Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99501) Gzula[HUN] válasza Ba cy lus (#99499) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Szerintem ismered már a felhasználói szokásaimat, és nem tűnt fel, hogy mélyhiányos lenne. Pedig én Pioneer M290-Sony MDR-A meg OneOdio Pro-50 vonalon szocializálódtam. Komolyan mondom, meg is lepődtem rajta. Egyedül a tejfölös doboz anyagától másztam falra. Ráadásul telefonon/PC-n hallgattam, nem is dugtam rá legalább egy alap DAC/AMP-ra.

"Ezen nem veszek veled össze", annyira azért nem jött be, hogy vegyek itthonra, de ha valakinek arra van gusztusa, le se fogom beszélni róla.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#99502) Ba cy lus válasza gianni85 (#99500) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Tehát a DT880 mára alsó-kategóriává szelídült, mert a gyártóknak elkezdett pofátlanul vastagon fogni a tolla? Szerintem nem. Az ma is középkategória (felső meg sosem volt, hiszen már elég régóta léteztek elektrosztatikusok is). Alsó-kategória az, ami kb. szól valahogy, de hangtisztaságról, transzparenciáról nemigen beszélhetünk.

(#99503) gianni85 válasza Ba cy lus (#99502) üzenetére


gianni85
veterán

felső meg sosem volt: ebben egyetértünk.
én szétbontom “konzumer” (nem tudok hirtelen jobb megnevezést) és “hifi” (szintén nem feltétlenül egyetemes megjelölés) szintekre. A HD206 egy konzumer alsó kategória, és a dt880 meg hifi alsókategória. Lehet 10+ évvel ezelőtt még középkategóriának számított…

(#99504) HUNNIA1920 válasza Ba cy lus (#99494) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

A Meze-ről volt szó, nem általánosságban. Na meg úgyis az számít, hogy hogy szól.
Az első bemutatók elég pozitívan írnak róla. Amire készült, arra meg fog felelni, hogy a Meze 99 és az Empyrean (vagy Liric) között is legyen egy fejesük. Head-Fi-n elég sokan szóvá tették, hogy miért nincs, most már van.
A mai világot elnézve, lehet nem sokáig lesz az 330e. Amit kb. fél éve vettem Fiio K9 Pro, akkor 250eFt volt, ma már 350eFt. Bár a fizetések is ilyen ütemben emelkednének. :U

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#99505) PETEE78 válasza Gzula[HUN] (#99491) üzenetére


PETEE78
senior tag

köszi

You are being revived

(#99506) Ba cy lus válasza Gzula[HUN] (#99501) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nem tudom, hogy csináltad, pedig nem vagyok egyedül a tapasztalatommal. Ahogy így rákerestem az előzménytopikban a HD201-re... Lehet kifogtál egy jobb darabot, vagy volt többféle is ugyanolyan számozással? :F De nem ez a jellemző vélemény, még a kategóriájában sem volt itt - tehát a minőségibb hangot keresők körében - soha ajánlott. DT235, DTX710/910, Superluxok, Retro DJ, SRH240 kb. ezek voltak ajánlottak akkoriban a "filléres" kategóriában. A HD201-et inkább kerülendő címkével látták el. :R

(#99507) Gzula[HUN] válasza Ba cy lus (#99506) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Gondolkodtam rajta, szerintem még jó volt rajta a párna. Az az igazi hártyás műbőr egyébként, ami ha lehámlik, akkor szokott ilyen nyivákolós vékony hangja lenni, gyakorlatilag minden ilyennek (ha nem cserélik le a párnát). Mély orientált nem volt, olyan enyhén melegebb karakter inkább. Nyilván a "jó hangot" árának függvényében értettem először is. 8ezer Ft-ért egyébként is nagyítóval kell keresni olyat, amit egyáltalán elvisel az ember a fején.

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#99508) Ba cy lus válasza Gzula[HUN] (#99507) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Én sem használtan vettem... :))Meg azért feltételezem, hogy az akkori véleményvezérek sem leamortizált párnájú fejhallgatóról alkottak sarkos véleményt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#99509) Gzula[HUN] válasza Ba cy lus (#99508) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Jövő héten rákukkantok megint. Egyékbént mindegy, nem lettem bele szerelmes, inkább csak kíváncsi voltam a hangjára.

Megint "a másik téma".
Ami viszont mocskosul tetszik a 1More Tripla Driver Over Ear-ben, hogy 3 csavart kell csak kicsavarni, és az üveg lapot eltávolítva full nyitottá lehet tenni, csak a képzelet ad határt neki, milyen rácsot raknak az oldalára. Jellemzően autó speaker borítását.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#99510) -NoVa- válasza Gzula[HUN] (#99507) üzenetére


-NoVa-
őstag

Valahol még akad egy AKG Quincy Jones edition itthon, azt is high end néven csúfolták ezer éve, aztán a mostani IEM meg Earbud kollekcióm mellett elveszhet egy fiókban a HD580 mellett, térben, részletességben, tonalitásban elment mellettük a technika. Jobb membránanyagok, mágnesek, jobban elérhető mérőműszerek és olcsóbb/egyszerűbb számítástechnikai háttér, egyszerűen most jobb dolgokat lehet előállítani mint 20 éve. A mostani relatív olcsó cuccok között is akad ami a régi csúcs darabokat felülmúlja sok dologban, ezért. Egyszerűbb fejleszteni most egy laptoppal és mesterséges fül mikrofonnal akárhol, látszik is a rengeteg új és jó márkán.

(#99511) Gzula[HUN] válasza -NoVa- (#99510) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Én a Pioneer SE-1000-esemmel jártam így, de azt szénné moddoltam. Kap egy mikrofonos vezetéket (van itthon 3, és ebből 2 Sonyé), és az idősebb fiamé lesz, mint headset.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#99512) fericske válasza gianni85 (#99503) üzenetére


fericske
addikt

Azért az kissé paradoxon, hogy egyetértetek az alsó és középkategória létezésében, miközben tagadjátok a felső kategória létét.
Mihez képest lehet így alsó és közép besorolású valami??

(#99513) Ba cy lus válasza fericske (#99512) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Félreértetted szerintem, a DT880 Edition nem volt felső kategória, ebben volt egyetértés. :R Hiába az (+DT990) volt évekig a csúcs Beyer.
A többi már csak definíció kérdése. Én személy szerint nem szeretem leválasztani a konzumer kategóriát.

[ Szerkesztve ]

(#99514) Ba cy lus válasza -NoVa- (#99510) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nem nagyon értem, hogy kapcsolódik ez a hozzászólás az eddigiekhez. Egy abszolút alsó kategóriás fejhallgatóról beszéltünk, a HD201-ről. Ez ma is kapható HD206 jelzéssel.

Azért a HD580/HD600 ma sem annyira rossz hang. Mint ahogy a DT880 sem. Van tőlük jobb. De a maguk korában is volt. Inkább csak bővült a fejhallgatós kínálat (ugye 15-20 éve még fejhallgató erősítőt sem nagyon lehetett venni) a köztes űrt kitöltve, minthogy valamiféle forradalmi áttörés történt volna. Merthogy a 90-es évek legjobb Stax fejesei, vagy a régi Sennheiser Orpheus ma is csúcs, nem esett lejjebb a kategóriabesorolásban.

[ Szerkesztve ]

(#99515) letoltobeze válasza HUNNIA1920 (#99504) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Azért ki lehet fogni jóval olcsóbban is: [link]

(#99516) Zoliee válasza letoltobeze (#99515) üzenetére


Zoliee
senior tag

A linkelt dac/amp K5, Ő pedig K9-ről írt.

(#99517) letoltobeze válasza Zoliee (#99516) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Hoppá, igaz. Ezt benéztem 🙈

(#99518) contaxg válasza Ba cy lus (#99494) üzenetére


contaxg
veterán

Mezénél ez a középkategória, nem a fejhallgató piacon.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#99519) HUNNIA1920 válasza letoltobeze (#99517) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Kicsit én is, mert nem 350e lett, hanem 380e. :D
Egy helyen akciózzâk, de azt az oldalt nem ismerem.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#99520) btraven válasza fericske (#99512) üzenetére


btraven
őstag

Én azt olvastam hogy a planár fejesek gyorsak, gyorsak a tranziensek.
De aztán az írták az SBAf-on hogy egy HE400SE egyáltalán nem gyors, a gyorsaság csak a drágább planárokra vonatkozik.
Én mindig azt hiszem hogy ez a gyorsaság jót tenne a speed metálnak, azért vennék planárt.

(#99521) Gzula[HUN] válasza btraven (#99520) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Vegyél használtan egy jó árút (lehetőség szerint állapota is legyen az). Amíg nem hallgatod meg, úgy is ott lesz a bogár a füledben. Ha nem válik be, nagyjából ugyanannyiért el is tudod adni.

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#99522) CyberFriend válasza btraven (#99520) üzenetére


CyberFriend
tag

Hifiman Sundara jó választás lenne, az elég gyors fejes.

(#99523) fericske válasza btraven (#99520) üzenetére


fericske
addikt

Hmm...
Én leggyorsabbnak eddig az elektrosztatikusokat hallottam, ha technológia felől akarjuk megközelíteni a dolgot. Ez az élmény néhány Stax modellre és az egy Dan Clark modellre korlátozódik.
Aztán maradjunk a másik két közismert technológiánál, dinamikus és planár.
Ezek 50-50.
Focal Utopia, Stellia meg végülis a többi DD fejesük is gyors. Final dinamikusok, Kennerton DD-k, Spirit Torino DD-k, Fostex 900mk2, 909, Beyer T1 és T sorozat.
Ezek szerintem partiban vannak a gyors planárokkal, viszont ársávban is.
A Kennerton Magni volt a legolcsóbb igen gyors papírmembrános DD. Most már drága az is persze. 150-200 eurót hízott az ára az induló licithez képest.

A planárok inkább csak másképp adják az érzést, alsóbb házban is, nem feltétlenül gyorsabbak.
Harapósabb érzetű mélyek és közepek, rocknál, elektronyos gitárnál libabőr effekt befigyel.
Hifimannal úszod meg olcsóbban, ha meg tudod kellőképp hajtani.
Tipp HE400 (origin) meg masszív erősítés, akár adapterrel.

(#99524) szaki58 válasza btraven (#99520) üzenetére


szaki58
aktív tag

Ha planárban gondolkodsz, és úgy gondolod, hogy megérhet ennyit, akkor az Ananda Open-Box-ot tudom javasolni. Nagyon jó ár az eredeti árhoz képest.
Hallottam szólni TMP erősítőről, és nagyon tetszett, mert erősen közelített a HE1000 SE-hez. Igen jó alternatíva, ha gyors és tisztességes hangú fejest keresel. Szerintem All-in, mert mindene rendben van. Persze az ár adott, és nem tudom, hogy bele fér-e a költségvetésedbe.

Ime: [link]

[ Szerkesztve ]

(#99525) Ba cy lus válasza btraven (#99520) üzenetére


Ba cy lus
őstag

A neten sok hülyeséget is írnak. Persze a nagyobb planárok gyorsabbak, de a HE400SE sem éppen lomha. A laid-back jelleg miatt esetleg érezhetik úgy szubjektíve. Frekimenet könnyen befolyásolja az ember érzetét.

(#99526) -NoVa- válasza Ba cy lus (#99525) üzenetére


-NoVa-
őstag

Na ezt látom Crinacle-nél is, amikor az általam nagyon kedvelt dolgokat technikalitásban lejjebb sorol, mint a hasonló felépítésű, de számomra kellemetlenebbül sok magast tartalmazó opciókat, pedig semmivel nem részlettelenebb, vagy lassabb (főleg mikor ugyanazok a driverek ugyanúgy csövezve/szűrve szólnak), simán csak nem ordít. Most, hogy kicsit finnyáskodott a Samsung Buds2 Pro magasainak a visszafogottságára miután amúgy a legjobb hangú TWS-nek tartja épp, rögtön tudom, hogy azt pl szeretném :)

IEM-ből pl a P1 sebességét nem éri el az S12, utóbbi sokkal DD-sebb karakter, miközben azért megvan benne a planar mindent elkülönítő, megmutató felbontása. A P1-et tartom egyértelműen jobbnak, az utóbbi inkább basshead csoda tud lenni. De inkább armatúrás cuccokat hallgatok gyakrabban, meg DD-t.

(#99527) fericske válasza Ba cy lus (#99525) üzenetére


fericske
addikt

Egyfelől a tuningoláson is múlik, hogy mennyire gyorsnak érezzük az adott fejest, ezt talán szoktad is emlegetni.
Másfelől meg az erősítés is bejátszik. Nem feltétlenül csak a nyers erő, mint inkább a szinergia. Egyikkel lehet elég és pont jól is illeszkedik, a másikhoz meg kevés.
Mindenesetre az alulerősítettség a lassú érzetű hangzáshoz vezet.
Az erősítő nem képes rendesen fogni a membránt, nem tudja pillanat alatt alaphelyzetbe rántani egy impulzuslöket után, hanem lifeg még a membrán egy darabig, ami terjengős mélyeket, meg nyivákolós magasokat eredményez, meg ezektől lassabb hang érzetet persze.
Ugyanaz a fejes egy hozzáillő erősítővel egy gyengébb után, elsőre azt hozza mintha kevesebb mélye lenne vele, mert nincs az utóvibráció. Kis hallgatózás után lehet észrevenni a viszont jóval tagoltabb, nagyobb felbontású, informatívabb mély szekciót és a kevésbé sziszegő, pontosabb magasokat.
A tuning meg az alulerősítettség nagyobb szerepet játszik a lassúság érzetben mint a membrán minősége. Utóbbi már akkor érdekesebb mikor az első kettő már rendbe van téve.
S ekkor eljutunk ahhoz a dologhoz ami többször is említve van - és valamiért vitába torkollik -, hogy nem mindegy, hogy mi hajtja.

(#99528) szaki58 válasza fericske (#99527) üzenetére


szaki58
aktív tag

:) +1 Most hallgatom, és majd ide is, meg a madzagos topikba is bekerül az okoskodásom.

[ Szerkesztve ]

(#99529) letoltobeze


letoltobeze
aktív tag

Hátha valakit érdekel: HE1000SE

(#99530) p_adam válasza letoltobeze (#99529) üzenetére


p_adam
addikt

EU-n kívüli.

(#99531) letoltobeze válasza p_adam (#99530) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

És?

(#99532) s4tch válasza letoltobeze (#99531) üzenetére


s4tch
veterán

27% áfa...

(#99533) jippa


jippa
aktív tag

(#99534) Ba cy lus válasza jippa (#99533) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Kicsit megkésve reagáltak, de végre! :C Jó lenne, ha ezt a csúcsmodellt több olcsóbb ortho is követné idővel.

(#99535) letoltobeze válasza s4tch (#99532) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Akkor is, ha magánszemélytől használt cucc? (Bocsi, ha ez egyértelmű, nekem semmi tapasztalatom 🙈)

[ Szerkesztve ]

(#99536) s4tch válasza letoltobeze (#99535) üzenetére


s4tch
veterán

Igen. Van termék, ami így is megéri, még ilyen árfolyamok mellett is, de ez szerintem pont nem olyan. Ez áfával gyors fejszámolással kb. 1,2M lenne vám nélkül is (fejből nem tudom, mennyi a vámtarifája a fejhallgatóknak), a bontott dobozos a hivatalos boltból meg közelebb lenne az 1,1M-hoz, ha EU-n belülről tudják szállítani.

(#99537) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Off. Sikerült végre beszereznem a Metallica albumainak (itt az első 4-5 érdekes igazán) korai kiadásait. Hát sokkal jobban szólnak, mint amiket eddig hallottam tőlük, beleértve még a 96/24-es kiadványokat is. Hiába, a felvételen nagyon sok múlik! :K A remaster rendszerint arról szól, hogy elcseszik adott album hangzását. Hallottam már azért jó remastert is, mikor nem, mikor jobb lett.
De a Metallica esetén erről szó sincs, ott valami hihetetlenül pocsék remasterek vannak. Főleg a Ride The Lightning eddig általam ismert CD-kiadásai, azok konkrétan hallgathatatlanok voltak minőségibb eszközökön, különösen fejhallgatón. A korai kiadások meg egyáltalán nem. Nem patika tisztaságra gondolok, hanem csak dinamikára, levegősségre, hangzási balanszra/harmóniára. A Ride későbbi kiadásain a torzított gitár túlforszírozott, kiabál. Nem, egyébként egy metal albumnak sem ez a dolga. Ez erőlködés-szagú. A Slayer: God Hates Us All hangzását is utálom, egyáltalán nem érzem brutálisnak, csak elcseszettnek. Sajnos abból nincs is jobb.

[ Szerkesztve ]

(#99538) fattyu válasza jippa (#99533) üzenetére


fattyu
veterán

napasztmekk

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#99539) jippa válasza fattyu (#99538) üzenetére


jippa
aktív tag

A roundup szerint 3000-3500 dodó között mérik majd Japánban. Akkor nálunk karcolni fogja a kettőt. 50mm orthodynamic (circular magnet) driver ("New Orthodynamic Driver" as per Yamaha) with 34 ohm impedance. 320g weight.

[ Szerkesztve ]

(#99540) letoltobeze válasza jippa (#99533) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Ez az ár nem is sok egy zászlóshajóért. A kérdés, hogy a hangja mennyire lesz „zászlós", meg hogy mennyibe kerül majd, mire ideér, egyegyáltalán mimor ér ide?

[ Szerkesztve ]

(#99541) Tulku válasza letoltobeze (#99540) üzenetére


Tulku
veterán

Ide úgy ér majd, hogy megrendeled onlány, az eladó majd berendeli és ha megérkezett megkapod...
Ezekben a vészterhes időkben nem hiszem, hogy ilyen felvásárlópiac mellett megkockáztat valaki iderendelni ebből akár egy darabot is...

(#99542) p_adam válasza Tulku (#99541) üzenetére


p_adam
addikt

Az 1:1-es $/€ óta az újonnan EU-ba hozott high-end termékek ára egyre inkább a vállalhatatlan kategóriába esik. Amellett, hogy az USA-ban továbbra is lényegesen alacsonyabbak az árak, ha valaki garanciát nem féltve EU-ból oda rendel egy ilyen dolgot ÁFA nélkül, akkor még jobban jár :)

(#99543) fericske válasza p_adam (#99542) üzenetére


fericske
addikt

Ráadásul már túl vagyunk azon, hogy "a magyar fizetésekhez képest drága". Mindenhol drágák már. Sokszor olvasom a külföldi fórumokon (angol, amerikai is) , hogy ez vagy az már nem fér bele, meg egyébként is elszállt ára van stb.

(#99544) p_adam válasza fericske (#99543) üzenetére


p_adam
addikt

A hazai árfolyamot direkt nem írtam hozzá, de attól még nálunk még rosszabb...használt fotós cuccok esetében úgy tűnik, hogy részint lenyelték ezeket a durva emeléseket, mert csak ilyen a kínálat, és nem csak hobbi termék, hanem szükséges munkaeszköz. (amit sajnos a szolgáltatási díj emelése még mindig nem képes ellensúlyozni).
Hi-fi terén ez viszont kevésbé igaz. Csak annyi előnye van, hogy az ember 3x meggondolja, hogy mire költi a pénzét. Ugyanakkor, ha ez a tendencia folytatódik, akkor kb. nem vesz semmit, még a használt piacról sem...

(#99545) Tulku válasza p_adam (#99544) üzenetére


Tulku
veterán

A nem vesz semmit esete hamarosan valósággá válik...sajnos :(((

(#99546) QbHead válasza QbHead (#99454) üzenetére


QbHead
aktív tag

Megjött a DT990 pro, pontosan ilyen hangzásra számítottam, az oratory1990 által készített eq profillal pedid a magasak is lecsillapodtak. Sokkal mélyebbre megy mint a hd580 és nekem ez hiányzott úgy érzem :)
Szerencsére ennél is megvan az az érzés hogy akár egész nap tudnám hordani nagyon kényelmes.

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#99547) Gzula[HUN]


Gzula[HUN]
őstag

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#99548) pethYeti


pethYeti
addikt

Sziasztok,

kérnék egy kis segítséget. Vettem egy Sennheiser HD 559-et és most szembesülök vele hogy 2.5mm-es bement van a fülesen.

Itthon kb nem találok 2.5mm - 3.5mm jack kábelt. Ennyire ritka az ilyen? Amiket találok azok meg vastagnak tűnnek, lehet bele se menne a fej kialakítása miatt...

Ha más nem 6.3 to 3.5 mm átalakítóból tud valaki ajánlani valami minőségit?

Köszi!
:R

[ Szerkesztve ]

(#99550) jippa válasza fattyu (#99538) üzenetére


jippa
aktív tag

nem akarok a roundup általam nagyon-nagyon nagyra becsült csapatának a tollaival ékeskedni, ezért nem másolok ide semmit

akit érdekel, van új cikk behivatkozva a fórumba, ahol a driverről lehet érdekes dolgokat megtudni, elég csak belökni a cikket translate-be (membrán felfügesztés módja, mikroporózus csillapító anyag funkciója, kb. 1000 membrán prototípus a tervezés során...)

én közben meg azon morfondírozok, hogy igen, ez biztosan egy síkmembrános fejhallgató, de hogy orthodinamikus lenne (ahol egyenlő mágneses mező hat a membrán minden pontjára), abban nem vagyok egészen biztos

ahhoz az én fogalmaim szerint az kellene, hogy mindenütt legyen mágnes a membrán két oldalán, itt meg éppen az a nagy truváj, hogy kiszabadították a membrán nagy részét a mágnes mögül

bár a lyukacsos mágneskorongoknál sincs mindenütt mágnes, mert mindjárt ott vannak pl. a lyukak...

mindegy, nemértekhozzá :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.