Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9751) runner 125 válasza Topiccsendőr (#9720) üzenetére


runner 125
nagyúr

Eh, nálam is mindkettő 3KJ volt. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9752) birdhouse válasza runner 125 (#9751) üzenetére


birdhouse
csendes tag

akkor lehet hogy ez valami 3KJ betegség? érdekes, érdekes. azóta beszéltem mással is akinek 3KJ-s jogba eldobta a zégert. de mindenesetre furcsa az egész.

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#9753) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Srácok, ha már nyikorog az első fékem akkor azt jelenti, hogy cserés nem?

(#9754) akos3 válasza Atomgeszi (#9753) üzenetére


akos3
addikt

Hát sztem előbb éreznél változást a lassítás hatékonyságában, mint h meg halld, h vmi nem stimmel. :U

(#9755) nLali válasza Atomgeszi (#9753) üzenetére


nLali
senior tag

Nekem az új fékbetét nyikorgott.

(#9756) akos3 válasza nLali (#9755) üzenetére


akos3
addikt

az új? :Y hát én már cseréltem, de semmi nyikorgást nem tapasztaltam (se előtte, se utána). Csak erősebbb lett :DD

(#9757) Atomgeszi válasza akos3 (#9754) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Valamennyivel természetesen rosszabbodott.. de már pár ezer km óta benne van ez a betét, és inkább most kicserélem mint , hogy fémen fékezzek és tárcsát is kelljen mellette cserélni.. az már elég, ha a széléről lekopott teljesen a cucc már akkor is koptatja a fémet. Viszont nem találok bele való scootershop.unas.hu-n. :(

(#9758) nLali válasza akos3 (#9756) üzenetére


nLali
senior tag

Ja, csak valami 1400 forintos izé volt a boltba, választék semmi...Nem szeretném sokat használni már.

(#9759) akos3 válasza Atomgeszi (#9757) üzenetére


akos3
addikt

Sztem azért nem csak ott árulnak fékbetétet ;] Én kiszereltem belőle, elballagtam a legközelebbi motoros boltba és a kezembe nyomtak egy ugyanolyat :K

(#9760) akos3 válasza nLali (#9758) üzenetére


akos3
addikt

enyém is 2000 alatt volt, pontosan nem tom már, de semmi ognd nem volt vele :N

(#9761) Atomgeszi válasza akos3 (#9759) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Itt a környéken nincs semmi motoros bolt... csak az internet marad.

(#9762) dave93


dave93
őstag

Hi all!
150es Leonardomat szeretném felkészíteni szezonra. Vettem olajszűrőt, új gumikat. Kérdésem az lenne, hogy mennyi olaj kell bele és hol tudom azt lecserélni? Ezeken kívül valami javaslat? Fékbetétek még jók... :R

(#9763) akos3 válasza Atomgeszi (#9761) üzenetére


akos3
addikt

az nem túl jó hír :U De vannak más webshopok is, nézz körül. Én már nem tom h honnan rendeltem ezt azt :F De az egün lehet h találsz vmit.

dave93 amennyi belemegy :DD sztem 1.5 lityó körül lehet...

(#9764) CL Smooth válasza dave93 (#9762) üzenetére


CL Smooth
tag

Szia 1,2 l olaj kell bele ha jól emlékszem , hogy ebben mi a logika azt nem tudom mert így 2 dobozzal kell olajat venned mert az 1 l kevés lesz. Én magam nem cseréltem benne olajat hanem szerelő csinálta de szerintem valahol alul van rajta egy leeresztő.

(#9765) akos3 válasza CL Smooth (#9764) üzenetére


akos3
addikt

Miért kéne leereszteni? Rátölt simán azt kész..

(#9766) birdhouse válasza akos3 (#9765) üzenetére


birdhouse
csendes tag

lejonárdó az 4ütem :D :D

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#9767) akos3 válasza birdhouse (#9766) üzenetére


akos3
addikt

sorry :B

(#9768) Tothgera30 válasza akos3 (#9767) üzenetére


Tothgera30
Ármester

:D Nem baj, én is voltam fiatal és tudatlan, még talán most is.
ui.: 4t 125-ös levegősben (XT, YBR, stb.) mennyi futás km. után érdemes széthúzni a hengert (gondolom mikor már érződik hogy gyengül, de nem ritka a 40 ezer km-t futott motor gyári hengerrel, erről mi a vélemény) :F ?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9769) akos3 válasza Tothgera30 (#9768) üzenetére


akos3
addikt

sztem simán megy annyit egy 4t.
De miért, most olyan a kiszemelt? :Y

(#9770) bajnokpityu válasza akos3 (#9769) üzenetére


bajnokpityu
félisten

biztosan elmegy,de borzasztó kimélő üzemben.ilyen üzemben több ditech 50esről hallottam,ami elment ugyanennyit.
felujitása viszont bonyolultsága miatt biztosan sokkal drágább egy 4t nek.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9771) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#9770) üzenetére


bajnokpityu
félisten

néztétek egyébként a totálbájkosok cikkét?
nagyon nem értek egyet azzal,amit irnak.
hogy robin csak hátsó fék van???
és akkor én hogyan tudok stoppyzni??

hogy szar a ditech?sztem csak nem értenek hozzá.
drága az alkatrész?rossz helyről akarják beszerezni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9772) Dízeles válasza bajnokpityu (#9771) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Olvastam.Gazdasági oldalról ( Apád rémálma) közelítette a Aprilia SR50 gépet.A pénzes része jó.De a fikázos rész nekem sem tetszett.DiTech téma is jó.Én is nézegettem befecskendezőst (Scarabeo),de nem mertem meg venni.

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#9773) bajnokpityu válasza Dízeles (#9772) üzenetére


bajnokpityu
félisten

érdekes modon a ditech scarat nekem sem ajánlották.főleg azért,mert ha 100bol 1 mégis behal,sokkal drágább hozzá az alkatrész,mint SRhez.mondjuk ugy 2-3szorosa

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9774) Tothgera30 válasza akos3 (#9769) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem, úgy néz ki marad a kis Etz, ha nem lesz alkudozásmentes kp.-s vevő. Amúgy robogó lesz helyett szerintem, vagy 25-ös SM... ;]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9775) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Sziasztok!

Volna egy láma kérdésem: Mikor vesz fel több benzint egy 2ütemű robogó, ha önindítóval indítom, vagy ha berugókarral? Vagy mindegy hogy indítom?

(#9776) Gergello válasza Rotor82 (#9775) üzenetére


Gergello
addikt

Mindegy. Mennyire húzod az számít.

(#9777) Rotor82 válasza Gergello (#9776) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Értem. Köszi!

(#9778) akos3 válasza Tothgera30 (#9774) üzenetére


akos3
addikt

Inkább az utóbbi :K Én is arra tervezem majd a cserét vmikor...

(#9779) runner 125 válasza Rotor82 (#9775) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mindkettő esetben ugyanannyit.

..meg amúgy is, ezen szerettél volna takarékoskodni? :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9780) runner 125 válasza Tothgera30 (#9768) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez fogós kérdés, konkrét grafikon erre nincs. :)

Azt mondják az öreg szakik; ha már füstüla4tnemjójel.. :)
..mint minden esetben függ használattól. Átlagos használat mellett, a megfelelő intervallumokban elvégzett szervizelések betartása esetén, 45.000km körül el kell menni egy ilyen 125-ös 4T-nek, de mint írtam, -főleg kis ccm esetében- fontos az előélet és a megfelelő szerviz (olajcsere..).
Egy jó barátom 2006-os 400-as Yamaha Majesty-jét, 84.000km-rel adta el, csak hasonlításként, a 99 körül 400-as Burgman-ok kicsit tempósabb használat mellett 40.000 után már lehelik ki a lelküket. Persze ez a két véglet, de itt is látszik, h ki h használja.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9781) CL Smooth


CL Smooth
tag

A múltkori elcsúszásom óta észrevettem, hogy kicsit ferde a kormányom. Amikor az első kerék egyenesben van akkor egy kicsit balra van fordítva. Ez most vajon elgörbült vagy csak fel kell lazítani egy csavart és egyenesbe állítani? Aprilia areáról van szó.

(#9782) birdhouse válasza CL Smooth (#9781) üzenetére


birdhouse
csendes tag

nem görbült ott semmi, visszalehet állítani!

amúgy kész a motorom, ahhoz képest hogy gyári henger ment bele, elég jól megyeget, 75 a vége, de még bejáratós :DD :DD

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#9783) Tothgera30 válasza runner 125 (#9780) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Köszi a választ. Csak apa minid megnézegeti az YBR-t és nem ritka a 40 ezer km-t futott példány sem.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9784) Rotor82 válasza runner 125 (#9779) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Nem pont ezen, csak tudatlan vagyok és gondoltam megkérdezem tőletek. Kicsit sokallom a speedfight-om fogyasztását és még csak kb 3szor tankoltam bele összesen és nemtom mennyit kéne ennie 100on... Első mocim, tehát láma vok. :DDD
Ja, 50-es évj 2002, LC, óra szerint 70-73at megy alattam és durván 4-5liter a fogyasztása szerintem.De inkább az 5l fele húz... Normális ez a fogyasztás?

[ Szerkesztve ]

(#9785) DigitXT válasza Rotor82 (#9784) üzenetére


DigitXT
félisten

Nyélgázon simán...

(#9786) Samus


Samus
addikt

Újabb érdekes jelenség. Meleg van (13 fok), motort indítom, szépen indul, picit melegítem, és felpattanok rá, rövid köhécselés (hideg motor), és megy, mint a rakéta. Megyek pár kilométert, megállok a bolt előtt, veszek kenyeret, majd indítanák, de nem megy. Rúgom, indul és azonnal leáll. Szívató nem segít, de motorhőfok a jelzés felénél van...Egyszer csak elindul, és mintha hideg lenne. Indulok és mintha a motor hideg lenne, "köhécsel", nyélgáz, de megy, ahogy kell. Értetlenül hallgatom. A motor meleg, és húz rendesen. A vicc az egészben, hogy önindítóval gyorsabban beindul melegen (másfél mp), mint rúgva...Ez a jelenség sem állandó, csak néha jön elő...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#9787) Gergello válasza Rotor82 (#9784) üzenetére


Gergello
addikt

Nekem is ilyesmi az NRG-m. Kicsit sokat kap és nem is kíméletesen használom, de majd nyáron állítunk rajta valamit.

(#9788) Barell


Barell
senior tag

Sziasztok. Max 10k körül vennék egy kipuft egy Motowellre. Ami jó Jog-ra az jó erre is. Legjobban TNT One vagy Giannelli Next érdekelne. De ha van más jöhet az ajánlat. PÜ-be vagy ide írjatok képpel. Köszi előre is. :)

(#9789) Gergello válasza Barell (#9788) üzenetére


Gergello
addikt

10k-ban még a nagyon leéltek se mennek...

(#9790) dave93 válasza CL Smooth (#9764) üzenetére


dave93
őstag

Köszi mindenkinek! Igazából nagyobb kiszerelésben vennék full szintetikus 5W olajat a kocsiba, jó lenne az a Leonardo-ba is vagy felejtsem el? :)
Guminál az áron kívül mit nézzek? Itt szóba jöhetne a Vee Rubber vagy a Continental is, 15k alatt meg szeretném úszni a két gumit. Melyik mintázat jobb, melyiket érdemes ? :)

Köszi :R

(#9791) runner 125 válasza Gergello (#9789) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nana, én a horpadt ZX-et 3500-ért vettem. :)

Ki lehet fogni normál állapotút 10k körül, max egy festés kell neki, de kicsi rutinnal egy sérültet is érdemes megvenni - majd javítani.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9792) runner 125 válasza DigitXT (#9785) üzenetére


runner 125
nagyúr

Na igen, ha húzza az ember a gép szarvát, akkor benyelheti az 5l-t is, pláne ha nagyra nőtt a pilóta..

dave93

A Nexus-ba én is 5W-40 viszkozitású full szintetikus Motul olajat szoktam rakni, ez a legjobb motorba.

Ha az autódba is olyan kell, akkor persze, mehet a Leo-ba is.

Gumiból, h őszinte legyek az első márkáról nem is hallottam még, én mindenképpen neves gyártó abroncsát raknám fel. Kis kerekűekre sokan a Michelin Pilot SC szettet ajánlják, puha gumi, nagyon jó tapadással. Bár drágább és előbb is kopik.

..ezek közül én a Contit venném.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9793) dave93 válasza runner 125 (#9792) üzenetére


dave93
őstag

Értem, köszi szépen :R

(#9794) Gergello válasza runner 125 (#9791) üzenetére


Gergello
addikt

Gyári pigi csövet 5ért adtam el. :DD
Jól kifogtad, annyiért még gyári csövet sem látok.

(#9795) birdhouse válasza dave93 (#9790) üzenetére


birdhouse
csendes tag

nekem vee rubber van elöl-hátul, nem mondom hogy a legjobb, de annyira nem is rossz.

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#9796) Atomgeszi válasza runner 125 (#9792) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nekem elől gyári Maxxis van hátul Pilot SC.. pilotban is benne van már 4 -5 ezer km és semmi kopás nem látszik rajta. Pedig nincs kímélve. :) Bár igaz ez egy már egy drágább kategória. De jó gumik még a Heidenau-k is! Continental Twist is jó!!

Mellesleg meg volt az ez évi első menet kb. 3 hónap után pöcröff..még az akksiját se szedtem ki. Elégedett vagyok a kicsivel. :)

(#9797) runner 125 válasza Atomgeszi (#9796) üzenetére


runner 125
nagyúr

Annó egy barátom 180-as Runner-jén alig bírt ki 10.000 km-t a Pilot, egy 50ccm-es motor nyilván nem úgy "keni", akár mennyire húzod neki, ettől függetlenül akkor is jóval puhább, mint a többi. :)

A Heidenau-val volt egy nagy csalódásunk, amikor szintúgy egy másik barátom 400-as Burgman hátsó kerekéről egy kb 10x10 cm-es "minta" (értitek ahol bent vannak a kis rovátkák a gumiban.. nah egy olyan gumirész) egy az egyben levált.. :)

Vannak róla fotók, majd holnap keresek.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9798) bajnokpityu válasza runner 125 (#9797) üzenetére


bajnokpityu
félisten

de amelyik heidevel nincs gond,pl enyém,az meglepően jol tapad.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9799) runner 125 válasza bajnokpityu (#9798) üzenetére


runner 125
nagyúr

Persze, ezzel nem azt akartam mondani, h szar, de ha ilyen történne veled, azok után te sem vennél többet olyat.. Még szerencse h érezte, h valami miatt ráz a motor hátulja..

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9800) DigitXT válasza runner 125 (#9799) üzenetére


DigitXT
félisten

Az nem lehet, hogy esetleg valami fizikai behatás okozta/előzte ezt meg?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.