Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99401) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!
Omnitronic SHP-600 fejesemnek a gyári párnái már eléggé viseltesek, szeretném lecserélni őket.
Honnan, milyet érdemes venni rá? A gyárival meg vagyok elégedve, szóval nincs kifogásom a plüss párnák ellen.
Gondolom Aliexpressről lenne a legcélszerűbb beszerezni.

#KeepFightingMichael

(#99402) Johnny Cage válasza guftabi96 (#99401) üzenetére


Johnny Cage
addikt

pl.: [link] (color alatt Gray Velvet)

(Kínai utángyártott velúr párnák memóriahabos belsővel. A régi Omni párnákhoz hasonlóak, a mostaniak downgrade-elt párnáinál meg ezerszer jobbak!)

[ Szerkesztve ]

(#99403) Gzula[HUN] válasza Johnny Cage (#99402) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

A linkelt plüss párna textil részének belső oldalán is plüss/textil van, vagy ott műbőr? Mert van nekem itthon mind a kettő fajtából, és ami majdnem totál textil (nyilván a kapaszkodó perem nem), az nekem nagyon világos hangzást ad, szinte minden fejesen (1 kivétel van).
De pl. a Hyperx Cloud texti párna tök ugyanolyan, mint az újabb fajta SHP-600-as párna, belső része műbőr (vagy valami ilyesmi), és sokkal jobban bejön a hangja gyakorlatilag mindennel.

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#99404) contaxg válasza guftabi96 (#99401) üzenetére


contaxg
veterán

Szerintem nekem van ilyen gyári Takstar szürke plüss fülpárnám egy tucattal.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#99405) zzola


zzola
félisten

Sziasztok!

Kislányomnak (8 éves) szeretnék vezetékes fejhallgatót keyboard/digitális zongorához.
Olyan 30k-ig gondoltam elmenni árban. Nyilán valami olyat kellene választani, ami nem olyan óriási a fejére és természetesen zártat.
Köszi

(#99406) Gzula[HUN] válasza zzola (#99405) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Ebben az életkorban nem számít, milyen hangja van a fülesnek. Vegyél olyat, ami tetszik neki. Ha ár/érték arány is számít, szerintem érdemes a Lidl termékeire várni.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#99407) Sinesol válasza zzola (#99405) üzenetére


Sinesol
veterán

Shure SRH240A, kifejezetten az emlitett felhasználásra van kitalálva.

A Beyerdynamic DT240pro kicsit túllóg a kereten, de az is egy nagyon jó választás, ráadásul kifejezetten kicsi, könnyű, miközben nagyon jó az anyagminősége is. Talán ez utóbbi lenne a legideálisabb választás.

Gzula[HUN]: Nem biztos, hogy olyan jó tanács ez, egyrészt a gyerekeknek is jó a hallása, biztosan meghallja a jobb minőséget, másrészt meg digitális zongorához, gyakorlatilag "munkára" használva igenis kell a minőségi fejes, hogy amennyire lehet, úgy szóljon minden ahogy kell.

[ Szerkesztve ]

(#99409) Gzula[HUN] válasza Sinesol (#99407) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Van egy 10 meg egy 12 éves fiam. Egyiket csak az érdekli, hogy kényelmes legyen (csak textil/plüss párna), a másikat meg az, hogy legyen zöld. Minden más szempont háttérbe szorítva. Persze rá tudnék mást is erőltetni rájuk, hogy megutálják a fejeseket.

Egyébként valamelyik Marshall Majort ajánlottam volna, de úgy látom, hogy csak 50ezer körül van IV-es....

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#99410) zzola


zzola
félisten

Köszönöm urak!
Gyerek is vájtfülű - mint én - nem vehetek neki bármit.
A Beyerdynamic DT240pro tetszetős.
:R

(#99412) szaki58 válasza zzola (#99410) üzenetére


szaki58
aktív tag

Ne hallgass a sok süket dumára! Most van itt az ideje, hogy a gyereket a jó és szép hang felé tereljed, ha már nem telt Lauberger Gloss zongorára, amit Udvaros Dorottya megénekelt!
[link]
Hát nekem volt, pont ilyen, és hozzá még tíz év. Ne szalaszd el a lehetőséget (és ezt nagyon komolyan mondom!!!) hogy a gyereket a "zene" felé tereld. Az, amit mos annak neveznek csak szimplán zaj. A zene nem az, amit most annak neveznek (kövezés). Én sem lettem zenész, de a zene szeretete és talán értése belém ivódott, és ez a lényeg.
Innét egy lépés lesz neki, hogy szeresse majd a "jó" hangot, vagy így, vagy úgy. Ha teheted, vidd el élő (akusztikus!!!!!" koncertre, minél többre.
Az, hogy ami rá megy a fejére, és kényelmes neki, meg ilyen, olyan.... hát nem kommentálom. Figyelj oda! Ez bizony nevelés, és nagyon pozitív nevelés!!

Uff! Én beszéltem! :)

[ Szerkesztve ]

(#99413) szaki58 válasza zzola (#99410) üzenetére


szaki58
aktív tag

Olyant, amivel esetleg zenét is tud hallgatni...

(#99414) Gzula[HUN] válasza szaki58 (#99412) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

"Az, hogy ami rá megy a fejére, és kényelmes neki, meg ilyen, olyan.... hát nem kommentálom."

Tőlem kommentálhatod. Nem magamnak választok fejest azt hazudva, hogy a gyereknek kell, hanem rájuk bízom a választást. Van itthon több, mint 1 tucat fejes. Azt használják, amelyiket akarják (kivéve, ami a fejemen van éppen), nem amit én tukmálok rájuk.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#99417) szaki58 válasza Gzula[HUN] (#99414) üzenetére


szaki58
aktív tag

Bízom abban, hogy "zzola" értette, amit írtam. Neki szólt, a többi nem igazán érdekel. Tudom, hogy mit írtam.

(#99418) zzola


zzola
félisten

Köszi srácok!
:R

(#99420) Gzula[HUN] válasza szaki58 (#99417) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Ha már a fejhallgató fórum kell nevelési tanácsot meghallgatni, akkor ott komoly problémák vannak. Egyébként meg nekem átjött, hogy csak jót akarsz. ;)

Amit meg írtam, nem zárja ki, hogy egy gyerkőcnek pont egy Beyer 240pro fog bejönni. Simán lehet, hogy az fog neki tetszeni. De - mint ahogy itt is többször "elhangzott", fejhallgató vásárlásnál annak hangja csak 1 szempont.

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#99421) szaki58 válasza Ba cy lus (#99419) üzenetére


szaki58
aktív tag

Hát persze, hogy nem! Mindkettőt hallgatom, mit mondjak. Mindkettő jó. Amúgy el adtam a Marantzomat, és a sógor hozott be német kirakodóról egy erősítót. (kb 15 €). Messze jobb, mint ami volt. Ez, mondjuk azért szerencse.

(#99426) PROHARDVER!


PROHARDVER!

Privátban folytassátok, a topik nem a kettőtök csatatere!

(#99427) szaki58 válasza PROHARDVER! (#99426) üzenetére


szaki58
aktív tag

Rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#99428) contaxg válasza zzola (#99410) üzenetére


contaxg
veterán

Kidobott pénz, szerintem eza a Beyer Lidlis szinten van. 10x-es áron és a Lidlisre három év a gari. Hidd el, nekem is van, ha kell el tudod vinni kipróbálni, de szerintem tök felesleges ezt megvenni. Gyulának igaza van :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#99429) zzola válasza contaxg (#99428) üzenetére


zzola
félisten

Miért épp Lidl-s? Ennyiből akkor mehetek a Pennybe, Aldiba is. Ott is van 3e-ért valami szemét....
Én viszont nem szállok senkivel sem vitába. Választok egyet majd én. Ha rajtam múlik, akkor Sennheiser lesz.

[ Szerkesztve ]

(#99430) szaki58


szaki58
aktív tag

Hölgyeim, uraim! "zoola" egy normális, előre mutató, a gyerekét nem elrettentő fülest szeretne, Polémia vége. Erre kellene értelmes javaslat, hiszen azt várja!

[ Szerkesztve ]

(#99431) contaxg válasza zzola (#99429) üzenetére


contaxg
veterán

OK a Lidlis Silvercrest elég jó hangú fejeske 3k-ért meg főleg. Ez saját tapasztalat.AldiS TWS füles vettem már háromszor de azon kívül, hogy 3 év garis nem sok vonzó van benne. Egész pontosan csak azt vagyok hajlandó megvenni a lányomnak, pedig az én lehetőségeim egy kicsit mások mint az átlag fejes vásárlónak.
Ha Sennheiser a tuti akkor legyen az. A lényeg, hogy TE legyél elégedett.. De akkor nem értem miért kellett felhozni a Beyert?? :U

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#99432) Ba cy lus válasza zzola (#99429) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Hangra teljesen jó az a Shure SRH240A, ennyiért Sennheiserből sokkal rosszabbat kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#99433) szaki58


szaki58
aktív tag

Zene, Pardon!

(#99434) Sinesol válasza zzola (#99429) üzenetére


Sinesol
veterán

Elnézést a cirkusz miatt, nem èpp igy kellene a topiknak müködnie, megértem, ha inkább magad döntöd el mit veszel. :R

[ Szerkesztve ]

(#99435) szaki58 válasza zzola (#99429) üzenetére


szaki58
aktív tag

Ha elfogadható áron tudnál szerezni kis Mezét, az nagyon kényelmes, könnyű, van basszusa.

(#99436) Gzula[HUN] válasza zzola (#99429) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Jó lesz a Sennheiser is. Gondolom a hobbijait is maga választhatja meg a gyerkőc.

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#99437) bitrograde válasza Gzula[HUN] (#99420) üzenetére


bitrograde
senior tag

Egyébként szerintem érdekes már maga a felvetés is, hogy mi legyen a gyereknek/gyerekkel. Nálunk kezdettől van fülesezés, szépen, fokozatosan bevezetve. Vannak kiskori képek Gradóval a gyerek fején (az övét nem nyomta :DD ). Aztán annyira kikötött a tőlem megörökölt Sennheiser PX-100 II-nél, hogy a múltkor, amikor felajánlottam, hogy kap egy fület körülölelőt, mert arról már lerohadt a párna, és egyébként is: ideje tovább lépni, akkor inkább azt kérte, szerezzek inkább egy új párnát. 11 éves! Egy FiiO X5-tel nyúzza, mértékletesen (érts: ha zenét hallgat, akkor zenét hallgat, és nem a külvilág kizárása miatt rak valami zajt a fülébe).
Az apai büxeség. :K

(#99438) chrisnagy13 válasza bitrograde (#99437) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Végülis soha nem lehet elég korán elkezdeni a hallásnak a rontását.

(#99439) btraven válasza Gzula[HUN] (#99436) üzenetére


btraven
őstag

Francia amazonon néha leesik a Fostex T40rp ára. 140 -> 118 EUR.
Szombaton is ez volt 1 napig.

(#99440) bitrograde válasza chrisnagy13 (#99438) üzenetére


bitrograde
senior tag

Értem a problémád. :) Biztosíthatlak, hogy a szülői felügyelet, mind hangerő, mind fejessel töltött idő tekintetében családilag garantált.

(#99441) emrik


emrik
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék a választásban.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
szobában
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
game és zene
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
15-25
4.) Új vagy használt?
új
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott?
zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
természetest, de a basszus lehet több nem zavar
8.) Honnan vásárolnál?
webshop
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
laptop integrált hangkártya

+mikrofon nem fontos, ha ugyan azért az árért jobb hangzást kapok
+a dizájn ne legyen csilivili gamer

A HyperX-eket nézegettem, tetszenének is de félek az újak minőségétől, mivel felvásárolta a HP a Kingston-tól őket és sok helyen írják hogy gyengébb a minőség hangban is, tehát a régi tesztekre nem is alapozhatok. [link]

Így helyette SteelSeries Arctis 1-et néztem ki. Tudtok hasonló kategórában, árban jobbat ajánlani?

(#99442) fericske válasza emrik (#99441) üzenetére


fericske
addikt

Cooler Master 751-752, Takstar pro82

(#99443) Gzula[HUN] válasza emrik (#99441) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Cloudokhoz minden is van, ha pótolni kell. 2-es ennyiért meg szerintem elég jó ár/érték arányban van. Az "új" 2-est még nem hallottam, de nagyon gáznak kell lennie, hogy ennyiért ne érje meg.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#99444) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
Szükségessé vált egy olyan fejhallgató beszerzése ami a külső zajokat teljesen/szinte teljesen kiszűri, ugyanis kitalálta a főnökség, hogy a termelés mellé költözteti az irodát, fal nélkül.... Így egy akár egész nap elviselhető, kényelmes fejhallgatóra lenne szükségem.
Az ár: ésszerű keretek között bármennyi.
Forrás: telefon, PC jack kimenet, ilyesmi. Esetleg a jövőben valami hordozható lejátszó.

(#99445) -Skylake- válasza Melorin (#99444) üzenetére


-Skylake-
addikt

Sony XM3/4/5

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#99446) QbHead


QbHead
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék a választásban.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
itthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
játék és zene
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
70
4.) Új vagy használt?
mindegy
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott?
inkább nyitott.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
A HD580-am hangzása nagyon tetszik de sajnos rettentő kevés benne a mély, klasszikust pedig nem hallgatok eleget hogy megérje. EQ-val sem tudom eléggé kiemelni a mélyet.
8.) Honnan vásárolnál?
webshop
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
topping e30 + DIY buf+opa amp (~177mw@330ohm, ~675mw@24ohm)

Mikrofon határozottan nem kell, kinézet mindegy, kényelmes legyen.

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#99447) Melorin válasza -Skylake- (#99445) üzenetére


Melorin
addikt

Azt hittem ez a vezetékes topik. Nekem nem jó a BT mert céges géphez nem tudom csatlakoztatni.

(#99448) Gzula[HUN] válasza QbHead (#99446) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Fidelio X2HR. Ennél sokkal olcsóbb nem szokott lenni, viszont ősszel relatíve sűrűn akciózzák ilyen 95-99€ árszintre. Vagy használtan.

#99447Melorin: Állítólag a Nad Viso HP50 ilyen, sajnos én nem tudom. Nekem egy mezei M40X is elég jól kizárta a külvilágot, kicsit talán túl szoros is nekem.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#99449) -Skylake- válasza Melorin (#99447) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ez a vezetékes topik, de a leírásból arra utaltam, hogy ANC fejest szeretnél. Legalábbis arra amit írtál gyakorlatilag semmi más nem fog megfelelni.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#99450) bitrograde válasza QbHead (#99446) üzenetére


bitrograde
senior tag

Sennheiser HD540 vag 250 Linear. Ha lehet, 600 Ohmos, elsô változat mindkettőből.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.