Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) runner 125 válasza Samus (#8100) üzenetére


runner 125
nagyúr

Valószínű el fog szakadni a km óra bovden.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8102) Brogyi


Brogyi
senior tag

"Jelenleg "E" rendszámmal használom, mert így számomra gazdaságosabb"
Ez mi a szent sz@r? Valaki elmagyarazna? :F

(#8103) nLali válasza DigitXT (#8099) üzenetére


nLali
senior tag

Végülis nem számít semmit, csak nem vagyok benne biztos, hogy gyárilag is 140/70 R12 volt hátul.De nem bánom, jól néz ki és még az előző gazdi szurkolt le érte 14 ezer Forintot :DDD

(#8104) runner 125 válasza Brogyi (#8102) üzenetére


runner 125
nagyúr

A kintről behozott járművekre lehet igényelni "E"-s rendszámot, biztos láttál már ilyet autón/motoron.

Az új tulajdonosa" 1 évig, használhatja úgy, utána köteles a nevére- vagy valakiére íratni a járművet. Az-az pölö motor esetében nem fizette ki a reg.adó +átírás + rendszám " sok fasság' költségét.

Persze, ez sincs ingyen, de jóval jobban megéri, mint lepapíroztatni'. Mellesleg aki így árul autót/motort szinte 99% h kereskedő/keresni akar rajta.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8105) birdhouse válasza Samus (#8100) üzenetére


birdhouse
csendes tag

valószínüleg elkezdett kihúzódni, és nemmindig ér oda a bovden. nekem is ezvolt, végül szétis csúszott ugy h. nem is mért csak összekellett csavarni

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#8106) nLali


nLali
senior tag

Biztos sok hülye kérdésem van, de kíváncsi fajta vagyok. :B
Régebbi motorokon volt benzincsap. Mostaniakon nem látok.Főleg robogón nem. Amikor leszedtem a burkolatot, benzicsap nyomát sem találtam. Valami vákuumos megoldás van?

(#8107) Samus válasza nLali (#8106) üzenetére


Samus
addikt

A vákuumos benzincsap működése roppant egyszerű. A szívócsőben működés közben fellépő vákuum nyitja ki a benzincsap membránját, és ezáltal tud lefolyni az üzemanyag a porlasztóba. Amennyiben álló motornál is folyik a benzincsap, akkor az nem működik rendesen, javítani, vagy cserélni kell! (forrás. Totalbike )

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8108) nLali


nLali
senior tag

Értem.Köszönöm !
Tehát, ha lehúzom a karbiról a csövet, akkor nem szabad jönni a nyekenyókának.Holnap ki is próbálom. Meg még valami. Képpel egyszerűbb lenne, de megpóbálom leírni érthetően. Runnerről van szó. A tankból jön egy elég vastag cső, ami a gyújtás dekninél egy lemezzel és egy csavarral rögzítve van.Kb a tank csonkjával egy magaságba. Onnan ( és ez nem tűnik gyárinak ) van egy hullám felfelé, kb 10 centivel magasabbra és kötegelóvel van rögzítve.Onnan meg le a karbihoz. A hullám tetején álló helyzetbe nem szokott nyekenyóka lenni. Gondolom menet közbe igen, de nem volt még kedvem emiat elesni, annyi eszem meg nem volt még, hogy leszálljak megnézni :DDD A kérdésem az, hogy kell-e, illetve normális-e az a 10 centi magasságú plussz út a benzinnak, vagy végetvethetek a barkácsszakkör hangulatú átalakításnak?

(#8109) Gergello válasza nLali (#8108) üzenetére


Gergello
addikt

Ameddig működik én úgy hagynám :DDD
Szerencsére a héten megadta magát a gyújtásom :DDD hihetetlen ez a motor, gyári alkatrész nem nagyon marad már.

(#8110) nLali


nLali
senior tag

Szarakodik az üzemanyag szintjelző :((( Vagy azt mutatja, hogy tele van, vagy azt, hogy üres..De legalább a csóróvagy lámpa időbe jelez, hogy mehetek tankolni.

(#8111) whited


whited
addikt

sziasztok
lenne 1 kérdésem
a tuning
70es corsa henger az erősebbik
polini evo9 kipu
polini 3g
polini spc
19es dell'o
és most vettem 1 mvt millenium gyujtást rá(tervben van még nem vettem meg)
szóval most olyan a motor hogy gázadáshoz képest még ahogy elindul kell neki még 2e-t pörögni tovább és akkor indul meg igazán
belehet ugy kuplungolni vagy mást vele hogy akkor nyisson a kuplung amikor megjön az ereje?és az mvt mill-al lenne érezhető különbség gyárihoz képest?végnél esetleg gyorsulásnál?
(gilera runner sp)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#8112) birdhouse válasza whited (#8111) üzenetére


birdhouse
csendes tag

van pééz :DD

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#8113) whited


whited
addikt

nyáron ezért dolgoztam 3hónapig :(((
kösz h segitesz megoldani a problémám

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#8114) bajnokpityu válasza whited (#8111) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ha ilyen stilusod,akkor válaszom:igen,be lehet állitani a kuplungodat,h fentebb fogjon.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8115) nLali válasza bajnokpityu (#8114) üzenetére


nLali
senior tag

Van a városba egy sebességmérő, bemértem a Runner óráját. A mutató szerint 60, akkor a sebességmérő ugrált 54-55 közt. Jó lenne , ha nem csalna ennyit se..Nem lenne rosszabb kedvem, ha "csak" 70-75öt mutatna :)

(#8116) runner 125 válasza whited (#8111) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pontosan nem értethető a problémád, de próbálom kihámozni a lényeget;

Először is szerezz be egy fordulatszámmérőt, azzal a legkönnyebb kuplungot/variót hangolni.

Másodsorban azt szeretnéd elérni, h magasabb fordulaton nyisson?

..mert az jó döntés. Rezonátor dobbal szerelt, 2t motoroknál, magas fordulaton jön meg teljesítmény, így amennyire lehet érdemes feltolni erősebb kuplungrugókkal a kuplung nyitási fordulatát. Így a motor alul is nyomatékos lesz.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8117) whited válasza runner 125 (#8116) üzenetére


whited
addikt

igen azt hogy magason nyitson
mert ennek 8000körül jön meg az ereje, akkor indul meg rendesen
de a kuplung 6500nál nyit és azért akarom hogy akkor egyszerre nyisson a kuplung mint amikor a motor ereje megjön remélem érted :D
de az a gond hogy most kék polini kis meg nagyrugó van benne ami a legerősebb polini elvileg meg 4gr-os görgő.
Tehát a kérdésem most hogy toljam feljebb a nyitási időt?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#8118) birdhouse válasza whited (#8117) üzenetére


birdhouse
csendes tag

bocs nem basztatni akartalak, csak hülyültem, amugy nyitási időt ha joltudom erősebb rugókkal tudnád feljebbtolni. de mint látom ezt már leirta runner125 kollega is :DD

[ Szerkesztve ]

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#8119) Dízeles válasza Samus (#8100) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Spirál vagy meghajtó.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#8120) Dízeles


Dízeles
aktív tag

Kis csinosítás:


Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#8121) bajnokpityu válasza nLali (#8115) üzenetére


bajnokpityu
félisten

tudod,mikor teljes odaadással mesélte egy runneres,hogy az 50es blokkja,12es karbival,sportdobbal,uj varioval 110et megy,na akkor mondom magamban,ez rekord,ennyit még talán a kinaiak sem csalnak. az oké,hogy a sebmérő vége fele minden óra egyre jobban csal,de ez azért durva vakitás.
Nlali:ha van CNCs ismerősös,akkor gyártathatsz uj meghajtást,de boltban kaphatóból még nem hallottam,h létezne.

Runner125:ha semmi más baja nincs a gépnek,akkor kuplungrugó.
ettől függetlenül,mivel a hátsó fordszám függ a variotol,ezért ha a varion változtatsz,akkor a kuplungolási fordszám is változik.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8122) Gergello válasza Dízeles (#8120) üzenetére


Gergello
addikt

Jó lett. Még rádolgoznál, akkor csillogna is.

(#8123) whited válasza birdhouse (#8118) üzenetére


whited
addikt

igen de elvileg amit poliniből lehet venni abbol most a legerősebb van benne akkor mit tegyek bele hogy később nyisson?nehezebb görgőt? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#8124) Dízeles válasza Gergello (#8122) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Télen hűvös estéken fényesítem kicsit .

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#8125) birdhouse válasza whited (#8123) üzenetére


birdhouse
csendes tag

én egüről rendeltem elvileg koso rugókat, küldtek vmi kinait, ilyen narancssárgás pirosasat azzal én megvagyok elégedve:D de ha küldesz nekik 1 mailt biztos szivesen segítenek őkis, ők megmondják melyik a legerősebb-legjobb a piacon

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#8126) hoby36 válasza birdhouse (#8125) üzenetére


hoby36
senior tag

Adnál 1 linket ahonnan rendeltél?

A logikában semmi sem véletlen!

(#8127) nLali válasza bajnokpityu (#8121) üzenetére


nLali
senior tag

Van nekem CNC-s szakmám. Elvileg tudok esztergálni, gyakorlatilag inkább csak vágni, hajlítani, meg valamennyire hengeríteni :) Nem akarok ám semmit variálni, maradjon csak minden gyári. Ami meg nem gyári, azt megpróbálom szépen megcsinálni télen.Deknit nekem is meg kéne csinálni.Szerintem újra lesz festve a váz, a burkolat apró repedéseit műanyaghegyesztővel megcsináltatom, vagy megcsinálom én. Fújás nekem kicsit költséges sajna.
Dízeles : homokszórva lett a dekni festés előtt?Azt talán egy sörért meg tudom csináltatni :))

(#8128) birdhouse válasza hoby36 (#8126) üzenetére


birdhouse
csendes tag

www.egumotors.hu, illetve www.scootershopgyor.hu de az egü oldala jobban megvan csinálva

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#8129) hoby36 válasza birdhouse (#8128) üzenetére


hoby36
senior tag

:R

A logikában semmi sem véletlen!

(#8130) Gergello


Gergello
addikt

performance > desgin :DDD

(#8131) Dízeles válasza nLali (#8127) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hali
Igen homokfúvozva lett.Azt mondta a srác aki csinálta ha átkenem olajjal az megvédi a felületet.Nekem tetszett volna úgy is de inkább rászántam a délután egy részét és kipolíroztam.
Fém vattával átdörzsöltem és egy sima rongykoronggal és krómtisztító pasztával kifényesítettem.
Mintha jobban is menne most... :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#8132) nLali válasza Dízeles (#8131) üzenetére


nLali
senior tag

Fém vattával? Az a mosogatós dörzsike? :N
Olyan rongykorongot keresek, amit fúrógépbe lehet használni.
Nekem is jobban ment a kecském, amikor újrafestettem a kipuffot

(#8133) hoby36


hoby36
senior tag

Hellotok!Tud valaki szerelési útmutatót görgő és szíj cseréhez?

A logikában semmi sem véletlen!

(#8134) nLali


nLali
senior tag

Runner tulajok !
Az üzemanyag szintjeljőm nem működik, csak a para lámpa.Ha felvillan, mindig megyek tankolni. Most olvastam a gyári adatokat, hogy 12 literes a tank. Létezik, hogy a lámpa felvillanásakor még 5 liter van a tankba? Kb 6.6 - 6.9 litereket tudok rátankolni.

(#8135) DigitXT válasza nLali (#8134) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha a mutató nem működik, a lámpa sem garantált, hogy jókor villan.

(#8136) runner 125 válasza nLali (#8134) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hol van az akksija? Lent, vagy fent a sisaktartóban" ?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8137) runner 125 válasza hoby36 (#8133) üzenetére


runner 125
nagyúr

Leveszed a deklit, szemben állsz a blokkal, a bal oldali a varió, a jobb a kplung.

Keresel egy megfelelő villás - nyerőbb a levegős- kulcsot, s leveszed a főtengelyről az anyát.
Ezek után le tudod már húzni a külső tárcsát. Figyeld a sorrendet! Mit-mikor húzol le...

Ha lent a van varió, már le tudod venni a szíjat is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8138) runner 125 válasza nLali (#8132) üzenetére


runner 125
nagyúr

Azt drótkorongnak hívják. :))

Egyébként bármelyik nagyobb praktikus féle áruházban kapsz, vagy kis gazdaboltokban is.
Épp a minap pucoltam" meg vele egy radiátort. 350ft volt.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8139) hoby36 válasza runner 125 (#8137) üzenetére


hoby36
senior tag

Köszönöm!

A logikában semmi sem véletlen!

(#8140) nLali válasza runner 125 (#8136) üzenetére


nLali
senior tag

Lent van, jobb láb mellett. Fejidomtól akkuig a tank van. Tudom, hogy a lámpa se garantált, de ha mindig csak 7 liter alatti mennyiséget tudok rátankolni, és elvileg 12 literes, akkor tuti kell lennie még 5 liternek. Akkor lehet, hogy a lámpa se jó. Ha szétszedem télen a gépet, akkor megnézem azt a szintjelzőt. Addig nincs kedvem idomot bontani. :B

(#8141) Tothgera30 válasza nLali (#8140) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...abból vagy 3-4 liter tartalék lehet!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8142) runner 125 válasza nLali (#8140) üzenetére


runner 125
nagyúr

Akkor annak 9 literes a tankja!

Azon Runner-eknek 12 literes, amelyeknek fent az akku, a sisaktartóban/mögött.

Értelemszerűen az akksi helyén is még a tank van, s az + 3 litert jelent.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8143) nLali válasza runner 125 (#8142) üzenetére


nLali
senior tag

Köszönöm !
Akkor nyugodtan fogok még motorozni világító "csóróvagy" lámpával. Ezexerint a táblázatnak sem szabad mindent elhinni.Ja, még valami.Előző tulaj sem tudja, hogy mikori a motor. Honnan tudnám kideríteni?

[ Szerkesztve ]

(#8144) .gigabyte. válasza Tothgera30 (#8050) üzenetére


.gigabyte.
tag

keeway huricane az egy nagy kaki nem jo volt olyanom! :D senkinek sem ajánlom! inkább evgyetek váltos motort!!! hello! robogok nem valami jok sokkal jobb a váltok pl cross vagy gyorsasági!

privit irj!!!! arra válaszolok

(#8145) runner 125 válasza nLali (#8143) üzenetére


runner 125
nagyúr

Felni küllőjében belül van egy szám, kis karikába/"napocskába" beleütve, attól a számtól 1 - 1,5 évvel eltérhet a motor kora felfelé.
Pölö; 2 -attól még lehet a motor 2003-as.

..de ha teszel képet talán tudok segíteni.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8146) .gigabyte. válasza .gigabyte. (#8144) üzenetére


.gigabyte.
tag

én nem szeretem a robogokat! de ti tudjátok!

privit irj!!!! arra válaszolok

(#8147) runner 125 válasza .gigabyte. (#8146) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszönjük Emese. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8148) Tothgera30 válasza .gigabyte. (#8144) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ez most olyan, hogy van akinek beválik, másnak pedig nem. Bár a Hurrican nekem se tetszik, inkább F-act, vagy Matrix.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8149) birdhouse válasza Tothgera30 (#8148) üzenetére


birdhouse
csendes tag

ha matrix akkor már a 125ös. de valahogy nem az igazi rajta ülni. aeroxal hasonlítani nemlehet

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#8150) Tothgera30 válasza birdhouse (#8149) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A 125-öst próbálltam, az már túl erős! Elég az 50-es is, megy 70km/h-t gyárilag a többi meg le van sz@rva! Miért, neked kényelmetlennek tünt, mert szerintem elég jó, nekem inkább az Aerox spártaibb, vagyis ahogy köznyelven fogalamaznék, "sportrobogósabb"? Persze hogy nem lehet, mert egy új Aerox árából két Mátrixot veszek, tehát ahhoz képpest kiválló ár/érték arányú, illetve az egyik vizes, míg a másik levegős.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.