Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22151) vodkaboy22 válasza Ati1979 (#22148) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Úgy úgy megint meg kell szólalnom , de hát könyveljetek el fiio ellenesnek szóval ellene +1...

De valami más. Hallgatom végre a hozzám vágott AKG k240 sextett (600Ohm) -emet. :) Éssss monitor fejes.
Egyértelműen fura hangképpel térrel de monitor fejes. Viszont filmhez ez a fura hangkép baromira jó ! Még nagy színpados komoly zenéhez is nagyon fekszik. Lassan kezd megerősödni bennem az a vélemény hogy, amikor anno tudtak valamilyen stílusra hangolni fejest akkor az AKG komoly zenére hangolt, a Beyer inkább könnyedebb zenei stílusokra a többiek meg csak próóbálkoztak ;] De hát azóta sokat változott minden és szegény AKG rossz kézbe került... Pedig annóó K1000 K340 K501 még nagyon jó alkotások voltak most meg mit kapunk? K701 - K702 K712 Q701 Q703 :W :W Semmi új semmi merész semmi kreatív vagy nagy dobás... :W Szerencsére a Beyernek azért sikerült a TESLA-val újat alkotni, de nekik is érne valami még újabb ha a magas házban audize LCD szintű újításhoz akarjanak felérni.
Mindazonáltal reménykedni lehet hogy hátha összeszedi majd magát pár nagyobb gyártó :) Láttok esélyt arra hogy hasonló nagy újítás beguruljon mint anno egy K340 vagy egy K1000 volt?
Tényleg az új AKG K812-őt hallotta valaki? :U

Mondjuk nem tudom nézegettétek-e már de az AKG K812-ben 1.5Teslás mágnes van középen lyukas membránnal :DD Sennheisr+Beyer csúcsok másolása és összeadása? :DD

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#22152) contaxg válasza vodkaboy22 (#22151) üzenetére


contaxg
veterán

Nem Fiio ellenesek vagyunk, hanem jó hangot pártolok.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#22153) schawo válasza Tin (#22150) üzenetére


schawo
titán

Sima zene, normál, kellemes hallgatási hangerővel.

(#22145) Exodius
Ha nem ódzkodsz a külföldi rendeléstől, akkor egy Musiland 01 US 2012 füleserősítős DAC-ra benevezhetnél.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22154) vodkaboy22 válasza contaxg (#22152) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Jogos.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#22155) .DLL válasza #71562240 (#22109) üzenetére


.DLL
veterán

Ehhez egy gondolat: Mindig van egy szűk keresztmetszet. Ha van egy gyenge forrásod, akkor az egyre jobb és jobb fejesekre váltás nem sok előrelépést hoz, főleg egy bizonyos szint után. Egy jó fejes csak akkor tudja előhozni az említett tartalékokat ha azokkal tényleg rendelkezik a forrás, akkor viszont nem olyan rossz az a forrás. A gyenge azért gyenge, mert hamar korlátai mutatkoznak, amit egy T1 sem fog tudni átlépni. Ja meg gondolom azért más a gyenge forrás, meg más a csúnya forrás. Előbbi csak korlátos, a második meg hallgathatatlan. Na utóbbiból hallgathatót csinálni az varázslás :D
-szerintem-

A másik, bár ez inkább az én hibám, hiányosságom, ami még bepótlásra vár, valahol, valamikor:
hangdobozoktól még nem kaptam olyan teret, olyan 3D-s mélységet, mint fejhallgatótól. Nem azt mondom, a fizikai méretükből adódó "testük" az meggyőző tud lenni, de eddig amiket hallottam azok max. "sztereók" voltak, ellenben fejessel sokkal olcsóbban olyan élményben részesültem, hogy "hűha" és mosoly.

De mondom ez az én hiányosságom, nagyon szeretnék egyszer fejhallgató nélkül egy szobában hasonló élményt kapni.

(#22135) Exodius: Ez mind oké, de nem sokat ér azoknak, akik meghallgatják, és nem tetszik a hangja. Ez igaz bármire... Mennyivel könnyebb egy objektív rajzolatát megfigyelni, az bármely monitoron nézve ugyan olyan éles.

(#22145) Exodius: Vagy használod az X-Fi-t tovább, és veszel hozzá egy bkercso féle Presentert vagy akár egy TPAmp-ot. Ezek nagyot dobnak a hangminőségen, és a nagy impedancia miatt úgy is először egy jó erősítőre lesz szükséget, mint egy kitudjamilyen Dac+Amp, mert amik jók ezekből az ugyan úgy zsebbenyúlós történet.
A fejest meg az erősítőt a hónod alá csapva pedig mehetsz DAC-okat hallgatni, a későbbi választást megalapozandó. ;)

(#22150) Tin: bár a bejáratás tény, de mivel így is úgy is megtörténik így én nem foglalkoznék vele különösebben, sőt kifejezetten szeretem hallgatni nyersen is a fejeseket. Így 3 nap után pl. szépen kinyílt a HD681 tere, mostmár van mélysége is, nem csak 30 centis gömbben muzsikál. De ha nagyon akarod, akkor egy doboz vagy párna+ Petőfi rádió nem bömböltetve, azt csá. ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#22156) Tin válasza schawo (#22153) üzenetére


Tin
veterán

kösz, akkor betolom éjszakára a playlistet... és várom a magasakat mint a messiást :D

(#22157) venge


venge
tag

Segítségeteket szeretném kérni!
Vettem a gyereknek egy AKG k495-öt, amire (szerintem) ráfeküdt és eltört.
Lehet ezt valahol javíttatni? Az ideg szétb...! :W

(#22158) GML válasza venge (#22157) üzenetére


GML
őstag

:Y :O :O :O

(#22159) venge válasza GML (#22158) üzenetére


venge
tag

Szerinted? Mondtam is neki, hogy úgy gondoltam, hogy elég érett ahhoz, hogy ilyen ajándékot kapjon - de tévedtem.

(#22160) Exodius


Exodius
őstag

Oh....értem. Vagyis nem. :( :D

(#22161) Exodius válasza vodkaboy22 (#22151) üzenetére


Exodius
őstag

Az AKG K812 gyönyörű, de a 702...nah az is szép darab. :O Viszont állítólag ez is örökzöldnek számít. :O :D

[ Szerkesztve ]

(#22162) Tin válasza .DLL (#22155) üzenetére


Tin
veterán

kösz nekedis, igen, erre is ráférne még sokminden: sok a mély, kevés a magas, és nagyon zárt a hang még.

az árához képeszt visont tök jól szól, ennyiért "márkás" fülest nem hiszem hogy tudnék venni.

(#22163) contaxg válasza venge (#22159) üzenetére


contaxg
veterán

Ugyan..ez bárkivel előfordulhat. A lányom sítáborba menet elhagyta a ATH-WS55-öt.... a kocsinkban. :D :W

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#22164) Bodz válasza VMatteo (#22089) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ördögi kör, mert szerintem nem nagyon van értelme arra a fülesre sokat költeni. Nyilván vehetnél hozzá egy kis cmoy-t, vagy hasonlót, hangosabb lenne, de... :)
Ha mindenáron szeretnél valamit, akkor pl. az X-Fi Go Pro egy elég normális megoldás, itthon is könnyen beszerezhető, bőven elég lenne a fülesedhez. :)

[ Szerkesztve ]

(#22165) GML válasza venge (#22159) üzenetére


GML
őstag

Nem akarsz örökbe fogadni? ;D

(#22161) Exodius: Ezt is vadászom tesztelésre. De nem sok helyen van. Talán holnap az eldorádóban lesz.

[ Szerkesztve ]

(#22166) vodkaboy22 válasza Exodius (#22161) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ennek a régebbi sextett változata van éppen a fejemen. :R Kezdem megszokni ezt a fajta tér ábrázolást és egy kis Trondheim Symphoni-val kezdem nagyon is élvezni. :R

Viszont ezt nem tudja kihajtani a sony PHA-1 ... Nagyon határán van és érzem hogy néhol küzd. Míg a 2 Beyeremet pont kihajtja pedig azok is 600Ohm.osak.

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#22167) Bodz válasza matyi94 (#22118) üzenetére


Bodz
nagyúr

Gyakorlatilag is jó hangja van. :D
Mire gondolsz? Mit nem játszik le? Azon kívül hogy megáll a tudomány 16/48-nál. :)

[ Szerkesztve ]

(#22168) #71562240 válasza .DLL (#22155) üzenetére


#71562240
törölt tag

Amit a térhatásról írsz, azzal nem értek egyet. A nem valós méretek mellett másodikként a nem valós térhatás a fejhallgatók legnagyobb hátránya számomra.
A reprodukcióval szembeni kívánalmaim a térhatás ügyében is abból indulnak ki, amit a MűPában, a Zeneakadémián... vagy rock (vagy jazz...) koncerten hallok - mármint a közönség soraiban, nem a karmesteri pulpituson, nem a színpadon, tehát közönségként, nem pedig a zenekar tagjaként. Ez is a hangdobozok ügye. Látványos és jópofa tud lenni a fejhallgatók "tere", csakhát nem a valóság. Nem véletlen, hogy én általában a mások által tompábbnak ítélt fejhallgatók között találok dícsérnivalókat, mert ezek valamelyest képesek felidézni a hang testességének illúziója mellett a hang valódi terének az illúzióját, azazhogy elhitetni, hogy a zsöllye tizedik-huszadik sorában ülve előttem játszik a zenekar, nem pedig a karmesteri pulpituson állva körülöttem. Még a mai kortárs zenében is nagyon ritka az olyan zenedarab, amelyet több zenekar játszik, a nézőteret körbekerítve. Az életben szinte mindig előttem, a színpadon játszik a zenekar, ezért a hifi reprodukcióban is előttem, a színpadon akarok érzékelni 3D mélységet, nem a fejem körül. Hangdoboz... :B

[ Szerkesztve ]

(#22169) matyi94 válasza Bodz (#22167) üzenetére


matyi94
senior tag

Pont arra gondoltam. Neked ilyened van? Elmennek meghallgatnam :D

Legyen szép napod!

(#22170) schawo válasza vodkaboy22 (#22166) üzenetére


schawo
titán

A Sextettnek nagyon kell a kakaó, vintage-ben annál csak a DF kér többet enni.

(#22169) matyi94
Szoftver és megfelelő beállítás kérdése, és mindent lejátszik.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22171) Exodius


Exodius
őstag

Oh......hát igen. Ez sem a leveszem a polcról azt lehúzzuk a lézeres kódolvasóval fajta. :D Ki hinné, hogy 25 ohm-os!!!! :(((

[ Szerkesztve ]

(#22172) .DLL válasza #71562240 (#22168) üzenetére


.DLL
veterán

Jogos a koncert példa.

Én ilyenekkel ritkán élek, hangszeresből a jazz az, ami az enyém, de abból is azt szeretem, ami úgy van bemikrofonozva, hogy "látványosabb" legyen annál, minha egy jazzkávézó egyik asztalánál ülnék. Az a valóság. Ez pedig másfajta szórakozás. Ez esetben viszont nem kényszerű játék a fejes számomra, de mondom, biztos vagyok benne, hogy hangdobozokkal is el lehetne érni ezt.
Pl. egy jól beállított kis Genelec párral. <3 De ezekről is még csak "hallottam" és nem hallottam. :(
Egyébként te is elszállnál a mennyekbe az én kis Philips-emtől, azthiszem!
Vodkaboynak már odaígértem februárban, de addig pl. kölcsönadhatom neked is. Egyszerűen kíváncsi vagyok mások mit szólnak hozzá.
Persze volt már aki leszólta és az ő szempontjai szerint jogosan, magamnak mégis vettem belőle mégegyet, hogy pár évre be legyek biztosítva. :D

(#22171) Exodius: Szép! Azért ennek a 15e Ft körüli Takstarnak a körítésén is dobtam egy hátast:

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#22173) GML


GML
őstag

OMG, Hogy mekkora különbség van az SP és az SGS között zeneileg. :Y :Y ugyan azzal a szar fülessel (koss sporta pro) is már dobtam egy hátast.

(#22174) schawo válasza GML (#22173) üzenetére


schawo
titán

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22175) .DLL válasza schawo (#22174) üzenetére


.DLL
veterán

South Park és Stargate sorozat. Nagy különbség van közöttük zeneileg.

(P.H.)

(#22176) #71562240 válasza .DLL (#22172) üzenetére


#71562240
törölt tag

Köszi a Philips kölcsönajánlatot, ismerem egy ideje az SHP5401 hangját, nemrégen többször is hallgattam. Hogy beilleszthesd a "Kammerer inerciarendszerbe": ha nem is "Egyébként te is elszállnál a mennyekbe az én kis Philips-emtől,...", azzal mindenképpen egyetértek, hogy az árkategóriája legjobbjai közé tartozik, és szeretem is a hangját eléggé - ahhoz képest, hogy milyen filléres darab. Az árszintjén szívesen ajánlgatnám én is, ha úgy általában kapható lenne, és ha nem szinte mindenki hordozhatót-zártat keresne abban az árban, átadván ezáltal a Retro DJ-nek a terepet - és ha bármit is jószívvel ajánlgatni akarnék abban a kategóriában. Philipsben egyébként kicsit jobban szeretem az 5401-asnál enyhén sötétebb tónusúakat, de mint mondom, alátámasztom, hogy az 5401 nagyon jó annyiért, és inkább azért nem szoktam csatlakozni a róla szóló hozsannázáshoz, mert ezen az árszinten semmit sem dícsérek jó szívvel, az 5-6ezer forint körül érdeklődőknek inkább azt szoktam mondani, hogy menjenek árban a 10-11ezres szintig. Ugyebár a Superluxokat és Takstarokat még nem ismerem, ezért szoktam úgy fogalmazni, hogy számomra a Beyer DT235/DT710 és az AKG K511 szintje, amire azt mondom, hogy ott kezdődik a "zenehallgatásra már alkalmas" szint. Közel van ehhez a Philipsed, számomra is, de nem éreztem annyira a kategóriáján túlnövőnek, mint te és mások.

(#22177) .DLL válasza #71562240 (#22176) üzenetére


.DLL
veterán

Tudtam hogy valamit elfelejtettem!
Ennek a hozzászólásnak (#22155) .DLL az egyik felét, vagyis folytatását, amit le szerettem volna írni, de most eszembe juttattad!

Tehát tömören ott fejeztem be a gondolatszálat, hogy egy rossz (de nevezzük a folytatás miatt olcsó vagy belépő kategóriás) forrás nem profitál annyit a jobb és jobb fejesekből, mint fordítva.
Persze itt sem lehet általánosítani de az eddigi tapasztalataim szerint ha az olcsóbb fejesek (ami azért nem reménytelenül vagy menthetetlenül sz*r) alá jobb és jobb, hovatovább: szinergia forrást pakolunk, abból meglehetősen sokat tudnak profitálni.

(P.H.)

(#22178) GML válasza schawo (#22174) üzenetére


GML
őstag

Samsung Galaxy S (wolfson WM 8994) vs Sony Xperia SP (passz)

(#22179) schawo válasza GML (#22178) üzenetére


schawo
titán

Sony Xperia SP Ez nem volt meg :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22180) #71562240 válasza .DLL (#22177) üzenetére


#71562240
törölt tag

A gondolatszállal eléggé egyetértek.

(#22178) GML: Melyik a nyerő a kettő közül?

[ Szerkesztve ]

(#22181) Exodius


Exodius
őstag

Az úgy best buy lehetne! :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#22182) schawo válasza .DLL (#22177) üzenetére


schawo
titán

Így igaz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22183) Bodz válasza matyi94 (#22169) üzenetére


Bodz
nagyúr

Igen, van. :)

(#22184) GML válasza #71562240 (#22180) üzenetére


GML
őstag

Igaz, az SGS-en fel van téve a Voodoo Sound (ami egy kicsit kihasználja a wolfson DACot), de hack nélkül is nyerő. A VS valahogy megtölti élettel a zenét. (Vagy ez csak a wolfsonnak lenne köszönhető??) Van rendesen mély, magas, közép. Az SP-t meghallgatva az SGS után, mintha valami köd ülne rá a teljes dinamika/freki tartományra. Plusz a tér is eltűnik.
Valamint, így meglehet hajtani nagyobb füleseket is a nagyobb output miatt.

Lassan megyek az Eldorádóba hallgatózni. Remélem találok valami jó fejest.
Erről jut eszembe, nincs valakinek egy ilyen tesztelő zene csomagja? Egy pár perces mindenféle muzsika? Egy pár éve, amikor vettem a mostani fejet, akkor csináltam, de az már nincs meg. Az kb. 2 perces volt.

[ Szerkesztve ]

(#22185) matyi94 válasza GML (#22184) üzenetére


matyi94
senior tag

Szedj le valami normalisan masterelt albumot, mondjuk a The Wall-t vagy a Hearth Shaped World-ot.

Legyen szép napod!

(#22186) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Sziasztok.
Előre is elnézést, de nem találtam külön vezeték nélküli fejhallgató témát. Adott egy Sony MDR-RF850R típusú füles, én 2 éve használom, de már alapból használtan vettem. Mostanában sokkal gyakrabban szakad meg a jel, minél távolabb megyek az adótól, annál gyakrabban. Ilyenkor teljesen elmegy a hang, csak brutál zúgás hallható, amit csak az adó tápkábelének kihúzásával-bedugásával lehet megszűntetni.
A kérdésem az, hogy mitől van ez, és hogy esetleg lehet e attól, hogy haldoklik benne az akksi.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#22187) cOxeR válasza .DLL (#22177) üzenetére


cOxeR
Ármester

+1 én most egy E10-et tettem egy gyári HTC fülhallgató elé (fi:zi'k-nek köszönhetően ;) ), amit a notimra kötöttem és ég és föld a különbség no persze ha azt fülhallgatónak lehet egyáltalán nevezni. :))

(#22188) schawo válasza hülyegyerek (#22186) üzenetére


schawo
titán

A kérdésem az, hogy mitől van ez, és hogy esetleg lehet e attól, hogy haldoklik benne az akksi.
Valószínű ez az ok.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22189) hülyegyerek válasza schawo (#22188) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Köszönöm a választ.
Már csak egy láma kérdésem van: akármilyen AAA akksi jó bele, vagy nézzek olyan műanyag talpast, mint a gyári ?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#22190) .DLL válasza hülyegyerek (#22189) üzenetére


.DLL
veterán

Nem szedhető le róla az a két műanyag illeszték?

(P.H.)

(#22191) hülyegyerek válasza .DLL (#22190) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Kézzel nem jön le. Megpróbálhatom lefeszegetni, csak nem akarom tönkretenni.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#22192) ribery22 válasza hülyegyerek (#22186) üzenetére


ribery22
tag

Nem biztos, hogy az akksi haldoklik, új korában is csinált ilyet.

Hiába vannak a hátadon szárnyak Van úgy, hogy az angyalok is rossz úton járnak

(#22193) hülyegyerek válasza ribery22 (#22192) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Nálam is, de közel sem ilyen gyakran. A mostani állapotában ha 3-4 méterre megyek a jeladótól filmezni, már 20 perc után elmegy a hang.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#22194) GML válasza GML (#22184) üzenetére


GML
őstag

A mai tapasztalatok:
AD700: szellős, szép hangzású, lineáris, alul elfogyott...
DT770pro (80Ohm): enyhe mély kiemelés, fent elfogy, szűkebb tér
Custom One Pro. Annyira V, hogy gyakorlatilag csak mély és magas van. Tér nincs, Hordó van. Mind ez nyitott állás mellett.
AKG K141 MKII: tompa az egész középtől felfele, hiába a tér... :(
Q460: másodjára is valami borzalom, ennyi pénzért...
K242HD: szép hangzás, alul egy cseppet kevés
K272HD: egy picit felső leköltözött a mélybe a 242-höz képest.

A mai nap tanulsága, hogy a következő a sorrend K272HD, K550/551, (Q701).
Ami hátra van a K240 Studio, K142, K172, AD500x. Tipp, hogy hátha van valahol? Eldorádó, extrémmusic kizárva.

(#22195) icecave válasza .DLL (#22172) üzenetére


icecave
nagyúr

Én az LD Systems HP800PRO-val is meg voltam elégedve, csináltam pár képet a kibontásról: [link] : Bár igaz, ez 24k volt, a Tasktar meg egy tízessel kevesebbért tudja ezt a körítést :D

[ Szerkesztve ]

(#22196) Dave™ válasza GML (#22194) üzenetére


Dave™
nagyúr

Milyen forrásról találtad jobbnak a K272HD-t a K550/Q701-nél?

(#22197) GML válasza Dave™ (#22196) üzenetére


GML
őstag

Nem találtam jobbnak. Olcsóbbak voltak. Ennyi.
A forrás egy Wolfson chipes Samsung Galaxy S, Voodoo Sound-dal támogatva.

Ha valakinek van Budapesten K240 Studio/MKII, Q701 vagy AD500x fülese, akkor szóljon, mert meghallgatnám.

(#22198) vodkaboy22 válasza GML (#22197) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Szerintem semmilyen mobil nem tudja kihajtani a Q701-et így tárgytalan volt róla véleményt alkotnod... De a K272-nek is kell az erő ami szintén elfogy a mobilban.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#22199) Dave™ válasza GML (#22197) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ja értem, azt hittem tetszési sorrend.

(#22200) GML válasza vodkaboy22 (#22198) üzenetére


GML
őstag

Az igaz, hogy a Creative ZEN szépen meghajtotta az itthona Koss Sporta Pro és a Creative HQ-1900-as füleseket. A nagyokkal bajban volt, főleg az AKG-kkal. A Samsung állta a sarat. Ha gondolod egyszer összefuthatunk egy teszt erejéig.

(#22199) Dave™: A tetszési sorrend az az inverze.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.