Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20551) Dorien válasza Petroimro (#20550) üzenetére


Dorien
veterán

Maxell Retro DJ vagy Maxell Audio Wild a Media Markt-ban

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 85.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#20552) Ipadipad válasza Dorien (#20551) üzenetére


Ipadipad
tag

maxell retro dj mennyire zárt ? van annyira zárt mint 1 500ft os piros zaj elleni fejes(amit gyárba szoktak használni )
basszus az átlagos 2-3,000ft os agybadugoshoz képest milyen ? ( ennyiért is vannak nagyon jó agybadugosok)

L26bKz

(#20553) mcs válasza Petroimro (#20550) üzenetére


mcs
veterán

Ha már tuc-tuc, akkor Maxell Audio Wild.

(#20554) VMatteo válasza Robi BALBOA (#20540) üzenetére


VMatteo
őstag

miért lenne gyenge?Szerintem igen is szépen szól. akkor miről kellene tesztelnem máskor?

Tisztelet a Gépésznek!

(#20555) easy...rider válasza Dany007 (#20307) üzenetére


easy...rider
őstag

Szia!
(tudom nem manapság írtad, de akartam kérdezni)

Hol sikerült az AKG 512 MKII -t meghallgatni? Be volt járatva? Erősítőre volt dugva? [link] Látod nekem szintén más tapasztalatom volt :)

A többiektől érdeklődnék hogy, úgy látom több bolt kínálatáról lekerült az 512 és az 514. Megszűnik a forgalmazás? Vagy most csak karácsony miatt nem kapni? :F Van infótok erről?

(#20556) Robi BALBOA válasza VMatteo (#20554) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Nem tudom miért csinálták olyanra amilyen, de tény, hogy nem jó(sajnos), én is és tesóm is meg még sokan vannak ezen a véleményen.
Hát egy Galaxy S vagy Galaxy S3 esetleg Note2 fényévekkel jobb. ;)

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#20557) coolrob


coolrob
aktív tag

Látom Superluxból a 681 EVOt ajánljátok, de pont az nem elérhető a muzikernél csak a többi változata :(

Ez a 681 EVO-t be lehet valahol szerezni emberi áron?

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#20558) Ipadipad


Ipadipad
tag

ilyen fejhallgatója volt már valakinek ? tapasztalatokat véleményeket kérnék szépen
Sony MDR-RF800R

L26bKz

(#20559) sza.sa válasza Ipadipad (#20558) üzenetére


sza.sa
tag

Én próbáltam, iszonyú alapzaja volt, zenével már meg se hallgattam:(

[ Szerkesztve ]

sza.sa

(#20560) Ipadipad válasza sza.sa (#20559) üzenetére


Ipadipad
tag

és esetleg vezeték nélkülibe van valami elfogadható (nem milliókért :) )

L26bKz

(#20561) Ati1979 válasza Ipadipad (#20560) üzenetére


Ati1979
veterán

Elfogadható van csak az 120k körül van.

Az alatt nincs...

(#20562) Ipadipad válasza Ati1979 (#20561) üzenetére


Ipadipad
tag

akkor marad a vezetékes ..
5.1 és 7.1 es fejhallgatóknál +- 2észre lehet venni ?
bár sose volt még szerencsém 5.1 és 7.1-hez fejhallgatóban
igy elképzelésem sincs hogy oldják meg ott ezt

L26bKz

(#20563) fattyu válasza Ipadipad (#20562) üzenetére


fattyu
veterán

nem olvasnád el az összefoglalót?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#20564) RetepNyaraB válasza fattyu (#20563) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

+1

fattyu felébredt téli álmából ;]

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#20565) spitzelhauer


spitzelhauer
csendes tag

Sziasztok?
Szerintetek mekkora különbség van egy Sennheiser HD 558 és 600 között?

(#20566) Petroimro válasza Petroimro (#20550) üzenetére


Petroimro
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap tettem fel egy kérdést fülessel kapcsolatban:
"Öcsémnek szeretnék egy fejhallgatót vásárolni karácsonyra, de nem tudom, hogy milyet érdemes, ebben kérném a segítségeteket.
Otthon használná a fejhallgatót zenehallgatásra (elektronikus "tuc-tuc" zene), nem hordozná, vezetékes kellene."
Annyi változott, hogy kibővült a keret 20 000Ft-ra.

Köszönöm a segítséget!

(#20567) schawo válasza Petroimro (#20566) üzenetére


schawo
titán

Creative Aurvana Live, Superlux HD660 (füleserősítős hangkártya kell hozzá).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20568) Dorien válasza spitzelhauer (#20565) üzenetére


Dorien
veterán

42

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 85.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#20569) spitzelhauer válasza Dorien (#20568) üzenetére


spitzelhauer
csendes tag

Csak véleményekre lennék kíváncsi, természetesen nem várok semmiféle tudományos magyarázatot...

(#20570) schawo válasza spitzelhauer (#20569) üzenetére


schawo
titán

Véletlen. Egyik szar, másik jó füles.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20571) easy...rider válasza Dorien (#20568) üzenetére


easy...rider
őstag

:)) :DDD trolloloolo

(#20572) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Superlux HMC-660X és Superlux HMD-660E között mi a különbség? :F

[ Szerkesztve ]

(#20573) Rayce


Rayce
csendes tag

Sziasztok!

20-30K közötti füleseket keresek. Elsősorban otthoni használatra illetve ritkán vonaton, de utcán nem hallgatnám. Mivel kb 1-2 hetente utazok és hurcolnám is magammal, nem árt ha strapabíró. Leginkább zenehallgatásra kell, van hogy sorozatban napi 6-7 órán át hallgatok zenét. Ez csak elektronikus zene (trance, progtrance, vagy akár goa, hardcore). Imádom a gyönyörű..duruzsoló mélyet amit szinte már legbelül érzek, de mindezt úgy, hogy ne nyomja el a közepet, valamint a magas ne legyen túl cincogó :D
Az, hogy Circumaural vagy supraaural nem számít, viszont ne legyen túl kicsi. PL a "bícc" amit a sok divatemberke hord a nyakában mert jól néz ki, na arra mondanám h kicsi a fülre eső része :)
Amiről hallgatnám az egy htc desire X, illetve laptop és pc amikben alaplapi integrált kártya van.
Visszaolvastam egy jópár oldalt, a Shure SRH440 szokott lenni az ajánlott ugye ebben a kategóriában vagy a Takstar Pro-80.
Viszont kíváncsi lennék a véleményetekre az alábbi termékekkel kapcsolatban. Mi velük a probléma, hogy nem ajánlja senki vagy esetleg milyen pozitív tulajdonságokkal bírnak?
Sennheiser HD 400-as széria (429,439,449) [link]
Skullcandy Hesh 2 [link]
Denon AH-D510R [link]

Valamint annyit szeretnék még kérdezni, mennyire számít ebben a témában frekvenciatartomány? Minél nagyobb annál jobb? Illetve mi van, ha ugyan akkora tartományt kisebb/nagyobb értéktől kezdve számítunk?:)

Előre is köszönöm! :) :P

(#20574) dani3l


dani3l
őstag

Az létezik, hogy ez ugyan az, mint ezek? Es ekkora az arkülönbseg..

(#20575) spitzelhauer válasza schawo (#20570) üzenetére


spitzelhauer
csendes tag

Miért szar a HD 558? (gondolom arra gondoltál)

(#20576) schawo válasza spitzelhauer (#20575) üzenetére


schawo
titán

Mert rossz a hangja és törékeny a pántja. Nem érzi az árának felét sem.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20577) Dorien válasza Rayce (#20573) üzenetére


Dorien
veterán

Meg kell hallgatni őket. A dobozra írt frekvenciatartomány kb. semmit sem számít.
Nagyon mellényúlni szerintem a Sennheiserekkel sem fogsz, de nyilván az ajánlott típusok ebben az ártartományban nem véletlenül vannak ajánlva... Hallgasd meg a Takstart, nekem TS-671 van és valami elképesztően szól az áráért. Pl. használatra egyetlen Media Markt-ban kirakott fejesért nem cserélném el, csakis üzleti szempontból. Pedig ott volt Denon AH-D1100 is 50 vagy 60eFt-ért.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 85.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#20578) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

Fejhallgatót keresek, első körben 5-7 ezer közötti legolcsóbb szintet becélozva.

Tényleg nincs még csak elképzelésem sem,mit keressek, nem nagyon van tapasztalatom a fülhallgatók terén. Van viszont egy minőségi házimozim, Clarus hangfalakkal, emellett az autómban is komoly zenei rendszer van, emiatt félek a legolcsóbb kategóriájú fülesektől.
(az edigital vásárlói tapasztalatait olvasgatva próbálom felderíteni melyik, mit tudhat, de ugye ott sose tudni, hogy nem egy zenét életében csak tejfölösdoboz Creative hangszórókon hallgató tízéves áradozik-e valamelyik 3 ezres füles minőségéről...) Szóval nem könnyű.
Van egy Sennheiser CX300-asom is, annak a minősége kielégítő volt számomra, de egy ideje nem találom. Mivel kisbabám van, így egyre gyakrabban fordul elő, hogy a mozi minimál hangerőn működik, emellett az xbox is bekerült a hálószobába, amit megint problémás szinte némítva élvezni, plusz a mozi háttérbe kerülésével a filmeket is mostanában csak a hálóban nézem meg-szintén szinte teljesen lehalkítva, csupán a feliratot olvasva.
Nem akarok viszont óriási összegeket sem rászánni, még akkor sem, ha feltételezhetem, hogy 20-50 között vannak az induló minőségnek nevezhető fülhallgatók. (a minap előkerült valami mp3-hoz adott Creative fülhallgatóm is, már az is meglepő részletezéssel szólt ahhoz képest, amit a tv hangszórói által megszoktam mostanában. Emiatt simán lehet, hogy egy akármilyen komolyabb méretű fejhallgató is kielégítő lenne számomra. A TV viszont kb. 4méterre van, ezért még a vezeték problémáktól, kényelmetlenségektől is tartok. )
Szóval ez a helyzet, bocs a regényért, talán a tények tükrében könnyebben tudtok ajánlani pár típust. .

Első körben ezeket találtam, ami itt helyben megvásárolható az egyik boltban:
- Sony XD150 5e ft
- Philips SHL3000 6e ft
- Pana DJS200 7.5e ft

Köszi bármi tippet!

(#20579) schawo válasza HagaNRG (#20578) üzenetére


schawo
titán

Maxell Retro DJ

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20580) HagaNRG válasza schawo (#20579) üzenetére


HagaNRG
őstag

Köszi!

Megnézem, van-e majd.

Azt mondod szép hangja van?

(#20581) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Na meglepő véleményt kell alkotnom!

Csütörtökön itt volt nálam Zoli133.
Hozta a Shure940-et és a NagyKínait.
Lánc: saját XMOS usb - SPDIF konverter > Nagykínai > Champ > Shure940

Gyerekek az a shure nagyon jól szólt! Röhejes de még kicsit világosabb is volt mint a DT770LE (Ezzel hasonlítottuk). Azt kell mondanom, hogy nagyon jó kis fejes az a 940. Számomra egyáltalán nem olyan mint a 440 - 840 páros. Ez sokkal jobb. :K
És a röhejes az volt, hogy két rohadtul eltérő fejes de mégis a basszus/mély hangok terén a DT770LE és a SHURE940 megkülönbözhetetlen volt. (A DT770LE a nagy MorganjonesREV2 csövesemről szólt).

Gyerekek 100 alatt egy igen jó darab az a shure. :C Kellemes meglepődés volt.
Sajnos a beyerhangzástól nem tud eltéríteni a 940 de azt kell mondjam most már teljesen megértem azokat akik szeretik a 940-et ez egy jó fejes és nem is értem, hogyan térhet el csak egy százassal a 840től amikor hangzásban azért erősen más falat.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#20582) Djsaba válasza HagaNRG (#20580) üzenetére


Djsaba
senior tag

Testvéremnek éppen most vettem 1-et, de nem vagyok nagy szakértő, nem tudom megmondani hogy mennyire lehet jó :D (Retro DJ)

(#20583) schawo válasza vodkaboy22 (#20581) üzenetére


schawo
titán

A 940 egy határozottan világos füles.:)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20584) vodkaboy22 válasza schawo (#20583) üzenetére


vodkaboy22
addikt

De az a röhej hogy világosabb szerintem és zoli szerint is mint a DT990/600 vagy a DT770/600. :K

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#20585) Zoli133 válasza vodkaboy22 (#20584) üzenetére


Zoli133
őstag

Valami iylyesmi, a korrekt összahasonlításhoz visozt hozzá kell tenni, hogy más erősítőről ment a kettő ( 940 -champ, Beyerek meg vodkaboy saját csöveséről) ebben a felállásban viszont meglepően hasonlóak voltak. Mondjuk a Beyert a champre kötve jóval több különbséget véltem felfedezni hangban.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#20586) contaxg válasza Zoli133 (#20585) üzenetére


contaxg
veterán

A Champ és a Beyer tuti, hogy rossz páros viszont a Shure elvileg jó lehet hozzá

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#20587) vodkaboy22 válasza Zoli133 (#20585) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Írtam hogy másról ment. De az is igaz hogy champról a dt770LE nem szólt jól a 600Ohmjával. Szerintem.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#20588) vodkaboy22 válasza contaxg (#20586) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Így van. :K

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#20589) Zoli133 válasza vodkaboy22 (#20587) üzenetére


Zoli133
őstag

A fölött átugrottam. :B

Hozzá kell tennem, hogy többek szerint a 940 - champ se jó páros, de én szeretem így. :)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#20590) Imifej


Imifej
senior tag

[link] Esetleg erre tud valaki mondani véleményt?

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#20591) jippa


jippa
aktív tag

A legújabb barátom egy igazi különlegesség, egy VIVANCO SR2000 IFL. 2 napja ismerkedünk. Csak laptopról tudom most hallgatni, de betyár jó hangja van. Gyönyörű állapotban van, dobozával vettem. Így néz ki:


(művészkedős fotó by jippa) :)

Ajánlom ezt a típust.

Üdv:

jippa

[ Szerkesztve ]

(#20592) vodkaboy22 válasza jippa (#20591) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Azt a betyár ez valami limited ? VIVANCO ez milyen cég?! Azta. :Y

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#20593) Bodz


Bodz
nagyúr

Megjött végre az AD500X-em. :C A hozzá ajándékba kapott japán instant leves is ütős volt. :D

[ Szerkesztve ]

(#20594) Ati1979 válasza Bodz (#20593) üzenetére


Ati1979
veterán

:C

És milyen? :)

Komolyan levest adtak hozzá ajándékba? :DD

(#20595) alex89


alex89
senior tag

üdv

A múltkor kipróbáltam MM-ben többek között fél perc erejéig egy Retro Dj-t, bár kissé már akkor is szűkös volt eléggé megtetszett jól is szólt így hát rendeltem is egyet. Ma vissza kellett, hogy vigyem mert egyszerűen nekem kicsi, nem fér bele a fülem rendesen. Egyébiránt elég gyengécskén is dzerepelt, jóval rosszabbul mint az MM-es darab. Nem éreztem jobbnak mint a nem éppen high-end Philips SBC HP250-em, ezek szerint ekkora jelentősége lenne a bejáratásnak?
Jelenleg két versenyző maradt még, Superlux HD662 és HD681. A pihilpsem megfelelő méretű, nem tudom ezek méretbe hogyan viszonyulnak hozzá illetve melyik illene inkább az általam kedvelt zenei stílushoz ahol leginkább a mély a lényeg, jobban mondva nincs is nagyon bennük más? :D . A zárt kialakítás nem feltétel, csak lakásban hallgatnám.
Ilyesmi zenéket hallgatok főként [link] [link] [link]

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#20596) jippa válasza vodkaboy22 (#20592) üzenetére


jippa
aktív tag

Hello!

Amikor ez készült, akkor a VIVANCO egy német gyökerű, japánban is gyártató elektronikai cég volt. Összesen két komoly, a márka presztízsét építő fejhallgatót készítettek '90 táján, az SR1000-et és az SR2000-et. Mindkettő igen-igen ritka madár.

Az 1000-es így néz ki: [link]
Egyszer majdnem megcsíptem egy ilyet is. :B

Mindkettőn rajta van az "IFL" rövidítés: In Front Localization. Úgy alakították ki a fülkagylót, hogy a fejed előtt érezd megszólalni a hangot. Valamennyire sikerült is nekik.

Ma már a Vivanco kínai vackot árul.

Nagyon várom már, hogy meghallgathassam a C3M-eket :R

Üdv:

jippa

[ Szerkesztve ]

(#20597) Dany007


Dany007
veterán

A mai napon meglett az ajándékba szánt Superlux 681 EVO, hálás köszönet érte Dorien kollegának!

Ami feltűnt egyből, hogy a telefonom alig tudja kihajtani. Max hangerőn se volt kellően hangos. Ellenben az XB-500-at simán kihajtja.
Viszont itthon kipróbáltam a headphone erősítős hangkártyával és ott már adta amit kell neki. De ott is a 64ohm-osnál nagyobbakra vonatkozó értéket kellett beállítanom, különben halk volt.
Ez mitől van miközben csak 32ohm-os az XB-500 meg 40. ???

No mindegy a lényeg az, hogy nagyon állat hangja van. Így már a mély is kellőképpen előjött belőle és a részletesség mégis megmaradt. Tényleg átlagos pop és rock számokhoz sokkal jobb, mint egy mélyorientált fejes. Eszméletlen jó hangja volt az árához képest. Még picit meg is lepődtem. : )

No de kérdés az, hogy a sógorom fia - akinek ajándékba szánom - iPod-on fogja hallgatni. Vajon elég az ahhoz, hogy kihajtsa?
És mért van az, hogy egy 32ohm-os fejest kevésbé hajt ki u.a. az eszköz, mint egy 40 ohm-ost. Nem fordítva kéne lennie?

(#20598) Rayce válasza Dorien (#20577) üzenetére


Rayce
csendes tag

Ma voltam MM-ban, amit meghallgattam az a Sennheiser 429 és 449, a Skullcandy hesh 2 illetve a Denon D510 volt:
A Skullcandy elég strapabírónak tűnt. Hordozhatóság szempontjából jó választásnak gondoltam eddig is, viszont úgy éreztem kissé sok lehet benne a mély, sokmindent elnyom; valamint annyira jól nem is passzolt a fülemre, így sok zaj be is szűrődött.
A Denon-t amint kézbe vettem, valahogy folyton attól féltem, hogy mindjárt kettétörik a kezemben. Ja és ugye két vezetékes ami nálam annyira nem nyerő.
Sennheiser 429 valami iszonyat vékony "zsinórral" rendelkezik, kb ránézek és magától kettészakad..
A 449-nek már kicsit vastagabb a kábele, habár én még vastagabbat is el tudnék képzelni..ő volt az aki mind esztétikai mind hordozhatósági szempontból és a hangzásvilágával is megvett. Nincs benne erős mély, de valahogy mégis. Ott érezteti magát ahol tényleg szükség van rá. Szóval kb 10-15 percig álltam ott vigyorogva, mint egy 5 éves kisgyerek az ajándékbontásnál..
A 439-et sajnos nem sikerült meghallgatni, mert nem volt bontva.

A lényeg, hogy pl a Shure-t és a Takstart is szívesen meghallgatnám még, viszont nem tudom hol lehetne sort keríteni rá, mert ugye MM-ban nincsen..Nem akarok vakon venni ilyesmit amit nem fogtam a kezemben és nem próbáltam ki.

Valamint annyit kérdeznék még, hogy ha integrált karim van, utcán vagy vonaton pedig a desire X-ről használnám tegyük fel a 449-et, akkor nem feltétlen pénzkidobás egy ilyen füles? Mármint, hogy nincs normális eszköz ami meghajtaná, vagy ez még nem tartozik abba a kategóriába?

(#20599) Bodz válasza Ati1979 (#20594) üzenetére


Bodz
nagyúr

Még nem túl sokat tudnék róla mondani, fél órát hallgattam ma. :B

Komolyan. Kis zacsi, zöldes-barnás trutyival, ezt kellett 1,5 deci forró vízzel elkeverni. Wasabis miso leves.

(#20600) Ati1979 válasza Bodz (#20599) üzenetére


Ati1979
veterán

Persze érthető! :)

Kissé komolytalan, hogy egy fejeshez levest adnak ajándékba. :) Főleg a japánoktól.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.