Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89701) Gzula[HUN] válasza Piftuka (#89699) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Köszi. Próbálok én is segíteni, de Beyer ügyben nincs saját tapasztalat.
1. Én úgy tudom, hogy a Pro-ban erősebb a szorítő erő. Onnan tudod, hogy cserélhető a pánt, hogy patent van rajta.
2. Szerintem ezen nem tudsz pántot cserélni. Pontosabban tudsz, csak itt már azért kell egy kis mókolás stb.

3. A zárt kialakítás azt jelenti, hogy a kagyló oldlán nincs semmilyen nyílás, nem tud a levegő/hang áramlani szabadon. Pl. az általam megbütykölt Pioneer teljesen nyitott kialakítású, a kagyló oldalalin csak sűrű lyukas rács van, a hang/levegő itt szabadon áramlik. Pont a gyökeres ellenkezője a zártnak. Erről inkább olvass valahol utána, csak nagyon pongyolán fogalmaztam.
+1 Ha nincs valami erősítőd, lehet a 250Ohm-os változat se lesz a legjobb választás. Alaplapi vagy a telefon lehet kevés lesz. Ha nem tudsz hirtelen előrántani valahonnan +30-50ezret DAC/AMP-ra, akkor inkább valami ilyesmit nézegetnék.
Szerk.: Dorien már irta, hogy félnyitott.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#89702) fehér_ember válasza Piftuka (#89700) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nekem 880 pro volt csak (~3 évig). Nem volt semmi bajom a szorítóerejével, iszonyat kényelmes fülkörüli párnái vannak, csodáloznék ha valakinek a szorítóerejével gondja lenne.
Viszont csúcsos a fejem, középen mindig nyomott, viszont mivel köralakúak a fülkagylók így állandóan döntögettem. Ennek a black-nek már úgy néz ki normálisabban ki van párnázva a fejpántja, persze laposfejűeknek lehet a simával sem volt gondja.

U.I.:
Ránézésre látszik hogy egyik se zárt. Mindkettőnél lukacsos fémrács van a hagszórók túloldalán (azaz a külvilág felé).
Az hogy cseléhető a fejpántja annak csak annyi a jelentősége hogy ha megsérülne, szétmenne, akkor egyszerű cserélni. Szóval nem az van, hogy a gyári vékonyka helyett van hozzá gyári vastag és majd a felhasználó eldönti hogy mit akar használni.

[ Szerkesztve ]

(#89703) Spíler


Spíler
őstag

Csak a zene miatt,esküszöm.... [link] ;]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#89704) fehér_ember válasza Spíler (#89703) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nekem ez van/volt tőlük a könyvjelzők közt. Amúgy a barnának ott úgy tűnt még egész jó hangja is van, de mindkettejük cickói, akarom mondani dekoltázsa, is besegített. :)
Sajna a többi számukat még "ők" sem tudták eléggé felhozni számomra.

[ Szerkesztve ]

(#89705) Spíler válasza fehér_ember (#89704) üzenetére


Spíler
őstag

Oksi,ez a nap sem zárult rosszul. ;)

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#89706) Dorien válasza Spíler (#89703) üzenetére


Dorien
veterán

Akkor egy kis elektronyos vonyós a nap végére... :) [link]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#89707) Piftuka válasza Dorien (#89706) üzenetére


Piftuka
veterán

Ez nem nyert... nagyon közönséges. A felső bandából a barna jányt viszont szívesen elkísérgetném hátulról basszusgitárral... :)

"Aquila non captat muscas."

(#89708) Piftuka válasza Gzula[HUN] (#89701) üzenetére


Piftuka
veterán

Ismét köszönöm az újabb válaszokat, srácok! :K

Az a helyzet, hogy az árlistákat, és a külföldi cikkeket olvasva totál nagy a káosz. Még a cikkírók fejében is, mert találtam olyan bemutatót is, ahol a szerző három különböző néven említi ugyanazt a fejhallgatót.

Az alábbiakkal találkoztam:
DT-880
DT-880 Edition
DT-880 Pro
DT-880 Premium
DT-880 Premium Edition
DT-880 Professional Edition
DT-880 Classic
DT-880 Classic Edition

Egyszerűsítsük le a kérdést:

1. Hány féle DT-880 létezik, és mi ezeknek a hivatalos elnevezése? :)

BTW... A "zárt kialakítást" illetően beszéltem az üzlettel. Elírták. Természetesen én tudom, hogy a DT-880 félig-nyitott, direkt ezért régi kiszemeltem. :K Csak az nem volt világos, a fentebb linkelt üzlet mire gondolt. Most legalább tisztáztuk.

"Ha nem tudsz hirtelen előrántani valahonnan +30-50ezret DAC/AMP-ra, akkor inkább valami ilyesmit nézegetnék."

Van egy ilyen eszközöm. Megfelelő lesz? :)

Eddig csak stúdiózáshoz használtam. Óvtam... nem akartam mindennapi használatra is bevetni. Keresgéltem egy külső hangkártya+DAC+Amp megoldást a célra.

Ám most az jutott eszembe, hogy az eszköz van értünk, és nem fordítva, nem igaz?

Minek álljon a dobozában a stúdiós cucc, és miért költenék egy külön ugyanilyen cuccra, ha egyszer ez us használható erre a célra is?

Mi a véleményetek?

"Aquila non captat muscas."

(#89709) fehér_ember válasza Piftuka (#89708) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nekem is stúdiós a DAC-om (igaz nem Roland), imádom is hangkártyaként.
Viszont a fejhallgató erősítő része egy nagy nulla. Mosott vacak az a hang, ami a fejhallgató kimenetéből kijön egy normálisabb külön fejhallgató erősítőhöz képest; vagy akár az alatta látható őskövület sztereó erősítő fejeskimenetéhez képest (még úgy is, hogy ez utóbbi azért már alapzajos).
Szóval külön fejeserősítő egy dt880-hoz mindenképp ajánlatos, szerintem.

Egy ilyen pl. nem is drága.

[ Szerkesztve ]

(#89710) Dorien válasza Piftuka (#89708) üzenetére


Dorien
veterán

Sokféle, de gondolom téged a jelenleg kapható fajták érdekelnek.
Ebből alapvetően van:

DT880 Pro (250 ohm, cserélhető fejpántpárna, 3m spirálkábel, szürke plüss fülpárna)
DT880 Edition (Premium) (32, 250, 600 ohm, 3m egyenes kábel, szürke plüss fülpárna)

A Special Edition-öknek majd utánanézel, ha érdekelnek... Itt a fekete plüss párna a lényeges eltérés.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#89711) BBoldi


BBoldi
csendes tag

[OFF]
Sziasztok!
Előre is bocsi, hogy offtopic, de Muziker csomagvisszaküldéssel van valakinek tapasztalata esetleg?

(#89712) emiki6


emiki6
veterán

Sziasztok!

Nincs köztetek budapesti, akinek van srh840-e és hajlandó lenne kölcsön adni pár napra? Szeretnék nosztalgiázni egy picit. :D
Dt770 pro-t tudok cserébe adni.

Illetve ha valakit érdekel a 770 és van cserébe valamije, ami nem valami belépő cucc, azzal is szívesen kölcsöncserélek.

Ha már fejestali úgyse lesz egy jó darabig.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#89713) Abrion


Abrion
senior tag

Hali

Ugye ezt akarom megvenni? Ebay "Pro Black"
Jó a fül párnai, és jó a hangja zenére és játékra is.

(#89714) nbencee válasza Abrion (#89713) üzenetére


nbencee
tag

Hello! Gzula ennek a típusnak a szakértője, de Alin sokkal olcsóbb, és van 7 napos Spain szállítás is. Várd meg a véleményét, mielőtt megrendeled de szerintem ezt fogja neked ajánlani: katt
Kb. 9200 Ft a Pro verzió, vigyázz, hogy ne a standard legyen kiválasztva

(#89715) Abrion válasza nbencee (#89714) üzenetére


Abrion
senior tag

hát nem tudom, mármint nem vagyok fent aliexpress csak Ebayen és Paypalon, hogy tudok rendelni? Master Cardom van, tudok regelni PayPal fizetésre?

(#89716) Gzula[HUN] válasza Abrion (#89715) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Regisztrálsz, és kész. Master Carddal is tudsz fizetni, újabban PayPallal is. Én INNEN rendeltem 2-t, és akkor spanyol postázás még nem volt. (Az meg túlzás, hogy szakértője vagyok a márkának.) Kb. 35-36 dollárra jön ki postával együtt az OneNona Store-ból és az Official Store-ból is.
Amúgy jó volna, ha egységesítnék már az elnevzésüket. Ami itt Pro-Black, az a piros-fekete Pro50 verzió. Az ezüstszürke-barna volt már Pro30. Ami meg tök fekete, az a brown... No comment. A lényeg, hogy a vastagabb párnás verziót érdemes, az a Pro.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#89717) ribizly válasza BBoldi (#89711) üzenetére


ribizly
veterán

Sima ügy. Az oldalon a rendeléseidnél megtalálod a visszaküldést is. Ott meg tételesen ki tudod választani mit szeretnél visszaküldeni.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#89718) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Sziasztok!

1.) Otthon
2.) Zenehallgatás, rock/metal, de nem a templomgyújtogatós fajta
3.) 30-35 ezer Ft
4.) Nem zárkózom el a használttól sem, bár ilyen inkább újonnan gondolnám
5.) Circum
6.) Zárt
7.) Pontos elképzelésem nincs, túltolt mély nem kell
8.) EU-n belülről, neten keresztül
9.) Alaplapi: Realtek ALC892 Audio Codec

Nem vagyok audiofil, ennyi pénzből persze nem is lehetnék, egy Genius SP-HF1250B-m van a géphez kötve. Ezt kiegészíteném olyan alkalmakkor egy fülessel, amikor a többiek már alszanak vagy tv-t néznek, stb. Igazából a listából tudnék választani, a fő kérdésem, hogy kellhet-e nekem ezen infók alapján kiváltani az alaplapi kodeket még pluszban? Mert akkor picit visszább kell venném a fejhallgatóra való keretet.

(#89719) Abrion válasza Gzula[HUN] (#89716) üzenetére


Abrion
senior tag

pont ezért hangsúlyoztam a linknél Pro Black, mert az memória habos
És nagyon tetszik a piros varrás a szélén :D
Ebay 17k kb aliexpressnél meg kb 11k

az a 5000-6000FT elég nagy különbség.
Gondolom mindkettő dobozában ugyan azok vannak, nincs semmi különbség.

[ Szerkesztve ]

(#89720) Piftuka válasza fehér_ember (#89709) üzenetére


Piftuka
veterán

TC Electronic "Impact Twin"? Nem rossz, bár én anno alaposan körüljártam a témát, és nem véletlenül esett a választásom a "Roland Quad Capture"-re.

Az árkategóriában bőven a konkurensek (Focusrite, TC, ART, stb.) fölé nőtt. Szerencsére a fejhallgató erősítő része is jó hangminőségű.

Itt egyedül az impedancia a kérdéses. Ezen 47 Ohm a "headphone out".. Fórumokon sokan írják, hogy 250 Ohm-os AKG 701-gyel, AKG 721 Pro-val, Beyer DT-880-nal kiválóan működik együtt.

Az a helyzet, hogy kerülném a plusz "dobozokat" a számítógép körül. :(

Tehát vagy marad a Roland, vagy keresek valami olyan megoldást, mint a "Musiland 02 US Dragon".

Hangkártya, DAC, és jó minőségű fejhallgató erősítő. Nehezíti a kérdést, hogy muszáj rá egy Coax optikai kimenet is. No, ilyenből sokkal kevesebb van még a kínai piacon is.

"Aquila non captat muscas."

(#89721) Piftuka válasza Dorien (#89710) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi az info-t! ;)

Több tesztet, AV fórumot elolvastam, és a "Black Edition" kapcsán kb. fele-fele arányban esküsznek a felhasználók, hogy totál lineáris, vagy basszus és magas kiemelt hangzása van.

Még olyan elmélet is van, hogy attól függ, éppen mikor rendeli az ember, és melyik szállítmányból (gyártásból) kap.

Mondjuk a fekete párnát többen inkább szidják, hogy durvább felületű, nem puha, és kényelmetlen.

Igaz lehet mindez?

"Aquila non captat muscas."

(#89722) chopin42


chopin42
őstag

Szevasztok!
Kissé változás áll be nálam ezért szeretnék venni a közeljövőben egy jó nyitott fejhallgatót!
1. Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon, egy szobában, többnyire egyedül.
2. Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zongoraművész és zenetanár vagyok, alkalmi zenehallgató, illetve hobbim a pc és a hozzá kapcsolódó dolgok (játék, szerelés, tuning, stb). Így játékokhoz (háttérzene, narráció, lépések, stb) alkami zenehallgatáshoz (youtube, pár nagyfelbontású cucc, jobb mp3), ritkábban filmekhez kell. Többnyire klasszikus zenét, ritkábban rockot, jazzt, bluest, ilyesmit hallgatok, illetve még olyasmit, ami megtetszik, de csak egy-egy alkalommal. Elektronikus zene, "tuc-tuc", modern csajos vinnyogásos zene NEM szokott lenni.
3. Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Ez attól függ, mennyire bestbuy cucc. Olyan 50k max körül, illetve 200 usd, nagyjából. Illetve veszek dac-ot is, azzal együtt jó lenne, ha max 80-90-be megállnék.
4. Új vagy használt?
Teljesen mindegy, szívesen veszek használtat, ha szép és olcsó/megérős.
5. Circumaural vagy supraaural?
Circumaural mindenképp, elég nagy a fejméretem és a fülcimpám.
6. Zárt vagy nyitott?
Mindenképpen nyitott, ahogy a bevezetőben is említettem.
7. Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?
Sajnos nincs sok összehasonlítási alapom, pécsiként pedig nem nagyon tudok hallgatózni sem :( Invotone HD2000 és Audio-Technika ATH-A550Z van, alaplapi hangkeltőről hajtom ezeket, illetve laptopról (amin valamiért jobb az a550z és a hd2000 is, elvileg van dolby digital). Nagyon szeretem minkettőt, az A550Z a fő, annak is kell egy jobb forrás. (alább tisztázom). Valami monitor szerű dologra gondolok, nincs különösebb kiemelése, szép tiszta, jó rajta a komolyzene, rock (queen pl), jazz, blues, játékok hanganyaga (lépések, háttérzaj, zene, narráció). De az enyhén melegebb hangzástól sem zárkózom el.
8. Honnan vásárolnál?
Bárhonnan, ahol nem vernek át, apró, külföld is jöhet.
9. Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Jelenleg alaplapi alc1220, de kértem ajánlatot dac/ampra. Ami lesz, ahhoz kell majd.
Nincs konkrét modell, ami tetszik, de az olvasottakból nekem talán jó lenne az Audio-Technica ATH-A***X széria (500-900, árfüggő), Hifiman-ből valamelyik, Esetleg Sennheiser Hd58x, 6xx talán. De az is lehet, hogy nem, nem tudom.
Köszönöm előre is! :R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#89723) jarlax válasza emiki6 (#89712) üzenetére


jarlax
tag

Szia!
Nekem van egy, és nem is használom egy ideje, viszont el van törve "kicsit", és nincs meg a kellő szorítóerő :)
Sajnos nem először törött el, és 20K volt a javítása, másodjára már nem vagyok hajlandó annyit fizetni.
Ha így is érdekel, szívesen kölcsönadom pár napra.

(#89724) emiki6 válasza jarlax (#89723) üzenetére


emiki6
veterán

:R

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#89725) Ba cy lus válasza chopin42 (#89722) üzenetére


Ba cy lus
őstag

AKG-ban nem gondolkodtál? K612pro? Csak jól meg kell hajtani.

(#89726) chopin42 válasza Ba cy lus (#89725) üzenetére


chopin42
őstag

Mint írtam, nincs tapasztalatom, nagyrészt ezeknél olvastam olyasmit, ami nekem is kell(het). Akg is eszembe jutott, csak nem írtam ki, illetve tudom, hogy kell nekik a kakaó (dac/amp is kell, arra várok ajánlatot a másik topikban, link az előző hsz-ben).
K612 pro milyen?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#89727) Gzula[HUN] válasza chopin42 (#89722) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Próbáld meg kikapcsolni a Dolby-t, nálam laptop Dolby Digitalban elég erős mély és magas rásegítést csinált (még nekem is túl sokat), és vödör hang lett tőle. Gondolom nálad is Realtek HD van, próbáld ki dolby nélkül. Ha így is tetszik az 550Z, akkor szerintem azon a vonalon érdemes feljebb lépni. Ha valami kevés (mély?, akármi) akkor meg érdemes újra kalibrálni a kívánságlistát, mert a decikált DAC-ok inkább a Dolby nélküli hangra hasonlítanak, csak annál részletesebbek. Nekem ez monjduk másfél év után esett le, addig vödör hang volt.... (későn érő típus vagyok)

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#89728) chopin42 válasza Gzula[HUN] (#89727) üzenetére


chopin42
őstag

A laptop nem mérvadó, csak fura, hogy elvileg rosszabb, mint az alc1220, de jobb kicsit mind a két fejes vele, és a dolbyra gyanakszom. De kellegy rendes forrás is, azt is írtam, kértem tanácsot másik topikban. Valami kiegyenlített. A mély nem kevés, az a550z adja az alc1220-al is, de abban is hagy egy kicsit, hiába könnyen hajtható. Egy jónyitott pedig megérdemel egy forrást.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#89729) kecstama


kecstama
tag

Hali!

Lenne egy modolt AD2000X. AD900X házban 2000X driverek + cserélhető kábel.

Ez a kábelezés egy 3.5 aljzattal van megoldva, na ennek a belseje kilazult.
Lényeg a lényeg: Nagyon könnyen kicsúszik a kábel, hiába "hajlítom" be az érintkezőket.

Ki szeretném cserélni.

Honnan/ milyen csatlakozót rendeljek? Mini XLR elférne? Akár balanced kivitelre is megoldom, de akkor anya-apa csatlakozók kellenének + fejhallgató kábel is :D

(#89730) Gzula[HUN] válasza chopin42 (#89728) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Akivel én eddig találkoztam, alap beállításon hagyta az alaplapit. Még én is. Érdemes először maxra rakni a laptopon is a jelszintet. ITT egy kis segítség hozzá. Ok, tudom, hogy ez már dedikált DAC, de az alaplapi is ott van. Nem kell egyből drága DAC után kapkodni.

#89729kecstama: Ha balanced kábelt akarsz, ahhoz a fejes másik kagylóját is fúrni kellene.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#89731) kecstama válasza Gzula[HUN] (#89730) üzenetére


kecstama
tag

Az megoldható, perpill nincs balanced erősítőm szóval annyira nem akartam még belemenni, de tudtommal a mini XLR-t meg lehet oldani simára is amíg nincs balanced erősítés, azt majd ha lesz akkor kifúrom a másik felét is :D

(#89732) chopin42 válasza Gzula[HUN] (#89730) üzenetére


chopin42
őstag

Én kb 2 éve akarok egy dacot, és az asztali gépnél használom a fejest. A laptop csak egy példa volt, hogy van még kakaó az ath550z és hd2000-ben is, szóval van feljebb...Illetve szeretnék nyitott fejest, ami passzol a leírtakhoz. Fejeshez tipp, aminek utána tudok nézni?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#89733) Gzula[HUN] válasza chopin42 (#89732) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Ha később lesz DAC/AMP, akkor valami könnyebben hajthatót néznék ki AT vonalon (500-900ig, ahogy írtad). Ha párhuzamosan megy az is, akkor az AKG612pro, Sennheiser HD58X is jó választás lehet, vagy esetleg a most Dropon akciós HE400i.

#89718ígyvanferi: AT M40X, Beyer 240pro, Yamaha mt5

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#89734) chopin42 válasza Gzula[HUN] (#89733) üzenetére


chopin42
őstag

Kb pont ezeket néztem ki. Dacra még nem kaptam ajánlást (30-nagyon max 50k, de utóbb azt nem cserélem kb 20 évig tuti, kiegyenlített, legyen kakaó combosabb cucchoz, de azért 600 ohm nem játszik, plug&play menjen, zenét/felhasználást felsoroltam itt is).
Kb melyik a legjobb ezek közül jó forrással?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#89735) Gzula[HUN] válasza chopin42 (#89734) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Erre a kérdésre nem nagyon tudok válaszolni, mert nekem tök más ízlésem van. Én az X2HR-t addig fogom használni, ameddig szét nem esik, és utána is lesz egy másik. Az összes többi nyitott max "futottak még" kategória. Azt, hogy másnak mi a legjobb, nem tudom eldönteni. AT-ból már volt/van nyitottam, nekem 5 évig jó volt (TAD-500), de még egyet nem akarok. AKG-k kívánják a jó erősítítést, azt inkább a sor végére hagynám. 550Z után a Sennheiserek lehet, hogy fátylasnak tűnnének, a planároktól meg kicsit tartok, mert nekem vsz. túl világosak lennének első körben. (Egy vintage van, az épp annyira meleg hangú, hogy még épp jó, pedig az félnyitott)
Én biztonsági játékra mennék, először az 550Z-hez vennék valamit, ami jól kiszolgálja. Ha muszály volna valamit mondani egyet fejhallgatót, akkor használt AD900X.

#89719Abrion: Gondolom ugyanaz a doboz. :)) Amikor én vettem, még nem volt rajta a Hi-res plecsni. Nekem is teszik a párna, az van a TV nézős Sonymon is :D Én, ha veszek még egy OneOdiot, tuti aliról rendelem. De tőlem rendelheted ebayről is :P
Az első rendelés után vámon fennakadt, de csak vám áru nyilatkozatot kellett kitölteni, és plusz költséggel nem járt. Igaz, e miatt csúszott az átvétel 1 hetet. A második rendelésem egy standard (vagy pro10) volt, azzal még fennakadás se volt. Úgy emlékszem 3-4 hét volt a postázás, de akkor csak Kínából lehetett rendelni. Nem volt semmi probléma, minden bent volt a dobozban stb. stb.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#89736) chopin42 válasza Gzula[HUN] (#89735) üzenetére


chopin42
őstag

Az nem baj, ha kicsit más, mint az 550z, a nyitottat új élményként akarom kipróbálni, meg egyedül már nem zavarok vele senkit. Többiek? AKG612pro, Sennheiser HD58X, HE400i, Ath ad500-700-900x? Pro-kontra?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#89737) Dorien válasza chopin42 (#89736) üzenetére


Dorien
veterán

Fidelio X2HR - ennek van normális mélye is a nyitottak között.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#89738) kecstama válasza kecstama (#89729) üzenetére


kecstama
tag

Kicsi keresgélés után sajna rájöttem hogy a mini XLR nem férne el.

Marad a jack, esetleg L-R mono, de gondolkozom MMCX-n is :D

(#89739) X2N


X2N
senior tag

Üdv!
Tönkrement az 5eFt-os fejhallgatóm, ezért gondoltam szintet lépnék minőségben is, most hogy már jobb hangkártyás alaplapom van.
1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
-Otthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
-Zenehallgatás, filmezés, játék
Gitárközpontú prog/avantgarde rockzenét hallgatok, Tool, Dream Theater, Buckethead Queensryche Blue Öyster Cult stb. 10 évig gitároztam is.
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
~50eFt+-5-10 ha indokolt.
4.) Új vagy használt?
-Új, de lehet pár napos apróról is.
5.) Circumaural vagy supraaural?
-Circumaural
Eddig könnyű supraaural füleseim voltak de hosszabb távon nem volt kényelmes.
6.) Zárt vagy nyitott?
-Nincs preferenciám, úgy tudom a nyitott jobban szól.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
-Igazából nincs preferenciám, se tapasztalatom ilyen drágább fejhallgatókkal. Az eddig olcsóbb típusokat amiket használtam nem szeretném alapnak venni. Az mondjuk szempont lenne hogy hosszabb távon se legyen fárasztó zenét hallgatni rajta.
-Megtörő kábel zavar, jó lenne ha cserélhető lenne.
8.) Honnan vásárolnál?
-Még nem tudom.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
-Realtek ALC1220

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#89740) :AMF: válasza kecstama (#89738) üzenetére


:AMF:
senior tag

Mini XLR-ből csak Rean ajánlott, a kínai vacak.
3,5mm aljzatból a kínai szintén vacak. 2 félét próbáltam, az aljzat belseje adja meg magát idővel. Így ezt csak akkor javaslom, ha ritkán húzod ki a kábelt a fejesből. Normális minőségűt itthon sem találtam belőle.
2,5mm-es aljzatot a Conradból vettem (2 pines), de még nem próbáltam ki.
Fentiek miatt én is néztem az mmcx, illetve 0.78 csatlakozókat is, lehet egyszer kipróbálom. :)

(#89741) Ba cy lus válasza chopin42 (#89726) üzenetére


Ba cy lus
őstag

50 000-ig nehéz technikailag felülmúlni. Amúgy alapvetően kiegyenlített karakter. Igazából számomra a zene (pláne klasszikus) közvetítése terén nem az AKG-k a nyerők, inkább Sennheiser-párti vagyok. De hát ez az, ami csak meghallgatás után derül ki. :)

(#89742) 0519


0519
senior tag

Sziasztok!

a drop.com hogyan szállít Mo-ra?
USA-ból küldik, vámügyintézés és minden ami vele jár?

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#89743) Ribi


Ribi
nagyúr

Tudja valaki honnan érdemes füleshez vezetéket szerezni 4xx-hez? Enyém kezd eléggé kontaktos lenni valahol és nem nagyon tudom hol. Értelmes áron.

(#89744) Abrion válasza Gzula[HUN] (#89735) üzenetére


Abrion
senior tag

nem értem miért nem minden Fejes ilyen, hogy cserélhető legyen a vezeték, nem értem miért nem indult be ez a piac jobban, tuti a legtöbb fejesnek a vezetéke megy tönkre először.

(#89745) chopin42 válasza Ba cy lus (#89741) üzenetére


chopin42
őstag

Szóval akkor hd58x vagy k612pro+megfelelő forrás. Ath a900x-et hallottál? (bár azt nem is találomk most 50k körül, de jókat olvastam itt arról is, és könnyen hajtható).

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#89746) emiki6 válasza Ribi (#89743) üzenetére


emiki6
veterán

Darvinya kollégával gyártass és javíttasd meg a mostanit.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#89747) kecstama válasza :AMF: (#89740) üzenetére


kecstama
tag

Hát igen, ez biztos valami kínai, nem igazán értem miért rakott az előző tulaj egy 200ft-os aljzatot egy ilyen fejhallgatóba de m1.

Rean-t kerestem én is, de 3.5 aljzatot még Neutrikból se találtam sajna.

MMCX és 0,78 közt van különbség? Igaz, ilyet csak Kínából találtam, de ahogy láttam elég egyszerű beszerelni és milliónyi kábelt lehet hozzá venni az IEM-ek miatt. Mondjuk ahogy ismerem magam biztos csinálnék egyet hozzá.

(#89748) letoltobeze válasza Ba cy lus (#89314) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Ígértem, hogy leírom a tapasztalataimat az "összegyűjtött" fejesekről az RME ADI-2 FS DAC vonatkozásában. Íme:

Ez persze csak az én szubjektív véleményem, ahogy én hallom a dolgokat. Próbálom szavakba önteni, amit hallok, de nyilván ebben sem vagyok profi. Ennek figyelembevételével tessék olvasni a következőket.
A zenéket, amikkel teszteltem a fejeseket, saját magam grebbeltem CD-kről Exact Audio Copy-val (normálisan beállítva) és meghagytam az eredeti wav formátumot.
A rendszer még mindig egy xpenology NAS-ból, SOtM sMS-200 Neo-ból és egy RME ADI-2 FS DAC-ból áll, utóbbi kettő jelenleg egy Wireworld Ultraviolet 8-al van összekapcsolva.
Ja, meg a végén a füleimből. :DDD

Bár eddig is hallgatgattam mindegyik Fejest, ma leültem hogy összehasonlítsam őket.
“Első” benyomások a "Kaláka - Sóhajtás" (Kányádi Sándor versének megzenésítése) című száma után:

Beyerdynamic Amiron Home

Nincsenek bántó magasak. A mély egy kicsit mosottak vagyis mint hogyha valami függöny mögül szólna. Az egésznek az érzésem szerint van egy kicsit doboz hangja. Nem érzem természetesnek a hangzást. Olyan, mintha mindent kicsit lejjebb vinne, onnan, ahol lennie kellene.

Quad ERA-1

Amikor felteszem is elkezdem hallgatni az első gondolatom az hogy hú de milyen jól szól. De aztán azt fogalmazódik meg bennem, hogy nagyon hazudik. Nekem kicsit olyan mintha minden hang meg lenne főzve, annyira puha hogy már-már széthullik.
A basszus nagyot lök, szinte kellemetlenül, ugyanakkor nem megy le elég mélyre.

Hifiman Sundara:

Számomra az asztalon lévő fejesek közül ennek van a legigazibb hangja. Amijei nem ütnek akkorát mint a Quad-nak, de mélyebbre lemennek, és sokkal természetesebbnek hatnak. Minden hangszer elég élethűen szól. Egy nagyon picit talán lehetne lágyabb a hangzás, míg a Quad túl van főzve addig a Sundara talán egy picit nyersebb mint kellene.
Ugyanakkor, amikor hallgatom, mindig azt érzem, hogy igen, így akarták hogy szóljon, így akarták, hogy halljuk.
Ami még egyértelmű, hogy sokkal feljebb kell tekerni a hangerőt az RME ADI-n, mint mondjuk a Quad-nál. Ebből is gondolom, hogy ez egy erősítés-igényesebb darab.

A kábelével viszont bajom van, valami nem stimmel mert időnként elmegy az egyik fele a fejesnek. Ilyenkor kicsit meg kell tekergetni a jack 6,3-as adaptert, és akkor rendbe jön.

Sennheiser HD650

Ez a Fejes együtt érkezett a Sundarával. Azt a pasztalom, hogy sokkal bejáratás igényesebb.
Kevésbé őszinte mint a Sundara, de úgy hazudik, hogy az egész tetszetős. Hosszú távú hallgatásnál ez bizony nem hátrány. Egyébként hangzásban eddig szerintem az Amiron Home-ra hasonlít a legjobban.
Az embernek az az érzése, hogy ez egy olcsóbb hang mint a Sundara, holott kb. egy árban vannak. Kíváncsi vagyok, ha még tovább járatom, merre fog billenni a mérleg...

Sennheiser HD600

Ezt az egy fejest vettem használtan kb. két éve, akkor amikor a 770-est és az MSR7-et.
Számomra természetesebben szól, mint a 650-es, (persze az még talán nincs is rendesen bejáratva). Kicsit talán jobban hasonlít a Sundarára, de a mélyei nem tetszenek annyira, és valahogy a magas hangoknál is jobban képben van a Sundara.

Fostex T40RP

Azt kell hogy mondjam, hogy az árához képest jól szól. A mélye egész rendben vannak. Én egész kiegyensúlyozottnak is hallom a hangját. Valahogy mégis ott van az az érzés, hogy ez egy “olcsó műanyag” hang. Egyértelműen nincs azon a szinten, mint a Sundara vagy a Quad Era...

audio-technica ATH-MSR7

Ez szerintem nem az RME ADI fejese. Alapból csak mini Jack-es kábele van, nem is adnak hozzá adaptert, amit csak az IEM kimenetbe tudok dugni, és úgy nagyon nem szól jól. (Lehet, oda nem is volna szabad, mert ha jól értem a használati útmutatót, akkor az a fülhallgatóknak van...) Egy kicsit javul a helyzet, ha a Sundara 6,3-as adapterét használom, de még így sem igazi.
Az AK KANN-al tűrhetőbben szól.
Olyan a Sundara mellett, mint egy robogó egy nagymoci mellett.

Beyerdynamic 770 Pro 250 ohm

Hozzá kell a legjobban feltekerni az ADI-n a hangerőt. Hát nem tudom, sokan dicsérik ezt a fejest, de nekem nagyon nem jön be a hangja. Lehet túl kevés hozzá már az ADI. Valahogy mindent ugyanúgy feljebb tól, mint a Quad, és ráadásul még teljesen nyers is. Az én füleimnek bántó a hangzása. Kevés a mély, a közepek és a magasak meg sértik a dobhártyámat. Ha pl. ebédnél egy falatnak ilyen lenne az íze, amikor a számba veszem, akkor biztos nem fogyna el az étel a tányérból.

Egyenlőre ennyi, folyt köv...

(#89749) Polllen válasza letoltobeze (#89748) üzenetére


Polllen
nagyúr

A quad era-hoz van a másik gyári párna, a bőr. Azzal is próbáld ki és meg fog szűnni a túlfőzött hang.
Én szeretem az általad használt hibrid párnát is, de a másikkal lényegesen jobb és őszinte.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#89750) btraven


btraven
őstag

Grado SR60e 50+ óra után jobban szól.
Ennyit a bejáratásról. Így születnek a legendák.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.