Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20801) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Hali!

Érdeklődnék, hogy van-e valakinek tapasztalata a steelseries fülesekkel? Teszem azt, syberia vagy 3H. Egyáltalán mit tudnátok ajánlani játékra? Fontos lenne, hogy legyen rajta mikrofon is, mert kényelmesebb. Köszönöm előre is a segítséget.

(#20802) HagaNRG válasza schawo (#20799) üzenetére


HagaNRG
őstag

Értem, köszönöm!

Akkor a lényeg, hogy 15, de akár 20 ezerig sem biztos, hogy nagyon észrevehető különbséget fogok hallani bármely fülesnél egy Retro DJ-hez képest akár? (mert ahogy olvasom, ez a legalsó árkategória legjobbja)

(#20803) Maxximus


Maxximus
őstag

Esetleg ez a JVC HA-M55X XTREME XPLOSIVES fejhallgató ? Vagy a Sony XB600 azért nem csilivili, de jobb hangzású?

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#20804) schawo válasza HagaNRG (#20802) üzenetére


schawo
titán

15, de akár 20 ezerig sem biztos, hogy nagyon észrevehető különbséget fogok hallani bármely fülesnél egy Retro DJ-hez képest akár?
Hú, hát ilyet nem mondtam. Én csak annyit mondtam, hogy az említett fülesek egy kalap szart se érnek. Vannak abban az árkategóriában (40-50k) nagyon jó fülesek (nem az említettek), vannak olcsóbban is (természetesen ezek kicsit gyengébbek). De lényeg, hogy mind mérföldekkel jobbak, mint a Retro DJ.
A 10ezer egy komoly lélektani határ, afölött már nagyon jó füleseket is lehet kapni. Meg nagyon szarokat is, amik rosszabbak a Retro DJ-nél.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20805) Dany007 válasza Maxximus (#20800) üzenetére


Dany007
veterán

Oh azt hittem lesz valami személyes gyakorlati tapasztalat / teszt is. :) De azért így is jó, köszönjük!

(#20806) Ati1979 válasza Sztenn (#20794) üzenetére


Ati1979
veterán

Inkább hallgasd meg ezeket a fejeseket aztán eldöntöd, hogy jobbak-e a beatsnél vagy nem. Helyetted nem tudunk dönteni.

Mi mindenesetre igyekszünk lebeszélni mindenkit a beatsről, mert hasonló áron jóval jobbat lehet kapni.

A topic meg elvonatkoztat a fejesek divatcikk, ruhakiegészítő értékétől. :)

(#20807) HagaNRG válasza schawo (#20804) üzenetére


HagaNRG
őstag

Na és akkor ez?

Superlux HD

http://www.muziker.hu/hangtechnika/studio-eszkozok/fejhallgatok/standard-fejhallgatok/p/18208-superlux-HD-669

(#20808) Dany007 válasza Ati1979 (#20806) üzenetére


Dany007
veterán

Én is csak rosszat hallottam ezekről, de esküszöm egyszer meghallgatom mindkét hírhedt típust! :D Beast meg Skullcandy. :D Egyre kíváncsibb vagyok mit árulnak 20-50k-ért.

(#20809) HagaNRG válasza schawo (#20804) üzenetére


HagaNRG
őstag

Köszönöm a tanácsot, ha mondanál konkrét típusokat, az nagyon nagy segítség lenne.

Én elmegyek akár a Sony XB600-ért is 15k-ért, ha az valami kiemelkedő fülhallgató, ennyiért már tényleg érdekes lenne összehasonlítani ezzel a Denon Urban Raverrel. (itt már nagyon érdekelne, hogy a Denonnál csak a nevet kell megfizetni, vagy 18 ezerért egy csúcs füles)

Denon review

(#20810) Sztenn válasza Ati1979 (#20806) üzenetére


Sztenn
tag

na ati, nekem ugyis hasonló árkategóriában kellene fejes. :) ha nem beats, akkor mit ajánlasz?

(#20811) Ati1979 válasza Dany007 (#20808) üzenetére


Ati1979
veterán

Szarok! :)

SMS audio, beats skullcandy, marley... Kész vannak teljesen.

(#20810) Sztenn

Mennyiért is? Hol használod? Miről? Zárt kell vagy nyitott?

Bocs lemaradtam az előzményekről! :B

(#20812) Sztenn válasza Ati1979 (#20811) üzenetére


Sztenn
tag

no problem ati, itt van az előzményem. :)

(#20813) Dorien válasza pucz (#20785) üzenetére


Dorien
veterán

Mindent ne akarj egyszerre 10eFt-ért. :)
Állítsd fel a prioritásokat és válassz úgy. Utcára DT235, HD661 lesz a nyerő. Vagy az Audio Wild. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 85.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#20814) Dorien válasza .DLL (#20793) üzenetére


Dorien
veterán

Van Retro DJ-m, nem kell bemutatnod. Szerintem gagyi magasai vannak akármilyen forrásról. :)
A Superluxok is verik ebben, a Takstar meg magasan.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 85.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#20815) Ati1979 válasza Sztenn (#20812) üzenetére


Ati1979
veterán

Én ennyiért szerintem a shure srh840-et venném. Ath m50 ami még belefér ebbe a kategóriába, de abban túl sok a mély.

Ha egy kicsit rádobsz akkor mehetne a 940-es shure (elég világos hangzás, de nem rossz) vagy valamelyik 32 vagy esetleg 80 ohm-os beyer fejes a dt szériából. [link] [link]

(#20816) .DLL válasza Dorien (#20814) üzenetére


.DLL
veterán

Érdekes-érdekes. : o Komolyan. Azok alapján amiket próbáltam szignifikánsan jobb volt, ezzel kihallottam mással nem (csak utána ha figyeltem) Gondolkodtam egyen magamnak is utcára. (Amit próbáltam, azt karácsonyra vettem egyik ismerősöm fiának, és bejáratás gyanánt hallgattam itthon, de nagyon megtetszett... tehát ráadásul még bejáratós is volt, ami később csak javul...) Mondjuk más sincs elájulva tőle, lehet hogy egy véletlenül jobb darabot fogtam ki? (tömeggyártásban lehetnek eltérések, de azért nem akkorák). Szóval nem értem.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#20817) Sztenn válasza Ati1979 (#20815) üzenetére


Sztenn
tag

a shure 840 benne van a paklimban, de a 940-es már tényleg kissé drága. a többi is felejtős sajna a kábel miatt. meglátjuk majd mit tud ez a shure nemsoká.

(#20818) Ati1979 válasza Sztenn (#20817) üzenetére


Ati1979
veterán

A 840-es jó fejes az áráért. Amit még ajánlanék [link]

Bár sok mély nincs benne... Meg utcára nem biztos, hogy a legjobb. Viszont ettől eltekintve kitűnő fejes. Jóval többet ér mint amennyiért adják.

(#20819) schawo válasza HagaNRG (#20809) üzenetére


schawo
titán

A Takstar, és a Superlux füleseit nézegesd első körben.

(#20812) Sztenn
Az kimaradt, hogy milyen zenét hallgatsz.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20820) HagaNRG válasza schawo (#20819) üzenetére


HagaNRG
őstag

ok, úgy lesz!

(#20821) pucz válasza Dorien (#20813) üzenetére


pucz
senior tag

Szimpatizál ez a fejes is. Akkor azt mondod, hogy utcára ez egy jó választás?
Egyébként egy AKG K-512 MKII fejeshez viszonyítva milyen ez a 661?

(#20822) Sztenn válasza schawo (#20819) üzenetére


Sztenn
tag

de asszem irtam... hip hop amugy

(#20823) #56474624


#56474624
törölt tag

Pár nap után ki merem jelenteni, hogy a 770 határozottan jobban szól, ha kisebbre veszem a fejpántot, azaz szorosabb. Így ugyan jóval kevésbé kényelmes, mint lazán, de definiáltabb, pontosabb hang.
Az ember persze első körben úgy teszi fel, ahogy a legkényelmesebb, a Beyer pedig szinte kínálja magát, annyira kényelmes tud lenni (a szükségesnél nagyobbra állítva), de a hangminőség kárára.

[ Szerkesztve ]

(#20824) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Hali minőségi fejes/füles kábeleket honnan lehet szerezni?
:U

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#20825) vodkaboy22 válasza #56474624 (#20823) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Hol érezted a romlást? :F

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#20826) contaxg válasza vodkaboy22 (#20824) üzenetére


contaxg
veterán

Van olyan stúdió kabel ami jó erre a feladatra...

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#20827) #56474624 válasza vodkaboy22 (#20825) üzenetére


#56474624
törölt tag

Mosottabb úgy a hang egyszerűen, ha lazábbra veszed a kelleténél. Így feszesebb, pontosabb, viszont úgy érzi az ember, mintha szűkülne picit a színpad, talán ez az egy hátránya van, hogy zártabbnak érződik a hang, töményebb a hangzás.

Persze nekem nagy hajam van, lehet ez is szerepet játszik, hogy nálam már mindkét oldalt "hármasra" (azaz három pötty látszik ki, ezen használom most) állítva és mindkét oldalt "négyesre" állítva is elég nagy a különbség, a "hármas" és "ötös" közt pedig tényleg elég sok. Nem igazán a mély-közép-magas arányok tekintetében, inkább a tálalás, az előadásmód egész más.

[ Szerkesztve ]

(#20828) pucz


pucz
senior tag

Nos, kialakult egy lista, amik közül választani fogok. Egy utolsó összesítésben segítsetek kérlek.

A fejesek:

Superlux
- HD661 WH
- HD681 EVO
- HD660

Nos, a HD661 szép, nem egy nagy méretű fejes, akár utcára is használható. Szimpi, csak 11.200 Ft (és hát az ár nem mindegy).

HD681 EVO szintén szimpi, dizájnilag ez a legnyerőbb. Ez lenne a legtutibb így ár ügyileg, de ennek (szerintem) kényes a beszerzése.

HD660 már kevésbé tetszik annyira, de idővel szerethető kinézet. Zárt kivitel, valami azt sugalja hogy számomra ez lenne a legszerethetőbb hangzásilag. Viszont ez utcára nagy, írtó ronda az a csavart, spirálos kábel, és erőforrás igényes.

Zenéket írtam miket hallgatok, azt is, hogy miről menne. Utcán is hallgatnám. Jó lenne a zárt kivitel, meg a jó szigetelés. De ha nem teljesen zárt, szerintem megbírkózok vele. :DDD

Fontos lenne a sok mély, sok magas, és ezzel arányos közép. Ezt már kivesézték, tudom. Mély ügyileg még annyit, hogy melyik a jobb? A mérce egy Wild Audio, és egy AKG K-512 MKII. Az utóbbi borzalmas mélybe (szinte semmi, annyira "merev" egy valami).

Ha a felhasználási területet nézzük, a 660 lehet kiesőben is van. Franc, pedig annyira kíváncsi vagyok rá.. :(
Köszi a segítségeteket előre is, meg a türelmeteket. Még a holnapi nap olvasgatom, hogy mit írtok. Utána rendelek. De ha mindegyik szebben szól az 512-esnél, akkor már boldog lennék! :))

(#20829) gelbelex válasza Sztenn (#20733) üzenetére


gelbelex
őstag

A "megmentés" túlzás. Amit írtam, az csak annyit jelent, hogy van, aki szerint érdemes lehet meghallgatni. Ami fontosabb, hogy meghallgatás nélkül nagyon nem ajánlott vásárolni, mert nagy különbség van egy árkategórián belül is, hangkarakterben és hangminőségben egyaránt.

(#20830) pucz válasza pucz (#20828) üzenetére


pucz
senior tag

(Az árakat elírtam, bocs. Azt nem figyelembe venni.)

(#20831) stefi81 válasza stefi81 (#20615) üzenetére


stefi81
tag

Invotone HD2000
Egy próbát megér.

(#20832) Rayce


Rayce
csendes tag

Hali!

A 25-30K körüli Sennheiserek (439, 449) ennyire nem érik meg a pénzüket, hogy senki sem beszél róluk?
Shure-t meg Takstart nem tudom kipróbálni, amiket meg MM-ban sikerült meghallgatni azok közül ezek tetszenek a legjobban, de mivel nagyon nagy a csend velük kapcsolatban leírhatnátok miért nem ajánljátok ezeket a fejeseket!
Köszi! :)

(#20833) Dorien válasza pucz (#20828) üzenetére


Dorien
veterán

AVX-en árulnak egy fekete 661-est 8k-ért: [link]
Azzal buksz a legkevesebbet, ha nem tetszik.

Rayce:
Ha meghallgattad őket és tetszenek, akkor mire vársz?

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 85.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#20834) Bodz válasza pucz (#20764) üzenetére


Bodz
nagyúr

Minőségben jobb, mennyiségben kevesebb.

(#20831) stefi81: Kettőt is.

(#20823) Ba cy lus: Lassan feltalálod a DT 770 Prot. :D

(#20801) Coccolino_O: Viszont hangminőség szempontjából jobban járnál egy fejhallgatóval + külön mikivel. :)

[ Szerkesztve ]

(#20835) SOAD19 válasza Dorien (#20833) üzenetére


SOAD19
addikt

Ezt 661-est múltkor én is akartam linkelni, de időben észrevettem, hogy májusi hirdetés, nem biztos, hogy még megvan, de egy próbát megérhet azért.

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#20836) #56474624 válasza Bodz (#20834) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én úgy tudom, hogy az edition és pro változat között nem csak a szorítóerő a különbség, a driver is más. :U

(#20837) Dorien válasza .DLL (#20816) üzenetére


Dorien
veterán

Én meg inkább itt hagyom apámnak a Retro DJ-t, mert a Takstar TS-671 és Superlux 681 EVO mellett otthon egyáltalán nem szoktam használni. Irodában meg az agybadugós fülest szeretem, az beengedi az irodai hangokat, de kifelé semmi...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 85.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#20838) HagaNRG válasza Dorien (#20833) üzenetére


HagaNRG
őstag

Ez 8 ezerért valami nagyon jó vétel?

(#20839) Dorien válasza HagaNRG (#20838) üzenetére


Dorien
veterán

Én megvenném, ha utcai fejesre lenne szükségem. Viszont sokan nem szeretik a Superluxok sziszegősm, éles magas kiemelését. Ha a lejátszód tud EQ-t, akkor biztosan jó vétel.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 85.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#20840) pucz válasza Dorien (#20833) üzenetére


pucz
senior tag

Elkelt! :(

(#20841) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

20-30k környékén keresnék zárt fejhallgatót zenehallgatáshoz, illetve játékhoz. (Utóbbihoz nem kell mikrofon, azt majd valahogy megmókolom) Általában a basszus orientáltabb zenék (hiphop, dnb) állnak a szívemhez közel, szeretem a telt mélyeket, de ez nem azt jelenti, hogy a düdögtetés lenne a fő cél, jó lenne valami kiegyensúlyozottabb fejhallgató.
Egy Xonar DX hangkártyával lenne használva, kizárólag itthon, utcára nem mennék vele. Hangkártyás topicban azt mondta a kolléga, hogy a DX-hez olyan fejhallgató kell, ami nem olyan nehezen hajtható. Előfordulhat még, hogy a Xonar DX helyett egy Musiland Monitor 01 US lesz a befutó, ha ennek fényében változik az ajánlott fejhallgató ehhez is tudnátok valamit mondani?
A 30k egy elég erőteljes lélektani határ, de ha azt mondjátok, hogy mondjuk 35-ért lenne egy olyan, ami ár/érték arányban igazán jól teljesít, akkor meggyőzhető vagyok.

Előre is köszönöm!

Üdv

(#20842) HagaNRG válasza Dorien (#20839) üzenetére


HagaNRG
őstag

És a mélyhangokkal mi a helyzet?

Nekem kiemelten fontos az éleshangok profi visszaadása, tehát utálnék egy olyan fülhallgatót/hangfalat, ami erőteljes, tiszta és feszes mélyet nyom, viszont gyenge a magas hangokban.
Mivel azonban filmekre fogom használni a jövendőbeli fülhallgatót, így a mélyben is jónak kell lennie, nagyon.

Vagy egy 10 ezres Superlux lesz, vagy elhozom a Denont UK-ból 2x annyiért:)

Ez a leírás alapján 7k-értfőnyeremény :C
Superlux662B

[ Szerkesztve ]

(#20843) Bodz válasza #56474624 (#20836) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nem ugyanúgy tudjuk akkor. :) Pl. a 250 ohmos Pro/Edition DT 770-hez egyféle drivert (Part No: 952.275) lehet venni.

[ Szerkesztve ]

(#20844) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Sziasztok!

Valaki innen készített/készített már fából fejhallgatókagylót?

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#20845) .DLL válasza szaszayanou (#20844) üzenetére


.DLL
veterán

Én már gondoltam rá, de sok más projekt előtérben van. Te most tervezel készíteni egyet? Komplett fejhallgatót vagy csak hátsó lezárást? Esetleg nyitottat?

Egy Grado jelelgű fejest csinálnék egyszer, szóval érdekel a téma. :)

(P.H.)

(#20846) szaszayanou válasza .DLL (#20845) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Fostex t50rp moddingja elég jól dokumentált, arra gondoltam, de még csak egy ötlet az egész.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#20847) #56474624 válasza Bodz (#20843) üzenetére


#56474624
törölt tag

Lehetséges, de ettől még lehet más eltérés is, mint a szorítóerő, ami okozhat különböző hangkaraktert.

[ Szerkesztve ]

(#20848) Dorien válasza stickermajom (#20841) üzenetére


Dorien
veterán

Pár tipp:

Takstar Pro 80
Shure SRH440
Superlux HD 660

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 85.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#20849) Bodz válasza #56474624 (#20847) üzenetére


Bodz
nagyúr

Lehet, nem tudom. De gondolom a DT 770-re is igaz lehet ez:
"The DT 880 PRO is designed for use in studio and on stage for professional use. It's headband has a more rugged construction (thicker material) and gives a more secure fit for the listener in comparison to the DT 880 Edition. This provides a better fit and causes also a more powerful compressed sound which is necessary for professional applications in studio, OB and FOH. The DT 880 Edition therefore is designed for easy listening. The headband provides a long wearing comfort for hours, causing the DT 880 Edition to have a more transparent and open sound in comparison to the DT 880 PRO.

The differences of both headphones are not huge in mechanical design, but only that small change causes a big difference in sound and application.

The following headphones DT 990 PRO - DT 990 Edition have a very similar difference."

A 250 ohmos DT 990 egyébként tök ugyanúgy szól, ha a füledre szorítod, mint a Pro. Ezt én is kipróbáltam már.

[ Szerkesztve ]

(#20850) Dorien válasza HagaNRG (#20842) üzenetére


Dorien
veterán

Én nagyon bírtam a 662B-t, szerintem otthonra kitűnő vétel, ha kell mély és izoláció. Ha meg mégis bánt a magasa, akkor lehet gyengíteni EQ-val. Ha meg félnyitott is jó, akkor inkább 681 EVO.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 85.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.