Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8601) Topiccsendőr válasza Narancs (#8600) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem. nem köszörű meg beütő, ugyanis öntöttvas hengerbe nem beütik, hanem kiöntik a ccm számot.
Van ilyen robogó, a kétütemű Minarellik. Aprilia Area, Gulliver, SR, Sonic, Yamaha Aerox, Jog RR, ésafenetudjamégmi

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8602) Narancs válasza Topiccsendőr (#8601) üzenetére


Narancs
őstag

Oks köszi. Tényleg 2 ütem vagy 4? Karbi vagy injektor? Mi a tuti?

Beauty is pain

(#8603) runner 125 válasza Narancs (#8602) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az injektoros kis ccm-es robogók drágák, mellesleg sokkal bonyolultabb szerkezet, ha beszarik drága mulatság lehet.

Én mindenképpen egy 125-180-as 2t robogót ajánlanék. :K

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8604) akos3 válasza runner 125 (#8603) üzenetére


akos3
addikt

Naja..de azt nem vezetheti hivatalosan a "B" jogsijával :U

(#8605) akos3 válasza Narancs (#8600) üzenetére


akos3
addikt

Ebben tévedsz, vannak már normál méretű sportmotorok v szupermotok is, amikről kívűlről nem tudnád megállapítani, h 50ccm! Nézz csak szét a neten ;)

De nem akarlak semmire sem rábeszélni, nem nagy kérés amit akarsz, 70km/h-val az összes robogó tud szaladgálni :P ..de még többel is.. :K

(#8606) Topiccsendőr válasza akos3 (#8605) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

4 ütemű ötvenesek nem tudnak, a kétüteműek viszont igen.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8607) akos3 válasza Topiccsendőr (#8606) üzenetére


akos3
addikt

Most nem azért de eszembe se jutott h vki 4T 50ccm-et akar venni...

(#8608) Tothgera30 válasza Topiccsendőr (#8606) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...dehogynem, a Kymco Agility vége pont 70km/h :DD !

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8609) Topiccsendőr válasza Tothgera30 (#8608) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

óra szerint :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8610) Tothgera30 válasza Topiccsendőr (#8609) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...gps szerint... ;]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8611) Gergello válasza Tothgera30 (#8610) üzenetére


Gergello
addikt

És hogy éri el? 45 fokos lejtőn? ;]

(#8612) nLali


nLali
senior tag

zsírral megkent lejtőn hátszéllel :D

(#8613) Tothgera30 válasza Gergello (#8611) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Lefelé könnyen :DD , felfelé akkor ha behúzzák :U .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8614) Topiccsendőr válasza nLali (#8612) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Annak a hátszélnek Katrina a neve, az fix.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8615) Samus


Samus
addikt

Nosza, régen írtam, kicsit felfüggesztettem a motort nekem projektet. De most visszatértem, új kérdésekkel. Azt már kinéztem, hogy nekem biza Aprilia SR50 kell (Street, Racing, Stealth, de Factory és replica nem, nem tetszik) (vagy Malaguti F15, majd ezeket is megnézem), mert annak irdatlan nagy teste van, amit imádok, egyszóval tetszik. olyan (nagyon) maximum 220 000 local creditért kellene vásárolnom valami jóféle gépet. Elhatároztam, hogy 5 év alá nem adom, kilóméterlimitet 12 000nél húztam meg (gyakorlatban 10 000 felé nem akarok menni, bár tudom, hogy ez a legbizonytalanabb részlet), és persze 50 ccm legyen, tuning nélkül, megfúrt motor nélkül (javítsatok ki, ha valami ebből hülyeség). Viszont rengeteg di-tech van. Namost. Én egy karburátorost hajtottam (Anyámé), van-e különbség menetteljesítményben a kettő között (gyorsulás, "harapósság", végsebesség)? A karburátoros azon kívül, hogy egyszerűbb (ezáltal olcsóbb), miben jobb? Di-tech-et semmiképp? Márka alapján melyik jobb? SR50 vagy F15?

Továbbá, hihető, hogy az említett SR50 alattam (cca. 100kg) 70 utazót megy? Az óra kitartó szarvhúzás után (körülbelül két perc) felkúszik 80-ra (ki nem akad), viszont nem erőlködik a motor, egyenletes fordulaton jár a hangja alapján (legalábbis amit hallok belőle). Tetszik, mert van benne erő, de a súlyom miatt nem akar kiszaladni alólam, a két tárcsával könnyen meg is áll.

Válaszokat újra köszönöm :)

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8616) Topiccsendőr válasza Samus (#8615) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

- hülyeség: km alapján venni
- van. ditech jobb. (én így tapasztaltam)
- nem megy tönkre a befecskendezéshez tartozó alkatrészek sora, mer' karbis
- semmiképp
- mindkettőben ugyanaz a blokk van tudtommal
- igen

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8617) birdhouse válasza Topiccsendőr (#8616) üzenetére


birdhouse
csendes tag

sr-t sok blokkal gyártották kezdve a minarellitől a piaggio-n át a moriniig

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#8618) Samus válasza Topiccsendőr (#8616) üzenetére


Samus
addikt

Elbizonytalanodtam...
A probléma az, hogy az ár adott, az elképzeléseim adottak. Karburátoros SR szinte alig van, a találati lista 80%-a di-tech, 15% nincs kiírva, a maradék körülbelül kettő darab pedig az ország másik fele... Mert az sem mindegy, hol van. Elmenni elmegyünk autóval, de vonóhorog nincs, így hazafelé motorral kell jönni. 160km-t még bevállalom, de többet már nem, az is jó két és fél óra...de azt is csak SR-el, F15 nem tudom mennyire kényelmes hosszú távon.

Ha a kilómétert nem nézem, akkor mit javasolsz (az évjáraton kívül)?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8619) akos3 válasza Samus (#8618) üzenetére


akos3
addikt

F15-től most miért távolodtál el? Van olyan jó mint az SR...

(#8620) Samus válasza akos3 (#8619) üzenetére


Samus
addikt

Nem távolodtam el, csak egyszerűen nem találom a nekem valót. A közelben nincs semmi... (pedig a közel 100-120km sugarú kört jelent...) és a külső is lényeg, hupililát például nem vennék (kivéve, ha megérné). Azért ennyi pénzért már elvárom, hogy nagyon jó állapotú legyen, külsőre-belsőre. Ha nem lenne félmillió az új SR, újat vennék...francnak nem kínai árban vannak :D

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8621) Topiccsendőr válasza birdhouse (#8617) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

eeegen, konkrét évjárat kellene.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8622) Samus


Samus
addikt

Namost. Hihetetlen, de találtam egy potenciális célpontot. Bizonyos SR Racing típus.
175 000 magyar valuta, 2002/01 évjárat, 17500 km, Minarelli blokkos (azt írja, Yamaha, most akkor hogy is van?), karburátoros, elől-hátul tárcsás, vizes (mármint a hűtés) és állati jól néz ki. És megfelelően közel is van. Végsebessége 90 km/h leírás alapján. (még el is hiszem, ha a sofőr könnyű ember)
Mit gondoltok, megéri, illetve írtátok, hogy SReket többféle blokkal szerelik. Melyik a jobb illetve mik a különbségek?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8623) bajnokpityu válasza Samus (#8615) üzenetére


bajnokpityu
félisten

220ért valóban 12e-t futott robesz?
hmm,talán egy keeway,valami kinai csoda,esetleg valami levegős pár éves.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8624) bajnokpityu válasza Samus (#8615) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ditech önmagában nagyon jó.faszás égés,kicsi fogyi,tök jó menetteljesitmények.itthon viszont a sufnituningosok,önjelölt szerelők nem értenek hozzá,ezért ha megáll a gép,akkor nem a gép a rossz,hanem a karbantartást nem kapta meg.a "meghibásodások" zöme meg eldugulás.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8625) bajnokpityu válasza Tothgera30 (#8608) üzenetére


bajnokpityu
félisten

100ezret beleboritva?
hogy gyári 50esként büdös életben nem futja meg ugyanazon az úton oda vissza átlagban a 70et,ez eléggé valószinű :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8626) birdhouse


birdhouse
csendes tag

nekem az a véleményem h. magyarországon nem értenek a ditechhez. legalábbis szegedi aprilia kereskedésben nem értenek hozzá....

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#8627) akos3 válasza bajnokpityu (#8623) üzenetére


akos3
addikt

Ez miért olyan nagy elvárás? :F Nem vágom..... :U
Én 2és fél éves, 2900km-t futott (szervízkönyvvel igazolva) Yamahámat vettem 250ért, úgy, h Yamaha kereskedésből, szal már rátette a saját hasznát..

[ Szerkesztve ]

(#8628) akos3 válasza bajnokpityu (#8625) üzenetére


akos3
addikt

Te ezeket a kijelentéseidet mire alapozod? 70et én elhiszem h elfutja azért..és nem vok egy naív ember :N

(#8629) akos3 válasza Samus (#8620) üzenetére


akos3
addikt

Miért te hol lax, h ennyire kevés arra felé a robogó? :))

(#8630) Samus válasza akos3 (#8629) üzenetére


Samus
addikt

Pécs környékén...
És egy jó robogó simán megy 70et bármikor, bárhová, 10 fokban is, amikor a lámpánál állok fél percig de a hőfok már minimum alatt van...az SR Street, amiről áradozok, (igaz, hogy vagy nincs benne automata szivató, vagy elromlott, mert önindítóval csak gázadásra indul) bármikor lefutja ezt. Hidegen-melegen a saját súlyommal 15 másodperc alatt 65nél a mutató, és kúszik feljebb...

A pár kérdésemre az előző hozzászólásomból még mindig választ várok...

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8631) Topiccsendőr válasza akos3 (#8628) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ha ráülnél egy négyütemű ötvenesre nem nagyon lenne egyértelmű ez a kijelentés számodra sem.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8632) Topiccsendőr válasza Samus (#8630) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Megmondom a tutttit.
Vigyél egy hozzáértőt magaddal, nézz ki egy olyan robeszt ami tetszik külalakra. Nézzétek meg együtt. Ennyi.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8633) akos3 válasza Topiccsendőr (#8631) üzenetére


akos3
addikt

De msot nem a kymco csodárol beszélünk?!! :C
Am sztem nem normális aki 50ccm 4T-t vesz..

(#8634) akos3 válasza Samus (#8630) üzenetére


akos3
addikt

Én egy szóval sem mondtam h nem mennek 70et..pont h én montam h még a kymco is megy..nah mind1. :C

(#8635) akos3 válasza Samus (#8630) üzenetére


akos3
addikt

Ez nincs oylan messze sztem...de el nem hiszem h nem találsz olyat ami megfelelni..sokat kell gép előtt ülni, tom én is tapasztalatból, de a végén megéri.. ;]

(#8636) Cedric G.


Cedric G.
csendes tag

Sziasztok, pár napja vettem egy aprilia area-t, vizes 50-es szép kis moci, jó gyári állapotban van, nincs átfényezve, gyönyörű motorhang, semmi zörgés, pöccre indul. Egy bajom van vele 65 körül megy végre ami nagyon kevés. gyorsulásra egész jó amikor indulok ugrik egyből. Egy haverom area-ja 85-90 körül megy és nem tuningolt, több haveromnak van aprilia sr-je a körlámpás vizes és elvileg abban ugyan ez a blokk van és azok is 80-90 körül mennek. Mi lehet az oka a kis végsebességnek?

[ Szerkesztve ]

(#8637) akos3 válasza Cedric G. (#8636) üzenetére


akos3
addikt

Nem lehet a gyertya rossz minőségű benne? Halottam oylanról, h az levesz a végsebességből..
Vagy vmi gumigyű levegőt enged át..vagy passz igazából..csak találgatni tok :F

[ Szerkesztve ]

(#8638) dave93 válasza Cedric G. (#8636) üzenetére


dave93
őstag

Gyári fojtás nincsen benne? Ez lenne a legegyszerűbb magyarázat. Kiszeded és máris nő a végsebesség. :) Szvsz...

(#8639) akos3 válasza dave93 (#8638) üzenetére


akos3
addikt

sztem fojtással nem menne 65-t..max 50et

(#8640) runner 125 válasza Cedric G. (#8636) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az Area önmagában egy nehéz robogó, lehet h nem fog úgy menni, mint egy SR. Általános dolgok; mint pl légszűrőt megnéztél?
..vagy pusztán kopott a szíj, görgők, vagy a motor.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8641) Cedric G. válasza runner 125 (#8640) üzenetére


Cedric G.
csendes tag

Még semmit sem néztem meg, nem is volt időm, de ilyen gyertya, légszűrő ezt jövő héten megnézem amint lesz egy kis szabadidőm. Szíjra és görgőkre én is gondoltam. Egy valami biztos, a motorja nem kopott! Láttam én már elhasznált motorú robogókat na az nagyon nem ilyen. Eleve ha kopott azok nem nagyon indulnak pöccre. Másodszor nincs ilyen szép 2 ütemű hangja.

(#8642) Cedric G.


Cedric G.
csendes tag

Viszont amit még tudni kell róla, akitől vettem 1 éve nem használta, szóval 1 évet állt a motor!

(#8643) Topiccsendőr válasza akos3 (#8637) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

görgők túl könnyűek, vagy az ékszíj el van kopva nagyon.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8644) runner 125 válasza Cedric G. (#8642) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az állástól baj nem lehet.

Nézd át az említett dolgokat.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8645) Samus válasza Topiccsendőr (#8632) üzenetére


Samus
addikt

Ha ez ennyire könnyű lenne, nem lennék itt. Sajnos hozzáértő emberből a környéken egyetlen egy darab van, Őt viszont nem rángathatom ide-oda, úgymond bérkiegészítésként motorszerelő, egyébként pedig szervizben dolgozik... Ezért kell olyan gép, amit csak hajtani kell, és megy. Ma viszont láttam három különböző blokkos SR50-et. Kettőt be tudok azonosítani, a harmadikat nem, pedig lehet kettő egyforma...de akkor egy újabb kérdés, legyek már tisztában vele. Adott típusú motorblokkok mind ugyanúgy néznek ki? Értem például, hogy ami vizes fekvő minarelli, az az összes ilyennel szerelt motoron egyforma?
A kérdés adott: mik a különbségek?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8646) Dízeles válasza Samus (#8645) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Vásárlási tanács.Könnyen indul,"jól"gyorsul ,ha fékezel megáll ,nincs rommá törve.És ha tetszik vedd meg.
persze kibicnek semmi sem drága

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#8647) nLali válasza Dízeles (#8646) üzenetére


nLali
senior tag

Szeva Dízeles !
Jól lett a támasztó?

(#8648) Dízeles válasza nLali (#8647) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hali nLali
vikend robogóztam kicsit aztán elmentem haverhoz ,hogy felszereljük de aztán ruter állogatás lett belőle. :N
#
Samus kolegánakEz jó gyorsul csak hát a fék...

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#8649) Cedric G. válasza Dízeles (#8648) üzenetére


Cedric G.
csendes tag

:C üvöltök a nevetéstől!! Az ilyen balfasz minek ül motorra? Ennél még egy 70 éves öregasszony is jobban tud motorozni.

(#8650) bajnokpityu válasza Samus (#8645) üzenetére


bajnokpityu
félisten

venni,hajtani,ráfizetés nélkül?tutit akarsz?vegyél ujat.hát hogy a viharba gondolod?
hogy létezik tuti tipus?hát nincs! :(

kérdésekből látszik,hogy -nem bántani akarlak- hogy nem sok közöd van ezekhez.hiába állapitod meg melyik blokk van benne.mit érsz vele?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.