Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99351) Ba cy lus válasza Sinesol (#99350) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Hát azóta sokat változtak a dolgok az emberek fejében is. Pl. elég meglepő volt ez head-fin, ahol a mostani (2005 edition) DT880-ról az általános vélemény, hogy "bassy". Ma viszont általánosan elfogadott jelző a DT880-ra sokkal inkább a "bass light".

(#99352) Sinesol válasza Ba cy lus (#99351) üzenetére


Sinesol
veterán

A korabbi es korabeli erösen melyhianyos fejesek mellett egy kiegyenlitettebb fejes tenyleg bassy volt relative.

(#99353) niof


niof
addikt

Van valami bevált helyettesítő a HD650 fejpánt párnájának cseréjéhez? Eléggé lapos lett már, kezd nyomni. Gyárt valaki jobb minőségűt? Érdemes keresgélni, vagy rendeljek egy gyárit?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#99354) Ba cy lus válasza Sinesol (#99352) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Az lehet, de ezt nem annyira a technikai lehetőségek diktálták, kiindulva abból, hogy már a 80-as években is tudtak mélyben erős - "mai füllel" sem bass-light - fejhallgatókat csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#99355) contaxg válasza Sinesol (#99341) üzenetére


contaxg
veterán

Aha Hát én hallottam szólni a T1-etegy ehhez a fejeshez tervezett OTL erősítővel úgy, hogy az álla lesett az embernek. De sajnos nem éri meg a ráfordított pénz és energiát. Van ennél egyszerűbben integrálható fejes kevésbé költséges forrás igénnyel.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#99356) letoltobeze


letoltobeze
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék fejhallgató állványt készíteni.
Azt nem tudom eldönteni, hogy milyen széles legyen az a rész, ahová a meghajtók felfekszenek. Adná magát, hogy olyan széles legyen, mint a fejem, mert ugye, akkor a fejes feszítése a fejemhez igazodik. Viszont nem tudom, hogy ez nem vezet-e ahhoz, hogy olyan lesz, mintha sokkal többet hordanám, tehát hamarabb megpuhulnak a párnák, stb.
Szóval ti mit javasolnátok? Legyen fejem-széles, vagy legyen olyan, amin a Fejhallgató megfeszülés nélkül tud lógni? Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

(#99357) Tulku válasza contaxg (#99355) üzenetére


Tulku
veterán

Én úgy tudom, hogy még a Staxnál sem mindegy melyik erőlködővel hajtod, pláne egy ilyen háklis Beyert, ráadásul más cég is készít igen háklis fejeseket (Utopiáról is valami ilyen történet kering), tehát egyáltalán nem istentől elrugaszkodott történetként előrevetíteni egy fejes kipróbálásakor, hogy csak bizonyos láncban mutatják meg magukat...
Ellenkező esetben faékeket kellene csak propagálni, vagy olyan fejeseket, amik szinte nem is skálázódnak, csak szólnak mindenről ugyanúgy...
Mondom ezt úgy, hogy egyáltalán nem vagyok Beyer fan, sőt...

Letoltobeze: utóbbi szerintem

[ Szerkesztve ]

(#99358) niof válasza letoltobeze (#99356) üzenetére


niof
addikt

Én hagynám szabadon lógni.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#99359) szaki58 válasza letoltobeze (#99356) üzenetére


szaki58
aktív tag

Az esetedben olyan állvány a célszerű, ahol nem fekszenek fel a párnák. Ez lényeges, mert hajlamos a párna ( a te fejhallgatód párnája) az ellapulásra. Például:

Azt írtad, fáradt vagy. A bejegyzésed időpontjáról nem erre következtetek. :)

[ Szerkesztve ]

(#99360) szaki58 válasza letoltobeze (#99356) üzenetére


szaki58
aktív tag

Még kettő ötlet. A faállvány lehet, hogy magyar. hasonlót vettem kb 6 ezerért.

Ha még is olyant szeretnél, mint azok az omega állványok, akkor a lehető legkisebb résnek kell lenni a két felfeküdt párna között. Most láttam ellapult fejpárnát, tudod, hogy hol!

[ Szerkesztve ]

(#99361) szaki58 válasza letoltobeze (#99356) üzenetére


szaki58
aktív tag

Én itt vettem egyet, sajnos ráfaragtam, mert nem volt elég magas, ezért a kábel dugói felfekszenek. Ez viszont elég magas. csak ötlet, hogy milyen legyen, ha Te csinálod.

[link]

(#99362) letoltobeze válasza szaki58 (#99359) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Áh, addigra már felébredtem. Nem alszok mostanában jól. De legalább tudok zenét hallgatni ;]

(#99363) letoltobeze válasza Tulku (#99357) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Köszönöm :R

(#99364) letoltobeze válasza szaki58 (#99359) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Köszi. Nézegettem én is a neten, hogy milyenek vannak. Akkor lógós lesz :R

(#99365) Gzula[HUN] válasza letoltobeze (#99356) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Párnát még ki tudod cserélni, de a fejpánt rugója, ha túlságosan elgyöngül az nagyobb probléma. Szóval szerintem is lógjon csak szabadon. Az ILYESMI mondon felhelyezett fejesnél meg a pánt gumija nyúlik ki, nálam "egyel feljebb" van felrakva.
Ami tanácsot tudok adni, nem baj, ha kicsit nagyobb területű az alja, stabilabban áll.

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#99366) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Sennheisernél a HD400 Pro létezésének (pláne vételének) mi értelme van? Akik hallották mindkettőt, azok szerint hangra egy az egyben HD560S, de még kinézetre, felépítésre is. Specifikáció szerint is. A különbség annyi, hogy oldalt a logó más színű, és hogy a 400 Pro telefonzsinórt kap gyárilag. Illetve hogy egyiket hivatalosan stúdióba szánják. Akkor viszont legalább lehetne tartósabb, masszívabb felépítésű, de nem, ugyanaz. Annak ellenére, hogy árban is drágább kicsit a HD400 Pro.

[ Szerkesztve ]

(#99367) Polllen válasza Ba cy lus (#99366) üzenetére


Polllen
nagyúr

A sennheiser el is ismerte egy posztban, hogy ugyanaz a kettő, lényegen csak a kábel más. Fura elképzelés, de majd meglátják az értékesítésben, hogy van-e értelme.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#99368) letoltobeze válasza Gzula[HUN] (#99365) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Oksi, köszönöm az ötleteket! :R

(#99369) Catman


Catman
aktív tag

Audio-Technica m40x fejhallgatómnak elkezdett hámlani a fejpántja és a fülpárnák. A fejpántot betekerem majd valamivel, a kérdés, hogy a fülpárnával mit kezdjek? Látezik olyan tartósabb párna, ami nem változtatja meg a hangzást? Azt olvastam, hogy a brainwavz azért máshogy szól, mint a gyári...

(#99370) Dorien válasza Catman (#99369) üzenetére


Dorien
veterán

Persze, gyári párna: [link]

Illetve ki lehet próbálni a Dekoni párnáit: [link] [link] Itt változhat a hang, de általában elég hanghű párnákat gyárt a Dekoni...

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#99371) Dorien válasza niof (#99353) üzenetére


Dorien
veterán

A HD600 fejpánt párna jobban tart, több benne a szivacs: [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#99372) niof válasza Dorien (#99371) üzenetére


niof
addikt

Koszi. De lehet inkabb a Dekoni lesz. Igaz dragabb (joval), de az mar bizonyitott a Sennheisereken.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#99373) Catman válasza Dorien (#99370) üzenetére


Catman
aktív tag

Persze, ha más nincs, marad a gyári párna. A dekonival van tapasztalatod? Tartósabb, mint a gyári?

(#99374) Gzula[HUN] válasza Catman (#99373) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Fejpántra. Tartós. És nem változtat a hangon. ;]

Párnából van annyi féle, mint x@ron a légy. Ízlés és igény szerint. Szerintem a BW nem a legjobb ár/érték arányú cucc.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#99375) Catman válasza Gzula[HUN] (#99374) üzenetére


Catman
aktív tag

Igen, ezt az alis fejpánt védőt láttam, de szerintem házilag meg tudom oldani igényesebben. :)

(#99376) Gzula[HUN] válasza Catman (#99375) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Legegyszerűbb "javítás", ha egyszerűen megkopasztod.

Saját felelősségre: Ilyenkor azért én szoktam olyat csinálni, hogy kagylókkal felfelé csap alatt folyékony szappanos szivaccsal átdörgölöm (vagy ami kéznél van mosószer). Majd vigyázva arra, hogy ne follyon felfelé a víz kicsöpögtetem. Majd szárítás. Ha türelmetlen vagy hajszáróval. Végén meg textilborotvával átmenni rajta egy soron. Nagyjából ILYEN lesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#99377) szaki58


szaki58
aktív tag

Hát sajnos elejtettem a Deva Pro-t. Az eredménye, hogy az egyik oldala nem szól. Nem a Bluetooth-al van gond, mert az egy másik Devával megy. Szét kellene szedni. Van-e valakinek tapasztalata a párna levételével? Nem szeretném szét drimbolni.

(#99378) s4tch válasza szaki58 (#99377) üzenetére


s4tch
veterán

darvinya kollégát keresd meg, ő szokott vállalni javításokat.

(#99379) Gzula[HUN] válasza szaki58 (#99377) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Bár nem Deva, de lehet segít.

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#99380) Sinesol válasza szaki58 (#99377) üzenetére


Sinesol
veterán

Amíg megvoltak a hifimanjeim, azokra vigyáztam egyedül, tudtam ha akár csak az asztalról esik a szőnyegre, annak vége, valószínűleg csak az imádság tartja egyben a belső részeket.
Mondjuk még azt is el tudom képzelni, hogy a membrán sérült meg az ütődéstől, ki tudja.

[ Szerkesztve ]

(#99381) szaki58 válasza Sinesol (#99380) üzenetére


szaki58
aktív tag

Az ijesztgetést törvény bünteti! :DD Még jó, hogy nem a HEK SE-t ejtettem el. No de arra azért két szemem! Szét fogom szedni, és meg látom.... szerintem egy forrasztás lesz.

Pájszer! Dokumentáljam:? Van rá igény, mert feleslegesen nem erőltetem magam.

[ Szerkesztve ]

(#99382) Sinesol válasza szaki58 (#99381) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem kell rá vesztegetni az időt, annyira nem fontos. :R

(#99383) Remus389 válasza szaki58 (#99381) üzenetére


Remus389
veterán

Dokumentáljad, mindenből tanulunk, ha már így esett

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#99384) Catman válasza Gzula[HUN] (#99376) üzenetére


Catman
aktív tag

Köszi a tippet, lehet kipróbálom. Ha nem jön be, betekerem valamivel...

(#99385) Catman válasza Catman (#99311) üzenetére


Catman
aktív tag

Végül JBL JR310 lett, főleg a mérete és színe miatt. :) Méretben tökéletesen passzol, könnyű, kényelmes. Felépítése nem annyira bizalomgerjesztő, meglátjuk, meddig bírja. A hangja viszont meglepően jó. Kicsit mélyorientált, és az én ízlésemnek kicsit kevés a magas, de teljesen hallgatható. Ha valaki kisebb gyereknek keres fejhallgatót, mindenképpen nézze meg.

(#99386) Gzula[HUN] válasza Catman (#99385) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Őszintén szólva ennyi pénzből már fejhallgatót is vehettél volna. ;] :P

#99381szaki58: Úgy emlékszem, hogy Joshua Valour is panaszkodott az egyik videója végén, hogy földre ejtette az egyik Hifimanjét, és utána behalt neki, de persze ma már nem találtam.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#99387) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Amilyen vékony ezekben a membrán, nem meglepő, hogy leejtés után már esetleg nem működik. Amit néhány hete linkeltem a membrán vastagságáról, illetve hogy meddig érdemes vékonyítani, ott írták is, hogy ekkora vastagságnál már nagyon sérülékenyek ezek, illetve hogy minél vékonyabb, annál kevésbé tud egyenletes vastagságú lenni.

[ Szerkesztve ]

(#99388) letoltobeze válasza Remus389 (#99383) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

+1

(#99389) Catman válasza Gzula[HUN] (#99386) üzenetére


Catman
aktív tag

A vezetékes változatot vettem, az egy kicsit olcsóbb. :)

Amúgy a fejméret miatt nem sok lehetőség van. A normál méretű fejhallgatókat nem lehet olyan szűkre állítani, hogy ne csússzon le a füléről...

(#99390) binatone válasza szaki58 (#99381) üzenetére


binatone
tag

Nem szeretnélek ijesztgetni, és nem is deva pro, hanem 400se, de technológiáját tekintve ugyan az a kettő. A barátom kipróbálásra kölcsön adta a fejhallgatóját és így kapta vissza [kép] [kép] a mágnes ketté tört és egy pici darab mágnes átszakította a membránt is.
Ő megjavította eddig senki nem tudta megmondani melyik a javított oldal.

(#99391) HELLAFLUSH válasza binatone (#99390) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

A képet elnézve ismét bebizonyodott, hogy a Hifiman fejhallgatók forrasztásai gyalázatosak.:(

(#99392) Sinesol válasza binatone (#99390) üzenetére


Sinesol
veterán

Ilyet se lattam mèg, hogy kettètörik a magnes, miközben gyakorlatilag mèg vèdett is a direkt behatàsoktól. Habár miert is lepödök meg, minden resze csapnivalo minösegü, miert pont a magnes lenne jó minösegü. :N
Az a forrasztas is, csoda hogy tart valamit..

[ Szerkesztve ]

(#99393) Gzula[HUN] válasza Catman (#99389) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nyugi, csak ugrattalak. Nálunk az idősebbnél az a fő szempont, hogy ne műbőrös legyen a párna, inkább egy gagyival bohóckodik, de akkor is. A kisebb gyerkőcnél meg az, hogy csak zöld lehet. ;)

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#99394) szaki58 válasza binatone (#99390) üzenetére


szaki58
aktív tag

Kábellel mindkét oldal szól, a Hymalaya DAC-kal csak az egyik oldal, viszont vissza kértem a régebbi Devámat, és ott a DAC is rendben van. Úgy gondolom, hogy a jobb kagylóból árvezető szál szakadhatott le a baloldali részről, legalább is remélem.
Amúgy a Hifiman nem dobálásra gyártja ezeket a füleseket. 100 évig nem lett volna vele probléma, ha én nem vagyok hülye. (HELLAFLUSH-nak)

[ Szerkesztve ]

(#99395) Ba cy lus válasza Sinesol (#99392) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Túlzol. Na meg valamit valamiért. Bár valószínűleg nincs ilyen gond, ha nem ejtik le. Mióta megvettem az első minőségi fejhallgatómat (DT770 kb. 10-12 éve), még egyiket sem sikerült leejteni, megütni, de még csak megkarcolni sem. Amit el is adtam, azok is makulátlan állapotban kerültek az új tulajdonosokhoz. Az ütésállóság nem egy olyan dolog, ami a fejhallgatóhoz alapértelmezetten "jár". :N

[ Szerkesztve ]

(#99396) HELLAFLUSH válasza szaki58 (#99394) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Elhiszem neked, viszont én csak a forrasztás minőségére gondoltam, nem a mágnesre és a leejtésre.:B

Pocit más téma: Egyébként ha a Hifimanekben lévő átvezető kábel ki lenne cserélve egy jobb minőségűre akkor változna a hangjuk?

(#99397) fericske válasza HELLAFLUSH (#99396) üzenetére


fericske
addikt

Biztosan nem tudom, de úgy gondolom igen.
MrSpeakers és ZMF Fostex t50rp fejesek modifikációjával is foglalkoztak - sikeres modok a mai napig - , és a belső átkábelezés egy alap tuning volt.

(#99398) niof válasza Sinesol (#99392) üzenetére


niof
addikt

Azért a sima stroncium mágnesek elég törékenyek. A neodímiumok sokkal masszívabbak, és egyben drágábbak is.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#99399) szaki58 válasza HELLAFLUSH (#99396) üzenetére


szaki58
aktív tag

A múltkor megégett némi aluvezeték a falban (régi ház) , azt lecseréltem rézre. Sajnos csak a kimaradt alu vezetékre tudnám kicserélni :DD Lehet, hogy változna a hangja.
Amúgy tréfát félre, nem kínlódok vele. Ez a YouTube fejhallgatóm, hangfalat pótol a gépemen, mert az enyémet a szülőknek adtam.

[ Szerkesztve ]

(#99400) Ba cy lus válasza niof (#99398) üzenetére


Ba cy lus
őstag

A HE400i-ben még neodímium volt, bár ott csak a membrán egyik oldalán voltak mágnesek (ami persze nem feltétlenül rosszabb). A HE400SE-t nem véletlen sikerült az alá beárazni, noha hangminőségben összességében nem marad el. Sőt, a karakter miatt még jobbnak is érződik technikailag a HE400SE.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.