Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) Teasüti válasza NINJA_V (#9600) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát akkor nincs kecmec. Látnom hallanom kell mindkettőt...

(#9602) Topiccsendőr válasza Samus (#9598) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

nagyon szép leírás, csak nem a szíj csúszik - vagy ha csúszik akkor az baj - hanem a 2-3 kuplungpofa feszül neki a harangnak.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#9603) birdhouse válasza Teasüti (#9593) üzenetére


birdhouse
csendes tag

egy sima adásvételivel megveszed a 80ast/125öst és kész, azon kívül egy kötelezőt kell rá kötni. szinte kutya se foglalkozik vele.
aprilia rxek sem rosszak, bár én inkább yamaha párti vagyok. előttem szólóknak meg igaza van hogy borzasztó hangokat hallatnak ezek a gépek, de mondjuk ez az egyik oka annak hogy én imádom őket :D
fogyasztás meg háttt őőőő kinek mennyire mozog a csuklója, én inkább erről most nem is szólnék egy szót sem :)) :))

[ Szerkesztve ]

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#9604) Topiccsendőr válasza birdhouse (#9603) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

RX ben meg Dt ben ua a blokk van. minarelli.
nemtom aki meg hang alapján vesz motort... az hajtson biciklit. Vagy nézze mivel tolták régen a gp 500 ban.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#9605) Tothgera30 válasza birdhouse (#9603) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Annyit hozzátennék hogy a zsaruk egyre jobban nézik az 50-esként használt motorokat, mert sok közöttük a 70-es, 80-as 125-ös! Tehát pont erre fognak játszani, hogy alaposan átnézik a motort.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9606) bajnokpityu válasza Tothgera30 (#9605) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ja,nézik.és röntgentszemmel is birnak?

van olyan henger,ami 70es,de direkt nagy betűkkel belenyomták az oldalába,hogy 50ccm.

nálam anno igy volt: mondom a zsarunak,h nincs biztositási matricám.nincs nálam papir,h van biztositásom.de mondom engedjen már utamra,mert frissen fúrtam a gépet.erre vérszemet kapott:fúrt?hány köbcentire fúrt? mondom ugyanugy 50re.ja jó,akkor menjen,és keritsen matricát.
egyébként ha problémáznak,akkor csak engednek azért hazamenni,és utána később kell bizonyitani a köbcentit,hogy beviszem bevizsgálni.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9607) Dízeles


Dízeles
aktív tag

Valami friss hír a robogók rendszámozásáról ?
°°Bennem az maradt meg 2011-től az új 50-es robogókat már rendszámmal adják el.A régebbiekre 2012-től kel rszmtábla.
:F

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#9608) Teasüti válasza Dízeles (#9607) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nekem most azt mondta egy kereskedő, h ezt elvetették, mert a kormánynak nincs arra kapacitása, h beszerezze az összes motoros adatbázist, ésatöbbi.
Pont ugyanezt vetettem fel neki én is.

(#9609) Teasüti válasza bajnokpityu (#9606) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szóval akkor nem érdemes csalni, mert le fogok bukni? Akkor 50-esnél ne is vegyek nagyobbat?

(#9610) Teasüti válasza Dízeles (#9607) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah és a hírben nem az újakról volt szó. Új robikat már 2009-től szerették volna. A forgalomban lévőkre írtak 2011-et.

(#9611) birdhouse válasza Teasüti (#9609) üzenetére


birdhouse
csendes tag

ez saját döntés, engem sosem piszkáltak a 70esér, meg van pár haverom akik ugyan így hajtanak 70est vagy nagyobbat. szerintem nem gáz. ésszel kell vele menni :D

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#9612) Tothgera30 válasza bajnokpityu (#9606) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Van aki átmegy a rostán, van aki nem! Én mondjuk felhoznék egy gyári 80-as vagy 125-ös DT-t példának, ott már azért látszik hogy mégis mekkora is a blokk. A tuning robeszoknál meg elég magas fordulat van, tehát azt a bizonyos hangot a leghülyébb zsaru is felismeri, és ha éppen meg akar fogni akkor megfog, ha nem akkor nincs kedve veled szórakozni! Igen, néztem az egün hogy a 70-es hengerre 49ccm volt begravírozva, azt már nehezebb kiszúrni, szinte lehetetlen.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9613) akos3 válasza birdhouse (#9611) üzenetére


akos3
addikt

de neked utólaf lett 70es nem? Mert azazért más. Ugyanis ha lebuksz és be kell vinned kivizsgálásra akk visszatesezd a gyári 50est azt kész. Ha viszont már úgy veszed eleve, h nagyobb akk nincs mire visszacserélni. De sztem robiknál nem nagyon lehet észrevenni, egy mezei zsaru nem lát különbséget.

(#9614) birdhouse válasza akos3 (#9613) üzenetére


birdhouse
csendes tag

igen, nekem gyárilag volt 50es, én csináltam meg 70esre. azt meg megnézem h az útközepén elkezdi levenni a hengervédő müanyagot a cops :D

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#9615) akos3 válasza birdhouse (#9614) üzenetére


akos3
addikt

Nyilván nem csinál semmit, csak ha gyanús neki egyszerűen beküld. megteheti.

(#9616) birdhouse


birdhouse
csendes tag

illetve van még egy megoldás, de ezt csak azoknak ajánlom akik elég bátrak, és hülyék hozzá: ha rendőrautóval levillognak, állj meg várd meg míg becsukják az ajtót, akkor add rá a gyújtást és padlógáz :)

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#9617) nLali válasza birdhouse (#9616) üzenetére


nLali
senior tag

Pedálos gázod van? :DDD

(#9618) akos3 válasza nLali (#9617) üzenetére


akos3
addikt

:C :DD

(#9619) birdhouse válasza nLali (#9617) üzenetére


birdhouse
csendes tag

hát ha az előltekerős géppel vagyok kinn akkor igen :D itt egy kép róla :)

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#9620) m3tr0


m3tr0
senior tag

Nem biztatni akarok senkit. De én 2008 nyarán(júniustól-szeptember közepéig) egy 125 -ös Peugeot robogóval jártam dolgozni, ami 4 ütemű volt.

Volt olyan,hogy reggel ahogy munkába mentem, egy kis utcában ment előttem egy rendőrautó kb.10-zel és akkor nekem is remegett a térdem kicsit, de ráelőztem balról kb. 30-cal, azt se kérdezték meg,hogy hova sietek, meg semmit se.

Pedig azért a 125-ös négyüteműn eléggé hallatszik,hogy az nem 50 köbcenti. :D

Mindezt a Balaton déli partján végrehajtva, ahol ilyenkor fokozott a rendőri jelenlét. :DD

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#9621) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Ez a felfúrás ez hogy műküdik? Gondolom nagyobb lesz a henger értelemszerűen, de ilyenkor a hengerfejet bővítik? Ha jól tévedek, akkor utána változtatni kell a lökethosszon is? Vagyis ki kell cserélni a forgattyús tengelyt? Vagy mi pöcs van? :)
Vagy átmérőt bővítik? És új dugattyút kap?

(#9622) runner 125 válasza Teasüti (#9621) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem.

Eleve egy 50ccm-es hengert csak felújítás céljából fúrnak "fel", ami jelentéktelen hengerűrtartalom/teljesítménynövekedést eredményez. Fel lehet 70ccm környékére is fúrni egy gyári hengert, de annyira elvékonyodik a hengerfal, h gyakorlatilag percek kérdése mennyit fog elmenni utána.

A hengerfej az égésteret "zárja", nincs köze a ccm növeléshez. A henger / dugattyú átmérőjével lehet ccm-t növelni. Szélsőséges esetekben a hosszabb löketű főtengelyt is alkalmaznak.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9623) bajnokpityu válasza Tothgera30 (#9612) üzenetére


bajnokpityu
félisten

tuning robeszoknál?
nekem a gyári szett forog 9-10e fordulaton.
egy 70es sporthenger hasonlóan.akkor milyen fordulatszámemelést vesznek észre????

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9624) Tothgera30 válasza bajnokpityu (#9623) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Azért egy gyári robogónál, még ha egy rezós sportpufogó is van rajta, akkor se lesz az a sercegős pörgős hangja, mint mondjuk egy 70-es pörgős LeoVince ZX-el szerelt robinak! Rendben hogy annyit forog, de hangban ég és föld a két motor (mármint tuningolt és gyári hengeres)! Amúgy milyen motorod van, milyen hengerrel?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9625) Samus válasza Tothgera30 (#9624) üzenetére


Samus
addikt

A gyári 50ez LeoTT-vel olyat produkál, hogy össze f#sod Magad, megdöntöd féloldalra, tökig húzod a gáz, kipörög 12000ig, csak bírd a hangerőt, mikor szereltük, ki kellett próbálni...bár nekem a katalizátoros dobok hangja tetszik jobban, ami az újabb piaggio blokkos SReken van, szép mély hangot ad neki.

Én nem menekülök rendőrök elől. Ha leveszem a gyújtást, fel kell tenni középsztenderre, és berúgni, mert akku nagyon gyenge, nem tekeri az önindítót (rettentő nyegvedten). Viszont ma, kb. négy-öt fok volt, és első rúgásra életre kell délután. Pedig kint telel szabad levegőn (féltető alatt).

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#9626) runner 125


runner 125
nagyúr

Ajjaj, azért az igazi sportcső nem a ZX-nél és TT-nél kezdődik, még csak nem is rezonátoros csövek. De tény, h morcosabb lesz, mint gyári állapotban. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9627) Tothgera30 válasza Samus (#9625) üzenetére


Tothgera30
Ármester

"megdöntöd féloldalra, tökig húzod a gáz, kipörög 12000ig, csak bírd a hangerőt, mikor szereltük, ki kellett próbálni..." - Ez eddig rendben, de nem menteközben pörgött ki, úgy hogy rajta ültél. Egy normálisan megépített 70-es meg úgy megcsinálja mindezt!

Runner 125: Természetesen vannak komolyabb rendszerek is, de a legelterjedtebb a TT, a ZX és a Reverse! Aki versenyszerű körülmények között használja, az már inkább Doppler S3R-t, Polini ForRace 3-at, vagy még sok másféle keményebb pufót használ!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9628) bajnokpityu válasza Tothgera30 (#9627) üzenetére


bajnokpityu
félisten

igen,de úgy legjobb tudomásom szerint a TT és a ZX az nem 70es aluhengerhez való.mármint nem hozza ki belőle azt a teljesitményt,amit egy direkt hozzávaló(Runner által emlitett)kipuval tud.a ZXkipuffok szerintem 10e fordulat fölött inkább folythatnak.

egyébként gyári vashengeres roxim van ZXel,meg 17es karbival.de ezt sztem irtam.
ami akár elképzelhető,h ennyit tudjon:egu meres

azaz,ha Persu végre ráérne,és nem esne a hó sem,akkor vas 70esre váltanék.de a ZX az maximum erre a hengerre való,ahogyén tudom.és nem 12ezres fordulatra.

egyébként nagyon jó ez a setup,egyetlen bajom van vele.ha a variocsap kicsit koszos lesz,akkor ragad a vario,és szerencsétlennek 6-7ezren kéne mennie,ahol jártányi ereje sincs.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9629) nLali válasza bajnokpityu (#9628) üzenetére


nLali
senior tag

" 6-7ezren kéne mennie "
A runnerem szerintem összesen forog 6ezret :) Valamelyik nap kitakarítom a kiput, mert van egy olyan érzésem, hogy a 10 év alatt én leszek az első.. Remélem sokat számít majd

[ Szerkesztve ]

(#9630) Tothgera30 válasza bajnokpityu (#9628) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ezt írtam én is ;] . Elnézést hogy nem olvastam vissza, a Roxihoz nincs mit hozzáfűzni :R . Gondolom karbit is veszel, legalább 19mm-est mert az a 17-es szűkös lesz :K !

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9631) bajnokpityu válasza Tothgera30 (#9630) üzenetére


bajnokpityu
félisten

dehogy veszek.az 50esre sztem még ez is necces.70es vashengerhez ahogy hallom untig elég a 17es,hozzávaló fúvókával.
6-7ezer körül kezd el fogni a kuplungom.bejáratásnál ezért volt necces,de végül nem lett baj.cserébe kapar murván,és fekvőrendőrön emeli elejét kis segitséggel.miközben óra szerint 90 a vége sik úton.ja,80ig mér az óra,szal csak tippelem mi a vége.GPSel egyszer mértem,talán 78 v 82volt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9632) birdhouse válasza bajnokpityu (#9631) üzenetére


birdhouse
csendes tag

én nekem 17,5 feles karbim van leggyengébb 70es vas hengerhez, és így is olyan hogy halálfélelmed van rajta :D

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#9633) Tothgera30 válasza bajnokpityu (#9631) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Értem én, tehát elég rá :) ! Végáttételt ugye már cserélted, vagy gyárival is megy így :U ?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9634) runner 125 válasza bajnokpityu (#9631) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ne is. :)

Ügyes srácok vagytok Ti, nagyon könnyen hangolható egy 70-es vas, 17,5-es karbival + ZX-szel. :K

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9635) runner 125 válasza Tothgera30 (#9633) üzenetére


runner 125
nagyúr

A végáttétel nagyon utolsó "tuning" alternatíva, magyarán könnyű ebaszni vele, főleg egy kisebb teljesítményű gépet. Hosszú áttételhez erő is kell, mert könnyen megeshet, h szarabb lesz, mint gyári állapotban.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9636) Gergello válasza Tothgera30 (#9633) üzenetére


Gergello
addikt

Jogon sok értelme is lenne... 10-es kerékkel ki akarna hosszabb végáttételt.

(#9637) Tothgera30 válasza runner 125 (#9635) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ez így van, nagyon sokat le lehet vele időzni, míg belövi az ember.
Gergello: Nem Jog, Aerox.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9638) Gergello válasza Tothgera30 (#9637) üzenetére


Gergello
addikt

Ehh. Elnéztem. :))
Amúgy egyetértek runner 125-tel.

Amúgy:
Piaggio Zip eladó.

(#9639) runner 125 válasza Gergello (#9636) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pl. Egü-ék. :D

A verseny Jog-ban úgy tudom, kb. 40%-os áttétel növelés van. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9640) bajnokpityu válasza Tothgera30 (#9633) üzenetére


bajnokpityu
félisten

dehogy cseréltem.ha a variot végseb irányába állitom(mert nem tudok egyszerre maximális gyorsulást és maximális végsebességet megcsinálni-de sztem ez lehetetlen is)
akkor lejtőn körbeért a mutató.ezen a linken látható órán majdnem függőlegesen állt a mutató:

muszerfal

tehát végáttételcsere sztem totál felesleges vas hengerhez.nem lehet,h te kevered kicsit az alu és a vas hengereket?

Runner:igen,ebben én is biztos vok.ismered a poent: Persu és én összesen mindent tudunk. :DD

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9641) Gergello válasza runner 125 (#9639) üzenetére


Gergello
addikt

Utcai használatról van szó heló :DDD

(#9642) Tothgera30 válasza bajnokpityu (#9640) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az biztos hogy nem tudom milyen nagy különbség van köztük. Esetleg csak átfutólag felvázolnád?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9643) bajnokpityu válasza Tothgera30 (#9642) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hú,sztem félreértettél,semmi rosszindulat nem volt bennem.most totál nem:).én csak azt akartam mondani,hogy folyton úgy irtál a 70es hengerekről általánosságban,mintha mind komoly aluhenger lenne.

pedig vas70es kb egy alu 50es henger körül lehet a maximális teljesitménye.(8-10lóerő)

a sport70es henger,ami vas,az lényegileg egy 50es gyári henger,csak nagyobb furattal.emiatt hatalmas erőtöbblete sincs,és fordulatszáma sem nagyobb.fő előnye szerintem,hogy kisebb fordulaton is már van némi nyomatéka.ZX,TTvaló hozzájuk.

az alu hengerek meg a mid race től indulnak,12lőerőtől,és magasabb fordulatszámon.ezért komolyabb kipuff kell hozzá.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9644) birdhouse válasza bajnokpityu (#9643) üzenetére


birdhouse
csendes tag

70es alu hengerekhez már a főtengő csere is kötelező, ezért vettem én is vasat, nem akartam annyi pénzt beleölni.

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#9645) Topiccsendőr válasza birdhouse (#9644) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

arra lennék kíváncsi, hogy mi a különbség egy másik főtengely és a gyári között? Amikor cserélni kell alura a hengert. igazából itt a henger anyagáról beszélünk, pedig valszeg nem ez a döntő, hanem a szívó kipufogó rések helyzete és nagysága a hengerben...
Szóval amit láttam eg yversenyfőtengelynél az pont nem arról szólt, hogy erősebb csapágyai voltak, hanem hogy lehet általa a forgattyúház térfogatát befolyásolni...
Szóval nem egyszerű ez...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#9646) runner 125 válasza bajnokpityu (#9643) üzenetére


runner 125
nagyúr

..és hogy a tartóssága megegyezik a gyári hengerekével. ;)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9647) bajnokpityu válasza Topiccsendőr (#9645) üzenetére


bajnokpityu
félisten

forgattyúsház térfogatát hogyan befolyásolod?
és sztam azért alu a nagyobb teljesitményű hengerek anyaga,mert gondolom hőterhelésre jobban viselkednek.
és gondolom a komolyabb főtengók sonkáinak súlya is más.bár kiváncsi lennék,hogyan kell összeválogatni főtengót+dugót.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9648) Dízeles


Dízeles
aktív tag

..mesge kottyan neki a hatvanöt..

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#9649) nLali válasza Dízeles (#9648) üzenetére


nLali
senior tag

A takony nem volt valami szép, de a gitár nagyon jó benne :R

(#9650) Tothgera30 válasza nLali (#9649) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...Főleg koncerten nem, mert nem hiszem hogy örülne a közönség egy fölötte elszáguldó fikának :P ! Amúgy jó szám, és az együttes is elmegy, bár sok más vagy akár kisebb együttesnek sokkal jobb számaik vannak (p.l: Rómeó Vérzik) ;] . Addig is felhangosítom az Epicát...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.