Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19851) Bodz válasza Vikthor (#19847) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Próbálkoztam én is állványokkal, 2 is van, de kb. az első 1 hétben használtam őket. Elmúlik a varázs, vagy én nem tudom. :)

[ Szerkesztve ]

(#19852) pkaresz válasza vodkaboy22 (#19848) üzenetére


pkaresz
senior tag

:) Ok! :)
Nálam ez a legjobb! De ez nem jelent semmit. :)

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#19853) Colnago válasza vodkaboy22 (#19844) üzenetére


Colnago
csendes tag

Rendben azt teszem. csak több segitségre számitottam de látom és elismerem hogy nem ilyen egyszerű megválaszolni. Nincsenek is olyan nagy igényeim mint az itteni topikozóknak. Az lesz a legjobb ha legközelebb megpróbálom amit lehet pl. MM-ban vagy ahol lesz lehetőség rá.
minden jót!

Benő

(#19854) vodkaboy22 válasza szatocs (#19849) üzenetére


vodkaboy22
addikt

NexusPlayer gyári 4.4-es rom.
Fejes: DT770LE (600Ohm)
A hangsúly ott van hogy mivel jobb. A nexus7 nagy impedanciás kimenetű (most már le is mértem skóppal olyan 29Ohm 50-16kHz-ig átlagosan :Y ) így elég lutri mivel jó de a nagyobb impedanciás cuccokkal jó.
Viszont kis IEM-el nem véletlen nem hallgatom.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#19855) Vikthor válasza Bodz (#19851) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ennek vhogy kijár a "tisztelet" szép doboza van, csak ez macera, nekem meg praktikusság kellene.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#19856) #71562240 válasza vodkaboy22 (#19848) üzenetére


#71562240
törölt tag

Megint túl sok az emotikon, - ellenben az óvatosság az ítéletalkotásban és a fogalmazásban túl kevés...

(#19857) Joao válasza vodkaboy22 (#19850) üzenetére


Joao
tag

Darálhatod ha kedved tartja, de attól még, hogy villamosmérnök vagy, az én fülem sokkal szebbnek hallja az X3 hangját egy mobilénál. :)

(#19858) vodkaboy22 válasza #71562240 (#19856) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Hmm jogos.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#19859) szatocs válasza vodkaboy22 (#19854) üzenetére


szatocs
őstag

DTX 910-el borzasztó, DT770Pro 80Ohm-al és fülhallgatóval kibírhatatlan. :D

=== Szatocs ===

(#19860) Ati1979 válasza szasanyi (#19836) üzenetére


Ati1979
veterán

Én is azt javaslom, hogy használtam sony-t vagy cowon-t nézz.
Persze kérdezz rá azért megfelelő topicban. :)

(#19843) pkaresz

Igazából semmi gond nincs a beszólással. :)

Amúgy én nem sportból próbálom "alázni" az x3 hangzását. Hanem egyszerűen az a bajom vele, hogy az én fülemet zavarja ahogy szól...

A fejesek / fülesek között is van olyan ami számomra hallgathatatlan. Nem sok de van. :)

Szóval én nem azt mondom, hogy ti ''süketek" vagytok, hanem azt, hogy nekem ennek az eszköznek a hangzása nem megfelelő. :)

Ez nálam kb. azt jelenti, hogy jobb telefon is jobban szól nála. Remélem így érthető amit mondani akartam.

No offense! :R

(#19861) szasanyi


szasanyi
félisten

Köszi mindenkinek, így már teljességgel bizonytalan vagyok úgyhogy megyek a lejátszó topikba. :R Remélhetőleg ott még jobban összezavarnak, és végül egy sípolós gumikacsát veszek mer' azzal nem nyúlhatok mellé. ;]

(#19862) Bodz válasza szasanyi (#19861) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ahol kb. ugyanezekkel az emberekkel fogsz találkozni... :D

[ Szerkesztve ]

(#19863) vodkaboy22 válasza szatocs (#19859) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Én DT770PRO 250ohm-ossal hallgattam hónapokig nem mondanám, hogy hibátlan volt de amit elvártam tőle azt bőven tudta.
Különben jogos mivel DT770EDITION 32 Ohm-ossal hallgattam szegény beyert brummogó pince fejessé változtatta. Ennyit számít a kimeneti impedancia? Még 80 Ohmnál is ? Huh na ez a lutri...

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#19864) szasanyi válasza Bodz (#19862) üzenetére


szasanyi
félisten

Az neccerű lesz! :DDD

(#19865) pkaresz válasza Ati1979 (#19860) üzenetére


pkaresz
senior tag

Rendben.
De most gondolj bele aki ezek után szeretne dönteni! :)
S ráadásul ezeket, csak úgy meg sem tudja hallgatni.
Lehet én is a gumikacsát választanám. :)
Üdv: Karesz

Kicsit joban belegondolva, mi is íródott itt pár óra alatt.
Nem lehetne járható út, ha már döntés születik zenekeltők terén, a fejes választás lehrt a vízválasztó?
Hisz írtátok melyik, melyik lejátszóval adott fejes hogy s miként muzsikált, lehetett ez telefon, tablet ,'DAP, DAC, s a többi!

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#19866) Bodz válasza pkaresz (#19865) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem vagyok benne biztos, hogy jól is szól a kacsa. :)

[ Szerkesztve ]

(#19867) #71562240 válasza Colnago (#19853) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hogy mi a jó segítség...
Nem csak hogy "nem ilyen egyszerű megválaszolni" a feltett "kérdéseidet", hanem ebben az általános formában nem is lehet, főleg a második hozzászólásod-belieket. Miféle fejhallgató, miféle fülhallgató, miféle mobiltelefon, mit jelent az, hogy jobban szól...?
Ez egy hobbifórum, a "kérdéseidet" ellenben minimum harmincoldalas tanulmányban, de még inkább egy nagymonográfiában lehetne körüljárni, amely mű részben éppen azt mutatná meg, hogy miért kezelhetetlen-értelmezhetetlen a "kérdésed" ebben az általános formában. A jó kérdezéshez is kell egy bizonyos fokú tudás. A hifiben nincsenek "A" megoldások, csak különféle paraméterek mentén való különféle kompromisszumok. Sokféle kompromisszum, sokféle paraméter mentén.
Mondom, körül lehetne járni a naív kérdésedet, sok-sok oldalon.

Az én véleményem egyébként az, hogy azonos árkategóriában a fejhallgatók általában jobban szólnak, mint a fülhallgatók, mert a fejhallgatók egy fokkal kevésbé elrugaszkodottak a valóságtól.
Már korábban leírtam itt többször:
Hangverseny vs. hangdoboz = valóság vs. játék.
Hangdoboz vs. fejhallgató = valóság vs. játék.
Fejhallgató vs. fülhallgató = valóság vs. játék.

Az első három kérdésedre pedig pontos választ adtam: nem, nem, nem - kivéve amikor igen.

Olvasgass, művelődj, nincs instant válasz ilyen "kérdésekre".
Vagy kérdezz konkrétabban, kezelhetőbben, körüljártabban.

(#19868) contaxg válasza Bodz (#19866) üzenetére


contaxg
veterán

Nekem rádió van.. fürcsinél együtt úszkál velem a Class FM :DDD

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#19869) pkaresz válasza Bodz (#19866) üzenetére


pkaresz
senior tag

:))

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#19870) vodkaboy22 válasza Bodz (#19866) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Juj ez beteg. Bár női asztalon amik megteremnek.. ott még ez is elférhet!

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#19871) Rubyra1n


Rubyra1n
tag

Sziasztok! Fejhallgató vásárlást tervezek a köezli hónapokban és ehhez szeretnék segítséget kérni. Érveket és ellenjavaslatokat is szeretnék kérni azoktól akik ebben nagyon jók.

1. Általában utcán, városban, biciklin, tömegközlekedési eszközökön használom. Így tudom jellemezni, hogy hol hordom: amikor kilépek az utcára onnastól kezdve sehol sem veszem le a fejemről :)
2. Csak zenehallgatásra használom, mert anélkül nincs élet a számomra. :) A zenei stílus a következő: Minimal techno, Pop, Dance, Klasszikus, Swing és a lágyabb és érzelmekkel teli zenék...
3. Az ár nem fontos 80-90 ezer a maximális keret, de attól hogy ennyit adok érte nem azt szeretném hogy csak a márka vagy divatból vegyek ennyiért: Nekem a zene a lényeg és a hangzás!!!
4. Vezetékes fejhallgató párti vagyok.
5. Zárt vagy nyitott, nos ez nekem nem fontos a lényeg a hangzás, hogy visszadja mind azt amit a szerző átakart adni vele.(zenével)
6. Ez sem számít, de ha van hozzá mikrofon és tudja kezelni az iPhone 5 készülékemet az annál jobb, vagy ha csak kábel kell cserélni, hogy tudja kezelni az sem gond veszek :)
7.Ne legyen alapzörej, a külső hatások teljesen megszűnjenek, csak a zene és azt érezzem, semmi mást.
8. iPhone 5 illetve iPad Air készülékekről hallgatnám.
Remélem kielégítő választ adtam és ezekből megtudtok nekem határozni, milyen fejhallgatót vagy füles az ami számomra a legjobb választás lehet. Mondom NEM divatból kell azaz nem túlárazott cucc érdekel, hanem MINŐSÉG! Köszönöm a segítségeteket :)

(#19872) #71562240 válasza Rubyra1n (#19871) üzenetére


#71562240
törölt tag

Lesznek más javaslatok is, de az egyik amit meghallgatsz, legyen a B&W P5. De ne a Mammutban levő Media Marktban, mert az ott levő példány jól hallhatóan rosszul lett megjavítva, az nem az igazi hangja. Menj az Aymara márkaboltba, ha Budapesten jársz - gondolom nem akarsz anélkül vásárolni, hogy meghallgattad volna a szóbajöhető típusokat.

(#19873) fi:zi'k válasza Rubyra1n (#19871) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Utcára zártat leginkább. Bár biciklin megkérdőjelezhető a dolog, mivel rengeteget jelent, ha hallod is a környezetedet nem csak látod. :B
A méret mennyire számít?
Ha esetleg még 100 körül is belefér, akkor ott a Beyerdynamic T70, vagy olcsóbban pl az AKG K551, ami a vezérlést is tudja.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19874) Jorus


Jorus
nagyúr

Sziasztok! Milyen fejhallgatót vegyek, ha:
- otthon használnám
- komolyzenét szeretnék hallgatni
- 70-80k környéke a teteje, amit rá tudok szánni
- vezetékes kivitelt preferálom
- circumaural jobb lenne, és fontos, hogy lehetőleg minél kényelmesebb legyen
- hogy zárt vagy nyitott, igazából mindegy, amelyik a célnak jobban megfelel
- nincs szükségem mikrofonra
- hangzás tekintetében nincsenek speciális elvárásaim, álljon minék közelebb a komolyzenei hangzásképhez (hangversenyek, zongoraversenyek, opera)
- közvetlenül hangkártyáról hallgatnám, jelenleg egy ASUS Xonar Essence STX-szel szemezek ez ügyben

Köszönöm előre is az ötleteket!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#19875) Ati1979 válasza pkaresz (#19865) üzenetére


Ati1979
veterán

Hát igen! :)

Nem lennék a helyébe... :)

(#19864) szasanyi

Oda én meg vodkaboy már nem fogunk írni. Amúgy minden ugyanaz lesz, csak a topic neve más... :D

(#19866) Bodz

Na ezen jót röhögtem. :DD Már bocsánat, lehet, hogy egy kicsit előítéletes vagyok ezzel a termékkel kapcsolatban! :D

(#19876) Bodz válasza Jorus (#19874) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

AKG K550/K701/K702, Shure SRH840/940, Beyerdynamic DT880/DT990. Ezeket érdemes meghallgatni, aztán választani közülük. :)

[ Szerkesztve ]

(#19877) Rubyra1n válasza fi:zi'k (#19873) üzenetére


Rubyra1n
tag

Nem számít a méret :)

(#19878) Rubyra1n válasza Bodz (#19876) üzenetére


Rubyra1n
tag

Köszi a választ de érveket is szeretnék... nem csak modell számokat.... mi melyikben erős vagy gyengébb... már ha lehetne mert ez a lényege :)

(#19879) Rubyra1n válasza fi:zi'k (#19873) üzenetére


Rubyra1n
tag

Őszinte leszek AKG mindenkitől ezt hallom és még is számomra a nullával egyenlőt mond, de azért mert nem hallottam ezt a típust, tehát nem lenézésből mondom... :) Nem akartam senkit se megbántani de így tanul az ember :) Miben jó ez a cucc?

(#19880) #71562240 válasza Rubyra1n (#19878) üzenetére


#71562240
törölt tag

Keress rájuk a fórumkeresővel.

(#19881) Nincsijennév


Nincsijennév
csendes tag

Erre vki?
Előre is köszönöm.

(#19882) DBandi_


DBandi_
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, napok óta keresek fülest, de hát a keret nem túl bő.
Olyan 30.000-ig.

Egy régi (12 éves) High End alja Marantz PM80 erősítőn és CD63 lejátszón, B&W 601 hangfalakon szeretem hallgatni a zenét, de kellene egy fejhallgató is, kímélendő a szomszédok.

Zenében majdnem mindenevő vagyok, ezért általánosságban jól teljesítő fejhallgatót szeretnék beszerezni.

Ma bementem próbálgatni és a számomra jól hangzó nevek, 25.000 és 30.000 között, Danon, JBL, Marly csalódás volt.
Még a legjobban egy AKG 512-es teljesített, bár a cd játszó amiről lehetett próbálni, nem volt egy nagy durranás. Audio-Technica egyetlen példánya sem volt megtalálható az üzletben.

A következőkön gondolkodom:

1. Sennheiser HD 449 fejhallgató jó teszt eredmény
2. AKG K540 erre egy szakember azt mondta nagyon jó kis füles
3. Audio-Technica ATH-T500
4. Audio-Technica ATH-M35 jó teszteredmények, meglepően olcsó ár, még ha vám és áfa is van akkor is kijön 18.000-ból (Amazon)
5. Audio-Technica ATH-M50 új, 29.000-ért , magyar oldalon hírdetett. (Amazonon 111 dollárért lehet megrendelni)

A teszt itt: http://stereo-headphones-review.toptenreviews.com/

Abszolút tanácstalan vagyok, kipróbálni nem nagyon tudom ezeket Győrben, kénytelen vagyok kérdezni, hogy melyiknél van a legkisebb esély csalódni? Melyik az a márka amire azt lehet mondani, hogy olyan nagyon nem lehet pofára esni vele?
Köszönöm a választ!

(#19883) Dorien válasza DBandi_ (#19882) üzenetére


Dorien
veterán

"Ma bementem próbálgatni és a számomra jól hangzó nevek, 25.000 és 30.000 között, Denon, JBL, Marley csalódás volt."

Nem vagy egyedül. Szerintem ritka gyenge a Media Markt-os kínálat...
A 10k körüli Superlux 681 EVO vagy Takstar TS-671 lezenéli az összeset, pedig vannak ott 50k körüli fejesek is. Ezt a kettőt nyugodtan tudom ajánlani.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#19884) #71562240 válasza DBandi_ (#19882) üzenetére


#71562240
törölt tag

Szoktuk javasolni használt vásárlását, úgy sokkal magasabb minőséget nyerhetsz adott árért.

Nem tudom, mennyi tapasztalatod van fejhallgatóval, de arra érdemes felkészülnöd, hogy azt a kedves hallgathatós hangot, amit a jelenlegi, ügyesen összeválogatott hifi rendszered tud, azt fejhallgatóval ebben a formában nem nagyon lehet elérni, a fejhallgató más. Bizonyos szempontból "túlzottan" transzparens, és a hangszínei is mások.
A harmincezerig tartó ársávban a témaösszefoglalónkban van néhány olyan ajánlat, amivel kicsi az esélyed melléfogni, az árukat nagyon megérik, és a tónusuk sem megosztó. Gondolom az általam még nem hallott Superluxok között is vannak ilyenek, egyúttal 16ezerért tipikusan ilyen a Creative Aurvana Live!. A keretedet majdnem kihasználóan a Shure SRH440 is elég széleskörű népszerűségnek örvend, de az már egy kicsit megosztóbb (kevesebb mély, nem mindig olyan kedves hangszínek), mint amilyen közszeretetnek örvend az említett CAL! a saját árszintjéhez képest.
Ha 30ezerért tudsz kapni Audio-Technica M50-et, az nagyon megéri, nagyon jó hang annyiért, de nem "mindenki kedvence", vannak akik túlzónak tartják a mélytartományát, és azt mondják, hogy a mélytartomány ráül a közép- és magassávra. Én azt szoktam állítani (vagy igazam van vagy... igazam van), hogy az ilyen "túlzott mélyű", mélykiemelős fejhallgatók tudják azt a fajta tónust megjeleníteni, amely valamelyest felidézni képes a hangdobozok tónusának illúzióját. Ennek a tónusnak valamelyest ellenpontja az általad említett AKG K540, amely szerintem szintén nagyon jó fejhallgató, és annyiban hasonlít is a hangdobozra, hogy kedves-édes hangszínei vannak, annyiban ellenben nem nagyon hasonlít, hogy nem igazán "középsávorientált", hanem inkább "széthúzódik" a frekvenciasávja, megvannak az elvárható mélyei is, ellenben sokkal magasbahúzóbbnak érzed, mint például az M50-et, részben azért, mert sokkal magasbahúzóbb is. Az ilyenre szokás mondani, hogy éteri magasai vannak, amitől egyébként a hangdoboz kategóriában nem állnak távol a B&W-k. Aztán az M50 és a K540 fémjelezte két "szélsőség" között ott vannak valahol a tipikusan fejhallgatós hangú fejhallgatók, amelyek vagy a szikár/transzparens/technicista vagy pedig a jellegzetesen fejhallgatósan színezett hangszíneik miatt élesen elütnek a hangdobozok hangjától. A hangdobozhoz szokott fül számára szerintem ezek inkább ideiglenesen érdekesek lehetnek, mintsem hosszútávú kedvencek - kivétel a kivétel.
Győrben azért meg tudsz hallgatni néhány jellegzetes típust, van ott Media Markt, talán a Meantime Audio is működik még. Próbáld legalább ezeket a jellegzetes karaktrereket megismerni minél jobban, hogy legyen képed arról, hogy neked milyen karakterű fejhallgató tetszik inkább.

(#19885) Tsumaas


Tsumaas
senior tag

Sziasztok!

Visszaolvastam az X3-as vita egészét és mivel tényleg nem sikerült konklúziót gyártani ezért mi lenne, ha ajánlanátok egy lejátszó+fejhallgató kombót, amit mindenki a saját tapasztalata alapján mond. Mind hangzásban jó és kb. 70k alatt. Sajnos egy cipőben járok szasanyi-val azaz nem igazán tudok helyben próbálgatni cuccokat, viszont szasanyi sem és én sem akarok pénzt kidobni az ablakon. :R

Hard work beats talent.

(#19886) vodkaboy22 válasza Tsumaas (#19885) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Én ajánlatom a célra egy sansa clip+ és egy beyerdynamic DT770PRO (80 vagy inkább 250Ohmos) Új cuccokból. Használtan ugyanúgy sansa clip+ csak fejesnek beyerdynamic DT770EDITION 32 ohm-os. :R
SZERINTEM!

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#19887) Ati1979 válasza vodkaboy22 (#19886) üzenetére


Ati1979
veterán

+1

Ha használtan tudsz venni egy sony v. egy cowon lejátszót az sem lenne rossz választás.
De a pontos típusokra kérdezz rá azért.
A 32 ohm-os beyer fejesek általánosságban könnyen hajthatók, így szerintem azokból válassz valamit.
Ebben az esetben nagyon mellé nem tudsz nyúlni. :)

(#19888) Tsumaas válasza vodkaboy22 (#19886) üzenetére


Tsumaas
senior tag

A Sansa megtudja hajtani a 250 ohmost?

Hard work beats talent.

(#19889) #71562240 válasza Tsumaas (#19885) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ilyen kombót legalább ötféle logika szerint lehetne értékelni, ahogy azt szőrmentén jeleztem is az X3 téma kapcsán, miszerint az X3 afféle "mellékesen" lejátszó, a Fiio fejhallgatóerősítős hagyományaira alapozva, lásd mobiltelefonok, mint "mellékesen lejátszók", lásd lejátszók nagyon kicsi teljesítménnyel, tehát szűkkörű felhasználási lehetőséggel a fejhallgatók hajthatóságát tekintve... A zavaros helyzet mellett azonban a fő gond az, amit szintén jeleztem, hogy az igazán ajánlható lejátszók zöme ma már nem kapható Magyarországon, visszaszorulóban lévén az ilyen eszközök vásárlása.

Lásd, amivel Vodkaboy nem meglepően rögtön előugrott, miszerint a most nagy sláger, olcsócska Sansa Clip+ társítása egy hozzá képest marha drága fejhallgatóval. Ez szerintem önmagában egy kicsit visszás, kétséges dolog (szívem szerint azt mondanám, hogy ez egy vicc) - és akkor még az a téma, hogy a kisteljesítményű Sansa Clip+ nem tudja rendesen meghajtani a 70ezer alatti kereten belül szóbajöhető fejhallgatók többségét. Persze te párosított kombót kérdeztél, na de ajánljon az ember egy kombóban egy olyan lejátszót, amely a fejhallgatók többségéhez kevés? Az utóbbi bekezdést persze részben azért pöntyögöm, mert a gyakorlatban sem értek egyet a Sansa Clip+ 50-60ezres fejhallgatókkal való társításával (ez egy aránytalan rendszer), és mert ilyen "kombósítást" olyan teljesítményű lejátszókkal tartanék korrektnek, amely teljesítmény bármely fejhallgatóhoz elég. Szerintem a Fiio logikájúak, Colorfly logikájúak, AK logikájúak lehetnek alkalmasak korrektül ilyen kombósításra, illetve a "lejátszó szegmensben" a Cowon/iAudio logikájúak, egyes iRiver logikájúak...

Lásd utókérdésed, miszerint meg tudja-e hajtani a Sansa a 250ohmosokat - általában kevés hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

(#19890) Ati1979 válasza Tsumaas (#19888) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem so so...
Meg tudja hajtani, ki tudja hajtani rendesen. Két különböző dolog. :))

Bár sokan esküsznek rá, hogy igen... :)

Én ezzel nem értek egyet...

[ Szerkesztve ]

(#19891) vodkaboy22 válasza Tsumaas (#19888) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ha nem kell nem vágsz gyors után hallójáratba illeszthető hallókészülékre akkor igen... De próbáld ki azért vétel előtt (én próbáltam elég hangos volt számomra. ) :R

De ha biztosra akarsz menni akkor a 80Ohm-os is jó!

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#19892) Ati1979 válasza vodkaboy22 (#19891) üzenetére


Ati1979
veterán

T50p v dt1350 (mondjuk az már túllép a kereten) vagy az utódja persze.

Ezekkel szerintem úgy ahogy elbír.

(#19893) vodkaboy22 válasza #71562240 (#19889) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ha azt vesszük alapul, hogy egy 50k-s mobilbol ki lehet olyan hangot szedni könnyen ami egy 50k-s fejessel gyönyörködtet szerintem nem lehetetlen a sansa-t ajánlani mivel az 50k-s mobilban is elméletileg egy sansa van csak a mobil többet tud...
De ott van baluka példája, aki LCD2 + komoly nagy rendszert cserélt egy LG G2-es mobilra és egyBeyerdynamic DT770EDITION 32Ohmosra. Ha ő azt mondja (akit tényleg nem tartok süketnek), hogy jó rendszerre cserélt és élvezni tudja az új "rendszert" akkor tényleg elgondolkodtató a dolog...
COlorgfly meg AK hol van árban... AZ más téma...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#19894) Ati1979 válasza vodkaboy22 (#19893) üzenetére


Ati1979
veterán

Ennyire jó lenne a LG G2-es DAC-ja?

(#19895) vodkaboy22 válasza Ati1979 (#19894) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Engem is furdal a dolog ! Meg kéne hallgatni! :K

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#19896) Ati1979 válasza vodkaboy22 (#19895) üzenetére


Ati1979
veterán

Nekem írt a múltkor, hogy hasonlítsuk össze az ak-val. :)

Reméljük jön 22-én és akkor meglátjuk milyen.

(#19897) contaxg válasza Ati1979 (#19894) üzenetére


contaxg
veterán

Inkább ennyire jó a szinergia a két cucc között. Az AK-nak jobb hangja van, még a kis100-asnak is.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#19898) #71562240 válasza vodkaboy22 (#19893) üzenetére


#71562240
törölt tag

Minden relatív, persze.
Én egy olyasféle nézőpontot próbálnék kidomborítani, hogy ezek a Sansa Clip logikájú (Sony, Philips, Apple...) lejátszók (hasonlóan a mobiltelefonokhoz), tulajdonképpen semmilyen fejhallgató "rendes" meghajtásához nem alkalmasak, legfeljebb fülhallgatók meghajtásához értelmezhetőek, de ahhoz is csak megszorításokkal. Mondhatni "kényszerűségből" használunk Sansa Clip-eket a fejhallgatókhoz, mert a mobil médialejátszók logikája általában ilyen logikájú, azazhogy nincs meg a szükséges, korrekt teljesítményük, részben a kis méretük miatt. A jó hangminőséghez ugyanis kell egy bizonyos szintű teljesítmény is, ami a mobil médialejátszók (köztük a mobiltelefonok) zömében nincs meg, tehát ezzel a kis teljesítménnyel nem tudják valóban "kordában tartani" a fejhallgatókat. Ez is persze csak féligazság, de szerintem van annyira féligazság, hogy ilyen logikájú lejátszót ne javasolhassak jó szívvel kombóba. Ezért hangsúlyozom az adott ár- és készülékkategóriában a Fiio, a Cowon/iAudio és részben az iRiver logikát, illetve a velük funkcióban igen, sajnos árban kevésbé határos készülékkategóriát, Colorfly-ok, AK-k logikáját. A hangminőségnek sok összetevője van, de a Sansa Clipek és társaik a teljesítményhiány miatt eleve bizonyos nevetséges tulajdonságokat mutatnak a Fiio-khoz (Cowonokhoz) képest - szerintem ez eleve diszkvalifikálja bármilyen ajánlatból a Sansa Clip logikájú típusokat, - miközben persze kényszerből használjuk ezeket.

Szerk.: Megjegyzem, a teljesítmény szempontjából való különbségtételem csak látszólag hasonlít a triódás Single Ended csöves erősítők problémájához.

[ Szerkesztve ]

(#19899) Ati1979 válasza contaxg (#19897) üzenetére


Ati1979
veterán

Akkor az egy ideális párosítás lehet.

Persze. Ez nem is lehet kérdés, mivel az ak-k zenehallgatásra tervezett eszközök.
Azért kíváncsi vagyok, hogy egy ilyen telefon, hogy képes kihajtani egy olyan fejest. :)

(#19898) kammerer

"tulajdonképpen semmilyen fejhallgató "rendes" meghajtásához nem alkalmasak,"

- Ezt én is így gondolom...

[ Szerkesztve ]

(#19900) vodkaboy22 válasza contaxg (#19897) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Igen a szinergia! Baluka is ezt hangoztatta. Bár elég morbid hogy szinergia van egy távol keleti gyártó mobilja és egy Német nagycsaládból induló profi fejhallgató cég fejese között. Komoly! Ehhez képest a közelebbi finn-ek lumia 5xx wincsempecsoda mobilja eléggé hallgathatatlan sokak szerint. :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.