Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) nLali


nLali
senior tag

Én nem tudok nyilatkozni. Nálam hozzáértőbbek biztos segítenek !
Dízeles !

Csináltam képeket a támasztóról. Megvannak a méretek is ! Ma este, de inkább délelőtt elküldöm őket emailba ! Mivel a méretek magukban elég szárazak, szépen megfogalmazva kapod majd meg a képeket :) Vagy a fényképen méretezem be a részeket :U
Ha megfelel úgy :B

(#8252) bajnokpityu válasza Tothgera30 (#8249) üzenetére


bajnokpityu
félisten

fogalmam sincs mennyit futott,de esküszöm nem is érdekel.ha rendben van,akkor nem mindegy?pont ezt irtam.felőlem akár a földet megkerülhették vele,ha eladás pillanatában rendben van.szerintem rosszabb egy 5évet egy helyben álló gép,mint egy folyamatosan karbantartott,naponta használt.
de nekem olyan mindegy hogyan választasz.én nem akarlak meggyőzni semmiről.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8253) Samus


Samus
addikt

Újabb láma kérdések következnek. Most tuning témakörben. Csak érdeklődés szinten.
A robogó legyen például Piaggio NRG.
Ha 70 ccm-re szeretném "átalakítani", akkor mit kell még cserélni (a dugattyún kívül)? Karburátort biztosan.
Más. Ha mezei 50 ccm gyári blokkra nagyobb karburátort teszek, annak van valamiféle teljesítménynövelő hatása, vagy csak pazarlás? A direkt légszűrő miben jobb, mint a gyári?
Nagyobb végáttéttel nagyobb végsebesség érhető el, a gyorsulás észrevehetően csökken?
Végül pedig a legjobb: léghűtés vagy vízhűtés?

(Tudom, Google a barátom, Wiki pedig barátnőm, de egyrészt itt találkoztam már pár hozzértővel, másrészt azt sem tudom, hirtelen mit keressek).
Nagyon köszönöm a válaszokat, és bocsi, hogy sokak számára nyílvánvaló kérdésekkel zaklatom a nagyérdeműt...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8254) birdhouse válasza Samus (#8253) üzenetére


birdhouse
csendes tag

1. hát ha a dugattyút cseréled, akkor nemfog rámenni a henger:D. komolyra forditva a szót: cserélheted csak a hengert is de nyilván nem érsz el olyan túl nagy teljesítményt mert a henger folytva lesz. nyilván ez élettartam szempontból nem egy utolsó dolog.
2. ha karbit cserélsz akkor érzékenyebb lesz a gázra, de túl nagy eredményt ne várj tőle. direktszűrő több levegőt juttat a motorba.
3.nemfeltétlen csökken a gyorsulás végáttétel cseréjekor.
4. vízhűtés, egyértelműen :)
ha valaki okosabb nállam akkor egészítse ki :DD remélem segítettem vmennyire

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#8255) whited


whited
addikt

sziasztok
valakit nem érdekel piaggio vizes tuning alkatrész? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#8256) runner 125 válasza Samus (#8253) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ahhoz h 70-es legyen, egy 70ccm-es hengerre lesz szükséged. Utcai használatra mindenképpen vashengert javasolnék.

..tuningolás előtt feltétlen szükséges felmérni a motor állapotát, egy elől hátul dobfékes, vázcsavarodott Jog-ot, nem biztos h érdemes felhúzni"...

Ami mindenképpen kell egy 70-es vashengerhez, egy 17,5-19-es karburátor. Főtengelycsapágyakat is érdemes kicserélni, illetve előbb utóbb magát a főtengelyt is. ..aztán a variót, kuplungot, estébét.. :)

Sokan gondolják azt h, a tuniinghoz elég 1-2 alkatérsz cseréje, sajnos nem így van. Már egy hengerrel is lavinát indítasz el. Előbb utóbb minden beadja a kulcsot- nem fogják bírni a megnövekedett teljesítményt.

Nincs értelme nagyobb karbit tenni 50-es hengerre, nagyon elenyésző lesz a különbség. Illetve többet is fog enni, bár az égés tökéletesebb lesz. (gyári 12-es karbi vs. 17,5 esetén)

Direkt szűrőket én elítélem.

Nagyon sokan azzal kezdik (rontják el :D ) a tuningot. Egy ilyen - főleg rácsos- szűrő jóval több levegőt - s azzal együtt port enged át- mint a gyári. Gyakorlatilag a szűrőképessége 0.
..ha azt szeretnéd, h vmit azért szűrjön is, spray-vbel kell fújkálin. -Ez megint csak + költség és + munka.
S a fogyasztásod is nőni fog a semmiért.

..illetve egyszer kapjon el egy nagyobb eső...meg fog állni a motor. :)

Sportlégszűrőket nagyon szélsőséges- extrém- tuninghoz kell (lehet) használni. Ami már igényel akkora levegőmennyiséget, amit egy gyári szűrő már nem képes átengedni. -De ez szigorúan extrém kategória. (high end hengerek, gyorsulási robogók)

Egy alternatíva viszont lehet ;annó amit építettem Jog-ot, úgy oldottam meg ezt a problémát, h egy jókora gégecsővel felvezettem a sisaktartóba a légszűrőt, s ott húztam rá a szivacsot, sok előnnyel járt; nem kellett fújkálni, nem ázott be, mellesleg alapból nem kintről szívta a levegőt-védettebb /pormentes/ környezetből szívta.

Végáttételből hosszabb, illetve rövidebb van.

A hosszabbal rosszabb gyorsulást érsz el, de nagyobb végsebességet (nyilván megfelelő teljesítményű motor mellett! )

Mindegyiknek van előnye hátránya, de összességében a vízhűtés nyerőbb.
Azonos hőmérsékleten tartja mindig a rendszert, nincsenek durva hőingadozások, ez által a tartósság is nő. Illetve már alapból jobb teljesítményű egy vizes robogó, mint egy levegős.

mod. ehh, kicsit hosszú lett, bocsi.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8257) runner 125 válasza Samus (#8253) üzenetére


runner 125
nagyúr

...aporpó, ezen viszont jót mosolyogtam; "Tudom, Google a barátom, Wiki pedig barátnőm,.."
:))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8258) Dízeles válasza nLali (#8251) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Oké ment pü

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#8259) Tothgera30 válasza bajnokpityu (#8252) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én meg pont a kevés km-t futott motorokra izgulok (lásd. MZ-m, 6747km), illetve hogy rendben legyen az előélete. Bár pont fordítva látom a világot, mint te. Lehet csak azért mert éngem már többször károsítottak meg anyagilag a csalók, és nem bízok már az emberekben.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8260) Dízeles válasza Tothgera30 (#8259) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hali
Éppen tegnap dumcsiztam egy fickóval .Meséli ő is szeretne venni valami nagyobb robogót.
Jelenleg 1 ETZ-je van 7000 pár száz kilométerrel .Eladni elherdálni nem akarja. :K
Nekem is volt Trabi dúgós 20-vagy 21 -es első lánckerekes.Egy személlyel hasított ,két személlyel és felcuccolva csak tartani tudta a sebességet amit 4.-ben elért.Nagyon szerettem ,szép katonai matt zöld színe volt.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#8261) Tothgera30 válasza Dízeles (#8260) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én nem annyira, vagyis nem mindenáron szeretném cserélni! Kinálltak már sok F12-est, de mind szét volt hajtva! Nekem túl nagy az Mz, és nem is használlom, ezért célszerűbb és praktikusabb lenne egy robogó! Én az 2007-es Keeway Matrix-al, és a Kymco Vitalityi-vel szemezgetek mostanság!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8262) nLali válasza Dízeles (#8260) üzenetére


nLali
senior tag

Ment egy mail !!

(#8263) bajnokpityu válasza birdhouse (#8254) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ezt hogy a francba értetted?hogy dugót cserélni henger nélkül?hát de basszus,más a furata...
mivel löket nem változik a főtengó miatt,csak a furat lehet nagyobb.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8264) Tothgera30 válasza bajnokpityu (#8263) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...lehet furatni akarja a gyári hengert...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8265) bajnokpityu válasza runner 125 (#8256) üzenetére


bajnokpityu
félisten

légszűrővel teljesen egyetértek.robin annyira jónak tűnik a szivacsos szűrő,biztosan nem tennék rá direktet.neten vannak mérések szűrési képességek,légáteresztés könyékén,és messze a legjobb teknika ez.csak nyilván nem lehet túl nagyot késziteni belőle,meg elég gyakran kell olajozni,hogy nem rakják nagyobba.

Tóthgera:át kell nézni a gépet,és figyelni az eladót.6motort vettem eddig,mind tök korrekt volt.mindig azt vettem,amire számitottam.

ha végáttételt módositasz,és csak azt,akkor mindenképp módosul a gyorsulás.végseb meg nem biztos,csak ha ki tudja préselni magából a teljesitményt.
persze utána varioval utána lehet állitgatni,hogy hosszú végáttétellel ne romoljon a gyorsulás,de ekkor ujra a végseb lesz rosszabb.

végáttételt csak akkor érdekes cserélni,ha gyorsulása túlzottan is elég a gépnek,végsebre meg többet is elbirna a gép,ugyanakkor már a varioból mindent kihoztál a nagy végseb irányába.elég drága dolog.szerintem csak 70ccmtől érdemes egyáltalán foglalkozni vele,ott lesz lent annyi nyomaték,hogy erőből megoldja a gyorsulást,és ki is forogja magát a végén.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8266) bajnokpityu válasza Tothgera30 (#8264) üzenetére


bajnokpityu
félisten

70esre?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8267) Tothgera30 válasza bajnokpityu (#8265) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én is először ránézésre állapítom meg, de álltalában olyan embertől vásárlok, akit ismerek, és tudom hogy hogyan használlta a motort! De most az Mz nem nagyon akar elmenni (bár nem is nagyon akarom eladni, úgy hozzám nőtt, pedig 125 öset akartam), mert eddig kínálltak érte a meghírdetett árától egy kicsit kevesebbet, de én nem adtam oda. Azóta meg érezhető a válság, és senki se vesz motort, kivétel ezalól a 251-es, mert azt keresik!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8268) Tothgera30 válasza bajnokpityu (#8266) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Gondolom, bár ezt a kérdést nem nekem kellene feltenned! Ez csak feltételezés volt a részemről. Én egy komolyabb vashengert ajánlanék, és hozzá valamilyen versenyfőtegelyt!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8269) birdhouse válasza bajnokpityu (#8263) üzenetére


birdhouse
csendes tag

csak 1 vicc volt :) mert a kollega ugy kérdezte h. ha 70est akar akkor mit cseréljen még a dugattyún kívül :D

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#8270) Gergello válasza whited (#8255) üzenetére


Gergello
addikt

milyen?

(#8271) runner 125 válasza bajnokpityu (#8266) üzenetére


runner 125
nagyúr

..bármilyen hihetetlen, fel lehet fúrni, de gyakorlatilag nem lesz élettartama. Annyira elvékonyodik a hengerfal, h el fog törni nagyon hamar. -Nincs értelme.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8272) dave93


dave93
őstag

Melyik a legnagyobb olasz oldal ahol használt robogókat kereshetek? Olyanra gondolok mint itthon a hasznaltauto.hu csak olaszban :) :R

(#8273) Gergello válasza dave93 (#8272) üzenetére


Gergello
addikt

Ha "roncsimport"--ban gondolkozol akkor használt autó kereskedésekben kell nézelődni.

(#8274) dave93 válasza Gergello (#8273) üzenetére


dave93
őstag

Csak szimplán érdekelnek a külföldi árak. Milyen oldalon tudom megnézni?

(#8275) Gergello válasza dave93 (#8274) üzenetére


Gergello
addikt

http://www.motoscout24.de/
mobile.de (itt lehet csak autós van)
Én ezeket ismerem.

(#8276) nLali


nLali
senior tag

Dunlop GT 301 egy nagyrakás...De lehet, hogy a fényes szürke aszfalton nem fog rendesen semmi. Érdekes, a kb fele annyiba kerülő Michelin Bopper nem csúszott meg, pedig az van elöl :((( De legalább nem firkáltam...Olyan ügyesen sikerült csúsztatni a seggét akaratom ellenére, hogy olyan lett a gumi széle , mint a nagymocikon :DD Kicsit olyan rojtos. Pont jöttek szembe, úgyhogy nem volt őszinte a mosolyom :B

(#8277) Gergello válasza nLali (#8276) üzenetére


Gergello
addikt

15 rugó ez a dunlop? :Y omg nekem a metzeler me7teen 10 volt anno, jó az a gumi.

(#8278) Dízeles válasza nLali (#8262) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Megérkezett.Szuper. Köszönöm a leírást és a fotókat. :R
Gondolom az akril festék amivel fújtad a deklit.Jövőhéten megkezdem az anyagbeszerzést.Cimbimnek van C.o.-ja .Szóval lesz zaj meg szikra...

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#8279) Samus


Samus
addikt

Ez szerintetek mennyit érne? Én picit sokallom a megadott árat (főleg évjárat + futott km miatt).

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8280) Tothgera30 válasza Samus (#8279) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ha tényleg meg van kímélve akkor igen!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8281) birdhouse válasza Samus (#8279) üzenetére


birdhouse
csendes tag

oda van írva h. női tulajtól!!!! max 10ezret ér az egész :DD :DD

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#8282) dave93 válasza birdhouse (#8281) üzenetére


dave93
őstag

:DDD Hát igen, az hogy nő volt a tulaj az nem feltétlenül jó :D

(#8283) nLali


nLali
senior tag

Én a 99es Runner 50 SP-met kéz alól, 3 év állás után 135ért vettem. A szellőző körüli műanyagot jól lessed meg, ott ha fújva van, akkor hamar kiderül, hogy mennyit volt vízszintesen a motor.Jónak tűnik, de ennyiért, erősen legyen felújítva ennyi idősen. Akku takarót csavartasd le és nézz bele.Elég sokat látni a vázból, hogy milyen rozsdás. 12 év alatt már kell lennie valami kopásnak a vázon, akkor is, ha vigyáztak rá.Jobb oldalt a blokk felől nézz alá ! Próbáld ki ! A gép megtankolva 98 Kg, nem ugrik, mint egy kistestű.Féktárcsát, markolatot érdemes még nézni.Ha nem vállas a tárcsa, akkor még nem sokat volt használva, vagy cserélték a tárcsát( sokat volt használva ). Ha öreg rozsdás és gyári a fék, akkor gyári is lehet.Ha nem túl vállas, akkor valósnak tűnik a Km ! A típusa SP, ami azt is jelenti, hogy két féle színnek kéne rajta lenni.Lehet, hogy nem gyári a fény, " nyomokban gittet tartalazhat".

(#8284) nLali válasza Dízeles (#8278) üzenetére


nLali
senior tag

Szia !

Ha nincs kedved pöcsölni :
Mérd le, hogy ha egyenesen, két keréken áll a motor, akkor a középsztender felfogatása milyen magasan van. Van rá esély, hogy unatkozni fogok melóhelyen, úgyhogy szívesen megcsinálom neked. El is küldöm, csak a postát kellene fizetned.Többi nekem is ingyen van, legalább gyorsabban telik a nap.Esetleg, ha van valami igény, vagy megmondod, hogy mekkora rúgót tudsz szerezni, akkor ahhoz igazítom.
Igen, a másik képen az a festék van, amiven fújtam !
Nem szeretem CO hegesztést, inkább megcsinálom Avival.

(#8285) Samus válasza nLali (#8283) üzenetére


Samus
addikt

Köszönöm, ez most nagyon hasznos volt :R
Így utólag belegondolva ez sokkal jobb választásnak tűnik (évjárat, km). Mi a különbség a sima és SP verzió között (Piaggio NRG-nél Pedig az MC szériák között?)?
A Runnerek egyébként jó választások? Sokan dicsérik a teljesítményét, de olvastam, hogy az első teleszkópok nincsenek a helyzet magaslatán.
Igazából, így belegondolva maradok az 50es kategóriában. Ami tetszik, az a Runner (az óriási teste miatt), Malaguti F12 és F15, NRG, esetleg Aerox.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8286) birdhouse válasza Samus (#8285) üzenetére


birdhouse
csendes tag

nállam az 50es runner kiesik, mer tul gyenge az 50es motor ahhoz a kasznihoz. de te tudod. ha runner akkor 125től felfele. f12vel szoktak gondok lenni, de nemrossz moci. aeroxt meg mindenmennyiségben csak ajánlani tudom.

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#8287) Dízeles válasza nLali (#8284) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hy
Ok's.Ment mail.Rugót kerítek kedden.Avi gondolom amivel orange county choppers dolgozik.
Na az poowa lenne .Avis oldalsztender ,Király.Ha elkészíted természetes állom a költségeket.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#8288) Dízeles válasza Samus (#8285) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hali
Szerintem írj párat össze ami tetszik .Hívd fel őket.Csinálj egy útvonal tervet és go.Próbáld ki őket.És amelyik tetszik tegyél egy árajánlatot.Mondjuk 5-10 ezer ftvel kevesebbet mint a hírdetésben van.Javaslom több motort is próbálj ki.Ha nincs megfelelő csak némi benzin pénzt és időt buktál,viszont tapasztalatokkal leszel gazdagabb.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#8289) Tothgera30 válasza birdhouse (#8286) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...egyáltalán nem gyenge, csak nem ugrik, mint a kicsik...
...125-ös már rendszámköteles (azért tiszteljük a törvényt, mert itt órákon, vagy napkon át tartó orális aktusok lesznek, ha hozzáértő zsarubácsi megfogja 125/50, vagy netán 180/50 robogóval)...
...Aeroxból, F12-ből és F15-ből is érdemes megnézni mit adnak (tehát minden mennyiségben azért nem, mert néha a tököm is ki van velük), mert ismerek nem 1 embert, akit csőbehúztak ilyen-olyan motorral...

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8290) birdhouse válasza Tothgera30 (#8289) üzenetére


birdhouse
csendes tag

jó persze én sem azt mondom hogy egy széthullott kerekenincs aeroxot megkell venni, általánosságba mondtam h. az aerox egy jó motor

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#8291) nLali válasza Dízeles (#8287) üzenetére


nLali
senior tag

Küldtem még egy levelet !
Ja, azaz AVI. De nem kell ám hasraesni tőle. Semmi extra nincs benne.Halkabb, meg nem fröcsköl annyira mint a CO. Ja, meg az elég "rideg" kötést csinál, az AVI nem.De lehet, hogy akkora hülyeséget írtam, mint állat :DDD

(#8292) nLali válasza Samus (#8285) üzenetére


nLali
senior tag

Nekem Runner az első robogóm, 950 Km-nél tartok és jó választásnak tűnik. Én szeretem.

Ennél jobban már csak ezt szeretném:

Nyócázasvékettes :DDD

Sejtem mire gondolnak, amikor azt mondják, hogy az első teló nincs a helyzet magaslatán.
Betonkemény fordított villa,nem simít ki minden úthibát, viszont jónagyot lehet fékezni vele.Nem akar orra esni :K
Tavaj nyúztam egy nagyon megkímélt F15-öt. Az is jó volt, nagyon megszerettem egy hét alatt. Most egy kicsit kicsinek találom, de azért elfogadnám.

[ Szerkesztve ]

(#8293) runner 125 válasza nLali (#8292) üzenetére


runner 125
nagyúr

..a tuningolt még szebb. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8294) nLali válasza runner 125 (#8293) üzenetére


nLali
senior tag

Az igen !! :R Nagyon dekoratív az oldalsztender :P

Turbósat láttad?
3:30 nál érdekes..

(#8295) birdhouse válasza nLali (#8294) üzenetére


birdhouse
csendes tag

kicsit odabasz..:D mindigis vonzottak maxirobogók, de aza baj h. mellette jólenne gyorsasági, cross, supermoto, trial és még sokféle motor :))
én nekem ez a video most a favorit: [link]

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#8296) Samus


Samus
addikt

[link]
Vélemény? (én személy szerint 150et adnák érte, max 170et, mert levegős, és hátul dobos...) Tetszetős darab, szerintem.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8297) whited


whited
addikt

Sziasztok
Esetleg nem érdekel valakit 1 gilera runner sp, legújabb kasztnis? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#8298) nLali válasza birdhouse (#8295) üzenetére


nLali
senior tag

Nem'gyó a link :(

Samus, ez még nem az injektoros verzió ugye?
Amúgy számít valamit, ha tuningmentes a motor és csak kipuffot cserélnek rajta?

[ Szerkesztve ]

(#8299) Tothgera30 válasza whited (#8297) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Érdekelne ha olcsóért adnád, vagy cserélnénk 1:1-ben!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8300) runner 125 válasza nLali (#8294) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jaja, láttam már.. kemény. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.