Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) runner 125 válasza misterH (#8450) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jók.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8452) misterH válasza runner 125 (#8451) üzenetére


misterH
csendes tag

(#8453) Tothgera30 válasza Jamby18 (#8444) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én is télen akarok venni :DD , December-Január körül ;) ... Ez nem épp normális dolog :( , de akkor álltalában lemennek az árak ;] . Persze az igazi motorsoknak a szezon egész éves :B .

---Én őket néztem:

1. versenyző - mivel nincs olyan messze (helyzeti előny, első rajtrács) és jól néz ki, de tényleg 14 ezer km-t futott, vagy én nem értek hozzá, mert ez soknak tűnik (-1 pont, apám "kevés km" mániája miatt) :U !
2. versenyző - kib@szott messze van, de jól áll neki a fehér szín, viszont horzsolt (-0,5 pont) :Y .
3. versenyző - nem tudom merre van (-3 pont), viszon (gondolom) vigyáztak rá, mert nem karcos :D .
4. versenyző - egyszerűen imádnivaló :B .

---Segítséget elfogadok,... gondolatokat is (lehetőleg írásos formában),... bátran lehet írogatni :R !

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8454) Dízeles válasza Tothgera30 (#8453) üzenetére


Dízeles
aktív tag

A 4. versenyzőre ( VESPA S 50 LX ) szavazok. :K
tothm
>>>Mennyi olaj fogy el 100km-en?<<<< Nem tom .Pálcikával megmértem a tartályban majd egy hónappal később is .K.b. 4 cm olaj hiányzott.K.b 6-800 km.

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#8455) Gergello válasza Tothgera30 (#8453) üzenetére


Gergello
addikt

NRG mc4-eket nem nézegeted? Elég hasonló az új runnerhez kasznira, talán kicsit olcsóbb. Állítólag a levegős az nagyon gyönge belőle, de a vizes az rendes piaggio blokk szerintem.

link ;]

(#8456) runner 125 válasza misterH (#8452) üzenetére


runner 125
nagyúr

..ne haragudj, de ilyen kérdésekre értelmes választ nem lehet adni.

Menj el, nézd meg, próbáld ki alkudj és mérlegelj.

:U

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8457) CHIPman válasza runner 125 (#8449) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Lemértem, az i780 iGO8 R3-mal 5km/h-val mutatott kevesebbet. tehát az 50 az szerinte 45 volt, és az összes autónál így van, ahol mértem eddig.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#8458) runner 125 válasza CHIPman (#8457) üzenetére


runner 125
nagyúr

Alsó tartományban kevesebbet csal az óra.

Nézd meg óra szerinti 100-nál mennyit megy.
Talán 75..

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8459) CHIPman válasza runner 125 (#8458) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Motoron nem tudom megnézni, autónál pedig 130-nál is 125-öt mutatott.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#8460) runner 125 válasza CHIPman (#8459) üzenetére


runner 125
nagyúr

..izé', robogós totyikban szvsz nagy részt azokról esik szó :D Természetesen én robogó km óra / GPS által mért sebesség különbségre céloztam. ;)
Autóknál elenyésző a különbség.

mod.: Más.

..biztos fájhatott.. :U

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8461) akos3 válasza misterH (#8452) üzenetére


akos3
addikt

Nem!!!
Nem fiatal, nagyon sokat futott, nem karc mentes, és nem is olcsó!

(#8462) akos3 válasza Jamby18 (#8443) üzenetére


akos3
addikt

Szia! SR50 az jó motor, de én csak karbisat vennék!
Ajánlom még, ha nagytestű sportosra vágysz a Yamaha aeroxot, malaguti f12-t és az
f15-t, piaggio NRG-t, gilera runnert és ezt Tom, h nem egy szépségdíjas, de van benne valami ami engem megfogott! Vizes, VÁLTÓS :R , nagykerekű, de mégis sportos és emelett jól megy! És tuningolni is nagyon jól lehet! ja és jó árban van.. :U (én akartam ilyet, csak amikor én néztem akk idősebbek voltak a kínálatban, de ezt ha lett volna mindenképp megnéztem volna!)

hirtelen ennyi nagytestű sportos jutott eszembe ami úgy elterjedtebb!! ÉS itt a lényeg! Mindenképp oylat vegyél ami nem egy kuriózum! Ugyanis ha elromlik, minden sarkon találsz hozzá alkatrész, míg a kis egyedi daraboddal mehetsz külföldre! :K

na szólj, ha még kell vmi!

ui: Végülis nem hüyleség télen venni motort, mert ami télen beindúl az nyáron is be fog! ÉS hát olcsóbb is :K

[ Szerkesztve ]

(#8463) akos3 válasza Tothgera30 (#8453) üzenetére


akos3
addikt

A 14 ezer az nem olyan sok de nem is kevés.. Átlagosnak mondható, de én valszeg kevesebb km-est vennék...Egyébként ha normálisan mentek vele akk nem sok! ÉS a fordítotja is igaz: 5000km alatt és szét lehet huzatni egy kismotort.
Am teljesen igaza van édesapádnak! :R

(#8464) Jamby18 válasza akos3 (#8462) üzenetére


Jamby18
senior tag

Köszi a segítséged.
Megnézem amiket ajánlottál YAMAHA aerox nagyon pöpec találtam is bőven belőle (ha erre gyűjtök szerinted jó?? [link] illetve meddig lehet lemenni évjáratba pl 98 hagyjam???
Apriliára visszatérve miért karbi,injektorral mi a baj??
Malaguti-ból ez jön be [link] szerinted??
Illetve a Gilera runner ami jöhet....ennyi tetszik nekem :D

[ Szerkesztve ]

(#8465) Gergello válasza runner 125 (#8460) üzenetére


Gergello
addikt

Íjj ezt nézni rossz. :(

(#8466) nLali


nLali
senior tag

Egy napja esik...Ma busszal megyek dolgozni :(((

(#8467) Gergello válasza nLali (#8466) üzenetére


Gergello
addikt

Én már feladtam idénre a motorozást. Talán lesz egy hétvége, akkor elviszem megtankolni + egy mosás.

(#8468) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Az miért lehet, hogy a robogómmal 3,5l-t beletankolva csak 60km-t tudok menni? Így az átlagfogyasztás bőven 5l felett van. Igaz, hogy nyélgázon megyek, de mivel így sem megy 50-nél jobban, én sokallom a közel 6l-t.
Piaggio Typhhon alap, fojtásokkal.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#8469) CHIPman válasza CHIPman (#8468) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Megint elírtam, Typhoon.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#8470) bajnokpityu válasza CHIPman (#8468) üzenetére


bajnokpityu
félisten

főleg rossz karbibeállitás miatt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8471) CHIPman válasza bajnokpityu (#8470) üzenetére


CHIPman
nagyúr

És ezt a gyárban rosszul állítják be?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#8472) runner 125 válasza CHIPman (#8471) üzenetére


runner 125
nagyúr

Elvileg nem. :)

Sok tényező közre játszhat, a mostani hideg idő, h nyelezed.., de első sorban a fojtásokat távolítanám el én.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8473) CHIPman válasza runner 125 (#8472) üzenetére


CHIPman
nagyúr

1k km előtt nem csinálok vele semmit, de erősen úgy néz ki, hogy ez 2010-re tolódik.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#8474) CHIPman válasza CHIPman (#8473) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Na asszem elmegyek kicsit arcot fagyasztani. :DDD

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#8475) birdhouse


birdhouse
csendes tag

itt ma egész nap esett az eső... de kajak. és pláne igy esőben meglehet érezni a slick gumi hatását :D

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#8476) Dízeles válasza CHIPman (#8474) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Gondoltam rá én is de 90 km/h szembe szélben nem jutnék messzire.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#8477) CHIPman válasza Dízeles (#8476) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Én kaptam pár oldalszelet. ;] Bár nekem nehezebb a robogóm, mint a többi tudtommal, így nem tud akkorát lökni. Kifogyóban van az anyag belőle, nem megyek messze, és ha kifogy, akkor töltök bele bizonyos mennyiséget, és lemérem, hogy mennyit lehet vele menni.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#8478) akos3 válasza Jamby18 (#8464) üzenetére


akos3
addikt

Szia, megnéztem a linkeket amit küldtél...hát mit mondjak...nem vok jó véleményel.. :F
A Malában sok van, ne vedd meg! A Rox pedig tuningolt azért ne vedd meg! Valszeg húzta neki rendesen!
Az sr karbis meg jobb :K Kevesebb az elromlási esély. Meg ha jól tom az injektorosban nincs is berugókar... :U De azért ha olyat szeretnél ne ez tartson vissza, azok is jók. :K

A többi amit ajánlottam ezekszerint nem jött be?!

(#8479) akos3


akos3
addikt

ja, am érdekesség képpen: A mala fiftynek nem ritka az olyan változata amiben van power szelep!! Sztem érdemes azoknak ilyet keresni akik most vannak motor vásárlás előtt! Csak jókat lehet a kis méregzsákról hallani ;] Én kipróbálnám 1x csak nincs egy ismerősnek sem :U

[ Szerkesztve ]

(#8480) akos3 válasza CHIPman (#8468) üzenetére


akos3
addikt

Ezt sztem nagyon gyorsan nézesd meg mielőtt kifogy a tárcádból az összes pénzed!
Egyántalán nem normális, folytottan meg pláne...

(#8481) Gergello válasza CHIPman (#8477) üzenetére


Gergello
addikt

Mi nehéz, a levegős tph? Szerintem átlagos. Vizes NRG, rox vagy runner biztos nehezebb.
Elég sokat fogyaszt a géped, nekem folytatlanul kb ennyi, úgyhogy kicsit sokat kap (de erő az ok) + digitális használat.
Remélem lesz még jó idő valamikor, mert küldeném még neki idén 1-2xer ;]

[ Szerkesztve ]

(#8482) akos3


akos3
addikt

Azt én sem vágom h mi nehéz azon... :Y
Én sem akarom még eltenni a mocit, rem ősziszünetben jó idő lesz :C

(#8483) nLali


nLali
senior tag

4 fok...Ma se motorozok :( Lesz még idén jóidő?

(#8484) Brogyi válasza nLali (#8483) üzenetére


Brogyi
senior tag

En meg fogok, csak szabin vagyok. :D

(#8485) Brogyi


Brogyi
senior tag

Runner 125 megnezned ezt a linket.[link]
Mintha atvagas szaga lenne.5800km ,es mar nem eredeti gumi. Ez cumi szerintem, mert az nem pirelli gumi.Mintazat alapjan szerintem nem az eredeti gumi.Szerinted?
A villaskulcs ,es 10.6 mit jelentene? Ha akkufesz akkor az akksi is szar. Kiraly ajanlat 1 millaert.Kivancsi vagyok egy Nexus tulaj mit olvas ki ebbol.

(#8486) Brogyi válasza Brogyi (#8485) üzenetére


Brogyi
senior tag

Szerintem ezt beneztem.Azert a muszerfal kijelzese erdekelne. :R

(#8487) Topiccsendőr válasza akos3 (#8427) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Fantasztikusan adsz tanácsot a tuningról mindenesetre, ezt el kell ismerjem. Ahhoz képest, hogy sose csináltad. :D Ha van két különböző márkájú robogónk. Az egyik Aerox, de mindkettőben ugyanaz a minarelli dohog, akkor az Aeroxok jobban mennek? (beugratós)

annak a Typhoon nak elég lenne egy átfúvókázás, vakcső behegesztés, varióállítás, és valszeg vinné a 75 öt. Kb egymilliószor tárgyaltuk ki a fojtások helyeit ebben a
topicban.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8488) Topiccsendőr válasza CHIPman (#8468) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Valszeg fojtások sincsenek benne, csak a légszűrőt az 1800 as években tisztogatták meg.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8489) Topiccsendőr válasza akos3 (#8462) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ezen mit lehet tuningolni?

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8490) Topiccsendőr válasza akos3 (#8478) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A km ora állása teljesen független az állapottól. Az én Areámban 30000 km volt amikor ellopták. Elég jól ment még.
Mindenképp meg kell nézni egy hozzáértővel a járműveket, mielőtt veszi az ember. Ennyi. Fórumon keresztül tanácsot adni, hogy sok van benne stb. Szerintem értelmetlen. Nem tudod felmérni az állapotát.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8491) runner 125 válasza Brogyi (#8485) üzenetére


runner 125
nagyúr

A motor gyártása kb 2004-2005 lehet, még a "régi" széria mint enyém. Max később helyezték forgalomba. Vagy épp akkor hozták be Mo.-ra. :)

Biztosra mondhatom, h import motorról van szó. Egyik gyanús ok, h eleve kereskedés árulja, másik a km állása (ennyit 1évbe lazán bele lehet rakni).

Hjah...az akksi felszültsége kicsit alacsony, nálam már 11 Volt-tal be sem indult.

A másik dolog ami egyértelmű; törött volt. Eleve ilyen fényezéssel soha nem jött ki, illetve az alsó hasidom is cserés volt. Full grafit Nexus-ról való.

..én nem mondanám, h jó ajánlat. ;)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8492) Brogyi válasza runner 125 (#8491) üzenetére


Brogyi
senior tag

Hehe. Az ora allasa egyertelmu.Az soha nem mutatja a valosagot.Mit jelezne a kijezon a villaskucs? Mibol gondolod hogy kereskedo? Csak egy nev van kint.

(#8493) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Esetleg tudja valaki, hogy Tph-n hogy lehet átállítani az órát? Tíz percet siet kereken, és a két gombot próbáltam minden kombinációban nyomkodni gyújtással és anélkül is, de nem ment sehogy. :B

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#8494) akos3 válasza Topiccsendőr (#8490) üzenetére


akos3
addikt

Hello!
Na hol is kezdjem.. :)
A tuningolásról csak direkt általános dolgokat mondtam, mível nem csináltam sose! De amit elmondtam az igazából csupa közhely, kérdezz meg bárkit, azt mondja h igaz...
Ha a fiftyre gondolsz h mit lehet rajta tuningolni háát...mindent....nézz kicsit körbe a neten és utána szólj ;) Ajánlom a youtube-t vagy csak simán a google képkeresőjét :)
Tudom, h itthon nem ismert annyira de külföldön nagyon nyomatják :)

Ha kicsit visszaolvasol én is mondtam h független egymástól a kmállás és az állapot, de egy kismotornál a 22000km (vagy nemtom h mennyi volt már abba) az igenis sok!
Nekem is volt (sajnos) olyan robogóm amiben 23E volt...hát nem egy szerelő mondta h kb ez olyan mintha kocsiban 250E lenne...Sztem az sok...
Ezek csak tanácsok, nem muszáj megfogadni... :N

(#8495) akos3 válasza Topiccsendőr (#8490) üzenetére


akos3
addikt

Hello!
Na hol is kezdjem.. :)
A tuningolásról csak direkt általános dolgokat mondtam, mível nem csináltam sose! De amit elmondtam az igazából csupa közhely, kérdezz meg bárkit, azt mondja h igaz...
Ha a fiftyre gondolsz h mit lehet rajta tuningolni háát...mindent....nézz kicsit körbe a neten és utána szólj ;) Ajánlom a youtube-t vagy csak simán a google képkeresőjét :)
Tudom, h itthon nem ismert annyira de külföldön nagyon nyomatják :)

Ha kicsit visszaolvasol én is mondtam h független egymástól a kmállás és az állapot, de egy kismotornál a 22000km (vagy nemtom h mennyi volt már abba) az igenis sok!
Nekem is volt (sajnos) olyan robogóm amiben 23E volt...hát nem egy szerelő mondta h kb ez olyan mintha kocsiban 250E lenne...Sztem az sok...
Ezek csak tanácsok, nem muszáj megfogadni... :N

(#8496) akos3


akos3
addikt

Bocs a kettőzésért nem én akartam így! :B

Ha vkinek kéne egy kis segítség a folytás kivevéséhez akk itt van.

(#8497) Topiccsendőr válasza akos3 (#8494) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Arra szerettem volna rámutatni óvatosan, ha nem volt benne részed, nem muszáj beszélni arról, hogy miben nincs tapasztalatod.
Itt jön a durva fajta:
aki nem tud arabusul, ne beszéljen arabusul.
vagy
Üvegtigris 1:
"- Csoki ne beszélj spanyolul!
- Miért?
- Mert nem tudsz."

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8498) birdhouse válasza Brogyi (#8492) üzenetére


birdhouse
csendes tag

brogyi nézd meg a háttérben álló sok motort, és a gyanusan motorkereskedésnek tűnő boltot ;) :DD

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#8499) Jamby18 válasza akos3 (#8478) üzenetére


Jamby18
senior tag

Igen, ezek a nagy testű sportos kinézető robogók jönnek be ;)
Most nézem a 2link amit mutattam mára már nem is létezik :F

(#8500) runner 125 válasza Brogyi (#8492) üzenetére


runner 125
nagyúr

A villáskulcs annyit takar, h elérte a gyár által meghatározott szervizperiódust - szervizbe kellene vinni. Bár a kulcs egy egyszerű nyomógomb kombinációval eltüntethető. Nincs jelentősége.

Nézd meg a 4. fotót.
..vagy jah, lehet csak a helyi erő tart találkát. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.