Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20301) fi:zi'k válasza Dany007 (#20299) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A kolléga kicsit túlzásba esett az 50-100 órával. Tényleg van aminek kell annyi, de az átlag szvsz megelégszik 20-30 órával is, ami gyakorlatilag 2-4 este alatt összehozható, amíg te alszol.

Miért ne lehetne jobb az EVO vagy bármi más ami olcsóbb? :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#20302) RetepNyaraB válasza fi:zi'k (#20301) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

azér, mer most vett külföldről valamit nagy örömmel és akkor nyilván nem szeretne ilyesmit hallani. Pszichológia, you know :U :C

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#20303) Dany007 válasza RetepNyaraB (#20300) üzenetére


Dany007
veterán

Áh azért azt nem. :D Megvárom én magamtól is. Így összességében tényleg nem olyan vészes az.

@fi:zi'k:

Ööö hát csak mert. :D Mert ez Denon. Nem tudom. De milyen szempontból lehetne jobb? Hangminőség? Tér? Mert karakterisztikában nálam az 1100-asé a nyerő.
Meg egy kicsit bosszús lennék ha egy 10k-s fejes "jobb", mint egy 20-50k-s. Bár részben ez biztosan szubjektív. Mert anno amiket kipróbáltam 10-15db-ot ott is volt sok-sok féle 10-15-20k-s fejes is. De egyik se hozta az általam elvárt Xb-500 szintjét. Csak a D1100. De az 50k volt.
Meg ugye ti ezeket a fejeseket mélytúlsúlyosnak, sőt nagyon mélytúlsúlyosnak mondjátok. Én meg azt mondom rá, hogy pont jó. :D

@(#20302) RetepNyaraB:

Így van! ;]

[ Szerkesztve ]

(#20304) Dorien válasza Dany007 (#20303) üzenetére


Dorien
veterán

Majd azért vesd össze őket, kíváncsi vagyok a véleményedre. :)
Engem nem nyűgözött le a Media Markt-os kínálat és akkor igen finoman fogalmaztam...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 85.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#20305) Dany007 válasza Dorien (#20304) üzenetére


Dany007
veterán

Mindenképpen ha ez az eshetőség jön el! :)
Eddig semmi futár... Majd délután rádírok hogy mi a helyzet meg mi legyen.
Az MM kínálat engem se, de legalább volt jópár fejes, kipróbálható olcsótól a drágáig. Már ez is valami. Szakboltot nem nagyon ismerek a környéken ahol kilehetne próbálni. Ezt is Fehérváron tettem.
És az itt sokan jónak modottat én dobozhangú nulla mélyes valaminek hallottam pl. Meg nem mondom melyik volt már, de 10-12k-s kategória (asszem talán MKII amit itt sokan dícsértek, de nem biztos).
Meg ugye a zenei stílus sem mindegy. Nekem elektronikus zenére kell meg filmre (meg játékra). Arra jók is ezek a sokmélyes fejesek. De rockra csak kemény eq állítgatással.

(#20306) fi:zi'k válasza RetepNyaraB (#20302) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Én kérek elnézést. ;]

(#20303) Dany007
Ok, akkor ilyen alapon jobb a "random" olcsóbb fejhallgató, mert csak. Mert az nem Denon D1100. :P
Egyébként számomra tényleg értékelhetetlen az a fejes. 20 mp után fáj tőle a fülem.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#20307) Dany007 válasza Dany007 (#20305) üzenetére


Dany007
veterán

No, találtam egy PH!-s tesztet. DBAtti billentyűzetéből. :)
Azt írja a Denon D1100-ra:
Rettenetesen sok mély, az egész középtartományt megfertőzi. Jobb forrás talán valamelyest enyhítene ezen. Technikailag jóval erősebb az eddig felsoroltaknál, jó a felbontása, kellemes a közepe és magasa, ám ez csak akkor érződik, ha nem erőszakolja meg éppen egy mélyhang. Jól szigetel.
Anyaghasználat: a korábbiaknál magasabb kategória, nagyon kellemes bőrözés, puha párnázás, és egy jó műanyag pánt.

Csak azért idéztem, mert egészen jókat írt róla a mélyen kívül. Persze az összegzésbe odaírta, hogy: "Ezen az áron még a jó minőség, és magasabb technikai szint sem menti meg a „jó vicc” minősítéstől."
Ami lehet igaz, mert akkor ott 55k-ba került. És ma is ennyi körül megy, sőt van ahol 60-ért adják. Ellenben ugye kint 20k az ára. Ahhoz képest meg már nem rossz.
A másik meg, hogy itt is látszik, szerinte rettentően sok a mély benne. Szerintem meg éppen jó. Hatalmas különbség.

Ebben a tesztben meg is találtam azt a fejest, amit az előbb említettem 12k környékén. AKG K512 MKII. Erre pedig azt írja, hogy "„meghallgatásra különösen ajánlott”". Plusz mindenféle pozitív dicséret mellett. No, ezt is meghallgattam, de számomra katasztrófa. V.színű nem is elektronikus zenéhez való és azért. Nulla mély, sok magas már-már sistergő cintányérok, zavaró plüss / szövet párna... fu nagyon mély - negatív - nyomot hagyott bennem... : )

Szal ebből is látszik, hogy a "jó" eléggé relatív tud lenni.

@fi:zi'k: Persze, én se objektív érveket hoztam. :) Inkább ezt olvasd el ^^ :P

"Egyébként számomra tényleg értékelhetetlen az a fejes. 20 mp után fáj tőle a fülem."

Na pont erről beszéltem itt feljebb. :))

[ Szerkesztve ]

(#20308) fi:zi'k válasza Dany007 (#20307) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Azért külön lehet választani, hogy vmi objektíven is jó vagy csak neked épp tetszik.
Megint a Beyer T70-et hoznám fel példának. Nem szeretem, de egy jó fejes. :)

De a lényeg, hogy te elégedett legyél vele. Illetve az aki hallgatja. :K

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#20309) Dany007 válasza fi:zi'k (#20308) üzenetére


Dany007
veterán

Biztos vannak rá objektív mérési lehetőségek. Passz.
Kb ugyanazt a negatív érzést érzem benned a D1100 kapcsán, mint amit én éreztem az MKII kapcsán. :) Egyszerűen szvsz mások az igények / elvárások és amikor valaki annak ellenkezőjét kapja akkor az sokkal nagyobbat üt, mintha valaki csak hallgatózna valamit.
Azt hittem egyébként hogy ez a D1100 egy jobb "komolyabb" fejesnek számít. De no, tény, hogy nekem megfelel(ne) ha nem apám kapná karácsonyra... =/ :D
Neki meg bőven megfelel... Van egy Onkio házimozi erősítője, arról majd szépen hajthatja.

(#20310) fi:zi'k válasza Dany007 (#20309) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Csak kíváncsiságból: szerinted édesapádnak is bejön ez az eltúlzott mélytartomány?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#20311) Dany007 válasza fi:zi'k (#20310) üzenetére


Dany007
veterán

Tuti. Rokonok vagyunk. :D Tőle kaptam az első mélynyomómat 15 évesen... =) Meg ő csinált hozzá ládát stb... Anyám az aki nem bírja. Ezért is akart apám egy fejest, hogy nyugodtan tudjon zenét hallgatni meg filmezni. (amúgy én vagy 4 éven át csak úgy hallgattam zenét, hogy egy 25cm-es 100w-os mélyláda volt egyedül rákötve egy Denon erősítőre. Semmi más... :U )

(#20312) fi:zi'k válasza Dany007 (#20311) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nincs több kérdésem. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#20313) krumplipogi válasza Bodz (#20289) üzenetére


krumplipogi
csendes tag

Köszönöm a gyors választ! Belefér a keretbe még a HD2000 :) Remélem nem okoz csalódást :D

(#20314) DEJVID válasza Dany007 (#20311) üzenetére


DEJVID
őstag

Ha már van a családban egy D1100, akkor te az xb500-at xb1000-re cseréld kérlek :D

(#20315) dudika10 válasza Dany007 (#20311) üzenetére


dudika10
veterán

"... ugy hallgattam zenet ... "

Na ja. Zenet.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#20316) Wasp91


Wasp91
aktív tag

Sziasztok!
Milyen fejhallgatót tudtok ajánlani ami, megfelelne az alábbi kritériumoknak?
10 ezer legyen az ára maximum, zárt, hosszú távú viselésnél se legyen kényelmetlen. Mikrofon lehet rajta, de nem fontos. Otthon használnám játék,filmnézés és zenehallgatásra.
Rock, metal néha dnb menne rajta. Realtek integrált hangkártya hajtaná.
Előre is kösz! :)

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#20317) Dinter


Dinter
addikt

Üdv.

A headsetem kábele túlságosan ki lett feszítve, és azt most azt mondják, hogy sokkal halkabban hallanak, hullámzik a hangerő. Lehet valamit vele csinálni, vagy mehet kukába?

(#20318) AGE-T


AGE-T
senior tag

Van valakinek tapasztalata Fostex TH600-as fejhallgatóval kapcsolatban? Hol lehetne ezt kipróbálni? Sony high end fejeseiről egész jóhat olvasni. Ezek nagy fehér folt itt a fórumon, mi lehet ennek az oka?

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#20319) Dany007 válasza DEJVID (#20314) üzenetére


Dany007
veterán

Ah arrol jot meg nem hallottam. Es piszkosul draga legalabb.
A D1100-rol viszont kulfoldi oldalakon / forumokon is tobbnyire jo velemennyel voltak.

(#20320) .DLL


.DLL
veterán

Ma javítottam egy Bítc Stúdió fejest... nem kívánom senkinek. :W

Nyolc azaz 8 eres madzag megy egyik oldalról a másikra, többek között ez volt elszakadva, meg az egyik fülkagyló egyik "ízülete" letörve.

Én csodálkoztam a legjobban, hogy azon kívül, hogy végtelen szopóroller szétszedni és összerakni, meg lehetett javítani. Pedig mondtam a srácnak, hogy dobja ki, de könyörgött, mert az apja kinyírja ha megtudja hogy a két hetes fejesének annyi.

(P.H.)

(#20321) venge


venge
tag

Na, nekem is érkezik ez. pontosabban a fiamnak.
Remélem tetszeni fog neki és nem fogjuk minden este azt hallgatni tőle, hogy "csukjátok már be az ajtót, mert nem hallom a zenét!" :B

(#20322) .DLL válasza venge (#20321) üzenetére


.DLL
veterán

Nem jó a link.

(P.H.)

(#20323) cOxeR válasza venge (#20321) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nem megy a link. :)

Megelőztél. :))

[ Szerkesztve ]

(#20324) Bodz válasza Dinter (#20317) üzenetére


Bodz
nagyúr

[link]

(#20313) krumplipogi: Szívesen. Aztán majd számolj be róla, ha gondolod... :)

(#20318) AGE-T: Nincs pénzünk mindent megvenni. :)

[ Szerkesztve ]

(#20325) venge válasza .DLL (#20322) üzenetére


venge
tag

Keresem... :K
Ő lenne az! :C

[ Szerkesztve ]

(#20326) venge válasza venge (#20325) üzenetére


venge
tag

Jaj! De nagy lett a csend! Nagyon gáz? :F

(#20327) Dinter


Dinter
addikt

Ha új headset vásárlásra kerülne a sor, szerintetek ez jó lenne? Nem érdekel, hogy extracsúcs legyen a hangminősége, kiemelkedő-e a mikrofonja. Egyszerűen csak legyen kényelmes és normálisan lehessen használni. [link] Erre gondoltam.

(#20328) fi:zi'k válasza Dinter (#20327) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem hinném, hogy itt bárki ismeri. :B Próbálkozz esetleg a másik topikban.
Csíptetős mikrofon nem jöhet szóba?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#20329) Dinter válasza fi:zi'k (#20328) üzenetére


Dinter
addikt

Akár az is, de azt nem igazán találtam ott.

(#20330) Wasp91


Wasp91
aktív tag

Nekem is ajánlhatnátok valamit. :)

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#20331) fi:zi'k válasza Dinter (#20329) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Csak onnan lehet? :U

(#20330) Wasp91
Pl Superlux HD662b vagy HD660.
A kényelmét viszont csak te tudod megítélni. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#20332) korpicschess


korpicschess
veterán

Van közöttetek olyan, akinek több fejhallgatója van (tudom hülye kérdés, mert tuti)? Használjátok is a többit, vagy csak 1-et?
Van MediaMarkt utalványom, de mivel az egész bolt egy lehúzás, ezért gondolkoztam olyan terméken amit ki lehet hozni árán, és eladni, vagy ha megmarad, az sem baj.
Szóval: Maxell Retro DJ fehér 5.000 Ft (fekete 6k)

Érdemes szerintetek a Slux HD668B mellé beszereznem, vagy úgysem használnám, inkább adjam el, esetleg itthonra, de nem hinném, hogy bárki használná a családból.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#20333) Dinter válasza fi:zi'k (#20331) üzenetére


Dinter
addikt

Ha tudtok egy jobb boltot, azt is megnézem.

(#20334) fi:zi'k válasza korpicschess (#20332) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nekem van 1-2 fejesem, de itthon csak a 681F-et használom évek óta. :K
Nem tudom most állnak a Retro DJ árak, de egy alternatívának nem rossz.

(#20333) Dinter
Lehet éppen akad fejhallgató vásárlásra jobb bolt is. :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#20335) SOAD19 válasza fi:zi'k (#20334) üzenetére


SOAD19
addikt

"Nekem van 1-2 fejesem, de itthon csak a 681F-et használom évek óta. :K"

Nem csoda, hisz tudjuk mire gyűjtesz! :P

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#20336) Dinter válasza fi:zi'k (#20334) üzenetére


Dinter
addikt

És irnatok is? :DDD

(#20337) Dany007 válasza fi:zi'k (#20312) üzenetére


Dany007
veterán

Hehe, most így felváltva próbálgatva a D1100 nem is olyan vészes mélyben, mint az XB-500. :D
De már kezdem érteni mint mondtok. D1100 után az XB-500-nál olyan érzésem van, mintha a mély agyonnyomna pár dolgot a zenében. Tisztábbnak, jobban elkülöníthetőnek hallom a hangokat a Denonon.
Szóval no, talán fejlődök, nem? :P Mindjárt kipróbálom filmekben is... Főleg a Dolby headphonera vagyok kíváncsi. Viszont kényelemben a Sony jobban bejön - vagy csak még szokni kell a másikat.

Most nézem te leginkább 681F-et használsz? Az karakterisztikára pont a D1100 ellentéte, nem? Legalábbis az olvasottak alapján az mélyhiányos és erőteljes a magas benne.

(#20338) fi:zi'k válasza SOAD19 (#20335) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Most akkor lebuktam? :D

(#20336) Dinter
Majd a nálam jártasabb kollégák mondanak tippet. :K

(#20337) Dany007
Alakul. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#20339) Wasp91


Wasp91
aktív tag

Valakinek van tapasztalata ezzel a fejhallgatóval?
[invotone hd2000]

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#20340) Bodz válasza Wasp91 (#20339) üzenetére


Bodz
nagyúr

[link] Az Invotone is ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#20341) Wasp91 válasza Bodz (#20340) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Superlux HD-662B jobb nála? Árban pár száz Ft különbség van csak.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#20342) cOxeR válasza fi:zi'k (#20334) üzenetére


cOxeR
Ármester

Tchibo a legtöbb mi adható! :)) [link]

(#20343) korpicschess válasza cOxeR (#20342) üzenetére


korpicschess
veterán

Nézzétek, 6,3-mas jacket írnak rá, pedig ahogy látom 3,5-es van. :DDD

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#20344) Bodz válasza Wasp91 (#20341) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nem igazán.

(#20345) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
Kinéztem magamnak mp4nation-ön a Takstar alsóbb szegmensét (HD2000, HI2050, HD5500). A HD2000 tudom hogy álnéven itthon is kapható, de engem zavarna, hogy nyomja a fülemet. Esetleg az utóbbi kettőből nincs valahol itthon más néven? Esetleg a Brainwavz M5-ből?

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#20346) DEJVID válasza Dany007 (#20319) üzenetére


DEJVID
őstag

Jót még nem hallottál? Elvileg az xb500 "meghosszabbítása". Ezek mellé kell ám egy normális fejhallgató.

(#20347) Dorien válasza Wasp91 (#20341) üzenetére


Dorien
veterán

Valószínűleg az Invotone (Takstar) a nyerő a kettő közül. A 662B is jó, de sziszegős.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 85.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#20348) Dorien válasza korpicschess (#20332) üzenetére


Dorien
veterán

Hordozhatónak jó kis fejes a Retro DJ. Otthon én nem venném fel, ha van egy akármilyen Superlux vagy Takstar mellette, de pl. egy Fiio-val egész meghökkentően muzsikál. :)

Szerk. Van a MM-ban egy nyitott Sony fejes is valami 8-9k-ért, azt is hallgasd meg. Nekem talán annak a hangja tetszett a legjobban az egész kínálatból.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 85.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#20349) Dany007 válasza DEJVID (#20346) üzenetére


Dany007
veterán

Tudom tudom. De olyan 70-80k volt itthon. És ahhoz képest nem nagy szám. Legalábbis ezt írták. A D1100 meg mindenhol 4-5 csillagot kapott meg hasonló. Persze a 20k-s árához viszonyítva, nem az itthoni 50-60k-hoz.

Amúgy itt is azt ajánlották nekem előrelépésként, hogy XB-1000 vagy a Denon. De az XB-1000-ben elvileg mégtöbb mély van. Amire már nincs szükségem. Inkább legyen tisztább közép, magas és nagyobb térérzet! Ez lenne a fontos. Persze az XB-500 mélyszintje mellett.

Egyébként tegnap kipróbáltam a D1100-at film alatt is. Nagyon állat. Sokkal jobban kijött a különbség XB-500 hoz képest mint zenében. 6 csatornás DTS hanggal, Dolby headphone erősítős hangkártyával stb... Szintén a magas tartományban volt jobb sokkal. Az effektek jobban kijöttek, olyan közelibbnek éreztem az egészet.
XB-500 nál meg azt, hogy a mély elnyomja a szép közép és magas hangokat. Van ott is, de közel sem "üt" annyira, mint a Denonon.
Szóval azt kell mondjam a Denon filmezésre is jobb, nagyobb élményt nyújt.

(#20350) capulet75 válasza fi:zi'k (#20338) üzenetére


capulet75
addikt

Mire gyűjtesz?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.