Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) Dízeles válasza nLali (#8132) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hali
Rongykorongot tudsz készíteni .Kb 12 cm átmérőjű darabokat kivágsz egy pamut darabból .10 cm hosszú 8-as csavarral és 2db farostlemez koronggal össze húzatód ,és az anyákat lekontrázod.

És a vatta:

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#8152) nLali


nLali
senior tag

Felnibe egy 8as számot találtam, talán 8.hóval, ha jól láttam. Most alvázszám alapján próbálom kideríteni, hogy mikori lehet, de nem nagyon haladok.

(#8153) runner 125 válasza nLali (#8152) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha nem tűnik nagyon újnak akkor az 98-as.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8154) nLali válasza runner 125 (#8153) üzenetére


nLali
senior tag

Szerintem öregnek sem tűnik, bár itt koszos.
kép 1

kép 2

[ Szerkesztve ]

(#8155) runner 125 válasza nLali (#8154) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez egy SP sorozat".

99-ben jött ki ezzel a színnel, az én 125-ösöm is ilyen volt.

Amúgy hátul tárcsafékes nem de?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8156) nLali válasza runner 125 (#8155) üzenetére


nLali
senior tag

Igen, elvileg SP. Hátul is tárcsafékes.
Az egész motorba talán a fékeket szeretem a legjobban :B
Asszem vissza kéne tenni az emblémát az elejére. Lehet, hogy nem tűnt volna fel, ha nem csinálok képeket róla :D

(#8157) hoby36


hoby36
senior tag

Azt csinálta most a sepia,hogy pörgött magas fordulaton a motor,kivettem a kulcsot és pörgött tovább.Úgy kellett lefullasztanom. Mitől lehetett ez?

A logikában semmi sem véletlen!

(#8158) nLali válasza hoby36 (#8157) üzenetére


nLali
senior tag

Itt a jóidő, menne gurulni

(#8159) birdhouse válasza Tothgera30 (#8150) üzenetére


birdhouse
csendes tag

nézd én nem veszekedni szeretnék veled! nekem valahogy furcsa volt ülni a matrixon, ugyanúgy mint hasonló társain mint többi keeway, motowellek stb. nekem az aerox kényelmesebb. de szerintem ezen felesleges veszekedni mindenki olyat vesz amilyet szeretne. amugy ujonnan aeroxot én soha nem vennék túl drága. 160-170ezer körül már vannak teljesen jók.

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#8160) Tothgera30 válasza birdhouse (#8159) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én se vitatkozni szeretnék, de nekem már volt egy-két motorom, így azt te se gondolod komolyan hogy 160-170-ért veszel "teljesen jó" Aeroxot! Mert én 300 alatt nem igazán láttam "teljesen jó"-t, és vagy 3 évig "rá voltam kattanva az Aeroxra" tehát jártuk az országot motor miatt. Az egyik haverom is vett egy "teljesen jó"-nak hírdetett Aeroxot, és most minden baja van vele, és eddig is már megvett vagy 3 henger, 2 főtengelyt, és azokból is a drágábbat!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8161) birdhouse válasza Tothgera30 (#8160) üzenetére


birdhouse
csendes tag

hát előfordul de ittis lehet szerencséje az embernek vagy nem. 300ér is van fostalicska :DD (megint nem vitatkozni szeretnék) amugy ma jönnek megnézni a jogot imádkozzunk h. elvigyék végre :))

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#8162) bajnokpityu válasza Tothgera30 (#8160) üzenetére


bajnokpityu
félisten

én 180ért vettem,egy kosár alkatrésszel.igen kotványul nézett ki,de műszakilag rendben volt.oké,persze használásnak volt nyoma.de kitámasztót,fém fékcsöveket,malossi fékbetétekkel kaptam hozzá,meg karbit,uj variot.tehát látszott,hogy használták,de egész hozzáértő volt a tulaj.én ilyenektől szeretek venni,nem a csillivillinek hirdetett 3ezer kilóméteres gépeket...

és ha gyorsan mégy,kihasználva a gépet,akkor igen jó az aerox üléshelyzete.sosem éreztem kényelmetlennek.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8163) bajnokpityu válasza birdhouse (#8149) üzenetére


bajnokpityu
félisten

öregemnek 50es utolsó extrázott mátrixa van,nekem meg aerox.büdös életben nem cserélnék vele,hiába drágább övé.rossz vezetni,erőtlen,féketlen.125ös nyilván erősebb,de fékje,üléshelyzete ugyanolyan elbaltázott.

1 dolog van ami tetszik,a mobiltelefonkapásjelző :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8164) bajnokpityu válasza .gigabyte. (#8146) üzenetére


bajnokpityu
félisten

majd próbálj meg követni akármilyen váltós géppel BPn.amig te váltogatsz,kuplungolsz,én 6 autóval előrébb járok.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8165) runner 125 válasza bajnokpityu (#8164) üzenetére


runner 125
nagyúr

:)) :K

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8166) Samus


Samus
addikt

Egy 125 ccm motornak van 90 km/h utazósebessége?
Azon gondolkodtam, miután autóm egy darabig úgysem lesz, veszek egy 125 ccm és kismotorként használom.
Szemezgetek egy Piaggio Skipper típussal (2003, 14300 km, 180 000 ft) vagy egy Aprilia SR125 (2001, ismeretlen óraállás, 150 000 ft). Szóba jött még Malaguti F18, de annak óriási a blokkja, és Italjet Formula Twin, ez 140k, 14 000 km, de dupla kipufogó, két henger, ezt már nem vállalnám be...
Láttam még Skippert (ez nagyon tetszik), 130k, 2000 évjárat, de 24800 km van benne...
De ha nem mennek ennyivel, akkor felesleges a hercehurca...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8167) hoby36


hoby36
senior tag

Hellotok!Gond van a Suzuki Sepia robogómmal.Most akartam vele menni,de alig indul.Felpörög,aztán,ha hozzáérek a gázhoz,akkor leáll.Szikra van.A gyertya benzines úgyhogy anyag is van.Szerintetek mi a gondja?

A logikában semmi sem véletlen!

(#8168) kételkedem


kételkedem
addikt

Ma voltam megnézni egy yamaha jogot.

A neten levő fotó elég messze készült ahhoz, hogy ne látszódjon a 10 csomagnyi kábelkötegelő, amivel a műanyag idomokat egymáshoz rögzítették.

A kuplung félhalott volt, semmi nem világított rajta, bár a tulaj váltig állította, hogy ha bemelegszik a motor, világítani fog a lámpa és működni az irányjelző. Na gondoltam nem jól indul, de egy menetpróba még belefér. A motor képtelen volt egyenesen menni. A kormányt erővel kellett tartani, hogy egyenesen menjen.

Persze otthagytuk, járjon vele a gazdája!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#8169) runner 125 válasza kételkedem (#8168) üzenetére


runner 125
nagyúr

:))

Mo. -n erről szól a használt piac nagy része. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8170) birdhouse


birdhouse
csendes tag

ha runnert neminditja az öninditó, és nem is mindig forog az önindító motorja, ha igen akkor meg fura hangja van, akkor valszeg perselyezni kell? vagy mik lehetnek még a felmerülő problémák?

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#8171) runner 125 válasza birdhouse (#8170) üzenetére


runner 125
nagyúr

:)

..merül az akku. ;)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8172) mahatma válasza Samus (#8166) üzenetére


mahatma
aktív tag

szia,
nekem volt Piaggio Skipperem 125ccm, simán vitte a 90 km/h. Jól lehetett vele manőverezni, erős volt, Bp-re bőven elég volt. Már az eladás sorsára jutott.

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#8173) runner 125 válasza Samus (#8166) üzenetére


runner 125
nagyúr

Lehet vele 90-es utazót tartani.

A Skipper egy jó összeállítás. ..de én abból csak a 2t-t venném.

A km óra állásra meg soha ne hagyatkozz, el kell menni és meg kell nézni/ki kell próbálni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8174) Samus válasza runner 125 (#8173) üzenetére


Samus
addikt

A 4T annyira nem jó (azt tudom, hogy 50 ccmnél némileg kisebb teljesítményt nyújt, de egy kategóriával feljebb is ez a helyzet)? Szemezgetek ezzel az "olcsóbbal", 130k-ért. 9 éves, négyütemű... Nagyon jól néz ki, képeken legalábbis. Kevés pénzért ne várjak csodát...kipróbálásnál egyébként mire érdemes figyelni (ezt úgy átlagban kérdezem)?

Legfőképp városban fogom használni egyébként, csak ha néha kikeveredek városok közé, akkor azért ne 60nal kelljen robognom. Csak azt nem tudom, rendőrök mit szólnak hozzá. Az óra 140ig van számozva. Bár ha jól tudom, a Honda SH50 is 140ig van...Arra rájöttem, hogy blokk és kipufogó alapján nem nagyon lehet megkülönböztetni. Az új SR50 Apriliának olyan vastag kipuffja van, mint a két karom. A dekni méretéről ne is beszéljünk.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8175) Dízeles válasza hoby36 (#8167) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hali
Cimbim asszonyának is ilyen robogója van hasonló gondokkal.Elvitték szerelőhöz -(augusztus)-de még mindig nincs kész.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#8176) nLali válasza Dízeles (#8175) üzenetére


nLali
senior tag

Nem nagyon sietnek vele...

(#8177) Dízeles válasza nLali (#8176) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Van kocsi no problem.
Máskor is rakoncátlankodott.Szóval lehet nagy generál lesz?
*
Vagy teljes leépülés

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#8178) nLali válasza Dízeles (#8177) üzenetére


nLali
senior tag

Nemtudom, de legyél optimista !
Tuti megcsinálják ! :R

(#8179) Dízeles válasza nLali (#8178) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Nekem mindegy.Csak-hát jó lett volna segíteni hoby36 kollegának .
Más: ma kicsit hasítottam sisak nélkül a city-ben tök állat .Régi Simsonsos idők jutottak eszembe.
No ABS No Airbag No para.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#8180) nLali válasza Dízeles (#8179) üzenetére


nLali
senior tag

Én néha egy pár métert megyek úgy. Ha a ház előtt áll a motor, és be akarok állni a garázsba, akkor 30 métert kell mennem, mert Y utca második ház és a garázs a másik streetről nyílik. Erre a távra nem szoktam felvenni, de a városba nem merek úgy menni. De szinte mindig nyitva van plexi :DDD

(#8181) Dízeles válasza nLali (#8180) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hát igen .Én is csak pár utcát mentem oda vissza .Nem kívánom rendszeressé tenni.A forgalom is sokkal nagyobb .Mindenkép hasznos dolog a sisak.Magam is nyitott plexivel veretek de napszemüvegben mivel sok a moszkító.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#8182) birdhouse


birdhouse
csendes tag

én sem nagyon szoktam bukó nélkül menni, max ha kinnvagyunk valahol retekfalván és kerekezgetek kicsit. vagy ha csajt viszek és csak 1 bukó van :DD

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#8183) runner 125 válasza birdhouse (#8182) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mert ennyi eszed van. :)

Nem kívánom, de egyszer ess pofára.

Jól bevált mondás; " tizeniksz évesen ciki a protkó." ;)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8184) bajnokpityu válasza Samus (#8174) üzenetére


bajnokpityu
félisten

vagy nagyon érts hozzá,vagy készülj fel egy nagygenerál árára.4T-t nem annyi felujitani,mint szutyok 2T-t,
egyébként tök mindegy hány köbcenti,2T mindig erősebb lesz mint 4T.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8185) Samus válasza bajnokpityu (#8184) üzenetére


Samus
addikt

Elképzelheted mennyire értek hozzá...
Aprilia SR125-ből létezik négyütemű? Vagy csak kettes van?
Skippert venném, de ezek után, hogy ennyire nem ajánlott a 4T...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8186) birdhouse válasza Samus (#8185) üzenetére


birdhouse
csendes tag

én ugytudom 125ös srből csak 2ütemű van

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#8187) bajnokpityu válasza Samus (#8185) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nagyon is jó vétel lehet a 4T,de max 2-3éveset néznék,vagy hazai forgalomba helyezésűt.
mert olaszból behozott 40e km-t futott 4Tk már szerintem közel lehetnek a felujitáshoz.ami 2T esetén nem gáz,de 4T esetén sok.
és ugyan kifoghatsz nagyon jó állapotút is,amivel öröm lesz minden km,csakhát tudás nélkül esélyes,h nem nyer.
szal ajánlott 125től a 4T,de sokkal jobban bele lehet nyúlni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8188) <NewL>


<NewL>
addikt

ez milyen sas? elég nagy kerekei vannak élőben

There's an app for that

(#8189) nLali válasza <NewL> (#8188) üzenetére


nLali
senior tag

Én nem tudom mi ez, de élőben nagyon csúf. Bár ízlések és pofonok.Ha jó álapotban van, akkor jó :)

(#8190) <NewL> válasza nLali (#8189) üzenetére


<NewL>
addikt

nekem tetszett,debrecenben láttam,soha életemben nem láttam még ilyet,de baszott nagy kerekei voltak :D

There's an app for that

(#8191) Samus válasza <NewL> (#8188) üzenetére


Samus
addikt

Ránézésre Yamaha (MBK) BWS/Booster. A kerekei azért ekkorák, mert elméletileg ez a széria tereprobogó...Bár nem biztos, hogy ez, de nekem ez ugrik be elsőre. Elméletileg jól megy és keveset fogyaszt...(2 liter).

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8192) <NewL> válasza Samus (#8191) üzenetére


<NewL>
addikt

eddig ez hasonlít rá a legjobban. yamaha slider
[link]

élőben jobban nézett ki,ott látszik tényleg mekkora kerekei vannak :K

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#8193) nLali


nLali
senior tag

Talán ez?
Oldalán a koptató stimmel.Meg a fejidom is.Ez Slider. Nekem még így se tetszik :U
Talán valami más színbe.Fehér? Most minden robogót fehérbe képzelek el :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8194) runner 125 válasza Samus (#8185) üzenetére


runner 125
nagyúr

125/150-es SR-ből csak 2t van. (Levegős, Pigi blokk)

Én ebben a kategóriában csak 2t gépet vennék, több okból;

- olcsóbb javítási költségek
- kis rutinnal otthon elvégezhető totál motorgenerál/javítás
- nagyobb sűrítésű hengerfejjel 4t-vel megegyező fogyasztás (egy ilyen fej ára köbö 20k)
- jobb menetteljesítmény

Keress 2t Skipper-t, van belőle 2t is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8195) <NewL> válasza nLali (#8193) üzenetére


<NewL>
addikt

azaz. ... ja a robogó:DDD

hát szép is a fehér,gyöngyházfehér

There's an app for that

(#8196) nLali


nLali
senior tag

-nagyobb sűrítésű hengerfejjel 4t-vel megegyező fogyasztás
Taníts mester ! :DDD Milyen hengerfej az ilyen? Nem árt a főtengelynek, hajtókarnak a nagyobb sűrítés?Akkor nyomjak ki szilóval? :DD
<NewL>, Örülök, hogy tetszik a verda ;]

[ Szerkesztve ]

(#8197) birdhouse válasza <NewL> (#8188) üzenetére


birdhouse
csendes tag

yamaha slider/mbk stunt. jókis gép lehet zúzni vele :))

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#8198) nLali


nLali
senior tag

Ilyen koptatók kellenének nekem is. Az lenne az első, hogy mennék esőbe csúszkálni. A mostanit nagyon féltem.

(#8199) Gergello válasza birdhouse (#8197) üzenetére


Gergello
addikt

Ezzel mehet az egy kerék. ;]

(#8200) Samus válasza runner 125 (#8194) üzenetére


Samus
addikt

Amit találtam Skippert, az mindhárom 4T. Meg van kötve a kezem, közelben kell, hogy legyen, és árban sem mehetek el akármeddig (140-150k). SR125 van (felújított, a leírás alapján). Malaguti F18-ból csak 4T van? Vagy valaki egy megbízható kismotornak még elmenő 125ös robogót tud mondani?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.