Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51951) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Villámkérdés: K545, vagy M40x (hangminőség, kényelem szempontjából)? :R Hallottam már mindkettőt, de a fenének sem tudom felidézni, hogy mekkora és milyen különbségeket hallottam.

(#51952) lela válasza gaborka8x8 (#51949) üzenetére


lela
aktív tag

Megnéztem ebayon csak tizenxezer ft. Ez tényleg van olyan jó mint egy 60eft-os sennheiser???
Mondjuk a sennheisernél az építési minőség és az anyagok biztos dobnak az áron, de akkor is 3x olyan drága...

(#51953) gaborka8x8 válasza orbano (#51950) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Akkor tényleg csak néhány szóban, mert mennem kell.
Már a kézbevételkor, sőt már a dobozán látszik, hogy ez egy minőségi termék, leszámítva azt az apróságot, hogy a dobozban lévő tartó műanyag kicsit vékony, hajlamos a szakadásra, de ennek a használat során nincs jelentősége. Egy nagyszerű, szellőző, vastag, puha zacskót adnak hozzá a szállításhoz. Sehol semmi nyikorgó műanyag, ami ebben az árkategóriában bizony nem ritka. A tartóvilla fém, a fejpánt olyan minőségű műanyagból, aminél nyugodtan merném vállalni a tágítást, ha szükség lenne rá, míg ugyanezt a hasonló árkategóriájú JBL E30-nál meg sem mernék próbálni. Nagyon finom, kényelmes műbőr (Bőr?) fülpárnák, aminek a tömése egy kicsit kemény, de ez biztosan változna, ha használnám. (Én csak tesztelésre vettem.)
A zsinórja lehetne egy kicsit hosszabb számomra, de én asztali fejhallgató-erősítővel hallgatom, mobil eszközhöz több, mint elegendő. Hogy a zsinór fehér színe mennyire lehet macerás, mennyire koszolódik, azt nem tudom, de szerencsére cserélhető a kábel.
Nagyon kiegyensúlyozottnak érzem a hangképét. Nincs pl. az a számomra elviselhetetlen "torzítása" a magas hangoknál, mint az AKG K550-nél. (Ebből most nem szeretnék újabb vitát, én ilyennek hallottam a K550-et) A mélyei számomra elegendők, és ami nekem fontos, hogy nem lötyögős, nem brummogós, hanem igazán precíz, megfogott. A középhangok tekintetében azt tudom mondani, hogy egészen realisztikus énekhangokat produkál, ami még sokkal drágább kategóriákban is ritka. Nagyon nagy hangerőnél sem hallok semmi zavaró torzítást.
Az én értékrendemben elnyerte a "Feltétlen ajánlott." és a best buy titulust.

Na, most ez az egész úgy hangzik, mint valami reklámszöveg, pedig semmi érdekem nem fűződik ehhez a fejhallgatóhoz, nem akarom a sajátomat eladni. (Egyelőre legalábbis biztos nem, noha nem használom.)
Ezért továbbra is azt javaslom, jöjjön el, és hallgassa meg.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#51954) gaborka8x8 válasza lela (#51952) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Igen, szerintem van olyan jó.
Szerény véleményem szerint a Sennheisernél ebben az árkategóriában nagyrészt a márkanevet kell megfizetni. A Vehonál értelemszerűen erről szó sem lehet.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#51955) orbano válasza gaborka8x8 (#51953) üzenetére


orbano
félisten

amit leírtál az alapján nekem való. ez ugye zárt és circumaural? :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#51956) gaborka8x8 válasza orbano (#51955) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Zártnak zárt, de nem circum.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#51957) orbano válasza gaborka8x8 (#51956) üzenetére


orbano
félisten

és ilyen paraméterekkel circumauralban mit érdemes nézni, ha a K92 túl színezett? olyan mint ha meg lenne fázva minden énekesnő, a gitárokat meg vagy lehangolták, vagy elgörbült a nyakuk :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#51958) .DLL válasza orbano (#51957) üzenetére


.DLL
veterán

Akkor Audiotechnica ATH-M30X.

Azért elég sokat írtam a K92-ről... többször panaszkodtam a prezens sáv miatt, nem kerestél rá? ;) De a későbbi hozzászólásokon már végigkövethető a bejáratódás is. Ma már csak enyhén mélyorientáltnak mondanám, a vatta moddal együtt. A prezensz is egész jól megjött, más fejesekkel összehasonlítva is (szóval kigyógyultak az énekesek a megfázásból) :D Nem lesz színezetlen, de nem is az a tipikus V karakter ami látványos.

kiemelnék néhányat:
[1], [2], [3], [4]! és kb 2 hónappal később [link] :DDD

Mellette van ugye Beyer DT880-am és Shure 840-em, mindkettő világosabb szellősebb hangú, és még így is!

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#51959) lela válasza gaborka8x8 (#51953) üzenetére


lela
aktív tag

A sennheiser érzékenysége is magasabb (112db) és csak 18ohmos ezzel szemben a veho 92db és 32 ohm.
Elboldogul ezzel egy mobiltelefon erősítője? Nem kötekedni akarok mivel soha sem volt alkalmam összehasonlítani őket, csupán hangosan gondolkodom. Esetleg más is írhatna véleményt ha ismeri a típusokat...
A Veho oldalán csak ezt az egy on-ear terméket találtam, létezik hogy ez az egy fejhallgatójuk van?

[ Szerkesztve ]

(#51960) orbano válasza .DLL (#51958) üzenetére


orbano
félisten

megmondon őszintén nem olvastam utána. hallottam/volt már pár akg-m, megkockáztattam h nagy baj nem lehet vele, a mélyorientáltságnak örültem, mert melóba kell háttérzenét hallgatósnak. buherálás nélkül is számíthatok arra, hogy élvezni fogom? tegnap amúgy egész kellemes volt hallgatni, a hétvégén még adok neki egy esélyt....

A vér nem válik VAZZE!™

(#51961) gaborka8x8 válasza lela (#51959) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

"A sennheiser érzékenysége is magasabb (112db) és csak 18ohmos ezzel szemben a veho 92db és 32 ohm."
Elboldogul ezzel egy mobiltelefon erősítője?
"

Nincs olyan mobiltelefonom, amiről hallgatni tudnám, de szerintem sokat elárul, hogy még egy SanDisk Sansa Clip is képes meghajtani.

Azokat az érzékenységi adatokat pedig érdemes a helyén kezelni, főleg úgy, hogy a Sennheiser 1 Vrms-ra adja meg az érzékenységet, a Veho meg 1mW-ra. A kettő nagyon nem ugyanaz, és sajnos pontosan át sem számítható.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#51962) Tulku válasza gaborka8x8 (#51961) üzenetére


Tulku
veterán

Én eljutottam oda, hogy semmilyen értékkel nem foglalkozom....még a freki menet sem érdekel...ilyen impedancia, érzékenység főleg....ha megvan mivel akarom meghajtani, odaillesztem és tesztelem...egyébként teljesen vakon veszi az emberfia ezeket a dolgokat, annak ellenére hogy 100 adat áll a rendelkezésére...a meghallgatásnál kb fél perc alatt minden kiderül....

(#51963) gaborka8x8 válasza Tulku (#51962) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Ezt próbálom magyarázni én is, hogy el kell jönni, meg kell hallgatni.

Vagy meg lehet venni hallatlanban, a neten talált tesztek alapján, mint én tettem. Végeredményben mégsem egy ökör ára ez a fejhallgató.

[ Szerkesztve ]

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#51964) lela válasza Tulku (#51962) üzenetére


lela
aktív tag

Ezzel mindenki egyetért, de sajnos ez nem úgy van mint a kenyérrel hogy bemegyek a sarki fűszeresbe és kiválasztom ami ízlik. Nincs mindenhol, de még nagy városokban sem olyan hely ahol ki van rakva mondjuk 50 modell és tessék csak tessék hozza be mindenki a saját kis eszközét rá dugjuk és had szóljon akár 2 órát is elidőzve. Ha így lenne akkor senki nem jönne ide kérdezni...

(#51965) fattyu válasza gaborka8x8 (#51961) üzenetére


fattyu
veterán

ez azért nem teljesen jó beszólás mert a clip kifejezetten hangerős. adott esetben egy telefon lehet jóval gyengébb is.

ki kell próbálni azt ámen

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#51966) .DLL válasza orbano (#51960) üzenetére


.DLL
veterán

A mod csak a mélyeket tette megfogottabbá, így anélkül a férfi énektartomány alja dúsabb marad szerintem, de a prezensz ettől függetlenül fel kell, hogy jöjjön. Ha Bp-i vagy akkor meg tudom mutatni milyen így fél évesen. Egész nyáron ezt hallgattam, mert a nyitott ablak miatt sok volt a zaj, és a nyitott Beyert nem tudtam sajna kiélvezni, ahogy a hangdobozokat sem mindig, a Shure 840-nek meg a legalsó tartományát keveseltem...
Mostmár újra a Beyer van az asztalon. :)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#51967) szakibá... válasza lela (#51964) üzenetére


szakibá...
senior tag

Hogy még jobban összezavarjalak, én a helyedben EZT venném meg. Igényeid teljesítve, gond hosszú időre letudva.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#51968) lela válasza szakibá... (#51967) üzenetére


lela
aktív tag

Ne tessék megsértődni... De nincs, akkor sincs létjogosultsága amit mondott...

(#51969) orbano válasza .DLL (#51966) üzenetére


orbano
félisten

áhh ez nekem több sebből vérzik, visszaviszem. zongora mosott, basszus ráül az egészre, bonyolultabb zenéken teljesen összeomlik az egész, és már ment folyamatosan 3 napot. modolni nincs kedvem, főleg mert nem bízom az AKG-k minőségében annyira hogy be merjem vállalni a garivesztést. meghallgatom még pár más cuccot aztán meglátjuk...
egyébként ha itthonra kéne valamiért zárt füles, akkor azt mondom elmolyolok vele, de irodába háttérzenélni pont valami olyan kéne ami akár a részletesség rovására is sokkal természetesebb, nem ennyire harsány. K500-at nagyon szerettem, de nem merem bevinni. de a végén lehet az lesz, aztán megszondázom a kollégákat, hogy el bírják-e viselni.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#51970) szakibá... válasza lela (#51968) üzenetére


szakibá...
senior tag

?

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#51971) Tulku válasza lela (#51964) üzenetére


Tulku
veterán

Magamról...és a folyamatról...
Ez egy hosszú folyamat...öngerjesztő, benne vagy egy idő után...kapcsolatok....beszélgettek, találkoztok, próbáltok...többnyire kialakult képek bizonyos hangkeltőkről...néha össze is cseng (de van hogy nem)..aztán talán elindulsz bizonyos hangkép felé...ezt keresed, ez tetszik...ezt tudod hosszú ideig hallgatni...
Ez nem egy "bemegyek mert mondták hogy jó tehát megveszem" ügy ez valóban így van...gyakorta évek alatt kialakuló, adok-veszek körforgással együtt járó valami...egyféle szent őrület, elkülönülés, de összetartozás is...

Egy nyelvet beszélünk,de különbözőek vagyunk...talán így lehetne megfogalmazni...

A problémádra adekvát megoldás (más véleményére alapozva) nem létezik, alternatívák vannak, természetesen te döntesz, de ezek hangkeltők, tehát a hangjuk a döntő tényező és ez minden esetben meghallgatással lehetséges...

A legrosszabb eset a berendeled és eladod ha nem tetszik....ez sokunkkal így esett (esik), nagyon kevesen vannak, akik 1-2 készülék után-alatt megtalálták a tutit, ami minden igényüket kielégíti...

(#51972) elistvan válasza lela (#51964) üzenetére


elistvan
senior tag

Mindenhol nincs, de speciel a miskolci Media Marktba van külön sor próbafejesekkel. kb olyan 50db.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#51973) orbano


orbano
félisten

Na visszavittem az eldorádóba a fülest. Gyakorlatilag le lettem b*szva hogy miért nem hallgattam meg a boltban, erre van a személyes átvétel :( :W most erre mit lehet mondani...

A vér nem válik VAZZE!™

(#51974) Nwis86


Nwis86
aktív tag

Sziasztok

Lehet rossz helyre írok de nem tudom hova kéne ilyen problémával írnom.

Van 1 Sades A60 -as (USB) fejhallgatóm amit nagyon szeretek, most pár napja még használtam, aztán másnap már nem volt hang, kihúztam vissza de semmi, egyszerűen a gép nem is írja ki hogy új usb eszközt észlelne, a fejhallgató oldalán a ledek világítanak és a vezérlő konzolja is világít, bár azon régebben ha megnyomtam 1 gombot az kék helyett lilán világított, pl mikrofon letiltás stb, most hiába nyomkodom az se reagál csak kéken világít, 2 napja ezzel szenvedek, már letöröltem az usb drivert és hangkártyát, újra raktam stb de semmi egyszerűen nem észleli a gép a fejhallgatót :( Valakinek van valami ötlete mi lehet a gond, a vezeték nincs megtörve.

(#51975) zsocy válasza Nwis86 (#51974) üzenetére


zsocy
őstag

Elromlott. Gari vagy szervíz.
Itt max abban tudunk segíteni mit vegyél ez után, ami nem gamer, és talán tartósabbb, de biztosan jobban szól.

(#51976) lela válasza Tulku (#51971) üzenetére


lela
aktív tag

Igen egyetértek hogy a meghallgatást semmi sem helyettesíti. De ha veszel egy sennheisert vagy bowers & wilkinst vagy boset ezek darabonként 100 feletti vagy a körüli termékek. Sajnos az életben egyszer vesz egy ilyet a magamfajta, ezért jó lenne tudni melyik lenne az igazi az igényeimnek. És a meghallgatás is csak akkor ér valamit, ha a kiválasztottakat egymás mellé téve, megtapogatva, "megszagolva" tudnék pontosan dönteni.
Egyébként ha pusztán a külsőre az összeszerelésre alapoznék akkor egyértelmű egy momentum vagy P5/7 lenne, de persze az ember a hangjáért veszi, de ebben az árkategóriában már nem csak a hang számít. Nem szeretem a recsegős műanyagból összerakott bóvli hatású cuccokat.
Majd ha Debrecenbe járok bemegyek a fejhallgató plázába és megtapizom a momentumot...
A legdrágább fejes amit volt lehetőségem birtokolni az egy JBL E50 BT volt hát elég ratyi a hangja, nem beszélve a külsőről. Nem tudom az itt ajánlott nem egészen 20eft-os Veho P8 mennyire lehet jó/jobb.
A másik szűk keresztmetszet egy csúcs mobilba épített DAC/erősítő páros. Hiába vennék 100eftért egy komoly fülest ha a teló nem tudja kellőképpen meghajtani... Felhallgató erősítő vásárlását pedig nem tervezem.
Bár az iphonokhoz is elég komoly füleseket lehet venni az Istyle boltokban...(persze a marketing az sok mindnet elad, még ha nincs is létjogosultsága)...
Egyébként pont ezért is gondolkodtam BT fülesben mert azzal kizárom a telefont mint szűk keresztmetszetet, de sajnos behozom a BT-t mint szegényes jelátviteli protokollt.

(#51977) gaborka8x8 válasza lela (#51976) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Még egyszer leírom (utoljára).
Jövőhéten szombaton a kiskunfélegyházi fejhallgatós találkozóra elviszem a Veho Z8-at, kézbe lehet venni, ki lehet próbálni, meg lehet hallgatni. És elviszem a JBL E30-at is, ami gyakorlatilag az E50 BT bluetooth nélküli változata. Azzal is össze lehet hasonlítani, és még jó pár egyéb fejhallgatóval.
Mit szeretne még ennél többet?

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#51978) lela válasza gaborka8x8 (#51977) üzenetére


lela
aktív tag

Letudni egy pár fejhallgató meghallgatásáért 400km-ert. :O

(#51979) gaborka8x8 válasza lela (#51978) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Egy fejhallgató meghallgatásáért, amivel megspórolhat a vásárlásnál akár negyvenezer forintot, és össze tudja hasonlítani elég sokkal egyszerre. Merthogy eddig ezt hiányolta.
De igaza van! Mégiscsak jobb itt virtuálisan tanácstalankodni, mint a gyakorlatban tenni valamit.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#51980) Tulku válasza lela (#51976) üzenetére


Tulku
veterán

Erről írtam....a tanulópénzt mindenki megfizette...ez egy ilyen szakma...1-2 fórumtárs jellemzése nyomán esetleg megtetszik valami és bevásárolsz...ha abszolúte rossz az ízlésednek, eladod...nem tehetsz mást, hiszen utazni sem akarsz...így nehéz ügy, ezt beláthatod...
...tehát vagy az utazgatással, próbálgatással buksz egy valag pénzt, vagy a vásárlás, eladással...
...vagy isteni szerencse folytán az első kiválasztott megtetszik hangra...

(#51981) Dorien válasza lela (#51942) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem ATH-M40x [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#51982) Tulku válasza Dorien (#51981) üzenetére


Tulku
veterán

Vagy épp az aprón 25-ért...linkelni nem merek, de semmi közöm az eladóhoz...

(#51983) #24536576


#24536576
törölt tag

Sziasztok!

Szeretnék fülhallgatóról áttérni fejhallgatóra, így beruháznék egyre. Alapból a bluetooth-os variánsokon gondolkoztam, de minőségromlással és elég nagy felárral bírnak, így képbe kerültek a vezetékesek is.

Összefoglaló alapján:

Utcán, tömegközlekedésen szeretnék zenét hallgatni. Igazából minden félét hallgatok, kivéve komolyzenéket és a szélsőséges műfajokat(hörgős rock, tuctuc disco).
Az összeg... Hát 50 volt a maximum, de 70-ig is felmennék.
Mindenképpen újat vennék, minél kényelmesebbet, zajszint is jó lenne ha minél alacsonyabb lenne.
Garancia fontos számomra, szóval lehetőleg itthon venném meg.
Mivel csak utazás közben hallgatok fülessel, majd fejessel zenét, ezért telefonról fogom "hajtani", egy Samsung Note 7-es készülékkel.
Törekszem a FLAC számok beszerzésére, de van, hogy csak mp3-as verziót találok.

Az elképzelésem:

Ha most kéne döntenem, akkor két fejes van versenyben, a Sony MDR-1A és a Sony MDR-1RNC.

Árban az RNC drágább, de a hétvégén glamour kuponnal ugyan annyi lenne, mint az 1A. :D
Az RNCben van zajszűrés, míg az 1A egy újabb modell ha minden igaz.

Nem tudom viszont, hogy van e egyáltalán szükség aktív zajszűrésre.

Ami még az 1RNC mellett szól, hogy ahol veszem, ott lehetne rá kötni plusz garanciát.

Ennyi lenne, előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#51984) Csacse


Csacse
tag

Sziasztok!

Szeretném ha irnátok tapasztalatot/véleményt erről a fejesről. Jó vétel e az 25 ért használtan? Otthon használnám zenére. Főleg pop és rnb-t hallgatok. Van mivel hajtsam nem alaplapi integrált :) nem szeretem a sok mélyet kiegyensújozott fejest keresek. Köszi

(#51985) fericske válasza lela (#51976) üzenetére


fericske
addikt

Nem tudom meddig mész el árban, de a Meze 99 Classics-ot bátran ajánlom.
Nem összecsukhatós, egyedül ez nem felel meg a kritériumaidnak.
Viszont nagyon kényelmes, nagyon mutatós, a méretéből adódóan utcára is teljesen jó - 3 féle kábelt is adnak hozzá, tehát hordozhatónak is lett tervezve - és már telefonról is (nem hifi) gyönyörűen szól (a blogomban is kiemeltem ezt).
Hangra biztos vagyok benne, hogy ezzel nem lősz vele mellé.

(#51986) Tim82 válasza Csacse (#51984) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nézzünk bele a kristálygömbbe, hogy megtudjuk, melyik fejesre gondolsz?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#51987) Csacse válasza Csacse (#51984) üzenetére


Csacse
tag

...erröl: JBL Synchos S700

(#51988) strynox válasza Csacse (#51987) üzenetére


strynox
tag

Miért nem megvétel előtt kérdezted? :D

(#51989) Csacse válasza strynox (#51988) üzenetére


Csacse
tag

Vásárlás elött vagyok még.

(#51990) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!

A nagy Superlux (Evo) párnák felmennek a K551-re?

:R

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#51991) fericske válasza Csacse (#51987) üzenetére


fericske
addikt

Szerintem megéri, biztos le tudod alkudni 20-ra.

Idézem magam :)

"JBL S700
Ez is Harman tulajdonú mint az AKG.
Tiszta hangzás, enyhe V karakter, szűk tér, de elég jó hang szerintem. Az árát nem tudom mennyire érheti meg, a K550-t nem cserélném el rá, azonos árkategória."

Van basszusa, de nem a közép és magas rovására. Nem olyan ahogy néhol írják, hogy a "basshead-ek kedvence".

(#51992) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

TV-hez szeretnék bluetoothos fejhallgatót. Meccs, film, sorozat...
Keret mondjuk: 30e Ft.
Ha lehet olyan legyen ami dokkolós is és azzal tölti is a fejhallgatót!

Nagyon köszönöm! :R

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#51993) fattyu válasza Cold5 (#51992) üzenetére


fattyu
veterán

:C

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#51994) #24536576 válasza #24536576 (#51983) üzenetére


#24536576
törölt tag

Senki? Alternatíva is érdekelne ebben az ársávban.

Cold5, az összefoglalóba olvass bele.

[ Szerkesztve ]

(#51995) Tulku válasza fattyu (#51993) üzenetére


Tulku
veterán

Feljebb kellett tekernem, hogy megbizonyosodjak róla; beletetted aláírásba :D

Igen, talán így egyszerűbb...

(#51996) Bukk900 válasza #24536576 (#51994) üzenetére


Bukk900
őstag

Focal Spirit Professional.

(#51992) Cold5: Pioneer SE A-1000, a bt-t nem tudja, de kényelmes, jó hangú és 6 méter kábele van a tv-ig...

[ Szerkesztve ]

(#51997) Cold5 válasza fattyu (#51993) üzenetére


Cold5
senior tag

1, Neked is Üdvözletem!
2, elolvastam az összfoglalót és bátorkodtam azt hinni, hogy ez elég lesz, de tévedtem ezek szerint. Szóval javítanám:

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? Nappali
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? TV: meccs, film, sorozat
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? Kb. 30e Ft
4.) Új vagy használt? Új
5.) Circumaural vagy supraaural? Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott? Mindegy
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? Azt hiszem, mivel inkább mozizásra választom (nem kell 5.1 és 7.1 tudom, hogy ez parasztvakítás :DDD ) talán egyenletes...
8.) Honnan vásárolnál? Külföld (Eu) - belföld
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? TV (Sony)

+1 Bár nem volt kérdés, de olyat szeretnék aminek állványa van (dokkoló) és az tölti is!

Mégegyszer köszönöm! :R

+2 látom mennem kell máshova! Elnézést!

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#51998) #24536576 válasza Cold5 (#51997) üzenetére


#24536576
törölt tag

Topic probléma van, nem kérdésmódszer. Ide csak vezetékes kérdések jöhetnek. Összefoglalóban ott a link, hogy hol lehet kérdezni a vezeték nélkülit.

(#51996) Bukk900 : megpróbálom meghallgatni. Arról lehet tudni, hogy a zajszűrés ront e a minőségen?

[ Szerkesztve ]

(#51999) .DLL válasza #24536576 (#51998) üzenetére


.DLL
veterán

Természetesen ron a hangminőségen a zajszűrés, egyrészt mert plusz elektronikán megy át, másrészt meg a NC. a külső zajjal ellenfázisban eleve mozgatja a membránt így több nemlineáris torzítás alakul ki mintha csak a zene szólna (gyakrabban elérheti a végkitérést a membrán ahol már nem lineáris a működése) Ha ezt az elekrtonika figyelembe venné, akkor lehetne kompenzálni, de ilyen komoly tudást nem tudom, hogy merjek-e feltételezni egy konzumer utazós fejestől. Lényeg a lényeg, ha kell az NC akkor úgyis mindegy, a monoton zaj többet ront a hangon, szóval a kisebbik rossz. De ha amúgy nem kell akkor inkább a sima sztereó változatot venném.

(P.H.)

(#52000) #24536576 válasza .DLL (#51999) üzenetére


#24536576
törölt tag

Utazáshoz kellene, szóval hangos területken használnám. Tényleg van benne valami, hogy a külső zajok jobban a zene rovására mennek. Szerintem ez el is döntötte, hogy nem árt ha van zajszűrés. Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.