Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62601) Elektrosokk válasza krx21 (#62599) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Sajnos nem Tudom. De ha igazán akarsz valamit nincs korlát. :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#62603) Samtya válasza #71746560 (#62600) üzenetére


Samtya
senior tag

A fejhallgató jó, de az ára kicsit magas. Feléért lenne jó vétel. Divatmodell, hosszan kitartják az árát, már esnie kéne. Összehasonlítási alap: Beyer DT-k, ATH-M40X, Sony MDR-1A, Senn HD579, black friday alkalmával: Sony MDR-100AAP, AKG K550. Ezek mind voltak/vannak 50eFt alatt.

(#62604) Bodz válasza toth_janika (#62584) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szerintem szolíd a sima (a képen is látható) betéttel. :) De persze ha olyan körökben mozogsz, ahol igen fontos a megjelenés, akkor nézhetünk másik fülest, csak nem jön ki 45k-ból. :D

[ Szerkesztve ]

(#62605) Spíler válasza Samtya (#62603) üzenetére


Spíler
őstag

A HD599 is 50 most.

Bodz

Igen,vagy nem fér bele 45-be,vagy nem lesz jó hangja.

toth janika

Esetleg ezt és ezt is érdemes lehet meghallgatni valahol.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#62606) Samtya válasza Spíler (#62605) üzenetére


Samtya
senior tag

Jaja, nem is figyeltem. Jól összecsúszott árban az 569 - 579 - 599. Az 559 pedig ma még 25ezer, de arra azt mondják, hogy elmarad hangzásilag a többitől.

(#62607) fericske


fericske
addikt

Felhívnám a figyelmet 2 online boltra.
Jó áraik vannak folyamatosan, nem csak ilyen BF alkalmakkor, vannak a megszokottól eltérő cuccaik is és szállítanak Magyarországra is.
Onedigitals
Magyarországra nincs ingyenes szállítás. (~3000Ft ~18000Ft feletti vásárlásnál. Ez alatt drágább, 6000Ft a szállítás)
Accessoryjack
Ingyenes szállítás Magyarországra, összeghatár nélkül.

Érdemes böngészni őket.
Pl. RHA és Westone fülesek, fülpárnák, egyéb kiegészítők a Jacknél vagy JVC fülesek a One-nál, de szinte minden más jobb áron az átlagnál.
Jacknél van Acoustune is, aminek az 1600-as szériájából szeretnék majd egyet, és nehezen hozzáférhető márka még Ázsián kívül bárhova külföldre. Ez önmagában egy érdekesség, miért érdemes szemmel tartani ezt a weboldalt pl.

(#62608) Dorien válasza #71746560 (#62600) üzenetére


Dorien
veterán

AVX-en 38k [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#62609) ribizly válasza ferzoli (#62597) üzenetére


ribizly
veterán

Igyekszem. :)
Bár az eladó nem annyira kapkodja magát a kommunikációval. :N
Akkor leszek bajban, ha tényleg annyira jó, mint itt sokan beszámolnak róla, mert akkor az m40x-nek nem lesz maradása, pedig most rendeltem rá hybrid párnákat. :)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#62610) Bodz válasza ribizly (#62609) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nyugodj meg, ha tényleg megszerzed, akkor az M40X-nek biztosan nem lesz maradása.

[ Szerkesztve ]

(#62611) fericske válasza Bodz (#62610) üzenetére


fericske
addikt

Az ziher :)

(#62612) _adaml21_ válasza Samtya (#62596) üzenetére


_adaml21_
őstag

Szia!

Köszönöm a választ!
Igen, én is felfedeztem, hogy a Retroval ez a baj, hogy egy kör alakú pánt mentén mozognak az earcupok, így aztán törvényszerűleg alul lép fel a szorítóhatás. Ezt a kiegyenesítést érdemes lenne megpróbálnom.
A balance tudom, hogy rendben kell, hogy legyen. Viszont érdekes volt, hogy rossz balance-ot éreztem a Hyperx-nél (több emberrel is végigpróbáltattam, hogy ők is érzik-e, és mindenki érezte). Elküldtem gariba, elvileg egy full újat kaptam (legalábbis fólia volt rajta, és annak tűnt) - mégis ugyanazt éreztem rajta, hogy a jobb vagy a bal oldal jobban szólt (már nem emlékszem melyik).
Gondoltam rá, hogy adjak még egy esélyt egy Cloudnak? Most Amazonon 62 euróért el lehetne hozni.

(#62613) dudLee


dudLee
tag

Hmmm :))
HD650 (amazon.de) [link]

(#62614) #56474624


#56474624
törölt tag

Rendelt valaki itt mostanában (BF ideje alatt) extreme audioról? Megkapta már az értesítőjét, hogy átveheti? Én péntek dél körül rendeltem, személyes átvételt választottam, de egyelőre még semmi.

[ Szerkesztve ]

(#62615) ribizly válasza dudLee (#62613) üzenetére


ribizly
veterán

Avx-en van olcsóbban HD650 meg HD6xx is. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#62616) Tin válasza dudLee (#62613) üzenetére


Tin
veterán

hát, kijött a 660S. a HD600-at meg nem akciózták le. könnyen lehet következtetni a népszerűségére, főleg, hogy sokan még azonos áron is inkább a HD600-ra mennének.

viszont, ha már felmerült, és én is vacillálok a kettő között: ki melyiket preferálná a HD600/HD650 közül, és miért, és azonos áron? (visszakerestem, átolvastam a fórumot, de eltelt azóta pár év)

van mellette egy Beyer DT770 Pro-m és egy sokkal mélyebbe hangolt AKG N60NC BT-m. ezek maradnak is, mert van, amire ez, van, amire meg az jó.

egyébként egy 13 éves HD595-re alakított HD555-öt hallgatok az idő nagy részében. szeretem a kényelmét, a hangját, még úgy is, hogy gyengus alul. ezzel a hangzással és kényelemmel akarok feljebb lépni.

(a sor egy smsl vmv magic + myryad z40)

[ Szerkesztve ]

(#62617) Bodz válasza dudLee (#62613) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Még -75 euró, nagylelkűen 50, és el is jutunk oda, amennyit kb. valójában ér. :)

(#62616) Tin: Ha ezek közül muszáj választani, akkor a 650. Másikon elalszom. Legalább mélye legyen, ha már unalmas. :D De Z40-hez inkább a 600 lenne a biztonságosabb választás.

[ Szerkesztve ]

(#62618) nemeth989 válasza #56474624 (#62614) üzenetére


nemeth989
senior tag

Nekem már fel is adták a K550-et, délután 4-kor kaptam emailt pénteken.

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#62619) #56474624 válasza nemeth989 (#62618) üzenetére


#56474624
törölt tag

Köszi, és mikor rendelted?

(#62620) Tin válasza Bodz (#62617) üzenetére


Tin
veterán

ízlések és pofonok:) az 555, amit szeretek, szinte tök ugyanaz az unalmas hangkarakter, alul inkább 600, felül meg inkább 650, a grafikon alapján. de színezettnek ott van a DT770, és van, amihez inkább azt használom, az AKG meg ilyen mosolyogtató "punchy bass" fejes. szóval nem egy ultimate fejest keresek, hanem egy ugyanilyen kényelmű, hasonló hangú, de jobbat. érdekes amúgy amit írsz, mert pont a 650-ről mondják, hogy altatóbb.

(#62621) nemeth989 válasza #56474624 (#62619) üzenetére


nemeth989
senior tag

Valamikor hajnalban, 5 felé. Most néztem, fél12-kor adták át a futárnak.

[ Szerkesztve ]

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#62622) Bodz válasza Tin (#62620) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hál istennek a 600 egy klasszisokkal jobb fejes, mint az 555. :) Az inkább csak egy torz izé hozzá képest.
Azért írtam, hogy legalább mélye legyen, ha már unalmas. Nekem mindkettő az, de a 650-nek legalább van rendes (bár lassú) mélye.

[ Szerkesztve ]

(#62623) Tin válasza Bodz (#62622) üzenetére


Tin
veterán

persze, tudom, és pont erre gondoltam. a 650 közelebb áll hozzá több méllyel, de az biztos, hogy nem fogok már láncot cserélni... :D a 650-ről meg azt olvasom mindenhol, hogy nagyon háklis rá, mivel hajtod, a 600-as kevésbé. cserébe neutrálisabb, nem nagyon színezett a hangja. és amit írtál, igen, hogy a 600-as "gyorsabb".

az 555-nek meg nincs mélye. de nagyon durván nincs. na jó, 595-re alakítva már azért van valamennyi, cserébe az elég pontos és gyors. legalábbis én így hallom. és ez tetszik. bár, ha a DT770 után felveszed, csak keresed a mélyet. de aztán megszokja a füled, és kárpótol a nyitottsága. na jó, kezdek átmenni verbális hangzásleírásba :D

[ Szerkesztve ]

(#62624) Elektrosokk válasza #56474624 (#62614) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Írták az oldalon hogy akár 14 nap is lehet a kiszállítás a halmozott feladatok miatt.

Más. Akinek van Hifiman HE350 fülese mennyire elégedett vele?

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#62625) jksx


jksx
senior tag

Üdv!

Azt szeretném kérdezni Tőletek, hogy hordozható eszközök (tablet, laptop) esetén van-e valamilyen jelentősége, hogy a fejhallgató impedanciája 32 ohm, vagy 47 ohm (pl. Audio-technika ath-m30x), vagy 55 ohm (pl. AKG K240)?

Köszönöm

(#62626) preludium975


preludium975
tag

Látom, sokan ajánljátok a ATH-M40x-et, ezzel a fejhallgatóval kapcsolatban azt szeretném kérdezni, hogy rockkal, és metállal torzít-e magas hangerőn, illetve rockkal, vagy a mai "tuctuc" zenékkel szól jobban? Ebben az árkategóriában van olyan, ami jobban megérné?

ui.: rájöttem, hogy nekem nem kell a Magnat LZR580, nem tetszett a hangzása..

[ Szerkesztve ]

(#62627) emiki6 válasza Elektrosokk (#62624) üzenetére


emiki6
veterán

Én elégedett vagyok (Focuspad A párnával), ha nem lenne drágább fülesem boldog lennék vele. :K

Kölcsönadtam kromatikának, talán fog majd írni róla pár szót.
Ha kell neked is kölcsönadom. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#62628) Tin


Tin
veterán

amazon.de beyer custom one pro plus 117EUR 37e Ft, igaz, csak a fehér.

hátha valaki ilyet keres.

[ Szerkesztve ]

(#62629) Tulku válasza jksx (#62625) üzenetére


Tulku
veterán

Nem csak az impedanciának van jelentősége....
Van érzékenység, frekimenet, driver méret...stb...

(#62630) jksx válasza Tulku (#62629) üzenetére


jksx
senior tag

Üdv!

Nagyjából egyforma frekimenetü, hangzású(?), méretű, kivitelű fejhallgatókat nézek:
AKG K92, AKG K240, ATH-m30x, Beyerdynamic DTX910, csak ezek között van olyan amelynek nem 32 ohm az impedanciája. Ezért kérdeztem, hogy a nagyobb impedancia jelenthet-e valamilyen hátrányt hordozható eszköz esetén azon túl, hogy esetleg halkabb lesz?

(#62631) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Bf keretében berendeltem a Beyer DT770 Pro 250 ohmos változatát 42e be.

Lesz egy kis oszegasonlitas az A500 al lehet meg is hagyom az AT -t meglatjuk hogy teljesit a Beyer. Koszi mindenkinek a segitseget mostmar tűkön ülve várom. :)

[ Szerkesztve ]

(#62632) Tulku válasza jksx (#62630) üzenetére


Tulku
veterán

Általában (de persze ez sem szentírás) impedancia-érzékenység együttese határozza meg a hangosságot...
A hangminőségre az impedanciának nincs releváns hatása, az erősítő kimeneti impedancia illesztésére kell odafigyelni...

(#62633) Samtya válasza jksx (#62630) üzenetére


Samtya
senior tag

Ezeknek nem egyforma a hangzása. Hátrányt a nagyobb impedancia nem jelent az eszközre nézve. Neked jelentene hátrányt, ha hordozható eszközre tennél nehezen hajtható fejhallgatót. A nagyobb impedancia és a nehezen hajthatóság nem ugyanaz. Konkrét típust nézzél ki és kérdezz rá előtte, hogy jó-e hordozható eszközhöz. K92, M30X jó. A DTX910 vezetéke nem ideális hordozáshoz. Gépkocsi vontatáshoz ideális. :)

(#62634) Elektrosokk válasza emiki6 (#62627) üzenetére


Elektrosokk
addikt

köszi a bizalmat, figyelmes vagy.

kaptam egy kedvező ajánlatot egyre másodkézből, de nincs lehetőség próbára.

az itt leírtakhoz ha hozzá tudnál szólni az segítene :) . mármint az utolsó legfelső hozzászólás :D

nem a szent grált keresem benne :D

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#62635) emiki6 válasza Elektrosokk (#62634) üzenetére


emiki6
veterán

Biztos igaza van, én inkább ki sem próbáltam a gyári párnákkal, amik amúgy hulladékok, mert számítottam rá, hogy felesleges. Kell venni hozzá egy focuspad A-t (nomono-nál pl, Dorien 11k-ért vette) és megtáltosodik, nem is kicsit és a mély is király lesz. :K

Szerintem szokatlan a mély skálázódása, sokkal jobban rámutat, hogy mennyi mély van egy zenében. Mélydús zenében jobban kiemeli a mélyeket, viszont ha kevés a mély, akkor ő is keveset mutat. Érdekes.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#62636) eami válasza Tin (#62628) üzenetére


eami
addikt

ha fekete lenne most erősen filóznék rajta. custom studio és e között mi a lényeges különbség? épp vásárlás előtt árok, és egyelőre m40x lesz a befutó, de ha kapna valami hasonló leárazást a custom studio akkor inkább azt választanám.

(#62637) ribizly válasza Bodz (#62622) üzenetére


ribizly
veterán

Mióta megvan a HD650 a DT770 jóval ritkábban kerül elő... :) Persze, ha kell a zajszűrés, akkor a HD650 nem opció.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#62638) Tulku válasza ribizly (#62637) üzenetére


Tulku
veterán

650 egy jó fejes...

(#62639) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Schawo hozzászólását áthozva ide, és itt folytatva kérem a segítségeteket!

Most, hogy a legtöbb üzletben "Fekete Péntek" akciók vannak, ismét keresgélni kezdtem. Hogy milyen fejhallgatót keresek?

A nekem nagyon tetsző "Sennheiser HD540 Reference II" kiváltására alkalmas típust:
- Az ~50.000 forintos árkategóriában maximum (+ pár ezer forint belefér, ha az adott modell egyértelműen a legjobb alternatíva számomra, és megéri azt a plusz pénzt)

- Preferáltan dallamos rock és metal zenéhez, musical zenéhez
--> Időnként jazz és instrumentális gitárzene is a hallgatott repertoár része. Énekesként szeretem, ha az ének tiszta és jól érthető.

- Kiegyensúlyozott hangzással
--> Fontos tudni, hogy a tinédzser kori, Walkman-nel mindig nagy hangerőn történő rock és metal zene hallgatása, valamint az elmúlt ~25 év próbatermi zenélései megtették hatásukat. A frekvenciatartomány magas részeit (~12.500 Hz felett) nem nagyon hallom már. Legalábbis az interneten fellelhető, fejhallgatóval lejátszott hallástesztek alapján. Talán ezért is volt szimpatikus a Sennheiser modellje a mindenhol kiegyensúlyozott, de magas tartományban viszonylag intenzív emelésével.
Régen kedveltem a basszusban gazdag hangzást, én is játszom a basszusgitáron, ám a kor előrehaladtával, zenészként, zenerajongóként egyre inkább a kiegyensúlyozott hangzást keresem.

- Nyitott kivitelt, szivacs párnával

- Nagy, nagy, nagyon nagy, fület körbe ölelő, kényelmes, puha párnával
--> Amit órákon keresztül komfortosan tudok viselni, és szinte fel sem tűnik, hogy a fejemen van. Az kifejezetten idegesít, ha a fülem bármelyik része, leginkább a porcos részek hozzáérnek a belső, hangszóró részhez. Szóval fontos, hogy a párna vastag legyen, és kellően távol tartsa a hangszórót a fülemtől.

- Egyelőre a számítógépemen használnám "SB Audigy 2 ZS" hangkártyával meghajtva, FLAC zenék és gyári audio CD forrásokkal, később dedikált házimozi erősítővel tévézéshez, valamint egy veszteségmentes, Hi-Fi audio lejátszóval zenét hallgatni is.

- Az erről elhíresült márkákat (Sennheiser, AKG, Beyerdynamic, Audio-Technika) preferálom, és a megbízható üzleteket
--> Márka kapcsán azért nyitott vagyok, hiszen sokat nem is ismerek a "dedikált", nem "kommersz"gyártók közül

- A cserélhető, masszív kábel, és később cserélhető párna pozitívum (nem tudom, hogy ebben az árkategóriában mennyire számít kivételesnek mindez..!?)

Keresgélésem során az alábbiakat találtam:
Sennheiser HD599 - 49.999 ft (Extreme Audio)
--> Vizuálisan és felszereltségre nagyon tetszik, az eddigi legjobb áron van itt, de nem ismerem az üzletet (jellemzően a Media Markt-ban vásárolok, ha egy mód van rá, hiszen bármilyen probléma esetén könnyen vissza tudom vinni a terméket itt helyben), és azt sem tudom, hol helyezkedik el minőségben a korábbi HD540 Reference-hez képest?
Vagy ettől a gyártótól csak a HD600 felett érdemes vásárolni?

Beyerdynamic DT990 Pro - 49.900 ft (Muziker)
--> A márkát ismerem, de nem ismerem az üzletet, és nem tudom, hogy ehhez kell-e vásárolni egy fejhallgató erősítőt is!?

AKG K612 Pro - 45.990 ft (Muziker)
--> Árban most ez a legjobb, a dizájn nagyon tetszik, az ár stimmel, a márkát ismerem, de ezt a céget és ezt a típust egyáltalán nem.
Mondjuk ennél "kapkodni" nem kell, mert ez nem akciós ár, nyilván később is ennyi lesz.

- Audio-Technika.. nos, tőlük nem találtam. Ez a cég csak bőr fülpárnával készít fejhallgatókat? :F

Summa summarum:
Mi a fentiekről a véleményetek? Melyik modelleket ajánljátok, akár a fentieken kívül is?

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#62640) #56474624 válasza nemeth989 (#62621) üzenetére


#56474624
törölt tag

Felhívtam őket, már érte is mentem, nem volt még idejük emailben értesíteni.

A fejhallgatóról annyit (mert én is K550 mk2-t rendeltem), hogy egyáltalán nem mélyhiányos. Féltem tőle, hogy az lesz, de most nem vagyok biztos benne, hogy a 770 premium edition 32 ohm-ban a gyári plüssel több-e a mély. Nagy különbség biztosan nincs e tekintetben. Az én fejemen az én rendszeremben.

Az biztos, hogy tetszik a fejhallgató, jó irányba mozdultam el. Bár a hangdobozos rendszerem szintjét továbbra sem értem el, az tisztábban szól, igaz, ez még nincs bejáratva, de csodára nem számítok, annyit nem fog változni ez. Magasabb árkategóriában kellene nézelődnöm valószínűleg, de egyelőre szerintem maradok ennél. A 770-től kiegyenlítettebb, ez előnyére válik, de felbontásilag szerintem ez sem jobb.

[ Szerkesztve ]

(#62641) Recon666 válasza Piftuka (#62639) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Audio Tecnica ATH-AD500x, 700x, 900x, 1000x néven vannak a nyizott szövetfülpárnás fejesei.

(#62642) jksx válasza Samtya (#62633) üzenetére


jksx
senior tag

Köszi a választ.

(#62643) Piftuka válasza Recon666 (#62641) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm az info-t! Megnézem őket.

És a kérdésemre "en bloc" van bármi érdemi info az itteni "guruktól"? ;)

"Aquila non captat muscas."

(#62644) #56474624


#56474624
törölt tag

Ennek a K550 mk2-nek még úgy sem akar mélyhiánya lenni, hogy már 3-asról 4-esre lazítottam a pántot (kicsit több magasat szerettem volna), sőt, még közvetlen mobilról sincs mélyhiány (két különböző telefonról is néztem), tehát nem a külön erősítő teszi. Nem tudom, most miért van így. Lehetséges, hogy én szoktam hozzá ennyire a sovány basszushoz a zárt hangdobozaimmal, illetve a 770-est is rendszerint lazábbra állítva hallgattam, így egyáltalán nem volt basszusszörnyeteg a plüss párnával. Érdekes. Az is lehet, hogy a sima, mk1-es K550-est még mindig mélyhiányosnak érzékelném, ez az mk2-es mindenesetre nagyon nem akar az lenni az én hallásom szerint. Még a zenekari üstdobnak is megvan rendesen a súlya. Nagyon meglepő. Pedig így utánaolvasgatva külföldi fórumokon, állítólag nincs igazán különbség az mk1 és mk2 között.

Én azért a nyakamat tenném rá, hogy anno, mikor hallgattam a K550-est, annak teljesen komolytalan alsó tartománya volt, ugyanazzal a zenével néztem meg akkor, mint most is. Ráadásul már akkor is ezeken a hangfalakon hallgattam a zenét, ez volt a referencia. A forrás sem lehetett mélyhiányos, mert akkor az ugyanarról hallgatott DT880 premium edition 32 ohm is az lett volna, de az nem volt mélyhiányos.

[ Szerkesztve ]

(#62645) Dorien válasza Elektrosokk (#62624) üzenetére


Dorien
veterán

HiFiMAN HE350: Sok ember nem fog véleményt mondani róla, mert Massdrop Exclusive cucc.
Ilyet csakis Focuspad A párnával együtt vegyél, úgy egy nagyon kényelmes, könnyen hajtható, élvezetes, közepesen V karakterű fejes, ahol a közepek valamelyest háttérbe szorulnak, de nem zavaróan. A stock plüss párnák baromi kemények, kényelmetlenek és eléggé világosba húz velük a hangkép, sok a magas. A tere is sokkal jobb lesz a Focuspad A-val. Szerettem, de egyáltalán nem bántam meg, hogy elcseréltem a Beyer DT880 Edition 600 ohm-ra. A Sense V1 erősítő meg a szokásos minimális EQ (+3dB@ 50Hz, -3dB @7kHz) ennek is ad elég testet és azért kifinomultabb darabnak tartom.

Piftuka: A DT990 Pro könnyebben hajtható, mint a K612 Pro. Előbbiben nagyon sok a mély és a magas, utóbbi jóval kiegyenlítettebb hangú.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#62646) Dorien válasza Piftuka (#62639) üzenetére


Dorien
veterán

ATH-AD500X lenne a tippem, könnyen hajtható, szellős, jó terű, külföldről olcsóbb. Aprón is van egy: [link]
Az AKG K612 Pro is nagyon jó, precíz nyitott fejes, de erősítő nélkül elég lutri megvenni. Kell neki kakaó...
Esetleg Beyerdynamic DT770 Pro 80 ohm, ha zárt is szóba jöhet.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#62647) flashpointer


flashpointer
őstag

Helló, a zajszűréssel kapcsolatban lenne egy gyors kérdésem amire nem találtam választ:
A passzív zajszűrést mindegyik 60-80+ körüli árfekvésű fejhallgató tudja vagy csak ahol fel van tüntetve?
Keresek itthonra egy fejhallgatót de még képlékeny hogy milyet, a probléma hogy a nappaliban szoktam gépezni ahol sokszor megy a TV vagy az asszony telefonál/matat a konyhában ahol megy az elszívó meg ilyenek. Ilyen körülmények közé szükséges az aktív zajszűrés vagy eleget izolál egy jól felfekvő párna? Sajnos nincs összehasonlítási alapom csak egy béna agybadugós fülhallgató de abba minden behallatszik.

(#62648) Tin válasza eami (#62636) üzenetére


Tin
veterán

sajnos nem tudom, a studio-t nem hallottam, ez meg nem tetszett, amikor hallottam. a dt770 jobban tetszett, igaz, az drágább valamivel.

(#62647) flashpointer: zárt fejeseknél típustól függően kevés a ki- és bemenő hang. fül körülit (over-ear) keress, azok kényelmesebbek hosszú távon, és nem sok hallatszik ki belőlük.

[ Szerkesztve ]

(#62649) Samtya válasza Piftuka (#62639) üzenetére


Samtya
senior tag

A háromból csak a Senn HD599 van el erősítő nélkül. A HD600-tól felfelé is kell. A boltokkal szerintem nincs gond.

(#62647) flashpointer: csak a zártak szigetelnek, de teljesen azok sem. Mondjuk én aktív zajszűrőset sem vennék ilyen felhasználásra. Inkább próbálnék keresni valami jó passzív zártat.

[ Szerkesztve ]

(#62650) Elektrosokk válasza Dorien (#62645) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Köszönöm! :R

fotón olyan kis kompaktnak tűnik azért néztem... valami nem túl nagy, nyitott vagy félig nyitott könnyű fülest keresek, lehet kicsit egzotikus hangja is. A Beyereket nem ismerem, a vintage vonal? (azokra sokkal nyitottabb vagyok)

Grado SR80e ismerős Neked?

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.