Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22601) lezso6 válasza fi:zi'k (#22594) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lehetne az a kékes rész fekete, meg a barnás rész sötétebb. Máris komolyabb. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#22602) .DLL válasza lezso6 (#22601) üzenetére


.DLL
veterán

Valamivel meg kell jelenni az éjszakába' :DDD A kályhaezüst már nem menő, a fekete meg nem elég figyelemfelkeltő. :P
Amit te írtál az nem rossz, de inkább elegánsabb. :K

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#22603) matyi94 válasza Dorien (#22599) üzenetére


matyi94
senior tag

A beatsnél nem randább. Kis b.ziknak és metroszexuális férfiaknak akár tetszhet is.

Legyen szép napod!

(#22604) Dorien válasza matyi94 (#22603) üzenetére


Dorien
veterán

Azért a Beats-nél talán jobban szól valamivel. :)
Én általában sima fekete párti vagyok, de a hang a legfőbb prioritás, aztán a kényelem és csak legvégül a kinézet. A mai napig ritka randa fejesnek tartom pl. a Takstar TS-671-est, de a hangja bőven kárpótol.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 175.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#22605) .DLL válasza Dorien (#22604) üzenetére


.DLL
veterán

És az a durva, hogy részleteiben nem csúnya, sőt képen sem annyira, az a szövet rajta nagyon finom, nem gagyi, kis fém táblácska, stb. csak egyszerűen böszme nagy élőben. Arányosan mindene nagy, most képzeljük el azt egy kis kínai fejen. :D

(P.H.)

(#22606) matyi94 válasza Dorien (#22604) üzenetére


matyi94
senior tag

Én ezt a piros m50-re mondtam. Annak is csak a külsejére. A hangja egyébként annyira nem rossz, de a Srh-840-nél es az a900-nál határozottan rosszabb.

Legyen szép napod!

(#22607) Ati1979 válasza Falconer (#22598) üzenetére


Ati1979
veterán

Ezzel ez a baj, hogy nem akármilyen rendszer kell a rendes meghajtásához.
Rengeteget kell költeni rá. Egyébként meg fölösleges megvenni...

(#22608) .DLL válasza Ati1979 (#22607) üzenetére


.DLL
veterán

Na igen... én csak azzal a kiegészítő dobozzal hallottam, amit a humán audió készített hozzá, az srác/úr elmondása szerint anélkül nagyon nincs alja, de ezzel (és a Sileoval) szó szerint ütött a légmozgás is. És ezek biz' nem olcsó cuccok (de a K1000 sem, így az optimális fejes/forrás arány megvan).

Egy használt Stax és a hozzá tartozó erősítő talán olcsóbban kijön. (nem tudom mennyire használódnak el ezek az elektrosztatikusok ha egyáltalán)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#22609) matyi94 válasza .DLL (#22608) üzenetére


matyi94
senior tag

Staxokat elég jó áron láttam ebayen az utóbbi időben. Múltkor elment egy Hifiman He400 70-ért. Ha szemfüles az ember, vannak elég jó vételek!
A k1000-hez pedig tényleg elég komoly cucc dukál! Egyszer egy b22-vel szívesen kipróbálnám!

Legyen szép napod!

(#22610) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!

Nomononal meg lehet hallgatni az alabbi fuleseket?
ATH AD500X, AD700X, AD900X

Melyiket lenne erdemes?
Ar kb.: 30-35k, 45k, 55k

Forras egyelore nem tul jo, valszeg nem is lesz sokkal dragabb, maximum egy kinai hifiwow-rol, pl XMOS, vagy valami Wolfsonra epulo, olyan 70-80 dollarig.

:R

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#22611) Ati1979 válasza .DLL (#22608) üzenetére


Ati1979
veterán

Én is azzal hallottam ugyanott ahol te! :) Viszont azt vedd figyelembe, hogy az nem az eredeti k1000-es volt, hanem egy erősen tuningolt változat. Tehát olyan szintű k1000-hez nem lehet hozzájutni egykönnyen.

Nekem annyira megtetszett az az erősítő, hogy ki is néztem magamnak. :)
Nemcsak a k1000 szólt róla jól!

Mennyire igaz. Csak nézz fel az avx-re. Kettőt is láttam mostanában jó áron. 130-150k között.
Persze az a human audio lánc amit hallgattunk az nem ez a kategória. 1,5 millába került kb.

(#22609) matyi94

Valóban érdemes a használt piacot nézni. Itthon is akár. 70k-t lazán megér. De én inkább a 2 nagyobb testvérére lennék kíváncsi. A he400 nem hagyott bennem akkora nyomot.

(#22610) korpicschess

Ad900x.
De azért később vegyél majd hozzá valami jobb forrást! :)

(#22612) .DLL válasza Ati1979 (#22611) üzenetére


.DLL
veterán

Egyetértünk ;) azért fogalmaztam így, mert mással, másik K1000-t még nem hallottam, ez volt az első ott, tehát egyből a tutit hallottam.

Magán a fejesen is tuningoltak? Nekem csak a boxot említette a tulaj(?). Igaz, az sem széria tartozék a K1000-khez, de ha valaki ilyet vesz, talán meg tudja beszélni velük, hogy azt a kiegészítőt (vagy ha más egyéb is volt akkor azt is) csinálják meg neki is jópénzért. :K

(P.H.)

(#22613) Ati1979 válasza .DLL (#22612) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen azt csak nagyon minőségi fejes erősítővel érdemes hallgatni.

Igen a tutit! :) Azóta is csorog utána nyálam! :D
Ennél kicsit bonyolultabb a dolog.... Itt van mit csináltak vele: [link]
Nem hiszem, hogy nagyon csinálnának már ilyet, mert elég kockázatos. Ha igen engem érdekelne. Bár nem tudom mennyibe kerülne. Az a másik dolog. Amúgy az mp3-as topicba volt szó erről. Szép kis OFF volt! :DD

[ Szerkesztve ]

(#22614) matyi94 válasza Ati1979 (#22611) üzenetére


matyi94
senior tag

Osztom a véleményed! Engem mostanában a beta22 kezdett nagyon érdekelni. Valahonnan kellene annyi pénzt szerezni és nyáron megépíteni. Állítólag nagyon tutin szól arról is a k1000. Nem mintha ahhoz kellene, de attól még furdal a kíváncsiság :D Amúgy a k1000-el nekem az a nagy bajom van, hogy folyamatosan olyan érzésem volt tőle, mintha le akarna esni a fejemről. Ez marhára nyugtalanított!
A human audio cuccait imádom, viszont nem értem, miért szabadkoztak a sileo beépített dac-járól, szerintem nincs szégyellni valója, összvér létére nagyon is jól szól! Maximum akkor vennék hozzá külön dac-ot ha nem férne be a pénzem a trezorba.
Más:
Ha minden jól megy, heteken belül összeáll végre a rendes rendszerem, úgyhogy tudok majd csinálni egy valid összehasonlítást az xmos és a cm6631 között, bár azt már így emlékezetből is tudom, hogy a cm+wm8740 az jobb, mint az xmos+pcm5102, de ki akarom próbálni az spdif kijáratát is.

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#22615) Ati1979 válasza matyi94 (#22614) üzenetére


Ati1979
veterán

Ja ezt ilyen DIY erősítő?
Nem hiszem, hogy a közelébe érne a sileo-nak, de biztos jó lehet. :)

Amiket schawo írt a k1000-ről az kicsit visszariasztott. Régi, sok benne a hibás példány ahol a mély már közel sem tökéletes...
Igazából nekem ez a tuningolt változat tetszett... De nagyon! :) Mondom úgy, hogy eredetit nem hallottam... :)

Nekem amúgy kinézetre is nagyon tetszett, és viszonylag kényelmesnek is találtam.
De a k1000 az egy 1,5-2 millás project. Ezt szerintem tudomásul kell venni. Ha valaki nem szán ennyit rá akkor el kell felejteni szerintem... :(
Sőt továbbmegyek. Még arra is kellene embert találni aki képes (és vállalja is) hasonló módon tuningolni egy k1000-et.

Ha jól emlékszem mi nem a beépített dac-ról hallottuk! :F
Van egyáltalán abban dac? Mindkettő mellé oda volt rakva egy egy külön. Egy 1000 és 1500 EUR-os.
+ én meghallgattam a sileót az ak120-ról is. :)

Akkor hozzad a rendszered a fejes talira is! :) Meghallgatjuk! :DD

(#22616) RetepNyaraB válasza Dave™ (#22589) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Köszi mindenkinek!

Dave@ a K550 egy frissen döglött hal, meg nem is büdös. de tenyleg belefert a fülem (szemüveg ott se).
Kammerer (meg barki)@ akkor mondjatok kenyelmes szuprákat nekem, amelyek jok is mert en nem ismerek belölük komolyat (en tudatlansagom). A sajat Fidelio M-em sem kenyelmes hosszu tavon, mert bar memoriahabos, de eleg nagy a szoritoereje es egy-masfel ora utan muszaj levennem pihenni. Annal az AT jobb (minden tekintetben, kiveve utca).
Nem szeretnek visszaterni az in-earekhez, de valaki olyat is ajanlgatott. Az agyban zenelös filing csak repülön hasznos...Meg nem is ebbe a totyikba valo. :U

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22617) Dave™


Dave™
nagyúr

AKG K812 review: http://www.head-fi.org/t/685339/new-akg-flagship-k812-first-impression/705#post_10202321

Úgy fest végre sikerült egy komolyan vehető modellt alkotni a tényleges felsőkategóriában. Egész objektívnek tűnik a bemutatás :)

Retepnyarab: a szag elszáll idővel. Az enyém egy-két hónapos volt elvileg, és semmi szaga nem volt. Hangra tetszett?

(#22618) .DLL válasza Ati1979 (#22613) üzenetére


.DLL
veterán

És most nézem, hogy alig három napja veséztétek ki? :D Mintha csak oda kapcsolódtunk volna be, pedig nem láttam.

Csak itt most a szemüvegkeret miatt került elő a téma.

Bizony kár, hogy nem gyártanak ilyen különlegességeket. Ott volt pl. a K340 is (szintén H.A. féle válogatott darabot hallottam, szerintem szebb volt még a T1-nél is) ma meg már szinte semmi innováció, illetve bocsánat: kalandkedv, kísérletezés, útkeresés. Vagy én nem tudok róla.

(#22615) Ati1979: Igen, Tabla és azt hiszem Muto volt előtte (legalábbis amikor én hallgattam) de lehet hogy cserélgették kérésre.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#22619) .DLL válasza Dave™ (#22617) üzenetére


.DLL
veterán

Bocsi, mire elolvastam a cikket már letelt.

Na pontosan erről ír amiről én is! :C
Felsorol néhány korábbi szokatlan kuriózumot, aztán írja, mintha hibernálásban lenne a cég, és ilyen neonzöld Deja Vu-kkel tapogatja az útját...

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#22620) matyi94 válasza Ati1979 (#22615) üzenetére


matyi94
senior tag


Erről beszélünk. A képen a táp nincs benne. Hidd el, ez nem az a közepeskínai kategória. Ez egy 2-300k-s projekt. Egy jó ideje erre szoktam kiverni minden este. :D

Amúgy úgy volt a sileo, hogy volt előtte tabla és muto, de valamikor elvitték azokat és a beépített dacjáról hallgattam. Ha jól emlékszem más nem is hallotta arról. A sráccal beszéltünk róla és azt mondta, hogy alapvetően ugyanolyan ic-k vannak minden dac-ukban, de a felépítés az változik a névvel (és az árral).

Legyen szép napod!

(#22621) Ati1979 válasza .DLL (#22618) üzenetére


Ati1979
veterán

Ja valahogy szóba került a téma. A k1000 ajánlása révén, ha jól emlékszem. :)

Én annak örülnék ha végre a k1000-es széria folytatódna. 812-ig már eljutottak. Szóval remélem hamarosan ki fognak adni valami hasonlót mint a k1000. :)

Igen az is nagyon király volt az biztos. Mondjuk ehhez a két fejeshez kell a sileo, hogy úgy szóljanak ahogy kell! :)

Így volt... Igen most olvasom egy későbbi hozzászólásban, hogy van benne beépített dac is...

(#22620) matyi94

Elhiszem! :) Rakd össze és meghallgatjuk! :))

Én sajnos nem értek ennyire hozzá! :B Szóval nekem egy kép a belső feléípítéséről nem sokat mond!:)

Sajnos erről lemaradtam... :(

[ Szerkesztve ]

(#22622) RetepNyaraB válasza Dave™ (#22617) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Khm felreertettel :B
A megszolalas minösege a döglött hal ;]
Tehat nem tetszik különösebben :U

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22623) Gzula[HUN]


Gzula[HUN]
őstag

Sziasztok!

Kb. 10-15 ezer Ft értékben tudnátok-e nekem ajánlani zene hallgatásra és játékra olyan circumaural fülest, aminek textil a párna huzatja (műbőr nem bejövős)?

Akg 514-512 mk2-eseket nézegettem, de míg a sima 514-esről csak jót hallottam, az utódok állítólag már nem annyira tartósak.

Elsősorban "fém" zenét hallgatnék vele, elektronikus max a Prodizsáj.

Eladó Meze 99 Neo + Hifiman HE400SE https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#22624) SOAD19 válasza RetepNyaraB (#22577) üzenetére


SOAD19
addikt

Szemüveges vagyok én is, talán átlagos fülmérettel, és az AD1000-esem ilyen szempontból abszolút kényelmes hosszú távon is. Elég puha a párnája, lehet ezért, mert amúgy nem olyan nagy a belső átmérője.

Nem szóltam, most esett le, hogy csak zárt játszik. :B

[ Szerkesztve ]

(#22625) matyi94 válasza SOAD19 (#22624) üzenetére


matyi94
senior tag

Ez esetben szerintem az a900x megfelelő lehet, bár nekem vastagabb a szemüvegem szára és azok is zavarnak.
Én egyébként semmilyen fejhallgatót nem szeretek szemüvegben hordani, ezért is szoktam néha hülyeségeket írni, mert választani kell a látás és a hallgatás között :D

Legyen szép napod!

(#22626) #71562240 válasza RetepNyaraB (#22622) üzenetére


#71562240
törölt tag

Emlékezz a P5-re! Kényelmes. A hangját meg majd megszereted...

(#22627) Dave™ válasza RetepNyaraB (#22622) üzenetére


Dave™
nagyúr

Na és ez mit jelent? Nem tudom értelmezni milyen a döglött hal hang :)

(#22628) Dorien válasza Gzula[HUN] (#22623) üzenetére


Dorien
veterán

Takstar TS-671, HI-2050, Superlux 681 EVO

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 175.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#22629) schawo válasza matyi94 (#22620) üzenetére


schawo
titán

Én össze is hasonlítottam a beépített DAC-ot, a Mutóval. A Muto sokkal jobb volt. Ezért is húztam kicsit a szám :(((

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22630) LógaGéza


LógaGéza
addikt

DT770Pro 80-asát mennyire nehéz hajtani? Ha nem lenne ennyire gyenge a forint ( :((( ) lehet vennék egy ilyet mikor megjön a fizum, viszont egyéb dolgokra várnom kell még.
Elvileg az alaplapomon (GA-Z87X-UD3H) van valami erősitőchip ami jobban meghajtja a front panelra kötött fejeseket. Mennyire lehet ezeknek hinni? Gondolom jobban közelit a marketingfogáshoz, mint a valósághoz...

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22631) Dorien válasza LógaGéza (#22630) üzenetére


Dorien
veterán

Próba cseresznye. :)
Ha biztosra akarsz menni, akkor inkább Takstar Pro 80 + Asus Xonar DGX.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 175.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#22632) LógaGéza válasza Dorien (#22631) üzenetére


LógaGéza
addikt

21 körül van még ilyen gyenge forinttal is a DT770Pro, ha lehet maradok annál :K

DGX kihajtaná? Az még beleférne a költségvetésbe.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22633) vodkaboy22 válasza LógaGéza (#22630) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Könnyű hajtani.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#22634) Dorien válasza LógaGéza (#22632) üzenetére


Dorien
veterán

Annyiért nagyon jó vétel.
Szerintem a DGX nem árt mellé. Elég kétséges, hogy az alaplapi megoldás DAC / AMP része mit produkál.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 175.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#22635) matyi94 válasza schawo (#22629) üzenetére


matyi94
senior tag

Nekem tetszett a beépített is! Szerintem egyébként egy, az lcd-nél rosszabb fejhallgatóval észre sem lehetne venni a különbséget, mert én úgy vettem észre, hogy főleg a részletekben lakozik.

Legyen szép napod!

(#22636) schawo válasza matyi94 (#22635) üzenetére


schawo
titán

lcd-nél rosszabb fejhallgatóval észre sem lehetne venni a különbséget
Ilyen nincs. A különbség az mindig különbség marad :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22637) vzsryl válasza LógaGéza (#22630) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ezek a beyerek nehezen hajthatóak, de mégsem szólalnak borzasztóan gyenge forrásról. Számomra pl. egy 250Ohm-os DT990-es simán megérne 15-20k-t még alaplapra dugva is. Szóval én azt javaslom, hogy vásárold meg, gyűjts még pénzt és vegyél hozzá normális forrást. Viszonylag élvezhetően tudsz majd vele zenét hallgatni gagyi forrásról is, de az árát csak akkor éri meg egy ilyen DT, ha rendesen alápakolsz. Nyugodtan vehetsz 250Ohm-osat is, ha később úgyis tudsz gondoskodni a megfelelő DAC+AMP beszerzéséről.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#22638) schawo válasza vzsryl (#22637) üzenetére


schawo
titán

+1

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22639) LógaGéza válasza vzsryl (#22637) üzenetére


LógaGéza
addikt

Az a baj, hogy a használt piac nem hemzseg a Beyerektől, és nem engedhetem meg most magamnak az újat. Pont ma került fel egy 95USD-ért - de már el is ment... Instant rá kell csapni ezekre ezért jó tudni előre a dolgokat :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22640) matyi94 válasza schawo (#22636) üzenetére


matyi94
senior tag

Ez igaz! Viszont én úgy értettem, hogy részletező fejhallgatóra vagy hangfalra van ahhoz szükség, hogy tényleg érezzük a különbséget. Ettől még ott lesz a különbség, de nem hinném, hogy meg fogja érni azt a néhányszázezres ráfordítást.

Legyen szép napod!

(#22641) Gzula[HUN] válasza Dorien (#22628) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Köszi

Eladó Meze 99 Neo + Hifiman HE400SE https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#22642) Ator


Ator
tag

Üdv!

Lebeszéltem magam meg elolvasva az előző kb 2 év fórum hsz-eit a Beats "családról" :D .
Visszatérve az origóhoz szeretnék egy fejest igazából itthoni és utcai használatra is lehet vezetékes és vezeték nélküli is, a fülemet fedje be teljesen emellett szeretem a szép mély hangokat ,de legyenek szép közép és magas hangok is.(sokféle zenét hallgatok)
Az ár amit szánnék erre az Bruttó 100-110e Ft.
Ha irnátok mondjuk 5 vezetékest meg 5 vezeték nélkülit ami ezeknek a kritériumoknak megfelelnek azt megköszönném.(Amik tetszenek igy hirtelen amit a hsz-ekből nézegettem az a Beyer t70p, Sennheiser momentum, AKG K550, Audio-Technica ATH-ESW9 ,
Előre is köszönöm segitségeteket és tippjeiteket.

(#22643) Kleroo


Kleroo
veterán

Üdv az uraknak!
Jöhet a feladvány?

Otthoni fotelban elnyúlós, merengős használatra (összehajthatós, kompakt kivitelek hátrányban)
Vezetékes, Cicrcumaural, mikrofon nélküli fejhallgató köllene.

Zene leginkább elektronikus, de nem ducc-ducc, inkább progressive house féle irány, illetve chill.(pl :[link] ) Cél nem az audiphilkedés, inkább a finom, erős doromboló mélytartomány domináljon, valamint legyen nagyon kényelmes.

A rászánt összeg 30k lenne, de el lehet menni 50-ig is ha nagyon megéri, és olyan pluszt ad, ami hiányozna.
Valamint az is fontos, hogy időtálló legyen. Feltörekvő kínai márka ami úgy szól mint a zálat, de gyaníthatóan 10 év múlva már csak emlék lesz, nem játszik.

8 éve egy Technics RP F880-at nyúzok, nagyon jó füles,most is hibátlan, szuperkényelmes, szépen szól, csak középorientált.

Cél: elvarázsolódni a zenében, senki mást nem zavarva; felejtsem el, hogy füles van rajtam, és simogasson a sok szép hang. :D

Meghajtás PC hangkártya lesz, zárt v nyitott nekem mindegy. A betárazott zenék minimum 44/16 Flac-ek :)
MP3 csak abból van, ami sehogy máshogy nem fellelhető. :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#22644) vodkaboy22 válasza Kleroo (#22643) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Én egyértelműen ehhez a műfajhoz egy DT990PRO céloznék meg slusz pasz nem kell távolabbra menni.
Esetleg ha zavar hogy kifelé hallatsik akkor a DT770PRO/250Ohm-os társát (Ez zárt).
Ha talán kicsit feljebb tudsz merészkedni akkor DT990Edition/250 vagy 600Ohm verzió ezzel 10-20 évre kipipálhatod az élvezetes fejhallgató témát gond nélkül ha csak nem akarsz "feljebb" lépni a minőségben.

De mint minden 20k feletti fejhallgató vásárlásnál ajánlom menj el hallgatózni. Pl www.nomono.hu (Budapest és a tulaj szívesen fogad meghallgatásra.)
Amiket ajánlottam azok voltak/vannak nálam és imádom őket, de ne feledd 20k felett ajánlatos alá jó rendszert is tenni :R
PC hangkártya ez elég tág fogalom... Lehet nagyon sz...r és jó is. Ha el tudsz menni hallgatózni meglátod majd hogy jó rendszerről és másról milyen is... Én egy DT990 alá tennék egy értelmes csöves erősítőt vagy hasonlóan meleg és élvezhető hangzású tranyóst (pl HEED Canalot) meg egy jó DAC-ot (külső hangkártya).

Remélem segítettem :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#22645) Kleroo válasza vodkaboy22 (#22644) üzenetére


Kleroo
veterán

Köszönöm, nézelődök!

A hangkártyát azért nem határoltam be jobban, mert esedékes lehet a csere, és minél jobbat újítok be, ha kell. Jelenleg Xtreme Music duruzsol.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#22646) Nova_


Nova_
tag

Hello!

Segítséget kérnék egy jó utcai fejhallgató "kiválasztásában"!
Otthon van egy Logitech g35-ös fejhallgatóm, de kellene egy kintre is, amikor megyek az utcán, vagy ülök a vonaton, tudjak valamit hallgatni.
Eddig kis fülbedugós fülhallgatóm volt, de az szörnyű (kényelmetlen, kiesik a fülemből időközönként, stb...).

Szeretnék egy jó kis fejhallgatót, de nem igazán értek ezekhez, szóval titeket kérnélek segítségül.

- Zárt fejhallgató lenne a jó (nem akarom, hogy a környezetem megőrüljön, mert én zenét hallgatok és ők is mindent hallanak).
- Nem kell csicsás, óriási, ami megkétszerezi a fejem kerületét. Egy kisebb praktikus lenne a jó, de ez csak másodlagos szempont, ne menjen "más" rovására.
- Vezetékes lenne az ideálisabb, de az se baj ha vezeték nélküli, vagy hibrid. Ehhez ti értetek jobban megint csak! :)
- Árakkal nem vagyok tisztában, de olyan 5-15E körülire gondoltam, nem szeretnék túl sokat költeni rá, mert nem sokat használnám egy nap.

Előre is köszönöm!

(#22647) Ator


Ator
tag

Üdv!Lebeszéltem magam meg elolvasva az előző kb 2 év fórum hsz-eit a Beats "családról"  .Visszatérve az origóhoz szeretnék egy fejest igazából itthoni és utcai használatra is lehet vezetékes és vezeték nélküli is, a fülemet fedje be teljesen emellett szeretem a szép mély hangokat ,de legyenek szép közép és magas hangok is.(sokféle zenét hallgatok)Az ár amit szánnék erre az Bruttó 100-110e Ft.Ha irnátok mondjuk 5 vezetékest meg 5 vezeték nélkülit ami ezeknek a kritériumoknak megfelelnek azt megköszönném.(Amik tetszenek igy hirtelen amit a hsz-ekből nézegettem az a Beyer t70p, Sennheiser momentum, AKG K550, Audio-Technica ATH-ESW9 ,Előre is köszönöm segitségeteket és tippjeiteket.

(#22648) gyenesmartin válasza Nova_ (#22646) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Vegyél egy Invotone hd2000-est.

(#22649) matyi94 válasza Nova_ (#22646) üzenetére


matyi94
senior tag

Utcára jó lehet a Beyer dtx 501p. Pöpec kis tasak is van hozzá.

Legyen szép napod!

(#22650) gelbelex válasza Gzula[HUN] (#22623) üzenetére


gelbelex
őstag

Ha teheted, hallgasd meg valahol előbb, hátha mégsem jön be a hangja.

A Bp-i Árkád MM-ban jan. 22-n ki volt rakva 512 és 514, lehet, h. még ott vannak.
Az 512-es jobban tetszett, az ott lévő 514-esnek kissé sziszegtek a magasai, nem tudom egyedi eset-e, nem hallottam másikat.
Érdekes lehet a Beyerdynamic DTX 710 (ill. a kicsit drágább 910) is.

Egyiket sem fémzenével hallgattam, nem tudom, arra van-e jobb hangú alternatíva, a többiek itt esetleg írnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.