Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:29

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11201) Kornel válasza zsizsef (#11197) üzenetére


Kornel
veterán

az nagyon jó lenne, tehát bele tudsz tankolni 67 litert? vagy az csak a bruttó mérete?
mert nekem az lenne jó, ha egy ilyen pótkeréktartályt egy hengeressel egybekötve minimum 120 liter nettó térfogatom lenne, nem kéne sokat SK-ba járkálni :)

(#11202) rob210 válasza tresh (#11200) üzenetére


rob210
Topikgazda

A menetszél bejön ha kinyitod a rostélyt.
Ezen nincs mit csodálkozni ez minden autónál így van.
(remélem jól értettem amit leírtál)

Ha a ventilátort felkapcsolod és nem jön középen a levegő csak a két szélén, meg a többi nyíláson keresztül, akkor szétcsúszott a konzol és a cső.
Nem ördöngösség összerakni, de megmondom őszintén ötletem sincs, hogy az hogy jöhetett szét, nekem úgy össze van rakva, hogy akár feszegethetem is., akkor se jön szét.
:R

Renault power

(#11203) Josi válasza Kornel (#11201) üzenetére


Josi
aktív tag

Gázból ált. a tartály térfogatának 80%-át tudod betankolni, tehát kb. 54l fog beleférni.
(esetleg picit több)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#11204) Kornel válasza Josi (#11203) üzenetére


Kornel
veterán

ezt értem, ezért kérdeztem tőle, hogy ez a mennyiség, amit írt, bruttó, vagy nettó térfogat-e?

(#11205) zsizsef válasza Josi (#11203) üzenetére


zsizsef
senior tag

Mol és Total kútnál tankoltam eddig inkább. 58,5 liter ment bele. De egyszer tankoltam Komarno-ban is. A Nyitra irányába vezető úton bal oldalt (zöld-sárga kút). Ott viszont 60,8 liternél leállítattam a tankolást. :K

(#11206) rob210 válasza tresh (#11200) üzenetére


rob210
Topikgazda

Megnéztem a leírásaimat, de nem találtam a ködfényszóró bekötésére rajzot, vagy leírást.
Maga a lámpatest beszereléséhez találtam leírást rajzot, de azzal te nem vagy ki.
Sorry ebben nem tudok segíteni.

Renault power

(#11207) mycso válasza rob210 (#11206) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Most forrasztgattam bele a ledeket az ablakok kapcsolóiba.
6db ledet kellett beforrasztani, egy jó 1.5 órát eljátszogattam, persze ki is kellet méregetni, hogy melyik ágát hova, meg párszor a kapcsoló összeszerelése közben letört...már majdnem sírtam, de megvan. Na majd holnap bepakolom és kiderül, élesben is működik-e.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#11208) rob210 válasza mycso (#11207) üzenetére


rob210
Topikgazda

6db :Y
Na várom a képeket.
:R

Renault power

(#11209) tresh válasza rob210 (#11206) üzenetére


tresh
addikt

Köszi szépen azért :) Nem tudom úgy is szét szedem majd a jövőhéten a kocsit és akkor a műszerfalat is lebombázom :)

(#11210) zsizsef válasza tresh (#11188) üzenetére


zsizsef
senior tag

Nekem csak egy M2 teljes elektromos kapcsolási rajzom van. Igaz angol nyelvű. Ha valakinek szüksége lenne rá szóljon bátran.

(#11211) mycso válasza rob210 (#11208) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

6db, mert bal elől a 4db ablak +1 a gyerekzár, illetve utas oldalon 1db.

Mivel tegnap éjszaka raktam össze, és már majd agyvérzést kaptam, így a művelet közben nem fényképeztem és nem is fogom szétszedni (majd ha esetleg elcsesződne, csak akkor).

Egyébként simán a gyári foglalatot leszedtem és ami jött fel hozzá vezeték, ahhoz hozzáforrasztottam a ledet.
Ja és ez a led éppen akkora, hogy befér a kapcsolóba, tehát necces volt, de bent van.

Most van egy kis időm most rakom majd össze, majd esetleg este lefényképelem, hogy milyen a fénye.

Ja, vaterán vettem, 80ft/db áron a 12v ledeket. És úgy van megoldva, ahogy mondtad, hogy az egyik lábán egy ellenállás van (természetesen e miatt még nehezebb volt mozgatni a lábát...)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#11212) rob210 válasza mycso (#11211) üzenetére


rob210
Topikgazda

ó b@szki mennyire félre értettelek én azt hittem egy kapcsolóba 6db ledet kellett beletenned :) így már értem akkor minden ok.:)
ezért nem tudtam hová tenni azt a 6 ledet, mert emlékeim szerint az sehogy se fért volna be:)

szerintem szebb lesz a fénye, de erősebbnek mindenkép erősebb lesz.

nekem mint kiderült a szivargyújtómban van led az izzò helyett.
nagyon jó a fénye.

Renault power

(#11213) AMD Power


AMD Power
titán

Lassan tényleg elfelejthetjük a skatulyákat
Renault és Infiniti sportautókat gyárthat a Lotus

Érdekesen hangzik...

(#11214) mycso válasza rob210 (#11212) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Sajnos az egyikben, összerakás közben, gondolom leszakítottam a forrasztást, úgyhogy azt majd újra, de csak jövőhéten, mert 7végén nem lesz időm.
Egyébként nagyon durva fénye van. A hátsó ajtókban még világít a gyári, hát az csak valami sárgás fos....majd lehet azokban is átforrasztom, ha már így belejöttem, meg most néztem, hogy nekem sem világít a szivar-aljzat.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#11215) rob210 válasza mycso (#11214) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nagyon jó lett.
Sejtettem, hogy szebb lesz mint a gyári.
Nagyon jól mutat ám a szivargyújtóban is:)

Renault power

(#11216) FRENK1988 válasza mycso (#11214) üzenetére


FRENK1988
veterán

Hu de komoly fénye van. Szép munka

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#11217) SZATA válasza SZATA (#11189) üzenetére


SZATA
senior tag

Voltam ma az Újpesti Renault-ban az ajtónyitás érzékelő miatt. Tegnap odatelefonáltam, h ma jövök.
Simán lekapták a polcról az alkatrészt már számlázták volna. Lelassítottam őket, h legalább az árról meg a beszerelésről mondjanak vmit. 5460 Ft volt, és a munkafelvevő srác a parkolóban 2 perc alatt kicserélte (ingyen). Nem volt egyszerű kiszedni, mert mint kiderült, már régebben le volt ez törve és úgy volt visszadrótozva + egy fém füllel kiékelve.
Elégedett vagyok, szerintem ez egy korrekt ár és szolgáltatás volt.

Más, amit már régebben akartam kérdezni: A Clio II ph2-nek a motorházfedele tényleg alu
Van rajta két kis pöttynyi benyomódás egymástól 1 cm-re, ahol lejött a festék. Telibe nem akarom fényeztetni, mert olyan mint egy kavicsfelverődés, csak nem a felületen, hanem be is horpadt. Mert ha nem rozsdál akkor elfér rajta – egyelőre.

Kár, h nincs egy normális Clio fórum. A Clio club halott, az indexen is pangás van.

(#11218) AMD Power válasza SZATA (#11217) üzenetére


AMD Power
titán

És a nagy Renaultclub.hu? Ott mindig van élet? ;)

(#11219) stangli


stangli
senior tag

Lehet, hogy egy tipikus amatőr kérdés, de a Megan2 tulajoktól kérdem, hogy mik azok a betegségek, amik folyamatosan felmerülnek az autóval kapcsolatban? Elektronika, vagy netalán a motorral szoktak gondok lenni, vagy csak a kopó alkatrészek halnak meg idő előtt? Ezt azért kérdem, mert autóvásárlás előtt álok és a renaulttól valahogy félek, tetszik, anyámnak is félig francia (Dacia logan) van, semmi baja vele, csak hallani ilyen olyan dolgokat és kíváncsi vagyok, hogy mi a véleményetek, mint tulajok... :U

[ Szerkesztve ]

(#11220) _NCT


_NCT
őstag

(#11221) FRENK1988 válasza _NCT (#11220) üzenetére


FRENK1988
veterán

Annyira nem is vészes. Főleg ennyiért. Van pár dolog ami hiányzik (első renault embléma, oldalsó ajtó diszléc, akksifedő) lehet 750ért elviheted:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#11222) _NCT válasza FRENK1988 (#11221) üzenetére


_NCT
őstag

És akkor még örülhet :D A felniken mi az a rozsdásodás vagy mi? :S

839-ért ezt nézegettem, kicsit drágábban meg ezt. Ebbe meg legalább jó sok a km , de valós lehet...maybe ...

Bár azok az autók melyek már több hónapja fenn vannak hahun, nálam kicsit gázosak, mert a jókat mindig elviszik 1-2 héten belül. Még 1 hónapig kuporgatok, hogy tudjak 900-ért válogatni is. Igazából a limousine tettszik a legjöbban :B De lehet nem száll el az agyam, s megnézek pár kacsát.

[ Szerkesztve ]

(#11223) AMD Power válasza _NCT (#11222) üzenetére


AMD Power
titán

A Classic nekem is jobban bejön. :K

(#11224) mycso válasza FRENK1988 (#11221) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

+még a motortérből egy csomó borítás, a padlóban a rekesz ajtaja, rommá kopott kormány+váltógomb, stb., stb.
Ez messze van a nagyon szép állapottól. Az enyém 310k km után különbül néz ki.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#11225) FerNandor válasza mycso (#11224) üzenetére


FerNandor
őstag

Mycso, neked milyen dci-d van 310ezer km-rel? csak kíváncsiságból. miket cseréltél eddig rajta?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11226) mycso válasza FerNandor (#11225) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Semmi komolyat (a kötelező és kopókon kívül), a kuplung érik a kettőstömegűvel együtt, meg a turbót mondta egy szerelő 2éve, hogy szét fog hullani, azóta is használom komolyabb olajfogyasztás nélkül és egy másik szerelő véleménye szerint hibátlanul teszi a dolgát...elvileg mielőtt megvettem 3csúcs lett felújítva 220k km körül + az ezeknél szokásos hajtókarcsapágy, ennyi.

Ja egyébként 2006.05. (ph2 M2) havi, 2007.02. hóban üzembe helyezett 106 lovas 1.5 dci.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#11227) rob210 válasza mycso (#11226) üzenetére


rob210
Topikgazda

Biztos hogy annyi van benne?

Renault power

(#11228) _NCT válasza rob210 (#11227) üzenetére


_NCT
őstag

Miért, már előre tekerni is szokás?

Amúgy nem értem az embereket... És teljesen elszomorít már ez a használtautó vásárlás. Az ilyen minek teszi fel? Eladni akarja, vagy csak árulja? :S

[ Szerkesztve ]

(#11229) mycso válasza rob210 (#11227) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen. Új korától követve van az életútja, mert pároméknál volt céges autó.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#11230) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék az ülésekre "trikót" vagyis inkább olyan védőt, ami teljesen befedi mindenhol és illeszkedik is.

Tudnátok ajánlani egyet-kettőt? Hol érdemes és milyet vegyek?

+Ezek a szettek tartalmaznak külön fejtámla védőket is?

Köszi előre is,
üdv: Dave :R

(#11231) AMD Power válasza _NCT (#11228) üzenetére


AMD Power
titán

Mert ha ez a km igaz akkor ez kurv* jó vétel.

(#11232) _NCT válasza AMD Power (#11231) üzenetére


_NCT
őstag

Oké, de 3db kép? Amiből kb semmi sem derül ki? :s Őszintén, te elmennél megnézni egy ilyet? Nem valami vevőcsalogató.

(#11233) rob210 válasza _NCT (#11228) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem de egy esetleges műszercsere során változhat az állás.
Nekem se a gyári van már benne annyit mondok rá amennyit akarok.
Ennek ellenére "ha eladom majd" a valós kilométerrel fogom eladni.

Bár az még odébb van szeretem a kis öreget és mindenhova elvisz ahova kell.
A megbízhatóság mintaképe ami ritkaság manapság.

Renault power

(#11234) _NCT válasza rob210 (#11233) üzenetére


_NCT
őstag

Remélem én is kifogok majd vásárlás során egy hasonlóan rendes tagot, aki szerette az autóját :K :R

(#11235) AMD Power válasza _NCT (#11232) üzenetére


AMD Power
titán

Én felhivnám és kérnék tőle még + képeket ha arról van szó. De értem ,hogy mi a problémád. Teljesen érthető.

(#11236) zsizsef válasza _NCT (#11228) üzenetére


zsizsef
senior tag

Igen.
Üzemanyag elszámokása futott km alapján.

(#11237) FerNandor válasza Reaper04 (#11230) üzenetére


FerNandor
őstag

én vettem ilyen trikó huzatot az elsö két ülésre. nincs fejtámlája, viszont nagyon jó anyagból van, kellöen vastag és strapabíró. az AMC autósboltban vettem itt Pécsen 3000valemennyiért. majd lefényképezem. annyi a baja, hogy a belsö fele ilyen plüss vagy nem tudom és kicsit bolyhosodik.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11238) FerNandor válasza FerNandor (#11237) üzenetére


FerNandor
őstag

trikó

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11239) _NCT válasza zsizsef (#11236) üzenetére


_NCT
őstag

Hah, ezt nem is tudtam.

(#11240) Reaper04 válasza FerNandor (#11238) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Köszi a képet!
Kicsit eláll az üléstől, az nem baj? :F
+ nekem van az ülésben légzsák is.

Én valami pamutot szeretnék, vagy valami olyat ami nem tölt fel...
az asszonyt idegesíti, hogy kiszállás után "csíp" mikor becsukja az ajtót :)

Nézegettem én is webshopokban, de 45-50 ért találtam szettet. Igaz minőségi...
+ van rajt speckó cérnázás a lufiknál.

Szerintetek? Érdemes ennyi pénzért huzatot enni?

(#11241) rob210 válasza Reaper04 (#11240) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem mert olcsóbban is van.
Ha oldal légzsákosra gondolsz 22-körül van szett ami majdnem a gyári ülés anyagával egyezik meg.

A műszálasok meg már 9 környékin is elérhetők, de az mint írtad valóban nem egészséges választás.
:R

Renault power

(#11242) FerNandor válasza Reaper04 (#11240) üzenetére


FerNandor
őstag

hol áll el az üléstöl? mindenhol ráfekszik szerintem, max csak túllóg pár helyen a rögzítés miatt. nekem is légzsákos, de ez a huzat véget ér az ülés felsö harmadánál a légzsák meg lejjebb van.
ez pamut, nem müszálas, nem tölt fel.

attól függ hova kell neked huzat. ha legtöbbször elöl ültök csak, akkor jó ez a trikó, ha koszos, lekapod fél perc alatt, kiöblíted és kész. ha hátul is sürün, akkor érdemes szettet, de szerintem az az 50 ezer kib. sok.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11243) zsolt1129 válasza _NCT (#11232) üzenetére


zsolt1129
addikt

Akkor az enyémet már nem is merném meghirdetni. 2003 11. havi 78E km. :B

(#11244) _NCT válasza zsolt1129 (#11243) üzenetére


_NCT
őstag

De mennyit használod naponta? 25-30km? Gondolom csak boltba jársz, meg városba intézni a dolgokat. (bár nem tudom mennyire laksz nagy városban).

(#11245) zsolt1129 válasza _NCT (#11244) üzenetére


zsolt1129
addikt

Inkább hosszabb távokon van használva,viszont van úgy 2 hét,hogy el se van indítva. Családi autó,nem munkaeszköz,úgyhogy ezért van benne ilyen kevés km. Mondjuk én sokat autózok,és a cégesekkel intézem általában a dolgokat,így csak a hétvégi kirándulásokra van előhozva.

(#11246) _NCT válasza zsolt1129 (#11245) üzenetére


_NCT
őstag

Ohhh, ha 1x eladod mostanában, lehet vevő leszek rá :DDD

(#11247) Reaper04 válasza rob210 (#11241) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Én is így gondoltam :D Mármint hogy drága egy kicsit.
9-12 környékén nézegettem már műszálasat...
Hol láttál 22ért majdnem gyári minőségűt oldallégzsákos megoldással?
Érdekelne :K

FerNandor: Amit linkeltél képet, azon néztem. Anyósülésnél láttam, hogy felül a vállaknál eláll az üléstől, meg egy kicsit a vezető ülésen is.
Ezért kérdeztem. :R

(#11248) rob210 válasza Reaper04 (#11247) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hu baszki én tavaly nézegettem azóta jó drágák lettek, bár 50-hél még így is olcsóbbak.
Jól dolgoznak, nekem is úgy ajánlották.

Renault power

(#11249) rob210 válasza Reaper04 (#11247) üzenetére


rob210
Topikgazda

NA odass mit találtam, itt meg is tudod csinálni a látványtervet típus szerint.
És az ár is bőven jó.
:R

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#11250) Reaper04 válasza rob210 (#11249) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Köszi a linkeket!
Az utóbbi egész jó (ahol van a konfigurátor is), bár a végeredmény amit kihoz ár az az egység ár.
Az most vajon a szett egységára, vagy 1 db ülésé?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.