Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89801) atee134


atee134
csendes tag

Sziasztok, fejhallgatót szeretnék venni, jól jönne egy kis segítség :)

1. Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? Otthon
2. Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? Főleg zenehallgatás (hip hop / rap, synthwave), gamelés
3. Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? 30 - 40 ezer Ft
4. Új vagy használt? Lehetőleg új, nem feltétlen zárkózok el a használttól sem
5. Circumaural vagy supraaural? Circumaural, de ebből is a nagyobb fajta, elég nagy füleim vannak
6. Zárt vagy nyitott? Mindegy
7. Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar? Legyen benn basszus
8. Honnan vásárolnál? Mindegy
9. Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? Simán gépbe bedugva, integrált hangkártyáról, de ha valamivel lehet viszonylag olcsón érdemben javítani a hangminőségen, azt is meghallgatom :)

Ami fontos még, hogy cserélhető legyen a kábele. Nem tudom miért ver engem a sors (valószínűleg nem vigyázok eléggé) de kivétel nélkül minden fülesnek megtöröm a kábeleit.

Az Audio-Technica ATH-M40x -et néztem. Viszont erről azt olvastam kicsik a fülpárnái, és a nagy füleimre biztos vagyok benne, hogy kényelmetlen lenne. De erre ajánlottak csere fülpárnákat, ami jó lehet, viszont még amitől tartok, hogy nem lesz benn elég basszus.
Persze tudom, hogy studio fejhallgató, és ettől nem ezt kell várni.

Szóval röviden az igény: Jó nagy fülpárnával rendelkező, cserélhető kábeles, jó hangzással és basszussal rendelkező fülest keresek 30-40 ezer Ft os árkategóriában, otthoni zenehallgatás\gamelésre

(#89802) Gzula[HUN] válasza atee134 (#89801) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

ILYET vegyél. Van bass meg cserélhető vezeték. Meg memóriahabos pihepuha párna. (Csak a Pro50, a vékony párnás Pro10-et, vagy más néven Standard-ot ne!)

M40X-ben audiofilnek sok a mély, bassheadnek meg kevés. Szóval azt egyébként se, szerintem. Akkor inkább M50X, ha belefér.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#89803) Piftuka válasza Dorien (#89788) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm a választ mindnyájatoknak! :R

A "DT-880"-at már meghallgattam. :K Korábban éppen Te javasoltad, hát úgy tettem.

Nehezen tudom eldönteni, hogy a szép terű, kiegyenlített hangzása, vagy az elképesztő kényelme volt-e a lelkemnek kedvesebb...!? Szóval nagyon tetszik. :) (Csak mint mondtam, eddig soha nem tudtam rá félretenni.)

A választás kapcsán pedig azért vagyok zavarban kicsit, mert a "Black Edition" nagyon tetszik. Számomra sokkal szebb ez az "ébenfekete" dizájn, mint a klasszikus.

Még talán az enyhe magas- és mélyemeléssel is megbarátkoznék.

De felhasználók nagyon szidják az új párna kényelmét, és a fekete, "smirglipapírszerű", durva szövetet... :(

Mivel annak próbájára esély sincsen, ez hát a dilemma.

"Aquila non captat muscas."

(#89804) Ba cy lus válasza :AMF: (#89800) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Kérdés, kinek mit jelent a visítós. Valakinek a kiegyenlített már visítós, mert mélykiemeléshez van szokva. Ezeknek a vintage Beyereknek mai mércével mérve nincs sok mélye. Az biztos, hogy a gyári műbőr sötétebb. Viszont elködösítheti a hangját, nem lesz meg az a nyíltsága. Még nem próbáltam, csak a párnák közti relatív különbségek alapján találgatok, ha feltételezem, hogy az EDT770V-vel kiegyenlített valójában.

Illetve az sem mindegy, hogy a 880/990 plüss párnájáról, vagy a 770 plüss párnájáról van szó. A kettő között akkora a difi, hogy esélytelen, hogy mindkettő alkalmas legyen a feladatra adott fejhallgatón.

[ Szerkesztve ]

(#89805) atee134 válasza Gzula[HUN] (#89802) üzenetére


atee134
csendes tag

Wow, egy alis linkre pont nem számítottam :D
De nagyon tetszik. Most gyorsba amiket olvastam róla meggyőzött, az áráról meg ne is beszéljünk.

Még majd nézek róla valamilyen reviewt, de szerintem meg is van a nyerő.

Hálás köszönet :R

(#89806) maajsz


maajsz
senior tag

Mostanában rendelt valaki drop.com-ról? Egy HD6xx rendelése estén jönne még rá áfa+vám? Vagy ezek nem feltétlen nem EU-s raktárban vannak?

(#89807) Ribi válasza maajsz (#89806) üzenetére


Ribi
nagyúr

Elvileg az EU raktárat már vagy 2 éve becsukták.

(#89808) chopin42 válasza Ribi (#89807) üzenetére


chopin42
őstag

Sajna :(

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#89809) :AMF: válasza Ba cy lus (#89804) üzenetére


:AMF:
senior tag

A legtöbb felújítós posztban, valamelyik mai Beyer párnájával szerelték a vintage DT880-at (jellemzően a feketével, mert úgy "szép"). Viszont a hangról szinte senki nem írta, hogy milyen irányba változott.
Azt olvastam, hogy az eredeti műbőr párna hátsó fele nem volt perforált, mint pl. a mai DT770 párnája.

Az létezik, hogy a driveren nem változtattak semmit 40 év alatt? A rendelhető alkatrészek között szereplő 600 ohm-os driver kompatibilitási listájában azt írják, hogy mindegyik DT880 modellhez jó. Vagy ez a kompatibilitás csak arra vonatkozik, hogy "belefér, működni fog"?

(#89810) Dávid76


Dávid76
friss újonc

Sziasztok.
A segítségeteket szeretném kérni.Szeretnék egy fejhallgatót kifejezetten film nézéshez ami vissza adja mozi hangzást. keresgettem a témában de csak egyet találtam ami kifejezetten filmhez van a Sony WHL 600. Erről esetleg van valakinek véleménye?Megéri az árát van e jobb ilyen árkategóriában 50-100 ezerig kb ?
Mit ajánlanátok?
Sajnos nem látom át a témát.
Köszönöm előre is. :) :)) :R

(#89811) darvinya válasza Dávid76 (#89810) üzenetére


darvinya
titán

Kérdés inkább mit szeretnél hangzásban.
Ha azt szeretnéd, hogy basszus letépje dobhártyád robbanások alatt, akkor OneAudio Pro 50-es.
Olcsó és meg van benne bombasztikus basszus.
De van JVC-nek ExtremeBass is, de ez már… [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#89812) octacore válasza Gzula[HUN] (#89797) üzenetére


octacore
csendes tag

Köszönöm a tanácsot. A hosszabbító kábel jó ötlet, de nem rontja a minőséget a sok toldás? A Tv-be van bedugva egy elosztó, abba a két hosszabbító kábel, majd azokba egy-egy fejhallgató. Az is jó a hosszabbítós megoldásban, hogy így már nem csak a 2500-ös Philips lehet a befutó, hanem bármelyik fejhallgató.
A vezeték nélküli megoldás nem annyira vonzó, bár szebb mert nincs kábel.

(#89813) Ba cy lus válasza :AMF: (#89809) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Vagy ez a kompatibilitás csak arra vonatkozik, hogy "belefér, működni fog"?


Igen. Más a driver természetesen. A Beyer elég nagyvonalúan kezeli ezt, megjegyzem, szerintem gyakran az ajánlott párnákat is. Mert hát pl. a vintage DT990 a mai DT880/DT990 plüss párnájával csak árnyéka az eredeti hangzásnak.
A régi fejhallgatóik közül a DT440, DT220 talán az egyedüliek, amikhez az eredeti párna kapható. Bár a DT220-é jóval gagyibb anyagminőségű, mint az eredeti volt. A DT440-é meg túl egyszerű, hogy legyen mit rajta spórolni. :)

(#89814) Piftuka válasza Piftuka (#89803) üzenetére


Piftuka
veterán

Hja, a boltos, akivel beszéltem azt mondta, hogy mostoha a helyzet a Beyerdynamic termékek piacán. A gyártó semmit nem szállít magyarországra, nekik is ~1.000-es rendelése "pending"-el, de ha lesz is a Beyer-nek raktáron, akkor sem fogja ide szállítani.

(Amúgy kár... megnéztem a honlapjukat, és egyéb esetben sem szállítanak Magyarországra. Pedig olyan remekbeszabott egyedi fejhallgatót terveztem a honlapjuk segítségével...)

Tehát, amit most az Árukereső hoz készleten, abban a pár üzletben azok az 1-2 darabok... no annyi van a hazai piacon "Beyer DT-880"-ból.

Amikor elfogy, akkor 1-2 éven belül biztosan nem lesz pótlás.

Hát ez igazán "remekül" hangzik...

"Aquila non captat muscas."

(#89815) Gzula[HUN] válasza octacore (#89812) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

A linkelt OneOdiokon 2 db jack aljzat van, egy 6,3mm-es és egy 3,5mm-es. Úgy is tudjátok használni, hogy 1 vezeték jön (hosszabbítóval, vagy eleve egy 5-6m-es kábel) a TV-től a fejhallgatóhoz, az OneOdio a másik dugaljába meg elég a másik fejhallgató kábelét csatlakoztatni.
Annyi még, hogy a "drágábbik" verzió nem csak olcsó, hanem ajánlott kategória is, a vastagabb párna memóriahabos, és azzal jobb a hangzása.

A rádiós Sonyról meg annyit, hogy nálunk egy "adó" van csak a TV-re dugva, és több fejhallgatót is tudunk használni egyszerre. Szóval úgy tudjuk a híreket hallgatni, hogy a nejem főz, én meg rakom a pincében a kazánt. Hangra az OneOdio jobb.

A hosszabbító kábel toldásai pedig szerintem EBBEN AZ ÁRKATEGÓRIÁBAN nem okoznak érezhető minőségi romlást, legalábbis nem többet, mint a 2500-as hangerő állító tekerőkéje.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#89816) Ba cy lus válasza Piftuka (#89814) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Basysen keresztül szerintem menni fog:
[link]

Itthon alapvetően hozzájuk érdemes fordulni Beyer-ügyekben.

(#89817) :AMF: válasza Ba cy lus (#89813) üzenetére


:AMF:
senior tag

Lehet, hogy nagyvonalúak, de legalább működik valamilyen szinten a terméktámogatásuk. (Azt néztem, hogy még kábelt is árulnak hozzá, dokumentációval). A Monoprice a jelenleg is forgalomban lévő M565C-hez még cserepárnát sem tud ajánlani.

Láttam az Ebayen egy DT550-et is. Ő melyik állomása az evolúciónak? :)

Piftuka: A Mangoban 600 ohm-os Edition és a Black Special is van készleten. (Előbbi igen kedvező áron.) A Basys oldala szerint rajtuk kívül még 2 másik helyen is kapható.

(#89818) Ba cy lus válasza :AMF: (#89817) üzenetére


Ba cy lus
őstag

DT550 azt hiszem egy időben ment a DT880-nal, elvileg némileg alatta van a hierarchiában. Én vettem egyszer egy DT550-et apámnak, de valami nem stimmel a hangjával, az hótziher, sejtelmem sincs, mit csinálhattak vele. A párna pedig az eredeti, a DT880-ra is olyan megy.

(#89819) Dorien válasza Piftuka (#89803) üzenetére


Dorien
veterán

Smirglipapírszerű... :C Elkényelmesedett idióták ezek. Kb. AKG K612 Pro, Philips Fidelio X2 puhaságú az a párna. Max. veszel hozzá szürke plüsst is, aztán amelyikkel jobban tetszik, azzal használod. A másik megmarad tartaléknak.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#89820) Dorien válasza Piftuka (#89814) üzenetére


Dorien
veterán

Igen, még tökölsz kicsit és azt az 1-2 darabot is elviszik előled... :K

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#89821) contaxg válasza Piftuka (#89814) üzenetére


contaxg
veterán

Aszondod nincs a Basys-nél készlet?? Látszok, hogy jó régen beszéltem velük. :B Egyszer volt egy futásom hogy legyenek itthon ilyen custom fejesek, de ez nem egyszerű. :(((

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#89822) octacore válasza Gzula[HUN] (#89815) üzenetére


octacore
csendes tag

Köszönöm a további információt. Legalább ezeket is megtudtam.

Tegnap meg is rendeltem az általad ajánlott 5 m-es hosszabbítót 2 példányban az Aliexpressről. Így egy kicsit több a "szabadság", bár a te ajánlatod az összekötésre sem rossz. Kell 1-2 hónap mire megérkeznek.

A OneOdio-kat is néztem, de félek a Kínából rendelni azokat, nehogy az érték miatt Áfa-t kelljen fizetnem a NAV-nak. De láttam, hogy spanyol raktárból is lehet rendelni Pro-10-et és Pro-50-et és csak 7 nap a szállítás, kb. 3 USD-vel drágábban. Még a Pro-10 is jobb mint a Philips 2500, nemde?
Az is fontos, hogy jól "betakarja" a fülünket. Az "over ear" (ha jól tudom ez a neve), a fület teljesen körülvevő fejhallgatókat szeretjük. Ebben a Philips 2500 is jól teljesít.

(#89823) Gzula[HUN] válasza octacore (#89822) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Kétszer rendeltem. Első alkalommal fenn akadt a vámkezelésen, de csak egy vámáru nyilatkozatot kellett kitölteni, ÁFA kötelezettség nem volt. 2. esetben még az időhúzás se. A párnák ugyanakkorák mind a 2500-ason meg az OneOdiokon is 95mm-es. Én INNEN rendeltem. Idén januárban 44,86$ az ÁFA határ, februárban meg 45,25$.

"2021. január: 36,79 €-ig, 44,86 USD-ig, 59,28 AUD-ig, 57,76 CAD-ig, 33,43 £-ig és 39,89 CHF-ig.

2021. február: 37,31 €-ig, 45,25 USD-ig, 58,52 AUD-ig, 57,45 CAD-ig, 33,05 £-ig és 40,21 CHF-ig.
Megjegyzés: Egyesült Királyságból a beszerzés is már ide tartozik és 2021. júliusig él ez a kedvezmény, havonta más értékhatárral."

"Még a Pro-10 is jobb mint a Philips 2500, nemde?"
Hangzásban igen, de a párna műbőr nem textil.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#89824) octacore válasza Gzula[HUN] (#89823) üzenetére


octacore
csendes tag

Én is pontosan ugyanezt a boltot néztem ki :)
A képeken úgy látom, hogy a Pro-10 és a Pro-50 is műbőr párnázatú. Sőt textil párnásat nem is találtam a kínálatban. Ez azért hátrány.
Ha esetleg ismersz textilest, akkor megkérhetlek, hogy küldd el a linkjét?
Köszi az ÁFA határokat, így már nyugodtabban rendelnék, ha találnék egy textilest.

(#89825) Gzula[HUN] válasza octacore (#89824) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

A Pro50-es párnájának jó minőségű anyaga van. Ha van rá keret, azt határozottan ajánlom. Én ilyen hibrid párnát rendeltem (konkrétan azt, látom, most épp OTT nincs). Szerintem EZ is valami olyasmi, 95mm-eset kell választani. "Sima" textil párna nem lesz jó hozzá, mert elmegy a mély, és csak visítani fog a magas, viszont nagyon kényelmes a linkelt is.
Az esküvői tanúm kapott ilyen kombót (Pro10+a linkelt párna), szóval nem "a netről olvastam" kategória.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#89826) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok!

Egy Audio-Technica ATH-AVC500 füles mellé milyen hangkártya vagy fejhallgató erősítő volna érdemes ? Mert gondolom volna különbség az alaplapi integrálthoz képest.

(#89827) Piftuka válasza Dorien (#89819) üzenetére


Piftuka
veterán

:P A párna puhasága egy dolog (azt is leszólták), de a plüssre írták, hogy meg sem közelíti a szürkét. :N

Mondjuk azzal nem vagyok kisegítve, ha szürkére cserélem a párnát, mert a feketét a dizájn miatt választanám. A fekete párnákkal néz ki jól. Ha lecserélem szürkére, akkor annyi erővel már maradhat a "sima" DT-880. És akkor annak legalább már a hangját is ismerem, tudom, hogy tök lineáris.

"Aquila non captat muscas."

(#89828) Dorien válasza Piftuka (#89827) üzenetére


Dorien
veterán

Nekem aztán tökmindegy mit veszel. :) (Úgysem fogsz semmit.)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#89829) Piftuka válasza :AMF: (#89817) üzenetére


Piftuka
veterán

:K Igen, a Mango-val beszéltem.

Náluk van 1 db Black Edition, és 2 db 600 Ohm-os szürke. Ennyi a készlet, és nem lesz több, azt mondta.

A BaSys-nál is már csak a "Black Edition" van készleten.

Szóval még Dorien-nek lesz igaza. :)

"Aquila non captat muscas."

(#89830) Piftuka válasza Dorien (#89828) üzenetére


Piftuka
veterán

Valamit veszek, mert jelenleg csak egy (amúgy jó minőségű) fülhallgatót használok mastering-hez, és zenehallgatáshoz is, de hosszú távon nem kényelmes.

Ha pedig már úgyis több alternatíva jött szóba...

Az AKG palettájáról melyek azok a modellek, 0 és ~120.000 forint közötti áron, amelyek a Beyer DT-880 megfelelői kényelemben és hangzásban is?

"Aquila non captat muscas."

(#89831) Sinesol válasza Piftuka (#89829) üzenetére


Sinesol
veterán

Btw. decemberben az Eu aláirt Kinaval egy igen nagy horderejű szabadkereskedelmi egyezményt, szóval lehet, hogy a vám elhanyagolhatóan kicsi lesz, esetleg nem is lesz. Plusz megalakult egy hasonlóan nagy horderejű ázsiai szabadkereskedelmi társulás is, amiben benne van Japán, Kína, Korea, meg egy tucat fejlett/fejlődő ázsiai ország. Szóval akár még az is lehet, hogy végre normális áron hozzájuthatunk ATH cuccokhoz is, gondolom nincs akadálya, hogy kinai kereskedő árulja a japán cuccokat esetleg Alin keresztül jöhessen, stb.

Csak viszonyitaskeppen:
AD900x japán ár: 50k körül
AD900x itthoni ár: 100k körül

:D

[ Szerkesztve ]

(#89832) Sinesol


Sinesol
veterán

Na meg az AD2000x itthon 320k, Japánban 150k, de erős forint mellett 130k volt csak.

(#89833) Gzula[HUN] válasza Maxell014 (#89826) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

ITT tudsz segítséget kérni DAC/AMP ügyben. Hogy egyet mondjak, az AVC fél tesója, a TAD-500 jól elvan Loxjie D10-ről. Alá meg nem mennék minőségben.

#89831Sinesol: Ha rákeresel az Alis AT árakra, inkább megrendeled hazai boltból, és akkor még nincs rajta az ÁFA. Ha meg Japánból megint rendelnék, akkor ismét olyat, ami csak ott van.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#89834) Sinesol válasza Gzula[HUN] (#89833) üzenetére


Sinesol
veterán

Lehet rosszul keresek, de nem talalok Ali-n AD900x-et, vagy egyéb AD szériás fejest. De még ha drága is, az még valószínű a vám miatti árazás volt, ami valószínűleg nemsokára jócskán lemegy majd vám nélkül. 150k+áfás AD2000x nekem még mindig szimpibb, mint 320k.
Na de majd meglátjuk mi lesz a gyakorlatban. :)

[ Szerkesztve ]

(#89835) Gzula[HUN] válasza Sinesol (#89834) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Olyanokra keress rá, ami Magyarországon is kapható, azok drágábbak. Ehte kínai termékek inkább amik kedvezőbb áron beszerezhetőek onnan. Egyébként az Alis árakon nincs semmilyen vám, meg áfa. Azt a határon rakják a megfelelő értékhatáron felül. Szóval szerintem max arra számolj, hogy a most kb. 40-45$-os ÁFA határ feljebb megy, aminek persze örülünk, már ha ez lesz. (pl. Hifiman onnan lelet olcsóbb lesz, mint Dropról)

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#89836) Dorien válasza Piftuka (#89830) üzenetére


Dorien
veterán

AKG K612 Pro, de ez elég válogatós erősítő fronton. A fejpántja viszont csak egy darab merev bőr.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#89837) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Új gépet építettem, ezért elgondolkodtam a fejhallgatós játékon, főleg, hogy kifejezetten gaming alaplap került be, aminél minden adott egy jó fejhallgatóhoz.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? - Csak otthon.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? - Csak játék.
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? - 20.000 forint.
4.) Új vagy használt? - Csak új.
5.) Circumaural vagy supraaural? - Supraaural.
6.) Zárt vagy nyitott? - Zárt.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? - Ami zavar, magas hangoknál a fazékhang, vagy hogy írjam, mélynél a cicergés.
8.) Honnan vásárolnál? - Budapest.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? - Alaplapi integrált, saját USB audio C csatlakozóval.

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#89838) Dorien válasza Hegyirabló (#89837) üzenetére


Dorien
veterán

Minek supra otthonra?
Ha circum is jó, én ilyet javasolnék + jack hosszabbító: [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#89839) Hegyirabló válasza Dorien (#89838) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Mert az nekem nagyon kényelmetlen. :( Kertvárosban lakom, itt nincs környezeti zaj, amit a circumnak fognia kellene.

Aquila non captat muscas.

(#89840) Piftuka válasza Sinesol (#89831) üzenetére


Piftuka
veterán

Én magam nagyon szomorú volnék, ha mindent külföldről kellene megvásárolni, pusztán azért, mert itthon nem elérhető forgalmazó, vagy termékkínálat hiányában.

(Egyébként értelek.)

"Aquila non captat muscas."

(#89841) Piftuka válasza Dorien (#89836) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi, Dorien! Az az egyetlen típus K szériában? Nincsen még egy, ami olyan karakterű? :F

"Aquila non captat muscas."

(#89842) letoltobeze válasza letoltobeze (#89781) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Egy fontos kiegészítés lenne egy korábbi hozzászólásomhoz.
Ott leírtam, hogy az RME ADI-2 FS DAC-ot milyen hangerőre állítom a különböző fejeseknél.
Azt azonban nem írtam, hogy a SOtM sMS-200-on a BubbleUPnP-vel a hangerő le van véve 100-ról 75-re.
Ez azért fontos, mert alapbeállítás a Max. azaz a 100, és pl. ha az AK KANN-t csatolom az ADI-ra, az nem is hajlandó másként, csak max hangerőn küldeni a jelet.
Ha maximumon van a forrás hangereje, akkor az ADI-t minimum 10-12 dB-el hallkabbra kell vennem.

Ezt azért is írom, mert akinek szintén van RME ADI-ja, és olvasta a hozzászólásomat, az könnyen juthatott arra a következtetésre hogy nagyot hallok ;]

Amúgy azért vettem le a hangerőt, hogy ne kelljen állandóan az ADI távirányítóját is használni, hanem a BubbleUPnP-ből tudjam a hangerőt is hangosítani/halkítani.

Ehhez egy kérdésem is lenne:

Valaki mintha egyszer azt írta volna, hogy a hangminőség miatt a forráson érdemes a hangerőt maximumra tenni.
Ez igaz?
Ha igen, akkor le tudnátok írni könnyen érthetően, hogy miért?
:R

[ Szerkesztve ]

(#89843) Norti7


Norti7
csendes tag

Sziasztok! Sennheiser HD 600 vásárlásán gondolokozom, főként mert munka közben szinte egész nap zenét hallgatok es néha online játszok haverokkal. Kerdesem az lenne, hogy mennyire hangos kifélé ez a fejhallgató? Ha alszik a kislányom a másik szobába csukott ajtónál, fogja zavarni ha zenét hallgatok? Eléggé hangosan szoktam hallgatni, ezert kerdezném mennyire hangos kifelé ez a fejes. Ez lenne az első ilyen kategoriájú eszkozom, nyitott sem volt még soha. :R :R

képeim: http://www.flickr.com/photos/for3st3r/

(#89844) letoltobeze válasza Norti7 (#89843) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Szia, nem tudom milyen vastag az ajtó a kislányod szobáján, meg hogy mennyire hangos a hangos neked, de azt tudom mondani, hogy amikor én a nappaliban normál hangerőn hallgatom a HD600-at, a feleségem meg a hálószobában van és csukva az ajtó, akkor nem zavarja őt.
HD650 egy kicsivel kevésbé hallatszik ki.
A HiFiMAN Sundara sokkal jobban.

[ Szerkesztve ]

(#89845) Norti7 válasza letoltobeze (#89844) üzenetére


Norti7
csendes tag

Koszi, hogy megosztottad a tapasztalatot. Hasznos!!!
Ehhez mar erdemes valamilyen erositit beiktatni a pc es a fejhallgato koze? Ha igen, van valamilyen javaslat?

képeim: http://www.flickr.com/photos/for3st3r/

(#89846) fehér_ember válasza letoltobeze (#89842) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem tapasztalom hogy bármi gond lenne azzal ha nincs maxon a dac; sőt legtöbbször szoftveresen szabályozom a hangerőt.

(#89847) octacore válasza Gzula[HUN] (#89825) üzenetére


octacore
csendes tag

Köszi a párnákat, jó ötlet.
Már csak egy probléma van, ami még jó hogy eszembe jutott. A szabályozható hangerő. Mivel a feleségemmel egyszerre nézzük a TV-t, azon be van állítva egy hangerő, de én csökkenteni szoktam azt, mert nekem hangos. Ő nagyobb hangerőn szereti hallgatni. Ezért fontos, hogy mindkettőnk a saját fejhallgatóján tudja a hangerőt szabályozni.
Sajnos a Pro-50-esen sem látok hangerőszabályzót.

(#89848) Sinesol válasza Norti7 (#89843) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem túl hangos kifelé, tuti, hogy senkit nem zavar a szomszéd szobában.
Amúgy én inkább a HD650/6xx/580x/660s-t javasolnám, sokkal inkább mindenevő fejesek, hosszabban is hallgatható, ami nem épp utolsó szempont ha egész nap a fejeden van.
A HD600 sok mindennel elég karcos/plusz a mélyek terén is elég kevés, bár ez utóbbi attól is függ mit hallgatsz, van ahol annyira nem jön ki.

[ Szerkesztve ]

(#89849) Gzula[HUN] válasza octacore (#89847) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Hangerő szabályzó.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#89850) Norti7 válasza Sinesol (#89848) üzenetére


Norti7
csendes tag

Koszi a tippet! Eleg sokat olvasgattam, ugyanazt irjak, amit te is, hogy inkabb 650. Erositot erdemes kozbeiktatni? Vagy ki tudja hajtani a pc hangkartya?

képeim: http://www.flickr.com/photos/for3st3r/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.