Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8701) runner 125 válasza Gergello (#8699) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nekem van vagy 70mb-nyi cuccom hozzá. Nagy részüket az olasz Nexus fórumról töltöttem. A magyar nyelvűt meg egyik barátom szkennelte be nekem.

Ha gondolod nézd meg.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8702) Zooka válasza runner 125 (#8700) üzenetére


Zooka
tag

Köszi, akkor majd kap egy barátságos árképzést.

Tényleg, Nexus: [link] Ezt hogy a viharba' adják ilyen áron? Lopott lehet?

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban,az optimista a fényt,a realista a mozdony lámpáit, a mozdonyvezető pedig három hülyét a sineken... Remélem míg a föld kerek, mindig lesznek Thinkpad-ek!

(#8703) akos3 válasza Zooka (#8702) üzenetére


akos3
addikt

Ott van világosan: Alkatrésznek és h forgalomba nem heylezhető, nincs kulcs...
akkor meg nem kell meglepőfni az árán..

(#8704) birdhouse


birdhouse
csendes tag

angliából lett hozva.

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#8705) akos3 válasza Gergello (#8699) üzenetére


akos3
addikt

Nekem csak a sajátomhoz van amit gyárilag adnak hozzá... :U De az épp elég ;]

(#8706) akos3 válasza Gergello (#8699) üzenetére


akos3
addikt

am itt elég sok fenn van.. ;)

(#8707) runner 125 válasza birdhouse (#8704) üzenetére


runner 125
nagyúr

..aha, csak nem mind1, h hozva vagy lopva. :)

mod.: Mindenesetre ha vkinek van kedve rizikózni, legozni, egész jó pénzt lehet belőle csinálni. :K

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8708) Tothgera30 válasza bajnokpityu (#8625) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az (álltalad írt) "átlagban" és a (álltalam írt) "vége" szó között tudod mi a különbség? Én nem álítottam hogy átlagban annyit mennne, csak azt hogy az a végsebessége, és itt nem volt szó tuningról.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8709) Gergello válasza runner 125 (#8701) üzenetére


Gergello
addikt

Kösz, majd belekukkantok.
akos3: Ezt az oldalt ismerem, nyomtattam is már ábrákat. Engem inkább leírás érdekelt volna, "hogy cseréljünk első fékbetétet". Valahol el kell kezdeni. Már szereztem egy tuskót a motor alá baknak :DDD

(#8710) akos3 válasza Gergello (#8709) üzenetére


akos3
addikt

hehe :DD
Pont erre tok is válaszolni, mert már csináltam:
Ugye kiszereled a kereket, egyik oldalon a km meghajtó jön ki (itt fogyelsz h ne guruljon semmi sem el)a másik oldalon pedig a tárcsa is kijön a fékpofák közül ami összehúzódik rögtön, mihelyt meghúzod a fékkart! (szal ne tedd) Utána van egy kis pöcök, ami tartja a fékpofákat, azt kihúzod és akkor ki tod szedni a pofákat, ha még nem estek volna ki maguktól! Elmész a boltba kérsz ugyanolyat és beleteszed ugyanígy! Ha korábban összehúzódott volna a fékpofa,tehát nem férne be a kettő kéző már a tárcsa akk fogsz egy fogot és széthúzod/feszíted a pofákat! (csak bátran, nem lehet semmi baja)...

(#8711) Topiccsendőr válasza akos3 (#8710) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem egyszerűbb a féknyerget levenni? az két csavar kb. :DDD

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8712) Dízeles válasza Topiccsendőr (#8711) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hát nyáron megkíséreltem leszerelni .Meg sem moccant ,csak görbült az imabuszkulcs Pedig nem gagyi.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#8713) Dízeles válasza akos3 (#8710) üzenetére


Dízeles
aktív tag

széthúzod/feszíted a pofákat! (csak bátran, nem lehet semmi baja)...
előtte kilazíthatná a légtelenítő csavart.(picit
bajnokpityu :D

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#8714) runner 125 válasza Dízeles (#8712) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pedig gagyi.

Vagy te vagy izmos. ;]

Normális imbusszal lazán le lehet szedni a nyerget, Nexus-ban is én cseréltem ki őket.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8715) Samus


Samus
addikt

Nos, megnéztem, kipróbáltam, menet közben pedig szépen megállt alattam. Mint később kiderült, a gyertyapipa nagyon kikopott, sűrűn leesik, mert gyertyacsere után "elfelejtett" újat enni rá. Rátettük, két személy alatt 60at futott, alattam 70et túlmegy, fékek harapnak, a Leo Vince sportdob (még nem sikerült beazonosítanom a típusát) miatt elég krosszos hangja van. Útközben még vagy tízszer leesett, kilazult. Érdekes, hogy ilyenkor csutka gázon megy, ha elengedem, vagy visszaengedem, megáll a motor, ha újra ráhúzom, nehezen, de újra megindul. Ha rendesen rajta van, akkor szépen egyenletesen úgy megy, ahogy kell Neki. Jó fél tekercs szigszallagot tekertünk rá, mire valahogy rögzíteni tudtuk hazafelé...hétőn veszek új pipát. Kézi szivatós, hidegben, egy óra állás után (este öt és hat között, visszafelé beugrottunk enni) harmadik rúgásra indul, melegen másodikra, önindítóval hidegen nem, melegen probléma nélkül megy. Hangja egészséges, nincs kopogás, alacsony sebességen (20) valamiféle súrlódó hang hallatszik, nem sikít, pici gyorsításnál megszűnik, görgőcsere volt nemrég, azt mondta a tag.). Egyébként megy, mint a veszedelem, és nem utolsó sorban nagyon tetszik. Motorolajból Api típusút kapott (pontos típust most nem tudom, full szintetikus, sötétlilás színű, doboza a motorban), a csóka büszkén mutogatta az EU igazolást, és az Aprilia sorszámos matricát is. A motor egyébként Osztrákból származik. Motorszám viszont nincs, állítólag ez ennek a típusnak nincs, csak alvázszám, a számok, matricák és az aluminium számos "cédula", ami egy lap egyébként sértetlen. Festve volt, az biztos, de blokkom látszik a kora azért. Karcok mindenhol a deknin, berúgókar jól áll a kép csalt kicsit...remélem a pipa csere után nem lesz vele probléma. Első saját motorom...Köszönöm mindenkinek a segítséget, hozzászólásokat, tippeket.
Kellemes utat.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8716) Dízeles válasza runner 125 (#8714) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Pedig betszivel ütöttem :K

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#8717) Dízeles válasza Samus (#8715) üzenetére


Dízeles
aktív tag

A kkor télen lesz mit csinosítgatni.Gratula & sok kilómétert. :C

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#8718) Tothgera30 válasza Samus (#8715) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Képeket várok/várunk az új jövevényről! :C

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8719) Topiccsendőr válasza Dízeles (#8712) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

be szokták ragasztani. De kijön.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8720) akos3


akos3
addikt

Jóvanna.. tudtam, h vmi nem lesz rendén a leírással, de azért nem hibáztam sokat :))
Én semmilyen légtelenítő csavart nem lazítottam ki :N :))
De már mindegy, mert régen más bosszankofik azzala moccal :W :C

Samus: Gondolom most nagy az öröm a háznál, Grat hozzá, képeket tényleg rakj majd fel! :K

[ Szerkesztve ]

(#8721) Topiccsendőr válasza Samus (#8715) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem a pipával van baj valszeg, hanem karburálási probléma. Ha nincs rajta a pipa a gyrtyán akkor csutkagázon sem megy.
Végülis vettél egy olyan robeszt, amit tényleg digitálisan lehet csak vezetni.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8722) Dízeles válasza Topiccsendőr (#8721) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Ne ne ne ....Jóleszaz!

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#8723) Samus válasza akos3 (#8720) üzenetére


Samus
addikt

Képeket teszek (holnap). Hétfőn vásárolok egy új pipát, reményeim szerint azzal minden megoldódik. csinosítani pedig a dekni fedelet kell, mert az olyan, mintha...szóval nagyon ronda. Kérdésem, hogy elég levenni a berúgókart és a dekni csavarjait, majd levehető a fedél? Nem fog semmi a kezembe pottyanni, szembelőni, kiesni, letörni? Ahogy néztem a fedél elég vékony anyagú, és műanyagnak tűnt...lecsiszolom, kijavítom, lefújom, ha eláruljátok, hogy kell levenni...
A gumik újak, ez valóban igaz, megvannak a pici kis "szőrök", és a mintázat között is kis "hártyák", élek sem kopottak. Az első fékbetét új, és úgy fog...mint egy új. A hátsót kicsit húzni kell, de az is jó, még. Ugyan nem értem, miért van 120-ig számozva az óra, de szép a világítás, folyamatosan, szépen mér (nyolcvanig még nem ment el, 75 körül van a vége, 70 utazót probléma nélkül tartja, ha a pipa is úgy akarja...úttartása stabil, nem rángat.
18525 kilométer van benne jelenleg (ha jól emlékszem, este jöttem, inkább az utat néztem, a számláló is szépen pörög). A szívató kézi egyébként (vicces, mert utoljára ilyet a Simsonokon láttam).
A dob Leo Vince TT vagy ZX (a TT-re hasonlít legjobban, ezt holnap még alaposan megnézem), a motor színéhez van fújva, és Racing matricát kapott.
Nagy az öröm, főleg, hogy első saját motorom (ezúton is köszönöm Édesapámnak a támogatást).

persuader: ha a pipa rajta van, nincs adagolási probléma, sem ütemkiesés, fulladás. Full gázról visszaengedve egészséges alapjárat van. Egyébként ez a pipa olyan mértékben kopott (lötyög a gyertyán...). Ha utána sem lesz jó, akkor fogok nyavalyogni. És remélem olyan motort vettem, amit "real life" lehet vezetni, és digitálisan dicsérni.
Az eladó egyébként garanciát vállalt a motorra...
Remélem, hogy örömöm nem csak digitális lesz.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8724) NINJA_V válasza Samus (#8723) üzenetére


NINJA_V
tag

Milyen típusú motorról van szó?

Two Strokes and Four Jokes

(#8725) akos3 válasza NINJA_V (#8724) üzenetére


akos3
addikt

Nem egy sr50? :U

(#8726) hoby36 válasza Topiccsendőr (#8711) üzenetére


hoby36
senior tag

Nekem hátul dobfék van.Ki kell cserélnem a pofákat.Itt lehet valami buktató,vagy csak ki kell kötni a féket és a kerékanyát leszedni?

A logikában semmi sem véletlen!

(#8727) Samus válasza akos3 (#8725) üzenetére


Samus
addikt

SR50 Racing (2002/01).

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8728) akos3 válasza hoby36 (#8726) üzenetére


akos3
addikt

Hát sztem ez sokkal bonyolultabb mint az első, mert nekem egy kis buzi rugó nem akart visszamenni a helyére! :W Húú milyen mérges voltam..azt hittem h földhöz vágom!
De am nem para... ;]

(#8729) hoby36 válasza akos3 (#8728) üzenetére


hoby36
senior tag

Miket kell még kiszedni?Eddig még csak simsonban cseréltem. :B

A logikában semmi sem véletlen!

(#8730) NINJA_V válasza Samus (#8727) üzenetére


NINJA_V
tag

Melyik blokkos?

Two Strokes and Four Jokes

(#8731) akos3 válasza hoby36 (#8729) üzenetére


akos3
addikt

igazából ha leszeded a hátsó kereket akk már mindent látni fogsz! Szal nem mondanék most semmit, mert nem nagyon emléxem már rá, csak arra h a 2 patkó alakú fékpofát az a buzi rugó tartotta össze ami nagyon kicseszett velem.. :(((

De mondom, h leszeded a hátsó kereket akk látni fogsz minden már, nem kell külön leszedni semmit sem hozzá...

(#8732) runner 125 válasza NINJA_V (#8730) üzenetére


runner 125
nagyúr

Minarelli, úgy rémlik.

Samus

Sok szerencsét hozzá! ;)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8733) Tothgera30 válasza runner 125 (#8732) üzenetére


Tothgera30
Ármester

runner 125: Az :K , én is úgy gondolom ;) ...
Samus: Jó motorozást :B , de igazán majd csak nyáron élvezed :C , amúgy kis gép az az SR :R ...

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8734) hoby36 válasza akos3 (#8731) üzenetére


hoby36
senior tag

Rendben.Köszönöm.

A logikában semmi sem véletlen!

(#8735) akos3 válasza hoby36 (#8734) üzenetére


akos3
addikt

Hát nm :U Sok sikert :C Látom akk nem fogsz unatkozni a téli állás alatt :N Vagy csak ennyi lesz a szerelés?

[ Szerkesztve ]

(#8736) hoby36 válasza akos3 (#8735) üzenetére


hoby36
senior tag

Most cseréltem szíjat és görgőt.Télen első gumi,hátsó fék és teljes festés.Nem unatkozom vele.

A logikában semmi sem véletlen!

(#8737) Samus


Samus
addikt

Pár kezdetleges kép...Azért ilyenkor tűnnek fel a hibák. A deknifedélen minden csavar különböző, egy hiányzik is, ezeket cserélem majd festés után. Tudom, volt róla szó, de milyen alapú (típusú) festéket ajánlotok a fedél festésére? Megteszi a sima Akrilfesték (spray) is?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8738) Dízeles válasza Samus (#8737) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Nekem tetszik.
Az csak műanyag.Szereld le vízpapírral vízben csiszold meg .Ha elkezded csiszolni néha kicsit folyass rá vizet és látod hol és mennyire kell még csiszolni.Így ahol nem tapad a víz kicsit csiszold még.Esetleges szennyeződés vagy szilikon miatt.
Teljes száradás után akryllal lefújhatod .Ha nem fogdosod zsíros kézzel nem is kell zsírtalanítani.Egyszerre csak vékonyan nehogy megfolyjon . Gyorsan szárad 3-4 réteget fújhatsz rá.
Go...
foci bikinis csaj is tetszik 200911011126

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#8739) akos3 válasza hoby36 (#8736) üzenetére


akos3
addikt

Hú a teljes festést nem irigylem! Én csak egyszer fújtam le a felniket de az is elég volt...
Mosás, csiszolás, rétegezve fújás...utána még rányomtam egy foszforeszkáló felnicsíkot is..! Elég faja lett, csak hááátt..szar volt maga a motor :(((

[ Szerkesztve ]

(#8740) Samus válasza Dízeles (#8738) üzenetére


Samus
addikt

Köszönöm a tippet. A bikinis kép egy Würth naptár része, sajnos még 2006-os, de szép, tele van vele a garázs. A képről hiányzik ugyan, de megvan a láb közötti kis kulccsal zárható rekesz is, csak ki van véve, alatta van a az akku, és a gyertyához is itt lehet felülről hozzáférni, itt lökődtem vissza a pipát mindig kézzel kattanásig...

Nem tudom szakavatott szemek felismerik-e, de ez valóban minarelli?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8741) NINJA_V válasza Samus (#8740) üzenetére


NINJA_V
tag

Minarelli, de max 1999es, az utolsó már hátul is tárcsás...Kemény a kipufogó festés! :DDD

Two Strokes and Four Jokes

(#8742) runner 125 válasza NINJA_V (#8741) üzenetére


runner 125
nagyúr

Bizony. :K

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8743) akos3 válasza NINJA_V (#8741) üzenetére


akos3
addikt

Mi? Ha jól értettem '99től már elől-hátul tárcsával szerelték az SR-eket? :Y
Mert ha így van az nem rossz :R
Az én BWS-em 2006os és "csak" elől tárcsás..igaz az Brembo.. :B

(#8744) salieri.


salieri.
őstag

Az lenne a kerdesem, hogy telire ki kell szerelni az akkumlatort vagy maradhat benne?

(#8745) runner 125 válasza salieri. (#8744) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha nem használod a motort ki.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8746) salieri. válasza runner 125 (#8745) üzenetére


salieri.
őstag

hasznalom,de hetente egyszer kb... szegeny scaramnak nem teccik ez a hideg rugdosom vagy ket percig es nehezen is melegszik :U

(#8747) runner 125 válasza salieri. (#8746) üzenetére


runner 125
nagyúr

-> akkor egyértelmű , h nem kellene kivenni.

:U:U

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8748) akos3


akos3
addikt

Kérdésem az lenne, mível közeleg a tél, h ha nem használom télen a mocit, szal állni fog 3 hónapot kb, akk az akksi kivételén kívül még mit kell csinálnom? Vmi benzint leengedni vagy ilyenek? :U :F

(#8749) runner 125 válasza akos3 (#8748) üzenetére


runner 125
nagyúr

Attól függ milyen tankod van. Ha fém, akkor pont h fel kell csurig tölteni, ha műanyag teljesen mind1.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8750) akos3 válasza runner 125 (#8749) üzenetére


akos3
addikt

passz :F Honna lehet tudni szétszerelés nélkül? Am egészen pontosan egy yamaha bws motogp editionról van szó 2006os kiadásu...igy te nem tudod? :F
Am ilyen h karbiból leengedni teljesen h ne ülepeggyen le a koksz? azt nem kell? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.