476) rob210 válasza tresh (#11475) üzenetére


rob210
Topikgazda

:F kiváncsi leszek. :F

Renault power

(#11477) tresh válasza rob210 (#11476) üzenetére


tresh
addikt

Én is de úgy is akartam venni egy másik óra csoportot a világítás végett :)

(#11478) rob210 válasza tresh (#11475) üzenetére


rob210
Topikgazda

HA esetleg egy ilyen bontó szökevényt felhívsz megkérdeznéd a tulajt, hogy a kormányt mennyiért adná oda belőlle.
Csak a 4 küllős verzió érdekel.

Renault power

(#11479) tresh válasza rob210 (#11478) üzenetére


tresh
addikt

Rendben :) Nekem is 4 küllős verzió van, irtó jó és kényelmes fogása van, de most szeretném lebőröztetni mert úgy csinosabb lesz :)

(#11480) _NCT


_NCT
őstag

(#11481) Kornel válasza _NCT (#11480) üzenetére


Kornel
veterán

km állást le se merte írni :F

(#11482) _NCT válasza Kornel (#11481) üzenetére


_NCT
őstag

Hát azért ahogy kinéz, nem hinném h 2 felett lenne benne. De majd rákérdezek jövőhéten.

(#11483) Kornel válasza _NCT (#11482) üzenetére


Kornel
veterán

Hát nekem már nem aktuális a keresgetés, igaz nem renault lett, de azért sok sikert neked! :K

(#11484) _NCT válasza Kornel (#11483) üzenetére


_NCT
őstag

Naaa, mesélj :) Mi lett a szerencsés? Amúgy köszi, lassan én is rövidre zárom a dolgot, mert már unom a keresgetést :D

(#11485) Kornel válasza _NCT (#11484) üzenetére


Kornel
veterán

suzuki splash, 2008.09. fix 60k km-el, annyi baja lehet, hogy nőtől van :U
viszont hibátlan.

(#11486) _NCT válasza Kornel (#11485) üzenetére


_NCT
őstag

Mennyiért vesztegetnek egy ilyet mostanában? Nézegettem BP-en őket én is, ott sokat látok, annyira nem rossz, inkább ez mint egy stift :U Biztonságos is, meg megbízható. Használd egészséggel :R

Jah,most látom 1.2 1.4 misi körül mennek.

[ Szerkesztve ]

(#11487) Kornel válasza _NCT (#11486) üzenetére


Kornel
veterán

1,35 volt, 1.2 k12b motorral, glx. 1,3 körül indulnak, de azok visszatekert visszavett autók, ez drágább lett volna, csak sikerült alkudni kicsit ;)
a megbízhatóság és a fiatal kor/kevés km miatt vettem ilyet, praktikusabb, mint egy swift, azért lett ez.

(#11488) rob210 válasza Kornel (#11487) üzenetére


rob210
Topikgazda

sok sikert hozzá én még mindig azt mondom ennyiért nem ilyen 4kerekűt vettem volna.
de a döntés mindig a vásárló joga;)

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#11489) Kornel válasza rob210 (#11488) üzenetére


Kornel
veterán

én is sokat gondolkoztam, de már ott megspórolok sok pénzt, hogy nincs vezérlés csere, stb. stb., ráadásul hasonló fogyasztást benzinestől remélni se remélhetnék.

(#11490) AMD Power


AMD Power
titán

Ennyi pénzből én már akkor ha kicsi kéne, kis fogyasztással Renaultból ilyet vagy ehhez hasonlót vettem volna.

RENAULT CLIO 1.2 16V Iszonyat kiforrott széria és megbízható.

Vagy még ez.

RENAULT CLIO 1.2 16V

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11491) Kornel válasza AMD Power (#11490) üzenetére


Kornel
veterán

Ez a 2. nem rossz :)
De már megvan, és ez is megfelel a célnak, A-ból B-be eljutni.

(#11492) AMD Power válasza Kornel (#11491) üzenetére


AMD Power
titán

Ez már autó az biztos. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11493) rob210 válasza Kornel (#11489) üzenetére


rob210
Topikgazda

hát uram, te akkor minden alapszabályt felrúgsz.
én értem, hogy leigazolható 60e van benne, de ne felejtsünk el valamit Magyarországon élünk.
én egy 2éves autón is vezérlést cserélnék, nem, hogy egy lassan 5éves kocsin.
vezérlés 150.000ként/5évente.
ez alapszabály ha nem akarsz meglepetéseket.
hiába fiatal autó, használt, ezt ne felejsd el.

ettől még lehet jó választás, annak ellenére, hogy a szemembe kb. a matiz szintjén van, ami nem autó, persze ha nincs más elvisz a-b be, de ennyit nem adnék 4 kerékért még 4 székért.

:R

Renault power

(#11494) Kornel válasza rob210 (#11493) üzenetére


Kornel
veterán

hát ha te vezérlést cserélnél egy önbeállós láncos motoros autón, amin a motor élettartamával megegyezik a lánc élettartama, akkor az simán pénzkidobás lenne, emellett nem is forgalmaznak hozzá sehol láncot se.

(#11495) rob210 válasza Kornel (#11494) üzenetére


rob210
Topikgazda

látszik, hogy nem vagyok suzuki fan.
akkor az előző hsz stornó.

de, hogy témába is vágjak, ma vezettem a kollégám új fluence-t, hát gyerekek nyami nyálcsorgatás és miegymás:)
ha én egyszer gazdag leszek:)

Renault power

(#11496) AMD Power válasza rob210 (#11495) üzenetére


AMD Power
titán

Ne is mond... Imádom a Fluencet. :))

Benyás vagy dízel volt?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11497) FerNandor


FerNandor
őstag

mai:
[link]
meg ez is: [link]

és ezt vettem észre, hasonlóval van valakinek tapasztalata? a hátsó ülés alján van valami fémcucc és el van görbülve valamiért: [link]

ilyennek kéne lennie, ez a másik, szimpla ülés: [link]

mi lehet ezzel? mi egyáltalán a szerepe? ki lehet szerintetek szedni és visszagörbíteni?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11498) FerNandor válasza FerNandor (#11497) üzenetére


FerNandor
őstag

leugrottam és visszagörbítettem nagyjából, most asszem jó.

találtam egy jónak tünö megane-t. pécshez közel is van. nekem mondjuk nem kéne, mert lépcsöshátú. úgy tünik egyben van. [link]
(én mondjuk csak a 106 lovasokat nézem)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11499) rob210 válasza AMD Power (#11496) üzenetére


rob210
Topikgazda

2liter 140 ló remélem műkszik a link :) ilyen volt.

Renault power

(#11500) Reaper04 válasza FerNandor (#11497) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Érdekesen néz ki az a fémdarab.
Szerepe az ülés tartásában van ha jól néztem, amikor lehajtod abba kapaszkodik bele.
Legalábbis mikor én lehajtom, akkor kattanik egy pöcök.
(Ugye a háttámlát hátra nyitod a csomagtér felé, az ülés részt meg a vezető ülések felé. EZ magát az ülés rögzíti)

Mozog az ülés ha vissza hajtod? Fogja rendesen? Könnyen fel tudod emelni az ülést annál ami kijjebb áll?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.