Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21801) .DLL válasza GML (#21797) üzenetére


.DLL
veterán

Áh, már értem!

Nekünk K121 Studio van munkahelyen, igaz, hogy a "legkisebb fivér" de nem is jó. :D Nála az általam említettek is részletesebben szólnak, ez persze nem mond semmit a nagyobb tesókról, amiket kigyűjtöttél. Egyből egy az pedig nem tapasztalat. Amit tudok, hogy ugyan félnyitott, de mégis elég "tömör", élettelen hangzása van, félre is van téve. Bentre inkább egy Beyer DT331-et használunk, kintre (pl. sportnap (igen, iskola :) )) pedig egy K-44-et.

Apropó Beyer. Közöttük nem nézelődtél? Pl. a DTX-910 igen finom, részletes, világos tónusú, nagyon levegős fejes, ha a kényelme is megfelel akkor az árát bőven megéri.

Hmm, sajna nem sok nyitott fejesről tudok a 20-40 ezres kategóriában. Alatta ugye amiket említettem, felette pl. DT990-ek többek között nálam a kedvencek között vannak.

Ami ebbe az árkategóriába még beleesik és nyitott, az Beyer DT440, 860, Audiotechnica AD500x (bár ez csak külföldről férne bele 90$), és 99$ még a Grado SR80i is, de ezeket nem hallottam még, talán majd mondanak róluk véleményt.

(P.H.)

(#21802) GML válasza .DLL (#21801) üzenetére


GML
őstag

Az amerikai amazont céloztam meg, amerikai kiszállítással... Szívem szerint egy Q701-et vennék, de az most sok. Megnézem a füleseket és referálok.

(#21803) schawo válasza GML (#21797) üzenetére


schawo
titán

És a 27% ÁFÁ-val mi lesz? Amikor bejön a postán, azt is rádobják,és ki kell fizetned.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21804) contaxg válasza schawo (#21803) üzenetére


contaxg
veterán

Az USA Amazon előre számol, nem?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#21805) schawo válasza contaxg (#21804) üzenetére


schawo
titán

Az is lehet. Eredmény ugyanaz. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21806) contaxg válasza schawo (#21805) üzenetére


contaxg
veterán

Kb 60k-ért teszi le Pesten a Q701-et az Amazon.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#21807) GML


GML
őstag

Bőröndben jön haza. :-) úgy meg 450€ a határ. Főleg, hogy (ki)bontott lesz.

[ Szerkesztve ]

(#21808) contaxg válasza GML (#21807) üzenetére


contaxg
veterán

Előtte azért próbáld ki valamelyik boltban, mert elég karakteres hangja van.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#21809) GML válasza contaxg (#21808) üzenetére


GML
őstag

Melyikre gomdoltál? Btw, csak olyat veszek, amit már hallottam.

(#21810) #16820480


#16820480
törölt tag

Kezdek lassan komolyabban gondolkozni egy fejes rendszer beszerzésén, ezért feldobnám a kérdést, hogy ti mit tudtok ajánlani. Első körben a kötelezően kitöltendő:

- csak otthon használnám, illetve egészen pontosan úgy fogalmazok, hogy nem út közben, hanem szobában, mert időnként egy családhoz hazalátogatás során vinném esetleg magammal (ez mondjuk a fejesre kevésbé van hatással, inkább az erősitőnél lesz érdekes).
- zenehallgatás az elsődleges, de elképzelhető, hogy időnként film is menne rajta.
- maximális összeget nem tudom egyelőre, a fájdalomküszöböm szerintem olyan 200e forint körül van jelenleg, de mivel még ez inkább terv, így a pénzt is majd a közeljövőben kellene összegyűjtsem rá, ezért ez változhat.
- nyilván vezetékes.
- circumaural.
- eredetileg csak nyitottban gondolkodtam, de reálisan elgondolkozva ez lehet, hogy nem annyira lenne jó, mert itt a lakótelepen elég sok zaj behallatszik a szobába (kezdve a tévéző barátnőtől az ütvefúró szomszédig). emiatt elkezdtem gondolkodni zártban is, de az igazság az, hogy olyanokat nem nagyon próbáltam még.
- a hangzás, amit keresek, az nagyjából ilyen enyhe V karakter, kicsit melegebb hangképpel, részletes, jó felbontású, kellemes és jól definiált térrel rendelkező. amit nem szeretek az a túl sok mély, de azért ne legyen vékony hangja sem.
- a forrás az majd a fejeshez fog igazodni, de ami pozitívum lenne, ha az AK100 is meg tudná értelmesen hajtani, bár ezt tudom, hogy elég kemény dió azért. igazából olyan forrást szeretnék majd nézni hozzá, ami ilyen viszonylag hordozható DAC+AMP, tehát nem kell bele akksi (nem út közben használnám), de azért jó lenne egy ilyen külső 3,5"-os vinyó méretében találni valamit, amit tudok magammal vinni alkalmanként.

Mivel valószínűleg itt Shanghai-ban vásárolnám meg, igy a japán márkák előnyben, mert azok olcsóbban beszerezhetőek általában, mint otthon. Eredetileg egy AD2000x-et néztem, de az nagyon beengedi a külvilágot, és egy komoly erőstő kellene valószinűleg, hogy kihozza a tudását. ATH fronton amiket még hallottam (A900, A900x, AD900x, AD1000x), azok közül az AD1000x tetszett még hangra, de ez is szintén elég transzparens a külvilággal. Aminek például tetszett a hangja az vodkaboy 600Ohm-os 990-es Beyere, de ott ugye elég erős forrást kell alápakolni, hogy megszólaljon.
Még amiket néztem, hogy szeretném meghallgatni, azok a W1000x, A2000x (ez állítólag a régebbi generációból való, és nem olyan jó a hangja, mint a nyitottnak), K701/Q701 (ezekre is azt irják, hogy nagyon forrásigényesek), T5p (drágább, mint amit szeretnék rá költeni), TH600 (kb. esélyem nincs meghallgatni).

Amiről tudom, hogy nem tetszett valamiért, az a Senn HD600/650 (nagyon hangos kifelé), és a Shure (440-et meg 1040(?)-et hallottam, de a hangkpe nem igazán jön be, így gondolom a többi Shure sem fog annyira).

Milyen típusokat érdemes még felvenni a listára a meghallgatandók közé?

(#21811) Ear001 válasza #16820480 (#21810) üzenetére


Ear001
addikt

Focal Spirit Classic.

(#21812) schawo válasza Ear001 (#21811) üzenetére


schawo
titán

Pf

(#21810) sheratan
A nyitottak mind be fogják engedni a zajt. ha meg zártat keresel, akkor eddig csak vakvágányon voltál. Most akkor tényleg zárt érdekel, vagy sem. Mert ha mégis maradnál a nyitottak mellett, és az AD2000x hangzása bejön, akkor nem tudom, hogy miért keresgélsz még. :) Szóval legjobb volna először lesakkoznod magaddal, hogy milyen kialakítású legyen.

A zártak közül a W1000X hanyagolható.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21813) contaxg válasza schawo (#21812) üzenetére


contaxg
veterán

Ez a Classic és nem a One. :N Magam is szkeptikus vagyok, de a héten ki fogjuk próbálni a kettőt egymás mellett.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#21814) schawo válasza contaxg (#21813) üzenetére


schawo
titán

Azt láttam. De így bedobva a többi elképzelés mellé...

Szóval amíg nem hallottam, nekem marad a "pf", hacsak nem lesz róla pár ellenkező vélemény elfogadott tollakból (nem, nem head-fi).

Ear001, neked mi tetszett benne?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21815) .DLL válasza #16820480 (#21810) üzenetére


.DLL
veterán

DT990 Edition-ból pl. a 32Ω-ost nem olyan nehéz meghajtani, de ott van még a T90 is, ennek még jobb is az érzékenysége. Zártban pedig T70 vagy T70 p mint portable, ezzel tuti nem lesz gondod az AK100-zal. (bocsánat ha elfogultnak tűnök, imádom a Beyerek hangját :D )

(P.H.)

(#21816) Ear001 válasza schawo (#21814) üzenetére


Ear001
addikt

A sebessége, a ritmusa, hogy képes finom részleteket is megmutatni, az, hogy meglepően mélyre megy, de nem basszustúlsúlyos, a konzisztens tere, az, hogy nagy difiket mutat számok között, de nem dörgöli az orrod alá, az izolációja. Mindezt egy MacMini-re kötöttt Canalotról.

(#21817) Dave™ válasza #16820480 (#21810) üzenetére


Dave™
nagyúr

A felsorolt AT-kből egyedül a W1000X V karakter (illetve az A900 is), a többi nem. Innentől kezdve nem is biztos, hogy V karaktert keresel. Ilyen kategóriájú fejhallgatónál a forrásnak is hasonlóan acélosnak illik lennie, az megvan? Mert ha nincs, akkor érdemes lenne megosztani a kereted a DAC/erősítő és a fejes között.

[ Szerkesztve ]

(#21818) schawo válasza Ear001 (#21816) üzenetére


schawo
titán

És árban hogyan kínálják? 300 euró körül láttam.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21819) #71562240 válasza #16820480 (#21810) üzenetére


#71562240
törölt tag

Bár nem japán, hacsak nem túlzottan előnytelen arrafelé az ára, az egyéb, "hagyományosabb" ajánlatok mellett ajánlom a B&W P7 meghallgatását, kipróbálását is. Kuriózum. Igaz, a 400 dolláros listaárával messze nem használja ki a pénzbeli fájdalomküszöbödet (talán majd lesz egyszer P9 is?!) - már ha jól értettem, hogy a 200ezer csak a fejhallgatóra vonatkozik, nem pedig a DAC-amppal együtt értendő.
Az általam ismertek közül esetleg a Denon D2000 sem elvetendő ötlet, hogy a zártaknál maradjunk.
Szerintem a fentiek jobb ár-érték arányúak, mint az emlegetett AT-k, Beyerek, de persze azokkal se lősz mellé, sőt. (A Focal Spirit Classicot még nem hallottam, de a Spirit One-ról jobb véleménnyel vagyok, mint az itteni többség.)
A K701/Q701-et a magam részéről hanyagolnám, akármilyen erősítéssel is.

(#21820) Mauzes válasza .DLL (#21782) üzenetére


Mauzes
őstag

Az a baj, hogy a munkahelyen egy nagyjából ugyanilyennek kinéző Logitech van most minden géphez, ami nekem kb. fél óra után már kényelmetlen, le kell vennem. Lehet, hogy én vagyok nyűgös, de azt vettem észre, hogy a fülkagylóim nyomásra nagyon érzékenyek, ezért gondoltam egy laza circumaural fülesre. Viszont a munkahelyre nem akarok egy Beyerdynamic DT880 szintű fejhallgatót venni, hanem egy kb tizedannyiba kerülő bármit, ami hangot ad.

Nem létezik olcsó és kényelmes circumaural? Vagy valami extrém kényelmes supraaural?

Dorien: a Superlux 681B-ről már nagyon sok helyen olvastam, hogy kényelmetlen, így nem kísérleteznék vele.

[ Szerkesztve ]

(#21821) #16820480 válasza schawo (#21812) üzenetére


#16820480
törölt tag

Elsősorban az általános vélemény miatt, miszerint a nyitottak jobb hangzásúak, én is arra pályáznék, de nem vetném el csak ezért a zártakat sem, ha van valami olyan, amit kifejezetten ajánlotok. A zártnak nyilván megvan az az előnye, hogy jobban kizárja a külvilágot mindkét irányba, így én sem zavarok másokat, és ők sem zavarnak engem. Az AT fejesek igazából kifelé nem olyan hangosak, amennyire én próbálgattam, viszont befelé sokat engednek sajna (konkrétan az AD2000x-et, amikor próbáltam, akkor a mellettem 2 méterre levő Senn HD6x0-et próbáló zavaróan behallatszott).

Egyébként azt hozzá kell tegyem, hogy az AD2000x kapcsán vannak fenntartásaim, mert:
- nem volt még szerencsém normálisabb erősítőről hallgatni sajnos
- kicsit kevés nekem a mélye, de ezt eddig legalábbis betudtam az erősítő hiányának
- az ára itt eléggé kedvező volna viszont (kb. 135e forint), viszont akkor gondolom még egyszer ennyit legalább el kell költsek erősítőre (de inkább többet), és nem tudom, hogy mennyire tudná egy kompaktabb cucc meghajtani

A W1000x ennyire rossz? Egy pár percet azért lehet, hogy rászánok, ha már van meghallgatható belőle.

.DLL: T70p-t hallottam már, nagyon szép hangja van, Ak120-ról lenyűgöző volt, de alul szintén elég vékony (ahogy egyébként a 770 Edition 600-as is az volt, amikor próbáltam). T90 250Ohm-os van itt, ahol próbálgatni szoktam, majd felveszem akkor a listára, árban még bőven a keretben van. DT880-at hallgattuk amúgy a múltkor, tök jól szól az AK100-ról az is (igaz, hogy az 32Ohm-os volt), csak kifelé is jó hangos.

Dave™: Jogos! Azt lefelejtettem, hogy az AD2000x-ben is kicsit kevésnek találtam a mélyeket, de azt gondoltam, hogy ezen egy normális erősítés javítana. Amúgy a mostani hordozható szettemben is kicsit könnyű a mély tartomány, igazából IEM-ben ami igazán bejön hangzásban, és sóvárgok is miatta, az a K3003, az is kicsit V karakter.
Egyébként igen, azt tudom, hogy kelleni fog egy jó erősítő, de valószínűleg nem fog menni egy lépésben.

kammerer: Igen, ez a keret csak a fejesre vonatkozik. Bár nyilván ha mondjuk 150-ből megvan ez a része, akkor nem kell majd annyit ízzadni a lánc többi részére gyűjtésnél.
Megnézem majd ezeket is, köszi! Mondjuk a P7 itt közelíti az AD2000x-et árban, szóval azt hiszem azt akkor nem itt érdemes beszerezni, ha bejönne.
Az AKG fejesek amúgy ennyire nem kedveltek ebben a kategóriában?

(#21822) #71562240 válasza #16820480 (#21821) üzenetére


#71562240
törölt tag

"Az AKG fejesek amúgy ennyire nem kedveltek ebben a kategóriában?" Nagyon ízlésfüggő, viszonylag kevesen szeretik ezeket a "nagyon stúdiós", nagyon erősítőigényes AKG-kat, de persze van, akinek nagyon bejön, hiszen egyébként értékes hangjuk van. Tehát nem a meghallgatásáról akartalak lebeszélni, lehet, hogy neked tetszene, én inkább csodálom, de kevéssé szeretem a 701-eseket.

(Szerk.: Én egyébként általában jobban szoktam kedvelni a zárt fejhallgatók hangját, szerintem nem indulnak előnyből a nyitottak, - a közkeletű vélekedés ellenére sem.)

[ Szerkesztve ]

(#21823) Dorien válasza Mauzes (#21820) üzenetére


Dorien
veterán

Én meg sok helyen sokszor olvastam már, hogy jön a világvége, aztán mégsem jött el még sohasem. :)

Nekem meg még sok embernek nem kényelmetlen a 681, sőt talán a legkényelmesebb Superlux széria. Szerintem menj be valami Media Markt-ba, aztán próbálgasd az olcsó fejeseket. Good luck.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 79.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#21824) AGE-T válasza #16820480 (#21821) üzenetére


AGE-T
senior tag

W5000, t5p (nálam kipróbálhatod), th600, d5000 ezeket hallgasd meg, ha van rá lehetőséged. Karakterben mind különbözik, egyik szerintem jó lehet. TH 600-at sajnos még nem hallottam, de elég sok helyen bólogatnak rá. Csak akkor vegyél fejest, ha meg is tudod hallgatni, vagy vissza tudod vinni, ha nem lenne jó. Ebben az ársávban erre azért van esély.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#21825) Dave™ válasza #16820480 (#21821) üzenetére


Dave™
nagyúr

Erősítéssel javulhat az AT-k mélye, de nagy változásokra nem érdemes számítani. A nyitott AT-kban a mélyek alja gyenge, a középmélyektől jön inkább elő, de nem fog annyira ütni, mint akár egy zárt AT-ban, akár egy más zárt fejesben. Mindegyik eléggé beengedi a zajokat és kifele is szól rendesen, tehát ha ez zavar, akkor inkább a zártak között nézelődj. A W1000X szerintem sem éri meg az új árát, erősen V karakter, a tere is szűk. Egyéb zárt AT pl. a W5000, ami nagyon megosztó és rendkívül kényes a forrásra, nehéz megfelelően erősíteni. A W3000ANV még egy jól sikerült modell állítólag, de ezt nem hallottam még. AKG-ból a nyitottak szerintem eléggé szárazak, a K550 (ami zárt) minőségben eléggé megközelíti a K/Q701-et, viszont sokkal jobb mélye van, melegebb is a hangja, szerintem sokkal jobb választás a nyitottak (K/Q) helyett. Sőt, kb. 10 fejes után a közép és a felső-közép kategóriából azt tudom mondani, hogy teljesen elégedett vagyok a K550 hangjával, minimális kompromisszumot kellett csak kötnöm a zárt kialakítás miatt, nincs hiányérzetem (pedig a nyitott, szellős hangot értékeltem leginkább az AT-kban). Az igazat megvallva kicsi az esélye, hogy elsőre olyat válassz amivel hosszútávon elégedett leszel, valószínűleg lesz pár lépcső, mire meg tudsz állapodni. Talán ezért is necces 200k-s fejessel "kezdeni", de persze nincs tökéletes recept.

(#21826) Ati1979 válasza #16820480 (#21821) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem zajos környezetbe elég felejtős a nyitott...

Az ad2000x-hez elég jó erősítőt kellene venned. 135k kevés rá szerintem. A dac-ról meg még nem is beszéltünk. Bár első körben mehet a rendszer az ak-ról is.
Sok mély abban sosem lesz amúgy... Sosem lesz mélyben olyan erős mint egy denon vagy egy audeze.

Szerintem az ad900x, a900x bőven jobb mint a t90. :) De majd meghallgatod.
(Ez a t70 / 70p-re is vonatkozik)

Ez szigorúan magánvélemény! :DD

Van ez az akg 712 pro. Ez valami új fejes. Ezt is hallgasd meg szerintem, ha nyitottban gondolkodsz.
Persze ehhez is kell a jó erősítő.

Bár nem hallottam, és drágább is mint a kereted de én a hd800-at sem zárnám ki a helyedben. Azt mondják az az a fejes aminek a magasa leginkább hasonlít a k3003-éra. :DD

Zártban még talán, a shure srh 1540 is szóba jöhetne. Nyitottban meg az 1840. Reméljük jobbak mint az 1440... :)

(#21824) AGE-T
A th600-at én is ajánlottam neki meghallgatásra, (úgy hogy én sem hallottam :B ). Arra azt mondják, hogy nagyon rendben van.
Én is ilyesmiben gondolkodom (th900) de meghallgatás nélkül én sem venném. Szerencsére már van egy ilyen a fórumon. :)

Kínából nem hiszem, hogy hazajön meghallgatni a t5p-det! :DD

[ Szerkesztve ]

(#21827) #16820480 válasza #71562240 (#21822) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, értem akkor, hogy mire gondolsz. Azért kíváncsiságból szerintem megpróbálom őket leglaább.

AGE-T: Köszi a lehetőséget (mikor jársz erredelé? :P) :R
Itt a netes rendeléseket sajnos nem úgy kezelik, mint otthon, hogy vissza tudom küldeni X napon belül, azért inkább arra próbálok egyelőre hagyatkozni, hogy kipróbálgatok minden szóba kerülő típust, amit csak elérek.
A T5p amúgy milyen? Végül hogyhogy erre esett a választásod?

Dave™: Hát igen, füleseknél is bejártam egy utat, mire tudom mit is akarok. Bár azért ezzel a vásárlással nem sietek, inákbb tavasz vége felé lenne esedékes, és addig még remélem, hogy meg tudok pár cuccot hallgatni, úgy talán jobban tudok majd választani.
Egyébként nem feltétlenül akarok a 200-as kategóriából választani, csak azért szoktatom magam a gondolathoz, hogy ne ez határoljon be a végén. A W1000x amúgy itt olyan 150-ből jönne ki, de a W3000anv az valami horribilis áron van, nem tudom miért. Amúgy a zárt AT-k közül sajna az A1000x és A2000x nincs bontva, így nem nagyon tudom meghallgatni őket, ezek mennyire jó fejesek?

Ati1979: Igen, a 712 Pro is felmerült, csak nem nagyon találtam még belőle fellelhető példányt szintén.
A Shure meg gyanítom, hogy karakterre hasonló cuccokat gyárt, csak más kategóriákban más minőségűt, de a hangjuk nem hinném, hogy gyártón belül annyira eltér (az IEM vonaluk is egész homogén ilyen szempontból).
HD800 :)) Ahhoz még egy darabig gyűjtögető életet kellene éljek, de egy próbára miért ne...

[ Szerkesztve ]

(#21828) .DLL válasza Mauzes (#21820) üzenetére


.DLL
veterán

A kényelem nonplusz ultrája a Pioneer SM-E290 ;) csak azt hittem ilyen 2-3 ezer Ft-ot szánnál rá max., ez viszont 8e Ft, de nem is szól rosszul -szerintem-.

Sheratan: DT770 Editionban kevés mély? :Y Azért a 600Ω-ost etetni kell, de konkrétan egy Nexus tabról is hallgattam (Vodkaboyét) annak igen csak hegyomlás mélye volt (persze kulturáltan) de erősítőről sokkal jobb, mélyre lemegy és megfogott, feszes, igazi V fejes, ahogy a 990 is nyitottban. Bár Vodkaboyén más volt a párna, kicsit kövérebb a Limited Edition miatt, és nagyon jól szigetelt.

(P.H.)

(#21829) #16820480 válasza .DLL (#21828) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem tudom, én az ő erősítőjéről próbáltam, és egészen kevés mély volt benne, ahogy a T70p-ben is hasonlóan éreztem. A 990 teljesen más hangzású volt ugyanarról a láncról hallgatva.

(#21830) Ati1979 válasza #16820480 (#21827) üzenetére


Ati1979
veterán

A W3000anv limitált kiadás. Azt hiszem csak 3000 db készült belőle. Állítólag az ath legjobban sikerült fejese. Sehol sem kapható újonnan.
Viszont érdekes módon az egyik hazai web shop kínálatában is sikerült felfedeznem. Valami 450k-s árért. :D

Most volt itthon egy eladó darab az aprón. Mátrá-é volt aki nemrég megvette a th900-at. :)

Lehet, hogy így van, de ha van ott fellelhető ahová szoktál járni hallgatózni, akkor érdemes meghallgatni... :)

Igen egy próbát talán megérhet. Bár biztos vagyok benne, hogy túlárazott. :DD
A sennheiser termékekre eléggé jellemző ez a tulajdonság. :DD

(#21831) .DLL válasza #16820480 (#21829) üzenetére


.DLL
veterán

Zseniális, (és durva) mennyire tudnak különbözni a fülek. :D
Én a 770LE és 990E között nem véltem felfedezni ekkora különbséget, csak a nyitottság miatt a 990 gyönyörűen szellős, a 770 meg helikopteresen zárt, de ütős.
Természetesen csak a fülednek higgy, de azt is szoktam mondani (és tapasztalni), hogy egy meghallgatás nem meghallgatás. Tavaszig még van idő (itthon mondjuk konstans tavasz (bár inkább ősz) van, majd biztos márc-ápr. környékén fog fagyni meg 30cm hó esni).

(P.H.)

(#21832) #16820480 válasza Ati1979 (#21830) üzenetére


#16820480
törölt tag

Eseleg ha ez a legjobban sikerül fejesük, akkor nem biztos, hogy rossz ötlet lenne tovább gyártani, nem? :D Viszont ez igy indokolja a magas árat, nyilván.

Igen, azért is tettem fel igy jó előre a kérdést, mert igy még van bőven időm kipróbálni.

.DLL: Azért bennem ilyenkor az is felmerül, hogy biztosan ugyanazt a fejest hallottuk? :D Ennyire másnak hallani azért szerintem nehéz azonos típust (sőt, elvileg azonos példányt).
Abban viszont egyet kell értsek, hogy a 990 tere valami elképesztően jó :K

(#21833) Ati1979 válasza .DLL (#21831) üzenetére


Ati1979
veterán

"(itthon mondjuk konstans tavasz (bár inkább ősz) van, majd biztos márc-ápr. környékén fog fagyni meg 30cm hó esni)."

Ne is mondj ilyet! :(

(#21832) sheratan

Hát ez már késő bánat! :( Viszont a head-fi-n, meg az ebay-en szoktak ilyet árulni. Ha szerencséd van kicsivel 1000 USD felett hozzá lehet jutni egy ilyenhez.

Ha tér kell és beyer t90 (szerintem nem éri meg az árát) vagy T1

(#21834) contaxg

A múlkor összehallgatuk páran az srh1440-et, a dt 880-at (32ohm), és az a900x-et. Az első erősen elvérzett a másik kettővel szemben... Legalábbis szerintem... :)
.

[ Szerkesztve ]

(#21834) contaxg válasza #16820480 (#21827) üzenetére


contaxg
veterán

A Shure legjobb cucca az SRH240. :DDD A többi... :B :N

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#21835) AGE-T


AGE-T
senior tag

Oroszoknál lehet kapni W3000anv-t. Mobilról most nem tudok linkekni. 230e. Ft körül van az ára.

Én az lcd2-vel voltam így, elsőre meghallgattam, és egyáltalán nem volt szimpatikus. Most meg egyenesen beleszerettem:)

T5P sok keresgélés, éjszakázás e-bay biddelés miatt, persze sikertelenül, került hozzám. Volt egy új jó áron, kipróbálható volt, én meg elhoztam.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#21836) Dave™ válasza #16820480 (#21827) üzenetére


Dave™
nagyúr

AT-nél a W (Wood) sorozat ami inkább a színezett, zeneibb hangot nyújtja zártakból, a sima A...X pedig az Art monitor, ami analitikusabb. A kisebb modellekre ez nem is feltétlen igaz, de amennyire rémlik az 1000-2000-nél már helytálló. A W3000ANV az 50 éves évfordulós limitált modell, 2000 darab készült összesen, ezért van horror ára (meg mindenből a legjobb került bele AT viszonylatban, pl. japán cseresznye a fa, sok réteg lakk, magas tisztaságú kábel, valami kihalófélben lévő állat bőréből készült párna stb.) Abszolút értelmben véve is jó fejes az általános vélekedés szerint, és az egyik legjobb AT-nak tartják, csak itt az árban erősen benne van a limitált és exkluzív jelleg. Plusz számolj azzal, hogy már-már olyan mint egy műtárgy, rendkívül kényes a lakkozás rajta, könnyű megkarcolni, én pedig egy ilyennél tuti harakirit akarnék elkövetni, nagyon kell rá vigyázni. Egy használati tárgynál ez sajnos erősen visszaüt (W1000X-em volt, arra ugyanezek igazak). Én ennyiért biztosan nem vennék olyat (újan), amit nem tudok kipróbálni előtte. Szerintem csak olyat válassz, amiben biztos lehetsz, azt pedig csak úgy tudod megállapítani, hogy meghallgatod előtte. Nincs olyan fejhallgató, ami mindenkinek tetszik, itt is erősen megoszlanak a vélemények szinte minden típusról. Különböző fejek/fülek, különböző források, ízlések stb. szóval sok mindentől függ, hogy kinek mi a jó.

[ Szerkesztve ]

(#21837) vodkaboy22 válasza #16820480 (#21832) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Végig olvasva az eddigi hozzászólásokat Szerintem:

Amit érdemes bekalkulálni:
Zárt fejes soha nem lesz Nyitott! Később ha nyugisabb helyre költözöl akkor igazán örülnél majd egy nyitottnak és ehelyett van agy ~200k-s zárt fejesed... Ha ott van egy Shure 535 a zsebedben akkor én mellé nem vennék egy zárt fejeset :R
Amíg erősen nem zavarsz másokat addig miért érdekel hogy kifelé hangos? :)

Szerintem a nyitott a járható út:

Ami ajánlatos Beyerdynamic DT990E 250Ohm (Ha a 600-as tetszett ez se lesz rossz és szerintem még a kis AK100-al meg is fog szólalni. ) Vagy T90 (Nekem nagyon nagy kedvenc 100k körül egyértelmű befutó nyitottban)
Mielőtt bárki felhozná Sennheiser HD700-at felejtsd el :DD
AKG K701 nem rossz de nem olyan tér érzetet ad amit megszoktál mindenképp meg kell hallgatni mielőtt választanád és az zicher hogy AK100 nem tudná meghajtani.
Ha sony PHA-2vel szemezgetsz akkor viszont ne aggódj szerintem mert a PHA-1 a 600Ohm-os Beyereimet totál jól még böszme hangosan is meghajt és a DT990 is meg a DT770 is nagyon jó hangú vele. (Ha erre jársz meghallgathatod :) )
PHA-2 K701-et is szerintem megtudná hajtani korrekten. De majd erről a hét végén lehet többet tudok mondani, hogy AKG+ PHA-1 hogy viszonyul egymáshoz.. (Hamarosan jön hozzám egy Sextett ... :DD )
Az AD2000X ha viszont ennyire tetszik akkor miért nem azt veszed? Slusz passz... Ahhoz kell utána majd választani erősítőt igaz, de az már könnyebben fog menni szerintem. De sokkal több basszus nem lesz azt jó ha észben tartod maximum a fesszessége a pontossága javul a basszusnak. :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#21838) Dave™ válasza vodkaboy22 (#21837) üzenetére


Dave™
nagyúr

Amit érdemes bekalkulálni:
Zárt fejes soha nem lesz Nyitott! Később ha nyugisabb helyre költözöl akkor igazán örülnél majd egy nyitottnak és ehelyett van agy ~200k-s zárt fejesed...

Ezt korábban én is így gondoltam, aztán rájöttem, hogy a zárt hosszabb távon sokkal biztosabb megoldás. Nyitott pl. család mellett csak akkor lehet jó, ha van külön szoba/teljesen nyugodt körülmények. A 200k-s nyitott fejes is elég nagy probléma, ha nem tudod rendesen használni (én kb. így jártam, bár csak alulról közelíti a 200k-t :) ) Szóval szerintem érdemes jól meggondolni a dolgot.

(#21839) Mauzes válasza Dorien (#21823) üzenetére


Mauzes
őstag

Na jó, de szerintem kissé furcsa lenne, ha a kényelem messze a legfontosabb szempont, erre bepróbálkoznék egy olyan fejhallgatóval, amire már nagyon sokan írták, hogy kényelmetlen.

.DLL: Ez a Pioneer SE-M290 érdekes választásnak tűnik. Nagyon kényelmesnek írják és olcsó. Csak az a baj, hogy elvileg túl jól szigeteli a beszűrődő hangokat, ami általában előny lenne, de nekem hátrány, ha a munkahelyen nem hallom meg, mit mondanak.

(#21840) .DLL válasza vodkaboy22 (#21837) üzenetére


.DLL
veterán

Vagy ahogy Te csináltad, 1 zárt, 1 nyitott. Minden igény kielégítve. :)
Vagy: egy zárt (praktikussági okokból) és egy hangdobozos rendszer otthonra.

(#21839) Mauzes:

ja igen, most meg azt felejtettem el, hogy nyitott kellene. Az a baj, hogy ilyenről nem tudok, ami Circum, puha, nagy, nyitott, könnyen hajtható (alaplapi ugye) és 10e alatt van.

Esetleg próbáld meg a Superlux HD330-at, ez nyitott és Beyer kialakítása van, ami leht hogy kényelmesebb lenne neked, és lehet rá kapni utángyártott plüss párnát. (bár ez az AKG kialakításúakra is igaz, mint pl. HD681/B) A 681 Evo meg bár 12e Ft de alapból jár plüss párna mellé.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#21841) #16820480 válasza contaxg (#21834) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem az 535, de mondjuk a 240-et nem hallottam még, lehet, hogy az is jó :))

AGE-T: No igen, csak az megint látatlanba rendelős volna, abba pedig nem szeretnék ennyi pénzt beletenni. Illetve akkor már mehetne éppen Th600 is, az legalább inkább használati, mint műtárgy.

Dave™: Köszi, így már nagyjából világos a az AT paletta. Akkor azt hiszem ezek alapján vagy AD2000x lehetne jó onnan, vagy ennek a zárt változata. Plusz egy komoly erősítő. Ráadásul a nyitottat már hallottam is párszor, és tetszik is alapvetően, szóval ez egy esélyes vonal akkor.

vodkaboy22: Igen, ez egy teljesen jogos felvetés, az 535 bár nem egy fejes, de olyan szinten ki tudja zárni a külvilágot, ahogy szerintem egy fejes sosem tudná. Szóval hosszú távú és tartósabb megoldásként lehet, hogy mégis a nyitott lenne megfelelőbb.

Köszi a meghívást, valószínűleg csak nyáron fogok legközelebb otthon járni, de még bármi megtörténhet. :R

A PHA-2 amúgy csak egy gondolat volt, mivel az 1-es tetszett, és simán ment linux alatt is DAC-ként (ellenben az AK-val :((( ), de közben kaptam még pár (jó drága) tippet :) Szóval az erősítő az szerintem majd úgy lesz, hogy kb ahhoz fog illeszkedni, amilyen fejes mellett majd döntök.

Megpróbálom majd elcsípni a boltost, hogy rakjon már alá valami jó kis erősítőt, és hallgassuk meg úgy azt a fejest, aztán meglátom, hogy mennyit változik a hangja, és ez hogy viszonyul az elvárásaimhoz.

Dave™: Mondjuk igen. Bár egyelőre családdal csak mérsékelten kell számolni, még évek kérdése, amíg gyerek meg hasonló lesz, addig nem is biztos, hogy az elkövetkező fejesem fogom majd használni.

[ Szerkesztve ]

(#21842) Dave™ válasza #16820480 (#21841) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem csak a gyerek számít, nálam sincs még, de együtt élek a párommal, és a nyitott már egy ideje nem alternatíva.

(#21843) GML válasza vodkaboy22 (#21837) üzenetére


GML
őstag

Hmm. Egy kicsit érdekes. Ha a 250Ohm-os fejest meghajtja az AK100, akkor egy 62-ohmosat miért nem? Illetve a DT900E-nek 96dB az érzékenysége, a K701-nek meg 105dB. Vagy a max input miatt (100 és 200mW)?

Sehol nem találtam érthető magyarázatot ahol egyszerre tárgyalják ki, hogy source/phone oldalról mi milyen hatással van.

(#21844) Ati1979 válasza #16820480 (#21841) üzenetére


Ati1979
veterán

Ok, de otthoni zenehallgatásra nem a legkényelmesbb megoldás a fülhallgató. Hosszabb ideig használni meg egyenesen fárasztó...

Én inkább azt mondom, ha van egy olyan szobád ahova egyedül el tudsz vonulni zenét hallgatni akkor nyitott, ha nincs akkor inkább zárt.

Azért abban az árkategóriában ahol a PHA-2 játszik elég sok alternatíva van. Más részről meg ha évente csak 1* 2* hordozod, és út közben nem is használod akkor nincs értelme ennek a nagyon kicsi és drága aksis dac + amp-nak. Közepes méretben (pl. vioelectric cuccok, vagy kis mytek dac) sokkal jobbat kapsz.

(#21845) Dorien válasza Dave™ (#21838) üzenetére


Dorien
veterán

Családja válogatja. :) Nálunk sosem volt probléma a nyitott fejes hallgatással.

Mauzes: Én melóhelyre valami kevésbé szigetelő fülbedugós megoldást ajánlanék. Megfelelő hangerőn hallgatva kifelé egyáltalán nem enged ki hangokat, de befelé igen.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 79.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#21846) Dave™ válasza Dorien (#21845) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem zavarnak a beszűrődő zajok? Mert nekem sem a kifelé hallatszó hang a gondom :N

Illetve jegyezzük meg, hogy nyitott és nyitott között is jelentős különbségek vannak, pl. a 668B-nél alig szűrődött be valami, az AD2000-nél meg minden.

[ Szerkesztve ]

(#21847) Dorien válasza Dave™ (#21846) üzenetére


Dorien
veterán

Én olyan hangerőn szoktam hallgatni, hogy nem. :)
A 668B az inkább csak félig nyitott.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 79.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#21848) #16820480 válasza Dave™ (#21842) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk ez is igaz, de azért bizonyos hangszint felett én már inkább az asszonyra tennék valami hangtompítót azért :U

Ati1979: Hazaúton kb ilyen 6-7 órákat volt a fülemben a Shure, nem mondom, hogy kényelmes, de relatív kellemes megoldás, mert remekül zajszigetel önmagában is, ha nem szól belőle semmi (jobban, mint amit a gépen adnak füldugókat). Igazából a legnagyobb bajom vele hosszú távon, hogy kicsit befülled a fülem (hallójáratom) tőle, de szerintem ez zárt fejesnél is előjönne pár óra után, nem? Plusz egy huzamban ritkán szoktam azért ilyen sokáig hallgatni valamit, gyakoribb az ilyen 1-2 órás használat.
Egyébként abban teljesen igazad van, hogy felesleges az akksis hordozható erősítő, de azért amiket privátban küldtél, azok általában messze nem ebben az árkategóriában mozognak. Illetve most vodkaboy dobott egy tippet, hogy mire készül, hát... :))

(#21849) Mauzes válasza .DLL (#21840) üzenetére


Mauzes
őstag

És mi a helyzet akkor, ha lemondok az alacsony árról, és olyat nézek, ami minőségében akár hosszú távra is jó lehet. Mert pénzem normál keretek között lenne, csak sajnálok egy olyan dologra sokat költeni, ami lehet, hogy nem lesz igazán kihasználva (otthon pl. most semmihez nem használok fej/fülhallgatót, utazáshoz pedig Shure SE215).

Ilyenekről mik a vélemények, hogy pl. Beyerdynamic DT990, Audio-Technica ATH-AD700, Sennheiser HD558?

Dorien: gondoltam rá és jó is lenne, de valami mutáns fülem lehet, mert nem nagyon találtam még olyat, ami nem akar kihullani a fülemből még mozgás nélkül is. Egyszerűen nem illett bele egyik sem, amit eddig próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#21850) Avicularia válasza schawo (#21729) üzenetére


Avicularia
veterán

Akkor én nagy golyófejű vagyok, mert nekem nem tűnik kényelmetlennek a shure 440 :D És valóban százegykét kiló vagyok :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.