Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51351) mike710 válasza pulutodurumo (#51348) üzenetére


mike710
aktív tag

Környezetembe 3 cloud van, csapatársaim játszanak vele és volt alkalmam kipróbálni szerintem meg nem jobb. Az viszont szerintem már inkább érdekesebb, hogy a legelső tanács a 60 ezres árkategória ellen egy cloud volt.

Samtya: Steelseries Siberia v2 ez a neve amit kérdeztem meg Steelseriers Siberia 650 és ezekben nincs mély kiemelés pont ezért szeretem, próbáltam más gyártó termékvonalából párat pl Thermaltake TT shock na abba csak a mélyet lehetett hallani nekem meg játék közben ez nem segítség sőt idegesítő és bazári. Azért szeretnék a gamer vonalon maradni mert fontos a zajszűrős mikrofon és szerintem más vonalon nem találok ilyet viszont érdekelne a hangminőség is.

Bocsánat te a cloudhoz hasonlítottál most, félre értettem.

[ Szerkesztve ]

(#51352) muveszur válasza Samtya (#51327) üzenetére


muveszur
addikt

Ebayen nézegettem a Sony MDR XB950-t, ott elég jó áron van. Igazából örülnék, ha beférne 20 ezerbe, de már ki tudja. A fent említett fejhallgató nagyon kényelmes, arról van gyakorlati tapasztalatom, jelenleg az a kedvencem azok közül, amit néztem. Érdekes lehet viszont ez az MDR-1R is.

Illetve külföldről honnan érdemes rendelni? Ebay, amazon-t ismerem kb... :B

(#51353) cubix válasza mike710 (#51351) üzenetére


cubix
tag

Mit szólnál egy Audio Technika ATH-M50X-hez és mikrofonnak pl: ezt?
- a mikrofon szerintem tökéletesen megfelel egy otthoni gamernek. ezt a mikrofont én már 2 éve nyúzom, de még bírja, a hangja pedig egész jó.-

[ Szerkesztve ]

「시작이 반이다」

(#51354) mike710 válasza cubix (#51353) üzenetére


mike710
aktív tag

Egész jónak tűnik. Köszönöm!

(#51355) Samtya válasza muveszur (#51352) üzenetére


Samtya
senior tag

Amazonon figyelni kell, hogy az eladó egyáltalán szállít-e Magyarországra. Ha nem, akkor csomagtovábbító szolgáltatás (pl Shipito) igénybevétele szükséges. Ha EU-n kívülről jön a csomag, akkor áfával is megdobják a vételárat és értéktől függően lehet, hogy vámmal is. Ebayen előfordul a kamu/átverős hirdetés. Vannak olyan oldalak, ahol időnként jelentős kedvezménnyel vannak bizonyos tipusok, a Massdrop jut eszembe, de van ilyenből több is.

(#51356) Samtya válasza muveszur (#51352) üzenetére


Samtya
senior tag

Bocs a dupláért, kerestem az egészen jó topikot a témára.

(#51357) dni válasza Bodz (#51284) üzenetére


dni
őstag

Sziasztok,

én is rávettem magam egy M40x-re, várható valamilyen hasonló akció más oldalon? A 36e Ft-os árát kicsit sokallom :(

(#51358) #16820480 válasza mike710 (#51351) üzenetére


#16820480
törölt tag

Gamer fejesekből viszonylag kevés a minőségi, mert a legtöbben, akik használják, teljesen tapasztalatlanok, és a döngő mélyekkel, meg vagány külsővel bármit el lehet adni a 90%-uknak.

De amúgy például ott van az ATH-AG1, vagy ha a nyitott is jó, akkor ADG1-es változata (otthonra kellemesebb a nyitott, de mondjuk versenyen nem lesz jó, ha minden behalatszik).
Illetve ott a Beyerdynamic MMX300, ami szintén egy nívósabb termék.

(#51359) muveszur válasza Samtya (#51355) üzenetére


muveszur
addikt

Köszönöm a segítséget!
A 27% ÁFÁ-val már annyira nem éri meg kintről rendelni, úgy érzem. Hátha egyszer megálmodom :)

(#51360) bundli


bundli
tag

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon/munkahelyen

2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zenehallgatás és média.

3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
20 000 Ft

4.) Új vagy használt?
Akár használt is jöhet.

5.) Circumaural vagy supraaural?
Kizárólag Circumaural

6.) Zárt vagy nyitott?
Zárt

7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Mindenből ugyanannyi legyen. Nem V karaktert akarok hallani, hanem minél lineárisabbat. A karcoló magasak a legrosszabbak, inkább kevesebb legyen, mint több. Mélyből inkább kevesebb legyen, mint sok, de ha kevés van, akkor minél inkább később vágjon. (sub mélyek megléte)

8.) Honnan vásárolnál?
Külföld, belföld, apró.

9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Azt majd a fejhallgatóhoz vennék. A keret arra is kb. 20 ezer lenne.

+1:
Lehetőleg kényelmes és tartós legyen. Valamilyen szinten hordozható is legyen, tehát nem baj ha összecsukható. Ha választani lehet kis és nagy tér között, akkor a nagyobbat preferálom.

(#51361) tankraid


tankraid
aktív tag

Sziasztok,

Valaki meg tuja adni a JVC HA-RX900 earpad átmérőjét? (külső átmérő)

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#51362) darvinya válasza tankraid (#51361) üzenetére


darvinya
titán

Külső 9cm, belső 4.8cm.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#51363) denko


denko
senior tag

Sziasztok!

Sosem volt komolyabb fülesem, de most eljött a pillanat hogy lecseréljen 10 éves 5e ft-s fület nyomorgató valamit.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? Otthon leginkább, de ne adj isten utcára is kiviszem sétáltatni :)
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?, Elektronikus zenehalgatásra, illetve gép elött tanulásra.
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? 15-18 körül, ha nagyon bejön 22 mondjuk.
4.) Új vagy használt? Új
5.) Circumaural vagy supraaural? Circumaural - ha jól tudom ez a kényelmesebb több orás halgatás után.
6.) Zárt vagy nyitott? Zárt, vagy Félig nyitott/zárt ( ne zavarjak másokat a dolgaimmal)
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? Nem értek hozzá, de ha nincs basszus egyáltalán az nem jön át, illetve ha sisterek.
8.) Honnan vásárolnál? Bárhonnan, ahol van Best Buy
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? Leginkább PC, lehet kirpobálom telefonnal, vagy valami mp3-al.

10) egyébb: Olyat keresek amire tudnék valami mikrofot csiptetni, ha skypolnék, illetve cserélhető legyen a párna, netán kábel, ha megtörne.

UI: tudom hogy van lista erre, de gondoltam hátha van valami kifejezetten a céljaimnak megfelelne.

Köszönöm a tanácsokat :R

[ Szerkesztve ]

(#51364) dni


dni
őstag

Sziasztok,

HD 558-as fejeshez keresnék a gyárinál rövidebb kb 1,2m-es 3.5mm-es jackkel rendelkező kábelt. Tudnátok ajánlani olyan helyet BP-en, ahol be lehet szerezni ilyet. Nem feltétlenül szeretnék várni 2-4 hetet míg megérkezik Kínából.

(#51365) Nigér


Nigér
őstag

Helló, van valakinek tapasztalata az ATH-M70X fejessel?
Párnamérete ugyanaz mint a kistesóknak?
(Hangban hozzájuk képest mit mutat?)
Sony MDR-1 fejesem bár circum, épp elférnek benne a füleim.
:R

[ Szerkesztve ]

(#51366) Sonja


Sonja
veterán

Na, csak lett a fejhallgatómhoz (HiFiMAN HE400S) vezeték csináltatva (Lengyelországból rendelve!). :C Köszi Bodz! :R

Szerk.: Ha esetleg valaki akar csináltatni kábelt (nem csak fejhallgatókhoz), akkor a Forza AudioWorks helyről lett rendelve. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#51367) tankraid válasza darvinya (#51362) üzenetére


tankraid
aktív tag

Köszönöm!

Még egy kérdés: JVC HA-RX900 és egy ASus Xonar DG-hez érdemes még valamit beszerezni a jobb élmény érdekében? Valami zajszűrő, kábel, stb.?

(#51368) .DLL válasza Sonja (#51366) üzenetére


.DLL
veterán

Fain! ;) Neked is jó, meg nekik is jó, mert munkát kaptak (Kácsa meg így járt, hogy lepattintott...)

(P.H.)

(#51369) Samtya válasza Sonja (#51366) üzenetére


Samtya
senior tag

Nade milyen a reszelt sajt amit adtak hozzá, fincsi? ;]

#51360 bundli: ATH-M30X talán, vagy - bár a beszerzését tekintve keményebb dió - Brainwavz HM5 / NVX XPT100.

(#51370) niof


niof
addikt

Lazán kapcsolódik a témához. Ugyebár, van nekem az aláírásomban szereplő fejes. Eddig nem nagyon foglalkoztam a dologgal, de tegnap éreztem magamban elég "lendületet" és telepítettem a laptopra a Foobar-t. Soha nem gondoltam volna, hogy a lejátszó ennyire számít! Mert hát a bit csak bit. Van egy sima kis egyszerű behringer külső USB-s hangkártyám (uca222), azon meg egy fejes erősítő, az hajtja a Sennheiser-t. Határozottan más hangja van, és jobb is, mint az aimp-nak. Pedig - eddig - azzal sem volt bajom... Megérte kipróbálni!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#51371) cheatergs


cheatergs
senior tag

Halisztok!
Sennheiser HD518 bejáratás után is zengős marad? A HD515 levegős, kicsit mélyszegény, de relatíve tiszta, elkülönülő hangszeres hangképéhez eleddig szinte semmi köze.
Az egész hangképre rátelepszik a basszus, hogy visszhangzik tőle a fülem, emellett elnyomja a közép és magas hangokat, így nagyon keményen lépcsőzetesre kellett vennem EQ-val (nem fogom így tartani), ami végképp megöli a zenéket.

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#51372) Samtya válasza cheatergs (#51371) üzenetére


Samtya
senior tag

Nem kellene neki úgy maradni, 30-40 óra legyen benne mielőtt bármihez is hasonlítod, de ez mélyszegény nem lesz. Amit leírtál inkább a HD558-ra jellemző. Ha nagyon nem igényled a mélyet, akkor a HD598 lett volna a nyerő.

(#51373) Bodz


Bodz
Topikgazda

Azt hittétek, hogy 150-ér nem lehet második generációs T1-et venni? Hát de. :))

(#51363) denko: Vegyél egy 681 Evót szerintem.

(#51366) Sonja: Szívesen!

(#51360) bundli: HA-RX900. Ez se tökéletesen az amit keresel, de 20 alatt talán ez áll a legközelebb hozzá. Füled biztosan nem fogja bántani.

[ Szerkesztve ]

(#51374) Popes


Popes
őstag

Na megjött a Audio-Technica ATH-AVC500 minőségre kényelemre nem lehet panasz, nem túl szoros de nem is esik le az ember fejéről(pont jó :K ) a 3 méter kábelel meg a szobát félig körbe lehet futni. :D
Az érzékenysége is rendben van, a Realtek ALC1150 Audio Boost 2 alaplapi hangkártya is szépen meghajtja miután csatlakoztattam a külön tápját. (sajna az XF-I HD-t elvitték előlem ezért néznem kellene valamit hozzá mert azért csak hagy benne bőven az alaplapi(javasolhatnátok valamit 25k-alatt ami megfelelő lenne hozzá) )
A hangjáról érdemben inkább később nyilatkoznék mert nagyon kívánja a bejáratást.(majdnem vissza is csomagoltam az elején de már másfél óra után is olyan nagy volt a változás hogy mintha két különböző fejhallgató lenne)
Eddig elég kiegyensúlyozottnak tűnik a hangja, talán a közép tartomány egy kicsit hangsúlyosabb meg még nem érzem elég nagynak a terét de alakul.

Kérdésem hogy kb mennyi idő után lehet azt mondani hogy be van járatva és nem változik tovább a hangja?

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#51375) EQMontoya válasza Bodz (#51373) üzenetére


EQMontoya
veterán

Biztos nem lopott, mint a mostanság avxen megjelent másik két t1 meg a 1770... :)

Same rules apply!

(#51376) Bodz válasza Popes (#51374) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Gondold végig! Amikor már nem változik tovább a hangja. :)

[ Szerkesztve ]

(#51377) Vasinger! válasza EQMontoya (#51375) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ezt honnan veszed, hogy egy fejhallgató lopott? Szériaszám sincs magán a fejesen amivel egyértelműen be lehetne azonosítani. Meg amúgyis. Honnan lopnának fejhallgatót? Vagy új fejesekről lenne szó?

(#51378) cheatergs válasza Samtya (#51372) üzenetére


cheatergs
senior tag

Persze, h meghagyom neki az időt, nem is ítélkezni akarok, hanem megpróbálni használni.

Úgy értettem, h nekem volt HD515-öm, abból a basszus ereje hiányzott, de am kellemes zenei füllhallgató volt.

Ez a HD518 viszont túltolja a basszust, a zenékből alig hallatszik vmi, a WOWShipet meg nem is lehet vele játszani, akkora dörrenéseket adnak le a bb-k ágyúi (in-game hang beállítva).

A jack mozgatására ugyan alábbhagy a dörmögés, de a hang is féloldalas lesz, szal nem ez lehet a gond.
Próbálgattam más aljzatokban és cserélgettem a fejhallgató és elülső hangszóró beállítást, de csak utóbbinál volt némi hangerő csökkenés.

Mindig minden mindegy

(#51379) szakibá... válasza Vasinger! (#51377) üzenetére


szakibá...
senior tag

Pedig vannak típusok, amiket ellátnak a gyártók számmal, vagyis egyedileg azonosíthatók. Nekem is van egy ilyen.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#51380) kecsetif


kecsetif
aktív tag

Udv mindenki!

Meglepö modon fejhallgatot szeretnek venni.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
otthon

2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
zene - A 40-es evektöl napjainkig kb. mindent hallgatok (sajnos...)

3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
kb 60000, de szukseg eseten akar 90000.

4.) Új vagy használt?
uj

5.) Circumaural vagy supraaural?
circumaural

6.) Zárt vagy nyitott?
mindegy

7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Van itthon egy regi Koss, tipusra nem emlekszem. Szep testes, tiszta mely, viszonylag reszletes közep, de a magasa egyszeruen tompa nekem. Olyat keresek, amiben tovabra is kituno a mely, de reszletesebb, elethubb a kozeptartomany. Es a magasa is tiszta, naturalis lehetne.

8.) Honnan vásárolnál?
kulfoldon elek, orszagon beluli webshop.

9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
galaxy s6, acer switch 10, hp elitebook 8440, panasonic bmp-bdt700, onkyo tx-nr 616, ami eppen keznel van.

Mindenkinek köszi a valaszokat elöre is!

[ Szerkesztve ]

(#51381) EQMontoya válasza Vasinger! (#51377) üzenetére


EQMontoya
veterán

Egy-másfél hónap alatt négy drága Beyer fejes került fel avx-re az új ár 50-60%-án, vagy bontatlanul vagy épp kibontva, persze mindegyiknek elvitte a kiscica a gariját, vagy elégett a számlája a piromániát igazoló orvosi papírral együtt. :)
Egy dt1770 volt, meg 3 t1, asszem.
Kötve hiszem, hogy ennyi ember lenne, aki megvesz egy ilyen értékű fejest és eladja bejáratás nélkül olcsóbban.

Same rules apply!

(#51382) BigBlackDog válasza EQMontoya (#51381) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ráadásul az a DT1770 valahol Kisbögelyepusztán volt, bontatlan csomagolásban és kibontani, meghallgatni csak fizetés után lehetett. Ja, gari ugye nem volt. :DDD

Egyébként meg simán lehet, hogy az a 3 db T1 valójában csak egy darab "vándor T1". :D

[ Szerkesztve ]

(#51383) Bodz válasza BigBlackDog (#51382) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Na mondjuk ott más baj is volt. Se egy kép a cuccról, se semmi. Meg az eladó stílusa is elég érdekesnek bizonyult.
Egyébként ez a T1 téma se különbözik a sok erősen bolti ár alatti AKG-tól, vagy a bontatlan drága kábelektől, meg még sorolhatnám. Ezek miatt mégse sír senki.

[ Szerkesztve ]

(#51384) Bodz válasza kecsetif (#51380) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha nincs nagy füled akkor mondjuk Focal Spirit Professional.

(#51385) kecsetif válasza Bodz (#51384) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Csak mint egy kisebb elefantnak. :(
Eddig neztem az audio technika ath-m50x-et, Beyer 990-et, akg k700-asokat, sennheiser 500-asokat. Sajnos kiprobalni nem tudom... :(

AKG es sennheiser fele huzok, de csak mert ezek a legismertebb nevek nekem. Audio technika bakelitlemezjatszo van itthon (sajnos), hat ööö... nem a legmeggyözöbb. Termeszetesen attol meg fejhallgatoban lehetnek jok.

[ Szerkesztve ]

(#51386) mike710 válasza #16820480 (#51358) üzenetére


mike710
aktív tag

Na basszus az igen, az mmx 300 mikrofonjatol le esett az állam. Lehet megvan a befutó, hangminőség gondolom itt már rendben van, szegény soundblaster xtreme soundom nem lesz kevés neki?

(#51387) denko válasza Bodz (#51373) üzenetére


denko
senior tag

köszönöm!

something else?

(#51388) #16820480 válasza Bodz (#51383) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk az AKG-nál van olyan, hogy Harman dolgozók megveszik belsős áron, és továbbadják kis haszonnal, ott reális az 50-60% áresés új termékre, de garancia nem tudom hogy működhet rájuk.

kecsetif: Az M50X szerintem nem egy igazán jó fejes, ahogy a Senni 500-as széria sem. Az AKG K7xx nem fog elmenni neked telefonról, meg laptopról, talán egy DT990 Pro még alahogy, de azért érdemes lenne valami normális forrást is szerezz alá.

mike710: A legjobb egy olyan hangkártya lenne nyilván, aminek van rendes fejhallgató erősítős kimenete, meg az sem baj, ha nem a gépben van belül, és nem a gép tápjáról megy. Mondjuk Valami értelmesebb Xonar, vagy akár egy SB E5 jellegű dolog sem árthat.

(#51389) .DLL válasza kecsetif (#51380) üzenetére


.DLL
veterán

ATH-tól az M50x-et mindenképp elfelejteném, zsíros basszus, semmi tér, kicsi párnák (nagy fülűeknek).
Nem tudom nálatok mennyibe kerülhet, de egy megnézést megér ATH-tól az A900X és AD900X. ;)
AKG Q701 sem rossz, de basszusban nem egy vad... DT990-ből személyes kedvencem a 600 Ohm-os változat, de az mobil divájszokról halk lesz, de ha látszt valahol olcsóbban 32Ohm-ost az úgy megérheti szintén.

(P.H.)

(#51390) Tulku válasza Bodz (#51383) üzenetére


Tulku
veterán

Itt már hónapok óta 100-ért van T1 2 gen...több darab aszongya...ezek a T1-ek csak úgy teremnek...

Vegyük meg tőle és áruljuk....mondjuk 140-ért...az jó? :D

(#51391) Bodz válasza Tulku (#51390) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Na jó, ez már kezd engem is érdekelni. Ideje meghallgatni, hogy mennyire eredeti. :)

(#51392) Tulku válasza Bodz (#51391) üzenetére


Tulku
veterán

Valahol arrafele, felétek eshetett le a szállítmány a pótosról.... :D

(#51393) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

A madarak azt csiripelték, hogy az AVX-es T1-hez van adás-vételi is, amivel az ismerőstől lett véve. Szóval nincs itt semmi gáz. :D

(#51394) Montesantos válasza Bodz (#51391) üzenetére


Montesantos
senior tag

Felhívtam 10 db volt belőle 1 db van még...... persze szamla nincs :)

hogy lehet megkülönböztetni a hamistól?

[ Szerkesztve ]

Gabi

(#51395) Tulku válasza BigBlackDog (#51393) üzenetére


Tulku
veterán

Több problémát látok ebben....

- persze a legfőbb a "beszerzés"...nyilván nehéz elképzelni egy 270 ezres fejest 100 ezres eladási áron, úgy, hogy még gondolom haszna is van az eladónak...és persze több darabot is árul...ez akárhogy nézzük, nem félár

- a következmények között említhetem a brand olcsóbb termékeinek elértéktelenedését...hiszen ki venne meg 2/3 áron egy használt beyer 770/880/990 fejest, ha van félár alatt T1 dögivel...ez persze pszichológia és nem biztos, hogy mindenkire egyenlően hat

- Maga a T1 is jelentősen értéktelenedik...gondoljunk a hazai K/Q 701/702 felhozatalra...60 környékén szentségtörés már árulni ezeket...

- ha nem eredeti, akkor pedig nem is vázolom, ezt mindenképp alapnak veszem (az eredetiséget) hiszen egyetlen eladót sem kívánok megbántani, vádolni...

Adásvételit bárki tud írni...bármiről...persze garjegyet is lehet szerezni...

Befejeztem az OFF-ot....

(#51396) gaborka8x8 válasza Tulku (#51395) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Hol lehet új 2. generációs T1-et hivatalosan 270 ezerért venni?
Mert még Muzikernél 318 900-ért árulják, azaz, majdnem 320 000 Ft.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#51397) BigBlackDog válasza gaborka8x8 (#51396) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ehh. Gondolnám, hogy esetleg 2. gen, mert rendelhető a státusza, így esélyes, hogy nem beragadt készlet talán. De biztos nem vagyok benne.

[ Szerkesztve ]

(#51398) gaborka8x8 válasza BigBlackDog (#51397) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

De ez nem egy első generációs?

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#51399) Tulku válasza gaborka8x8 (#51396) üzenetére


Tulku
veterán

Akkor még inkább.... :)
harmad ár...nevetséges....

(#51400) K1LLMy53Lf válasza Montesantos (#51394) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

létezik egyáltalán ebből már hamis? Csak mert próbáltam rákeresni de a "barátom" (gugli) egy kósza pletykát sem tud ilyesmiről

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.