Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51751) strynox válasza BigBlackDog (#51747) üzenetére


strynox
tag

(#51752) Bodz válasza PodMAN (#51750) üzenetére


Bodz
Topikgazda

UK. Annál olcsóbban nem láttam én se.
Amúgy hallottam a 400i-t, a 400S + Focuspad A párosomat nem cserélném le rá. Térben jobb, simább is a hangja.

[ Szerkesztve ]

(#51753) EQMontoya válasza Bodz (#51752) üzenetére


EQMontoya
veterán

Lesz mostanság fejestali?

Same rules apply!

(#51754) Rayfull


Rayfull
tag

Sziasztok, ajánlat? :)

Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
otthon, dac meg mindenféle ketyere nélkül.

Milyen célra szeretnéd használni?
játékra, zenehallgatáshoz,

Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
15-20k (25k!!)

Vezetékes vagy vezeték nélküli?
vezetékes

Circumaural vagy supraaural?
circumaural

Zárt vagy nyitott?
zárt,(félnyitott)

Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Mindegy :)

Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?
Legyen benne mély, ne legyen karcolós magas

Most egy sharkoon rush fejesem van, de a hangja valami borzasztó. Semmi részlet, kevéske mély, 0 izoláció, ennél kéne jobb legyen.

Magnat lzr 580at néztem, de az a baj vele hogy nehezen beszerezhető, + nagy fejű embereknél (Mint én :D ) nagyon törik 1-2 hónap után

Létezik ilyen igényeknek megfelelő fejhallgató? :)

(#51755) PodMAN válasza Bodz (#51752) üzenetére


PodMAN
senior tag

Redditen a HE400i + HE560 szivacs párosításra esküsznek többen.

(#51756) Bodz válasza EQMontoya (#51753) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem tudom.

(#51757) .DLL válasza Rayfull (#51754) üzenetére


.DLL
veterán

Ez az AKG K92.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#51758) Abdallo válasza PodMAN (#51750) üzenetére


Abdallo
csendes tag

Én innen rendeltem a fejhallgatóm.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#51759) zsocy válasza Rayfull (#51754) üzenetére


zsocy
őstag

muzikernél még van pár darab a webshop szerint, több színben is.
A törésről én nem hallottam, de attól még létezhet.
Esetleg egy Takstar pro80, vagy aminek éppen most hívják (talán LD Systems HP 800 PRO)

(#51760) Rayfull válasza zsocy (#51759) üzenetére


Rayfull
tag

a takstar pro80 az most nem a kingston hyperx cloud?
Tudtommal abban szinte egyáltalán nincsen basszus.

Muzikerből nem nem nagyon vennék, mert külföldi székhelyű cég=nagyon macerás garancia.

(#51761) .DLL válasza Rayfull (#51760) üzenetére


.DLL
veterán

Elég jó basszusa van a Pro-80-nak, amiatt nem aggódnék, elvileg a Cloud ugyan azt a hangszórót kapta + egy mikrofont. Az LD Systems meg 1:1 ugyan az.

(P.H.)

(#51762) Bodz válasza Rayfull (#51760) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Akkor kevés esetleg, ha neked nagyon sok kell. Amúgy nem.

(#51763) Rayfull válasza .DLL (#51757) üzenetére


Rayfull
tag

AKG K92
Fő karakterisztika: enyhén mélyorientált
Kialakítás: zárt, circum, kényelmes
Előnyök: hosszan hallgatható, részletes hang
Hátrányok: nyomott tér, felhelyezésre érzékeny
Ajánlott: általános felhasználásra

Ez a nyomott tér mit jelent? Ehhez nem nagyon értek, Ez jó vagy rossz? Vagy kevés a basszus vagy mit jelent ez? Virágnyelven el tudja valaki mondani? :)

(#51764) Rayfull válasza Bodz (#51762) üzenetére


Rayfull
tag

Jaa akkor jó :)

Akg k92 vagy a hyperx cloud a jobb?

(#51765) .DLL válasza Rayfull (#51763) üzenetére


.DLL
veterán

A nyomott tér azt jelenti, hogy kicsi a hangszínpad kiterjedése főleg magasságban, és előre-hátra irányban. Szélességben még oké, bejáratás után (kell neki egy 50-100 óra, dobozból kivéve elég tompa hangja van) de a magasakkal együtt megjön azért a tér is, viszont ebből a szempontból a Pro-80/Cloud sokkal jobb, és jobban is szigetel, cserébe nehezebb is. Részletességben kb. ugyan ott vannak.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#51766) Rayfull válasza .DLL (#51765) üzenetére


Rayfull
tag

Nem nagyon vágom, de azért köszi a magyarázatot :D De szerintem biztos a hyperx-re esik a választásom, nagyon tetszik külsőre is :D

Nagyon szépen köszönöm hogy segítettetek :)

(#51767) PodMAN válasza Bodz (#51752) üzenetére


PodMAN
senior tag

Úgy tűnik, hogy maradok a HE400S-nél. Megveszem a barátomét, ha eladja :)

(#51768) Citroware


Citroware
addikt

Üdv a szakértőknek.

A fejhallgatóm (Senn HD558, de lényegében mindegy) eddig úgy használtam, hogy a PC-m hangkártyájába (Asus Xonar DG, van egy kis beépített fejhallgató erősítője) dugtam be, de ugye mivel gyárilag nagyobb a csatlakozója, gyárilag hozzá adott jack átalakítóval adják, hogy beleférjen a hangkártyába.

Az Asus Xonar DG hangkártyámban van optikai kimenet is, amin keresztül a PC-met egy Denon AVR 1911 erősítővel kötöttem össze, amin keresztül szólnak a hangfalak is, de ennek az erősítőnek van fejhallgató kimenete is, ráadásul a nagyobb méretű fajtából, így lekicsinyítő átalakító sem kell, bele tudom dugni a fejhallgatómat.

Az lenne a kérdésem, hogy vajon melyik úton jobb a hangminőség? Érezhetően nagyon más a hang, de nem tudtam még megmondani, hogy melyik a jobb, olyan sokat nem is próbálgattam. Az erősítőn keresztül több a mély, annyit megállapítottam.

Tehát úgy a jobb, ha jack átalakítóval, egyenesen az Asus Xonar DG hangkártyából jön a hang a maga beépített kis fejhallgató erősítőjével, vagypedig ha a hangkártyából optikai kábelen keresztül egy nagyon komoly házimozi erősítőre kötöm rá a fejhallgatóm, ahova nem kell átalakító és nagy az erősítő teljesítménye de két különböző kábelen teszi meg az utat a hang?

[ Szerkesztve ]

(#51769) Bodz válasza PodMAN (#51767) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Helyes. :) Focuspad A lesz hozzá?

(#51768) Citroghost: Egyszerű a dolog, ahogy neked jobban tetszik a kapott hang.

[ Szerkesztve ]

(#51770) Citroware válasza Bodz (#51769) üzenetére


Citroware
addikt

Értem, de "papíron" melyik útvonal adja vajon a tisztább, jobb, szebb hangot? :))

Eddig nem jutott eszembe, hogy erre a komoly erősítőre rádugjam, de ugye ez a Senn 32 Ohmos ellenállású, de elvileg egy ilyen házimozi erősítő jól megbirkózna egy sokkal nagyobb impedanciával rendelkező fejhallgatóval is? Mert anno nem akartam külső fejhallgató erősítőt venni, de ha nem is kell, mert van ez, és jó az említett célra, akkor lehet, hogy lecserélném ezt a HD558-at egy komolyabb, nagyobb ellenállással rendelkező modellre.

Szóval ha nem veszek fejhallgató erősítőt, de veszek egy 100-as feletti impedanciával rendelkező fejhallgatót, azt kiszolgálja az a házimozi erősítő?

[ Szerkesztve ]

(#51771) #16820480 válasza Citroware (#51770) üzenetére


#16820480
törölt tag

A házimozi erősítők fejhallgató kimenete általában dísznek van, éppen elvisznek egy egyszerűbb fejest, de komolyabb használatra nem igazán jók. Az nem jelent semmit, hogy hangfalból mennyire komolyat hajt meg, mert az másik áramkörön van.
Ha komolyabb fejest akarsz, akkor ahhoz komolyabb (hozzá illő) fejhallgató erősítő javallott.

(#51772) #71562240 válasza Citroware (#51770) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ez nem elvi kérdés, hanem gyakorlati. Van-e annyira jó a Denon fejhallgatóerősítője, ami kompenzálja az odáig vezető plusz manipulációk hangminőségrontó hatását. Ezt te hallod.
Még lehet egy harmadik módszer, hogy az erősítőbe coaxial interfészt használva vezeted a digitális jelet - a hangkártyán tüske van hozzá. A koax "papíron" jobb kell legyen mint az optikai.

(#51773) Citroware válasza #16820480 (#51771) üzenetére


Citroware
addikt

Értem. Az relatív, hogy mi számít komolyabbnak. :))

Végülis elmondom a fő célom: A házimozi elsősorban PS4-hez van kötve (de ugye PC-hez is). Ha ezt a fejhallgatót a házimozihoz kötöm, akkor mindkét gépről a hang egy helyről jönne, csak át kell kapcsolnom. Ha viszont nem a házimozi erősítőn keresztül megy a hang a PC-ről, akkor mindig át kell dugdosnom (mint ahogy eddig csináltam), szóval ha épp halkan akarok PS4-ezni -azaz nem a hangfalakról-, akkor kihúzni a fülest a PC hátuljából, aztán bedugni a házimoziba...majd vissza...és megint... ez azért elég kényelmetlen. Ha vennék egy komoly fejhallgató erősítőt, az a házimozitól külön útvonalon menne és megintcsak ide-oda kéne dugdosnom. Most ezért nem akarok két fejhallgatót venni. :DDD
Szóval lényegében ez lenne a megoldandó problémám, egy fejhallgató, két eszközhöz.

[ Szerkesztve ]

(#51774) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Sziasztok!

Konzolhoz szeretnék venni fejhallgatót ez mennyire éri meg az árát? [link], sajnos magyar tesztet nemtaláltam hozzá.

(#51775) #16820480 válasza Citroware (#51773) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, én ezt úgy oldottam meg, bár nem fog neked tetszeni az ötlet, hogy a PS4 és médiabox (nincs PC-m, csak laptop, de a filmek, zenék mind médiaboxon vannak) is egy (sztereó) DAC-ra van kötve, és oda dugom a fejet, meg arról mennek a (sztereó aktív) hangfalak is.
Annak a házimozi erősítőnek nincs véletlenül analóg vonalkimenete, amit egy fejhallgató erősítőbe tudnál dugni? Bár a jelenlegi felállásban persze dughatod a fejest a házimozi erősítőbe, de akkor lesz majd kérdéses a felállás, ha tényleg szeretnél egy normálisabban szóló cuccot venni.

.DLL: Jaja, csak ha ugye szeteró DAC-ot köt a mostani erősítőjére, akkor bukja a sokpontegyes hangfalakat, mert azon csak 2.0 megy át. Szerintem nem nagy áldozat, a PS4 is átállítható sztereó PCM kimenetre, de ha már erre rendezkedett be, akkor gondolom meg akarja tartani.

[ Szerkesztve ]

(#51776) .DLL válasza Citroware (#51773) üzenetére


.DLL
veterán

Még mindig azt tudjuk mondani, hogy: próbáld ki a jelenlegivel. Ha majd esetleg veszel egy új fejhallgatót, nem is biztos, hogy vagyonokat akarsz rá költeni, nem is biztos, hogy nagy impedanciás lesz (bár az sok szempontból jobb), és leeht hogy azzal is elbánik az erősítőd (nem tudom mennyire jó a fejhallgató kimenete), egyébként sok fejhallgatóerősítőnek több bemenete is van, a gépről kap egy analóg jelet meg a nagy erősítő REC OUT-járól egyet, és egy kapcsolóval váltasz. Vagy eleve olyan DAC-AMP kombót veszel, amin van USB csatlakozó PC-hez, és optikai bemenet pl. konzolhoz, TV-hez. Pl. Fx-Audio DAC-X6. Analóg kimenetén keresztül pedig rákötheted a nagy erősítőre is, lehet hogy mégjobb hangot ad mint annak a beépített DAC-ja!

(#51775) sheratan: egy rugóra járt az agyunk. :D

(#51774) Rathrol Ez szeritnem a sima Hyperx Cloud X-esített, azaz X-Box változata, a sima jól szól, vehető.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#51777) Citroware


Citroware
addikt

Megfogalmazódott bennem a különbség a két kipróbált útvonallal kapcsolatban.

Egyenesen a hangkártyából tisztább a hang és jobban hallható a közép-felső tartomány, viszont mindig is voltak hiányaim a mély tartomány terén. Erősítőn keresztül jobb a mély tartomány, viszont a közép-felső tartomány gyengébb, de a legfelső tartomány nem.
Már ha úgy nagyjából jól lövöm be hogy mi hol van. (magyarán: az erősítőn keresztül jobb a basszus, a gitár, a mélyebb elektronikus hangok, viszont egyenesen ezek gyengébbek, de jobb az emberi ének, a zongora, a vonós hangszerek és a szintetizátor hangok)

De azt nem tudtam eldönteni, hogy melyik a jobb, mert eleinte az is fura volt, amihez aztán hozzászoktam.

[ Szerkesztve ]

(#51778) rekid


rekid
addikt

Sziasztok!

Fejhallgatót szeretnék venni hölgy számára, ehhez kellene a tanácsotok.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Irodában, alkalmanként hosszabb utazáskor

2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zenehallgatás

3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
20-25k

4.) Új vagy használt?
Új

5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural

6.) Zárt vagy nyitott?
Zárt

7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Nincsenek különleges igények, normál "kiegyensúlyozott" hangzás megfelelő.

8.) Honnan vásárolnál?
"Fehér" forrásból. Mindegy, hogy online vagy rendes bolt, bár előtte mindenképp jó lenne meghallgatni.

9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Integrált hangkártya.

Talán ami még fontos a hosszabb távú viselés miatt a kisebb tömeg. Ha hordozható az sem gond. Különösen fontos a zárt kialakítás az iroda miatt. (Se be se ki de inkább se be.)
A kérdés a szokásos: mit ajánlotok?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#51779) Sonja


Sonja
veterán

AKG K1000 pakk 600 euró!

AKG K1000 fejhallgató + A osztályú erősítő külön táppal + Audiosphere BAP 1000

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#51780) csocs


csocs
tag

Sziasztok!

Az elmúlt hetekben több füleshez volt szerencsém a 20-30.000Ft-os kategóriában. Nem vagyok audiofil, talán a jobb fülem gyengébb is mint a bal :) de azért megosztom a tapasztalatokat, hátha valakit érdekel. A sorból kilóg egy tavalyi próba, egy Beats.

Beats Studio 2.0 - jó basszus, semmi háttérzaj a BT kapcsolat ellenére, jó zajszűrés. Nekem tetszett önmagában. A párnák jók, de a füles egy kicsit szoros volt és a pánt emiatt kényelmetlen. No meg drága is.

Audio-Technica M30x - csodaszép hangzás, de kényelmetlen a fülpárna

Audio-Technica M40x - csodaszép hangzás, cserélhető kábel, egy kicsivel jobb basszus mint az M30x, de kiegyenlített, nem nyom agyon semmi, továbbra is kényelmetlen fülpárna

AKG K92 - kiváló hangzás, a fülpárna elég nagy, de túl lapos, nyomja a fület sajnos

Sennheiser 461G - ez lett a nyerő, kiváló hangzás, basszus is tetten érhető. Nem hiányzik a fém a fülhallgató pántjából. Emiatt könnyű és kényelmes. A fülpárna elég nagy és nem is túl lapos. Órákig észre sem lehet venni, ha a fejemen van.

[ Szerkesztve ]

(#51781) Samtya válasza rekid (#51778) üzenetére


Samtya
senior tag

Én azt mondom, hogy - ha már épp előttem van egy pozitív vélemény a 461-ről - a Sennheiser HD 451 megér egy próbát.
Az igaz, hogy itt a topikban nem nagyon favorizálják a 400-asokat, de az inkább a korábbi szériákra vonatkozhat, az újak szerintem jobbak.

(#51782) csocs válasza Samtya (#51781) üzenetére


csocs
tag

Valóban, neten, fórumokon, tesztvideókon a korábbi 400-as szériát lehúzzák. Ezt viszont nem. A 451 is jó, annak plüss a fülese, jó áron is van.

(#51784) Bodz válasza Citroware (#51777) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Márpedig azt neked kellesz eldönteni, hogy melyik a jobb. :) A többiek már mindent elmondtak helyettem is.

(#51778) rekid: Csak a kis súlytól nem lesz valami kényelmes. Szerintem vegyél egy JVC HA-RX900-at. Nagy dög, de igen kényelmes fejhallgató.

[ Szerkesztve ]

(#51785) Freeman007


Freeman007
aktív tag

Sziasztok. Ismerősöm szeretne fejes venni munkahelyre és ehhez szeretném a segítségeteket kérni. Szóval: munkahely -> zárt fejes, circumaural, lehetöleg plüss párnával. Vegyes típusú zene pc-ről - gondolom integrált hangkártyával. Kérdés hogy 30k huf körül, de inkább alatt mit lenne érdemes vennie, esetleg itthon meg is tudná-e fülelni. Újat szeretne, akár külföldi rendelés is okés. A beyer dt 770em nagyon tetszik neki bár picit szorítja, de ezen lehet segíteni. Köszi elöre is minden infót.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#51786) Bodz válasza Freeman007 (#51785) üzenetére


Bodz
Topikgazda

LD Systems HP 800 Pro. Van hozzá plüss párna.
De szerintem sietni kell ennek a beszerzésével is, mert az Elimexnél már ezt írják: Megszűnt! Már nem tudjuk szállítani!
Vagy ugyanez mikivel a HyperX Cloud. Ha lemond a plüss párnáról, akkor akár mehet az M30X is. Egyik sem DT 770, de na, az csak egy drágább füles.

[ Szerkesztve ]

(#51787) Freeman007 válasza Bodz (#51786) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Köszönöm, elzavarom gyorsan hogy hallgassa meg :) ...meg nála hagyom a fejesemet hátha megszereti és inkább gyűjt még :))

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#51788) mike710


mike710
aktív tag

Sziasztok, fejhallgató választásban szeretném kérni a segítségeteket, Nyíregyházán lakom szóval sajnos nem tudom meg hallgatni más szóval teljesen a szakértelmetekre bízom magam.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? - otthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? - zene, játék, film
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? 100.000
4.) Új vagy használt?új
5.) Circumaural vagy supraaural? Amelyikre azt mondjatok nekem jobban megfelel.
6.) Zárt vagy nyitott? Zárt,mert éjszaka alszanak velem egy szobában.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? Nagy hangtér kellene a játék miatt, hogy jól beazonosíthatóak legyenek a lépések.
8.) Honnan vásárolnál? Internet
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? Soundblaster creative xfi xtreme audio(ha azt mondjatok nem elég akkor csere ez is)

Remelem tudtok segíteni, én egy audio technika m50x-et néztem ki, de nem tudom hosszú távon mennyire lenne kényelmes. Naponta kb 5 vagy még több órát lenne a fejemen.

(#51789) .DLL válasza mike710 (#51788) üzenetére


.DLL
veterán

[Link] Ez egy nagyon jó fejes, kristálytiszta transzparens hang, nagy tér - emlékeim szerint... Nagy és kényelmes is!

M50X-et semmiképp, kicsi, nyomott tér, sok basszus, ami kissé rátelepszik a hangképre...

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#51790) #16820480 válasza mike710 (#51788) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha sok órát szeretnéd viselni, én inkább velúr párnás fejest ajánlanék. De mondjuk 100 elég bőséges keret, inkább azt mondanám, hogy egy részét költsd forrásra, a legtöbb fejes meghálálja.

(#51791) mike710 válasza #16820480 (#51790) üzenetére


mike710
aktív tag

Igen erre en is gondoltam, hogy jó lenne felosztani a keretet,csak nem tudom az arányokat . Valami konkrét típust tudnál javasolni? Beyerdynamic DT-880 PRO-t néztem de azt írtak róla tesztben, hogy bántóak a magsai. Nagyon nehéz igy látatlanban vásárolni fejhallgatót :(

Esetleg az audio technica 990z-vel nincs valami tapasztalat itt?

[ Szerkesztve ]

(#51792) #16820480 válasza mike710 (#51791) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, hozzá illő forrást kell választani, a bántó magasak sem szoktak szerintem feltétlen előjönni, nekem például tetszett .DLL 600 Ohmos DT880-a, de nyilván annak már megfelelő erősítő is kell. A 250 Ohmos változatokra is mondanak jókat, és a Beyerek nagyon kényelmesek, csak annyiféle van, hogy látatlanba nehéz kiválasztani.
Politikailag korrekten nem szólhatok hozzá az általa linkelt fejeshez, de amúgy az is egy jó cucc, nem bántó a magasa és könnyen is hajtható.

Az ATH fejesei is jók, én a régebbi szériát hallottam csak, azok elég jó fejesek, de a zártak bőr párnások, meg van, akinek nem annyira jön be a lebegő tartópántja (szerintem jó megoldás). Mondjuk ezt külföldről érdemes rendelni, mert az itthoni árai elég drágák.

(#51793) johnywalker


johnywalker
őstag

Ezt az akciót lessétek meg, féláron van most! SENNHEISER URBANITE

(#51794) strynox válasza johnywalker (#51793) üzenetére


strynox
tag

Figyeljetek, csak iphonenal,ipaddel és ipoddal kompatibilis.

(#51795) Narxis


Narxis
nagyúr

Üdv!

nem tom jó helyen kérdezem-e de egy ilyet akarok rendelni: Link

És mielőtt megrendelném biztos ami biztos megkérdezem, hogy ez arra jó, hogy a 3,5mm-es jack csatlakozóval rendelkező fejhallgatót a kisebb 2,5mm-es csatlakozóba tudom ezzel az átalakítóval bele dugni, ugye jól értelmezem?

Előre is kösz.

Thanos was right.

(#51796) johnywalker válasza strynox (#51794) üzenetére


johnywalker
őstag

Igen majdnem teljesen igaz.Tökéletesen működik más telefonokkal is, illetve bármilyen jack dugós készülékkel, csak a vezetékbe applikált hangerőszabályzó működik kizárólag Apple masinákkal.

[ Szerkesztve ]

(#51797) .DLL válasza Narxis (#51795) üzenetére


.DLL
veterán

Igen, a leírás alapján erről van szó. :K

(#51791) mike710: DT880, 990 nem zárt, erre figyelj.
Mondanék forrást 50-60e Ft körül, de most nem jut eszembe ebből a kategóriából egy sem, amit ismernék.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#51798) mike710 válasza .DLL (#51797) üzenetére


mike710
aktív tag

Igen félig nyitott ha jól tudom, ez vajon mennyire hallatszódna ki a környezetembe? Asus xonar vagy valami creativ hangkartya 20-30e Ft körül nem lenne elég egy 70-80ezeres fejhallgatóra vagy itt már inkább rendes külső hangkartya kell?

Sheratan: Külföldről honnan érdemes rendelni?:) Olvastam, hogy említették páran az ebayt ha te is erre gondolsz akkor van esetleg konkrét eladó? Vagy van valami külföldi bolt? A pioner annyira nem szimpatikus nem tudom miért ez valószínűleg az én hülyeségem de utána fogok olvasni azért még.

(#51799) .DLL válasza mike710 (#51798) üzenetére


.DLL
veterán

Munkahelyen használok egy Musiland 01 mark2-t, az ottani Creative X-Fi Elite Pro hangkártyánál jobb. Nem sokkal, de észrevehetően tisztább, simább a Musi hangja, jobb a tere. És ez még csak egy belépő szintű DAC-Amp... (de nagyon jó ár-érték aránnyal) Az általános ajánlás az az, hogy forrásra legalább annyit, mint a hangsugárzóra, de ami taln fontosabb az a szinergia a rendszerben, ami viszont egyénenként változik. Persze első körben vedd meg a neked tetsző fejest, utána keresünk hozzá forrást. ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#51800) mike710 válasza .DLL (#51799) üzenetére


mike710
aktív tag

Köszönöm szépen, hogy leírtad a tapasztalatod, meg azt, hogy segítetek! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.