Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) Gergello


Gergello
addikt

Én mindig annyit töltök az olajtartályba, hogy lássam a tetejét. Amikor belerakom a dugót néha ki is nyomja maga mellé egy picit, de inkább ez. Egyszer sem láttam még, hogy világítana ez a lámpa.

(#8802) akos3 válasza nLali (#8788) üzenetére


akos3
addikt

Nekem az volt, mielőtt töltöttem bele, h csak fékezésnél villant fel! És akkor is csak az ersősebbnél, mikor elmozdúlt ugye a szint! Ez után jön a folyamatos világítás, amikor még kevesebb van benne. De én ezt már nem vártam meg...Utána töltöttem és most teljesen jó :K

(#8803) nLali válasza akos3 (#8802) üzenetére


nLali
senior tag

Mielőtt kicseréltem, kb 1000 Km-en evett meg egy litert. Most leszopom magam ( érzékenyebbek kedvéért hasbarúgom ), ha 200 Km-en megevett 8 decit. Akkor többet nem rakok bele szintetikus trutyit. Pedig azt hittem, hogy a Yamalube jó...

(#8804) Topiccsendőr válasza nLali (#8803) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A márka teljesen mindegy. Az a lényeg, hogy legyen ráírva, hogy pumpás olajozáshoz van. Egyébként is. Az olajpumpád nyomja az olajat, maximum az lehetne rossz, nem az olaj.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8805) runner 125 válasza nLali (#8803) üzenetére


runner 125
nagyúr

Persze, akár vizet is (ne ám :) ) tölthetnél bele, az h mennyi idő alatt fogy el az olajpumpádon múlik. Az meg egy baromi egyszerű szerkezet.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8806) nLali válasza runner 125 (#8805) üzenetére


nLali
senior tag

Kíváncsiságból visszatöltöm azt az olajat, ami ez előtt volt benne., Még jó, hogy nem sütöttem benne krumplit azóta. Ja, cégesbulira robesszal mentem, úgyhogy az ott is maradt :DDD Majd hétfőn. Addig bármi tipp jól jön :R

(#8807) Tothgera30 válasza bajnokpityu (#8755) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A nagy emberek :DD ? Hát azt nem tudom :( .
Arra már én is rájöttem hogy az átlagát veszik ;] , de én nem erről beszéltem :N .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8808) Dízeles


Dízeles
aktív tag

Na ma motoroztam 1-et.Nem volt túl nagy forgalom :N .Brrr.... jólesett .6-7 nap állás után pöcröf.Piaggio Powa :)

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#8809) nLali válasza Dízeles (#8808) üzenetére


nLali
senior tag

Nem fáztál?
Tegnapi céges buli után akkor se tudtam volna magam rábeszélni a motorozásra, ha nem hagyom ott a motort :DDD

(#8810) birdhouse


birdhouse
csendes tag

olyanrég motoroztam már h. ma összefutottam 1 haverral kölcsön is kértem 1 körre a roxiját :D mire nem jók a barátok :)) ma egész "meleg" volt

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#8811) Dízeles válasza nLali (#8809) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Csak mikor megálltam.
ha 3 óráig odaérek haverhoz felinstalláljuk az oldalsztenderd.Bár itt esik ...

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#8812) akos3


akos3
addikt

Én pénteken mentem vele vásárolni ponyvát és tankoltam is már :)
Ma is azzal akartam menni vhova, csak hát az a fránya időjárás megfújta! :W

(#8813) Samus


Samus
addikt

Csak hogy véletlen sem legyek boldog. elszállt a berúgókar. Hideg lévén önindítóval hiába is próbálkozok...

De ha csak a kar szállt volna el...megnézettem egy lakatos kollégámmal (mármint szakmája lakatos-esztergályos), a tengelyre, amin a fogasív is van, kívülről a karhoz már volt rátéve egy lemez szerű anyag, erre volt rászorítva a berúgókar, ami alumínium, pontosan ilyen: [link]. Csak csórikám annyira régi és leharcolt, hogy megadta magát, kikopott. Elég nehéz berúgni, ha csak hozzáérek, és megcsúszik, a tengely pedig meg sem moccan...próbáltam csavart cserélni, több alátéttel, de hasztalan. Viszont ahogy nézem az új karhoz vehetek új fogasívet is, a tengely miatt...(ha jól néztem Egümotor's nál van mindkettő, vasberúgókar és minarelli fogasív is, összesen 10k+munkadíj...)

Már nem tudom mit mondani. Amit veszek, az szinte biztos, hogy nem úgy fog működni, ahogy kellene neki...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8814) runner 125 válasza Samus (#8813) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szopi.

Ki lehet cserélni otthon is, csak a rugót visszahajtani rohadt nehéz, de kivitelezhető.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8815) Samus


Samus
addikt

Még életemben nem szedtem szét robogó blokkot (lehet itt az ideje). Ha minden igaz holnap jön a szaki, ha szerencsém lesz, tud hozni kart, talán nem kell fogasívet cserélni...az biztos, hogy alumínium nem kell...tökéletes a sima vas, nem annyira dizájnos, de tartósabb.
Csak tudnám hidegen mért nem indul önindítóval. Lehet az akku is le van már merülve, mert elég lassan tekeri (1 fordulat majdnem 1mp)...ez lehet ok?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8816) NINJA_V válasza Samus (#8815) üzenetére


NINJA_V
tag

Igen, az eléggé merültnek mondható! :DDD ( kb. 4k egy robogó akksi) Azért a blokkot ne szedjétek szét, elég ha csak a variófedelet szeditek le. ;] Nem nagy tragédia megcsinálni, 20 perc, akkor nagyon sokat mondtam. Azért majd a berúgókart nézzétek meg, az aprilia műanyagfedélhez nem mindegyik passzol.

Two Strokes and Four Jokes

(#8817) nLali válasza Samus (#8815) üzenetére


nLali
senior tag

Én nem értek hozzá, de az akkus dolog nem hangzik valami jól.

(#8818) hoby36 válasza nLali (#8817) üzenetére


hoby36
senior tag

Lehet,hogy elég csak normálisan feltölteni.

A logikában semmi sem véletlen!

(#8819) Samus válasza NINJA_V (#8816) üzenetére


Samus
addikt

Sajnos a dekni alsó felét is le kell szedni, ha lesz fogasív csere (itt van a berúgó rész, a variofedél felette van, vékony műanyagból). Berúgókarból mindegyik jó, mert ezen még a szélesebb, befelé lógó (amit linkeltem) is elfér. Reményeim szerint sima vas kar kerül rá, ami ugyan nem túlzottam szép, de talán jobb lesz...

Akkut megnézem, ellenőrzöm a folyadékszintet és feltöltöm, szerintem nem mostanában volt töltve...bár index szépen villog gyújtással, fényszórók is világítanak (kár, hogy ezek csak járó motor mellett), de az önindító akkor nem csak szerintem túl "lassú", kevés a szufla.

A tél folyamán lesz mit csinosítani...azt kell kiderítenem, hogy fagyálló van-e benne. Ezt hogy tudnám megnézni? Az eladó szerint van, de én már senkinek sem hiszek.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8820) nLali válasza Samus (#8819) üzenetére


nLali
senior tag

" azt kell kiderítenem, hogy fagyálló van-e benne. Ezt hogy tudnám megnézni? Az eladó szerint van, de én már senkinek sem hiszek. "
Akkor irány a benzinkút.Ott elvileg ingyen megmérik neked !

(#8821) Gergello válasza nLali (#8820) üzenetére


Gergello
addikt

De hogy? Beledugnak valami műszert? Csodálkoznék ha hajlandóak lennének rá. :(

(#8822) runner 125 válasza Samus (#8819) üzenetére


runner 125
nagyúr

Általában a fagyállónak van színe. Kék vagy zöld.
Ha belelógatsz pl egy fehér papírcsíkot a tartályba, ki kell h derüljön.
50-50% arányba szokás feltölteni. De ha ezek után sem vagy benne biztos, cseréld le.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8823) bajnokpityu válasza runner 125 (#8822) üzenetére


bajnokpityu
félisten

vagy piros :)
és vannak gyárilag higitott fagyállók,amik magasabb hőmérsékletre készültek.és óriási csalás az egész,legritkábban tudják az üvegre irt értéket.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8824) NINJA_V válasza Samus (#8819) üzenetére


NINJA_V
tag

A variófedélnek én a rendeset hívom nem a műanyag díszt. Fagyállónak meg nézd meg a színét vagy nyalj bele vagy vegyél egy sima mérőt (500 ft) vagy vegyél egy optikait (35k) sok lehetőség van, de a legbiztosabb ha leengeded a régit és feltöltöd új deszt vízzel meg fagyállóval.

Two Strokes and Four Jokes

(#8825) Samus válasza NINJA_V (#8824) üzenetére


Samus
addikt

A leengedést hogy csináljam? Ma megnéztem a folyadékot, nem színes, nem áttetsző, de homályos vízszínű. Szaga olyan, mint a nyers guminak. Viszont jól fel volt töltve, a max csík felett. Arra ötletem sincs, hol tudnám leengedni, kézikönyv erre azt írja végeztessem el Aprilia márkaszervizben...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8826) hoby36 válasza Samus (#8825) üzenetére


hoby36
senior tag

A hűtő alján nincs leengedő csavar?

A logikában semmi sem véletlen!

(#8827) Brogyi válasza Samus (#8825) üzenetére


Brogyi
senior tag

Mivel folyadekrol van szo a rendszer legalso pontjat kell megkeresni. Sokszor ez nem a huto alja. Talan a vizpumpa lejebb van. Az also cso biztos jo lesz. Legtelenitesrol kerdezd a nagyokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#8828) Samus válasza hoby36 (#8826) üzenetére


Samus
addikt

Ezt még nem néztem meg. Előtte inkább körbekérdezek, mielőtt bármi hülyeséget csinálok. Főleg hogy a kézikönyv erről nem szól, irányít a márkaszervizbe.

Berúgókar cserélve. Ugyanolyanra, mint volt, csak épp új. Hát, szép, látszik a vegyi kezelés, halványkékes árnyalatban csillog, ezüst színű :) Új menetet vájt magának (a gyárinál picit mélyebb lett), fura módon nem lehetett simán rácsúsztatni, de a szaki megoldotta.
Jól szuperál. Első rúgásra indult is és a melegebb hatására 10 mp szívatás után már megvolt a stabil alapjárat.

Arra is megtudtam a választ, hogy miért van a fullgáz pár percig, gáz elenged, motor megáll jelenség. A hideg az oka. Pontosabban a hideg levegő, kevés az üzemanyag aránya benzin-levegő keverékben. Lehetséges megoldás nagyobb fúvóka, vagy a súbertűt egy fokkal feljebb emelni. Az elmondottak szerint melegebb időben a jelenség megszűnik. Annyira nem zavar, úgysem húzom túl sűrűn nyélgázra sokáig.

Vettem mintát a tartályból, elgurulok vele benzinkútra, ahogy javasoltátok, ott okosabb leszek. A szerelő szerint van benne fagyálló, de azt nem tudja megmondani, meddig bírja hidegben. Kicsit zsírosabbnak kellene lennie. Bár ez nem tudom mit jelent.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8829) Dízeles válasza Gergello (#8821) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Csak pár csepp kell a hűtő rendszerből .A mi molosaink műanyag kávés kanállal bele nyúlnak ráteszik a kütyüjükre és belenéznek .És már mondják mennyire fagyálló.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#8830) hoby36 válasza Samus (#8828) üzenetére


hoby36
senior tag

Benzínkutakon tényleg ingyen mérik.Autómban én is ott nézettem.Ha belenyúlsz és két újjad össze dörzsölöd,olyasmi mintha olajos lenne.Szerintem arra értik.

A logikában semmi sem véletlen!

(#8831) runner 125 válasza hoby36 (#8830) üzenetére


runner 125
nagyúr

Igaz ez is. :K Valóban van egy kis olaj hatása is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8832) birdhouse


birdhouse
csendes tag

itt állandóan esik az eső.... nemlehet motorozni.... :(( :(

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#8833) akos3 válasza birdhouse (#8832) üzenetére


akos3
addikt

Itt is! (bp)
Bár tegnap este azzal mentem a dolgomra--nem esett hál'Isten, de 2 órát állt és olyan párás volt a moci, h kb még a gatyám is átnedvesedett, mihelyt ráültem.. :)
Rem azért eláll már, mert lenne dolgom azzal menni...nem akarok egyfolytában a szaros BKV-val közlekedni :o

(#8834) birdhouse válasza akos3 (#8833) üzenetére


birdhouse
csendes tag

itt meg felvannak turva a villamossinek, összevissza pótló buszok járnak, rendes buszok is máshol mennek, ma is csomót szoptam vele.... motorozni akarok!

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#8835) akos3 válasza birdhouse (#8834) üzenetére


akos3
addikt

Hehe :)) Miért Te hol lax? Azt hittem csak bp-en vannak ásatások egyfolytában! :DD

[ Szerkesztve ]

(#8836) birdhouse válasza akos3 (#8835) üzenetére


birdhouse
csendes tag

Szögedi vagyok :)) Gergello kolegával együtt

[ Szerkesztve ]

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#8837) nLali válasza birdhouse (#8836) üzenetére


nLali
senior tag

Én esőbe is motorozok. :DDD Illetve nem...Tegnap letettem a motort, lehajoltam valamiért és úgymaradtam.Pedig figyeltem, hogy a derekam ne fázzon mge, de asszem sikerült. :((( ( fájóderekassmile )

(#8838) Tothgera30 válasza nLali (#8837) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én is leraktam már, jó kis helye van :), persze majd fényképeket rakok fel :C .

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8839) nLali válasza Tothgera30 (#8838) üzenetére


nLali
senior tag

Az enyémet most nem kéne fényképezni..Minden pénteken szoktam mosni, de az utolsó kettő elmaradt :U Viszont az eső esett :P Tényleg ki kell szedni az akksit télére és melegben tartani?

(#8840) akos3 válasza nLali (#8839) üzenetére


akos3
addikt

Ha nem használod a motort, akk igen. És nézni kell a folyadék szintet, és bizonyos időközönként feltölteni sem árt, h ne merüljön le teljesen!

(#8841) Samus válasza akos3 (#8840) üzenetére


Samus
addikt

A savas akkumulátor kapacitása is csökken a hidegben (mint az elemeké és lítium/NiCd és NiMh akkumulátoroké, bár ezeké a melegben visszaáll normális szintre, számottevő veszteség nélkül)?

Én nem mostam le a motort, úgy néz ki, hogy jobb nem ránézni. Ha elkezdem pucolni, biztos utána el kell mennem valahová, és időközben elkap majd az eső. A múltkor a kipufogó gőzölgött, a piszkos poros saras valamiből párolgott a víz. Érdekes látvány volt.

Tényleg, van valakinek ötlete, a kipufogót milyen festékkel lehetne kezelni? Valami krómhatásút szívesebben elviselnék, továbbá a Racing matrica helyett TT matricát tennék fel rá, csak nem tudom milyet lehet, most valami vastag ezüstös cucc van rajta a hangtompítón, ami igencsak fel tud melegedni (bár a dobhoz képest még hűvösnek mondható). A sima matrica gondolom rövid távon megpörkölődne, ha előbb nem válik le...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8842) bajnokpityu válasza Samus (#8841) üzenetére


bajnokpityu
félisten

krómhatású?vidd el kromozni.amúgy valami olyan festék kell neki,ami hőre köt.ilyen van enyémen,szürke.de nem kromhatású

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8843) runner 125 válasza Samus (#8841) üzenetére


runner 125
nagyúr

Krómhatású festék nincs, max krómoztatni tudod, ami viszonylag költséges meló. Egy olcsóbb alternatíva a nikkelezés. Pár éve egy kiput vittem Sopronba, akkor 4k-ért csinálták.

..egyébként lefújni jó bármilyen hőálló festék. Általában feketék...

Annó csináltam egy ZX-et, horpadást is kiszedtem, csiszoltam, illetve fújtam, teljesen tartós lett. :K

Pár kép;

Ilyen volt:

Végeredmény;

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8844) birdhouse válasza runner 125 (#8843) üzenetére


birdhouse
csendes tag

hu hát ha én kipumat látnátok... sztem több mint felére van összehorpadva a cső :( na de sebaj még megyeget, vmi sportkipu kéne rája :D

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#8845) bajnokpityu válasza runner 125 (#8843) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a könyök horpadt? hogy szedted ki? vasdarab bedug,kinyom?
bibi,enyim szürke :) mert az egész robi szürke.ugyanannyiért vettem,mint a feketét

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8846) runner 125 válasza bajnokpityu (#8845) üzenetére


runner 125
nagyúr

Igen az is, párszor megpatkázták szerencsétlent, illetve el is fektették, mert az oldalán is volt horpadás.

Nem-nem, azzal a módszerrel könnyen elmegy az anyag is, utána meg nem stimmelnének a lyuk kiosztások.

Levettem róla a hangtompítót, csináltam "dugót" a végére, illetve egy szeleppel ellátottat az elejére, belefújtam 8 bart, majd az adott pontokon elkezdtem hevíteni, s lám ki is jött. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8847) birdhouse válasza runner 125 (#8846) üzenetére


birdhouse
csendes tag

ez számomra nem kivitelezhető szerintem itthon :)) de hnap rendbehozom a gépet, aztán remélem kicsit jobb idő lesz hétvége fele. talán még egy mosást is megkockáztatok

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#8848) Gergello válasza birdhouse (#8847) üzenetére


Gergello
addikt

Ma napközben már egész kellemes volt. Gondoltam is, hogy megyek egy kört, de kimaradt végül.

(#8849) birdhouse


birdhouse
csendes tag

ja azt el is felejtettem ,hogy megjött a kötelezőbiztosítás kalkulációm erre az évre. kapaszkodjatok meg: 28500ft egy kismotorra. duurva, navarának majdnem ennyi a kötelezője :))

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#8850) Gergello válasza birdhouse (#8849) üzenetére


Gergello
addikt

Micsoda, robogóra? :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.